Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Ένα Θεός ξέρει λοιπόν..είσαι αγχώνεται όπως εσύ ...όλα θα πάνε καλά έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη που όλα πλέον είναι εφικτά αργά ή γρήγορα..

Εύχομαι βέβαια να μείνετε φυσικά κ να μην χρειαστείτε περαιτέρω τρέξιμο.

Καλή τύχη τον μήνα αυτόν κορίτσι!!!

 

Τέλεια ένα χρόνο διάφορα έχουμε :-)

σου εύχομαι ο,τι καλύτερο αν κ έχω καλό feeling για εσένα ακόμη κ από αυτόν τον μήνα!!! Μακάρι κοριτσάκι μου!!!

Αχ μακαρι Renez μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ με το καλο να δεχτείς το μωρακι σας στην αγκαλίτσα σας και να είναι υγιεστατο κ γερο!!! Εισαι 27 ή 25; Εσείς ποσο καιρο προσπαθουσατε πριν έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα; 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/7/2020 at 4:41 ΜΜ, Zouzelaki είπε:

Το άγχος ναι... Αλλα σήμερα που μιλήσα με τον γιατρό μου μου είπε να κάνω σπερματεχινση και δεν ξέρω μου ακούστηκε κάπως 

Δεν είναι θέμα ηλικίας δυστυχώς....και εγω που είμαι 32 και εγω ΣΠΩ ο γιατρός μου μου είπε ότι πάμε προς τα εκεί...και φαντασου μόνο 3 μήνες προσπαθούμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Δεν είναι θέμα ηλικίας δυστυχώς....και εγω που είμαι 32 και εγω ΣΠΩ ο γιατρός μου μου είπε ότι πάμε προς τα εκεί...και φαντασου μόνο 3 μήνες προσπαθούμε...

 

Εγω προσπαθώ 1 χρόνο και κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια !! Εύχομαι όλες να καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το θαύμα που τόσο περιμένουμε!! Αισιοδοξία και θα έρθει κάποια στιγμή :-)

Να ρωτήσω... Έχει κάνει κάποια κοπέλα υπέρηχο κολπικό 2 με 3 μέρες πριν τη περίοδο και να δει ο γιατρός παχύ ενδομητριο και να της πει ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και τελικά να ήταν παχύ το ενδομητριο επειδή ήταν έγκυος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια !! Εύχομαι όλες να καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το θαύμα που τόσο περιμένουμε!! Αισιοδοξία και θα έρθει κάποια στιγμή :-)

Να ρωτήσω... Έχει κάνει κάποια κοπέλα υπέρηχο κολπικό 2 με 3 μέρες πριν τη περίοδο και να δει ο γιατρός παχύ ενδομητριο και να της πει ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και τελικά να ήταν παχύ το ενδομητριο επειδή ήταν έγκυος?

H αλήθεια είναι ότι είναι ειδική περίπτωση.... σου έτυχε σε εσένα; είσαι έγκυος δλδ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evaki23 είπε:

H αλήθεια είναι ότι είναι ειδική περίπτωση.... σου έτυχε σε εσένα; είσαι έγκυος δλδ?

Είχαμε προγραμματίσει την πρώτη μας σπερματεγχυση μετά από 3 χρόνια προσπάθειας χωρίς αποτέλεσμα.. Και πήγα εχθές στο γιατρό να κάνουμε ένα υπέρηχο να δούμε αν υπάρχει κύστη αλλιώς να προχωρήσουμε σε σπερματενχυνση.  Είδαμε παχύ ενδομητριο και μου είπε ο γιατρός ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αλλιώς είναι υπερπλασία του ενδομητρίου... Πρέπει να περιμένω μέχρι το Σάββατο που περιμένω περίοδο για να δούμε ποια περίπτωση από τις δύο είναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Είχαμε προγραμματίσει την πρώτη μας σπερματεγχυση μετά από 3 χρόνια προσπάθειας χωρίς αποτέλεσμα.. Και πήγα εχθές στο γιατρό να κάνουμε ένα υπέρηχο να δούμε αν υπάρχει κύστη αλλιώς να προχωρήσουμε σε σπερματενχυνση.  Είδαμε παχύ ενδομητριο και μου είπε ο γιατρός ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αλλιώς είναι υπερπλασία του ενδομητρίου... Πρέπει να περιμένω μέχρι το Σάββατο που περιμένω περίοδο για να δούμε ποια περίπτωση από τις δύο είναι...

Μάλιστα.... κατάλαβα! όλα είναι καλά και απλά δεν έρχεται; Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη...δεν μπορείς με χοριακή να το δεις?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Μάλιστα.... κατάλαβα! όλα είναι καλά και απλά δεν έρχεται; Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη...δεν μπορείς με χοριακή να το δεις?

 

Ακριβώς... Όλα είναι καλά αλλά δεν τυχαίνει.. Η αλήθεια είναι ότι άγχος υπήρχε αρκετό αλλά 2 μήνες τώρα λογο του ότι θα κάναμε την σπερματεγχυση είμαστε και οι δύο παρά πολύ χαλαροί!! Οπότε ίσως και να έχει συμβεί.. Μπορώ να το δω με χοριακη αλλά λέω μην δώσω και Αλλά χρήματα,  2 μέρες είναι... να περιμένω.. Σε περίπτωση που είναι υπερπλασία του ενδομητρίου θα πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Ακριβώς... Όλα είναι καλά αλλά δεν τυχαίνει.. Η αλήθεια είναι ότι άγχος υπήρχε αρκετό αλλά 2 μήνες τώρα λογο του ότι θα κάναμε την σπερματεγχυση είμαστε και οι δύο παρά πολύ χαλαροί!! Οπότε ίσως και να έχει συμβεί.. Μπορώ να το δω με χοριακη αλλά λέω μην δώσω και Αλλά χρήματα,  2 μέρες είναι... να περιμένω.. Σε περίπτωση που είναι υπερπλασία του ενδομητρίου θα πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση... 

εάν είσαι οκ και έχεις σταθερό και το αντέχεις...μια χαρα...εγω δεν ξέρω τι θα έκανα...φαντάσου χθες ήταν η 1η ημέρα που δεν έκανα τεστ ωορρηξίας και μου κακοφαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

εάν είσαι οκ και έχεις σταθερό και το αντέχεις...μια χαρα...εγω δεν ξέρω τι θα έκανα...φαντάσου χθες ήταν η 1η ημέρα που δεν έκανα τεστ ωορρηξίας και μου κακοφαίνεται

Ναι θεωρώ λίγο απίθανο να έχει συμβεί τώρα μετά από 3 χρόνια έτσι απλά,  ενώ η αδερφή μου έχει φαγωθεί ότι ειμαι έγκυος,  εγώ είμαι δύσπιστη..

Να μην το σκέφτεσαι καθόλου,  ίσως να είναι και καλύτερα που δεν έκανες,  να είσαι πιο ήρεμη και να έχεις επαφές όταν έχεις όρεξη..  Εγώ μόνο 1 φορά είχα πάρει αυτά τα στεστ τον πρώτο χρόνο προσπαθειών και γενικά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tina90 είπε:

Ναι θεωρώ λίγο απίθανο να έχει συμβεί τώρα μετά από 3 χρόνια έτσι απλά,  ενώ η αδερφή μου έχει φαγωθεί ότι ειμαι έγκυος,  εγώ είμαι δύσπιστη..

Να μην το σκέφτεσαι καθόλου,  ίσως να είναι και καλύτερα που δεν έκανες,  να είσαι πιο ήρεμη και να έχεις επαφές όταν έχεις όρεξη..  Εγώ μόνο 1 φορά είχα πάρει αυτά τα στεστ τον πρώτο χρόνο προσπαθειών και γενικά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ .. 

Δεν  σταθερό κύκλο... έχω ΣΠΩ και δεν κάνω πάντα ωορρηξία...τώρα παίρνω serpafar...σήμερα θα μου πει ο γιατρός εάν εχω και πότε ωορρηξία.... ο καλός μου νευριαζεί που δεν το αφήνω να έρθει αλλά με τέτοιο κύκλό κανείς δεν ξέρει...

Μακάρι να είσαι μέσα απο την καρδιά μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Δεν  σταθερό κύκλο... έχω ΣΠΩ και δεν κάνω πάντα ωορρηξία...τώρα παίρνω serpafar...σήμερα θα μου πει ο γιατρός εάν εχω και πότε ωορρηξία.... ο καλός μου νευριαζεί που δεν το αφήνω να έρθει αλλά με τέτοιο κύκλό κανείς δεν ξέρει...

Μακάρι να είσαι μέσα απο την καρδιά μου

Αχ κατάλαβα κορίτσι μου... Ναι είναι πιο δύσκολο στην δική σου περίπτωση.. Να σου πω βέβαια ότι όλες οι φίλες που έχω με ΣΠΩ έμειναν πιο εύκολα από εμένα.. προφανώς επειδή δεν ήξεραν πότε έχουν ωορρηξία ήταν πιο άνετες.. Έχω ακούσει ότι τα glucophase βοηθάνε παρά πολύ στην περίπτωση πολυκιστηκών ωοθηκών  .. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  μακάρι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Αχ κατάλαβα κορίτσι μου... Ναι είναι πιο δύσκολο στην δική σου περίπτωση.. Να σου πω βέβαια ότι όλες οι φίλες που έχω με ΣΠΩ έμειναν πιο εύκολα από εμένα.. προφανώς επειδή δεν ήξεραν πότε έχουν ωορρηξία ήταν πιο άνετες.. Έχω ακούσει ότι τα glucophase βοηθάνε παρά πολύ στην περίπτωση πολυκιστηκών ωοθηκών  .. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  μακάρι!!! 

Το έχω ακούσει.... θα δούμε τα πάντα είπε ο γιατρός μου...τον εμπιστέυομαι πάρα πολύ...! Σε κάθε περίπτωση ο χρόνος είναι πολύ μεγάλο βάσανο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και βάλαμε μπρος για δεύτερο εδώ και λίγο καιρό....Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και βάλαμε μπρος για δεύτερο εδώ και λίγο καιρό....Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?

 
  •  

Καλησπέρα Δήμητρα! Μακάρι να ήταν... τώρα πρέπει να περιμένεις και την άλλη εβδομάδα test και ας ελπίσουμε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...