Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

δεν βλεπει σακο.τη βοηθεια σας


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

1. Το άγχος για το αν υπάρχει σακος δεν είναι πρόβλημα υγείας που χρήζει άμεσης αντιμετώπισης.

2. Δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο πρόβλημα το ότι ένας γιατρός δεν είδε σάκο με μόλις 2300 μοριακή. 

3. Έχω πάει με σπασμενο αστράγαλο σε νοσοκομείο επαρχίας και πριν από μένα ήταν 2 κοπέλες που ήθελαν ακτινογραφία για....διορισμο στο δημοσιο κ δεν ηθελαν να κλεισουν ραντεβού και το ακτινολογικο έκλεισε γτ στην επαρχία κλεινει 2 η ωρα στα νοσοκομεια κ έμεινα 18 ώρες με σπασμένο αστράγαλο. Όχι, δεν δέχομαι καμια αγχωμένη μέλλουσα μαμα και κανέναν μέλλοντα δημόσιο υπάλληλο να μ αφήνει να υποφέρω. 

3. Πληρώνουμε για να έχουμε τη δυνατότητα αν μας συμβεί κάτι πραγματικά έκτακτο να έχουμε δωρεάν παροχές. Η ελληναραδικη νοοτροπία 'τι πληρώνω τόσα χρόνια θα κάνω ο,τι γουστάρω' μας έφερε στο χάλι αυτό. 

4. Όλο αυτό που περιγράφεις το θεωρώ έλλειψη σεβασμού προς όλους εμάς τους συμπολίτες σου. 

5. Προφανώς οικονομική δυνατότητα ήδη υπάρχει γιατί σε ιδιώτη πάει ήδη. Αλλιώς μπορεί να περιμένει 4 5 μέρες να ανέβει η χοριακη και να φανεί. Και Εξωμήτριος να είναι δε θα φανεί καθαρα από τώρα. Σε λίγες μερες. 

Μην συνεχιστεί η συζήτηση. Δε βγάζει πουθενά. Ευχομαι αν πατε επειγοντως νοσοκομειο να μη σας καθυστερησουνε άδικα.. 

ξέρεις τι μπορείς να πάθεις από ένα εξωμητριο κούκλα μ....Μαθε πρώτα κ μετα μιλά....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Συγγνώμη αλλά διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ να πάει σε εφημερεύον να φάει τη σειρά μιας κοπέλας που έχει πραγματικό πρόβλημα. Τα εφημερεύοντα είναι για έκτακτα περιστατικά και εμείς οι ίδιοι χαλάμε την ποιότητα των υπηρεσιών όταν πηγαίνουμε χωρίς κανένα λόγο. Το ότι αγχώνεται κάποια δεν είναι λόγος. Μπορεί να πάει σε ιδιωτικό νοσοκομείο να πληρώσει αν αγχώνεται, όχι εκεί που θα τρέξει μια κοπέλα με πόνο, αιμορραγία κλπ κ θα περιμένει την κάθε...αγχωμένη. 

Προσωπικά ο γιατρός μου και τις 2 εγκυμοσύνες δεν με δεχόταν κάτω από περίπου 5000 μονάδες για να είναι σίγουρος γι αυτό που βλέπει. Στις λίγες μονάδες όλα είναι ρευστά.

Προφανώς έχετε άγνοια του τι σημαίνει πιθανότητα εξωμητριου κ τι κινδυνους εγκυμονει.....επιπλέον στα εφημερεύοντα όπου βρέθηκα με ακατάσχετη αιμορραγία ούσα έγκυος αξιολογουν τα συμβάντα....κανένας σειρά δεν παίρνει...κι σε ένα σύστημα υγείας που χρυσογρωνω έχω την απαίτηση τη μία κ μοναδική φορά που θα το χρεώσω για γυναικολογικό υπςρηζο να την έχω....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Konsta15 said:

1. Το άγχος για το αν υπάρχει σακος δεν είναι πρόβλημα υγείας που χρήζει άμεσης αντιμετώπισης.

2. Δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο πρόβλημα το ότι ένας γιατρός δεν είδε σάκο με μόλις 2300 μοριακή. 

3. Έχω πάει με σπασμενο αστράγαλο σε νοσοκομείο επαρχίας και πριν από μένα ήταν 2 κοπέλες που ήθελαν ακτινογραφία για....διορισμο στο δημοσιο κ δεν ηθελαν να κλεισουν ραντεβού και το ακτινολογικο έκλεισε γτ στην επαρχία κλεινει 2 η ωρα στα νοσοκομεια κ έμεινα 18 ώρες με σπασμένο αστράγαλο. Όχι, δεν δέχομαι καμια αγχωμένη μέλλουσα μαμα και κανέναν μέλλοντα δημόσιο υπάλληλο να μ αφήνει να υποφέρω. 

3. Πληρώνουμε για να έχουμε τη δυνατότητα αν μας συμβεί κάτι πραγματικά έκτακτο να έχουμε δωρεάν παροχές. Η ελληναραδικη νοοτροπία 'τι πληρώνω τόσα χρόνια θα κάνω ο,τι γουστάρω' μας έφερε στο χάλι αυτό. 

4. Όλο αυτό που περιγράφεις το θεωρώ έλλειψη σεβασμού προς όλους εμάς τους συμπολίτες σου. 

5. Προφανώς οικονομική δυνατότητα ήδη υπάρχει γιατί σε ιδιώτη πάει ήδη. Αλλιώς μπορεί να περιμένει 4 5 μέρες να ανέβει η χοριακη και να φανεί. Και Εξωμήτριος να είναι δε θα φανεί καθαρα από τώρα. Σε λίγες μερες. 

Μην συνεχιστεί η συζήτηση. Δε βγάζει πουθενά. Ευχομαι αν πατε επειγοντως νοσοκομειο να μη σας καθυστερησουνε άδικα.. 

Σε μερικά έχεις δίκιο σε αλλα μεγάλο άδικο! Πχ όταν πέρασα στη σχολή μου το 2005 ζητούσαν κάποιες εξετάσεις για την εγγραφή (ακτινογραφία θώρακος και δερματολογική εξέταση) μόνο από δημόσιο φορέα! Αυτό το σημαίνει πρακτικά; Η θα πάω θα χάσω 7 ώρες από τη ζωή μ για την ακτινογραφία σε εφημερευον νοσοκομείο και άλλες 4-5 για δερματολογική εξέταση(αυτά στην Αθήνα) η να κλείσω τακτικό ραντεβού σε νοσοκομείο για να τα κάνω που τα διαθέσιμα ραντεβού πάνε τουλάχιστον 2μηνο στην Αθήνα και να χάσω το περιθώριο εγγραφής μου! Προσωπικά αποφεύγω τα εφημερεύοντα σα το διάολο με.το λιβάνι γτ απλά τα θεωρώ χάσιμο χρόνου. Ωστόσο οι δημόσιοι υπάλληλοι φοιτητές κλπ είναι μονόδρομος τα εφημερεύοντα! Το πότε κάποιος θα επισκευτεί τα εφημερεύοντα τώρα είναι κάτι υποκειμενικό! Έχει να κάνει με το οικονομικο με το τι συμβαίνει κ πολλούς παράγοντες ακόμα! Δεν είσαι ούτε είμαι κριτής για το ποιος δικαιούται να πάει σε εφημερευον κ ποιος όχι! Γτ κάτι φαινομενικά χαζό πχ η κυρία που αγχώνεται ότι δεν είδαν σάκο να είναι εξωμήτριο που μπορεί μέσα σε ώρες αναλόγως τον οργανισμό να εξελιχθεί σε κάτι αρκετά σοβαρό, και αντίθετα κάτι φαινομενικά σοβαρό ποναω στο.στηθος και μουδιάζει ο ώμος μου η το χέρι μου κ να νομίζω ότι είναι καρδιά να πηγαίνω κ να είναι απλώς ένας νευροπονος! Δεν είμαστε γιατροί για να κρίνουμε τι είναι σημαντικό να πάμε κ τι όχι! Αυτό είναι στη κρίση του καθενός μας! Όπως είπα προσωπικά αποφεύγω τα εφημερεύοντα πάω μόνο αν πραγματικά κρίνω εκείνη τη στιγμή ότι δεν γίνεται να περιμένω μέχρι αύριο! Για δημοσίους υπαλλήλους σ απάντησα!

Τέλος στη θέση σ θα πήγαινα στο.κοντινοτερο εφημερεύον νοσοκομείο αντί να περιμένω 14 ώρες! Συν ότι εδώ στην Αθήνα ωφειλουν να εξυπηρετήσουν όσους έχουν χαρτί προτεραιότητας κ ας έχει τελειώσει η εφημερία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ξέρεις τι μπορείς να πάθεις από ένα εξωμητριο κούκλα μ....Μαθε πρώτα κ μετα μιλά....

Εσυ αυτά να τα αφήσεις πίσω...τώρα μόνο χαρές... Προφανώς έχουν άγνοια την οποία μακάρι να είχαμε όλες....αλλά λόγω όσων ζήσαμε δεν έχουμε....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Εσυ αυτά να τα αφήσεις πίσω...τώρα μόνο χαρές... Προφανώς έχουν άγνοια την οποία μακάρι να είχαμε όλες....αλλά λόγω όσων ζήσαμε δεν έχουμε....

 

Εγώ να σας πω τι έπαθα απ' το εξωμήτριο που είχα!!! Οποία έχει απορία, να της απαντήσω...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εσυ αυτά να τα αφήσεις πίσω...τώρα μόνο χαρές... Προφανώς έχουν άγνοια την οποία μακάρι να είχαμε όλες....αλλά λόγω όσων ζήσαμε δεν έχουμε....

 

Πίσω μ το χω άφησει όλο αυτό ναι εννοείτε αλλά ας μάθει πρώτα κ μετα να μιλάει....κ δεν μιλάω για τα όργανα που μπορεί κ να χάσεις αλλα κ για αλλα που δεν είναι τις παρούσης....ξέρεις τι εννοώ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Κι εσύ να τα αφήσεις πίσω...

Ναι νησάκι μου!!! Φυσικά και θα τα αφήσω όλα πίσω...απλά μερικές τέτοιες κουβέντες ξυπνάνε μνήμες...κι οι δικες μου είναι ακόμα νωπές.... Τέλος πάντων...πάει πέρασε!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ναι νησάκι μου!!! Φυσικά και θα τα αφήσω όλα πίσω...απλά μερικές τέτοιες κουβέντες ξυπνάνε μνήμες...κι οι δικες μου είναι ακόμα νωπές.... Τέλος πάντων...πάει πέρασε!!!

Σε νιώθω...ξέρω πως είναι να ξυπνάνε μνήμες...κ ζηλεύω με την καλή έννοια την άγνοια των άλλων....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, island1 είπε:

Σε νιώθω...ξέρω πως είναι να ξυπνάνε μνήμες...κ ζηλεύω με την καλή έννοια την άγνοια των άλλων....

Δεν πειράζει αισιοδοξία είπαμε!!! Θα τις κοιμησω πάλι χαχαχχαχααα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν εχει να κανει με δημοσιο αλλα ιδιωτη γιατρο κ νιωθω την αναγκη να το πω.... πριν 22 χρονια.... εγκυος 7 μηνων, ραντεβου στον γιατρο αμεσως μετα την εργασια μου.... κατακοπη..... ειναι η ωρα μου να μπω κ η γραμματεας βαζει αλλη κοπελα κ παραπονιεμαι. Η γραμματεας γυρναει κ μου λεει οτι πρεπει να μπει για να κανει υπερηχο για να αποκτησει αυτο που εχω εγω στην κοιλια μου!!!! (Να δει δηλ το ωαριο....). Περναει η ωρα κ δυσφορω περισσοτερο απο την κουραση κ την αναμονη..... λιγες μερες μετα παθαινω ξαφνικα κεντρικη αποκολληση πλακουντα κ χανω το μωρο. Την επομενη φορα που πηγα της ειπα οτι δεν θα με αφησει ξανα σε αναμονη ενω ειναι η σειρα μου (φυσικα εξαιρεσα αιμορραγια). Τελικα ποτε μου δεν εμαθα πως αξιολογουν τις καταστασεις κ ποιος εχει προτεραιοτητα εναντι αλλου.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZWH said:

Λοιπον δεν εχει να κανει με δημοσιο αλλα ιδιωτη γιατρο κ νιωθω την αναγκη να το πω.... πριν 22 χρονια.... εγκυος 7 μηνων, ραντεβου στον γιατρο αμεσως μετα την εργασια μου.... κατακοπη..... ειναι η ωρα μου να μπω κ η γραμματεας βαζει αλλη κοπελα κ παραπονιεμαι. Η γραμματεας γυρναει κ μου λεει οτι πρεπει να μπει για να κανει υπερηχο για να αποκτησει αυτο που εχω εγω στην κοιλια μου!!!! (Να δει δηλ το ωαριο....). Περναει η ωρα κ δυσφορω περισσοτερο απο την κουραση κ την αναμονη..... λιγες μερες μετα παθαινω ξαφνικα κεντρικη αποκολληση πλακουντα κ χανω το μωρο. Την επομενη φορα που πηγα της ειπα οτι δεν θα με αφησει ξανα σε αναμονη ενω ειναι η σειρα μου (φυσικα εξαιρεσα αιμορραγια). Τελικα ποτε μου δεν εμαθα πως αξιολογουν τις καταστασεις κ ποιος εχει προτεραιοτητα εναντι αλλου.....

Αν ήταν να κάνει σπερματεγχυση από εμπειρία πάνε κατά προτεραιότητα γιατι δεν πρέπει να παγωσει το σπέρμα στο σωλήνα (εγώ το είχα στο μπουφάν μέσα από τα ρούχα μου ακόμα κ μέσα στο.ιατρειο) πάντα έμπαινα με προτεραιότητα! Όλες τις άλλες φορές παρακολούθηση ωαρίων κ εγκυμοσύνης εμπαινα με ότι προτεραιότητα Μ εδιναν. Μπορεί η κοπέλα να έπρεπε να κάνει σπερματεγχυση! Κ ταιριάζει κ στην ατάκα που σ είπε η γραμματέας!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια επειδη βλεπω οτι μια κοπελα που μπαινει και θελει να διαβασει κατι μπαινει και σχολιαζει το μακρυ και το κοντο της να πω οτι για αυτο εχουμε ασφαλεια για να πηγαινουμε οποτε μας κανει κεφι στο νοσοκομειο μιλαω για δημοσιο αν ειναι θα παμε και για γρατσουνια οταν μιλαμε για εγκυμοσυνη και φυσικα η αλλη αν ειναι θα παει και επειδη φοβαται ακομα και για την κλανια που ριχνει ελεος ποια οχου μπορει να μην εχει να πληρωσει πια σειρα να παρει απο αλλη κοπελα που χρειαζεται πιο πολυ αμαν και επισης ξερουν στα δημοσια ποια εχει περισσοτερη αναγκη τι ειμαστε εμεις εδω μεσα δεν καταλαβα δηλαδη δερβεναγες αιντε ποια δηλαδη εχω βαρεθει να διαβαζω μαλακιες τπυ κωλου αντε και για να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους μια κοπελα οταν προκειται για εξωμητριο μπορει ακομη και να πεθανει για αυτο πριν το ανοιξουμε αν εχουμε εστω και λιγο μυαλο ας το στροφαρουμε αμαν ελεος

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZWH είπε:

Λοιπον δεν εχει να κανει με δημοσιο αλλα ιδιωτη γιατρο κ νιωθω την αναγκη να το πω.... πριν 22 χρονια.... εγκυος 7 μηνων, ραντεβου στον γιατρο αμεσως μετα την εργασια μου.... κατακοπη..... ειναι η ωρα μου να μπω κ η γραμματεας βαζει αλλη κοπελα κ παραπονιεμαι. Η γραμματεας γυρναει κ μου λεει οτι πρεπει να μπει για να κανει υπερηχο για να αποκτησει αυτο που εχω εγω στην κοιλια μου!!!! (Να δει δηλ το ωαριο....). Περναει η ωρα κ δυσφορω περισσοτερο απο την κουραση κ την αναμονη..... λιγες μερες μετα παθαινω ξαφνικα κεντρικη αποκολληση πλακουντα κ χανω το μωρο. Την επομενη φορα που πηγα της ειπα οτι δεν θα με αφησει ξανα σε αναμονη ενω ειναι η σειρα μου (φυσικα εξαιρεσα αιμορραγια). Τελικα ποτε μου δεν εμαθα πως αξιολογουν τις καταστασεις κ ποιος εχει προτεραιοτητα εναντι αλλου.....

Η αποκόλληση σου δεν είχε καμία σχέση με την αναμο η εκείνη επειδή έγινε μέρες μετά..αλλά λογικό να αξιολογήσει άλλη κοπέλα...όπως σου ανέφεραν η κοπέλα εκείνη μπορεί να έκανε εξωσωματική η σπερματεγχυση κ η λεπτομερείς κ η ώρα είναι υψίστης σημασίας...είναι σαν να λέμε ξεγεναει ο γιατρός και δυσανασχετεί γιατί είχα ραντεβού κ άργησε.ή να στο πω αλλιώς έχω εμβριομεταφορα (που μου έτυχε) κ ο χρόνος μετράει πολυ κ μπαίνει εκτάκτως κοπέλα με ρήξη μήτρας....Εάν πηγές κουρασμένη δεν έχει καμία σημασία..όλες έχουμε πάει..εάν όμως είχες αιμορραγία το είπες κ σ άφησε είναι τραγικο

Επίσης έτσι για την ιστορία ρώτησα φίλη μου μαία στο Ελενα εάν ένα τέτοιο περιστατικό θεωρείται έκτακτο κ μου είπε όχι μόνο θεωρείται αλλά μπορεί να της ζητήσουν κ εισαγωγή για να κάνει επόμενες χοριακες μέσα στο νοσοκομείο....κ μόνο στην υπόνοια κανένας δεν θα την άφηνε υπογράφοντας να φυγει

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...