Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

δεν βλεπει σακο.τη βοηθεια σας


Recommended Posts

καλημερα , 

θα ηθελα οποια μπορει να μου δωσει τα φωτα της.

χθες εκανα χοριακη ηταν 2300 και σημερα πηγα για υπερηχο αλλα δεν βλεπει κατι. το ενδομητριο λεει οτι ειναι παχυ αλλα δεν μπορει να διακρινει.

διαβαζω οτι πανω απο 1500 επρεπε να φαινεται.

οι χοριακες διπλασιαζονται καλα

σας εχει τυχει κατι αναλογο ?

ευχαριστω 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirinizou είπε:

καλημερα , 

θα ηθελα οποια μπορει να μου δωσει τα φωτα της.

χθες εκανα χοριακη ηταν 2300 και σημερα πηγα για υπερηχο αλλα δεν βλεπει κατι. το ενδομητριο λεει οτι ειναι παχυ αλλα δεν μπορει να διακρινει.

διαβαζω οτι πανω απο 1500 επρεπε να φαινεται.

οι χοριακες διπλασιαζονται καλα

σας εχει τυχει κατι αναλογο ?

ευχαριστω 

 

Nα πας για δεύτερη γνώμη κ σε άλλον ιδιώτη.Με αυτή τη χοριακη φαίνεται σάκος κ εμβριακια στοιχεία .Τι σου είπε ; Ποτέ θα σε δει; Για μένα οπωσδήποτε δεύτερη γνώμη.Εγω σε όλες μου τις κυήσεις με εξωσωματικη με καλούσαν άμεσης μετά τις 1500 μονάδες να διαπιστώσουν ότι είναι ενδομήτρια κύηση.Μπορει να συμβαίνουν πολλά από το πώς να είναι ο γιατρός ψιλοανιδεος ,να μην έχει σωστό μηχάνημα αλλά κ πολύ σοβαρά όπως μια εξωμήτρια κύηση.Σου είπε να πας σύντομα; Εγώ θα πήγαινα αλλού σίγουρα  για δεύτερη γνώμη αμεσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirinizou είπε:

καλημερα , 

θα ηθελα οποια μπορει να μου δωσει τα φωτα της.

χθες εκανα χοριακη ηταν 2300 και σημερα πηγα για υπερηχο αλλα δεν βλεπει κατι. το ενδομητριο λεει οτι ειναι παχυ αλλα δεν μπορει να διακρινει.

διαβαζω οτι πανω απο 1500 επρεπε να φαινεται.

οι χοριακες διπλασιαζονται καλα

σας εχει τυχει κατι αναλογο ?

ευχαριστω 

 

ειρηνη μου καλημερα...δεν ειχα κατι αναλογο αλλα συμφωνω με την @island1..σιγουρα κατι θα επρεπε να δει με αυτες τις μοναδες....και ακομα και εξωμητρια κυηση να ηταν θα επεπε να σου το πει....μην το αφησεις....ετσι...πριν φυγεις δεν σου ειπε τιποτα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirinizou είπε:

μου ειπε να ξαναπαω τριτη να με δει. η αληθεια ειναι οτι εχω ανυσηχησει παρα πολυ. και ειναι και σκ και δεν ξερω τι να κανω...

ενταξει μην ανησυχεις κ εσυ (τι σου λεω τωρα!!).δεν εχεις καποιον αλλο γιατρο να πας σημερα....ή πιο συντομα να πας δευτερα αντι να περιμενεις μεχρι την τριτη???παντα ολα σκ τυχαινουν ρε γαμωτο και σ τα μπλοκαρουν ολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirinizou είπε:

μου ειπε να ξαναπαω τριτη να με δει. η αληθεια ειναι οτι εχω ανυσηχησει παρα πολυ. και ειναι και σκ και δεν ξερω τι να κανω...

Να πας σε ένα δημόσιο νοσοκομείο.. ανοικτά είναι να δεις τί θα σου πουν άμεσα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirinizou είπε:

μου ειπε να ξαναπαω τριτη να με δει. η αληθεια ειναι οτι εχω ανυσηχησει παρα πολυ. και ειναι και σκ και δεν ξερω τι να κανω...

Και σε μαιευτήριο τύπου λητω ή οποιοδήποτε θα σου κανουν υπέρηχο εφ οσον το ζητήσεις και το πληρώσεις. Και πιστεύω οτι θα έχουν και αξιόπιστα μηχανήματα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Και σε μαιευτήριο τύπου λητω ή οποιοδήποτε θα σου κανουν υπέρηχο εφ οσον το ζητήσεις και το πληρώσεις. Και πιστεύω οτι θα έχουν και αξιόπιστα μηχανήματα.

Συμφωνώ!!

 

Just now, Taggeris είπε:

Να πας σε ένα δημόσιο νοσοκομείο.. ανοικτά είναι να δεις τί θα σου πουν άμεσα....

Συμφωνώ επίσης....προσωπικά θα πήγαινα σε ενα μαιευτήριο δημόσιο ή ιδιωτικό και θα έλεγα ακριβώς το θέμα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να πας τώρα κιόλας είτε σε δημόσιο νοσοκομείο (στο Αλεξάνδρα και στο Έλενα εφημερεύουν πάντα οι μαιευτικές κλινικές τους), είτε σε ένα ιδιωτικό μαιευτήριο, να τους πεις την κατάσταση και να ζητήσεις έναν υπέρηχο και μια επαναληπτική χοριακή. Σιγά μην περιμένεις έως την Τρίτη, να σε φάει το άγχος και η αγωνία.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγγνώμη αλλά διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ να πάει σε εφημερεύον να φάει τη σειρά μιας κοπέλας που έχει πραγματικό πρόβλημα. Τα εφημερεύοντα είναι για έκτακτα περιστατικά και εμείς οι ίδιοι χαλάμε την ποιότητα των υπηρεσιών όταν πηγαίνουμε χωρίς κανένα λόγο. Το ότι αγχώνεται κάποια δεν είναι λόγος. Μπορεί να πάει σε ιδιωτικό νοσοκομείο να πληρώσει αν αγχώνεται, όχι εκεί που θα τρέξει μια κοπέλα με πόνο, αιμορραγία κλπ κ θα περιμένει την κάθε...αγχωμένη. 

Προσωπικά ο γιατρός μου και τις 2 εγκυμοσύνες δεν με δεχόταν κάτω από περίπου 5000 μονάδες για να είναι σίγουρος γι αυτό που βλέπει. Στις λίγες μονάδες όλα είναι ρευστά.

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

Συγγνώμη αλλά διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ να πάει σε εφημερεύον να φάει τη σειρά μιας κοπέλας που έχει πραγματικό πρόβλημα. Τα εφημερεύοντα είναι για έκτακτα περιστατικά και εμείς οι ίδιοι χαλάμε την ποιότητα των υπηρεσιών όταν πηγαίνουμε χωρίς κανένα λόγο. Το ότι αγχώνεται κάποια δεν είναι λόγος. Μπορεί να πάει σε ιδιωτικό νοσοκομείο να πληρώσει αν αγχώνεται, όχι εκεί που θα τρέξει μια κοπέλα με πόνο, αιμορραγία κλπ κ θα περιμένει την κάθε...αγχωμένη. 

Προσωπικά ο γιατρός μου και τις 2 εγκυμοσύνες δεν με δεχόταν κάτω από περίπου 5000 μονάδες για να είναι σίγουρος γι αυτό που βλέπει. Στις λίγες μονάδες όλα είναι ρευστά.

Εγώ θα διαφωνήσω κάθετα με αυτό που λες. Τα επείγοντα στα δημόσια νοσοκομεία είναι για οποιονδήποτε πολίτη έχει πρόβλημα επείγον, όπως και σε όλες τις ευρωπαικές χώρες. Για αυτά τα νοσοκομεία κι αυτές τις υπηρεσίες φορολογούμαστε όλοι μας εξάλλου. Η κοπέλα δεν έχει χρόνιο πρόβλημα, για να κλείσει ραντεβού. Έχει πάρει μια αμφίβολη γνώμη από ιδιώτη για το αν ανιχνεύεται σάκος ενώ έχει χοριακή άνω του 1000 (που σύμφωνα με την μαιευτική βιβλιογραφία είναι δυνατή η ανιχνευσή του) και θέλει να μάθει τι ισχύει τελικά. Έχε στο νου σου ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμήτριας κύησης, μιας κατάστασης πολύ επικίνδυνης, την οποία καλό είναι (ω μη γένειτω) να γνωρίσει το συντομότερο (ξαναλέω ω μη γένειτω, αλλά αν το διαπιστώσει νωρίς, μπορεί να χρειαστεί να πάρει φάρμακα και να αποφευχθεί έτσι η επέμβαση). Το γεγονός ότι το κράτος το οποίο πληρώνουμε όλοι μας, δεν φροντίζει να υπάρχουν αρκετοί γιατροί στα νοσοκομεία για να βοηθούν σωστά όλα τα περιστατικά, δεν είναι μια κατάσταση που εμείς θα λύσουμε μην πηγαίνοντας όταν έχουμε ανάγκη. Αυτό είναι παράλογο. Επίσης, δεν γνωρίζουμε το κατά πόσο η συγκεκριμένη κοπέλα έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Για αυτό και τις προτείνουμε και τις δύο λύσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που θα είχε τη δυνατότητα να πάει σε ιδιωτικό κέντρο και θα επέλεγε την αναμονή του δημόσιου νοσοκομείου. Τέλος να σου πω ότι στα επείγοντα δημοσίων νοσοκομείο σε ρωτάνε κατευθείαν για ποιο λόγο έχεις πάει, αξιολογούν εκ πρώτης την κατάσταση και κρίνουν σε τι σειρά προτεραιότητας θα σε δεχτούν. Έχω πάει στα επείγοντα του Αλεξάνδρα έγκυος και με αιμορραγία κι έτσι ακριβώς έγινε. Πήρα την σειρά από κοπέλες που βρίσκονταν εκει πολύ πριν από μένα, λόγω της αιμορραγίας. Και για να δεις και την αντιμετώπιση των γιατρών, όταν με εξέταζαν με ρώτησαν αν με παρακολουθεί ιδιώτης γιατρός και εφόσον απάντησα πως ναι, είχαν την απορία γιατί δεν έχω μιλήσει μαζί του ώστε να πάω στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργάζεται και να με εξετάσει ο ίδιος. Κι επειδή με το απαρχαιωμένο μηχάνημα υπερήχου στα επείγοντά τους, μου είπαν ότι δεν μπορούν να καταλάβουν αν υπάρχει αποκόλληση, μου πρότειναν να πάω σε ιδιωτική κλινική να με δουν. Δυστυχώς αυτές είναι οι λάθος ελληνικές νοοτροπίες. Όχι το να θες να πας στα επείγοντα λόγω ενός προβλήματος που έχεις, που στην τελική δεν μπορείς να κρίνεις μόνη αν είναι μικρό ή μεγάλο.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εγώ θα διαφωνήσω κάθετα με αυτό που λες. Τα επείγοντα στα δημόσια νοσοκομεία είναι για οποιονδήποτε πολίτη έχει πρόβλημα επείγον, όπως και σε όλες τις ευρωπαικές χώρες. Για αυτά τα νοσοκομεία κι αυτές τις υπηρεσίες φορολογούμαστε όλοι μας εξάλλου. Η κοπέλα δεν έχει χρόνιο πρόβλημα, για να κλείσει ραντεβού. Έχει πάρει μια αμφίβολη γνώμη από ιδιώτη για το αν ανιχνεύεται σάκος ενώ έχει χοριακή άνω του 1000 (που σύμφωνα με την μαιευτική βιβλιογραφία είναι δυνατή η ανιχνευσή του) και θέλει να μάθει τι ισχύει τελικά. Έχε στο νου σου ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμήτριας κύησης, μιας κατάστασης πολύ επικίνδυνης, την οποία καλό είναι (ω μη γένειτω) να γνωρίσει το συντομότερο. Το γεγονός ότι το κράτος το οποίο πληρώνουμε όλοι μας, δεν φροντίζει να υπάρχουν αρκετοί γιατροί στα νοσοκομεία για να βοηθούν σωστά όλα τα περιστατικά, δεν είναι μια κατάσταση που εμείς θα λύσουμε μην πηγαίνοντας όταν έχουμε ανάγκη. Αυτό είναι παράλογο. Επίσης, δεν γνωρίζουμε το κατά πόσο η συγκεκριμένη κοπέλα έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Για αυτό και τις προτείνουμε και τις δύο λύσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που θα είχε τη δυνατότητα να πάει σε ιδιωτικό κέντρο και θα επέλεγε την αναμονή του δημόσιου νοσοκομείου. Τέλος να σου πω ότι στα επείγοντα δημοσίων νοσοκομείο σε ρωτάνε κατευθείαν για ποιο λόγο έχεις πάει, αξιολογούν εκ πρώτης την κατάσταση και κρίνουν σε τι σειρά προτεραιότητας θα σε δεχτούν. Έχω πάει στα επείγοντα του Αλεξάνδρα έγκυος και με αιμορραγία κι έτσι ακριβώς έγινε. Πήρα την σειρά από κοπέλες που βρίσκονταν εκει πολύ πριν από μένα, λόγω της αιμορραγίας. Και για να δεις και την αντιμετώπιση των γιατρών, όταν με εξέταζαν με ρώτησαν αν με παρακολουθεί ιδιώτης γιατρός και εφόσον απάντησα πως ναι, είχαν την απορία γιατί δεν έχω μιλήσει μαζί του ώστε να πάω στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργάζεται και να με εξετάσει ο ίδιος. Δυστυχώς αυτές είναι οι λάθος ελληνικές νοοτροπίες. Όχι το να θες να πας στα επείγοντα λόγω ενός προβλήματος που έχεις, που στην τελική δεν μπορείς να κρίνεις μόνη αν είναι μικρό ή μεγάλο.

1. Το άγχος για το αν υπάρχει σακος δεν είναι πρόβλημα υγείας που χρήζει άμεσης αντιμετώπισης.

2. Δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο πρόβλημα το ότι ένας γιατρός δεν είδε σάκο με μόλις 2300 μοριακή. 

3. Έχω πάει με σπασμενο αστράγαλο σε νοσοκομείο επαρχίας και πριν από μένα ήταν 2 κοπέλες που ήθελαν ακτινογραφία για....διορισμο στο δημοσιο κ δεν ηθελαν να κλεισουν ραντεβού και το ακτινολογικο έκλεισε γτ στην επαρχία κλεινει 2 η ωρα στα νοσοκομεια κ έμεινα 18 ώρες με σπασμένο αστράγαλο. Όχι, δεν δέχομαι καμια αγχωμένη μέλλουσα μαμα και κανέναν μέλλοντα δημόσιο υπάλληλο να μ αφήνει να υποφέρω. 

3. Πληρώνουμε για να έχουμε τη δυνατότητα αν μας συμβεί κάτι πραγματικά έκτακτο να έχουμε δωρεάν παροχές. Η ελληναραδικη νοοτροπία 'τι πληρώνω τόσα χρόνια θα κάνω ο,τι γουστάρω' μας έφερε στο χάλι αυτό. 

4. Όλο αυτό που περιγράφεις το θεωρώ έλλειψη σεβασμού προς όλους εμάς τους συμπολίτες σου. 

5. Προφανώς οικονομική δυνατότητα ήδη υπάρχει γιατί σε ιδιώτη πάει ήδη. Αλλιώς μπορεί να περιμένει 4 5 μέρες να ανέβει η χοριακη και να φανεί. Και Εξωμήτριος να είναι δε θα φανεί καθαρα από τώρα. Σε λίγες μερες. 

Μην συνεχιστεί η συζήτηση. Δε βγάζει πουθενά. Ευχομαι αν πατε επειγοντως νοσοκομειο να μη σας καθυστερησουνε άδικα.. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

1. Το άγχος για το αν υπάρχει σακος δεν είναι πρόβλημα υγείας που χρήζει άμεσης αντιμετώπισης.

2. Δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο πρόβλημα το ότι ένας γιατρός δεν είδε σάκο με μόλις 2300 μοριακή. 

3. Έχω πάει με σπασμενο αστράγαλο σε νοσοκομείο επαρχίας και πριν από μένα ήταν 2 κοπέλες που ήθελαν ακτινογραφία για....διορισμο στο δημοσιο κ δεν ηθελαν να κλεισουν ραντεβού και το ακτινολογικο έκλεισε γτ στην επαρχία κλεινει 2 η ωρα στα νοσοκομεια κ έμεινα 18 ώρες με σπασμένο αστράγαλο. Όχι, δεν δέχομαι καμια αγχωμένη μέλλουσα μαμα και κανέναν μέλλοντα δημόσιο υπάλληλο να μ αφήνει να υποφέρω. 

3. Πληρώνουμε για να έχουμε τη δυνατότητα αν μας συμβεί κάτι πραγματικά έκτακτο να έχουμε δωρεάν παροχές. Η ελληναραδικη νοοτροπία 'τι πληρώνω τόσα χρόνια θα κάνω ο,τι γουστάρω' μας έφερε στο χάλι αυτό. 

4. Όλο αυτό που περιγράφεις το θεωρώ έλλειψη σεβασμού προς όλους εμάς τους συμπολίτες σου. 

5. Προφανώς οικονομική δυνατότητα ήδη υπάρχει γιατί σε ιδιώτη πάει ήδη. Αλλιώς μπορεί να περιμένει 4 5 μέρες να ανέβει η χοριακη και να φανεί. Και Εξωμήτριος να είναι δε θα φανεί καθαρα από τώρα. Σε λίγες μερες. 

Μην συνεχιστεί η συζήτηση. Δε βγάζει πουθενά. Ευχομαι αν πατε επειγοντως νοσοκομειο να μη σας καθυστερησουνε άδικα.. 

Όντως δεν βγάζει πουθενά. Το πού βλέπεις την έλλειψη σεβασμού από το προσωπό μου δε...είναι κάτι που πραγματικά μόνο εσύ ξέρεις, αλλά πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου και η γνώμη σου. Πάραυτα καλό θα ήταν να φιλτράρεις στον εγκέφαλό σου τι πας να γράψεις και που το βασίζεις. Από εκεί και πέρα κάθε άνθρωπος που μπαίνει στο φόρουμ και διαβάζει τις απαντήσεις, είναι ελεύθερος να κρίνει μόνος του και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εγώ θα διαφωνήσω κάθετα με αυτό που λες. Τα επείγοντα στα δημόσια νοσοκομεία είναι για οποιονδήποτε πολίτη έχει πρόβλημα επείγον, όπως και σε όλες τις ευρωπαικές χώρες. Για αυτά τα νοσοκομεία κι αυτές τις υπηρεσίες φορολογούμαστε όλοι μας εξάλλου. Η κοπέλα δεν έχει χρόνιο πρόβλημα, για να κλείσει ραντεβού. Έχει πάρει μια αμφίβολη γνώμη από ιδιώτη για το αν ανιχνεύεται σάκος ενώ έχει χοριακή άνω του 1000 (που σύμφωνα με την μαιευτική βιβλιογραφία είναι δυνατή η ανιχνευσή του) και θέλει να μάθει τι ισχύει τελικά. Έχε στο νου σου ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμήτριας κύησης, μιας κατάστασης πολύ επικίνδυνης, την οποία καλό είναι (ω μη γένειτω) να γνωρίσει το συντομότερο (ξαναλέω ω μη γένειτω, αλλά αν το διαπιστώσει νωρίς, μπορεί να χρειαστεί να πάρει φάρμακα και να αποφευχθεί έτσι η επέμβαση). Το γεγονός ότι το κράτος το οποίο πληρώνουμε όλοι μας, δεν φροντίζει να υπάρχουν αρκετοί γιατροί στα νοσοκομεία για να βοηθούν σωστά όλα τα περιστατικά, δεν είναι μια κατάσταση που εμείς θα λύσουμε μην πηγαίνοντας όταν έχουμε ανάγκη. Αυτό είναι παράλογο. Επίσης, δεν γνωρίζουμε το κατά πόσο η συγκεκριμένη κοπέλα έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Για αυτό και τις προτείνουμε και τις δύο λύσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που θα είχε τη δυνατότητα να πάει σε ιδιωτικό κέντρο και θα επέλεγε την αναμονή του δημόσιου νοσοκομείου. Τέλος να σου πω ότι στα επείγοντα δημοσίων νοσοκομείο σε ρωτάνε κατευθείαν για ποιο λόγο έχεις πάει, αξιολογούν εκ πρώτης την κατάσταση και κρίνουν σε τι σειρά προτεραιότητας θα σε δεχτούν. Έχω πάει στα επείγοντα του Αλεξάνδρα έγκυος και με αιμορραγία κι έτσι ακριβώς έγινε. Πήρα την σειρά από κοπέλες που βρίσκονταν εκει πολύ πριν από μένα, λόγω της αιμορραγίας. Και για να δεις και την αντιμετώπιση των γιατρών, όταν με εξέταζαν με ρώτησαν αν με παρακολουθεί ιδιώτης γιατρός και εφόσον απάντησα πως ναι, είχαν την απορία γιατί δεν έχω μιλήσει μαζί του ώστε να πάω στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργάζεται και να με εξετάσει ο ίδιος. Κι επειδή με το απαρχαιωμένο μηχάνημα υπερήχου στα επείγοντά τους, μου είπαν ότι δεν μπορούν να καταλάβουν αν υπάρχει αποκόλληση, μου πρότειναν να πάω σε ιδιωτική κλινική να με δουν. Δυστυχώς αυτές είναι οι λάθος ελληνικές νοοτροπίες. Όχι το να θες να πας στα επείγοντα λόγω ενός προβλήματος που έχεις, που στην τελική δεν μπορείς να κρίνεις μόνη αν είναι μικρό ή μεγάλο.

Πολύ σωστά τα λες!!!! Συμφωνώ απόλυτα!!!

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...