Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια ανέβασα φωτό το τεστ που έκανα σήμερα,νομίζω πως είναι αρνητικό,απλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η πολύ αχνή γραμμή είναι αυτό που λέγατε "γραμμή ανίχνευσης",έτσι ώστε να μάθω να τις ξεχωρίζω 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

Είναι πιθανόν να έχω μείνει έγκυος


Athanasia3

Recommended Posts

Καλησπέρα έιχα ελεύθερη επαφή τελευταία μέρα περιόδου την 5 μέρα 25 /12δηλαδή και την 6 που ειχα καθαρισει26/12 οι γόνιμες σύμφωνα με το ημερολόγιο κινητού ξεκινουν 27 ο κύκλος μου ει αι 24 μέρες η 25 θα μπορούσε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Γεια σου αθανασία και χρόνια πολλά.. Ναι θα μπορούσε γιατί η διάρκεια ζωής του σπερματος είναι έως 5 ημέρες.. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ χρόνια Πόλλα μακάρι γιατι στην ιδέα και μόνο χαίρομαι πολύ μακάρι να υπήρχαν συμπτώματα συλληψης 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.ναι θα μπορούσες να μείνεις έγκυος όμως με επαφές 5η κ 6η μέρα του κύκλου οι πιθανότητες είναι πολύ λίγες.αν έχετε σήμερα- αύριο επαφή αυξάνονται πολύ οι πιθανοτητες γιατί αν υπολόγισα σωστά σήμερα αύριο θα έχεις ωορρηξία.ευχομαι το καλύτερο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Γεια σου αθανασία και χρόνια πολλά.. Ναι θα μπορούσε γιατί η διάρκεια ζωής του σπερματος είναι έως 5 ημέρες.. 

Χρόνια Πολλά ευχαριστώ για την απάντηση απλά κάπου διάβασα από ένα. Γυναικολόγο πως από τις μέρες του κύκλου μας αφαιρούμε την μικρότερη περίοδο και μόνο τότε είναι σωστή η μέρα ωορρηξίας και οι ηο ίνες και αν έτσι είχα ωορηξια στο τέλος πςειοδου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athanasia3 είπε:

Χρόνια Πολλά ευχαριστώ για την απάντηση απλά κάπου διάβασα από ένα. Γυναικολόγο πως από τις μέρες του κύκλου μας αφαιρούμε την μικρότερη περίοδο και μόνο τότε είναι σωστή η μέρα ωορρηξίας και οι ηο ίνες και αν έτσι είχα ωορηξια στο τέλος πςειοδου 

Το σύνηθες πάντως είναι η ωορρηξία να συμβαίνει 14 ημέρες πριν την περίοδο. Οπότε ανεξαρτήτως κύκλου 14 μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος. Δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος για να ξέρεις πότε γίνεται ωορρηξία παρά μόνο τα τεστ ωορρηξίας ή το υπέρηχο στον γυναικολόγο σου.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν αλλά η υπνηλία συνεχίζεται και σίγουρα δεν είναι ιδέα μου γτ πέφτω σε λήθαργο και το κεφάλι μου νιώθω περίεργα και χαμηλά απλά σκέφτομαι επειδή έχω χαμηλή πίεση πάντα και σιδηρο μηοως τα συμπτώματα τα νιώθω πιο νωρίς εξαιτίας αυτών 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athanasia3 είπε:

Πιθανόν αλλά η υπνηλία συνεχίζεται και σίγουρα δεν είναι ιδέα μου γτ πέφτω σε λήθαργο και το κεφάλι μου νιώθω περίεργα και χαμηλά απλά σκέφτομαι επειδή έχω χαμηλή πίεση πάντα και σιδηρο μηοως τα συμπτώματα τα νιώθω πιο νωρίς εξαιτίας αυτών 

Α δεν είναι απίθανο αυτό που λες! Μακαρι! Προσπαθείτε καιρό αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία είπε:

Α δεν είναι απίθανο αυτό που λες! Μακαρι! Προσπαθείτε καιρό αν επιτρέπεται;

Όχι μια φορά έγινε 25 και 26βτου μηνός θυμάμαι μου είχε πει ο γυναικολόγος όμως ότι ει αι χαμηλά η μήτρα μου και μπορώ να πιάσω εύκολα παιδί δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει 

Και χθες είχα πολύ δυνατές κράμπες το πρωί δεν ξέρω αν ειναι όλα συμπτώσεις σε 11 μέρες θα ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athanasia3 είπε:

Όχι μια φορά έγινε 25 και 26βτου μηνός θυμάμαι μου είχε πει ο γυναικολόγος όμως ότι ει αι χαμηλά η μήτρα μου και μπορώ να πιάσω εύκολα παιδί δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει 

Και χθες είχα πολύ δυνατές κράμπες το πρωί δεν ξέρω αν ειναι όλα συμπτώσεις σε 11 μέρες θα ξέρω 

Εύχομαι να έγινε το θαύμα με την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια απόψε μέχρι αύριο το πολύ περιμένω Να αδιαθετησω το άγχος μου δεν περιγράφεται συνεχίζω να μην νιώθω καλά και απίστευτη Υπνηλια θα σσαα ενημερώσω για το οποίο Αποτέλεσμα ελπίζω Ν με καταλαβαίνετε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα κορίτσι μου. Εύχομαι να τα καταφέρεις τον επόμενο μήνα. Ήταν η πρώτη προσπάθεια. Δύσκολα πετυχαίνεις με τη μια! Καλή τυχη και οταν σου έρθει να είναι για καλό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...