Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 hour ago, didi2 είπε:

Μαζί είμαστε εγώ το Σάββατο μπαίνω 35η

 

κοριτσια εγώ έχω φρικάρει εντελώς που θα μου την πάρει νωρίτερα λόγω των περιτυλιξεων. Διαβάζω και διαφορα για τα μωρά που γεννιούνται πριν την 37η εβδομάδα και έχω φρικάρει! Λέτε να μου βγάλει κανένα πρόβλημα; Να χρειαστεί θερμοκοιτίδα;;; 
Πωωωω δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ με αυτό το θεμα!

Μωρα που γεννιουνται μετα τις 34 εβδομαδες συνηθως δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα μετα... Εξελισσονται κανονικα. Επισης οσα γεννιουνται 36+ συνηθως δεν χρειαζονται καν υποστηριξη κι αν χρειαστουν, ειναι για πολυ λιγο. Εχω κ εγω φουλ αγχη για το μωρο παραλογα και λογικα , αλλα αυτα που σου εγραψα ειναι η αληθεια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, didi2 είπε:

Δεν ξέρω ακόμα... Τετάρτη πάω να δει πως είναι και θα μου πει. Φαντάζομαι μέχρι το αργότερο 36 εβδομάδες θα την πάρει.... Αυτός θέλει να την γράφει στις 37 αλλά δεν το βλέπω.

Ενεσεις κορτιζόνης έχω ήδη κάνει εδώ και 3 εβδομάδες

Ενέσεις κορτιζόνης έκανες μην τυχόν έπρεπε να γεννήσεις πριν τις 35 βδομάδες?? Μετά τις 35 υπάρχει θέμα με τα πνευμόνια ακόμα??? 

Κορίτσια κοντά είμαστε και εγώ την Τετάρτη κλείνω 35 βδομάδες. Και έχω αυτό το άγχος με τις συσπάσεις που είχα. Θα ήθελα να πάει 37 βδομάδες γιατί δεν ξέρω με τα πνευμόνια τι γίνεται..

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοίτα εγώ πήρα στο πρώτο κούνια πολυμορφική.. την είχα μέχρι 2 χρόνων τώρα την μικρή και τώρα της πήρα κρεβάτι κανονικό και έβαλα πάλι το στρώμα στο πρώτο επίπεδο για τον μικρό. Τώρα για τον μικρό δεν ξέρω πόσο θα την κρατήσω αλλά  την είχα βρει σε προσφορά και έτσι δεν πλήρωσα πολλά και την πήρα. Το κομοδίνο μπορεί να το κρατήσω μετά το γραφείο δεν νομίζω. Θα δείξει..

Κορίτσι μου!!!! Πω πω πως πέρασε ο καιρός έτσι.. ποτέ γέννησες πότε έγινε 2 μηνών δεν κατάλαβα. Είχες εύκολη γέννα? Πηγές μέχρι τέλος τις βδομάδες???  Πως είναι ο μικρός τώρα με το μωρό? Έχω λίγο άγχος γι'αυτό το θέμα.  Και είμαστε και στην ίδια φάση ηλικιακά και θα ήθελα να μάθω πως τα πάτε.και αν έχεις καμία συμβουλή... 

Ναι ηρέμησα στον τελευταίο υπερήχου γιατί από 1,500 πήγε 2,200 περίπου... Πήρε πολλά παρόλο που ο πλακούντας είναι στο στάδιο 2. Αλλά θα ηρεμήσω τελειως με το δεύτερο Doppler..  εννοείται ότι είναι καλύτερου για το μωρό να γίνει.. τώρα μπαίνουμε και στον μήνα μας άρα είμαστε οκ...

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Ξέρει καμία από καρδιοτοκογράφημα? Έκανα την προηγούμενη βδομάδα για τις συσπάσεις που είχα και την πίεση που ένιωθα και η γραμμή η αρχική αντί να είναι στο 0 ήταν στο 40 μόνιμα και πήγε κανα 3 φορές στο 60 σε ένα 20λεπτο... Και μου έγραψε μαγνήσιο. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ήταν στο 40 μόνιμα και όχι στο 0 και να ανεβαίνει...

Κατερινα καμια φορα ξεχνανε να πατησουν το κουμπι που ρυθμιζεται, συνηθως ξεκιναει απο το 0η το 10. Αλλα ο γιατρος ξερει οτι ειναι σαν να πηγε απο το 0 ως το 20, η διαφορα μεταξυ των δυο αριθμων μετραει. Εκανες δλδ συσπασεις με ενταση 20, δλδ μικρης εντασης... στη γεννα σκεψου μου πηγαιναν απο το 0 εως 100 αλλα και πανω απο το 100.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Κατερινα καμια φορα ξεχνανε να πατησουν το κουμπι που ρυθμιζεται, συνηθως ξεκιναει απο το 0η το 10. Αλλα ο γιατρος ξερει οτι ειναι σαν να πηγε απο το 0 ως το 20, η διαφορα μεταξυ των δυο αριθμων μετραει. Εκανες δλδ συσπασεις με ενταση 20, δλδ μικρης εντασης... στη γεννα σκεψου μου πηγαιναν απο το 0 εως 100 αλλα και πανω απο το 100.

Μα ναι αυτό θυμάμαι και εγώ από την πρώτη μου εγκυμοσύνη... Ότι ξεκινούσε από το 0 και ανέβαινε.. ααα άρα η διαφορά μετράει...  Δεν ήξερα ότι το ρυθμίζουν να ξεκινάει από το 0. Άρα το είχαν ξεχάσει... Αλλά είχα κάποιες συστάσεις για 34 βδομάδων. Γιατί στην πρώτη μου φαντάσου στο 20 πήγαινε κάπου μετά τις 38 βδομάδες και γέννησα 40+2... γι'αυτό μάλλον και το μαγνήσιο που μου είπε να πάρω. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση γιατί είχα μπερδευτεί... 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοίτα εγώ πήρα στο πρώτο κούνια πολυμορφική.. την είχα μέχρι 2 χρόνων τώρα την μικρή και τώρα της πήρα κρεβάτι κανονικό και έβαλα πάλι το στρώμα στο πρώτο επίπεδο για τον μικρό. Τώρα για τον μικρό δεν ξέρω πόσο θα την κρατήσω αλλά  την είχα βρει σε προσφορά και έτσι δεν πλήρωσα πολλά και την πήρα. Το κομοδίνο μπορεί να το κρατήσω μετά το γραφείο δεν νομίζω. Θα δείξει..

Κορίτσι μου!!!! Πω πω πως πέρασε ο καιρός έτσι.. ποτέ γέννησες πότε έγινε 2 μηνών δεν κατάλαβα. Είχες εύκολη γέννα? Πηγές μέχρι τέλος τις βδομάδες???  Πως είναι ο μικρός τώρα με το μωρό? Έχω λίγο άγχος γι'αυτό το θέμα.  Και είμαστε και στην ίδια φάση ηλικιακά και θα ήθελα να μάθω πως τα πάτε.και αν έχεις καμία συμβουλή... 

Ναι ηρέμησα στον τελευταίο υπερήχου γιατί από 1,500 πήγε 2,200 περίπου... Πήρε πολλά παρόλο που ο πλακούντας είναι στο στάδιο 2. Αλλά θα ηρεμήσω τελειως με το δεύτερο Doppler..  εννοείται ότι είναι καλύτερου για το μωρό να γίνει.. τώρα μπαίνουμε και στον μήνα μας άρα είμαστε οκ...

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Ξέρει καμία από καρδιοτοκογράφημα? Έκανα την προηγούμενη βδομάδα για τις συσπάσεις που είχα και την πίεση που ένιωθα και η γραμμή η αρχική αντί να είναι στο 0 ήταν στο 40 μόνιμα και πήγε κανα 3 φορές στο 60 σε ένα 20λεπτο... Και μου έγραψε μαγνήσιο. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ήταν στο 40 μόνιμα και όχι στο 0 και να ανεβαίνει...

Είχα εύκολη και πολύ γρήγορη γεννά 5 μέρες πριν την ΠΗΤ.μια μέρα πριν την προκληση.Θα κάναμε λόγω πολύ χαμηλού αιματοκρίτη ωστε να ελέγξουμε τυχόν αιμορραγία λόγω ιστορικου αλλά δεν προλαβαμε.Ευτυχως δεν έκανα αυτή τη φορα.Σε 2 ώρες βγήκε απλά δεν πρόλαβε να πιάσει η επισκληριδιος και ένιωθα τα πάντα.Μεχρι και τα ράμματα μετά.Πολυ πόνος λέμε.Μπραβο σε όλες τις μανουλες που γεννάνε χωρίς φάρμακα.Αλλα αναρωσα σούπερ γρήγορα.

Όσο για τον μικρό μόνο την πρώτη μέρα τον περιτριγύριζε να δει τι είναι.Καμια βδομάδα μόλις έκλαιγε ο μπέμπης έκλαιγε κι αυτός και τώρα όταν κλαίει του φέρνει παιχνίδια .Του χαϊδεύει απαλά τα ποδαράκια και τον φιλάει στο κεφαλακι.:x.Δεν έδειξε κάτι το φοβερό.Βεβαια παίζω πολύ μαζί του .Πολύ καλύτερα από ότι περιμενα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κ κάτι....παιδίατρο έχετε????ειδικά όσες είναι το πρώτο σας.....

Επίσης νομίζω ότι όλες είμαστε σε μια κατάσταση άγχους η καθεμία για τα δικά της.....όλα καλά θα πάνε κοριτσια:x:xπρεπει να ηρεμήσουμεεεεε.....έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση.....να δούμε ποια θα κάνει την αρχή!!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ενέσεις κορτιζόνης έκανες μην τυχόν έπρεπε να γεννήσεις πριν τις 35 βδομάδες?? Μετά τις 35 υπάρχει θέμα με τα πνευμόνια ακόμα??? 

Κορίτσια κοντά είμαστε και εγώ την Τετάρτη κλείνω 35 βδομάδες. Και έχω αυτό το άγχος με τις συσπάσεις που είχα. Θα ήθελα να πάει 37 βδομάδες γιατί δεν ξέρω με τα πνευμόνια τι γίνεται..

Τις έκανα γιατί μου είπε να είμαστε έτοιμοι και να βοηθήσουμε να ωριμάσουν τα πνευμονία της. Τώρα δεν γνωρίζω για ποια εβδομάδα χρειάζονται ακριβώς, απ´ ότι κατάλαβα για γεννά πριν την 37η.

Just now, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κ κάτι....παιδίατρο έχετε????ειδικά όσες είναι το πρώτο σας.....

Επίσης νομίζω ότι όλες είμαστε σε μια κατάσταση άγχους η καθεμία για τα δικά της.....όλα καλά θα πάνε κοριτσια:x:xπρεπει να ηρεμήσουμεεεεε.....έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση.....να δούμε ποια θα κάνει την αρχή!!!!!!

Εγώ δεν θα πάρω αυτόν που είχα στον γιο μου, θέλω καινούργιο και νεότερο...

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου να μου συστήσει τώρα την Τετάρτη. Είναι βασικό για εμένα να έρχεται σπίτι και ιδανικά θα ήθελα να είναι και στο Ιασώ...

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Λοιπόν εγώ πήρα σκέτη κούνια....140 επί 70.....δεν ήθελα πολυμορφικό επειδή είναι αρκετά ογκώδη,συνήθως δεν παίρνει καλά αέρα το μωρό έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον,τα κρεβάτια για μετά συνήθως είναι στενά....κ είναι κ αρκετά πιο ακριβά.Εγω λοιπόν πήρα μια οικονομική κούνια...κ ένα στρώμα καλό...μέχρι τα 3 περίπου εκεί θα κοιμάται ...κ μετά θα πάρω μια κ καλή το κρεβατάκι του.... Άσε που σκέφτομαι ότι αν κάνω δεύτερο θα πάρει κατευθείαν την κούνια κ όχι να το έχω κάνει κρεβάτι κ να το ξαναλλαζω...!!!για μένα δεν αξίζει να δίνουμε πολλά χρήματα σε αυτά τα πράγματα...να είναι κάτι ασφαλή κ όμορφο αλλά μέχρι εκεί δεν θα το παντρευτούμε κιολας:grin:....βέβαια εμένα δεν μου περίσσευαν κιόλας.....ανάλογα με τα χρήματα που θες να διαθέσεις λοιπόν κ το τι προτιμάς αποφασίζεις....

 

1 ώρα πρίν, Ίρις.Ν είπε:

Συμφωνώ με τη @Thaliamp.. Και εγώ πήρα σκέτη κούνια 140x70.. Με την ίδια λογική.. Τα άλλα είναι πιο ογκώδη.. Και σε περίπτωση που έρθει και 2ο παιδάκι σύντομα, προτιμώ να εχω την κούνια και να πάρω και ένα πιο μεγάλο κρεβάτι.. 

 

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοίτα εγώ πήρα στο πρώτο κούνια πολυμορφική.. την είχα μέχρι 2 χρόνων τώρα την μικρή και τώρα της πήρα κρεβάτι κανονικό και έβαλα πάλι το στρώμα στο πρώτο επίπεδο για τον μικρό. Τώρα για τον μικρό δεν ξέρω πόσο θα την κρατήσω αλλά  την είχα βρει σε προσφορά και έτσι δεν πλήρωσα πολλά και την πήρα. Το κομοδίνο μπορεί να το κρατήσω μετά το γραφείο δεν νομίζω. Θα δείξει..

Κορίτσι μου!!!! Πω πω πως πέρασε ο καιρός έτσι.. ποτέ γέννησες πότε έγινε 2 μηνών δεν κατάλαβα. Είχες εύκολη γέννα? Πηγές μέχρι τέλος τις βδομάδες???  Πως είναι ο μικρός τώρα με το μωρό? Έχω λίγο άγχος γι'αυτό το θέμα.  Και είμαστε και στην ίδια φάση ηλικιακά και θα ήθελα να μάθω πως τα πάτε.και αν έχεις καμία συμβουλή... 

Ναι ηρέμησα στον τελευταίο υπερήχου γιατί από 1,500 πήγε 2,200 περίπου... Πήρε πολλά παρόλο που ο πλακούντας είναι στο στάδιο 2. Αλλά θα ηρεμήσω τελειως με το δεύτερο Doppler..  εννοείται ότι είναι καλύτερου για το μωρό να γίνει.. τώρα μπαίνουμε και στον μήνα μας άρα είμαστε οκ...

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Ξέρει καμία από καρδιοτοκογράφημα? Έκανα την προηγούμενη βδομάδα για τις συσπάσεις που είχα και την πίεση που ένιωθα και η γραμμή η αρχική αντί να είναι στο 0 ήταν στο 40 μόνιμα και πήγε κανα 3 φορές στο 60 σε ένα 20λεπτο... Και μου έγραψε μαγνήσιο. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ήταν στο 40 μόνιμα και όχι στο 0 και να ανεβαίνει...

Τέλεια κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες!! Σκετη κουνια θα παρω περισσοτερο ο αντρας μου ειχε κολλημα με την πολυμορφικη αλλα του τα ειπα και το ξεπερασε!! Χιχι ευχαριστω και παλι!! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Καλησπέρα.Εγω πήρα πολυμορφική κούνια η οποία γίνεται μόνο κρεβατι και το μήκος της είναι 1,40.Να σου πω την αλήθεια δεν διάλεξα αυτή τη ν κούνια που λες γιατί μου φάνηκε μικρη.Οσο για την ηλικία που μπορεί να κοιμηθεί και μετά δεν το γνωρίζω καθώς είναι το πρώτο μου.

 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε σήμερα????Εμένα μου φέρανε χτες τα πραγματακια του μπέμπη....ήρθε ο μπαμπάς μου σήμερα να μου στήσει την κούνια γιατί ο άντρας μου δεν το έχει κ θα θέλαμε άλλη μετά....κ η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ παιδεμα βρε παιδί μου 3 ώρες φάγαμε ....και οι οδηγίες χρήσης άχρηστες...δεν ξέρω αν έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία!!!το καρότσι φοβήθηκα να το ανοίξω μην θέλει κ αυτό πολλά πράγματα... Αν κ δεν φαντάζομαι!!!!με τι την καθαρίσατε την κούνια του μωρου!????

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου πως είστε σήμερα????Εμένα μου φέρανε χτες τα πραγματακια του μπέμπη....ήρθε ο μπαμπάς μου σήμερα να μου στήσει την κούνια γιατί ο άντρας μου δεν το έχει κ θα θέλαμε άλλη μετά....κ η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ παιδεμα βρε παιδί μου 3 ώρες φάγαμε ....και οι οδηγίες χρήσης άχρηστες...δεν ξέρω αν έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία!!!το καρότσι φοβήθηκα να το ανοίξω μην θέλει κ αυτό πολλά πράγματα... Αν κ δεν φαντάζομαι!!!!με τι την καθαρίσατε την κούνια του μωρου!????

Θαλεια μου καλοριζικα...η κουνια δεν ειναι τιποτα μπροστα στο καροτσι...εμεις το καροτσι ετσι οπως το ανοιξαμε ετσι το αφησαμε...την κουνια φαγαμε και εμεις καμμια ωρα και....εγω καθαρισα τα παντα με το planet baby...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου καλοριζικα...η κουνια δεν ειναι τιποτα μπροστα στο καροτσι...εμεις το καροτσι ετσι οπως το ανοιξαμε ετσι το αφησαμε...την κουνια φαγαμε και εμεις καμμια ωρα και....εγω καθαρισα τα παντα με το planet baby...

Αχ μην μου λες τέτοια.....αύριο θα το ανοίξω να δω τι παίζει.....δεν μπορούν κ αυτοί οι άνθρωποι να τα κάνουν πιο απλά??????? πφφφφφφφφφφ.....ετοιμάσες βαλίτσα που ειπες?????

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ μην μου λες τέτοια.....αύριο θα το ανοίξω να δω τι παίζει.....δεν μπορούν κ αυτοί οι άνθρωποι να τα κάνουν πιο απλά??????? πφφφφφφφφφφ.....ετοιμάσες βαλίτσα που ειπες?????

 

Εγω δυσκολευτηκα πολυ με το καροτσι και το παρατησα για τον αντρα...το δωματιο θα το στρωσω αυριο να ειναι και αυτο ετοιμο και θα ριξω απο πανω ενα σεντονι σε κουνια και πορτ μπεμπε να μην σκονιστει...σημερα σιδερωσα επιτελους και τα ρουχα για μαιευτηριο και εφτιαξα βαλιτσα...εμειναν μονο τα της τελευταιας στιγμης φορτιστης και σαπουνι...αν θελεις εχω μια λιστα τι εχω βαλει μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Εγω δυσκολευτηκα πολυ με το καροτσι και το παρατησα για τον αντρα...το δωματιο θα το στρωσω αυριο να ειναι και αυτο ετοιμο και θα ριξω απο πανω ενα σεντονι σε κουνια και πορτ μπεμπε να μην σκονιστει...σημερα σιδερωσα επιτελους και τα ρουχα για μαιευτηριο και εφτιαξα βαλιτσα...εμειναν μονο τα της τελευταιας στιγμης φορτιστης και σαπουνι...αν θελεις εχω μια λιστα τι εχω βαλει μεσα...

Ναι ναι βέβαια και θέλω.....πες να δω τι μου λείπει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ιδιωτικο μαιευτηριο εβαλα τα εξης:πυτζαμες,νυχτικο,εσωρουχα,ρομπα,φανελακια θηλασμου,σουτιεν θηλασμου,καλτσες,παντοφλες,σερβιετες,κοχυλια,επιθεματα,ζακετα,χτενα,αποσμητικο,σαμπουαν,αφρολουτρο,φακους επαφης,υγρο φακων,πιστολακι,ρουχα εξοδου,λιποζαν,οδοντοβουρτσα,οδοντοκρεμα,ενα σετ πετσετες,ενα ξυραφακι,τυχον φαρμακα πχ θυρεοειδη,φορτιστη,σαπουνακι για ευαισθητη περιοχη,σαπουνακι προσωπου,λαστιχακια για μαλλια..πειτε μου αν τυχον εχω ξεχασει κατι...και για την μπεμπα ρουχα εξοδου,ζακετακι,στεκα,λιγες πανες και μωρομαντηλα μηπως οταν την φερουμε σπιτι χρειαστει κατι στον δρομο,πανες αγκαλιας και πανακια..και μενει του συζυγου ενα σετ πετσετες,παντοφλες,οδοντοβουρτσα,εσωρουχα και φορμες..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...