Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κ εγώ έτσι νομιζω....θα τα μάθουμε στη πορειαααα....Εγώ πήρα ξεχωριστά....πήρα κρέμα συγκαματος frezyderm, αφρολουτρο σαμπουάν πήρα pharmasept....κρέμα για το σώμα δεν πήρα δεν θέλω να βάζω τουλάχιστον στην αρχή δεν θέλω να επιβαρύνω το δερματακι του..μάρσιπο μου δώσανε δεν αγόρασα....αν έχεις fb υπάρχει μια ομάδα babywearing που είναι μόνο για μάρσιπο.... υπάρχουν πολλά μπες κ διάβασε τι λένε τα κορίτσια κ θα βρεις κάτι εργονομικό κ οικονομικο!!!!!Τι ψωνισες???ειμασταν αν θυμάμαι καλά οι μόνες που τα αφήσαμε τελευταία στιγμή!!!!!

Ευχαριστω για τα φωτα σου!! Θα το δω κι αυτο στο fb!!  Περιμενω να πληρωθω πεμπτη παρασκευη να ψωνισω μαζικα!! Απλως εκμεταλλευτηκα τον χρονο που ειχα για να κανω ερευνα αγορας και οηγα σε παρα πολλα μαγαζια!! Σε καποια εχω κατασταλαξει αλλα ηθελα και τη γνωμη σας!! 

Just now, didi2 είπε:

Εγώ από την εμπειρία μου συστήνω για κρέμα συγκάματος την Bepanthol για το σύγκαμα! Είναι με διαφορα η καλύτερη. Τη Sudocream για παράδειγμα την βρίσκω πολύ δυνατή! Η bepanthol είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα. Προστατεύει απίστευτα χωρίς να είναι παρά πολύ ισχυρή.

Επισης μου είπαν πως όσες έχουμε κοριτσάκια θα πρέπει να προσέχουμε με τις κρέμες συγκάματος να βάζουμε ελάχιστα και μακρυά από τον κόλπο τους γιατί δημιουργεί κολπίτιδα! Θα ρωτήσω βέβαια και τον παιδίατρο να μου πει...
Τα υπόλοιπα γαλάκτωμα και λαδακι τα πήρα από το mothercate (τα δικά του) και θα τα δοκιμάσω....

 

Εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα καθόλου. Θα ελεγα να μιλήσεις με τον γιατρό σου

Ευχαριστω πολυ πολυ για τη βοηθεια!! :x

Just now, merl30 είπε:

Καλησπερα.Εγω το σαμπουάν,το αφρολουτρο ,τον αφρό για καθαρισμό στην αλλαγή πανας,όπως και την κρέμα για μετά από κάθε αλλαγή πήρα της frezyderm.Μαρσιπο ακόμη δεν έχω πάρει και δεν έχω δει να σου πω την αλήθεια.Οσον αφορά το απορρυπαντικό ρούχων πήρα το planet baby και μυρίζει πολύ ωραία.Μαλακτικο η παιδίατρος μου είπε ότι δεν είναι καλό να χρησιμοποιούμε 

Κι εγω για τη ς frezyderm σκεφτομουν να ξεκινησω και βλεπουμε!! Τα βρισκεις και σε πακετο 40% αρκετα συχνα!! Το  planet μου το προτειναν αλλα το μοιρισα σε κατι ρουχαλακια που μου χαρισαν και μου φανηκε εντονο!! Θα ηθελα κατι πιο ηπιο!! 

Just now, AspasiaT είπε:

Μαρσιπο εχουμε απο το πρωτο παιδι babybjorn μετα απο πολλες δοκιμες, ειναι πολυ ποιοτικος και μας βολεψε παρα πολυ, λιγο πιο ακριβος απο τις τιμες που αναφερεις. Κρεμες κ σαμπουαν δεν πηραμε ακομα γτ δε βρισκουμε λογο να τα ετοιμαζουμε πιο νωρις:ph34r:. Στον πρωτο ειχαμε δοκιμασει κυριολεκτικα ολες τις μαρκες χωρις καμια διαφορα, φαρμακειου και σουπερ μαρκετ. Εξαιρεση τα pharm..ept που δεν μας αρεσαν σαν ποιοτητα αλλα κ κει καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.

Αυτα τα συμπτωματα τα χα στο πρωτο μου ολο το 3ο τριμηνο, γεννησα 40+, επισης τα εχω και τωρα παρα πολυ εντονα εδω και μηνες και χειροτερευουν οσο περναει ο καιρος. Τωρα θα παω σιγουρα νωριτερα γτ ειμαι καισαρικη. Αλλα ισως ακομα νωριτερα γι αλλους λογους. Πες το ομως στο γιατρο σου, αφου σε ανησυχει, μια που ηρθε κ το πρωτο σου παιδακι λιγο πιο νωρις.

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση!!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Fofi! είπε:

Θαλια μου ηταν 2200 φυσιολογικοτςτη μου ειπε ο γιατρος...εμενα να πω την αληθεια απο 18 εβδομαδων που ειχε γυρισει με το κεφαλακι απλα δεν ξανα γυρισει..οποτε ναι εχει παρει θεση και μακαρι να μεινει ετσι και να εμπεδωθει στην λεκανη....

Εγω ειμαι 34 εβδομαδων και εννοειται οτι κατουραω συνεχεια και νιωθω πονακια...αλλα ο τραχηλος ακομη ειναι κλειστος..

Εμενα μου ειπε φουλ περπατημα και επαφη με εκσπερματωση μεσα....

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρουλα η μπέμπα.....εγώ που είπε να μην περπαταω ελπίζω να μην επηρεάσει με κάποιο τρόπο!!!!το ρίχνεις το περπάτημα?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Νωρις δεν ειναι ρε κοριτσι μου;;Αυτες ειναι τεχνικες για να προκληθει τοκετος...αλλα τον θελουμε απο τωρα;;

Δεν ξερω..μηπως παει αναλογως τον τραχηλο???εμενα ακομη ειναι μακρυς και κλειστος...

Just now, Thaliamp είπε:

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρουλα η μπέμπα.....εγώ που είπε να μην περπαταω ελπίζω να μην επηρεάσει με κάποιο τρόπο!!!!το ρίχνεις το περπάτημα?????

Περπαταω γυρω στη μια μιση ωρα την ημερα...σημερα πηγα για μπανιο καμμια ωρα ημουν μεσα στην θαλασσα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Τον τραχηλο πως σας τον μετρανε;;Με χερι;;(αουτς..:roll:)

Αυτά δεν μπορώ κ εγω:???:

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Δεν ξερω..μηπως παει αναλογως τον τραχηλο???εμενα ακομη ειναι μακρυς και κλειστος...

Περπαταω γυρω στη μια μιση ωρα την ημερα...σημερα πηγα για μπανιο καμμια ωρα ημουν μεσα στην θαλασσα....

Μπράβο βρε θηρίοοοο

Επίσης κορίτσια καλημέρα.....έτοιμη για κυνήγι πάλι εγώ από τς 5 παρα:grin:

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ πλέον βάζω το airco χαμηλαααα και πάλι ξυπνάω και ζεσταίνομαι! 
Δραμα η κατάσταση. Χθες είχαμε παει σε κάτι φίλους καθόμασταν στον κηπο και νόμιζα πως θα πεθάνω!

  • Λυπημένη/-ος 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκα τώρα το πρωί να πάω στον αδερφό μου κ λίγο από την πεθερά μου ...κ όλοι ξέρετε να λένε κάτσε μωρέ λίγο.... εντωμεταξυ κανένας από τους δύο κλιματιστικό......ε κ μετά από αυτό λέω να ξαναβγω όταν γεννήσω!!!!!τώρα έχω κάτσει στο καναπέ άνοιξα κλιματιστικό κ θέλω να κάτσω εδώ για πάντα .κουραγιοοοοο κοριτσιααααααα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βγήκα τώρα το πρωί να πάω στον αδερφό μου κ λίγο από την πεθερά μου ...κ όλοι ξέρετε να λένε κάτσε μωρέ λίγο.... εντωμεταξυ κανένας από τους δύο κλιματιστικό......ε κ μετά από αυτό λέω να ξαναβγω όταν γεννήσω!!!!!τώρα έχω κάτσει στο καναπέ άνοιξα κλιματιστικό κ θέλω να κάτσω εδώ για πάντα .κουραγιοοοοο κοριτσιααααααα

Κι εγω τα ιδιαααα... Ποσο θα ερθει ο λογαριασμος οεοοοοο;;  χαχαχαχ

  • Χαχα 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/7/2020 at 7:45 ΜΜ, didi2 είπε:

Καλά! @Thaliamp @Fofi! Ευτυχώς που τα λέτε γιατί εγώ νόμιζα πως είμαι μόνη μου....

Ολο με ρωτάει: Αυτό τι το χρειαζόμαστε;αυτό γιατί το θελουμε;;; Με έχει τρελάνει!

Ασε που λέει πως: δεν καταλαβαίνω γιατί λες ότι θα ξυπνάει κάθε 3 ώρες;;; Και αλλά τέτοια κουλά... Μιλάμε θα πέσει πολύ γέλιο τα πρώτα βραδια :D

Πάντως είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι οι άντρες καταλαβαίνουν τι γίνεται μόλις αντικρίσουν το μωρό....

Εμενα τώρα έχει άλλη καραμέλα: Πωωωω τι θα κάνω τόση ώρα στην αναμονή;;; Πως θα αντέξω;;; 
Δηλαδη εμείς θα γεννάμε αυτοί πως θα αντέξουν... :D

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα... Επειδή ο σύζυγος είναι οδηγός  κ είναι ο μόνος οδηγός δεν μπορεί ν καθίσει μαζί μου στο νοσοκομείο όλες τις μέρες... Οκ στη γέννα αλλά δεν γίνεται όλες... Κ επειδή ακούω ότι πρέπει ν δηλώσεις ένα άτομο... Αν δηλώσω τ σύζυγο μετά θα μείνω μόνη... Αν δηλώσω άλλον τι; δεν θα δει ο άντρας μου το παιδί μας; είμαι σε απόγνωση.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

 

Κι εγω τα ιδιαααα... Ποσο θα ερθει ο λογαριασμος οεοοοοο;;  χαχαχαχ

Δεν θέλω να ξέρω:grin::grin::grin:

Just now, Efakiefaki είπε:

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα... Επειδή ο σύζυγος είναι οδηγός  κ είναι ο μόνος οδηγός δεν μπορεί ν καθίσει μαζί μου στο νοσοκομείο όλες τις μέρες... Οκ στη γέννα αλλά δεν γίνεται όλες... Κ επειδή ακούω ότι πρέπει ν δηλώσεις ένα άτομο... Αν δηλώσω τ σύζυγο μετά θα μείνω μόνη... Αν δηλώσω άλλον τι; δεν θα δει ο άντρας μου το παιδί μας; είμαι σε απόγνωση.. 

Κ ο δικός μου οδηγός είναι.....ούτε ο δικός μου θα κάτσει....θα δηλώσω αυτόν....κ όποτε μπορεί θα έρχεται....απλά νομίζω ότι αν έρθει μέσα στη μέρα κ φύγει δεν μπορεί να ξαναέρθει....την άλλη μέρα κανονικά όμως γίνεται να έρθει παλι.σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις κορίτσι μου????κ εγώ θα ήθελα όταν λείπει ο άντρας μου να έρχεται η μαμά μου αλλά δεν νομίζω να αφήσουν.....τραγικό το βρίσκω....από την άλλη λέω αφού έτσι μας έλαχε 3-4 μέρες είναι θα περάσουν....:unsure:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια νομιζω αφου φευγει ο συνοδος μπορει ενα ατομο να ερθει..

Εξαρτάται νομίζω από το μαιευτήριο....θέλω κ εγώ να τον ρωτήσω τον δικό μου την επόμενη φορά να ξέρω....καλό μήνα κιόλας....8 του μήνα μπαίνεις στο μήνα σου???καλά θυμάμαι?????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εξαρτάται νομίζω από το μαιευτήριο....θέλω κ εγώ να τον ρωτήσω τον δικό μου την επόμενη φορά να ξέρω....καλό μήνα κιόλας....8 του μήνα μπαίνεις στο μήνα σου???καλά θυμάμαι?????

Καλο μηνα....ναι ναι μπαινω στον μηνα μου...κοριτσια παρολο την ταλαιπωρια που εχω περασει, κοιταζα σημερα φωρογραφιες και λεω να προλαβω να βγαλω αλλες λιγες με την κοιλια μου ετσι...λετε να μας λειψει η κοιλια????σημερα ηρθε και η μαμα μου καθαρισαμε τα επιπλα καροτσια παντες κλπ και το μονο που εμεινε να φτιαξω βαλιτσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...