Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες είδα ροζ αίμα στο σκουπισμα!! Πηρα αμέσως τον γιατρό και μου έδωσε utrogestan των 100 3 φορές τη μέρα 2 χάπια τη φορά!! Πήρα άδεια απο τη δουλειά και θα τη βγάλω στο κρεβάτι!! Ελπίζω να μην είναι σοβαρό!! Προσπαθώ να μείνω ψύχραιμη!! 

Εντάξει μην ανησυχείς αλλά πρόσεχε πολύ αυτές τις ημέρες. Πιστεύω πως θα περάσει σύντομα!

8 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα ξεκίνησαν οι αναγούλες. Εμετό ακόμα δεν έχω κάνει. Επίσης μου μυρίζουν όλα άσχημα. Και το σπίτι συνέχεια και όλο ανοίγω παράθυρα.. χθές δεν ήμουνα καλά γι'αυτό και δεν μπήκα καθόλου...

Έχω ακούσει πάρα πολλές εγκυμοσύνες με λίγο αίμα στη αρχή. Αφού το είπες αμέσως και παίρνεις ουτρο δεν θα έχεις θεμα. Πότε θα πας για υπέρηχο τώρα?

Κι εγώ υποφέρω τρελά.... Άστα! Ας κάνουμε υπομονή πιστεύω πως θα περάσει άμεσα!

Επιτέλους έβαλα τικεράκι! 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Προσπάθησα όσο μπορούσα καλύτερα να το εξηγήσω. Και εγώ την πρώτη φορά δυσκολεύτηκα λίγο. Αλλά αξίζει.. Ειναι πολύ ωραίο.

Καλά κορίτσι αρχισαν εδώ και 2 μέρες οι αναγούλες.  Σήμερα ούτε καφέ δεν ήθελα να πιω. Έτσι και στην κόρη μου.. ακριβώς την ίδια βδομάδα ξεκινήσανε...εσυ πως είσαι?? Αύριο θα βγουν και τα αποτελέσματα για το ζάχαρο.. η καμπύλη και η γλυκοζυλωνενη.. άντε να δούμε..

Εγώ καλά είμαι απλά εχω συνέχεια πόνους περιόδου....από αναγουλες όχι  δυσπεψια λίγο άντε μακάρι να είναι καλά τα αποτελέσματα...:)

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,έγραψα και σε άλλο θέμα αλλά δεν είδα ανταπόκριση κ ήθελα να ρωτήσω κ εσάς.. υπάρχει μια πιθανότητα να είμαι και εγώ μαζί σας μανούλα του Σεπτεμβρίου αλλά δεν είμαι σίγουρη καθώς έκανα σήμερα (4 μέρες πριν τη καθυστέρηση) ένα τεστ το οποίο έδειξε μια πολύυυ άχνη γραμμή και με μπέρδεψε..είμαι άραγε εγκυουλα?από συμπτώματα έχω τσιμπήματα στη κοιλιά κ τις 2 τελευταίες μέρες σαν πόνο περιόδου κ το στήθος μου είναι ήδη μια εβδομαδα τώρα πρισμενο και ευαίσθητο..επίσης από την ωορρηξία ως σήμερα έχω 36.9-37.2 θερμοκρασία..αν ξέρει καποια πως να επισυναψω φωτό ευχαρίστως να δείτε κ εσείς το τεστ..

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!Εγώ την πρώτη φορά που ήμουν έγκυος ήταν άχνη η γραμμή και ήμουν!!πιστεύω πως είσαι σίγουρα.... γιατί δεν κάνεις κ μια β χοριακη να μάθεις σίγουρα????

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Εντάξει μην ανησυχείς αλλά πρόσεχε πολύ αυτές τις ημέρες. Πιστεύω πως θα περάσει σύντομα!

Δεν είχα αίμα ξανά!! Αυτό είναι θετικό!! Θα δούμε πως θα κυλήσουν και οι άλλες μέρες!! Εν τω μεταξύ οι ζαλάδες έχουν φτάσει στο αποκορύφωμα τους και νομίζω ευθύνεται και η προγεστερονη που παιρνω σε αυτο!!

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Thaliamp είπε:

Εγώ καλά είμαι απλά εχω συνέχεια πόνους περιόδου....από αναγουλες όχι  δυσπεψια λίγο άντε μακάρι να είναι καλά τα αποτελέσματα...:)

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!Εγώ την πρώτη φορά που ήμουν έγκυος ήταν άχνη η γραμμή και ήμουν!!πιστεύω πως είσαι σίγουρα.... γιατί δεν κάνεις κ μια β χοριακη να μάθεις σίγουρα????

Θα κάνω σίγουρα αύριο ένα ακόμη τεστ κ αν κ αυτό βγει έστω αχνό θετικό Τρίτη έχω πάει για χορική!! Ευελπιστώ βέβαια να είναι ακόμη πιο έντονη η γραμμουλα αύριο κ να πάω φουλ αισιόδοξη και για τη χοριακη,άντε να μπω κ εγώ στο κλαμπ οριακά μανουλες Σεπτεμβρίου..

Εν τω μεταξύ τις τελευταίες 4 ημέρες έχω αρκετά τσιμπήματα -πόνους περιόδου ,θερμοκρασία 36.8-37.3 και πολύ πρησμένο κ ευαίσθητο στήθος (παρά το μικρό του μέγεθος το καμιτσικο!!) Κ τώρα που το βλέπει κ χαίρεται ο άντρας μου δε μπορώ ούτε να το αγγίξει χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! εννοείται δεν άντεξα να περιμένω κ ενώ κατουριομουν σαν τρελή (μετά συγχωρισεως) από 7:45 περίμενα μέχρι ακριβώς που ανοίγουν τα φαρμακεία κ έτρεξα να παρω ξανά τεστ!! Και... Ναιιιι θα είμαι κ εγώ μανούλα του 20 λοιπόν!! Είναι πάλι άχνη η γραμμή αλλά αρκετά πιο σκούρα πλέον από τη χθεσινή!! Έχω κ 2ο τεστ να το κάνω αύριο να δω αν θα σκουρινει κι άλλο αλλά ήδη είμαι βέβαιη πλέον!! Σωστά?! :-)

#ΚατεριναΣκ διάβασα πως θα γεννήσεις μάλλον στο Έλενα γιατί θα πάει εκεί η γιατρός σου..είναι κάποια έμπιστη που θα μπορούσες ίσως να μου συστήσεις? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό κ ο ένας λόγος που δε θέλω είναι γιατί ταα θεωρώ υπερβολικά τα λεφτά έστω για ένα τρίκλινο ενώ εγώ θέλω μονοκλινο με πολύ λιγότερα λεφτά σε δημόσιο και ο δεύτερος λόγος επειδή θα θέλω το παιδακι μου συνεχώς στο δωμάτιο μαζί μου κ στα πιο πολλά ιδιωτικά έχω ακούσει πως δεν αφήνουν..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα!! εννοείται δεν άντεξα να περιμένω κ ενώ κατουριομουν σαν τρελή (μετά συγχωρισεως) από 7:45 περίμενα μέχρι ακριβώς που ανοίγουν τα φαρμακεία κ έτρεξα να παρω ξανά τεστ!! Και... Ναιιιι θα είμαι κ εγώ μανούλα του 20 λοιπόν!! Είναι πάλι άχνη η γραμμή αλλά αρκετά πιο σκούρα πλέον από τη χθεσινή!! Έχω κ 2ο τεστ να το κάνω αύριο να δω αν θα σκουρινει κι άλλο αλλά ήδη είμαι βέβαιη πλέον!! Σωστά?! :-)

#ΚατεριναΣκ διάβασα πως θα γεννήσεις μάλλον στο Έλενα γιατί θα πάει εκεί η γιατρός σου..είναι κάποια έμπιστη που θα μπορούσες ίσως να μου συστήσεις? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό κ ο ένας λόγος που δε θέλω είναι γιατί ταα θεωρώ υπερβολικά τα λεφτά έστω για ένα τρίκλινο ενώ εγώ θέλω μονοκλινο με πολύ λιγότερα λεφτά σε δημόσιο και ο δεύτερος λόγος επειδή θα θέλω το παιδακι μου συνεχώς στο δωμάτιο μαζί μου κ στα πιο πολλά ιδιωτικά έχω ακούσει πως δεν αφήνουν.

Κορίτσι μου καλημερα!!!! Συγχαρητήριααααα.....για μένα μην ξανακάνεις τεστ κάνε χοριακη....έτσι κ αλλιώς θα στο πει κ ο γιατρός!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα!! εννοείται δεν άντεξα να περιμένω κ ενώ κατουριομουν σαν τρελή (μετά συγχωρισεως) από 7:45 περίμενα μέχρι ακριβώς που ανοίγουν τα φαρμακεία κ έτρεξα να παρω ξανά τεστ!! Και... Ναιιιι θα είμαι κ εγώ μανούλα του 20 λοιπόν!! Είναι πάλι άχνη η γραμμή αλλά αρκετά πιο σκούρα πλέον από τη χθεσινή!! Έχω κ 2ο τεστ να το κάνω αύριο να δω αν θα σκουρινει κι άλλο αλλά ήδη είμαι βέβαιη πλέον!! Σωστά?! :-)

Συγχαρητήρια!!!!! Είσαι εγκυούλα!!! Με το καλό λοιπόν!! Πότε ήταν η τελευταία περίοδος σου;;

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα!! εννοείται δεν άντεξα να περιμένω κ ενώ κατουριομουν σαν τρελή (μετά συγχωρισεως) από 7:45 περίμενα μέχρι ακριβώς που ανοίγουν τα φαρμακεία κ έτρεξα να παρω ξανά τεστ!! Και... Ναιιιι θα είμαι κ εγώ μανούλα του 20 λοιπόν!! Είναι πάλι άχνη η γραμμή αλλά αρκετά πιο σκούρα πλέον από τη χθεσινή!! Έχω κ 2ο τεστ να το κάνω αύριο να δω αν θα σκουρινει κι άλλο αλλά ήδη είμαι βέβαιη πλέον!! Σωστά?! :-)

#ΚατεριναΣκ διάβασα πως θα γεννήσεις μάλλον στο Έλενα γιατί θα πάει εκεί η γιατρός σου..είναι κάποια έμπιστη που θα μπορούσες ίσως να μου συστήσεις? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό κ ο ένας λόγος που δε θέλω είναι γιατί ταα θεωρώ υπερβολικά τα λεφτά έστω για ένα τρίκλινο ενώ εγώ θέλω μονοκλινο με πολύ λιγότερα λεφτά σε δημόσιο και ο δεύτερος λόγος επειδή θα θέλω το παιδακι μου συνεχώς στο δωμάτιο μαζί μου κ στα πιο πολλά ιδιωτικά έχω ακούσει πως δεν αφήνουν..

μπράβο κοπέλα μ συνχαρητηρια...μια χοριακη κανε αύριο κ θα είσαι συπερ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Συγχαρητήρια!!!!! Είσαι εγκυούλα!!! Με το καλό λοιπόν!! Πότε ήταν η τελευταία περίοδος σου;;

3/1/20 ήταν η τελευταία μου περιοδος με κύκλο 27 ημερών. Είχαμε επαφές από 9/1/20 έως..προχθές χεχε :-) μερα παρά μέρα περίπου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα!! εννοείται δεν άντεξα να περιμένω κ ενώ κατουριομουν σαν τρελή (μετά συγχωρισεως) από 7:45 περίμενα μέχρι ακριβώς που ανοίγουν τα φαρμακεία κ έτρεξα να παρω ξανά τεστ!! Και... Ναιιιι θα είμαι κ εγώ μανούλα του 20 λοιπόν!! Είναι πάλι άχνη η γραμμή αλλά αρκετά πιο σκούρα πλέον από τη χθεσινή!! Έχω κ 2ο τεστ να το κάνω αύριο να δω αν θα σκουρινει κι άλλο αλλά ήδη είμαι βέβαιη πλέον!! Σωστά?! :-)

#ΚατεριναΣκ διάβασα πως θα γεννήσεις μάλλον στο Έλενα γιατί θα πάει εκεί η γιατρός σου..είναι κάποια έμπιστη που θα μπορούσες ίσως να μου συστήσεις? Γιατί εμένα ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό κ ο ένας λόγος που δε θέλω είναι γιατί ταα θεωρώ υπερβολικά τα λεφτά έστω για ένα τρίκλινο ενώ εγώ θέλω μονοκλινο με πολύ λιγότερα λεφτά σε δημόσιο και ο δεύτερος λόγος επειδή θα θέλω το παιδακι μου συνεχώς στο δωμάτιο μαζί μου κ στα πιο πολλά ιδιωτικά έχω ακούσει πως δεν αφήνουν..

Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Και εγώ λέω μην κάνεις άλλο τεστ. Πήγαινε να κάνει χορικακη ή μιλά με τον γιατρό σου.. ποτέ είχες τελευταία περίοδο???

Όσο για το Έλενα κοίτα δεν το ξέρω σαν νοσοκομείο μόνο την γιατρό ξέρω. Αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για το Έλενα. Εκεί γεννήθηκα και εγώ:) απλά ξέρω ότι και στο δημόσιο για μονοκλινο ή δίκλινο πρέπει να κάτσει να είναι άδειο όταν γέννας για να σε βάλουν. Δεν μπορείς πάντα να επιλέξεις να το κλείσεις. Δεν ξέρω στο ιδιωτικά πως κάνουν.   

11 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Εντάξει μην ανησυχείς αλλά πρόσεχε πολύ αυτές τις ημέρες. Πιστεύω πως θα περάσει σύντομα!

Κι εγώ υποφέρω τρελά.... Άστα! Ας κάνουμε υπομονή πιστεύω πως θα περάσει άμεσα!

Επιτέλους έβαλα τικεράκι! 

Το πρώτο 3 μηνό είναι συνήθως έτσι..  

Τέλειο το τικερακι:)

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Και εγώ λέω μην κάνεις άλλο τεστ. Πήγαινε να κάνει χορικακη ή μιλά με τον γιατρό σου.. ποτέ είχες τελευταία περίοδο???

Όσο για το Έλενα κοίτα δεν το ξέρω σαν νοσοκομείο μόνο την γιατρό ξέρω. Αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για το Έλενα. Εκεί γεννήθηκα και εγώ:) απλά ξέρω ότι και στο δημόσιο για μονοκλινο ή δίκλινο πρέπει να κάτσει να είναι άδειο όταν γέννας για να σε βάλουν. Δεν μπορείς πάντα να επιλέξεις να το κλείσεις. Δεν ξέρω στο ιδιωτικά πως κάνουν.   

Φίλη σε ιδιωτικό για μονοκλινο δε θα το σκεφτόμουν καν είναι όλα πάνω από 3500€ τα οποία λυπάμαι αλλά δε διαθέτω για ένα μονό κρεβάτι!! :-p  πόσο χρονών είστε εσείς κορίτσια? Είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φίλη σε ιδιωτικό για μονοκλινο δε θα το σκεφτόμουν καν είναι όλα πάνω από 3500€ τα οποία λυπάμαι αλλά δε διαθέτω για ένα μονό κρεβάτι!! :-p  πόσο χρονών είστε εσείς κορίτσια? Είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη?

Ναι το καταλαβαίνω. Απλά και στο δημόσιο δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις μονοκλινο ή δίκλινο... Συνήθως βάζουν τις καισαρικές ή τις δύσκολες γέννες..

εγώ αν πάνε όλα καλά θα είναι το δεύτερο παιδάκι μου.. 28 είμαι.. εσύ???


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι το καταλαβαίνω. Απλά και στο δημόσιο δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις μονοκλινο ή δίκλινο... Συνήθως βάζουν τις καισαρικές ή τις δύσκολες γέννες..

εγώ αν πάνε όλα καλά θα είναι το δεύτερο παιδάκι μου.. 28 είμαι.. εσύ???

Να σου ζήσει!! Εγώ 27,του 92' ,το πρώτο μου θα είναι εμένα.. :-) πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φίλη σε ιδιωτικό για μονοκλινο δε θα το σκεφτόμουν καν είναι όλα πάνω από 3500€ τα οποία λυπάμαι αλλά δε διαθέτω για ένα μονό κρεβάτι!! :-p  πόσο χρονών είστε εσείς κορίτσια? Είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη?

Εμένα η δεύτερη ειναι...είχα ξαναμεινει αλλά είχα μια αποβολή.....!!!!είμαι 26!!!Μικρές είμαστε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα η δεύτερη ειναι...είχα ξαναμεινει αλλά είχα μια αποβολή.....!!!!είμαι 26!!!Μικρές είμαστε όλες!!!

Ναι είμαστε νέες μανουλες και χαίρομαι πολύ για αυτο!! Πιστεύω πως κ για εμάς κ για το παιδί είναι καλύτερη η όσο μικρότερη διαφορά ηλικίας (σε αντοχές,ενέργεια,συνενόηση,όλα..) τώρα τέλος θα το κρατήσεις το παιδάκι σου κ εσύ κ εμείς ,θα μας είναι τυχερό το 20!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...