Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, didi2 είπε:

Δεν είναι κακό να πας και σε δεύτερο γιατρό!

Πηγαινε να δεις τι θα σου πει κι εκείνος. Μια δεύτερη γνώμη πάντα βοηθάει...

Η β´ χοριακη σου πως παει, ανεβαίνει;

 

Δεν έχω ξανακάνει χοριακη από τότε που στην καθυστέρηση έκανα. Τότε, πριν 3 εβδομάδες δηλαδή, έκανα 2 με απόκλιση 2 ημερων&2πλασιαστηκαν κανονικά. Δεν μουπε ο γιατρός να ξανακάνω. 

Τι να πω... Δεν ξέρω.. Θα το σκεφτώ&αν είναι μέχρι τέλος της εβδομάδας μήπως πάω σε άλλον.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, bettyboob είπε:

Δεν έχω ξανακάνει χοριακη από τότε που στην καθυστέρηση έκανα. Τότε, πριν 3 εβδομάδες δηλαδή, έκανα 2 με απόκλιση 2 ημερων&2πλασιαστηκαν κανονικά. Δεν μουπε ο γιατρός να ξανακάνω. 

Τι να πω... Δεν ξέρω.. Θα το σκεφτώ&αν είναι μέχρι τέλος της εβδομάδας μήπως πάω σε άλλον.. 

Εντάξει τώρα προσπάθησε να είσαι ήρεμη! Θετική σκέψη πάνω από όλα! 

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια έχω την εξής απορία....Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο.. Όλα καλά πάμε μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα...Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών.. Αλλά εγώ 5 δεκεμβριου με 13 είχα περίοδο πως γίνεται να είναι τόσο Πολύ?μετά την περίοδο δεν μετράνε ημέρες εγκυμοσύνης?

Ναι Φώφη μου αυτό που σου είπε η Θάλεια ειναι!! Πάντα μετράνε από τη πρώτη μέρα της τελευταίας σου περιόδου..ουσιαστικά όμως είσαι 5 εβδομάδων έγκυος οι άλλες δύο είναι υποθετικές γιατί δε μπορούν να υπολογίσουν την ακριβή μέρα σύλληψης..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Ναι έτσι είναι ακριβώς! Γι αυτό αν δεις ο γιατρός σημειώνει τα αρχικά Τ.Ε.Ρ. (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΜΜΗΝΟΣ ΡΥΣΗ) παντού...

επειδη είναι θεωρητικά αδύνατο να γνωρίζουν ακριβώς την ημερομηνία της κάθε σύλληψης, έχει καθιερωθεί να υπολογίζεται η κύηση σύμφωνα με την τελευταία περίοδο, ώστε να υπάρχει μια κοινή αναφορά σε όλες τις εγκυμοσύνες.

Ποτε σου είπε να ξαναπάς; 

Καλημέρα κορίτσι...Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος και κολπικων και σε 2 εβδομάδες θα ξανά πάω.. 

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω,εσείς έχετε υγρά τώρα αυτές τις πρώτες εβδομάδες..?

Καλημέρα κορίτσι...Εγώ έχω υγρα ναι...

  • Μου αρέσει 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω,εσείς έχετε υγρά τώρα αυτές τις πρώτες εβδομάδες..?

Καλημέρααα....και εγώ έχω!!!!

7 ώρες πρίν, bettyboob είπε:

Δεν έχω ξανακάνει χοριακη από τότε που στην καθυστέρηση έκανα. Τότε, πριν 3 εβδομάδες δηλαδή, έκανα 2 με απόκλιση 2 ημερων&2πλασιαστηκαν κανονικά. Δεν μουπε ο γιατρός να ξανακάνω. 

Τι να πω... Δεν ξέρω.. Θα το σκεφτώ&αν είναι μέχρι τέλος της εβδομάδας μήπως πάω σε άλλον.. 

Καλημέρα.....ηρέμησε δεν υπάρχει κάποιος λόγος να αναστατώνεσαι....η θα περιμένεις μια βδομάδα να ξαναπάς ...η πας κ σε κάποιον άλλον δεν είναι κακό μια δεύτερη γνώμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω,εσείς έχετε υγρά τώρα αυτές τις πρώτες εβδομάδες..?

Καλημέρα κι εγώ έχω!!! 

10 ώρες πρίν, bettyboob είπε:

Δεν έχω ξανακάνει χοριακη από τότε που στην καθυστέρηση έκανα. Τότε, πριν 3 εβδομάδες δηλαδή, έκανα 2 με απόκλιση 2 ημερων&2πλασιαστηκαν κανονικά. Δεν μουπε ο γιατρός να ξανακάνω. 

Τι να πω... Δεν ξέρω.. Θα το σκεφτώ&αν είναι μέχρι τέλος της εβδομάδας μήπως πάω σε άλλον.. 

Καλημέρα!! Κι εγώ δεν έχω ξανακάνει χοριακή μετά τον πρώτο υπέρηχο που είδαμε σάκο και έμβρυο!! Μου είπε πως δε χρειάζεται και ότι θέλουμε το βλέπουμε με τον υπέρηχο!!

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2020 at 10:02 ΜΜ, bettyboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο & μου είπε ότι η εικόνα που έχουμε από τον υπέρηχο δείχνει ότι δεν είμαι 7 εβδ αλλά 6 εβδ&επισης είπε ότι τον προβληματίζει αυτό&οτι θα έπρεπε να ακούσουμε καρδιά, η οποία εννοείται ότι ΔΕΝ την ακούσαμε, γιατί είναι νωρίς. Το μόνο θετικό λέει είναι ότι έχει καλή ανάπτυξη από την προηγούμενη εβδ μέχρι αυτή την εβδ.τωρα εγώ τι να κάνω? Να χεστω πάνω μου!!!!?????? Έχω & 1 αποβολή στο παρελθόν & είμαι σκατα, φοβισμένη! 

Αγάπη όλα καλά  Θα είναι. Απλά μάλλον έγινε πιο αργά η εμφύτευση.. να χαλαρώσεις και όταν ξανά πάς θα είναι όλα τέλεια!!!

On 27/1/2020 at 10:59 ΜΜ, Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια έχω την εξής απορία....Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο.. Όλα καλά πάμε μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα...Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών.. Αλλά εγώ 5 δεκεμβριου με 13 είχα περίοδο πως γίνεται να είναι τόσο Πολύ?μετά την περίοδο δεν μετράνε ημέρες εγκυμοσύνης?

Μπράβο αγάπη ακούσατε καρδούλα:wub: έχουμε διάφορα μόνο 2 μέρες???  

δεν ξέρω πως τα υπολογίζουν αυτά γιατί και εμένα ενώ έκανα ωορρηξια 15η μερα με κύκλο 28 ημερών (πρώτη φορά συνήθως έχω πάνω από 30 33) με έβγαλε 2 μέρες μεγαλύτερο.δηλαδη σαν να είχα κύκλο 26 ημερών.. τι να πω.  

Καλημέρα κορίτσιααααα!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου καλή βγήκε μόνο το πρωί έχω  ανεβασμένο ζάχαρο το πρωί. Θα πάω σήμερα στον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πεί

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αγάπη όλα καλά  Θα είναι. Απλά μάλλον έγινε πιο αργά η εμφύτευση.. να χαλαρώσεις και όταν ξανά πάς θα είναι όλα τέλεια!!!

Μπράβο αγάπη ακούσατε καρδούλα:wub: έχουμε διάφορα μόνο 2 μέρες???  

δεν ξέρω πως τα υπολογίζουν αυτά γιατί και εμένα ενώ έκανα ωορρηξια 15η μερα με κύκλο 28 ημερών (πρώτη φορά συνήθως έχω πάνω από 30 33) με έβγαλε 2 μέρες μεγαλύτερο.δηλαδη σαν να είχα κύκλο 26 ημερών.. τι να πω.  

Καλημέρα κορίτσιααααα!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου καλή βγήκε μόνο το πρωί έχω  ανεβασμένο ζάχαρο το πρωί. Θα πάω σήμερα στον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πεί

Μπράβοοο!!! Με τα γλυκά πως τα πας;; τα έχεις κόψει;; εγώ έχω σοκολάτα υγείας για ώρα ανάγκης!! Μου τα απαγόρευσε ο γιατρός!! Νόμιζα ότι έχω 100 ζάχαρο αλλά αυτή τη φορά έδειξε 92 στις εξετάσεις!! Περιμένουμε νέα σου από τον ενδοκρινολόγο!!


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αγάπη όλα καλά  Θα είναι. Απλά μάλλον έγινε πιο αργά η εμφύτευση.. να χαλαρώσεις και όταν ξανά πάς θα είναι όλα τέλεια!!!

Μπράβο αγάπη ακούσατε καρδούλα:wub: έχουμε διάφορα μόνο 2 μέρες???  

δεν ξέρω πως τα υπολογίζουν αυτά γιατί και εμένα ενώ έκανα ωορρηξια 15η μερα με κύκλο 28 ημερών (πρώτη φορά συνήθως έχω πάνω από 30 33) με έβγαλε 2 μέρες μεγαλύτερο.δηλαδη σαν να είχα κύκλο 26 ημερών.. τι να πω.  

Καλημέρα κορίτσιααααα!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου καλή βγήκε μόνο το πρωί έχω  ανεβασμένο ζάχαρο το πρωί. Θα πάω σήμερα στον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πεί

Καλημέρα Κατερίνα μου..Δεν είναι νωρίς για καμπύλη?


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Μπράβοοο!!! Με τα γλυκά πως τα πας;; τα έχεις κόψει;; εγώ έχω σοκολάτα υγείας για ώρα ανάγκης!! Μου τα απαγόρευσε ο γιατρός!! Νόμιζα ότι έχω 100 ζάχαρο αλλά αυτή τη φορά έδειξε 92 στις εξετάσεις!! Περιμένουμε νέα σου από τον ενδοκρινολόγο!!

Κατάλαβα. Εσύ ακόμα δεν έκανες ε? Εγώ κάθε πρωί που μετράω έχω πάνω από 100.. θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα

Just now, Fofi29 είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου..Δεν είναι νωρίς για καμπύλη?

Ναι είναι νωρίς αλλά επειδή έχω υψηλό ζάχαρο στις εξετάσεις έπρεπε να κάνουμε να δούμε πως πάει...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα. Εσύ ακόμα δεν έκανες ε? Εγώ κάθε πρωί που μετράω έχω πάνω από 100.. θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα

Ναι είναι νωρίς αλλά επειδή έχω υψηλό ζάχαρο στις εξετάσεις έπρεπε να κάνουμε να δούμε πως πάει...

Αα μαλιστα...Έχω πήγα τώρα το πρωί για εξετάσεις αίματος και κολπικων...περιττο να σας πω ότι ούτε τον γυναικολόγο δεν άφηνα να με ακουμπήσει στην ευαίσθητη περιοχή.. Από τότε που έμαθα την εγκυμοσύνη και μετά δεν θέλω καμμία επαφή με εκεί "κάτω"...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα. Εσύ ακόμα δεν έκανες ε? Εγώ κάθε πρωί που μετράω έχω πάνω από 100.. θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα

Ναι είναι νωρίς αλλά επειδή έχω υψηλό ζάχαρο στις εξετάσεις έπρεπε να κάνουμε να δούμε πως πάει...

Όχι ακόμα περιμένω τη Δευτέρα για όλα τα υπόλοιπα!! 

Just now, Fofi29 είπε:

Αα μαλιστα...Έχω πήγα τώρα το πρωί για εξετάσεις αίματος και κολπικων...περιττο να σας πω ότι ούτε τον γυναικολόγο δεν άφηνα να με ακουμπήσει στην ευαίσθητη περιοχή.. Από τότε που έμαθα την εγκυμοσύνη και μετά δεν θέλω καμμία επαφή με εκεί "κάτω"...

Κι εγώ φοβάμαι πολύ!! Λες θα χαλαρώσουμε στο 2 τρίμηνο; :tongue:


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα χαλαρωσουνε δεν νομίζω.καλα Αφήστε τι έπαθα τώρα φοβήθηκα...Έβγαλα καφέ υγρα..Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την εξέταση και αν συνεχίσουν να τον πάρω τηλ..


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...