Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Με την πεθερά απλά δεν δική σημάδι και δεν έρχεται σπίτι μου διότι δεν την θέλω.ειναι πολύ κακια γυναίκα.. κρίμα γιατί είναι και μάνα και υποτίθεται είχε περάσει και αυτή κάποια πράγματα από την πεθερά της και είναι και νέα γυναίκα οπότε δεν δικαιολογείται..ακόμη κρατιέμαι λίγο για να δω πως θα πάνε τα πράγματα τουλάχιστον στους δικούς μου λέω να το πω μέχρι το επόμενο ραντεβού..Στα πεθερικά μου ούτε στην γεννα δεν θα ήθελα...

Να σε ρωτήσω κάτι, ο άντρας σου δεν θέλει να τους το πει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Δεν ξερω. Είναι ανάλογα τον γιατρό. Εγώ σε κάνα 2 μηνο λογικά δεν θα μπορούμε γιατί και στην μικρή μου στην β επιπέδου ήταν στο οριο ο τράχηλος μου και έπαιρνα κολπικά κάθε βράδυ ένα ουτρο μέχρι να μπω στον μήνα μου άρα δεν είχα επαφές. Λογικά και τώρα το ίδιο θα έχω. Δεν νομίζω να αλλάζει αυτό τωρα..και επειδή έχω γεννήσει μια φορα μπορεί να χρειαστεί και από την αυχενική.. θα δείξει . 

Κορίτσια διάβαζα χθες 2 πράγματα.. το πρώτο είναι ότι μετά το τρίμηνο ο γιατρός θα πρέπει κάθε μήνα να μετράει την διάμετρο του τραχήλου για τυχόν περιδεση ή αποφυγή αποβολής. Και επίσης ένα κορίτσι στο φόρουμ έστειλε κάτι πολύ ενδιαφέρον για μια μέθοδο κριστελλερ η οποία έχει απαγορευτεί λόγο αιμοραγγιας της μήτρας και διαφόρων άλλων και στην Ελλάδα το κάνουν οι μαιες.οποτε θέλω να συζητήσω και αυτό με τον γιατρό.. Όπως επίσης έχω ακούσει ότι πλέον είναι υποχρεωτικό και στα ιδιωτικά το μωρό να είναι στο δωμάτιο ισχύει Αυτό?Τέλος ξέρετε αν στην Αυχενική χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο μηχάνημα υπέρηχου?

Just now, Pagotoula είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι, ο άντρας σου δεν θέλει να τους το πει;

Όχι ιδιαίτερα δεν τρελενεται κιολας γιατί ξέρει την κατάσταση και πως θα κάνουν πάλι για τα ονόματα.πριν 1 μήνα τσακωθηκαμε για μωρό που δεν ήξερα καν ότι υπήρχε ακόμη.φτασανε μέχρι και στα βαφτίσια ότι δεν θα έρθουν αν δεν βγάλω το όνομα τους λες και μου έχουν συμπεριφερθεί και ωραία.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια διάβαζα χθες 2 πράγματα.. το πρώτο είναι ότι μετά το τρίμηνο ο γιατρός θα πρέπει κάθε μήνα να μετράει την διάμετρο του τραχήλου για τυχόν περιδεση ή αποφυγή αποβολής. Και επίσης ένα κορίτσι στο φόρουμ έστειλε κάτι πολύ ενδιαφέρον για μια μέθοδο κριστελλερ η οποία έχει απαγορευτεί λόγο αιμοραγγιας της μήτρας και διαφόρων άλλων και στην Ελλάδα το κάνουν οι μαιες.οποτε θέλω να συζητήσω και αυτό με τον γιατρό.. Όπως επίσης έχω ακούσει ότι πλέον είναι υποχρεωτικό και στα ιδιωτικά το μωρό να είναι στο δωμάτιο ισχύει Αυτό?Τέλος ξέρετε αν στην Αυχενική χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο μηχάνημα υπέρηχου?

Όχι ιδιαίτερα δεν τρελενεται κιολας γιατί ξέρει την κατάσταση και πως θα κάνουν πάλι για τα ονόματα.πριν 1 μήνα τσακωθηκαμε για μωρό που δεν ήξερα καν ότι υπήρχε ακόμη.φτασανε μέχρι και στα βαφτίσια ότι δεν θα έρθουν αν δεν βγάλω το όνομα τους λες και μου έχουν συμπεριφερθεί και ωραία.. 

Κατάλαβα...κι εγώ τα χω περάσει αυτά...Πριν κάν μείνω έγκυος μας έλεγαν για το όνομα...μετά πέρασα δύο εγκυμοσύνες που έχασα τα μωρά, κάναμε εξωσωματικές, παλεύαμε 4,5 χρόνια... και πάλι αυτό συζητούσαν...τώρα είμαι στον 8ο δόξα τω Θεώ και την Παναγία και εξαρχής ο άντρας μου τους το έκοψε..Τους είπε ότι θα δώσουμε άσχετο όνομα... Ευτυχώς που συμφωνείτε οι δυο σας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κατάλαβα...κι εγώ τα χω περάσει αυτά...Πριν κάν μείνω έγκυος μας έλεγαν για το όνομα...μετά πέρασα δύο εγκυμοσύνες που έχασα τα μωρά, κάναμε εξωσωματικές, παλεύαμε 4,5 χρόνια... και πάλι αυτό συζητούσαν...τώρα είμαι στον 8ο δόξα τω Θεώ και την Παναγία και εξαρχής ο άντρας μου τους το έκοψε..Τους είπε ότι θα δώσουμε άσχετο όνομα... Ευτυχώς που συμφωνείτε οι δυο σας.

Γενικά Ναι συμφωνούμε σε πολλά πράγματα.. Αλλά δηλαδή ελεος μια ζωή όλα τα ζευγάρια να μετριάσουν για τα πεθερικά.. έλεος.. Και αν τους πεις να τα προσέξουν η τίποτα άλλο ξυνιζουν τα μούτρα.. Κατά τα άλλα θέλουν και το όνομα.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια ! εμενα ξεκινησε η ναυτια και οι αναγουλες.. βεβαια ακοαμ τρωωκ δεν εχω κανει εμετο .. προτιμω να πειναω κ να βαλω 30 κιλα παρα να ξερναω σαν το γατι παλι .. λυπαμαι κ το μωρο μου που δεν θα μπορω να το προσεχω. τωρα πηρα ενα primperan και ηρεμησα λιγο. 

Ειδα τις εξετασεις της προηγουμενης εγκυμοσυνης μου κ βλεπω τα ιδια συμπτωματα παλι . απο τωρα με πιανει πανικος..

@Fofi29 μη φοβασαι και μη τα παιρνεις ολα τις μετριτοις γτ θα τρελαθεις .. το διαδικτυο ειναι μεν πληροφορηση αλλα με μετρο... Σε καθε υπερηχο ο γιατρος μετραει τον τραχηλο για να δει αν ειναι κλειστος κ εχει σωστο μηκος αλλα κ αν δεν εχει αυτο δν σημαινει περιδεση κατευθειαν .. μπορει να μεινει ξαπλωμενη η γυναικα κ να παιρνει προγεστερονη.κ ολα καλα ! Οσο για τα πεθερικα , οχι εγω δνε εδωσα το ονομα τους κ δεν θα δωσω επισης.

Οσο για την μεθοδο Κριστελερ το διαβασα και εγω στο facebook.. διαβασα και τα σχολια των γυναικων απο κατω και συγχηστικα και στενοχωρηθηκα παρα πολυ ,τι γινεται ρε κοριτσια , καποιες γυναικες πραγματικα τις κακοποιουν στον τοκετο .. ενω εχει απαγορευτει αυτη η μεθοδος , ακομα την ακολουθουν καποιες μαιες κ γιατροι .. 

Τελικα νιωθω πολυ τυχερη οπως γεννησα στο νοσοκομειο .. βεβαια εγω δν αφησα να μου πιασουν την κοιλια καθολου ..και δεν ημου νκαθολου ξαπλωμενη στο κρεβατι , περα απο το τελευταιο 2ωρο . μου ειπαν να καθομαι ορθια κ να περπαταω.

Φιλικη συμβουλη κοριτσια να μην πατε με προκληση επειδη ο γιατρος σας που τον εμπιστευεστε δν μπορει αλλη μερα η επειδη ετσι το λεει .. παρτε κ αλλη γνωμη γτ συνηθως καταληγει σε καισαρικη χωρις λογω αφου το μωρο δεν ειναι ετοιμο .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?Εγώ συνεχίζω και έχω καφέ υγρα..Είναι φυσιολογικό δεύτερη η μέρα?ΤΌΣΟ πολύ επηρεάστηκε από την κολπική εξέταση που έκανα?

Έχεις πολύ ποσότητα???ο γιατρος τι σου είπε????εγώ καλά μια χαρά....αύριο στις 6 έχω ραντεβού με το γιατρό!!:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Έχεις πολύ ποσότητα???ο γιατρος τι σου είπε????εγώ καλά μια χαρά....αύριο στις 6 έχω ραντεβού με το γιατρό!!:)

Αρκετή θα έλεγα.. Είμαι ξάπλα από το μεσημέρι και έτσι μέχρι στιγμής μειώθηκε...άντε τελεια.. Εμένα βγήκαν οι εξετάσεις αίματος και ήταν καλές...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Αρκετή θα έλεγα.. Είμαι ξάπλα από το μεσημέρι και έτσι μέχρι στιγμής μειώθηκε...άντε τελεια.. Εμένα βγήκαν οι εξετάσεις αίματος και ήταν καλές...

Δουλεύεις???αν ναι μήπως να έπαιρνες κ λιγες μέρες άδεια για να ξεκουραστεις κ να δεις πως θα πάει!!!Μπράβο καλό αυτό....εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα...πιστευω αυριο θα μου πει!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Δουλεύεις???αν ναι μήπως να έπαιρνες κ λιγες μέρες άδεια για να ξεκουραστεις κ να δεις πως θα πάει!!!Μπράβο καλό αυτό....εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα...πιστευω αυριο θα μου πει!!!

Δυστυχώς δεν γίνεται να πάρω άδεια.. τουλάχιστον πάω και κάθομαι δεν πηγαίνω στις υπηρεσίες για να περπατάω στέλνω άλλον.οσο για τις εξετάσεις εμένα τώρα που ακούσαμε καρδούλα μου τις έβαλε όχι πιο πριν..


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Kαλημερα και απο μενα! ποια υποφερει απο ναυτια? εγω ειμαι χαλια πλεον ..

Πωπω πάλι τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη φορά;;τα θυμάμαι..σου στέλνω δύναμη,θα την χρειαστείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Πωπω πάλι τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη φορά;;τα θυμάμαι..σου στέλνω δύναμη,θα την χρειαστείς.

Ναι κοριτσι ! σε ευχαριστω παρα πολυ .τα ιδια παλι κ χαλια ψυχολογια .. παλι θα με παρει απο κατω. τελικα δεν ημουν ετοιμη για δευτερη εγκυμοσυνη .. απλα οταν αποκτας το μωρο , τα ξεχνας ολα ! και τωρα τα ξαναθυμηθηκα... ειναι πολυ δυσκολο γτ σκεφτομαι πως θα περασουν 8 μηνες ..

 

Just now, Fofi29 είπε:

Εγώ υποφέρω...Δεν τρώω και ανακουφιζομαι με λίγο σοδα..

και εγω πρεπει να παρω αναψυκτικα μηπως δω λιγη βελτιωση .. βασικα θα παω το απογευμα να ψωνισω κρακερ φρυγανιες κτλ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω αναγούλες αλλά εμετό δεν έχω κάνει ακόμα. Στις προηγούμενες όταν είχα κλείσει 7 βδομάδες ξεκίναγαν. Λέτε να μην έχω εμετούς. αναγούλες όμως και πονοκοιλο έχω. Υπομονή.... Συνήθως το πρώτο τρίμηνο είναι..  

Εγώ πήγα σε ενδοκρινολόγο μου είπε ότι να μετράω για μια βδομάδα σε συγκεκριμένες ώρες το ζάχαρο και να κάνω διατροφή.. έχω διαβήτη κύησης. Θα καλοοερασουμε.. μόνο ολικής μπορώ να τρώω...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...