Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, didi2 είπε:

Πωωω κι εγώ ήθελα λέιζερ...

Για τους παλμούς δεν το ήξερα! Εγώ ιδανικά θα ήθελα κορίτσι... εσείς;

Σημερα είμαι πολύ χάλια με τις ναυτίες. Κάθε μέρα και χειρότερα! Πλέον δεν μπορώ να φάω τίποτα... :wacko: εσείς πως πάτε από ναυτίες;

Εγώ θέλω πάρα πολύ ένα αγοράκι.. Όσο αναφορά τις ναυτιες εγώ υποφερω..Από το πρωί μέχρι το βράδυ όλη μέρα με ναυτιες και στομαχοπονο..

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  εγω θα γινω για 2η φορα μανουλα να ολα πανε καλα  τον Σεπτεμβριο .  εχω εναν μπεμπη 15 μηνων και τωρα παμε για το δευτερο .  

Τελευταια περιοδος 20/12/19 και χορικαη 391 την Τριτη.  Λεω την αλλη Παρασκευη να παω για υπερηχο . Θυμηστε μου ποσο εβδομαδων ακουσατε καρδουλα?

Γεια σου κορίτσι και εδώ..:) συγχαρητήρια και πάλι... Μιλήσαμε στο θέμα προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι. Και εμένα το δεύτερο θα είναι αν πάνε όλα καλά. Εμένα η μικρή θα γίνει τώρα 22 μηνών.  Εγώ την είδα στην οθόνη αλλά δεν μπορούσε να την ακούσει το μηχάνημα 6+1 και μετά την ακούσαμε 7 βδομάδων...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε???Μόνο εγώ δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό????εγώ θα πάω την άλλη δευτερα πρώτη φορά και δεν περνάνε οι μέρες....!!!Ακούσατε όλες καρδούλα?? Κατερίνα μου το σάκχαρο από τι μπορεί να είναι ανεβασμένο???Και κορίτσια μου ο γιατρός εμένα μου είπε να κάνω κανονικά λέϊζερ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε???Μόνο εγώ δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό????εγώ θα πάω την άλλη δευτερα πρώτη φορά και δεν περνάνε οι μέρες....!!!Ακούσατε όλες καρδούλα?? Κατερίνα μου το σάκχαρο από τι μπορεί να είναι ανεβασμένο???Και κορίτσια μου ο γιατρός εμένα μου είπε να κάνω κανονικά λέϊζερ....

Εγώ θαλια μου θα ακούσω την Δευτέρα πρώτα ο Θεός...Όσο αναφορά το λειζερ μπικίνι μπούτια και κοιλιά μου το απαγόρευσε μέχρι την γεννα.και νομίζω και μετά αν θηλάζει πάλι δεν κάνει.μετα το πρώτο τρίμηνο μπορώ να κάνω λειζερ μασχάλη και από το γόνατο και κάτω.οσο αναφορά κερί μου είπε τα αντίστοιχα πάλι.. Μόνο ξυράφι στο μπικίνι και δεν το θέλω καθόλου δέκα χρόνια έκανα κερί και φέτος είχα αρχίσει λειζερ...τι το καθυστέρησα και εγώ θα ειχα ξεμπερδέψει τώρα...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε???Μόνο εγώ δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό????εγώ θα πάω την άλλη δευτερα πρώτη φορά και δεν περνάνε οι μέρες....!!!Ακούσατε όλες καρδούλα?? Κατερίνα μου το σάκχαρο από τι μπορεί να είναι ανεβασμένο???Και κορίτσια μου ο γιατρός εμένα μου είπε να κάνω κανονικά λέϊζερ....

Γεια σου Θαλια. . Δεν ξέρω τι να πω ει άι ανάλογα τον γιατρό. Εμένα δεν με αφήνει ούτε ημιμόνιμο στα νύχια να κάνω. 

Άντε αγάπη λίγες μέρες ακόμα και θα δεις το σπορακι σού... 

Το σάκχαρο μπορεί να παρουσιαστεί σε εγκυμοσύνη. Σάκχαρο εγκυμοσύνης λέγεται.  Σήμερα έκανε καμπύλη ζαχάρου και θα έχω τα αποτελέσματα τη Δευτέρα το απόγευμα.. 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Αυτό είναι μεγάλο θέμα τώρα...Εγώ έχω ξεκινήσει σε ιδιωτικό.μ.και το σκέφτομαι...Εσύ?

Εγώ σε δημόσιο γέννησα την μικρή μου και πάλι σε δημόσιο θα πάω. Εκεί είναι εμένα η γιατρός μου...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ σε δημόσιο γέννησα την μικρή μου και πάλι σε δημόσιο θα πάω. Εκεί είναι εμένα η γιατρός μου...

Εμένα ο γιατρός μου είναι ιδιώτης και λέω με το καλό να ακούσω καρδούλα και να πάω να γνωρίσω και έναν στο Αλεξάνδρας που μου έχουν συστήσει.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi29 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είναι ιδιώτης και λέω με το καλό να ακούσω καρδούλα και να πάω να γνωρίσω και έναν στο Αλεξάνδρας που μου έχουν συστήσει.. 

Α μια χαρά καλό είναι να έχεις και κάποιον στο δημόσιο να έχεις και επιλογή. Εγώ γέννησα στο Αττικό και με βόλευε πολύ γιατί ήταν δίπλα αλλά φεύγει η γιατρός μου δυστυχώς και θα πάει στο Έλενα αλλά εννοείται πως θα την ακολουθήσω. Άρα θα πάω Έλενα. Δεν την αλλάζω την γιατρό μου.


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Α μια χαρά καλό είναι να έχεις και κάποιον στο δημόσιο να έχεις και επιλογή. Εγώ γέννησα στο Αττικό και με βόλευε πολύ γιατί ήταν δίπλα αλλά φεύγει η γιατρός μου δυστυχώς και θα πάει στο Έλενα αλλά εννοείται πως θα την ακολουθήσω. Άρα θα πάω Έλενα. Δεν την αλλάζω την γιατρό μου.

Ε βέβαια αν την είχες και πριν και νιώθεις οικειότητα λογικό είναι.. Εγώ έχω χρόνια τον γιατρό μου απλά λέω ας γνωρίσω και τον άλλο να δω πως θα μου βγει και βλέπουμε...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Σας έχω διαβάσει όλες από την τελευταία ανάρτηση μου και μετά!! Εγώ συνεχίζω με πόνους περιόδου χαμηλά επίσης και στη μεση!! Ξεκινησαν οι πρωινες ναυτιες και ζαλάδες!! Δυσκοιλιότητα και απίστευτο μούδιασμα-πόνος στα πόδια!! Παράπονο δεν έχω!! :rolleyes: Εγώ σε ιδιωτικό θα γεννήσω με το καλό γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου τον οποίο εμπιστεύομαι απόλυτα μιας και με παρακολουθεί από την εφηβεία μου!! Θα κάνω το τικεράκι σε λίγο... @ΚατεριναΣκ

Πως ήταν η εξέταση για το ζάχαρο;;


url%5D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

ειμαι 6+6 ημ

 

Το τζίντζερ το έκανες ρόφημα (βραστό νερό και μέσα κομματάκια τζίντζερ);

Ναι .είχα πάρει κομμάτι κ τριμμένο σαν σκόνη.απλα να ξέρεις είναι καυτερό λιγάκι.. 

5 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σου κορίτσι και εδώ..:) συγχαρητήρια και πάλι... Μιλήσαμε στο θέμα προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι. Και εμένα το δεύτερο θα είναι αν πάνε όλα καλά. Εμένα η μικρή θα γίνει τώρα 22 μηνών.  Εγώ την είδα στην οθόνη αλλά δεν μπορούσε να την ακούσει το μηχάνημα 6+1 και μετά την ακούσαμε 7 βδομάδων...

Ευχαριστώ  πολύ! Μακάρι όλες μας να έχουμε μια πολύ εγκυμοσύνη κ εύκολες γέννες! 

Κ εγώ λέω να πάω για υπέρηχο  6 +4 για να ακούσουμε κ καρδουλα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...