Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

@nairobi @Thaliamp τι κάνετε? Πως είστε?

Just now, Fofi29 είπε:

Κατερίνα μου καλησπέρα...ασε αυτό το λαχάνιασμα ανυπόφορο.. λίγο περπάτησα και ένιωθα οτι θα σβήσω .. 

Ναι άστα να πάνε είναι.. κάτι άλλο δεν έχω ακομα. Ούτε αναγούλες ούτε εμετό. Αυτή την βδομάδα θα δείξει...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Αχ τι τελεια...πόσους παλμούς είχε το κουτσουνακι?να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εμένα την πρώτη φορά μου έκανε κολπικό υπέρηχο.. Τώρα πάλι κολπικό η στην κοιλιά?

129 παλμούς.

Δεν μου έκανε κολπικο ούτε τώρα ούτε την προηγούμενη φορά. Μου είπε πως από την στιγμή που φαίνεται τόσο καθαρά δεν χρειάζεται (ευτυχώς γιατί δεν τον θέλω καθόλου τον κολπικο)


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, didi2 είπε:

129 παλμούς.

Δεν μου έκανε κολπικο ούτε τώρα ούτε την προηγούμενη φορά. Μου είπε πως από την στιγμή που φαίνεται τόσο καθαρά δεν χρειάζεται (ευτυχώς γιατί δεν τον θέλω καθόλου τον κολπικο)

Ούτε εγώ τον θέλω και ας έχω κάνει τόσες φορές όταν πήγα για την εγκυμοσύνη με είχε πιάσει ένα τρέμουλο αφού του λέω θα πονέσω και χαμογελούσε και μου έλεγε γιατί ήμουν τόσοι αγχωμένη...λες να είναι αγοράκι?λένε όταν είναι κάτω από 140 παλμούς ότι είναι αγόρι.. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει...τι θα ήθελες Εσύ?

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ κορίτσια μου...Εγώ επίσης υποφέρω  από τρομερή δυσκοιλιότητα που ποτέ δεν είχα.. φυσιολογικό λέει ο γιατρός...

Ναι ε? Έχεις πολλά συμπτώματα εσύ... Εγώ είχα μόνο στο τέλος στην κόρη μου όταν έπαιρνα συμπληρώματα σιδήρου. 

1 hour ago, didi2 είπε:

Καλημέρα σας!

 

Χθες πήγα για υπέρηχο ακούσαμε καρδιά και γενικά όλα καλά!

κι εγώ έχω δυσκοιλιότητα και ξέχασα να τον ρωτήσω.

 

Τέλεια κορίτσι μου!!!! Μπράβο όλα καλά.. :wub:

πρίν από 25 λεπτά , Fofi29 είπε:

Ούτε εγώ τον θέλω και ας έχω κάνει τόσες φορές όταν πήγα για την εγκυμοσύνη με είχε πιάσει ένα τρέμουλο αφού του λέω θα πονέσω και χαμογελούσε και μου έλεγε γιατί ήμουν τόσοι αγχωμένη...λες να είναι αγοράκι?λένε όταν είναι κάτω από 140 παλμούς ότι είναι αγόρι.. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει...τι θα ήθελες Εσύ?

Εμένα εχει 140..  είμαι στο όριο..χαχαχα αμφίβολο κορίτσι ή αγόρι.. το έχω ακούσει και εγώ αυτό αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.  

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!  εγω θα γινω για 2η φορα μανουλα να ολα πανε καλα  τον Σεπτεμβριο .  εχω εναν μπεμπη 15 μηνων και τωρα παμε για το δευτερο .  

Τελευταια περιοδος 20/12/19 και χορικαη 391 την Τριτη.  Λεω την αλλη Παρασκευη να παω για υπερηχο . Θυμηστε μου ποσο εβδομαδων ακουσατε καρδουλα?

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  εγω θα γινω για 2η φορα μανουλα να ολα πανε καλα  τον Σεπτεμβριο .  εχω εναν μπεμπη 15 μηνων και τωρα παμε για το δευτερο .  

Τελευταια περιοδος 20/12/19 και χορικαη 391 την Τριτη.  Λεω την αλλη Παρασκευη να παω για υπερηχο . Θυμηστε μου ποσο εβδομαδων ακουσατε καρδουλα?

Καλώσηρθες Άντα στην παρέα μας και με το καλο..Εγώ την Δευτέρα θα είμαι περίπου 7 εβδομάδων και μου είπε ο γιατρός ότι θα ακούσω καρδούλα...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τελικα λεω να βρω τις προπερσινες εξετασεις και να δω τι εκανα στην πρωτη εγκυμοσυνη ...

απο συμπτωματα πως τα πατε? εγω στην πρωτη ξερνουσα απο την 7η εβδομαδα εως και τον τοκετο .. χαλια μαυρα και προετοιμαζομαι ψυχολογικα και για τωρα .. απο την αλλη βδομαδα πιστευω θα εμφανιστουν ..

@Fofi29 λειζερ καλυτερα οχι  αλλα κερι κανονικα μπορεις σε ποδια . ισως στο μπικινι οχι γτ απο το τραβηγμα δημιουργειται πονος ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωωω κι εγώ ήθελα λέιζερ...

Για τους παλμούς δεν το ήξερα! Εγώ ιδανικά θα ήθελα κορίτσι... εσείς;

Σημερα είμαι πολύ χάλια με τις ναυτίες. Κάθε μέρα και χειρότερα! Πλέον δεν μπορώ να φάω τίποτα... :wacko: εσείς πως πάτε από ναυτίες;


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Πωωω κι εγώ ήθελα λέιζερ...

Για τους παλμούς δεν το ήξερα! Εγώ ιδανικά θα ήθελα κορίτσι... εσείς;

Σημερα είμαι πολύ χάλια με τις ναυτίες. Κάθε μέρα και χειρότερα! Πλέον δεν μπορώ να φάω τίποτα... :wacko: εσείς πως πάτε από ναυτίες;

να σου δωσω μια συμβουλη για τις ναυτιες , τσαι μεντας.. το μονο που με εσωσε λιγακι , γουλιες γουλιες.και τζιντζερ αλλα δεν μπορουσα να το πιω.επισης λιγο αναψυκτικο με ανθρακικο με βοηθουσε η νερο  φλωρινης γτ με εκανε να ρευομαι .  

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξερνουσα απο την 7η εβδομαδα συνεχεια.. χαλια ψυχολογια . τελικα καταλαβα οτι σε ολη την διαρκεια δεν μπορουσε να ρευτω κ εκανα συνεχεια εμετους.

επισης μην παρεις βραχιολακια για ναυτια κτλ.. φυτικα χαπια .. γτ δεν βοηθανε καθολου. μονο ενα σιροπι ,emecalm λιγακι κατι κανει κ μετα τα primperan τα χαπια . ( σε συνεννοηση με τον γιατρο) .

ποσο εισαι ? τευλ περιοδος? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

να σου δωσω μια συμβουλη για τις ναυτιες , τσαι μεντας.. το μονο που με εσωσε λιγακι , γουλιες γουλιες.και τζιντζερ αλλα δεν μπορουσα να το πιω.επισης λιγο αναψυκτικο με ανθρακικο με βοηθουσε η νερο  φλωρινης γτ με εκανε να ρευομαι .  

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξερνουσα απο την 7η εβδομαδα συνεχεια.. χαλια ψυχολογια . τελικα καταλαβα οτι σε ολη την διαρκεια δεν μπορουσε να ρευτω κ εκανα συνεχεια εμετους.

επισης μην παρεις βραχιολακια για ναυτια κτλ.. φυτικα χαπια .. γτ δεν βοηθανε καθολου. μονο ενα σιροπι ,emecalm λιγακι κατι κανει κ μετα τα primperan τα χαπια . ( σε συνεννοηση με τον γιατρο) .

ποσο εισαι ? τευλ περιοδος? 

Σε ευχαριστώ πολύ!

ειμαι 6+6 ημ

 

Το τζίντζερ το έκανες ρόφημα (βραστό νερό και μέσα κομματάκια τζίντζερ);


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...