Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, nairobi είπε:

Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου!! Αν δω αίμα ξανά η έχω πονους έντονους εννοειται θα παω νωριτερα αλλά προς το παρόν είναι αισιοδοξος κ ο γιατρός! Καλύτερα να μην το σκαλίζω και πολύ!! Ηρεμία κ ξεκούραση!! 

Μπράβο μια χαρά!!!!όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!!!Ξεκούραση κ ηρεμία...!!!

Just now, didi2 είπε:

Ευχαριστώ!

Να σου πω την αλήθεια μετά από τοοοοοσα χρόνια είναι σαν να είναι η πρώτη φορά!

βεβαια να σας πω ότι έχω πολύ περισσότερο άγχος και έχω πιο έντονα συμπτώματα!

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...όποτε λογικό!!!Τουλάχιστον έχεις κ το καλό ότι μεγάλωσε ο γιος σου....και θα έχεις πιο πολύ ηρεμία κ χρόνο για το μωρακι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, didi2 είπε:

Κορίτσια βλέπω είστε όλες μικρούλες!

 

εγώ είμαι η μεγαλύτερη. 39!!! :roll:

Έχω ήδη ένα γιο 14 χρόνων από τον προηγούμενο γάμο μου...

Σας πέρασα όλες νομίζω ε; :P

Χαχαχα ναι αν εσύ το πρώτο μικρό μάνα του έκανες άρα περνας κ εσύ στο γκρουπ των μικρομαναδων!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο & μου είπε ότι η εικόνα που έχουμε από τον υπέρηχο δείχνει ότι δεν είμαι 7 εβδ αλλά 6 εβδ&επισης είπε ότι τον προβληματίζει αυτό&οτι θα έπρεπε να ακούσουμε καρδιά, η οποία εννοείται ότι ΔΕΝ την ακούσαμε, γιατί είναι νωρίς. Το μόνο θετικό λέει είναι ότι έχει καλή ανάπτυξη από την προηγούμενη εβδ μέχρι αυτή την εβδ.τωρα εγώ τι να κάνω? Να χεστω πάνω μου!!!!?????? Έχω & 1 αποβολή στο παρελθόν & είμαι σκατα, φοβισμένη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bettyboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο & μου είπε ότι η εικόνα που έχουμε από τον υπέρηχο δείχνει ότι δεν είμαι 7 εβδ αλλά 6 εβδ&επισης είπε ότι τον προβληματίζει αυτό&οτι θα έπρεπε να ακούσουμε καρδιά, η οποία εννοείται ότι ΔΕΝ την ακούσαμε, γιατί είναι νωρίς. Το μόνο θετικό λέει είναι ότι έχει καλή ανάπτυξη από την προηγούμενη εβδ μέχρι αυτή την εβδ.τωρα εγώ τι να κάνω? Να χεστω πάνω μου!!!!?????? Έχω & 1 αποβολή στο παρελθόν & είμαι σκατα, φοβισμένη! 

Οκ μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη!! Από τη στιγμή που έχει καλή ανάπτυξη είναι θετικό!! Θα σου πρότεινα να είσαι ήρεμη πρώτα απ'όλα και έπειτα να κάνεις μια επίσκεψη σε άλλο γιατρό μετά από 3 μερούλες για να του δώσεις χρόνο να αναπτυχθεί κι άλλο!! Είμαι σίγουρη ότι θα ακούσεις καρδούλα!! Διάβασα περιπτώσεις που ακούσανε καρδούλα στις 8 εβδομάδες!

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, bettyboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο & μου είπε ότι η εικόνα που έχουμε από τον υπέρηχο δείχνει ότι δεν είμαι 7 εβδ αλλά 6 εβδ&επισης είπε ότι τον προβληματίζει αυτό&οτι θα έπρεπε να ακούσουμε καρδιά, η οποία εννοείται ότι ΔΕΝ την ακούσαμε, γιατί είναι νωρίς. Το μόνο θετικό λέει είναι ότι έχει καλή ανάπτυξη από την προηγούμενη εβδ μέχρι αυτή την εβδ.τωρα εγώ τι να κάνω? Να χεστω πάνω μου!!!!?????? Έχω & 1 αποβολή στο παρελθόν & είμαι σκατα, φοβισμένη! 

Όταν είχες πάει δεν σου είπε ότι είσαι 6 εβδομάδων???πότε είναι η τελευταία περίοδος σου???

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχω την εξής απορία....Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο.. Όλα καλά πάμε μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα...Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών.. Αλλά εγώ 5 δεκεμβριου με 13 είχα περίοδο πως γίνεται να είναι τόσο Πολύ?μετά την περίοδο δεν μετράνε ημέρες εγκυμοσύνης?

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια έχω την εξής απορία....Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο.. Όλα καλά πάμε μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα...Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών.. Αλλά εγώ 5 δεκεμβριου με 13 είχα περίοδο πως γίνεται να είναι τόσο Πολύ?μετά την περίοδο δεν μετράνε ημέρες εγκυμοσύνης?

Πιάνεται από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου!!!πάτα υπολογιστής κύησης στο ίντερνετ κ θα στο βγάλει....το πάτησα κ μου έβγαλε σύμφωνα με την τελευταία σου περίοδο ότι όντως είσαι τόσο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Πιάνεται από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου!!!πάτα υπολογιστής κύησης στο ίντερνετ κ θα στο βγάλει....το πάτησα κ μου έβγαλε σύμφωνα με την τελευταία σου περίοδο ότι όντως είσαι τόσο!!!

Και πως θα καταλάβουμε πότε έγινε η σύλληψη?ασχέτως αν ξέρω τις ημέρες επαφών.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Και πως θα καταλάβουμε πότε έγινε η σύλληψη?ασχέτως αν ξέρω τις ημέρες επαφών.. 

Η πραγματική ηλικία της κύησης είναι περίπου 2 εβδομάδες μετά αν δεν κάνω λαθος....γι'αυτό και μετράμε 40 εβδομάδες....είναι παραπάνω από 9 μήνες.... υπολογίζονται και αυτές οι δύο εβδομάδες!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Η πραγματική ηλικία της κύησης είναι περίπου 2 εβδομάδες μετά αν δεν κάνω λαθος....γι'αυτό και μετράμε 40 εβδομάδες....είναι παραπάνω από 9 μήνες.... υπολογίζονται και αυτές οι δύο εβδομάδες!!!!

Ναι έτσι είναι ακριβώς! Γι αυτό αν δεις ο γιατρός σημειώνει τα αρχικά Τ.Ε.Ρ. (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΜΜΗΝΟΣ ΡΥΣΗ) παντού...

επειδη είναι θεωρητικά αδύνατο να γνωρίζουν ακριβώς την ημερομηνία της κάθε σύλληψης, έχει καθιερωθεί να υπολογίζεται η κύηση σύμφωνα με την τελευταία περίοδο, ώστε να υπάρχει μια κοινή αναφορά σε όλες τις εγκυμοσύνες.

Just now, bettyboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο & μου είπε ότι η εικόνα που έχουμε από τον υπέρηχο δείχνει ότι δεν είμαι 7 εβδ αλλά 6 εβδ&επισης είπε ότι τον προβληματίζει αυτό&οτι θα έπρεπε να ακούσουμε καρδιά, η οποία εννοείται ότι ΔΕΝ την ακούσαμε, γιατί είναι νωρίς. Το μόνο θετικό λέει είναι ότι έχει καλή ανάπτυξη από την προηγούμενη εβδ μέχρι αυτή την εβδ.τωρα εγώ τι να κάνω? Να χεστω πάνω μου!!!!?????? Έχω & 1 αποβολή στο παρελθόν & είμαι σκατα, φοβισμένη! 

Ποτε σου είπε να ξαναπάς; 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

9/12 είχα τελευταία περίοδο & επειδή με παρακολουθουσε ο γιατρός με υπέρηχο για στοχευμενες επαφές, ξέρω & ποτε έγινε η σύλληψη (15η ημέρα συγκεκριμένα). Δεν μπορώ να ξέρω πότε έγινε η εμφυτευση βέβαια.. Μου είπε να ξαναπάω σε 1 εβδομάδα να με ξαναδει.. Από την μία λέω ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, από την άλλη λέω τα χειρότερα&λέω να πάω & σε άλλο γιατρό που ξέρω ότι είναι πολύ καλός σε υπερηχος.. Δεν ξέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bettyboob είπε:

9/12 είχα τελευταία περίοδο & επειδή με παρακολουθουσε ο γιατρός με υπέρηχο για στοχευμενες επαφές, ξέρω & ποτε έγινε η σύλληψη (15η ημέρα συγκεκριμένα). Δεν μπορώ να ξέρω πότε έγινε η εμφυτευση βέβαια.. Μου είπε να ξαναπάω σε 1 εβδομάδα να με ξαναδει.. Από την μία λέω ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, από την άλλη λέω τα χειρότερα&λέω να πάω & σε άλλο γιατρό που ξέρω ότι είναι πολύ καλός σε υπερηχος.. Δεν ξέρω.. 

Δεν είναι κακό να πας και σε δεύτερο γιατρό!

Πηγαινε να δεις τι θα σου πει κι εκείνος. Μια δεύτερη γνώμη πάντα βοηθάει...

Η β´ χοριακη σου πως παει, ανεβαίνει;

 


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...