Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα!!Χτες γυρίσαμε σπίτι κ εμείς...είχα αρκετό άγχος...ήρθε η μαμά μου το βράδυ....για να κοιμηθούμε λίγο γιατί είχαμε τα χάλια μας.αλλα μην φανταστείτε... Ο άντρας μου ξεράθηκε....εγώ πάλι λαγοκοιμομουν κ με το που άκουγα το παιδί πεταγομουν....ξυπνάει ανά τρίωρο περίπου τρώει κ μετά κοιμάται σχετικά εύκολα....είναι πιο ήρεμος εδώ από ότι στο νοσοκομείο.χτες δεν τον είχα βάλει καθόλου στο στήθος ήμουν σίγουρη ότι δεν είχα.... Κ χτες τη νύχτα γύρω στς 4 κ 30 που ξύπνησε τον κράτησα για να φτιάξει η μαμά μου το γάλα του....κ βλέπω τη μπλούζα μου βρεγμένη...λέω με κατούρησε....κ τελικά ήταν γάλα..το πρωί πάλι το ίδιο....προσπάθησα να του δώσω όταν ξύπνησε αλλά πεινάγε πολύ κ δεν είχε υπομονή....κ τελικά τώρα που ήταν ήρεμος του έδωσα....κ έφαγε!!!!κ το γάλα έτρεχε...κ δεν με πονούσε....λέτε να το πιασει βρε κορίτσια???χάρηκα λίγο ...όταν ξανά ξυπνήσει θα προσπαθήσω πάλι στήθος κ μετά θα του φτιάξω συμπλήρωμα.πινει πολύ ξένο όμως....γύρω στα 90...λέω αν αρχίσει να το πιάνει το στήθος ...να του το μειώνω σιγά σιγά....!!!!!

Άντε κορίτσι μου μάλλον έφτασε η ώρα!!!!!πως είσαι???

Φώφη μου πως τα πάτε εσείς?????

Έτσι μπράβο! Μην αγχωνεσαι θα το πιάσει το στήθος αφού έχεις γάλα. Κ στο σπίτι είναι όλα πιο ήρεμα , είναι αλλιώς.  Απλά πεινάει κ πολύ.  Οπότε δίνε στήθος , Κάνε κ συμπλήρωμα να το έχεις κ αν το πιει μετά ξανά στήθος για να κοιμηθεί. Είμαι σίγουρη ότι θα το μειώσει το ξένο όπως κ με τον δικό μου έτσι έγινε.  Όσο περισσότερο στο στήθος τόσο το καλύτερο.  

Όσο για μένα είμαι  σπίτι ακόμα έχω πόνους μέση - κοιλιά αλλά δεν είναι ακόμα για τοκετό αλλά πλησιάζει βλέπω

Just now, Fofi! είπε:

Καλησπερα θαλεια μου...εμεις χθες δοξα το θεο ημασταν ηρεμες..ενα δυο μιση ωρες την ξυπναω για να την αλλαξω και να φαμε...οι θηλες μου λιγο καλυτερα..χθες αγχωθηκα γιατι καθοταν μονη της στο πορτ μπεμπε ησυχη και ελεγα γιατι δεν κοιμαται αλλα μου ειπε ο παιδιατρος οτι οσο περνανε οι μερες θα καθεται ολο και πιο πολυ ξυπνια..επισης βρε κοριτσια σε καθε ταισμα μου εχουν πει πλυσιμο και αλλαγμα..το κανετε εσεις αυτο?εγω χθες το βραδυ στο γευμα των 3 δεν την αλλαξα γιατι ηταν καθαρη..αλλα φοβομουν μηπως συγγαει...αλλα ηταν οκ το πρωι...απλα επειδη και αυτη ξαγρυπναει και ξεσηκωνουμε τον τοπο μεχρι να την τελειωσω για να φαει..επισης απο χθες εχω παρει ενα ειδικο σαπουνακι το οποιο δεν θελει ξεβγαλμα για να την πλενω το βραδυ επιτοπου στην αλλαξιερα και να μην την πηγαινω στην βρυση..και αυτο βοηθαει πολυ..

Εγώ στο σύνολο τον άλλαζα γύρω στις 7-8φορές . Όταν άλλαζα όταν έβλεπα ότι έχει κατουρισει η έχει κάνει κακα . Η πάνα είχε γραμμή κ έδειχνε όταν κατουρουσε. αλλά δεν τον ξύπνησα ποτέ ούτε να τον αλλάξω ούτε για να φάει. Συνήθως ξυπνάνε μόνα τους. Επίσης τον έπλενα  μόνο όταν είχε κάνει κακα Όχι συνέχεια..

Just now, Thaliamp είπε:

Μπράβο κορίτσι μου....εγώ το βράδυ που τα κάνε δύο φορές δεν τον έπλυνα γιατί θα ξυπνούσε πολύ....την μέρα τον πλένω...πειράζει????ποιο σαπουνακι έχεις πάρει???επίσης το βράδυ όταν κοιμάται κοιμάσαι????νομίζω δεν θα κλείσει πότε το μάτι μου......είμαι συνέχεια στη τσίτα....

Δεν πειράζει που δεν τον έπλυνες , καλύτερα για να μην ξυπνήσει, να φάει κ να κοιμηθεί. την νύχτα να τα θηλάζετε με χαμηλό φως  κ όχι πολλά πολλά για να ξεχωρίσουν σιγά σιγά την μέρα άπο την νύχτα. Συμβουλή : κοιμήσου με το μωρό γτ θα κουραστείς πολύ αλλιώς. 

Just now, Fofi! είπε:

Σε καθε ταισμα πλυσιμο και αλλαγμα...παντα θα εχει κατι η λιγα κακα η τσισα..

Εμενα μου εχουν πει οχι μωρομαντηλα..ενα της frezyderm που δεν χρειαζεται ξεβγαλμα..βραζω νερο το εχω σε ενα θερμο και με πον πον την καθαριζω το βραδυ..οταν κοιμαται βεβαια και κοιμαμαι..οπως επισης πολλες φορες δεν μου ρευεται αλλα την εχω στο πλαι οταν κοιμαται..

 Τα Μωράκια που θηλάζουν  δεν ρευονται πάντα. Θέλει οπωσδήποτε ρέψιμο με το ξένο. 

Εγώ πάντως ήμουν από τις τυχερές γτ έκανε 1 φορά κακα αλλά πολλά με τον θηλασμό . Επίσης χρησιμοποίησα μωρομάντηλα απλά  από την αρχή κ μέχρι τώρα κ δεν έχει πάθει τίποτα το μωρό. 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Επίσης βρε κορίτσια τι τους φοράτε μέσα στο σπίτι?????

Μέχρι πρόσφατα που χε ζεστη μόνο ένα φανελάκι αμανίκο και το βράδυ κοντομανικο γιατί είχαμε αιρ κοντισιον.2μερες τώρα έχει λίγο ψυχρά οπότε του φοραω από πάνω και λεπτό μπλουζάκι παντελονακι.Και το βράδυ φορμακι αλλά λεπτό.Ειμαστε Θεσσαλονίκη.Κρυωσε ο καιρός ,τώρα όλοι κοιμούνται κι εγώ με το μωρό στο λίκνο είμαστε στη βεράντα.Εχει δροσερό αεράκι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

@Comet σε υπέρ Ευχαριστώ που μου τα περιέγραψε ς ακριβώς.  Πολύ γρήγορους τοκετούς, Ειδικά ο δεύτερος δεν περιγράφεται .. Εγώ νιώθω μόνο πόνο στην μέση ανά 1 -1,3ώρα κ τουαλέττα το ίδιο οπότε πλησιάζει.  Κοιμήθηκα 8.30 -10 πριν  κ ξύπνησα από τον πόνο στην μέση... για να δούμε.. καλά τους περισσότερους πόνους  θέλω να τόυς περάσω σπίτι κ όχι στο νοσοκομείο . 

Όσο για τη επισκληριδιο κ εγώ δεν έκανα κ δεν με πολύ πειράζει να μην ξανά κάνω.  Αρκεί να βγει καλά το μωρό

Δεν ξέρω κορίτσι μου ακόμα αλλά μάλλον πλησιάζει.. Έχω πόνο ανά 1-1.3 ώρα στην μέση κ τώρα με πονάει κ μπροστά στην κοιλιά αλλά πολύ υποφερτο.. για να δούμε 

Με ένα πόνο εύχομαι άντε να κρατήσεις με το καλό το μπεμπακι σιυ αγκαλιά!!!!

@Thaliamp μπράβο.ειδες; Σιγά σιγά θα περάσετε στον αποκλειστικό θηλασμό απλά με  το μπιμπερο τους ειναι πιο εύκολη η ροή σιγά σιγά θα έχεις.γαλα όσες ανάγκες έχει κ το μωρό!!!! Οσο για τα ρούχα του φόραγα κοντομανικα αλλά ξεκίνησα τα μακριμανικα από προχτές και τον έχω και σκεπασμένο με ένα καλοκαιρινό κουβερτακι γιατί είναι κρύα τα χεράκια του. 

@Fofi! Και εγώ στο πρώτο έτσι σχολαστικά και με πάσα λατρεία πλύσιμο μπλα μπλα. Τώρα στο δεύτερο μέχρι να απαλαγω από το μαρτύριο του αφαλού τον κάνω με μωρομαντηλα και στο τέλος έχω ένα μπολακι με νερό όπου βουτάω μια γάζα και τον ξεπλενω τοπικά να φυγει οτιδηποτε  μπορει να ερεθίσει τηνεπιδερμιδα .εκτός.και αν αντικρίσω κάνα θέαμα υπερπαραγωγή  όπου παμε βρύση, κ βολεύει για το βραδυ αυτό το σύστημα!

Εγώ απ' την άλλη κάτι κάνω λάθος με τη πάνα  στο κορίτσι πάνε προς τα κάτω και ήταν εύκολα τα πράγματα πότε να τα αλλάξεις, στ αγοράκια πάνε προς.τα πάνω και ούτε καταλαβαίνω ποτέ γεμίζει η πάνα όχι ότι προλαβαίνει γιατί συνήθως βγαίνουν παρά έξω και άλλαζουμε τα πάντα Ρούχα σεντονια κλτ . Μια βδομάδα στο σπίτι και έχω πλύνει τη ντουλάπα του σίγουρα δύο φορές πλεον δε προλαβαίνω να τα σιδερωσωω χαχαχ έχει βάλει ασιδερωτο ...

Με.τον αφαλό απαλαχτηκατε; Αυτό είναι το άλλο μου άγχος πφφ εμείς.ακομα:cry:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Επίσης βρε κορίτσια τι τους φοράτε μέσα στο σπίτι?????

Κοντομανικο χερακια ποδαρακια φορμακι και καλτσουλες...

Just now, Anna3 είπε:

Με ένα πόνο εύχομαι άντε να κρατήσεις με το καλό το μπεμπακι σιυ αγκαλιά!!!!

@Thaliamp μπράβο.ειδες; Σιγά σιγά θα περάσετε στον αποκλειστικό θηλασμό απλά με  το μπιμπερο τους ειναι πιο εύκολη η ροή σιγά σιγά θα έχεις.γαλα όσες ανάγκες έχει κ το μωρό!!!! Οσο για τα ρούχα του φόραγα κοντομανικα αλλά ξεκίνησα τα μακριμανικα από προχτές και τον έχω και σκεπασμένο με ένα καλοκαιρινό κουβερτακι γιατί είναι κρύα τα χεράκια του. 

@Fofi! Και εγώ στο πρώτο έτσι σχολαστικά και με πάσα λατρεία πλύσιμο μπλα μπλα. Τώρα στο δεύτερο μέχρι να απαλαγω από το μαρτύριο του αφαλού τον κάνω με μωρομαντηλα και στο τέλος έχω ένα μπολακι με νερό όπου βουτάω μια γάζα και τον ξεπλενω τοπικά να φυγει οτιδηποτε  μπορει να ερεθίσει τηνεπιδερμιδα .εκτός.και αν αντικρίσω κάνα θέαμα υπερπαραγωγή  όπου παμε βρύση, κ βολεύει για το βραδυ αυτό το σύστημα!

Εγώ απ' την άλλη κάτι κάνω λάθος με τη πάνα  στο κορίτσι πάνε προς τα κάτω και ήταν εύκολα τα πράγματα πότε να τα αλλάξεις, στ αγοράκια πάνε προς.τα πάνω και ούτε καταλαβαίνω ποτέ γεμίζει η πάνα όχι ότι προλαβαίνει γιατί συνήθως βγαίνουν παρά έξω και άλλαζουμε τα πάντα Ρούχα σεντονια κλτ . Μια βδομάδα στο σπίτι και έχω πλύνει τη ντουλάπα του σίγουρα δύο φορές πλεον δε προλαβαίνω να τα σιδερωσωω χαχαχ έχει βάλει ασιδερωτο ...

Με.τον αφαλό απαλαχτηκατε; Αυτό είναι το άλλο μου άγχος πφφ εμείς.ακομα:cry:

Οχι ακομη βρε κοριτσια ουτε εγω με τον αφαλο και τον εχω τοσο αγχος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μέλλον με τον αφαλό ακόμα είμαι πιο πρόσφατη.....μπανάκι κάθε μέρα τα κάνετε????επίσης βρε κορίτσια δεν ξυπνάει πάντα για να φάει....μπορεί να περάσουν κ πάνω από 3 ώρες...τι να τον κάνω.....???κ εμετό σας κάνουν???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Επίσης βρε κορίτσια τι τους φοράτε μέσα στο σπίτι?????

Εγώ ζιπουνακι και καλτσακια της φοράω και την σκεπάζω με μια πικε κουβερτούλα ελαφριά όμως...έχω μακριά φορμάκια σε περίπτωση επίσκεψης μετά το 40ημερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ έχω μέλλον με τον αφαλό ακόμα είμαι πιο πρόσφατη.....μπανάκι κάθε μέρα τα κάνετε????επίσης βρε κορίτσια δεν ξυπνάει πάντα για να φάει....μπορεί να περάσουν κ πάνω από 3 ώρες...τι να τον κάνω.....???κ εμετό σας κάνουν???

Κοίτα αν είχα ξεμπερδεψει με τον αφαλό θα τον έκανα κάθε βράδυ... Τώρα με τον αφαλό τον κάνω μέρα παρά μέρα για να περιορίσω τα νερά.

Αν πεινάσει θα ξυπνήσει, μέσα στο βράδυ άστο να κοιμάται για να μαθαινει....τη μέρα ξυπνατο. Με δεδομένο πάντα ότι παιρνετε βάρος και είστε οκ αν δε παίρνει βάρος ξυπνά το και το βράδυ.ουτε εμένα ξυπναει εκει κκαπου στο τρίωρο οπου πρώτα ξυπνάω εγώ γιατί νιώθω πόνο στο στήθος και εκεί τον βλέπω που αρχίζει να ξερογλύφετε.

Εμετό δε.μου έχει κάνει, εμετό η γουλιες σου βγάζει;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ έχω μέλλον με τον αφαλό ακόμα είμαι πιο πρόσφατη.....μπανάκι κάθε μέρα τα κάνετε????επίσης βρε κορίτσια δεν ξυπνάει πάντα για να φάει....μπορεί να περάσουν κ πάνω από 3 ώρες...τι να τον κάνω.....???κ εμετό σας κάνουν???

Μπανιο καθε βραδυ στην βρυση οχι ακομη μπανιερο ειναι πιο βολικο τωρα που ειναι μικρη...εμενα ξυπναει καθε 2 με δυο μιση ωρες...πρεπει να τον ξυπνας εσυ καθε 3 μιση ωρες τουλαχιστον ετσι μου ειπαν εμενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Κοίτα αν είχα ξεμπερδεψει με τον αφαλό θα τον έκανα κάθε βράδυ... Τώρα με τον αφαλό τον κάνω μέρα παρά μέρα για να περιορίσω τα νερά.

Αν πεινάσει θα ξυπνήσει, μέσα στο βράδυ άστο να κοιμάται για να μαθαινει....τη μέρα ξυπνατο. Με δεδομένο πάντα ότι παιρνετε βάρος και είστε οκ αν δε παίρνει βάρος ξυπνά το και το βράδυ.ουτε εμένα ξυπναει εκει κκαπου στο τρίωρο οπου πρώτα ξυπνάω εγώ γιατί νιώθω πόνο στο στήθος και εκεί τον βλέπω που αρχίζει να ξερογλύφετε.

Εμετό δε.μου έχει κάνει, εμετό η γουλιες σου βγάζει;

 

Γουλιτσες βγάζει ναι....αλλά έχει κάνει κ εμετό με το ξένο ίσως είναι πολύ λαίμαργος....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια και αλλος προβληματισμος...ο παιδιατρος μου λεει ενας καλος θηλασμος διαρκει 15 λεπτα στο ενα στηθος 15 λεπτα στο αλλο στηθος..οταν το θηλαζουμε παραπανω παιρνει αερα το στομαχακι νομιζει οτι ειναι χοετατο το αφηνουμε να κοιμηθει και σε μιση μια ωρα ξανα ξυπναει...και ποναει και η κοιλιτσα...εμενα καθεται παραπανω στο στηθος...τι λετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια και αλλος προβληματισμος...ο παιδιατρος μου λεει ενας καλος θηλασμος διαρκει 15 λεπτα στο ενα στηθος 15 λεπτα στο αλλο στηθος..οταν το θηλαζουμε παραπανω παιρνει αερα το στομαχακι νομιζει οτι ειναι χοετατο το αφηνουμε να κοιμηθει και σε μιση μια ωρα ξανα ξυπναει...και ποναει και η κοιλιτσα...εμενα καθεται παραπανω στο στηθος...τι λετε εσεις?

Νόμιζα ότι ο χρονικός περιορισμός καταργήθηκε όταν ανακάλυψαν ότι είναι διαφορετική η σύσταση του γάλακτος στην αρχή κ άλλη όταν "αδειάζει" το στήθος. Το γάλα στο τέλος έχει υψηλότερα ποσοστά λίπους- χοληστερόλης κ το βοηθά στην ανάπτυξη του εγκεφάλου κ στο να κερδίσει βάρος. Επίσης εμένα μου είπαν να μειώσω το χρόνο θηλασμού όταν θελήσω να αποθηλασω γιατί έτσι μειώνεται η παραγωγή..

Μήπως να τον ρωτήσεις γιατί προτείνει κάτι τέτοιο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 said:

Με ένα πόνο εύχομαι άντε να κρατήσεις με το καλό το μπεμπακι σιυ αγκαλιά!!!!

@Thaliamp μπράβο.ειδες; Σιγά σιγά θα περάσετε στον αποκλειστικό θηλασμό απλά με  το μπιμπερο τους ειναι πιο εύκολη η ροή σιγά σιγά θα έχεις.γαλα όσες ανάγκες έχει κ το μωρό!!!! Οσο για τα ρούχα του φόραγα κοντομανικα αλλά ξεκίνησα τα μακριμανικα από προχτές και τον έχω και σκεπασμένο με ένα καλοκαιρινό κουβερτακι γιατί είναι κρύα τα χεράκια του. 

@Fofi! Και εγώ στο πρώτο έτσι σχολαστικά και με πάσα λατρεία πλύσιμο μπλα μπλα. Τώρα στο δεύτερο μέχρι να απαλαγω από το μαρτύριο του αφαλού τον κάνω με μωρομαντηλα και στο τέλος έχω ένα μπολακι με νερό όπου βουτάω μια γάζα και τον ξεπλενω τοπικά να φυγει οτιδηποτε  μπορει να ερεθίσει τηνεπιδερμιδα .εκτός.και αν αντικρίσω κάνα θέαμα υπερπαραγωγή  όπου παμε βρύση, κ βολεύει για το βραδυ αυτό το σύστημα!

Εγώ απ' την άλλη κάτι κάνω λάθος με τη πάνα  στο κορίτσι πάνε προς τα κάτω και ήταν εύκολα τα πράγματα πότε να τα αλλάξεις, στ αγοράκια πάνε προς.τα πάνω και ούτε καταλαβαίνω ποτέ γεμίζει η πάνα όχι ότι προλαβαίνει γιατί συνήθως βγαίνουν παρά έξω και άλλαζουμε τα πάντα Ρούχα σεντονια κλτ . Μια βδομάδα στο σπίτι και έχω πλύνει τη ντουλάπα του σίγουρα δύο φορές πλεον δε προλαβαίνω να τα σιδερωσωω χαχαχ έχει βάλει ασιδερωτο ...

Με.τον αφαλό απαλαχτηκατε; Αυτό είναι το άλλο μου άγχος πφφ εμείς.ακομα:cry:

Εμάς έπεσε όταν ήταν 8 ημερών!! Πόσο είστε εσείς τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gi@nn@ είπε:

Νόμιζα ότι ο χρονικός περιορισμός καταργήθηκε όταν ανακάλυψαν ότι είναι διαφορετική η σύσταση του γάλακτος στην αρχή κ άλλη όταν "αδειάζει" το στήθος. Το γάλα στο τέλος έχει υψηλότερα ποσοστά λίπους- χοληστερόλης κ το βοηθά στην ανάπτυξη του εγκεφάλου κ στο να κερδίσει βάρος. Επίσης εμένα μου είπαν να μειώσω το χρόνο θηλασμού όταν θελήσω να αποθηλασω γιατί έτσι μειώνεται η παραγωγή..

Μήπως να τον ρωτήσεις γιατί προτείνει κάτι τέτοιο;

Μου ειπε οτι το παιδι κανει 7 εως 10 λεπτα να πιει το 90 τοις εκατο του γαλακτος και τα υπολοιπα 5 λεπτα το αλλο δεκα..με την προυποθεση βεβαια οτι ειναι τελειομηνο και οτι το εχεις σε εγρηγορση δεν το αφηνεις να κοιμαται να πιανει να ξανα κοιμαται και τα σχετικα..επισης οταν κανει τοση ωρα ρουφαει αερα με αποτελεσμα να εχει πονοκοιλο..

Επισης κοριτσια τα ρουχαλακια τα σιδερωνετε και απο τις 2 πλευρες??ετσι μου εχουν πει για τα μικροβια μεχρι 6 μηνων..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp said:

Εγώ έχω μέλλον με τον αφαλό ακόμα είμαι πιο πρόσφατη.....μπανάκι κάθε μέρα τα κάνετε????επίσης βρε κορίτσια δεν ξυπνάει πάντα για να φάει....μπορεί να περάσουν κ πάνω από 3 ώρες...τι να τον κάνω.....???κ εμετό σας κάνουν???

Εμείς κάθε μέρα το κάνουμε μπανάκι, το βραδάκι..του βάζουμε και φυσιολογικό ορό στα ματάκια και τη μύτη, οινόπνευμα στον αφαλό και ενυδατική κρεμούλα...κι εμάς κάποιες φορές κοιμάται πάνω από 3 ώρες..μέχρι να φτάσει το βάρος που γεννήθηκε το ξυπνάγαμε για να φάει, τώρα επειδή το έχει περάσει αρκετές μέρες και βλέπω και ότι παίρνει βάρος κάθε μέρα δεν το ξυπνάω πια, όποτε ξυπνήσει μόνος του...αν και τώρα ξυπνάει συνήθως στο 3ωρο και πιο νωρίς...και εμετό μας κάνει κάποιες φορές..μάλλον τρώνε πολύ :lol:

Just now, Fofi! said:

Βρε κοριτσια και αλλος προβληματισμος...ο παιδιατρος μου λεει ενας καλος θηλασμος διαρκει 15 λεπτα στο ενα στηθος 15 λεπτα στο αλλο στηθος..οταν το θηλαζουμε παραπανω παιρνει αερα το στομαχακι νομιζει οτι ειναι χοετατο το αφηνουμε να κοιμηθει και σε μιση μια ωρα ξανα ξυπναει...και ποναει και η κοιλιτσα...εμενα καθεται παραπανω στο στηθος...τι λετε εσεις?

Δεν το ήξερα αυτό..κι εμένα κάθεται παραπάνω :?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa είπε:

Εμείς κάθε μέρα το κάνουμε μπανάκι, το βραδάκι..του βάζουμε και φυσιολογικό ορό στα ματάκια και τη μύτη, οινόπνευμα στον αφαλό και ενυδατική κρεμούλα...κι εμάς κάποιες φορές κοιμάται πάνω από 3 ώρες..μέχρι να φτάσει το βάρος που γεννήθηκε το ξυπνάγαμε για να φάει, τώρα επειδή το έχει περάσει αρκετές μέρες και βλέπω και ότι παίρνει βάρος κάθε μέρα δεν το ξυπνάω πια, όποτε ξυπνήσει μόνος του...αν και τώρα ξυπνάει συνήθως στο 3ωρο και πιο νωρίς...και εμετό μας κάνει κάποιες φορές..μάλλον τρώνε πολύ :lol:

Δεν το ήξερα αυτό..κι εμένα κάθεται παραπάνω :?

Και μένα κάθεται παραπάνω. Θα το δοκιμάσω γιατί όντως πολλές φορές στη μισή ώρα πεινάει και πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...