Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Rania90 είπε:

Καλησπέρα,πριν λίγες ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος,είμαι στην έκτη εβδομάδα σήμερα έκανα χοριακη και η τιμή ήταν 19650,αύριο έχουμε κλείσει ραντεβού με τον γιατρό για υπέρηχο,λέτε να το ακούσουμε?

Από 6η-7η εβδομαδα ακούγεται η καρδούλα..πόσο είσαι εσύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna3 είπε:

Με το καλό!!!!!! Έχεις κάνει επίσκεψη ξανά στο γιατρό; Έχετε δει σάκο; Δε θυμάμαι σε.ποια εβδομάδα ακούς καρδούλα!!! Απόλαυσε το ταξίδι της εγκυμοσύνης

 

Λες το 3 να ανο μεγάλο ; Θα πάρω ένα μικρό πακέτο και ότι βγει

Αχ το έγραψα για την θαλεια. Αλλά εσύ αν χρησιμοποιηθείς 2 κ έχεις πάλι διαρροές , πάρε το 3 δοκίμασε.  Εξάλλου χαμένο δεν θα πάει. Κ να μην σου κάνει τώρα, θα το χρησιμοποιήσεις σε λίγο. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

αγαπη μου και εγω το πρωτο μου που γεννηθηκε 4200 αλλαξα γρήγορα το νουμερο... δοκιμασε το 2 οπωσδηποτε.. και αν σ φανει μεγαλο αγορασε ακομη μερικες μικροτερες... και τις φοράτε μετα τις 2 δεν πανε χαμενες και αν η αναπτυξη του ειναι σαν του δικου μου.. να φανταστεις φορουσαμε παντα 2 νουμερα μεγαλυτερη πανα απο τα παιδια της ηλικιας του..και ρουχα το ιδιο παντα μεγαλυτερα γτ ψηλωνε περαν τ φυσιολογικου...

και οσον αφορα τον θηλασμο επειδη σε παρακολουθουσα τι έγινε?? παντως και εγω επειδη εκανα αποκλειστικο και ηταν θηριακι δεν χορταινε ποτε... και αναγκαστικα μόλις σαραντησα περασα μικτο θηλασμο... και αντεξα μεχρι 3μηνο μετα μου κοπηκε... καμια φορα δεν ειναι στο χερι μας...εγω γέννησα φυσιολ αγορι ενω η κοπελα που γεννησαμε μαζι αυτην με καισαρικη 3.200 κοριτσι της εδωσαν ξενο στο νοσοκομειο δεχτηκε στηθος 5η ημερα στο σπιτι δεν ηθελε στην αρχη... και σε πληροφορω η μανα της εβαζε σακουλακια σε 3 ραφια ειχε τοσο πολυ γαλα και το παιδι επινε φυσιολογικες ποσοτητες οσο ελεγε ο γιατρος και χορταινε... εμενα το μετρησαμε και ειχε φτασει 40ημερων να χορταινει με 300μl εγω φυσικα και δεν ειχα 300 στο στήθος ανα δυο ωρες που ηθελε ο πασας.. παλεψε το μην τα παρατας και οπου βγαλει... καθε παιδι ειναι διαφορετικο και καθε μανα παραγει διαφορετικα...

 

 

Κορίτσι μου ευχαριστω πολύ για την απάντηση....τελικά αποφάσισα να δώσω μόνο ξένο....είναι 6 ημερών κ πίνει 120....από το να ταλαιπωρουμαι κ εγώ κ ο μικρός δε πειράζει είπα να το αφησω....το στήθος μου πονάει απίστευτα καίει κ είναι πρησμένο....μου είπε ο γιατρός να πάρω χάπι για το γάλα.. !!!!

Επίσης Κορίτσια πήγα στο νοσοκομείο σήμερα γιατί έβλεπα τα μάτια του μικρού κιτρινισαν κάπως .. κ τελικά έχει ανεβάσει ίκτερο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστω πολύ για την απάντηση....τελικά αποφάσισα να δώσω μόνο ξένο....είναι 6 ημερών κ πίνει 120....από το να ταλαιπωρουμαι κ εγώ κ ο μικρός δε πειράζει είπα να το αφησω....το στήθος μου πονάει απίστευτα καίει κ είναι πρησμένο....μου είπε ο γιατρός να πάρω χάπι για το γάλα.. !!!!

Επίσης Κορίτσια πήγα στο νοσοκομείο σήμερα γιατί έβλεπα τα μάτια του μικρού κιτρινισαν κάπως .. κ τελικά έχει ανεβάσει ίκτερο...

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου.Ταισε το μωράκι σου όπως μπορείς.120 μλ.;Φαγανουλης ο μπουλουκος:PΓια τον ίκτερο τι σου είπαν;Θα κάνετε κάτι;Δεν έχω ιδεα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί τα αγοράκια βαριουνται το μπάνιο.. Έμα τα πλένεις τα αρωματίζει τα φιλάς μοσχοβολιστα... Σε μια ώρα ακούς κάτι περίεργο λες ωωωπ.. ώρα για αλλαγουλα πας με κέφι κ χαρά όση έχεις τσπ τέτοια ώρα ανοίγεις πάνα ξεκινάς στα δευτερόλεπτα σιντριβάνια παντού κατουρημενα ίσα με το λαιμό.... Σιχτοριζεις εσύ κρυώνουν αυτά ε κάπως έτσι νομίζω αποφασίζουν ότι μισούν το μπάνιο... Νιώθω ότι έλυσα ένα μυστήριο αιώνων!!! Χαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστω πολύ για την απάντηση....τελικά αποφάσισα να δώσω μόνο ξένο....είναι 6 ημερών κ πίνει 120....από το να ταλαιπωρουμαι κ εγώ κ ο μικρός δε πειράζει είπα να το αφησω....το στήθος μου πονάει απίστευτα καίει κ είναι πρησμένο....μου είπε ο γιατρός να πάρω χάπι για το γάλα.. !!!!

Επίσης Κορίτσια πήγα στο νοσοκομείο σήμερα γιατί έβλεπα τα μάτια του μικρού κιτρινισαν κάπως .. κ τελικά έχει ανεβάσει ίκτερο...

Είναι φαγανουλης ο μπέμπης!!! Να κάνεις ότι νιώθεις εσύ καλά για να μπορέσεις  να φροντίσεις κ ευχάριστα το μωρό σου.  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, SasT είπε:

Λεω στο δευτερο να δοκιμασω και πιπιλα.. ο πρωτος ειχε πιπιλα το στηθος και δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε, ειδικα μετα τον πρωτο χρονο. Θα δειξει αν θα το μετανιωσω.

 

Πώς να παει!!! Φουλ ξενυχτι εδω κ δυο μερες! Τη μερα κοιμαται ησυχα κι ας κανουμε επιτηδες χαμο και ολη νυχτα ειναι στο ποδι! Γκρινιαζει κ φαινεται να τον ενοχλει η κοιλιτσα του. Ομως μετα απο αυτην την χαλια εγκυμοσυνη ειμαι πραγματικα ευτυχισμενη που τον εχω εδω διπλα μου!!! Τα ξενυχτια τα περιμενα αλλωστε απο το πρωτο. Τωρα μπορω να πω  οτι εχω μεγαλυτερες αντοχες κ εχω και μικροτερες προσδοκιες απο το μωρο. Δεν αγχωνομαι ας πουμε που δεν κοιμαται.

Καταλαβααα.... Καλο το ότι δεν αγχώνεσαι... Εμενα ουρλιάζει στην κυριολεξία όταν του πλένω τον ποπο στο πλαι ακόμα κ όταν τον αλλάζω μόνο με μαντηλακια.... Κοκκινίζει πλανταζει κ με αγχώνει απίστευτα... 

Όπως το λες, σημαντικο που τα έχουμε δίπλα μας.... Ευτυχία μόνο αυτό.... 

Πόσο σου είναι και κάνει φουλ ξενυχτι δυο μερες, θυμισε μου;;;;;;

Μπράβο σου  παντως για τις αντοχές!!!!! 

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστω πολύ για την απάντηση....τελικά αποφάσισα να δώσω μόνο ξένο....είναι 6 ημερών κ πίνει 120....από το να ταλαιπωρουμαι κ εγώ κ ο μικρός δε πειράζει είπα να το αφησω....το στήθος μου πονάει απίστευτα καίει κ είναι πρησμένο....μου είπε ο γιατρός να πάρω χάπι για το γάλα.. !!!!

Επίσης Κορίτσια πήγα στο νοσοκομείο σήμερα γιατί έβλεπα τα μάτια του μικρού κιτρινισαν κάπως .. κ τελικά έχει ανεβάσει ίκτερο...

Εννοείς πινει 120 ml την φορά;;;;;;

Τι σου είπαν για τον ίκτερο;;;Πόσο είχε;;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Καλο το ότι δεν αγχώνεσαι... Εμενα ουρλιάζει στην κυριολεξία όταν του πλένω τον ποπο στο πλαι ακόμα κ όταν τον αλλάζω μόνο με μαντηλακια.... Κοκκινίζει πλανταζει κ με αγχώνει απίστευτα... 

Όπως το λες, σημαντικο που τα έχουμε δίπλα μας.... Ευτυχία μόνο αυτό.... 

Πόσο σου είναι και κάνει φουλ ξενυχτι δυο μερες, θυμισε μου;;;;;;

Μπράβο σου  παντως για τις αντοχές!!!!! 

Εννοείς πινει 120 ml την φορά;;;;;;

Τι σου είπαν για τον ίκτερο;;;Πόσο είχε;;;;

Κ μενα εκλαιγε φουλ στο αλλαγμα στην αρχη και μου ειχε κανει εντυπωση. Τωρα το εχει ελαττωσει πολυ . Εκλαιγε και με τα μωρομαντηλα και στο πλυσιμο. Το ψαξα μετα γτ ειχα αγχωθει και βρηκα οτι ειναι συχνο και μαλιστα ειναι οροσημο, οσο μεγαλωνουν να μην κλαινε στο αλλαγμα. Ειμαστε τριων βδομαδων τωρα!

 Εν τω μεταξυ κανει κολικους νομιζω, αν και δεν εχω πειρα απο το προηγουμενο. Καθε φορα μετα το φαγητο κλαιει και πρεπει να ειναι μονο αγκαλια, δεν το βοηθαει καν να θηλασει εκεινη την ωρα, ισα ισα που εκνευριζεται. Απο τον πρωτο μου ειχα μαθει οτι με το θηλασμο περνανε ολα, αυτος ομως οταν εχει χορτασει και θελει να πιπιλισει για παρηγορια, παει στο στηθος και βλεπει οτι κατεβαινει γαλα και εκνευριζεται απιστευτα πολυ. Δοκιμασα τοτε να του δωσω πιπιλα (δεν ειχα δωσει στο πρωτο και δεν ειχα ιδεα ) και ηρεμησε αρκετα.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SasT είπε:

Κ μενα εκλαιγε φουλ στο αλλαγμα στην αρχη και μου ειχε κανει εντυπωση. Τωρα το εχει ελαττωσει πολυ . Εκλαιγε και με τα μωρομαντηλα και στο πλυσιμο. Το ψαξα μετα γτ ειχα αγχωθει και βρηκα οτι ειναι συχνο και μαλιστα ειναι οροσημο, οσο μεγαλωνουν να μην κλαινε στο αλλαγμα. Ειμαστε τριων βδομαδων τωρα!

 Εν τω μεταξυ κανει κολικους νομιζω, αν και δεν εχω πειρα απο το προηγουμενο. Καθε φορα μετα το φαγητο κλαιει και πρεπει να ειναι μονο αγκαλια, δεν το βοηθαει καν να θηλασει εκεινη την ωρα, ισα ισα που εκνευριζεται. Απο τον πρωτο μου ειχα μαθει οτι με το θηλασμο περνανε ολα, αυτος ομως οταν εχει χορτασει και θελει να πιπιλισει για παρηγορια, παει στο στηθος και βλεπει οτι κατεβαινει γαλα και εκνευριζεται απιστευτα πολυ. Δοκιμασα τοτε να του δωσω πιπιλα (δεν ειχα δωσει στο πρωτο και δεν ειχα ιδεα ) και ηρεμησε αρκετα.

 

Κοριτσι μου μηπως εχει παλινδρομηση ο μικρος;Ετσι εκανε η δικια μου γι’αυτο στο λεω!Τους ανεβαινει το φαγακι μετα το θηλασμο κ γι’αυτο εκνευριζονται αν τα ξαναβαζεις στο στηθος!Για να εχει κολικους θα πρεπει να κλαιει για πολλεεες ωρες,συνηθως απογευμα-βραδακι κ να ψιλοηρεμει στο στηθος!

Σου βγαζει γουλιες ή εμετους;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dinakim είπε:

Κοριτσι μου μηπως εχει παλινδρομηση ο μικρος;Ετσι εκανε η δικια μου γι’αυτο στο λεω!Τους ανεβαινει το φαγακι μετα το θηλασμο κ γι’αυτο εκνευριζονται αν τα ξαναβαζεις στο στηθος!Για να εχει κολικους θα πρεπει να κλαιει για πολλεεες ωρες,συνηθως απογευμα-βραδακι κ να ψιλοηρεμει στο στηθος!

Σου βγαζει γουλιες ή εμετους;

Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον:wub: Θα δειξει... βγαζει καποιες γουλιες. Στο πρωτο αγχωνομουν για ολα τα πιθανα νοσηματα, μην εχει αλλεργια, μην κανει παλινδρομηση κτλ. Τωρα αν δε δω και κατι αλλο, πχ να μην παιρνει βαρος, να μην κοιμαται καθολου, να εχει αιμα στα κακα, να μην παρηγορειται με τιποτα, δεν θα ανησυχησω. Προς το παρον παιρνει καλο βαρος, εχουμε παρει 1200 και κλεινουμε μηνα σε οχτω μερες. Αυτο που παιζει σιγουρα ειναι οτι καταπινει πολυ αερα οταν τρωει.τρεχει το γαλα πολυ εντονα και ταλαιπωρειται. Θα φανει στην πορεια...

Αυτος δεν θελει να φαει αλλο μαλλον, θελει να πιπιλισει. Εχω ζυγαρια ακριβειας (μου μεινε απο τον προηγουμενο που ειχαμε δυσκολιες στο θηλασμο), τον εχω ζυγισει πριν και μετα το γευμα και ειναι 120 γραμμαρια περισσοτερο, αρα τρωει αρκετα για την ηλικια του. Με την πιπιλα ηρεμει. Οταν βγαινει απο το στηθος βγαινει μονος του και ειναι ευχαριστημενος... μετα ξεκιναει το πανηγυρι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SasT είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον:wub: Θα δειξει... βγαζει καποιες γουλιες. Στο πρωτο αγχωνομουν για ολα τα πιθανα νοσηματα, μην εχει αλλεργια, μην κανει παλινδρομηση κτλ. Τωρα αν δε δω και κατι αλλο, πχ να μην παιρνει βαρος, να μην κοιμαται καθολου, να εχει αιμα στα κακα, να μην παρηγορειται με τιποτα, δεν θα ανησυχησω. Προς το παρον παιρνει καλο βαρος, εχουμε παρει 1200 και κλεινουμε μηνα σε οχτω μερες. Αυτο που παιζει σιγουρα ειναι οτι καταπινει πολυ αερα οταν τρωει.τρεχει το γαλα πολυ εντονα και ταλαιπωρειται. Θα φανει στην πορεια...

Αυτος δεν θελει να φαει αλλο μαλλον, θελει να πιπιλισει. Εχω ζυγαρια ακριβειας (μου μεινε απο τον προηγουμενο που ειχαμε δυσκολιες στο θηλασμο), τον εχω ζυγισει πριν και μετα το γευμα και ειναι 120 γραμμαρια περισσοτερο, αρα τρωει αρκετα για την ηλικια του. Με την πιπιλα ηρεμει. Οταν βγαινει απο το στηθος βγαινει μονος του και ειναι ευχαριστημενος... μετα ξεκιναει το πανηγυρι!

Κι εμένα έβγαζε πολλές γουλιες από την αρχή αλλά έτρωγε πολύ και λαίμαργα 1600 πήρε με θηλασμό τον πρώτο μήνα!Ακόμη βγάζει αλλά πιο λίγο και όχι τόσο συχνά.Βεβαια αν κοιμηθεί μετά το θηλασμό δεν βγάζει ποτέ,αν δεν κοιμηθεί κουνιέται πολύ,ίσως γι'αυτό βγάζει κι όλας.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κι εμένα έβγαζε πολλές γουλιες από την αρχή αλλά έτρωγε πολύ και λαίμαργα 1600 πήρε με θηλασμό τον πρώτο μήνα!Ακόμη βγάζει αλλά πιο λίγο και όχι τόσο συχνά.Βεβαια αν κοιμηθεί μετά το θηλασμό δεν βγάζει ποτέ,αν δεν κοιμηθεί κουνιέται πολύ,ίσως γι'αυτό βγάζει κι όλας.

1600!!! Παρατηρω οτι βγαζει αν δεν τον εχω ρεψει καλα. Θελει τρεις τεσσερις φορες ρεψιμο . Ειμαι εντελως ενοχη για κακο ρεψιμο γιατι πολλες φορες σταματαω μετα την πρωτη η τη δευτερη φορα γιατι ακομα δεν την παλευω με την καισαρικη. Αν λειπει ο αντρας μου ειδικα που βοηθαει... αστα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Comet είπε:

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου.Ταισε το μωράκι σου όπως μπορείς.120 μλ.;Φαγανουλης ο μπουλουκος:PΓια τον ίκτερο τι σου είπαν;Θα κάνετε κάτι;Δεν έχω ιδεα

Μου είπαν να ανοίγω να τον βλεπει φως κ να τρώει καλά....κ θα ξανακάνουμε αύριο εξέταση!!!!!

8 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Καλο το ότι δεν αγχώνεσαι... Εμενα ουρλιάζει στην κυριολεξία όταν του πλένω τον ποπο στο πλαι ακόμα κ όταν τον αλλάζω μόνο με μαντηλακια.... Κοκκινίζει πλανταζει κ με αγχώνει απίστευτα... 

Όπως το λες, σημαντικο που τα έχουμε δίπλα μας.... Ευτυχία μόνο αυτό.... 

Πόσο σου είναι και κάνει φουλ ξενυχτι δυο μερες, θυμισε μου;;;;;;

Μπράβο σου  παντως για τις αντοχές!!!!! 

Εννοείς πινει 120 ml την φορά;;;;;;

Τι σου είπαν για τον ίκτερο;;;Πόσο είχε;;;;

Ναι τόσο πινει...90 σίγουρα κ 120 πολλές φορές....είχε 10,4 ενώ βγήκαμε με 8!!!!!

Κορίτσια ο δικός μου αγρυπνία το βράδυ....από τς 12 μέχρι 4 ξύπνιος κ από τς 6 κοιμήθηκε πριν καμιά ώρα.....εγώ φάντασμα:-D

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2020 at 1:19 PM, Anna3 said:

Καλημέρα κορίτσια !!!  Διαβάζω εδώ για την πιπίλα δε χρειάζεται να τη μάθει... Εκτός και αν δείτε να βάζει δαχτυλακι μετά δε κόβονται ολα αυτα... Εμένα δε με κατουράει μόνο όταν τον αλλάζω κάνω κάτι λάθος και ξαπλα που τον έχω και κοιμάται του βγαίνουν απ' έξω. Να αλλαξω μέγεθος στη πανα; Το βράδυ και εγώ τον είχα μαζί μου στο κρεβάτι προφανώς κατουρυθηκε σεντόνια υπό στρώματα όλα χάλια, τώρα άλλαξα τρόπο στρωσιματος του κρεβατι ου το έστρωσα όπως μου το στρωνανε στο Ιασώ χαχαχα μπας και σώσω έστω το στρώμα.

Το καλό με το ότι τον είχα στο κρεβάτι είναι ότι (ενώ στη κόρη φοβόμουν δε το χα κάνει ποτέ) καποια στιγμή απλάβγυρισα στο πλάι  τον έβαλα στο στήθος και κοιμήθηκα και του πα φάε κάνε ότι θες καταρρέω χαχα  

Χαχα ρε κι εγώ θέλω να το κάνω αυτό αλλά φοβάμαι..μην το πνίξω στον ύπνο μου μην το πλακώσω κλπ κατάλαβες..υπάρχει τέτοια περίπτωση;;

Just now, Rania90 said:

 

Τι εννοείς δεν το άκουσε; Δεν ακούσατε καρδούλα εννοείς; Είναι πολύ νωρίς για καρδούλα αν είσαι 6η εβδομάδα..την 7η κ μετά θα ακούσετε..είδατε σάκο κ λεκιθικό; Ή μόνο σάκο; Κάνε χοριακή αφού σου είπε, για να το βρήκε μικρό και να σου είπε να κάνεις θα ξέρει! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη γι’αυτό να είναι μικρό ακόμα..

Just now, Thaliamp said:

Μου είπαν να ανοίγω να τον βλεπει φως κ να τρώει καλά....κ θα ξανακάνουμε αύριο εξέταση!!!!!

Ναι τόσο πινει...90 σίγουρα κ 120 πολλές φορές....είχε 10,4 ενώ βγήκαμε με 8!!!!!

Κορίτσια ο δικός μου αγρυπνία το βράδυ....από τς 12 μέχρι 4 ξύπνιος κ από τς 6 κοιμήθηκε πριν καμιά ώρα.....εγώ φάντασμα:-D

Αυτή είναι η λύση για τον ίκτερο ναι..φως και φαι!!

Μην ανησυχείς πάντως 10 ίκτερος δεν είναι πολύ...δε θα περίμενα καν να είναι κίτρινα τα ματάκια του, γιατί τα μάτια είναι τα τελευταία που κιτρινίζουν..πρώτα κιτρινίζει το προσωπάκι, μετά το σώμα μετά τα πόδια και τελευταία τα μάτια...εμείς βγήκαμε με 10,3 από το μαιευτήριο φαντάσου...μια μέρα πριν βγούμε είχε 11,8 , πάνω από 13 τα βάζουν για φωτοθεραπεία, και την επόμενη μέρα που ήταν να βγούμε ήταν 14,5..και φαινόταν λίγο κίτρινος και τις 2 μέρες, αλλά όχι τα ματάκια του...και κάτσαμε μια μέρα παραπάνω τελικά γιατί με το 14,5 τον κράτησαν για διπλή φωτοθεραπεία και έκατσα κι εγώ..και την επόμενη μέρα είχε πάει 10,3 και βγήκαμε..είναι καλό νούμερο δηλαδή μην ανησυχείς..απλά μας είπαν να το έχουμε στο φως κ να το βάζω στο στήθος κάθε 2-3 ώρες να τρώει(κ να το ξυπνάω αν δε κοιμάται)..κ να το μετρήσουμε πάλι σε 2 μέρες γιατί καμιά φορά ανεβαίνει πάλι..το μετρήσαμε ήταν 11,5 και μας είπε η παιδίατρος μια χαρά και ότι δε χρειάζεται άλλη μέτρηση..οπότε μην ανησυχείς απλά βάζε το στο φως και δίνε του αρκετά να τρώει ^_^

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...