Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Ξεκουραστα και μαγικά και ρόδινα χαχαχαχα

Αληθινή μαμά είσαι κορίτσι μου.. Ευγε

Πες την αλήθεια σου κι ας ποναει!!! Πολυ σε παω... Εγώ δεν θα θηλαζω καθόλου το δευτερο, δεν τα παω καλά με τον θηλασμό και λόγω κάποιων θεμάτων αρνουμαι να ξαναπεράσω αυτή τη διαδικασία... Και θα δώσω σκόνη... Βοήθεια έχω, εχω μια νταντά για τον μεγάλο και θα χω αποκλειστικά την μικρή.. Ελπίζω να καταφέρουμε να συμβαδισοθμε όλοι μαζί... 

Πάντως κάνε υπομονή και κράτα γερά, δεν θα ναι παντα έτσι... Όσο μπορεισ και όταν μπορείς να ξεκουράζεσαι και να κοιτάς κι εσένα.. Να τρως καλά και να πινεις αρκετό νεράκι. Αν και αυτά τα ξέρεις αλλά κουράγιο μαμά και υπομονή... Τα αγόρια πρέπει να σκληραγωγουνται από κούνια χαχαχαχαχα, και κλείνω... Αναμένω τον χαμό που μου περιγραφεις και τις έντονες στιγμεςςςς.... Που θα ζησωωω

Και εγώ εχτές είπα ξεκινάω σκόνη δεν άντεχα αλλά κάνω υπομονή έστω μέχρι να 40ησει μετά δεν ορκίζομαι ότι θα πάει αποκλειστικά με θηλασμό...τα έχω έτοιμα κάθε μέρα τα αποστειρωνω τα στήνω για να δω πότε θα υποκύψω... Σα ζαχαρωτο. Το βλέπω το σκονογαλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

32 minutes ago, Anna3 said:

14 μερα, τώρα που ξημέρωσε θα πάρω κ το γιατρό ...

Λόχεια είναι τώρα...εγώ είμαι 21 κ ακόμα έχω αιματάκι φαντάσου..μέχρι τις 40 μέρες ό,τι αίμα δούμε μου είχε πει η μαία είναι λόχεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις??????σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου σχετικα με το μητέρα!

πώς είναι το παιδάκι σου???ευχομαι να πηγαινουν όλα τελεια και να είστε και οι δυο καλά!!!

μπορείς να μου πεις με το τεστ τι κανατε στο νοσοκομείο?

Καλημερα κοριτσι μου!! Δοξα το Θεό όλα καλά!! Τα βράδια κάνει πάρτι μεχρι να κοιμηθεί αλλα ειναι γλύκας!! Εσύ πως είσαι?? Πότε γεννάς με το καλό?? Χρειάζεσαι κάτι άλλο για το μαιευτήριο να σου πω?? Η βαλίτσα σου έτοιμή?? Το τεστ το είχαμε κανει σε νοσοκομειο εξω και τους πηγαμε απλα τα χαρτια οτι ειναι αρνητικο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Καισαρική ναι μου είχε σταματήσει ναι και σκέψου από όταν βγήκα από το μαιευτήριο... Και η μόνη ώρα που είχα αίμα ήταν όταν έπαιρνα το μιτροταν .... Και χτες βράδυ ξανά είδα  σκέφτηκα λογικά αλλά παράλληλα και παράλογα.. πήρα το γιατρό μου είπε.οτι για 40μερες.ετσι θα ναι (εγώ το έφτασα ότι άνοιξα. Τα ράματα κτλ... Τέρας ψυχραιμίας χαχαχα)

 

Κατουράει το ένα μέχρι να ξεμπερδεψουμε με πάνα κτλ τρέχει η με γαλή για τσισαααα.Μαμα πειναωωω μετά ουααα το άλλο χαχαχα είναι μια συναυλία ...έλα να παίξουμε να χορέψουμε να κρεμαστουμε.απο το ταβάνι... Ενώ θηλάζεις το βρίσκω σιγά σιγά λες πολλά.οχι πλέον στο μεγαλο... Βόλτα μόνη μου με τα δύο μαζί ;;;; Ούτε καν  τρέχει η μεγάλη εγώ με το καρότσι ααάαα η τρελή της γειτονιάς χαχα .με το ένα και πάλι... Πάμε το τετράγωνο με τη μεγάλη περπατοντας αλλά τρέχει κάνει ρανει έχει άπειρη ενέργεια δε πάει πλέον κ σχολειο....και εγώ να με τραβάνε όλα απ' την καισαρική κατα τβαλλα περνάμε ξεκούραστα και μαγικά 

....όσο ρομαντικά τάιζα τη μεγάλη τόσο κόντρα πάει ο  μπέμπης χτες πάνω απ' τη φακη και τα κρεμμύδια ο δόλιος ετρωγε... Έτοιμος ο γαμπρός από νωρίς στα βάσανα... 

Αν έχεις βοήθεια δεξου την:shock::ph34r:

Χαχα!Σαν να βλέπω τον εαυτό μου,το μωρό στο στήθος και να ταιζω το μεγάλο κοτόσουπα.Ολο το ρύζι πάνω στο μωρό,τον τίναζα  μετά...Αλλά κύριος αυτός..το φαι του και τίποτα άλλο κι ας πέφτανε τα ρύζια...Κύριος:P

  • Χαχα 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Αχ και εμείς έτσι είμαστε.Τετοια ώρα την σηκωνω,κάνουμε μπάνιο την ταιζω και προσπαθώ να την κρατήσω ξυπνια.οσο μπορώ φυσικά.Μετα το μπάνιο χαλαρώνει και κοιμάται κάποιες ώρες 

Εγώ νομίζω με το μπάνιο τάρασσεται πιο πολύ!!!!!ελπίζω να ηρεμήσει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mar6487 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Δοξα το Θεό όλα καλά!! Τα βράδια κάνει πάρτι μεχρι να κοιμηθεί αλλα ειναι γλύκας!! Εσύ πως είσαι?? Πότε γεννάς με το καλό?? Χρειάζεσαι κάτι άλλο για το μαιευτήριο να σου πω?? Η βαλίτσα σου έτοιμή?? Το τεστ το είχαμε κανει σε νοσοκομειο εξω και τους πηγαμε απλα τα χαρτια οτι ειναι αρνητικο!!

Τέλεια κορίτσι μου!!!το φαντάζομαι οτι θα είναι γλυκας! Θηλαζεις???εσυ κοιμάσαι καθόλου? Καλα κ εγωωω!!!! Τον περιμενωωωω πως και πως..... Μ είπε ο γιατρός έχω 2 εβδομαδουλες ακόμη.... Η βαλίτσα έτοιμη.... Και σημερα κλείσαμε να παμε για το τεστ έξω την επόμενη παρασκευη έτσι ώστε να μην χρεώθουμε τα 120 του μητερα. Ελπίζω να το δεχτουν..... Τις επιπλέον εξετάσεις τις κάνατε μέσα στο νοσοκομείο με τα 280€?απ ότι Μ είπε η παιδιατρος μόνο το ακοογραμμα μας χρειάζεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Gi@nn@ είπε:

@Athenaa @Elen_2 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. 

Εγώ σκεφτόμουν πως θα τη παλέψω εκείνο το βράδυ να έχω δυνάμεις για το μπόμπιρα κ από την αγωνία μου δε με βλέπω να κοιμάμαι ούτε μέχρι τη Κυριακή.. Αχ αυτό το μυαλό!

Μαζί θα είμαστε εμείς.. μακάρι να αποφασίσουν τα μαναρια μας να κάνουν εμφάνιση από μόνα τους...

Αν κ σε μενα έτσι όπως είδε το τραχηλο το θεωρεί μάλλον δύσκολο..

 

Να κοιμηθείς όσο μπορείς γτ θα κουραστείς εκείνη την μέρα κ δεν θα αντέξεις μετά.. 

Πόσο εβδ θα είσαι ? Εγώ θα είμσι 40+ 5 την Δευτέρα.  Βέβαια σκέφτομαι ότι αν δεν μου άλλαζαν την πητ απο την Αυχενική , θα είχα πητ 26.9 .. οπότε θα δω τι θα κάνω.. μάλλον Τετάρτη θα μπω για προκληση

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Μπραβοοο!!!!Με το καλο!!Λογικο να αγχωνεσαι αλλα σκεψου οτι θα δεις τη μπεμπα σε λιγο!!Σε ποια εβδομαδα εισαι;;

Ευχαριστώ πολύ! Τώρα 40+ 1 . Τετάρτη λέω που θα είμαι 41 εβδ εκτός απροόπτου.. 

8 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Έτσι γέννησα εγώ με πρόκληση..βράδυ υπόθετο κ πρωί ορό..πήγα από τις 12 παρά το προηγούμενο βράδυ, 2 μου έβαλαν το υπόθετο, 7 το πρωι τον ορό, 11-12 μου έσπασε ο γιατρός τα νερά και γέννησα 7 παρά 10 το απόγευμα..κόντεψα να κλείσω 24ωρο δηλαδή :P κ όλες τις ώρες άυπνη..στο δωμάτιο πήγα 10 η ώρα το βράδυ...και από την αγωνία κ τον ενθουσιασμό μου με το μωράκι δεν κοιμήθηκα ούτε το επόμενο βράδυ..καμια ώρα μόνο..ουσιαστικά ήμουν σχεδόν 2 48ωρα άυπνη..οι ώρες στον τοκετό περνάνε γρήγορα ούτε που θα καταλαβαίνεις πώς από νύχτα γίνεται μέρα γίνεται μεσημέρι απόγευμα κλπ...3 βάρδιες νοσοκόμων αλλάξαμε :P η αλήθεια είναι ότι είσαι πτώμα, αλλά κ εγώ που έκανα τόσες ώρες άντεξα φαντάσου κ έσπρωχνα...οπότε μην το σκέφτεσαι αυτό..τώρα για το άγχος σε καταλαβαίνω, όταν πας προγραμματισμένα είναι πιο αγχωτικό απότι αν γίνει ξαφνικά και δεν προλάβεις να το πολυσκεφτείς...αλλά υπομονή και θα ανταμειφθείς όταν δεις το μωρό σου θα καταλάβεις γιατί άξιζαν όλα!

Να σε ρωτήσω  επισκληριδιο Πότε σου έκαναν? Πολλές ώρες και εσύ. Κ εγώ στο πρώτο από τις 10 το πρωί που ξύπνησα , γέννησα Στις 9 το επόμενο πρωί αλλα είχε τέτοια υπερένταση που δεν τις κατάλαβα τις ώρες

1 hour ago, Anna3 είπε:

Καισαρική ναι μου είχε σταματήσει ναι και σκέψου από όταν βγήκα από το μαιευτήριο... Και η μόνη ώρα που είχα αίμα ήταν όταν έπαιρνα το μιτροταν .... Και χτες βράδυ ξανά είδα  σκέφτηκα λογικά αλλά παράλληλα και παράλογα.. πήρα το γιατρό μου είπε.οτι για 40μερες.ετσι θα ναι (εγώ το έφτασα ότι άνοιξα. Τα ράματα κτλ... Τέρας ψυχραιμίας χαχαχα)

 

Κατουράει το ένα μέχρι να ξεμπερδεψουμε με πάνα κτλ τρέχει η με γαλή για τσισαααα.Μαμα πειναωωω μετά ουααα το άλλο χαχαχα είναι μια συναυλία ...έλα να παίξουμε να χορέψουμε να κρεμαστουμε.απο το ταβάνι... Ενώ θηλάζεις το βρίσκω σιγά σιγά λες πολλά.οχι πλέον στο μεγαλο... Βόλτα μόνη μου με τα δύο μαζί ;;;; Ούτε καν  τρέχει η μεγάλη εγώ με το καρότσι ααάαα η τρελή της γειτονιάς χαχα .με το ένα και πάλι... Πάμε το τετράγωνο με τη μεγάλη περπατοντας αλλά τρέχει κάνει ρανει έχει άπειρη ενέργεια δε πάει πλέον κ σχολειο....και εγώ να με τραβάνε όλα απ' την καισαρική κατα τβαλλα περνάμε ξεκούραστα και μαγικά 

....όσο ρομαντικά τάιζα τη μεγάλη τόσο κόντρα πάει ο  μπέμπης χτες πάνω απ' τη φακη και τα κρεμμύδια ο δόλιος ετρωγε... Έτοιμος ο γαμπρός από νωρίς στα βάσανα... 

Αν έχεις βοήθεια δεξου την:shock::ph34r:

Ναι θα έχεις αίμα  , μην ανησυχείς. Εμένα περίοδος μου ήρθε στους 2 μήνες μετά αλλά όχι κάθε μήνα..

Όσο για τα παιδιά, κουράγιο.. βόλτα???? Δεν θα το επιχειρούσε με τιποτσ με τα 2 και καισαρική.. μόνο με κάποιον άλλον σου συνιστώ..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Να κοιμηθείς όσο μπορείς γτ θα κουραστείς εκείνη την μέρα κ δεν θα αντέξεις μετά.. 

Πόσο εβδ θα είσαι ? Εγώ θα είμσι 40+ 5 την Δευτέρα.  Βέβαια σκέφτομαι ότι αν δεν μου άλλαζαν την πητ απο την Αυχενική , θα είχα πητ 26.9 .. οπότε θα δω τι θα κάνω.. μάλλον Τετάρτη θα μπω για προκληση

ΠΗΤ έχω 29/9 οπότε τη Δευτέρα θα είμαι 39+6 αν δε κάνω λάθος..Κι μένα στην αυχενική μου είχαν πει για νωρίτερα αλλά δεν....

Μεγάλη μου αγωνία είναι ο τράχηλος.. θα ανταποκριθεί όπως πρέπει στο υπόθετο ή θα παμε για καισαρική; :-/

Εσένα είναι το δεύτερο από όσο έχω καταλάβει οπότε τουλάχιστον δεν θα έχεις τέτοια θέματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 said:

Να κοιμηθείς όσο μπορείς γτ θα κουραστείς εκείνη την μέρα κ δεν θα αντέξεις μετά.. 

Πόσο εβδ θα είσαι ? Εγώ θα είμσι 40+ 5 την Δευτέρα.  Βέβαια σκέφτομαι ότι αν δεν μου άλλαζαν την πητ απο την Αυχενική , θα είχα πητ 26.9 .. οπότε θα δω τι θα κάνω.. μάλλον Τετάρτη θα μπω για προκληση

Ευχαριστώ πολύ! Τώρα 40+ 1 . Τετάρτη λέω που θα είμαι 41 εβδ εκτός απροόπτου.. 

Να σε ρωτήσω  επισκληριδιο Πότε σου έκαναν? Πολλές ώρες και εσύ. Κ εγώ στο πρώτο από τις 10 το πρωί που ξύπνησα , γέννησα Στις 9 το επόμενο πρωί αλλα είχε τέτοια υπερένταση που δεν τις κατάλαβα τις ώρες

Ναι θα έχεις αίμα  , μην ανησυχείς. Εμένα περίοδος μου ήρθε στους 2 μήνες μετά αλλά όχι κάθε μήνα..

Όσο για τα παιδιά, κουράγιο.. βόλτα???? Δεν θα το επιχειρούσε με τιποτσ με τα 2 και καισαρική.. μόνο με κάποιον άλλον σου συνιστώ..

Ναι αυτό, από την υπερένταση δεν καταλαβαίνεις τις ώρες πώς περνάνε!! Μόλις μου έσπασε τα νερά ο γιατρός μετά άρχισαν κάτι πόνοι αφόρητοι και μου έκαναν επισκληρίδιο, γύρω στις 12-1 το μεσημέρι δηλαδή!! Και γέννησα 18:50. Και πιο πριν πονούσα, αλλά μετά που μου έσπασε τα νερά τα είδα όλα..και δε μου έκαναν 1 φορά επισκληρίδιο αλλά 4-5..μόλις άρχιζε να περνάει πέθαινα στον πόνο δεν άντεχα!!

Να σε ρωτήσω, εσύ θήλαζες και σου ήρθε περίοδος στους 2 μήνες;; Ή έδινες ξένο; Γιατί θηλάζω και έχω ακούσει ότι δεν έρχεται όταν θηλάζεις αλλά σε μία φίλη μου που θηλάζει τώρα της έχει έρθει από τον πρώτο μήνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gi@nn@ είπε:

ΠΗΤ έχω 29/9 οπότε τη Δευτέρα θα είμαι 39+6 αν δε κάνω λάθος..Κι μένα στην αυχενική μου είχαν πει για νωρίτερα αλλά δεν....

Μεγάλη μου αγωνία είναι ο τράχηλος.. θα ανταποκριθεί όπως πρέπει στο υπόθετο ή θα παμε για καισαρική; :-/

Εσένα είναι το δεύτερο από όσο έχω καταλάβει οπότε τουλάχιστον δεν θα έχεις τέτοια θέματα..

  Μου είχε πει η γιατρός ότι με τα τις  39 εβδ έχεις πολύ λίγες πιθανότητες να πας σε καισαρική σε σχέση με πριν.  Οπότε μην φοβάσαι.  

Καλά κ έγω σκέφτομαι διάφορα κ ας είναι το δεύτερο...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Καισαρική ναι μου είχε σταματήσει ναι και σκέψου από όταν βγήκα από το μαιευτήριο... Και η μόνη ώρα που είχα αίμα ήταν όταν έπαιρνα το μιτροταν .... Και χτες βράδυ ξανά είδα  σκέφτηκα λογικά αλλά παράλληλα και παράλογα.. πήρα το γιατρό μου είπε.οτι για 40μερες.ετσι θα ναι (εγώ το έφτασα ότι άνοιξα. Τα ράματα κτλ... Τέρας ψυχραιμίας χαχαχα)

 

Κατουράει το ένα μέχρι να ξεμπερδεψουμε με πάνα κτλ τρέχει η με γαλή για τσισαααα.Μαμα πειναωωω μετά ουααα το άλλο χαχαχα είναι μια συναυλία ...έλα να παίξουμε να χορέψουμε να κρεμαστουμε.απο το ταβάνι... Ενώ θηλάζεις το βρίσκω σιγά σιγά λες πολλά.οχι πλέον στο μεγαλο... Βόλτα μόνη μου με τα δύο μαζί ;;;; Ούτε καν  τρέχει η μεγάλη εγώ με το καρότσι ααάαα η τρελή της γειτονιάς χαχα .με το ένα και πάλι... Πάμε το τετράγωνο με τη μεγάλη περπατοντας αλλά τρέχει κάνει ρανει έχει άπειρη ενέργεια δε πάει πλέον κ σχολειο....και εγώ να με τραβάνε όλα απ' την καισαρική κατα τβαλλα περνάμε ξεκούραστα και μαγικά 

....όσο ρομαντικά τάιζα τη μεγάλη τόσο κόντρα πάει ο  μπέμπης χτες πάνω απ' τη φακη και τα κρεμμύδια ο δόλιος ετρωγε... Έτοιμος ο γαμπρός από νωρίς στα βάσανα... 

Αν έχεις βοήθεια δεξου την:shock::ph34r:

Αχχχχ... Τέρας ψυχραιμίας είμαι κ εγώ.... Έτσι ακριβώς θα σκεφτόμουν.... Να σε ρωτησω την προηγουμενη εβδομάδα δε γέννησες κ εσυ;;;σε τραβάει κάτω από τον αφαλό;;;εμενα με τραβάει κάτω απο τον αφαλό και δεξιά αρκετά....λεω να παρω να ρωτησω αν είναι φυσιολογικό γιατί όπως κατάλαβες δε φοβαμαι κ εγώ καθόλου.....α κ κάτι άλλο βγάζεις το μικρό έξω ε;;;ξέχασα να ρωτησω την παιδιατρο αν κάνει να το βγάζω τώρα.... Αν κ είχα διαβασει ότι κάνει η βόλτα... 

*****Ελπίζω να μη σε κουρασα με τις πολλες ερωτήσεις.... 

14 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κ εγώ Δευτέρα  η τρίτη μπαίνω με πρόκληση μάλλον γτ η μπέμπα δεν λέει να κουνηθεί κ να βγει.. Κ σκέφτομαι διάφορα άλλα ...

Με το καλό! Να πανε ολα κατ ευχήν!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!! Εχουν περασει 18 μερες κιολας!! Φοβηθηκαν πολυ οι γυρω μου με την ψυχολογια μου κι εγω το ιδιο!!! Ειχα τη μαμα για βοηθεια μεχρι το Σαββατο και απο εκει και περα μονη!! Ο αντρας μου ειναι προθυμος και βοηθαει οσο μπορει εχει παει και αυπνος στη δουλειά κατι που δεν θελω να γίνεται γιατι κανει χειρονακτικη εργασια και φοβαμαι για ατυχηματα!! Απελπιστηκα με τον θηλασμο! Αλλα μου βγηκε τοσο αβιαστα να θελω να προσφέρω το γαλα μου στο μωρό μου και ενιωσα προδομενη απο οσους και καλα με συμβουλεψαν! Εκατσα και το εψαξα μονη μου στο ιντερνετ σε ομαδες κλπ! Δοκιμασα ψευδοθηλες με βοηθησαν για ενα βραδυ μονο μετα δεν τις δεχοταν! Και υστερα νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο! Μια φορα μονο εβγαλα 50 ml σε 40 λεπτα και απο τα δυο στηθη! Τις υπολοιπες φορες το πολυ 30!! Αρχισα να συνειδητοποιω οτι δεν θα πετυχει αν και το προσπαθω πολυ!! Και ξαφνικα 3η μερα σημερα το μωρο θηλαζει!! Απο μονο του το ζηταει! Αλλες φορες απο μιση ωρα στο στηθος αλλες τεταρτο αλλες δεκαλεπτο!! Συνεχιζω με το ξενο! Του φτιαχνω 60 ml που έπινε πριν αλλα πινει πλεον 40ml περίπου! Το μειωνει μονος του!! Κι εγω εχω αρχισει να παιρνω τα πανω μου!! Δεν ξερω αν φτασουμε στον αποκλειστικο καποια στιγμη το ελπιζω! Χαιρομαι που πινει εστω και λιγο απο το γαλα μου!! 

Βλεπω πως δυσκολευεστε αρκετες κοπελες!! Και νομιζα πως το δυσκολο ηταν η γεννα η τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!!! 

Οσο για το μπανακι εχω ενα διχτυ που προσαρμοζεται στο μπανακι με κλιπς και τον ακουμπαω εκει και τον κανω μπανιο!! Ειναι σαν αιώρα!! Αλλα γερο οποτε δεν φοβαμαι!! Και του αρεσει πολυ το μπανακιιιι!!! Επισης ο αφαλος μας επεσε 15η μερα!! Κι εγω ειχα αγχωθει μεχρι να πεσει!! Έχει 3 μερες μας ταλαιπωρουν τσιμπλες στα ματακια ξεκινησε απο το ενα και υστερα πηγε και στο αλλο και βαζουμε σταγονες!! Να περασει θελω γιατι στεναχωριεμαι οταν κοιμαται ξεραίνονται και κλεινει το ματακι του!! 

  • Μου αρέσει 6

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Εχουν περασει 18 μερες κιολας!! Φοβηθηκαν πολυ οι γυρω μου με την ψυχολογια μου κι εγω το ιδιο!!! Ειχα τη μαμα για βοηθεια μεχρι το Σαββατο και απο εκει και περα μονη!! Ο αντρας μου ειναι προθυμος και βοηθαει οσο μπορει εχει παει και αυπνος στη δουλειά κατι που δεν θελω να γίνεται γιατι κανει χειρονακτικη εργασια και φοβαμαι για ατυχηματα!! Απελπιστηκα με τον θηλασμο! Αλλα μου βγηκε τοσο αβιαστα να θελω να προσφέρω το γαλα μου στο μωρό μου και ενιωσα προδομενη απο οσους και καλα με συμβουλεψαν! Εκατσα και το εψαξα μονη μου στο ιντερνετ σε ομαδες κλπ! Δοκιμασα ψευδοθηλες με βοηθησαν για ενα βραδυ μονο μετα δεν τις δεχοταν! Και υστερα νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο! Μια φορα μονο εβγαλα 50 ml σε 40 λεπτα και απο τα δυο στηθη! Τις υπολοιπες φορες το πολυ 30!! Αρχισα να συνειδητοποιω οτι δεν θα πετυχει αν και το προσπαθω πολυ!! Και ξαφνικα 3η μερα σημερα το μωρο θηλαζει!! Απο μονο του το ζηταει! Αλλες φορες απο μιση ωρα στο στηθος αλλες τεταρτο αλλες δεκαλεπτο!! Συνεχιζω με το ξενο! Του φτιαχνω 60 ml που έπινε πριν αλλα πινει πλεον 40ml περίπου! Το μειωνει μονος του!! Κι εγω εχω αρχισει να παιρνω τα πανω μου!! Δεν ξερω αν φτασουμε στον αποκλειστικο καποια στιγμη το ελπιζω! Χαιρομαι που πινει εστω και λιγο απο το γαλα μου!! 

Βλεπω πως δυσκολευεστε αρκετες κοπελες!! Και νομιζα πως το δυσκολο ηταν η γεννα η τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!!! 

Οσο για το μπανακι εχω ενα διχτυ που προσαρμοζεται στο μπανακι με κλιπς και τον ακουμπαω εκει και τον κανω μπανιο!! Ειναι σαν αιώρα!! Αλλα γερο οποτε δεν φοβαμαι!! Και του αρεσει πολυ το μπανακιιιι!!! Επισης ο αφαλος μας επεσε 15η μερα!! Κι εγω ειχα αγχωθει μεχρι να πεσει!! Έχει 3 μερες μας ταλαιπωρουν τσιμπλες στα ματακια ξεκινησε απο το ενα και υστερα πηγε και στο αλλο και βαζουμε σταγονες!! Να περασει θελω γιατι στεναχωριεμαι οταν κοιμαται ξεραίνονται και κλεινει το ματακι του!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου,έτσι συνέχισε όσο μπορείς.Οσο πάρει από το δικό σου καλό είναι.

Είναι δύσκολος ο θηλασμός.Περαστικα για τα ματάκια του

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Να κοιμηθείς όσο μπορείς γτ θα κουραστείς εκείνη την μέρα κ δεν θα αντέξεις μετά.. 

Πόσο εβδ θα είσαι ? Εγώ θα είμσι 40+ 5 την Δευτέρα.  Βέβαια σκέφτομαι ότι αν δεν μου άλλαζαν την πητ απο την Αυχενική , θα είχα πητ 26.9 .. οπότε θα δω τι θα κάνω.. μάλλον Τετάρτη θα μπω για προκληση

Ευχαριστώ πολύ! Τώρα 40+ 1 . Τετάρτη λέω που θα είμαι 41 εβδ εκτός απροόπτου.. 

Να σε ρωτήσω  επισκληριδιο Πότε σου έκαναν? Πολλές ώρες και εσύ. Κ εγώ στο πρώτο από τις 10 το πρωί που ξύπνησα , γέννησα Στις 9 το επόμενο πρωί αλλα είχε τέτοια υπερένταση που δεν τις κατάλαβα τις ώρες

Ναι θα έχεις αίμα  , μην ανησυχείς. Εμένα περίοδος μου ήρθε στους 2 μήνες μετά αλλά όχι κάθε μήνα..

Όσο για τα παιδιά, κουράγιο.. βόλτα???? Δεν θα το επιχειρούσε με τιποτσ με τα 2 και καισαρική.. μόνο με κάποιον άλλον σου συνιστώ..

Δε ξέρω γιατί τρόμαξα... Ειδ να δω καμία δεκαριά μέρες και μου φάνηκε σοκαριστικό χαχα... Όσο για τη βόλτα μου φαίνεται ζογκλερικο αθλημα

 

πρίν από 28 λεπτά , Christine. S είπε:

Αχχχχ... Τέρας ψυχραιμίας είμαι κ εγώ.... Έτσι ακριβώς θα σκεφτόμουν.... Να σε ρωτησω την προηγουμενη εβδομάδα δε γέννησες κ εσυ;;;σε τραβάει κάτω από τον αφαλό;;;εμενα με τραβάει κάτω απο τον αφαλό και δεξιά αρκετά....λεω να παρω να ρωτησω αν είναι φυσιολογικό γιατί όπως κατάλαβες δε φοβαμαι κ εγώ καθόλου.....α κ κάτι άλλο βγάζεις το μικρό έξω ε;;;ξέχασα να ρωτησω την παιδιατρο αν κάνει να το βγάζω τώρα.... Αν κ είχα διαβασει ότι κάνει η βόλτα... 

*****Ελπίζω να μη σε κουρασα με τις πολλες ερωτήσεις.... 

Με το καλό! Να πανε ολα κατ ευχήν!!!! 

Όχι δε νιώθω τραβήγματα (9/9γεννησα) , μόνο μια μέρα που έκανα τη κίνηση να τρέξω για να πιάσω τη μικρή αλλά δε τα κατάφερα... 

Το μπέμπη ναι τον έχω βγάλει 3 φορες, κάνουμε περπατοντας γύρω γύρω το τετράγωνο τον ντύνω το σκεπάζω και με μια κουβερτουλα μη φανταστείς τρέλα πράγματα, αλλά όσο το επιτρέπει ο καιρός προσπαθώ να τον βολταρω έτσι σε ανοιχτούς χώρους πάντα! Και όχι δε με κούρασες ρωτά καλέ ότι θες γιναυτο είμαστε εδώ να μοιραζόμαστε ...

Just now, nairobi είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Εχουν περασει 18 μερες κιολας!! Φοβηθηκαν πολυ οι γυρω μου με την ψυχολογια μου κι εγω το ιδιο!!! Ειχα τη μαμα για βοηθεια μεχρι το Σαββατο και απο εκει και περα μονη!! Ο αντρας μου ειναι προθυμος και βοηθαει οσο μπορει εχει παει και αυπνος στη δουλειά κατι που δεν θελω να γίνεται γιατι κανει χειρονακτικη εργασια και φοβαμαι για ατυχηματα!! Απελπιστηκα με τον θηλασμο! Αλλα μου βγηκε τοσο αβιαστα να θελω να προσφέρω το γαλα μου στο μωρό μου και ενιωσα προδομενη απο οσους και καλα με συμβουλεψαν! Εκατσα και το εψαξα μονη μου στο ιντερνετ σε ομαδες κλπ! Δοκιμασα ψευδοθηλες με βοηθησαν για ενα βραδυ μονο μετα δεν τις δεχοταν! Και υστερα νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο! Μια φορα μονο εβγαλα 50 ml σε 40 λεπτα και απο τα δυο στηθη! Τις υπολοιπες φορες το πολυ 30!! Αρχισα να συνειδητοποιω οτι δεν θα πετυχει αν και το προσπαθω πολυ!! Και ξαφνικα 3η μερα σημερα το μωρο θηλαζει!! Απο μονο του το ζηταει! Αλλες φορες απο μιση ωρα στο στηθος αλλες τεταρτο αλλες δεκαλεπτο!! Συνεχιζω με το ξενο! Του φτιαχνω 60 ml που έπινε πριν αλλα πινει πλεον 40ml περίπου! Το μειωνει μονος του!! Κι εγω εχω αρχισει να παιρνω τα πανω μου!! Δεν ξερω αν φτασουμε στον αποκλειστικο καποια στιγμη το ελπιζω! Χαιρομαι που πινει εστω και λιγο απο το γαλα μου!! 

Βλεπω πως δυσκολευεστε αρκετες κοπελες!! Και νομιζα πως το δυσκολο ηταν η γεννα η τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!!! 

Οσο για το μπανακι εχω ενα διχτυ που προσαρμοζεται στο μπανακι με κλιπς και τον ακουμπαω εκει και τον κανω μπανιο!! Ειναι σαν αιώρα!! Αλλα γερο οποτε δεν φοβαμαι!! Και του αρεσει πολυ το μπανακιιιι!!! Επισης ο αφαλος μας επεσε 15η μερα!! Κι εγω ειχα αγχωθει μεχρι να πεσει!! Έχει 3 μερες μας ταλαιπωρουν τσιμπλες στα ματακια ξεκινησε απο το ενα και υστερα πηγε και στο αλλο και βαζουμε σταγονες!! Να περασει θελω γιατι στεναχωριεμαι οταν κοιμαται ξεραίνονται και κλεινει το ματακι του!! 

Μπραβοοοοοο!!!! Οσο χαλαρώνεις και το απολαμβάνεις τόσο πιο εύκολο θα γίνεται! Δυσκολίες υπάρχουν σε όλες τις φάσεις απλά πρέπει και εμείς να μαστε ψύχραιμες και να κάνουμε υπομονή!!!(τα λέω να τα ακούω κ εγω γιατί τρώω κάθε μέρα φρίκες).

 

Είμαστε όπως μου είπε σήμερα η μικρή μου σούπερ μαμάδες χαχα με συγκίνησε...και δε θέλω πολύ με τις ορμόνες χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Ναι αυτό, από την υπερένταση δεν καταλαβαίνεις τις ώρες πώς περνάνε!! Μόλις μου έσπασε τα νερά ο γιατρός μετά άρχισαν κάτι πόνοι αφόρητοι και μου έκαναν επισκληρίδιο, γύρω στις 12-1 το μεσημέρι δηλαδή!! Και γέννησα 18:50. Και πιο πριν πονούσα, αλλά μετά που μου έσπασε τα νερά τα είδα όλα..και δε μου έκαναν 1 φορά επισκληρίδιο αλλά 4-5..μόλις άρχιζε να περνάει πέθαινα στον πόνο δεν άντεχα!!

Να σε ρωτήσω, εσύ θήλαζες και σου ήρθε περίοδος στους 2 μήνες;; Ή έδινες ξένο; Γιατί θηλάζω και έχω ακούσει ότι δεν έρχεται όταν θηλάζεις αλλά σε μία φίλη μου που θηλάζει τώρα της έχει έρθει από τον πρώτο μήνα!

Όχι δεν έχει σχέση ο θηλασμός τελικά με την περίοδο!!! Κ εγώ έτσι ήξερα .. Δεν θυμάμαι αν μου ήρθε κ πιο νωρίς από τους 2 μήνες.. Ναι θηλαζα όλη μέρα κ ξένο έδινα μόνο μια φορά το απόγευμα βράδυ σαν συμπλήρωμα .  Τότε πρώτους 2-3 μήνες δεν ήταν σταθερή μετά σταθεροποιήθηκε στις 32 μέρες κανονικότητα ενώ θηλασα μεχρι 16 μηνων που έμεινα έγκυος ξανά. 

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Εχουν περασει 18 μερες κιολας!! Φοβηθηκαν πολυ οι γυρω μου με την ψυχολογια μου κι εγω το ιδιο!!! Ειχα τη μαμα για βοηθεια μεχρι το Σαββατο και απο εκει και περα μονη!! Ο αντρας μου ειναι προθυμος και βοηθαει οσο μπορει εχει παει και αυπνος στη δουλειά κατι που δεν θελω να γίνεται γιατι κανει χειρονακτικη εργασια και φοβαμαι για ατυχηματα!! Απελπιστηκα με τον θηλασμο! Αλλα μου βγηκε τοσο αβιαστα να θελω να προσφέρω το γαλα μου στο μωρό μου και ενιωσα προδομενη απο οσους και καλα με συμβουλεψαν! Εκατσα και το εψαξα μονη μου στο ιντερνετ σε ομαδες κλπ! Δοκιμασα ψευδοθηλες με βοηθησαν για ενα βραδυ μονο μετα δεν τις δεχοταν! Και υστερα νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο! Μια φορα μονο εβγαλα 50 ml σε 40 λεπτα και απο τα δυο στηθη! Τις υπολοιπες φορες το πολυ 30!! Αρχισα να συνειδητοποιω οτι δεν θα πετυχει αν και το προσπαθω πολυ!! Και ξαφνικα 3η μερα σημερα το μωρο θηλαζει!! Απο μονο του το ζηταει! Αλλες φορες απο μιση ωρα στο στηθος αλλες τεταρτο αλλες δεκαλεπτο!! Συνεχιζω με το ξενο! Του φτιαχνω 60 ml που έπινε πριν αλλα πινει πλεον 40ml περίπου! Το μειωνει μονος του!! Κι εγω εχω αρχισει να παιρνω τα πανω μου!! Δεν ξερω αν φτασουμε στον αποκλειστικο καποια στιγμη το ελπιζω! Χαιρομαι που πινει εστω και λιγο απο το γαλα μου!! 

Βλεπω πως δυσκολευεστε αρκετες κοπελες!! Και νομιζα πως το δυσκολο ηταν η γεννα η τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!!! 

Οσο για το μπανακι εχω ενα διχτυ που προσαρμοζεται στο μπανακι με κλιπς και τον ακουμπαω εκει και τον κανω μπανιο!! Ειναι σαν αιώρα!! Αλλα γερο οποτε δεν φοβαμαι!! Και του αρεσει πολυ το μπανακιιιι!!! Επισης ο αφαλος μας επεσε 15η μερα!! Κι εγω ειχα αγχωθει μεχρι να πεσει!! Έχει 3 μερες μας ταλαιπωρουν τσιμπλες στα ματακια ξεκινησε απο το ενα και υστερα πηγε και στο αλλο και βαζουμε σταγονες!! Να περασει θελω γιατι στεναχωριεμαι οταν κοιμαται ξεραίνονται και κλεινει το ματακι του!! 

 Μπράβο βρε κορίτσι . Είδες που όλα διορθώνονται αλλά μην κολλάς με την λέξη "αποκλειστικός" θηλασμός.. έχει γίνει κ λίγο μοδα πλέον αυτό..Κ κάποιες φορές να δίνεις ξένο δεν θα πάθει κάτι το μωρό σου, χορτάτο θα είναι κ θα μεγαλώνει.   Έτσι να σκέφτεσαι για να νιώσεις κακα κ εσύ! 

Θέλω πληροφορία για το δίχτυ,Τί μάρκα έχεις πάρει γτ σκέφτομαι να πάρω κ εγώ

Just now, Anna3 είπε:

Δε ξέρω γιατί τρόμαξα... Ειδ να δω καμία δεκαριά μέρες και μου φάνηκε σοκαριστικό χαχα... Όσο για τη βόλτα μου φαίνεται ζογκλερικο αθλημα

 

Όχι δε νιώθω τραβήγματα (9/9γεννησα) , μόνο μια μέρα που έκανα τη κίνηση να τρέξω για να πιάσω τη μικρή αλλά δε τα κατάφερα... 

Το μπέμπη ναι τον έχω βγάλει 3 φορες, κάνουμε περπατοντας γύρω γύρω το τετράγωνο τον ντύνω το σκεπάζω και με μια κουβερτουλα μη φανταστείς τρέλα πράγματα, αλλά όσο το επιτρέπει ο καιρός προσπαθώ να τον βολταρω έτσι σε ανοιχτούς χώρους πάντα! Και όχι δε με κούρασες ρωτά καλέ ότι θες γιναυτο είμαστε εδώ να μοιραζόμαστε ...

Μπραβοοοοοο!!!! Οσο χαλαρώνεις και το απολαμβάνεις τόσο πιο εύκολο θα γίνεται! Δυσκολίες υπάρχουν σε όλες τις φάσεις απλά πρέπει και εμείς να μαστε ψύχραιμες και να κάνουμε υπομονή!!!(τα λέω να τα ακούω κ εγω γιατί τρώω κάθε μέρα φρίκες).

 

Είμαστε όπως μου είπε σήμερα η μικρή μου σούπερ μαμάδες χαχα με συγκίνησε...και δε θέλω πολύ με τις ορμόνες χαχαχα

 

Μου αρέσει που δεν πίστευε τε στον 40σμο κτλ.. τώρα  μου λένε πάλι για 40 μέρες δεν θα βγεις κλτ η μαμά μου κ η πεθερά ..κ τις λέγω δεν πάτε καλά!! Κ στο πρώτο βγήκα εννοείται..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...