Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gi@nn@ είπε:

Καλησπέρα! Κυριακή βράδυ με βάζει ο γιατρός για πρόκληση (υπολογίζει υπόθετο τη νύχτα κ ορο το πρωί).. γέννησε κάποια με πρόκληση;

Σκέφτομαι ότι με μόνο κ μόνο από το ξενύχτι θα είμαι τόσο κομμάτια που μπορεί να μην έχω δυνάμεις για το τοκετό.. κ γενικά ομολογώ ότι με έχει πιάσει ένας μικρός πανικός (τόσο καιρό χαλαρη τώρα μου ήρθε κ μένα...)

Κι εγώ με πρόκληση μπήκα στις 12 τα μεσάνυχτα. Είχα το ίδιο άγχος ότι θα είναι ταλαιπωρημένη στο τοκετο. Γέννησα μετά από 15 ώρες και όντως ήμουν κουρασμένη και πεινασμένη αλλά γέννησα πολύ εύκολα.εκεινη τη στιγμή είχα φουλ αδρεναλίνη και δεν καταλάβαινα ούτε κούραση ούτε τίποτα. Μην ανησυχείς 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elen_2 είπε:

Κι εγώ με πρόκληση μπήκα στις 12 τα μεσάνυχτα. Είχα το ίδιο άγχος ότι θα είναι ταλαιπωρημένη στο τοκετο. Γέννησα μετά από 15 ώρες και όντως ήμουν κουρασμένη και πεινασμένη αλλά γέννησα πολύ εύκολα.εκεινη τη στιγμή είχα φουλ αδρεναλίνη και δεν καταλάβαινα ούτε κούραση ούτε τίποτα. Μην ανησυχείς 

Από πόνους παλευοταν; Κατάφερες να κοιμηθείς καθόλου;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gi@nn@ είπε:

Καλησπέρα! Κυριακή βράδυ με βάζει ο γιατρός για πρόκληση (υπολογίζει υπόθετο τη νύχτα κ ορο το πρωί).. γέννησε κάποια με πρόκληση;

Σκέφτομαι ότι με μόνο κ μόνο από το ξενύχτι θα είμαι τόσο κομμάτια που μπορεί να μην έχω δυνάμεις για το τοκετό.. κ γενικά ομολογώ ότι με έχει πιάσει ένας μικρός πανικός (τόσο καιρό χαλαρη τώρα μου ήρθε κ μένα...)

Κ εγώ Δευτέρα  η τρίτη μπαίνω με πρόκληση μάλλον γτ η μπέμπα δεν λέει να κουνηθεί κ να βγει.. Κ σκέφτομαι διάφορα άλλα ...

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 1:23 ΠΜ, mar6487 είπε:

Ωραια!! Το μωρακι το ειχα διπλα μου συνεχεια αλλα οποτε ηθελα να ξεκουραστω μπορουσαν να το παρουν λιγο και να μου το φερουν να το θηλασω!! Να σου ζησει ο αντρακλας κοριτσι μου!! Έζησες ενα θαυμα σημερα!! Όλα θα πανε καλα, να το δεις το μωρακι σου να το χορτασεις!!

Κορίτσι μου τι κάνεις??????σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου σχετικα με το μητέρα!

πώς είναι το παιδάκι σου???ευχομαι να πηγαινουν όλα τελεια και να είστε και οι δυο καλά!!!

μπορείς να μου πεις με το τεστ τι κανατε στο νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gi@nn@ είπε:

Από πόνους παλευοταν; Κατάφερες να κοιμηθείς καθόλου;;

Είχα κάνει επισκληριδιο απ' τις 6 και μετά δεν πονουσα.εγω δεν κοιμήθηκα αλλά γενικά ναι, μπορούσες να κοιμηθείς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Gi@nn@ said:

Καλησπέρα! Κυριακή βράδυ με βάζει ο γιατρός για πρόκληση (υπολογίζει υπόθετο τη νύχτα κ ορο το πρωί).. γέννησε κάποια με πρόκληση;

Σκέφτομαι ότι με μόνο κ μόνο από το ξενύχτι θα είμαι τόσο κομμάτια που μπορεί να μην έχω δυνάμεις για το τοκετό.. κ γενικά ομολογώ ότι με έχει πιάσει ένας μικρός πανικός (τόσο καιρό χαλαρη τώρα μου ήρθε κ μένα...)

Έτσι γέννησα εγώ με πρόκληση..βράδυ υπόθετο κ πρωί ορό..πήγα από τις 12 παρά το προηγούμενο βράδυ, 2 μου έβαλαν το υπόθετο, 7 το πρωι τον ορό, 11-12 μου έσπασε ο γιατρός τα νερά και γέννησα 7 παρά 10 το απόγευμα..κόντεψα να κλείσω 24ωρο δηλαδή :P κ όλες τις ώρες άυπνη..στο δωμάτιο πήγα 10 η ώρα το βράδυ...και από την αγωνία κ τον ενθουσιασμό μου με το μωράκι δεν κοιμήθηκα ούτε το επόμενο βράδυ..καμια ώρα μόνο..ουσιαστικά ήμουν σχεδόν 2 48ωρα άυπνη..οι ώρες στον τοκετό περνάνε γρήγορα ούτε που θα καταλαβαίνεις πώς από νύχτα γίνεται μέρα γίνεται μεσημέρι απόγευμα κλπ...3 βάρδιες νοσοκόμων αλλάξαμε :P η αλήθεια είναι ότι είσαι πτώμα, αλλά κ εγώ που έκανα τόσες ώρες άντεξα φαντάσου κ έσπρωχνα...οπότε μην το σκέφτεσαι αυτό..τώρα για το άγχος σε καταλαβαίνω, όταν πας προγραμματισμένα είναι πιο αγχωτικό απότι αν γίνει ξαφνικά και δεν προλάβεις να το πολυσκεφτείς...αλλά υπομονή και θα ανταμειφθείς όταν δεις το μωρό σου θα καταλάβεις γιατί άξιζαν όλα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι ιανετε, χτες πρώτη μέρα όλη μέρα.μονη με τα δύο πωπωπω.απορω με τα κουράγια μας. Διαβάζω τα νέα σας και πραγματικά απορώ με το τι τραβάμε ηρωίδες!!!

Να σας ρωτήσω κάτι έχει έρθει σε κάποια απ εσάς περίοδος; Και αν ναι στις πόσες μέρες; Μετά από καιρό είδα αίμα και δε ξέρω τι να υποθέσω...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Athenaa @Elen_2 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. 

Εγώ σκεφτόμουν πως θα τη παλέψω εκείνο το βράδυ να έχω δυνάμεις για το μπόμπιρα κ από την αγωνία μου δε με βλέπω να κοιμάμαι ούτε μέχρι τη Κυριακή.. Αχ αυτό το μυαλό!

1 hour ago, ada32 είπε:

Κ εγώ Δευτέρα  η τρίτη μπαίνω με πρόκληση μάλλον γτ η μπέμπα δεν λέει να κουνηθεί κ να βγει.. Κ σκέφτομαι διάφορα άλλα ...

Μαζί θα είμαστε εμείς.. μακάρι να αποφασίσουν τα μαναρια μας να κάνουν εμφάνιση από μόνα τους...

Αν κ σε μενα έτσι όπως είδε το τραχηλο το θεωρεί μάλλον δύσκολο..

1 hour ago, ada32 είπε:

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Anna3 said:

Γεια σας κορίτσια τι ιανετε, χτες πρώτη μέρα όλη μέρα.μονη με τα δύο πωπωπω.απορω με τα κουράγια μας. Διαβάζω τα νέα σας και πραγματικά απορώ με το τι τραβάμε ηρωίδες!!!

Να σας ρωτήσω κάτι έχει έρθει σε κάποια απ εσάς περίοδος; Και αν ναι στις πόσες μέρες; Μετά από καιρό είδα αίμα και δε ξέρω τι να υποθέσω...

 

Στις πόσες μέρες μετά τη γέννα είσαι αγάπη;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι ιανετε, χτες πρώτη μέρα όλη μέρα.μονη με τα δύο πωπωπω.απορω με τα κουράγια μας. Διαβάζω τα νέα σας και πραγματικά απορώ με το τι τραβάμε ηρωίδες!!!

Να σας ρωτήσω κάτι έχει έρθει σε κάποια απ εσάς περίοδος; Και αν ναι στις πόσες μέρες; Μετά από καιρό είδα αίμα και δε ξέρω τι να υποθέσω...

 

Τι εννοείς;;;εγώ έχω αίμα ακόμα από την προηγουμενη εβδομάδα που γέννησα... Εσυ δηλαδή είχες αίμα, σου σταμάτησε κ σου ξανά ήρθε;;;δεν είναι φυσικό να έχουμε αίμα για αρκετό καιρό μετά τη γεννά(εγώ καισαρικής εσυ αν θυμάμαι καλά) ;;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κ εγώ Δευτέρα  η τρίτη μπαίνω με πρόκληση μάλλον γτ η μπέμπα δεν λέει να κουνηθεί κ να βγει.. Κ σκέφτομαι διάφορα άλλα ...

Μπραβοοο!!!!Με το καλο!!Λογικο να αγχωνεσαι αλλα σκεψου οτι θα δεις τη μπεμπα σε λιγο!!Σε ποια εβδομαδα εισαι;;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι ιανετε, χτες πρώτη μέρα όλη μέρα.μονη με τα δύο πωπωπω.απορω με τα κουράγια μας. Διαβάζω τα νέα σας και πραγματικά απορώ με το τι τραβάμε ηρωίδες!!!

Να σας ρωτήσω κάτι έχει έρθει σε κάποια απ εσάς περίοδος; Και αν ναι στις πόσες μέρες; Μετά από καιρό είδα αίμα και δε ξέρω τι να υποθέσω...

 

Ηρωιδες μανάδες και πατεραδες.. Υπομονή κορίτσι μου και επιμονή... Όλα θα πανε καλα, κράτα γερά... Και αν χρειαστεις κάτι να μας λες... 

Φαντάζομαι τι έχω να περασω κι εγώ με τα δυο, μα δεν με φοβάμαι.. Γενικά τις γυναίκες δεν τις φοβάμαι. Όλες θα τα καταφέρουμε. Δεν χρειάζεται να μαστε τέλειες, αρκεί να ναι χαρουμενα τα παιδια μας.. Και όλα καλα.. Κοίτα και τον εαυτό σου λιγάκι όμως ε? Κάνε κάτι να σε ευχαριστεί.. Έστω μια συντομη βόλτα.. Και ασ έχεις και τα παιδια μαζί.. Ξέρεις θα βρείτε τους ρυθμους σας. Όλα καλα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Τι εννοείς;;;εγώ έχω αίμα ακόμα από την προηγουμενη εβδομάδα που γέννησα... Εσυ δηλαδή είχες αίμα, σου σταμάτησε κ σου ξανά ήρθε;;;δεν είναι φυσικό να έχουμε αίμα για αρκετό καιρό μετά τη γεννά(εγώ καισαρικής εσυ αν θυμάμαι καλά) ;;;;;

Καισαρική ναι μου είχε σταματήσει ναι και σκέψου από όταν βγήκα από το μαιευτήριο... Και η μόνη ώρα που είχα αίμα ήταν όταν έπαιρνα το μιτροταν .... Και χτες βράδυ ξανά είδα  σκέφτηκα λογικά αλλά παράλληλα και παράλογα.. πήρα το γιατρό μου είπε.οτι για 40μερες.ετσι θα ναι (εγώ το έφτασα ότι άνοιξα. Τα ράματα κτλ... Τέρας ψυχραιμίας χαχαχα)

 

Just now, Nina13 είπε:

Ηρωιδες μανάδες και πατεραδες.. Υπομονή κορίτσι μου και επιμονή... Όλα θα πανε καλα, κράτα γερά... Και αν χρειαστεις κάτι να μας λες... 

Φαντάζομαι τι έχω να περασω κι εγώ με τα δυο, μα δεν με φοβάμαι.. Γενικά τις γυναίκες δεν τις φοβάμαι. Όλες θα τα καταφέρουμε. Δεν χρειάζεται να μαστε τέλειες, αρκεί να ναι χαρουμενα τα παιδια μας.. Και όλα καλα.. Κοίτα και τον εαυτό σου λιγάκι όμως ε? Κάνε κάτι να σε ευχαριστεί.. Έστω μια συντομη βόλτα.. Και ασ έχεις και τα παιδια μαζί.. Ξέρεις θα βρείτε τους ρυθμους σας. Όλα καλα

Κατουράει το ένα μέχρι να ξεμπερδεψουμε με πάνα κτλ τρέχει η με γαλή για τσισαααα.Μαμα πειναωωω μετά ουααα το άλλο χαχαχα είναι μια συναυλία ...έλα να παίξουμε να χορέψουμε να κρεμαστουμε.απο το ταβάνι... Ενώ θηλάζεις το βρίσκω σιγά σιγά λες πολλά.οχι πλέον στο μεγαλο... Βόλτα μόνη μου με τα δύο μαζί ;;;; Ούτε καν  τρέχει η μεγάλη εγώ με το καρότσι ααάαα η τρελή της γειτονιάς χαχα .με το ένα και πάλι... Πάμε το τετράγωνο με τη μεγάλη περπατοντας αλλά τρέχει κάνει ρανει έχει άπειρη ενέργεια δε πάει πλέον κ σχολειο....και εγώ να με τραβάνε όλα απ' την καισαρική κατα τβαλλα περνάμε ξεκούραστα και μαγικά 

....όσο ρομαντικά τάιζα τη μεγάλη τόσο κόντρα πάει ο  μπέμπης χτες πάνω απ' τη φακη και τα κρεμμύδια ο δόλιος ετρωγε... Έτοιμος ο γαμπρός από νωρίς στα βάσανα... 

Αν έχεις βοήθεια δεξου την:shock::ph34r:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Καισαρική ναι μου είχε σταματήσει ναι και σκέψου από όταν βγήκα από το μαιευτήριο... Και η μόνη ώρα που είχα αίμα ήταν όταν έπαιρνα το μιτροταν .... Και χτες βράδυ ξανά είδα  σκέφτηκα λογικά αλλά παράλληλα και παράλογα.. πήρα το γιατρό μου είπε.οτι για 40μερες.ετσι θα ναι (εγώ το έφτασα ότι άνοιξα. Τα ράματα κτλ... Τέρας ψυχραιμίας χαχαχα)

 

Κατουράει το ένα μέχρι να ξεμπερδεψουμε με πάνα κτλ τρέχει η με γαλή για τσισαααα.Μαμα πειναωωω μετά ουααα το άλλο χαχαχα είναι μια συναυλία ...έλα να παίξουμε να χορέψουμε να κρεμαστουμε.απο το ταβάνι... Ενώ θηλάζεις το βρίσκω σιγά σιγά λες πολλά.οχι πλέον στο μεγαλο... Βόλτα μόνη μου με τα δύο μαζί ;;;; Ούτε καν  τρέχει η μεγάλη εγώ με το καρότσι ααάαα η τρελή της γειτονιάς χαχα .με το ένα και πάλι... Πάμε το τετράγωνο με τη μεγάλη περπατοντας αλλά τρέχει κάνει ρανει έχει άπειρη ενέργεια δε πάει πλέον κ σχολειο....και εγώ να με τραβάνε όλα απ' την καισαρική κατα τβαλλα περνάμε ξεκούραστα και μαγικά 

....όσο ρομαντικά τάιζα τη μεγάλη τόσο κόντρα πάει ο  μπέμπης χτες πάνω απ' τη φακη και τα κρεμμύδια ο δόλιος ετρωγε... Έτοιμος ο γαμπρός από νωρίς στα βάσανα... 

Αν έχεις βοήθεια δεξου την:shock::ph34r:

Ξεκουραστα και μαγικά και ρόδινα χαχαχαχα

Αληθινή μαμά είσαι κορίτσι μου.. Ευγε

Πες την αλήθεια σου κι ας ποναει!!! Πολυ σε παω... Εγώ δεν θα θηλαζω καθόλου το δευτερο, δεν τα παω καλά με τον θηλασμό και λόγω κάποιων θεμάτων αρνουμαι να ξαναπεράσω αυτή τη διαδικασία... Και θα δώσω σκόνη... Βοήθεια έχω, εχω μια νταντά για τον μεγάλο και θα χω αποκλειστικά την μικρή.. Ελπίζω να καταφέρουμε να συμβαδισοθμε όλοι μαζί... 

Πάντως κάνε υπομονή και κράτα γερά, δεν θα ναι παντα έτσι... Όσο μπορεισ και όταν μπορείς να ξεκουράζεσαι και να κοιτάς κι εσένα.. Να τρως καλά και να πινεις αρκετό νεράκι. Αν και αυτά τα ξέρεις αλλά κουράγιο μαμά και υπομονή... Τα αγόρια πρέπει να σκληραγωγουνται από κούνια χαχαχαχαχα, και κλείνω... Αναμένω τον χαμό που μου περιγραφεις και τις έντονες στιγμεςςςς.... Που θα ζησωωω


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...