Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Εγώ ενω μέχρι χθες εκτός του στηθους και μερικούς πόνους τύπου περιόδου δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα ,χθες κ σήμερα έχω τρομερή υπνηλία κ ανακατοσουρα..οχι εμετό αλλά ανακάτεμα ενοχλητικό σαν να είμαι άρρωστη :-/

Έτσι ήμουν και εγώ όλον αυτό τον καιρό.. απλά έχει προστεθεί στομαχοπονος και σήμερα εμετός..Μόνο πατάτα βραστή δέχομαι.. 

Just now, Renez είπε:

Εγώ ενω μέχρι χθες εκτός του στηθους και μερικούς πόνους τύπου περιόδου δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα ,χθες κ σήμερα έχω τρομερή υπνηλία κ ανακατοσουρα..οχι εμετό αλλά ανακάτεμα ενοχλητικό σαν να είμαι άρρωστη :-/

Χμμμ τι να σ πω..εγώ ρώτησα αν επιτρέπεται κ πόσο ο καφές,βάψιμο μαλλιών,νυχιών,λέιζερ,ποια καλλυντικα, κρέμες κτλ τι δεν επιτρέπεται να τρώω,αν επιτρέπεται το σεξ,να σκύβω,το βάρος,να έρχομαι σε επαφή με παιδάκια ,πόσο θα κοστίσει η γέννα το νοσοκομείο κτλ..αυτά πάνω κάτω..

Για το λειζερ εμένα δεν με άφησε που τον είχα ρωτήσει.. Όσο αναφορά κρέμες τι σου είπε?


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Έτσι ήμουν και εγώ όλον αυτό τον καιρό.. απλά έχει προστεθεί στομαχοπονος και σήμερα εμετός..Μόνο πατάτα βραστή δέχομαι.. 

Πωωω ρε συ κ εγώ λέω ωραία αγουεχρι την 6η εβδομάδα δεν είχα τίποτε καλά θα με πάει..πφφφ μου κάνει εκπληξουλες το νινι μου!! Να μας πεις τι σ πει ο γιατρός!! Δεύτερος υπέρηχος θα είναι? Πόσο εβδομάδων είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πωωω ρε συ κ εγώ λέω ωραία αγουεχρι την 6η εβδομάδα δεν είχα τίποτε καλά θα με πάει..πφφφ μου κάνει εκπληξουλες το νινι μου!! Να μας πεις τι σ πει ο γιατρός!! Δεύτερος υπέρηχος θα είναι? Πόσο εβδομάδων είσαι?

Τρίτος υπέρηχος και λογικά τέλη του μήνα πάω για Αυχενική.. 9 εβδομάδων και 4 ημερών.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Τρίτος υπέρηχος και λογικά τέλη του μήνα πάω για Αυχενική.. 9 εβδομάδων και 4 ημερών.. 

Ααα εσύ είσαι πιο προχωρημένη μανούλα!! Για το λέιζερ μου είπε καθόλου μπικίνι αλλά πόδια αν θέλω ναι από τον 4ο κ μετά τ ίδιο κ για τα μαλλιά. Για κρέμες δε Μ είπε τπτ ιδιαίτερο απλά να προσέχω να είναι όσο πιο φυσικές όπως θα πρέπει λέει να κάνω γενικά κ όχι μόνο στην εγκυμοσύνη..αυτό..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσιααα....νομίζω ότι αυτά είναι προκαταλήψεις κ εμενα η γιαγιά μου τα λέει η μάνα μου ευτυχώς όχι είναι πολύ νέα κ δεν τα πιστεύει ούτε αυτή......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Ααα εσύ είσαι πιο προχωρημένη μανούλα!! Για το λέιζερ μου είπε καθόλου μπικίνι αλλά πόδια αν θέλω ναι από τον 4ο κ μετά τ ίδιο κ για τα μαλλιά. Για κρέμες δε Μ είπε τπτ ιδιαίτερο απλά να προσέχω να είναι όσο πιο φυσικές όπως θα πρέπει λέει να κάνω γενικά κ όχι μόνο στην εγκυμοσύνη..αυτό..

 

Όταν είχαμε μιλήσει για το λειζερ μου είχε πει και εμένα για τα πόδια έτσι μετά τον 4 μήνα αλλά μου λέει δεν παύει να είναι ακτινοβολία όμως.. Και έτσι φοβήθηκα και είπα να μην κάνω καθόλου.. 

Just now, Renez είπε:

Άσχετο αλλά αυτό το sticker πως το βάζετε?? Θέλω κ εγωωω!! Έχω φτάσει ως τη σελίδα που τα σχεδιάζουμε αλλα μετά που το κάνω copy paste? 

Και εγώ ακόμη δεν τα έχω καταφέρει να το κάνω.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να χωνέψω τίποτα.....ότι κ να φάω μου κάθεται βαρύ.....χτες έκανα 3 φορές εμετό....

Αν δείτε το σχόλιο της Κατερίνας κ το κάνετε ακριβώς θα γίνει....εγώ με την Τρίτη Τετάρτη το πέτυχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Όταν είχαμε μιλήσει για το λειζερ μου είχε πει και εμένα για τα πόδια έτσι μετά τον 4 μήνα αλλά μου λέει δεν παύει να είναι ακτινοβολία όμως.. Και έτσι φοβήθηκα και είπα να μην κάνω καθόλου.. 

Και εγώ ακόμη δεν τα έχω καταφέρει να το κάνω.. 

Πατήστε πάνω σε ένα ticker έτοιμο, θα σε πάει στην σελίδα. Από εκεί θα φτιάξεις το δικό σου όπως το θες και στο τέλος σου δίνει έναν σύνδεσμο. Κάνεις αντιγραφή το κομμάτι που ξεκινάει με "http" και τελειώνει με ".png" μόνο αυτό το κομμάτι Όχι τα υπόλοιπα. 

Τώρα πας εδώ στο φόρουμ, προφίλ, ρυθμίσεις λογαριασμού, πάνω από το όνομα χρηστη έχει ενα κουτακι "settings area" μρ ενα βελακι. Το πατάς και λέει κάπου υπογραφή. Πατάς υπογραφή κι εκεί λέει κάτω δεξιά "προσθήκη επιπλέον υλικου" επιλέγεις την δεύτερη επιλογή που λέει "προσθήκη εικόνας από url" κι εκεί κάνεις επικόλληση τον σύνδεσμο που είχες αντιγράψει πριν. Αποθηκευση κι έτοιμο. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Πατήστε πάνω σε ένα ticker έτοιμο, θα σε πάει στην σελίδα. Από εκεί θα φτιάξεις το δικό σου όπως το θες και στο τέλος σου δίνει έναν σύνδεσμο. Κάνεις αντιγραφή το κομμάτι που ξεκινάει με "http" και τελειώνει με ".png" μόνο αυτό το κομμάτι Όχι τα υπόλοιπα. 

Τώρα πας εδώ στο φόρουμ, προφίλ, ρυθμίσεις λογαριασμού, πάνω από το όνομα χρηστη έχει ενα κουτακι "settings area" μρ ενα βελακι. Το πατάς και λέει κάπου υπογραφή. Πατάς υπογραφή κι εκεί λέει κάτω δεξιά "προσθήκη επιπλέον υλικου" επιλέγεις την δεύτερη επιλογή που λέει "προσθήκη εικόνας από url" κι εκεί κάνεις επικόλληση τον σύνδεσμο που είχες αντιγράψει πριν. Αποθηκευση κι έτοιμο. 

Ευχαριστώ πολύ Αναστασία,νομίζω το κατάφερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εγώ ενω μέχρι χθες εκτός του στηθους και μερικούς πόνους τύπου περιόδου δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα ,χθες κ σήμερα έχω τρομερή υπνηλία κ ανακατοσουρα..οχι εμετό αλλά ανακάτεμα ενοχλητικό σαν να είμαι άρρωστη :-/

Χμμμ τι να σ πω..εγώ ρώτησα αν επιτρέπεται κ πόσο ο καφές,βάψιμο μαλλιών,νυχιών,λέιζερ,ποια καλλυντικα, κρέμες κτλ τι δεν επιτρέπεται να τρώω,αν επιτρέπεται το σεξ,να σκύβω,το βάρος,να έρχομαι σε επαφή με παιδάκια ,πόσο θα κοστίσει η γέννα το νοσοκομείο κτλ..αυτά πάνω κάτω..

Renez τι σου είπε για βάψιμο μαλλιά και νύχια??? Εμένα μου είπε να το αποφύγω και ότι μόνο ανταύγειες επιτρέπονται επειδή δεν κάνει επαφή με το δέρμα για νυχια όμως δεν ρώτησα... Καφές μου είπε μέρα παρά μέρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Bbboob λυπάμαι πολύ κορίτσι μου.  

Κορίτσια οι προκαταλήψεις είναι χαζομάρες...Εγώ δλδ που βγήκα πριν 40σω γτ ήταν στο νοσοκομείο το μωρό μου , έπαθα κάτι?? βλακείες... άσε η πεθερά μου τι έλεγε..  όλα μπορούμε να τα κάνουμε είτε έγκυος είτε όχι... απλά όταν εχθές νεογέννητο θέλει προσοχή με τις ιωσεις. Κ όταν είναι μηνών βέβαια το ίδιο ισχύει. 

Εγώ είμαι χάλια με ναυτία κ ξάπλα. Δεν μπορώ να πιω υγρά.  Αλλά τρώω.. Δεν ξέρω πώς θα την παλέψω. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Renez τι σου είπε για βάψιμο μαλλιά και νύχια??? Εμένα μου είπε να το αποφύγω και ότι μόνο ανταύγειες επιτρέπονται επειδή δεν κάνει επαφή με το δέρμα για νυχια όμως δεν ρώτησα... Καφές μου είπε μέρα παρά μέρα. 

 

Μαλλιά από 4ο κ μετά Μ είπε κ όχι να το κάνω κάθε μήνα εννοείται..εγώ τα βάφω κ σκούρα οπότε θα αν τα περάσω τον 4ο θα είμαι οκ μέχρι να γεννήσω λογικά..για τα νύχια λέει είναι νεκρά κύτταρα και δεν απορροφούν τα χημικά οπότε είναι οκ να τα βάφω αλλά να αποφεύγω τα νυχαδικα λογω των πολλών χημικών στην ατμόσφαιρα..καφέ με μέτρο γενικά τη καφεινη γτ μη ξεχνάτε την ίδια καφεινη έχει το πράσινο κ μαύρο τσάι κ η κόλα κόλα..

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα...Και εγώ πήγα χθες γιατρό και είδαμε ένα μικρό ανθρωπάκι....ακούσαμε πάλι καρδούλα....2800 Ο τοκετος μου είπε συν αν θα χρειαστούμε περισσότερη νοσηλεία.. Όπως επίσης μέχρι τον τρίτο μόνο αμυγδαλελαιο και μετά συνδυασμό κρέμας και ελαίου αλλά αν είναι να βγάλεις ραγάδες θα βγάλεις.. 25 του μήνα Αυχενική...το ξέρατε ότι ο αυτισμός δεν ανιχνεύεται με καμμία εξέταση??

  • Μου αρέσει 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...