Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...Και εγώ πήγα χθες γιατρό και είδαμε ένα μικρό ανθρωπάκι....ακούσαμε πάλι καρδούλα....2800 Ο τοκετος μου είπε συν αν θα χρειαστούμε περισσότερη νοσηλεία.. Όπως επίσης μέχρι τον τρίτο μόνο αμυγδαλελαιο και μετά συνδυασμό κρέμας και ελαίου αλλά αν είναι να βγάλεις ραγάδες θα βγάλεις.. 25 του μήνα Αυχενική...το ξέρατε ότι ο αυτισμός δεν ανιχνεύεται με καμμία εξέταση??

Μπράβο αγάπη όλα καλά..ααα την ίδια βδομάδα θά κάνουμε την αυχενική εγώ 28/2 ... Ανυπομωνω.... 

Ναι το ήξερα ο αυτισμός δεν φαίνεται κάπου δυστυχώς...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μαλλιά από 4ο κ μετά Μ είπε κ όχι να το κάνω κάθε μήνα εννοείται..εγώ τα βάφω κ σκούρα οπότε θα αν τα περάσω τον 4ο θα είμαι οκ μέχρι να γεννήσω λογικά..για τα νύχια λέει είναι νεκρά κύτταρα και δεν απορροφούν τα χημικά οπότε είναι οκ να τα βάφω αλλά να αποφεύγω τα νυχαδικα λογω των πολλών χημικών στην ατμόσφαιρα..καφέ με μέτρο γενικά τη καφεινη γτ μη ξεχνάτε την ίδια καφεινη έχει το πράσινο κ μαύρο τσάι κ η κόλα κόλα..

 

Καλημέρα.... Ξέρω πως απαγορεύεται γενικά η σκούρα βαφή σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τουλάχιστο έτσι μας είπαν στη σχολή κομμωτικής... 

Εγώ εκεί που τον φυσικό χυμό δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω τώρα πίνω δύο δύο τα ποτήρια αντί για καφέ (και μισό ποτήρι Coca Cola με το μεσημεριανό φαγητό και αυτό όχι κάθε μέρα).... 

πρίν από 14 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...Και εγώ πήγα χθες γιατρό και είδαμε ένα μικρό ανθρωπάκι....ακούσαμε πάλι καρδούλα....2800 Ο τοκετος μου είπε συν αν θα χρειαστούμε περισσότερη νοσηλεία.. Όπως επίσης μέχρι τον τρίτο μόνο αμυγδαλελαιο και μετά συνδυασμό κρέμας και ελαίου αλλά αν είναι να βγάλεις ραγάδες θα βγάλεις.. 25 του μήνα Αυχενική...το ξέρατε ότι ο αυτισμός δεν ανιχνεύεται με καμμία εξέταση??

Fofi που θα γεννήσεις αν επιτρέπεται?? 

Όσο για της ραγάδες στο πρώτο μου έβαζα ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν τις γλύτωσα. Είχα πάρει και πολλά κιλά η αλήθεια είναι... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για τις ραγάδες σύμφωνω και εγώ ότι άμα είναι να γίνουν θα γίνουν εγώ στην μικρή μου έβαζα λίγο στην αρχή το λαδακι αλλά μετά το βαρέθηκα γιατι έκανε πολύ ώρα να στεγνώσει και δεν έβαζα τίποτα μετά και δεν έκανα ούτε μια στην κοιλιά. Αλλά έκανε πολλές στο στήθος.  Τώρα επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη λέω να πάρω κρέμα. Θα δώ..

Για βαφή και εμένα μονο ανταύγιες μου είχε πεί.. ή φυσική βαφή. 

Πως μου είστε ? Εγώ μόνο ανακατωσουρες έχω και προσέχω την διατροφή μου για το ζάχαρο. Μου έχει πει κάποια μυστικά ο διατροφολόγος που βοηθάνε..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...Και εγώ πήγα χθες γιατρό και είδαμε ένα μικρό ανθρωπάκι....ακούσαμε πάλι καρδούλα....2800 Ο τοκετος μου είπε συν αν θα χρειαστούμε περισσότερη νοσηλεία.. Όπως επίσης μέχρι τον τρίτο μόνο αμυγδαλελαιο και μετά συνδυασμό κρέμας και ελαίου αλλά αν είναι να βγάλεις ραγάδες θα βγάλεις.. 25 του μήνα Αυχενική...το ξέρατε ότι ο αυτισμός δεν ανιχνεύεται με καμμία εξέταση??

Οπότε όλα καλά κορίτσι,τέλεια!! Χμμμ..όχι αυτό για τον αυτισμό δεν το ήξερα..άρα για αυτό ενώ εχουν μειωθεί τα παιδακια με σύνδρομο down κτλ τα αυτιστικά παιδάκια συνεχίζουν κ υπάρχουν τόσα.. μάλιστα.. οπότε ξανά λέμε ,υγεία να έχει κ ας είναι αγόρι η κορίτσι ή ότι θέλει. Κ να προσευχόμαστε όλες μανουλες για όλα τα παιδάκια κ τις μητέρες. Η προσευχές που κανουμε για τον υπόλοιπο κόσμο έχουν παντα μεγαλύτερη αξία από τις δικεςας "εγωιστικές " προσευχές..

Just now, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα.... Ξέρω πως απαγορεύεται γενικά η σκούρα βαφή σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τουλάχιστο έτσι μας είπαν στη σχολή κομμωτικής... 

Εγώ εκεί που τον φυσικό χυμό δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω τώρα πίνω δύο δύο τα ποτήρια αντί για καφέ (και μισό ποτήρι Coca Cola με το μεσημεριανό φαγητό και αυτό όχι κάθε μέρα).... 

Fofi που θα γεννήσεις αν επιτρέπεται?? 

Όσο για της ραγάδες στο πρώτο μου έβαζα ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν τις γλύτωσα. Είχα πάρει και πολλά κιλά η αλήθεια είναι... 

Δε το ήξερα αυτό για τις σκούρες βαφές.. :-/ θα το ψάξω περαιτέρω.. καλημέρααα!!

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια για τις ραγάδες σύμφωνω και εγώ ότι άμα είναι να γίνουν θα γίνουν εγώ στην μικρή μου έβαζα λίγο στην αρχή το λαδακι αλλά μετά το βαρέθηκα γιατι έκανε πολύ ώρα να στεγνώσει και δεν έβαζα τίποτα μετά και δεν έκανα ούτε μια στην κοιλιά. Αλλά έκανε πολλές στο στήθος.  Τώρα επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη λέω να πάρω κρέμα. Θα δώ..

Για βαφή και εμένα μονο ανταύγιες μου είχε πεί.. ή φυσική βαφή. 

Πως μου είστε ? Εγώ μόνο ανακατωσουρες έχω και προσέχω την διατροφή μου για το ζάχαρο. Μου έχει πει κάποια μυστικά ο διατροφολόγος που βοηθάνε..

Εγώ ξύπνησα με στομαχόπονο κ ανακατοσουρα..έφαγα ένα τοστ κ εστωσα λίγο προς το παρόν..πες μας κ εμάς κάνα τιπ του διατροφολόγου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα.... Ξέρω πως απαγορεύεται γενικά η σκούρα βαφή σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τουλάχιστο έτσι μας είπαν στη σχολή κομμωτικής... 

Εγώ εκεί που τον φυσικό χυμό δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω τώρα πίνω δύο δύο τα ποτήρια αντί για καφέ (και μισό ποτήρι Coca Cola με το μεσημεριανό φαγητό και αυτό όχι κάθε μέρα).... 

Fofi που θα γεννήσεις αν επιτρέπεται?? 

Όσο για της ραγάδες στο πρώτο μου έβαζα ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν τις γλύτωσα. Είχα πάρει και πολλά κιλά η αλήθεια είναι... 

Στο ιασω θα γεννήσω...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Στο ιασω θα γεννήσω...

Αθήνα ή Λάρισα? Δεν έχω μιλήσει ακόμα για την γέννα με την γυναικολόγο μου ξέρω όμως ότι ξεγεναει στο ιασω της Λάρισας. 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια για πείτε μου μιας και πλησιάζουν οι αυχενικες μας σε άλλες περισσότερο σε άλλες λιγότερο.. τι λέτε ότι θα Έχουμε???αγοράκι η κοριτσάκι?πάντως όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου μιας και πλησιάζουν οι αυχενικες μας σε άλλες περισσότερο σε άλλες λιγότερο.. τι λέτε ότι θα Έχουμε???αγοράκι η κοριτσάκι?πάντως όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε....

Εγώ έκλεισα αυχενική και Papp a στις 3/3.

χθες πήγα στον γιατρό και το είδαμε κουνιόταν κιόλας και οι παλμοί του ήταν 169.

Τωρα επόμενο μεγάλο άγχος η αυχενική...

Δεν ξέρω για κάποιο λόγο μου έχει κολλήσει ότι είναι κορίτσι, ίσως επειδή το θέλω πολύ...

 

Απο ναυτίες συνεχίζω να είμαι ένα μάτσο χάλια. Ήμουν καλά για 2 ημέρες και λέω εντάξει περνάνε σιγά σιγά, αλλά σήμερα πάλι πολύ χάλια...

  • Μου αρέσει 3

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!

Αισίως θα είμαι κι εγώ παρέα σας! Δεν γνωρίζω ΠΗΤ, αύριο μπαίνω στην 9η εβδομάδα (με βάση την γιατρό και την ημέρα σύλληψης και όχι την ΤΕΡ)

Είδαμε την 1η φορά έναν σάκο και την 2η έναν σάκο με ένα ... "γαριδάκι" μέσα! Είδαμε καρδούλα να χτυπάει αλλά δεν μπορέσαμε να την ακούσουμε.

Την Δευτέρα 17/02 θα πάω για τον επόμενο υπέρηχο που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακούσουμε καρδούλα επιτέλους.

Δεν έχω αναγούλες, ούτε εμετούς, μόνο που νυστάζω από τις 21:00...

Εύχομαι να έχουμε όλες όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mousaskg είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!

Αισίως θα είμαι κι εγώ παρέα σας! Δεν γνωρίζω ΠΗΤ, αύριο μπαίνω στην 9η εβδομάδα (με βάση την γιατρό και την ημέρα σύλληψης και όχι την ΤΕΡ)

Είδαμε την 1η φορά έναν σάκο και την 2η έναν σάκο με ένα ... "γαριδάκι" μέσα! Είδαμε καρδούλα να χτυπάει αλλά δεν μπορέσαμε να την ακούσουμε.

Την Δευτέρα 17/02 θα πάω για τον επόμενο υπέρηχο που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακούσουμε καρδούλα επιτέλους.

Δεν έχω αναγούλες, ούτε εμετούς, μόνο που νυστάζω από τις 21:00...

Εύχομαι να έχουμε όλες όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Με το καλό κορίτσι Μου!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη!!!Σίγουρα θα ακούσεις είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη σου!!!Καλό είναι που δεν έχεις από τα υπόλοιπα είσαι από τις τυχερές!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου μιας και πλησιάζουν οι αυχενικες μας σε άλλες περισσότερο σε άλλες λιγότερο.. τι λέτε ότι θα Έχουμε???αγοράκι η κοριτσάκι?πάντως όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε....

Εμένα ελπίζω να είναι ένα και ένα. Από αναγούλες και τέτοια δεν έχω πολλά σχεδόν καθόλου. Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν θέλω να μάθω. Χωρίς να θέλω να σας ανχωσω αλλά στο πρώτο μου ο γιατρός μου είχε πει ότι περίμενα κορίτσι (όπως φαντάζεστε τα ετοίμασα όλα ροζ, τα πάντα) μέχρι που γέννησα..... ΑΓΌΡΙ... Γιαυτό τώρα δεν ξέρω αν θέλω να μάθω. 

 

Just now, mousaskg είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!

Αισίως θα είμαι κι εγώ παρέα σας! Δεν γνωρίζω ΠΗΤ, αύριο μπαίνω στην 9η εβδομάδα (με βάση την γιατρό και την ημέρα σύλληψης και όχι την ΤΕΡ)

Είδαμε την 1η φορά έναν σάκο και την 2η έναν σάκο με ένα ... "γαριδάκι" μέσα! Είδαμε καρδούλα να χτυπάει αλλά δεν μπορέσαμε να την ακούσουμε.

Την Δευτέρα 17/02 θα πάω για τον επόμενο υπέρηχο που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακούσουμε καρδούλα επιτέλους.

Δεν έχω αναγούλες, ούτε εμετούς, μόνο που νυστάζω από τις 21:00...

Εύχομαι να έχουμε όλες όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Καλός ήρθες στην παρέα μας και με το καλό. Και εγώ έτσι είμαι αναγούλες όχι ιδιαίτερα αλλά ρίχνω κάτι ύπνους σαν τα μωρά μεσημέρι 3ωρες σίγουρα θα κοιμηθώ και μετά στις 11 το βράδυ πάλι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σας πω την αλήθεια....δεν έχω προτιμηση σε κάτι....απλά όλες οι κοπέλες γύρω μου έχουν κορίτσια...έχουμε πήξει!!!αυχενική στη 12 εβδομάδα σας έβαλε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ να σας πω την αλήθεια....δεν έχω προτιμηση σε κάτι....απλά όλες οι κοπέλες γύρω μου έχουν κορίτσια...έχουμε πήξει!!!αυχενική στη 12 εβδομάδα σας έβαλε???

Εμένα στην 11 εβδομάδα με έβαλε...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια για πείτε μου μιας και πλησιάζουν οι αυχενικες μας σε άλλες περισσότερο σε άλλες λιγότερο.. τι λέτε ότι θα Έχουμε???αγοράκι η κοριτσάκι?πάντως όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε....

Εγώ θα ήθελα αγοράκι γιατί έχω κοριτσάκι το ιδανικό θα ήταν ένα και ένα. Αλλά πραγματικά και κορίτσι να είναι δεν θα με πειράξει.. υγεία να έχουνε πάνω από όλα .

17 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Εγώ έκλεισα αυχενική και Papp a στις 3/3.

χθες πήγα στον γιατρό και το είδαμε κουνιόταν κιόλας και οι παλμοί του ήταν 169.

Τωρα επόμενο μεγάλο άγχος η αυχενική...

Δεν ξέρω για κάποιο λόγο μου έχει κολλήσει ότι είναι κορίτσι, ίσως επειδή το θέλω πολύ...

 

Απο ναυτίες συνεχίζω να είμαι ένα μάτσο χάλια. Ήμουν καλά για 2 ημέρες και λέω εντάξει περνάνε σιγά σιγά, αλλά σήμερα πάλι πολύ χάλια...

Αχ μπράβο κορίτσι άρα έχουμε 3 αυχενικής κοντά.. 25/2 η Fofi 28/2 εγώ και 3/3 εσύ... Τέλεια!!!! Να έχουμε όλες καλα αποτελέσματα. Εμένα μου έκλεισε την αυχενική 12 βδομάδων και 2 ημερών. Και στην μικρή μου την είχα κάνει 12 βδομάδων ακριβώς ...

16 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Εμένα ελπίζω να είναι ένα και ένα. Από αναγούλες και τέτοια δεν έχω πολλά σχεδόν καθόλου. Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν θέλω να μάθω. Χωρίς να θέλω να σας ανχωσω αλλά στο πρώτο μου ο γιατρός μου είχε πει ότι περίμενα κορίτσι (όπως φαντάζεστε τα ετοίμασα όλα ροζ, τα πάντα) μέχρι που γέννησα..... ΑΓΌΡΙ... Γιαυτό τώρα δεν ξέρω αν θέλω να μάθω. 

 

Καλός ήρθες στην παρέα μας και με το καλό. Και εγώ έτσι είμαι αναγούλες όχι ιδιαίτερα αλλά ρίχνω κάτι ύπνους σαν τα μωρά μεσημέρι 3ωρες σίγουρα θα κοιμηθώ και μετά στις 11 το βράδυ πάλι.. 

Ωχ αλήθεια??? Καλέ πως γίνεται αυτό σπάνιο στις μέρες μας να μην έχουν δει μέχρι να γεννήσεις τι είναι.. εμένα στην μικρή μου μέχρι την β επιπέδου αγόρι μου είπαν αλλά στη β επιπέδου  μου είπαν ότι είναι κορίτσι τελικά....πω πω φαντάζομαι όταν γέννησες και στο είπαν έμεινες ε?

@Foteini 25 και @Dinakim εδώ είναι η ομαδουλα μας:wub:

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...