Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

Αυτό φοβάμαι στο νοσοκομείο.  Σκέφτομαι μήπως πάρω νοσοκόμα στο σπίτι..

Κοριτσακι μου ταλαιπωρησε πολυ κι εσυ.Κι εμενα ο 3ος ηταν ο χειροτερος μηνας.Νοσηλευτηκα 2 φορες με ορο και μια φορα πηρα 3 μερες ορο στο σπιτι μια που ειμαι νοσοκομα και το κανονισα μονη μου.Ειχα στειλει και το μωρο με τη μαμα μου στο χωριο 2 βδομαδες για να μην τον εχω στα ποδια μου.Σιγουρα θα νιωσεις καλυτερα.Οσο επαιρνα τους ορους δεν εκανα καθολου εμμετους.Μετα επανηλθαν αλλα με μικροτερη συχνοτητα.Τουλαχιστον θα παρεις υγρα και θα φας λιγο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dinakim είπε:

Τι να πω ρε κοριτσι μου..Πραγματικα υπομονη..Ευχομαι να φτιαξουν τα πραγματα κ να νιωσεις καλυτερα!

Εγω εχω σημερα το βραδυ αυχενικη..

Ντινακι με το καλό....ανυπομονούμε για νεώτερα....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακι μου ταλαιπωρησε πολυ κι εσυ.Κι εμενα ο 3ος ηταν ο χειροτερος μηνας.Νοσηλευτηκα 2 φορες με ορο και μια φορα πηρα 3 μερες ορο στο σπιτι μια που ειμαι νοσοκομα και το κανονισα μονη μου.Ειχα στειλει και το μωρο με τη μαμα μου στο χωριο 2 βδομαδες για να μην τον εχω στα ποδια μου.Σιγουρα θα νιωσεις καλυτερα.Οσο επαιρνα τους ορους δεν εκανα καθολου εμμετους.Μετα επανηλθαν αλλα με μικροτερη συχνοτητα.Τουλαχιστον θα παρεις υγρα και θα φας λιγο.

  Ταλαιπωρούμαι πολύ. Κ δεν καταλαβαίνω γτ?? θα έπρεπε να είμαι καλύτερα πλέον κ εγώ έγινα χειρότερα. Ποτε σ πέρασε?Βασικά δεν κρατάω τίποτα πλέον. Να σε ρωτήσω στον ορο σου έβαζαν κ αντιεμετικα? Επίσης καθόσουν κ το βράδυ στο νοσοκομείο? Εγώ λόγω του ιου λέω μήπως μου βάλουν στο σπίτι.  Γτ δεν εχω κ δύναμη να πάω. 

Καλά το μωρό μου κοιμάται στους γονείς μου πλέον.  Εγώ δεν μπορώ εμένα να φροντίσω όχι το μωρό. 

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Τι να πω ρε κοριτσι μου..Πραγματικα υπομονη..Ευχομαι να φτιαξουν τα πραγματα κ να νιωσεις καλυτερα!

Εγω εχω σημερα το βραδυ αυχενικη..

 Ευχαριστώ πολύ! Αχ τι ωραία που έχεις την Αυχενική.  Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα να βλέπεις το μωρό.  Να έχεις καλά αποτελέσματα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

  Ταλαιπωρούμαι πολύ. Κ δεν καταλαβαίνω γτ?? θα έπρεπε να είμαι καλύτερα πλέον κ εγώ έγινα χειρότερα. Ποτε σ πέρασε?Βασικά δεν κρατάω τίποτα πλέον. Να σε ρωτήσω στον ορο σου έβαζαν κ αντιεμετικα? Επίσης καθόσουν κ το βράδυ στο νοσοκομείο? Εγώ λόγω του ιου λέω μήπως μου βάλουν στο σπίτι.  Γτ δεν εχω κ δύναμη να πάω. 

Καλά το μωρό μου κοιμάται στους γονείς μου πλέον.  Εγώ δεν μπορώ εμένα να φροντίσω όχι το μωρό. 

 Ευχαριστώ πολύ! Αχ τι ωραία που έχεις την Αυχενική.  Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα να βλέπεις το μωρό.  Να έχεις καλά αποτελέσματα

Επαιρνα 3 ορους το 24ωρο και σε καθε εναν ειχε μεσα μια αμπουλα primperan.Οταν εβαλα μονη στο σπιτι δεν εβαλα αντιεμετικα,παρολο που ειχα ακομη τους εμμετους ηταν μονο το πρωι πια οποτε ηθελα μονο ενυδατωση.Τελευταια φορα εκανα μπαινοντας στον 5ο.3 μερες μετα κοπηκαν και οι αναγουλες.Ελπιζω εσενα να σου περασουν πιο γρηγορα.Αν μπορεις να το κανεις στο σπιτι ειναι καλυτερα.Εσκασα στην κλινικη,δεν περνουσε η ωρα με τιποτα.Κι εμενα η μαμα μου ειχε αναλαβει πληρως το μωρο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα . Εγώ στην πρώτη τα έκανα ημιμονιμο απλά να είναι η κοιλιά μακριά από το φουρνακι. Μαλλιά έβαψε στο 2ο τρίμηνο με φυτική αλλά μου μύριζε αρκετά.   Τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα γτ δεν τα αντέχω..

Εγώ πλέον εδώ υπερεμμεση εγκυμοσύνης , Θα πάω σε κλινική να μου βάλουν όρο κ αντιεμετικο γτ δεν παλεύεται.  Είμαι όλη μέρα ξάπλωμενη κ σήμερα είδα υγρά σαν ροζ πορτοκαλί.  Να είναι από το σφυξιμο από τους εμετούς λέτε? Θα πάρω κ την γιατρό μου να την ρωτήσω βέβαια

Περαστικά κορίτσι μου! Να μας γράφεις τα νέα σου. 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!Καναμε την αυχενικη μας κ ολα φαινονται πολυ καλα!Δοξα τω Θεω οι μετρησεις πολυ καλες κ μας εκανε τη χαρη το μωρο κ ανοιξε ορθανοιχτα τα ποδαρακια του κ μας αποκαλυψε οτι παμε για την τριτη κορη:wub::wub::wub:
 

Μονο μια εξεταση αιματος θα ξανακανω γιατι ειδαμε οτι εχω περασει μεγαλοκυτταροϊο κ πρεπει να δουμε αν το περασα πριν ή κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης..ελπιζω να πανε ολα καλα κ με αυτο..

  • Μου αρέσει 5

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλησπερα!!Καναμε την αυχενικη μας κ ολα φαινονται πολυ καλα!Δοξα τω Θεω οι μετρησεις πολυ καλες κ μας εκανε τη χαρη το μωρο κ ανοιξε ορθανοιχτα τα ποδαρακια του κ μας αποκαλυψε οτι παμε για την τριτη κορη:wub::wub::wub:
 

Μονο μια εξεταση αιματος θα ξανακανω γιατι ειδαμε οτι εχω περασει μεγαλοκυτταροϊο κ πρεπει να δουμε αν το περασα πριν ή κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης..ελπιζω να πανε ολα καλα κ με αυτο..

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!!!!! Μεγάλη η πλειοψηφία στο σπίτι!!!!! χαχαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε????εγώ ένιωσα 2 φορές μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά χαμηλά...

Και η ξαδέρφη μου αυτο μου είχε πει ότι στην 13η εβδομάδα το κατάλαβε!!!τι ωραία....εγώ τίποτα ακόμα είναι νωρίς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε????εγώ ένιωσα 2 φορές μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά χαμηλά...

Κι εγώ το ένιωσα 3 φορές!! Στην αρχή δεν ήξερα τι είναι μέχρι που με ρώτησε η φίλη μου που έχει 2 παιδάκια αν ένιωσα "μπουρμπουληθρες"! Κι έτσι καταλαβα!! :grin:

Αύριο πρωί είναι και η δική μου αυχενική και το άγχος είναι στα ύψη!! 

Κουράγιο σε όσες ταλαιπωρείστε με εμετούς-αναγούλες!! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2020 at 8:43 ΜΜ, Comet είπε:

Επαιρνα 3 ορους το 24ωρο και σε καθε εναν ειχε μεσα μια αμπουλα primperan.Οταν εβαλα μονη στο σπιτι δεν εβαλα αντιεμετικα,παρολο που ειχα ακομη τους εμμετους ηταν μονο το πρωι πια οποτε ηθελα μονο ενυδατωση.Τελευταια φορα εκανα μπαινοντας στον 5ο.3 μερες μετα κοπηκαν και οι αναγουλες.Ελπιζω εσενα να σου περασουν πιο γρηγορα.Αν μπορεις να το κανεις στο σπιτι ειναι καλυτερα.Εσκασα στην κλινικη,δεν περνουσε η ωρα με τιποτα.Κι εμενα η μαμα μου ειχε αναλαβει πληρως το μωρο.

Κατάλαβα. Εγώ πήγα χθες. 2 όρους έβαλα κ primperan.  5 ώρες αναμονή.. σήμερα πάλι τα ίδια νιώθω απλά εχω λίγη περισσότερη δύναμη.  Πάλι αναγούλα κ εμετό.. ελπίζω να περάσει στον 4ο μήνα γτ δεν ξέρω πώς θα την παλέψω..  Ευχαριστώ που απαντάς!

Τι θα γίνει βρε κορίτσια με τον κορονοιο?

Είμαστε κ έγκυες.. χθες στην κλινική μας θερμομετρουσαν πριν μπούμε μέσα  ...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κατάλαβα. Εγώ πήγα χθες. 2 όρους έβαλα κ primperan.  5 ώρες αναμονή.. σήμερα πάλι τα ίδια νιώθω απλά εχω λίγη περισσότερη δύναμη.  Πάλι αναγούλα κ εμετό.. ελπίζω να περάσει στον 4ο μήνα γτ δεν ξέρω πώς θα την παλέψω..  Ευχαριστώ που απαντάς!

Τι θα γίνει βρε κορίτσια με τον κορονοιο?

Είμαστε κ έγκυες.. χθες στην κλινική μας θερμομετρουσαν πριν μπούμε μέσα  ...

Τουλαχιστον πηρες λιγα υγρα.Ειναι σημαντικο κι αυτο.Υποτιθεται οι εγκυες αν δεν εχουν αλλα θεματα δεν ειναι ομαδα υψηλου κινδυνου και αν κολλησουν δεν περναει στο εμβρυο.Εννοειται οχι βολτες ,βγαινουμε μονο για το γιατρο και αν χρειαστει να παρουμε κατι.Οπωσδηποτε μακρια απο παιδια,δεν εχουν συμπτωματα αλλα το μεταδιδουν.Εμενα ο μικρος ειναι στο χωριο με τη μαμα μου.Μια βδομαδα δεν εχουν βγει απο το σπιτι και την Κυριακη θα παει ο αντρας μου να τους φερει.Παρα τον καλο καιρο μονο στη βεραντα θα βγαινουν.Εμενα πιο πολυ με αγχωνει τι θα γινει οταν ερθει το μωρο,τοτε κινδυνευει πιο πολυ σαν νεογεννητο.Εννοειται οτι δεν θα ρθει κανεις στο μαιευτηριο,μονο ο αντρας μου,και στο σπιτι μεταξυ μας.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διάβαζα κάπου ότι δεν περνάει στο έμβρυο ο κορονοιος αλλά δημιουργεί θέματα στην μαμα...Εγώ έχω θορυβηθει..σκέφτομαι από βδομάδα να δουλεύω από το σπίτι αμ μπορέσω...Επίσης βγήκε και το veracity test που είχα κάνει όλα τέλεια και τελικά όντως κοριτσάκι.....

  • Μου αρέσει 4

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια διάβαζα κάπου ότι δεν περνάει στο έμβρυο ο κορονοιος αλλά δημιουργεί θέματα στην μαμα...Εγώ έχω θορυβηθει..σκέφτομαι από βδομάδα να δουλεύω από το σπίτι αμ μπορέσω...Επίσης βγήκε και το veracity test που είχα κάνει όλα τέλεια και τελικά όντως κοριτσάκι.....

Μπραβο,ολα καλα.Με το καλο να ρθει η μπεμπα.Ναι να δουλεψεις απο το σπιτι αν μπορεις

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...