Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Κι εγώ  έχω αρχίσει και φοβάμαι πλέον με όλα όσα συμβαίνουν με τον κορωνοιο. Όχι μόνο για την αρρώστια αλλά για όλες τις προεκτάσεις που μπορεί να πάρει (κοινωνικές, οικονομικές κλπ)...μας βρίσκει σε μια ιδιαίτερη φάση της ζωής και αισθάνομαι πολύ ευάλωτη αυτή τη στιγμή...

Κι εγώ έχω καταλάβει κάτι αλλά έλεγα ότι είναι πολύ νωρίς και δεν το ανέφερα καθόλου... Έλεγα μήπως είναι τα εντερικά μου.

Λέτε να μπορούμε να τα καταλάβουμε από τώρα;;; :wub:

  • Μου αρέσει 3

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, didi2 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Κι εγώ  έχω αρχίσει και φοβάμαι πλέον με όλα όσα συμβαίνουν με τον κορωνοιο. Όχι μόνο για την αρρώστια αλλά για όλες τις προεκτάσεις που μπορεί να πάρει (κοινωνικές, οικονομικές κλπ)...μας βρίσκει σε μια ιδιαίτερη φάση της ζωής και αισθάνομαι πολύ ευάλωτη αυτή τη στιγμή...

Κι εγώ έχω καταλάβει κάτι αλλά έλεγα ότι είναι πολύ νωρίς και δεν το ανέφερα καθόλου... Έλεγα μήπως είναι τα εντερικά μου.

Λέτε να μπορούμε να τα καταλάβουμε από τώρα;;; :wub:

Κ εγώ αγχωθει πολύ ...κ άντε καθόμαστε σπίτι....εγώ δεν δουλεύω....αλλά δεν μπορούν όλοι να το κάνουν.Κ μένα σήμερα είπαν στον άντρα μου ότι τον άλλον μήνα μπορεί να του κάνουν απόλυση....κ πως θα ζήσει ο κόσμος??Δεν ξέρω ελπίζω να ανακάμψουμε γρήγορα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κ εγώ αγχωθει πολύ ...κ άντε καθόμαστε σπίτι....εγώ δεν δουλεύω....αλλά δεν μπορούν όλοι να το κάνουν.Κ μένα σήμερα είπαν στον άντρα μου ότι τον άλλον μήνα μπορεί να του κάνουν απόλυση....κ πως θα ζήσει ο κόσμος??Δεν ξέρω ελπίζω να ανακάμψουμε γρήγορα....

Ας ελπίσουμε ότι τα πράγματα θα φτιάξουν....

ειναι δύσκολα και ίσως ακόμα να δούμε και χειρότερα... θέλει κουράγιο και υπομονή από όλους μας!

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 12:56 ΠΜ, nairobi είπε:

Κι εγώ το ένιωσα 3 φορές!! Στην αρχή δεν ήξερα τι είναι μέχρι που με ρώτησε η φίλη μου που έχει 2 παιδάκια αν ένιωσα "μπουρμπουληθρες"! Κι έτσι καταλαβα!! :grin:

Αύριο πρωί είναι και η δική μου αυχενική και το άγχος είναι στα ύψη!! 

Κουράγιο σε όσες ταλαιπωρείστε με εμετούς-αναγούλες!! 

Κοριτσι μου πως πηγε η αυχενικη σου;;Ολα καλα με το μωρακι σου;

  • Ευχαριστώ 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Comet είπε:

Τουλαχιστον πηρες λιγα υγρα.Ειναι σημαντικο κι αυτο.Υποτιθεται οι εγκυες αν δεν εχουν αλλα θεματα δεν ειναι ομαδα υψηλου κινδυνου και αν κολλησουν δεν περναει στο εμβρυο.Εννοειται οχι βολτες ,βγαινουμε μονο για το γιατρο και αν χρειαστει να παρουμε κατι.Οπωσδηποτε μακρια απο παιδια,δεν εχουν συμπτωματα αλλα το μεταδιδουν.Εμενα ο μικρος ειναι στο χωριο με τη μαμα μου.Μια βδομαδα δεν εχουν βγει απο το σπιτι και την Κυριακη θα παει ο αντρας μου να τους φερει.Παρα τον καλο καιρο μονο στη βεραντα θα βγαινουν.Εμενα πιο πολυ με αγχωνει τι θα γινει οταν ερθει το μωρο,τοτε κινδυνευει πιο πολυ σαν νεογεννητο.Εννοειται οτι δεν θα ρθει κανεις στο μαιευτηριο,μονο ο αντρας μου,και στο σπιτι μεταξυ μας.

 Ναι εννοείται  λες κ είμαι σε καραντίνα είμαι  εγώ αφού δεν μπορώ να πάω πουθενά... Εσύ γέννας  πιο νωρίς από μας .. θέλει πολύ προσοχή.. νομίζω στην γενική θα γεννήσεις? εκεί ήμουν για ορο, έχουν πάρει μέτρα τουλ. Κ άφηναν μόνο Έναν συνοδό . Κ να σου πω καλύτερα , Πρέπει να προσέχουμε περισσότερο πλέον. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Κοριτσι μου πως πηγε η αυχενικη σου;;Ολα καλα με το μωρακι σου;

Ναιιι όλα πήγαν καλά!! Η αυχενική ήταν πολύ καλή είδαμε και ρινικό οστό! Το μωρακι ειναι 12-13 εκατοστα!! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που μου συμβαίνει! Είναι ένα θαύμα!! Φύλο δεν είδαμε δυστυχώς! Σε 3 βδομάδες τώρα ελπίζω!! 

Μακάρι να το ξεπεράσουμε γρήγορα όλο αυτό με τον ιό! Να είμαστε γερές όλες μαζί με τα μωράκια μας!! 

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα....μίλησα με τον γιατρό που έχω τη Δευτέρα ραντεβού για αυχενική....κ θα δούμε την Δευτέρα αν θα πραγματοποιηθούν τα ραντεβού ...αγχώθηκα λιγο....είναι ιδιωτικός γιατρός στο κέντρο ...απλά αν δεν γίνει σκέφτομαι πότε θα την κάνω???μπαίνω στην 13η εβδομάδα....δεν πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένες εβδομάδες???

Link to comment
Share on other sites

Ααααχχχ κορίτσια καλησπέρα... Έχω ανησυχήσει πάρα πολύ με τον ιό κ όλο αυτό π έχει γίνει... Είμαι υπάλληλος σούπερ μάρκετ κ αυτή τη στιγμή είμαι στο ταμείο... Έχουν πει τι γίνεται αν είσαι έγκυος κ νοσησεις; το θέμα είναι ότι έχω ανάγκη τη δουλειά γιατί ενδέχεται κ ο σύζυγος ν μείνει χωρίς δουλειά γι αυτό τ διάστημα... Είμαι ν σκάσω... Πείτε μου ρε κορίτσια.. Υπάρχει κάποια ενημέρωση;;;; θα σκασωω

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Efakiefaki είπε:

Ααααχχχ κορίτσια καλησπέρα... Έχω ανησυχήσει πάρα πολύ με τον ιό κ όλο αυτό π έχει γίνει... Είμαι υπάλληλος σούπερ μάρκετ κ αυτή τη στιγμή είμαι στο ταμείο... Έχουν πει τι γίνεται αν είσαι έγκυος κ νοσησεις; το θέμα είναι ότι έχω ανάγκη τη δουλειά γιατί ενδέχεται κ ο σύζυγος ν μείνει χωρίς δουλειά γι αυτό τ διάστημα... Είμαι ν σκάσω... Πείτε μου ρε κορίτσια.. Υπάρχει κάποια ενημέρωση;;;; θα σκασωω

Καλημερα!! Γνωρίζουν στη δουλειά σου ότι είσαι έγκυος? Αν όχι πρέπει να το πεις γιατί έχει βγει εγκύκλιος ότι όλες οι έγκυες υποχρεωτικά μενουν στο σπίτι και φυσικά αμοίβονται!! 

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2020 at 5:18 ΜΜ, ΚατεριναΣκ είπε:

Όχι δεν το ήξερα καν για την άλλη εξέταση. Εγώ ξέρω για αυτήν με τα 150€ μόνο. Τώρα για αυτό το 1% δεν ξέρω αν αξίζει να κάνεις την άλλη...φαίνονται παρά πολλά πράγματα και σε αυτή την εξέταση με τα 150 και εκεί σου παίρνουν αίμα για να δουν για χρωμοσωματικές ανωμαλίες...

@nairobi και @Chrisanthi1990 ελάτε στην παρέα μας και εσείς μανουλες Σεπτεμβρίου:)

Κορίτσια καλημέρα, η δεύτερη εξέταση που γράφει η φωφη με τα 450€μήπως είναι η αμνιοπαρακεντηση? Γιατί αυτό το κάνουν όταν είσαι πάνω από 35χρονων ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntoramaria είπε:

Κορίτσια καλημέρα, η δεύτερη εξέταση που γράφει η φωφη με τα 450€μήπως είναι η αμνιοπαρακεντηση? Γιατί αυτό το κάνουν όταν είσαι πάνω από 35χρονων ξέρω. 

Καλημέρα όχι...είναι εξέταση αίματος....συνήθως την κάνεις αν βγει κάτι στην αυχενικη που δεν είναι καλό....την έκανε η ξαδέρφη μου.... γιατί δεν ήθελε να κάνει αμνιοπαρακέντηση η τροφοβλαστη..δείχνει αν έχει κάτι το παιδί....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Καλημερα!! Γνωρίζουν στη δουλειά σου ότι είσαι έγκυος? Αν όχι πρέπει να το πεις γιατί έχει βγει εγκύκλιος ότι όλες οι έγκυες υποχρεωτικά μενουν στο σπίτι και φυσικά αμοίβονται!! 

Ναι το ξέρουν ότι είμαι έγκυος... Αλλά αυτό π λες δεν το έχω ακούσει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Ναι το ξέρουν ότι είμαι έγκυος... Αλλά αυτό π λες δεν το έχω ακούσει.. 

Τότε μια χαρα, σήμερα το πρωί το άκουσα στις ειδήσεις...όταν πας για δουλειά σήμερα ρώτησε τον διευθυντή σου ώστε να επικοινωνήσει με τα κεντρικά!!  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Τότε μια χαρα, σήμερα το πρωί το άκουσα στις ειδήσεις...όταν πας για δουλειά σήμερα ρώτησε τον διευθυντή σου ώστε να επικοινωνήσει με τα κεντρικά!!  

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου... Να σ έχει ο θεός καλά.... Αχχ μ έφυγε ένα βάρος... Επιτέλους είπαν κάτι καλό κ για εμάς τις έγκυες... Ο Θεός να είναι μαζί μας κ ν μας προστατεύει όλους... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blonde είπε:

Καλημερα!! Γνωρίζουν στη δουλειά σου ότι είσαι έγκυος? Αν όχι πρέπει να το πεις γιατί έχει βγει εγκύκλιος ότι όλες οι έγκυες υποχρεωτικά μενουν στο σπίτι και φυσικά αμοίβονται!! 

Αλήθεια? Μπορείς να μου  πεις συγκεκριμένα? Για όλα τα επαγγέλματα?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...