Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Ιδιωτικη υιοθεσιες


Recommended Posts

Λοιπων εχω μια ιστορια να πω οι γονεις μου δεν ηταν βιολογικοι γονεις μου αλλα την δεκαετια του 80 φενεται πως καναν ιδιωτικες υιοθεσιες με φακελακι τελως παντων εαν καποθος μπορει να βοηθησει ας μου στειλη μυνημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως τα εκαναν την δεκαετια του 80 βασικα εμενα μου ηπαν οτι γενηθηκα κ με δωσανε στους γονεις μου κατευθειαν κ βαλαν το ονομα τους στην ληξιαρχικη πραξη αφου ειπαν στην αλιθινη μανα οτι πεθανα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pano n είπε:

Πως τα εκαναν την δεκαετια του 80 βασικα εμενα μου ηπαν οτι γενηθηκα κ με δωσανε στους γονεις μου κατευθειαν κ βαλαν το ονομα τους στην ληξιαρχικη πραξη αφου ειπαν στην αλιθινη μανα οτι πεθανα

Τέτοιες ιστορίες έβγαζε στην δημοσιότητα παλιότερα η Νικολούλη και η Χατζηβασιλείου. Απο οτι ειχα καταλάβει η βιολογική μητέρα ηταν ανήλικη και υπέγραφαν οι δικοί της κηδεμόνες για την υιοθεσία. Θέλεις να ψάξεις για την βιολογική μητέρα και δεν ξέρεις καθόλου τα στοιχεία της;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως την βρηκα απλα της ειπα οτι ειμαι ξαδερφος απο αμερικη για να μην χαλασω την οικογενεια της μετα καταλαβε αλλα φοβοταν το θεμα μου ειναι οτι η αμερικη με εδιωξε λογο DNA test κ οτι οι γονεις μου δεν ειναι βιολογικη γονεις αν κ εζησα 18 χρονια εκει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pano n είπε:

Νομιζω πως την βρηκα απλα της ειπα οτι ειμαι ξαδερφος απο αμερικη για να μην χαλασω την οικογενεια της μετα καταλαβε αλλα φοβοταν το θεμα μου ειναι οτι η αμερικη με εδιωξε λογο DNA test κ οτι οι γονεις μου δεν ειναι βιολογικη γονεις αν κ εζησα 18 χρονια εκει

Δεν κατάλαβα, τι εννοείς η Αμερική σε έδιωξε λόγω dna test? Ήσουν κάτοικος Αμερικής και δεν ειχες την υπηκοότητα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Δεν κατάλαβα, τι εννοείς η Αμερική σε έδιωξε λόγω dna test? Ήσουν κάτοικος Αμερικής και δεν ειχες την υπηκοότητα;

Οχι μου εβγαλαν αμερικανικο διαβατηριο αλλα λιγα χρονια μετα το ακυρωσαν κ εγω γυρισα πισω

Just now, Pano n said:

Οχι μου εβγαλαν αμερικανικο διαβατηριο αλλα λιγα χρονια μετα το ακυρωσαν κ εγω γυρισα πισω

Ειναι μεγαλη ιστορια ειχα διπλωμα τα παντα ολα εκει απο χαρτια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pano n said:

Οχι μου εβγαλαν αμερικανικο διαβατηριο αλλα λιγα χρονια μετα το ακυρωσαν κ εγω γυρισα πισω

Ειναι μεγαλη ιστορια ειχα διπλωμα τα παντα ολα εκει απο χαρτια

Μου ειπαν οτι οι αμερικανοι γινεις μου δεν ειναι βιολογικοι γινεις κτλπ κ οτι ημουν στην χωρς παρανομα αν κ ειχαν πεθανει τοτες αλλα εγω πιστευα ιτι ειχα υπικοτητα

30 minutes ago, Ασία said:

Τι βοήθεια ακριβως θέλετε;

Θελω να ξερω οως να κινηθω σε καπιοα προβληματα που εχω βασικα εαν υπαρχει τιποτα απο πισω απο την ληξιαρχικη πραξη γεννησης

Link to comment
Share on other sites

Η μεθοδος υιοθεσιας που αναφερετε λεγεται εικονικη γεννα και φυσικα ειναι παρανομη. Γενναει η βιολογικη μητερα, και το παιδι αναγραφεται λες και κυοφορησε κ γεννησε η θετη μητερα. Το DNA πως παρουσιαστηκε στις αρχες κ εμφανιστηκε οτι δεν ειναι βιολογικοι σας γονεις? κ πως σας απελασαν? λιγο μπερδεμενα τα λετε κ δεν εχω καταλαβει καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Pano n είπε:

Μου ειπαν οτι οι αμερικανοι γινεις μου δεν ειναι βιολογικοι γινεις κτλπ κ οτι ημουν στην χωρς παρανομα αν κ ειχαν πεθανει τοτες αλλα εγω πιστευα ιτι ειχα υπικοτητα

Θελω να ξερω οως να κινηθω σε καπιοα προβληματα που εχω βασικα εαν υπαρχει τιποτα απο πισω απο την ληξιαρχικη πραξη γεννησης

Και εγω δεν εχω καταλάβει αρκετές παραμέτρους απο την ιστορία. Σε δικηγόρο πρεπει να πας.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/13/2020 at 1:01 PM, noni90 said:

Η μεθοδος υιοθεσιας που αναφερετε λεγεται εικονικη γεννα και φυσικα ειναι παρανομη. Γενναει η βιολογικη μητερα, και το παιδι αναγραφεται λες και κυοφορησε κ γεννησε η θετη μητερα. Το DNA πως παρουσιαστηκε στις αρχες κ εμφανιστηκε οτι δεν ειναι βιολογικοι σας γονεις? κ πως σας απελασαν? λιγο μπερδεμενα τα λετε κ δεν εχω καταλαβει καλα.

Η αμερικη εκανε DNA μετα που εγινα αμερικανος πολιτης και πηρε απο την μανα μονο κ εμενα DNA που δεν ηταν ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Οι θετοί σου γονείς ήταν Αμερικανοί πολίτες ή  όχι?

Αν ήταν τι σημασία έχει που το δικό σου γονίδιο δεν ήταν ίδιο με το δικό τους?? Αλήθεια δεν ξέρω, θα συμφωνήσω με την Κάντι πως πρέπει να πας σε δικηγόρο.


 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos said:

Οι θετοί σου γονείς ήταν Αμερικανοί πολίτες ή  όχι?

Αν ήταν τι σημασία έχει που το δικό σου γονίδιο δεν ήταν ίδιο με το δικό τους?? Αλήθεια δεν ξέρω, θα συμφωνήσω με την Κάντι πως πρέπει να πας σε δικηγόρο.

Προφανώς από όσο μπορώ να καταλάβω η διαδικασία υιοθεσίας δεν ήταν νομικά κατοχυρωμένη οπότε νομικά δεν είναι θετοί γονείς του σύμφωνα με το αμερικανικό κράτος κάπως έπεσε καρφωτη έγινε έλεγχος και έτσι αφαιρέθηκε διαβατήριο άδεια παραμονής κ απελάθηκε....βέβαια για όλο αυτό ο τελευταίος που φτάνει είναι ο Πάνος κ ας είναι αυτός που τώρα ταλαιπωρείται με όποιο ψυχολογικό κόστος....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...