Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ενδομητριος θανατος


Recommended Posts

Καλησπερα. Την Τριτη 21 του μήνα πήγα στο Ιασω λογω του οτι δεν είχα ακούσει το μωρο μου ολη την ημερα. Μια μέρα πριν ημουν εκεί για καρδιοτοκογραφημα και όλα ηταν μια χαρα. Το μωρακι μου δυστυχως ειχε πεθάνει και με εβαλαν απευθειας για καισαρικη. Σε 3 μερες εμπαινα στον μηνα μου.. ολες οι εξετασεις ηταν φυσιολογικες. Ισως καποιες να μην εγιναν (θρομβοφιλια κτλ) δεν το εχω πιστεψει ακομα... περιμένουμε την νεκροψία να δούμε τι θα δείξει και κατά πόσο άραγε θα ναι αληθεια. Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποια μανουλα; εχετε να μου προτεινετε γυναικολογους καλους εδω στην Αθηνα; Ευχαριστώ 

  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Maria2891 είπε:

Καλησπερα. Την Τριτη 21 του μήνα πήγα στο Ιασω λογω του οτι δεν είχα ακούσει το μωρο μου ολη την ημερα. Μια μέρα πριν ημουν εκεί για καρδιοτοκογραφημα και όλα ηταν μια χαρα. Το μωρακι μου δυστυχως ειχε πεθάνει και με εβαλαν απευθειας για καισαρικη. Σε 3 μερες εμπαινα στον μηνα μου.. ολες οι εξετασεις ηταν φυσιολογικες. Ισως καποιες να μην εγιναν (θρομβοφιλια κτλ) δεν το εχω πιστεψει ακομα... περιμένουμε την νεκροψία να δούμε τι θα δείξει και κατά πόσο άραγε θα ναι αληθεια. Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποια μανουλα; εχετε να μου προτεινετε γυναικολογους καλους εδω στην Αθηνα; Ευχαριστώ 

Λυπάμαι πολύ...σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι!!!Πριν από 11 μήνες είχα και εγώ ενδομητριο θανατο στο πρώτο μας μωράκι,  δεν θα το ξεχάσω ποτέ...Δεν έχω κοιμηθεί ένα ήρεμο βράδυ από τότε. Δυστυχώς υπάρχουν πολλά τέτοια περιστατικά..ελπίζω να έχεις δίπλα σου ανθρώπους να σου συμπαραστέκονται. Είναι τραγικό το ξέρω, να φτάνεις στο τέλος και να μην πιάνεις το μωρό στα χέρια σου..

Εμάς είχε κόμπους ο ομφάλιος λώρος. Έκανα όμως και διάφορες εξετάσεις που μου έδωσε η παθολογοανατομος στο Ιασώ. Δεν μου βρήκαν τίποτα. Ήταν απλά τυχαίο όλο αυτό που είχε γίνει με το λώρο...

Λυπάμαι πολύ...ξέρω πόσο τραγικές είναι οι μέρες σου...

Αν χρειαστείς να μιλήσεις σε κάποιον θα είμαι εδώ!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.. Σε νιωθω, σε καταλαβαινω απόλυτα. Βίωσα κάτι αντίστοιχο πριν 5,5 χρόνια, έχασα το πρώτο μου παιδάκι 1 βδομάδα πριν μπω στο μήνα μου.. Στη δική μου περίπτωση δεν βρέθηκε τίποτα παθολογικό, ούτε σε μένα, ούτε στο μωρο..

5,5 χρόνια μετά, έχω πλέον 2 αγοράκια στην αγκαλιά μου. Ο πόνος για το πρώτο μου παιδάκι ποτέ δεν έσβησε και ποτέ δεν θα σβήσει.. Προσωπικά είχα ζητήσει βοήθεια από ειδικό για να με βοηθήσει, δεν μπορούσα να το διαχειριστώ μονη μου.. Μπορώ όμως να σου πω με απόλυτη σιγουριά ότι το χαμόγελο θα έρθει ξανά στα χείλη σου! Τα 2 μου παιδάκια δεν αντικαθιστούν αυτο που έχασα, μου δίνουν όμως τεράστια χαρά που αντισταθμίζει κάθε πόνο.

Πάρε το χρόνο σου, θρήνησε για το παιδάκι που έχασες, ξέσπασε, μην πνίξεις τον πόνο σου, μη διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια. Και όταν εισαι έτοιμη, προσάθησε ξανά! Η επόμενη εγκυμοσύνη σου δεν θα είναι εύκολη, αλλά όλα θα πάνε καλά και το τέλος θα σε αμείψει!

Για ότι θέλεις να μας μιλάς! Δυστυχώς είμαστε πολλές..

Καλή δυναμη!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Λυπάμαι πολύ...σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι!!!Πριν από 11 μήνες είχα και εγώ ενδομητριο θανατο στο πρώτο μας μωράκι,  δεν θα το ξεχάσω ποτέ...Δεν έχω κοιμηθεί ένα ήρεμο βράδυ από τότε. Δυστυχώς υπάρχουν πολλά τέτοια περιστατικά..ελπίζω να έχεις δίπλα σου ανθρώπους να σου συμπαραστέκονται. Είναι τραγικό το ξέρω, να φτάνεις στο τέλος και να μην πιάνεις το μωρό στα χέρια σου..

Εμάς είχε κόμπους ο ομφάλιος λώρος. Έκανα όμως και διάφορες εξετάσεις που μου έδωσε η παθολογοανατομος στο Ιασώ. Δεν μου βρήκαν τίποτα. Ήταν απλά τυχαίο όλο αυτό που είχε γίνει με το λώρο...

Λυπάμαι πολύ...ξέρω πόσο τραγικές είναι οι μέρες σου...

Αν χρειαστείς να μιλήσεις σε κάποιον θα είμαι εδώ!!!

Ευχαριστω πολυ. Ναι ειναι τραγικο να φτάνεις ως εκει.. να θες 3 μερες να μπεις στον μηνα σου και ξαφνικα χανονται ολα. Πριν μια εβδομαδα την ακουγα και μετα τελος.. Δεν ξεχνιουνται δυστυχως αυτα που περναμε. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2891 είπε:

Ευχαριστω πολυ. Ναι ειναι τραγικο να φτάνεις ως εκει.. να θες 3 μερες να μπεις στον μηνα σου και ξαφνικα χανονται ολα. Πριν μια εβδομαδα την ακουγα και μετα τελος.. Δεν ξεχνιουνται δυστυχως αυτα που περναμε. 

Υπομονή....πάρε τον χρόνο σου,  ποτέ δεν θα το ξεχάσεις ούτε εσύ ουτε καμία μας αλλά πρέπει να προχωρήσεις στην ζωή σου όταν νιώσεις έτοιμη...Τώρα απλά θα πενθησεις γιατί πρέπει να περάσεις αυτό το στάδιο να μην μείνει μέσα σου...Δεν υπήρχε μέρα και βράδυ να μην κλάψω.. με τον καιρό όμως ελαττωθηκε ...πλέον  απλά σκέφτομαι ότι θα είχα και εγώ έναν γιο 11 μηνών όπως έχουν και οι άλλοι και με πιάνει το παράπονο...Μέχρι εκεί...κουράγιο!!!Μπορεί το μωράκι σου να ήταν υγιέστατο και απλά να ήταν ένα τυχαίο γεγονός...Μπορεί όμως και να μην ήταν και ο Θεός να το πήρε κοντά του για να μην το παιδεψει στη ζωή του...κουράγιο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Maria2891 λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου! Εχω χασει και εγω ενα μωρακι (με αλλο τροπο) και θελω να σου πω οτι μερα με τη μερα θα εισαι λιιιγο καλυτερα. Δε θα ξεχασεις ποτε το μωρακι σου, αλλα θα μαθεις να ζεις με αυτο.. Φροντισε να μιλας για τα αισθηματα σου και να μην κλεινεσαι στον εαυτο σου. Οταν θα εισαι ετοιμη θα προσπαθησεις και για αλλο παιδακι.. 

Εγω, μετα το συμβαν, δεν ηθελα καν να συζηταω για ενα νεο παιδακι!Φοβομουν οτι θα μου συμβει το ιδιο και μονο στην ιδεα παθαινα κρισεις πανικου. Προσπαθησα μετα απο 1 χρονο ξανα..Η εγκυμοσυνη μου ηταν γεματη αγχος και στεναχωρια, αλλα τελικα τα καταφεραμε. Ειμαι πολυ ευτυχισμενη, αλλα ακομα καθε μερα, εστω και για μια στιγμη, σκεφτομαι το πρωτο μου μωρακι και ποσο χρονων θα ηταν σημερα..

Ελπιζω να εισαι δυνατη Και να εχεις κουραγιο!

Εχω μια πολυ καλη γυναικολογο να σου συστησω, η οποια με βοηθησε πολυ και ηταν συνεχεια απο πανω μου λογω του ιστορικου μου! Σε ποια περιοχη μενεις;

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ειναι πολύ νωρίς ακόμα για παρηγοριά για εμάς..θα έρθει με το πέρασμα του χρόνου.εγω μπήκα για καισαρική στις 22 ακόμα με πονάνε τα ράμματα όλα μου θυμίζουν ένα μωρό που δεν θα έρθει ποτε...όλα τα γιατί είναι λίγα..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, κατερινα 34 είπε:

Δυστυχώς ειναι πολύ νωρίς ακόμα για παρηγοριά για εμάς..θα έρθει με το πέρασμα του χρόνου.εγω μπήκα για καισαρική στις 22 ακόμα με πονάνε τα ράμματα όλα μου θυμίζουν ένα μωρό που δεν θα έρθει ποτε...όλα τα γιατί είναι λίγα..

Κατερινα σε θυμάμαι εσύ δεν είσαι που της βρήκαν στο μωρο το σπληνιο μισο κάτι τέτοιο θυμάμαι τι έγινε ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, κατερινα 34 είπε:

Ναι εγώ ειμαι.δυστηχως το μωράκι μας θα γεννιόταν με πολλά προβλήματα.ο γιατρός μου έκοψε όλα τα όνειρα και τις ελπίδες.

@κατερινα 34 κουραγιο γλυκια μου, να εισαι δυνατη.. ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περνας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.ειμαστε πολλές που δεν σταθήκαμε τυχερες να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλια.οι τελευταίες μέρες ηταν ένας εφιάλτης για εμένα.οι γιατροί δεν είναι θεοί η περίπτωση μας ηταν πολύ σπάνια και η απόφαση πολύ δύσκολη.αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα περάσει σιγά σιγά είναι νωρίς ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

@Maria2891 @κατερινα 34 κορίτσια μου λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ για αυτό που σας συνέβη....δεν έχω λόγια να πω τίποτα δεν έχω περάσει κάτι αντίστοιχο....και όταν βλέπω την κόρη μου δεν αντέχω στην σκέψη να μην την είχα! Να είστε δυνατές εύχομαι ο Θεός να σας χαρίσει δύναμη και γεμάτες αγγαλιες με γερά μωρά!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 του μηνα και εσυ; ;; και εγω. Τόσο προσφατο.. Η χειροτερη εβδομαδα της ζωης μου. Ολα αλλαξαν.. σημερα κατεβασα και γαλα και προσπαθουμε να το κοψουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα. Πώς αλλαζουν ολα απο τη μια μερα στην αλλη... Κουραγιο σε ολες μας.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria2891 είπε:

22 του μηνα και εσυ; ;; και εγω. Τόσο προσφατο.. Η χειροτερη εβδομαδα της ζωης μου. Ολα αλλαξαν.. σημερα κατεβασα και γαλα και προσπαθουμε να το κοψουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα. Πώς αλλαζουν ολα απο τη μια μερα στην αλλη... Κουραγιο σε ολες μας.  

Δεν σου έδωσαν χάπι για το γάλα Μετά την καισαρική?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria2891 είπε:

22 του μηνα και εσυ; ;; και εγω. Τόσο προσφατο.. Η χειροτερη εβδομαδα της ζωης μου. Ολα αλλαξαν.. σημερα κατεβασα και γαλα και προσπαθουμε να το κοψουμε οσο το δυνατον πιο γρηγορα. Πώς αλλαζουν ολα απο τη μια μερα στην αλλη... Κουραγιο σε ολες μας.  

για το γάλα ίσως χρειαστεί να ξαναπάρεις χάπι ρώτησε τον γιατρό σου εγώ πήρα 4 σύνολο για να μην πρήζεται καθόλου λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου :( 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...