Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, elenioz είπε:

@Jasmine@ Έλα τα διδυμάκια μας!!! Πως είναι ο μπαμπάς στο σπίτι με τρεις κόρες τώρα ; 

@ada32 Υπομονή κορίτσι μου! Έρχεται η ώρα που θα πάει! Καλά έκανες κ είπες τα θέλω σου κ ας στράβωσε. Πιστεύω το κάνουν αυτό περισσότερο γτ νιώθουν κ οι ίδιοι ασφάλεια. 

Εγώ έκανα nst χθες όλα καλά. Επίσης δεν ξέρω τι φάση με τα μηχανήματα..... Την προηγούμενη εβδομάδα στο Ρέα μου το έβγαλαν 2150 και χθες στο Έλενα 2900 μέσα σε μια εβδομάδα ;! :o Επίσης από την αυχενική πάντα βγαίνει μια δύο εβδομάδες μικρότερο ενώ στο νοσοκομείο πάντα βγαίνει ακριβώς με την περίοδο μου. Τι να πεις.... 

Έχω ένα ακόμα ραντεβού κ μετά μάλλον πάμε για καισαρική λόγο θέσης. Δεν θα σας κρύψω ότι μου φάνηκε λίγο νωρίς... Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να περιμένουν μέχρι τις 40 εβδομάδες μπας και αποφασίσει να γυρίσει αλλά μου το έχουν πει τρεις διαφορετικοί γιατροί οποτε κάτι βλέπουν κ ξέρουν... Ειδικά από το νοσοκομείο δεν είναι πιστεύω ότι περιμένουν κ κάτι. Μου έδειξε και μία μαία κάτι ασχησουλες κ μου είπε λίγο περπάτημα όχι έντονο μήπως το βοηθήσουμε να γυρίσει. 

Αχχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας! Σε λίγο θα συζητάμε πόσο καλά τρώνε γαλατάκι τα μωράκια μας :mrgreen: 

Καλημέρααα κιόλας! 

Καλημέρα! Μετά την 35η εβδομάδα δεν μπορούν να τα μετρήσουν ακριβώς για κ ο υπέρηχος λέει ότι έχει απόκλιση από μόνο του.. Επίσης μου έχει πει ότι το μωρό μπορεί μας γυρίσει μέχρι την 37η το πολύ . Αν είναι μικρό έχει λίγο περιθώριο  παραπάνω να γυρίσει . Κάνε τις ασκησουλες σου εσύ Μήπως το βοηθήσεις.  Έχω ακούσει ότι το γυρνάνε κ με το χέρι καποιοι γυναικολόγοι. Πόσο εβδ είσαι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 said:

Μωρομάντηλα, αντισηπτικά πανάκια κ υγρό,(σαμπουάν,καμιά κρεμουλα χεριών,σώματος κλπ δικά σου για να αισθάνεσαι πιο όμορφα,πάνε στα καλλυντικά αυτά)

φορτιστη κινητού κ φωτογραφικής μηχανής, σημειωματάριο κ στυλό, καμιά πάνα αγκαλιας ακόμη, άλλο ένα φορμακι καλού κακού(εγω εχω πάρει δύο, ένα μικρότερο ένα μεγαλύτερο),επιθέματα στήθους(κάποιες έχουν αρκετο γαλα από την αρχη κ λερωνονται),λαστιχακια για τα μαλλιά..δεν μου έρχεται κάτι άλλο!

Ωχ ναι σωστά ολα ευχαριστωωωωω, ούτε τα μισά δεν εχω παρει καλέ.. και χάρηκα ότι ήμουν έτοιμη :roll:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Κορίτσια μου, εσείς που κάνετε nst έχετε κάποιες ενδείξεις/ανησυχίες και σας το κάνει ο γιατρός σας, ή είναι προληπτική εξέταση ρουτίνας σε αυτή τη φάση?

 

Ναι, την πρόκληση κι εγώ θα ήθελα να την αποφύγω αν γίνεται, ειδικά εφόσον είναι και το πρώτο μου μωρό και δε θέλω να πιέσω ούτε εκείνο ούτε τον εαυτό μου αν δεν είμαστε έτοιμοι. Το πρόβλημα είναι ότι είναι ήδη μεγάλος, στην 37η εβδομάδα, (και η κοιλιά μου επίσης νομίζω ότι θα εκραγεί ανα πάσα στιγμή) και ο γιατρός μου είπε ότι αν περάσουμε τις 40 εβδομάδες και ο τράχηλος μου φαίνεται έτοιμος θα κάνουμε πρόκληση. Προς το παρόν βέβαια ο δικός μου είναι ακόμα ψηλά και φυσικά δεν έχει εμπεδωθεί, οπότε δε ξέρω τί θα κάνουμε πραγματικά. Τώρα από αύριο που θα μπω 38η εβδομάδα θα αρχίσω να περπατάω όσο μπορώ μήπως και βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Εσύ λογικά εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις πρόκληση. Σε βοηθάει βέβαια που έχεις ήδη μια γέννα στο ιστορικό σου. Στην πρώτη σου γέννα που ξεπέρασες τις 40 εβδομάδες και είχες και αγοράκι κάνατε πρόκληση ή ήρθε φυσιολογικά από μόνος του? Είχε εμπεδωθεί από πρίν? Σε μέγεθος ήταν καλός? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά προσπαθώ να δω τί γίνεται σε παρόμοιες περιπτώσεις μήπως βγάλω άκρη, γιατί όλες οι φίλες μου που έχουνε γεννήσει μέχρι στιγμής είχανε μικρές κοιλίτσες, μικρά μωρά και γεννήσανε νωρίτερα από τις 40 εβδομάδες. Μόνο η δίδυμη αδερφή μου είχε μεγάλα μωρά (αγόρια και τα δυο) ξεπέρασε την πητ της, της έκαναν πρόκληση αλλά το μωρό δεν κατέβαινε, δεν είχε διαστολή και τελικά αναγκάστηκε να κάνει καισαρική. Όπως καταλαβαίνεις φοβάμαι ότι με περιμένει η ίδια διαδικασία.

 

Καλημέρααα! Ναι, με τα μηχανήματα πράγματι οι υπολογισμοί βάρους έχουν πολλές αποκλίσεις. Αφού όμως φαίνονται όλα καλά αυτό έχει σημασία. Καισαρική δηλαδή για ποιά εβδομάδα σου την προγραμματίζουνε? Από όσο ξέρω και έχω ακούσει από άλλους συνήθως την κάνουν στις 39 εβδομάδες, δηλαδή μια εβδομάδα νωρίτερα από την πητ. Για να σου το είπανε οι γιατροί βέβαια κάτι θα ξέρουν. Έχεις όμως λιγάκι περιθώριο ακόμα μέχρι τότε!

 Καλά κάνεις κ Ρωτάς . Ότι θέλεις να με ρωτήσεις.  Το πρώτο το γέννησα 40+1 ,40 εβδ το πρωί ξεκινησαν οι πόνοι , τους πέρασα όλη μέρα στο σπίτι γτ ήταν σαν της περιόδου(κ πρωταρα δεν ήξερα ότι είναι γέννας..) Κ την νύχτα που έγιναν 20 λεπτοί πήγα νοσοκομείο.  Κ γέννησα το πρωί πολύ γρήγορα χωρίς επισκληρ. 3410 τον γιο μου!! Τελευταία φορά που είχα κάνει nst (2 είχα κάνει όλο κ όλο) στην 39η δεν είχα συσπάσεις καθόλου.κ δεν είχε εμπεδωθεί το μωρό αλλά να που γέννησα μόνη μου! Nst έκανα 2 φορές κ δεν ξανά πήγα γτ επειδή είχα καλή εγκυμοσύνη ήταν προληπτικά.. βέβαια είχα τεράστια κοιλιά γτ είχα πάρει 30 κιλά !!! Αλλά το μωρό βγήκε φυσιολ. Οπότε κ τώρα που είμαι  ήδη ανοιχτη , Χωρίς προβλήματα κ φυσιολ βάρος μωρού πιστεύω να μην είναι πολύ δύσκολα. Δεν έχω έμπειρια με μεγάλα μωρά αλλά έχω ακούσει ότι καλό είναι να γεννιούνται λίγο πιο νωρίς γτ όσο μεγαλύτερο είναι τόσο θα δυσκολέψει την γυναίκα για φ.τ.

Πόσο είσαι σε εβδ κ πόσο το μωράκι σε βάρος?

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτά έχει η ειδικότητα τους,τι να κάνουμε???? Δεν γενναμε μόνο 7:00-15:00:P

Αφού είναι τέλειο το βαρος για φτ, καλά κάνεις κ θες να μείνει το μωράκι όσο γίνεται! Κάθε μέρα μετράει!;)

Σε πιο μαιευτήριο θα γεννήσεις?

 Ακριβώς!!!

Είμαι θεσ/ Νίκη κ μάλλον για γενική κλινική με βλέπω

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, στέλνω και εδώ μήπως καμία το περνάει ή το χει περάσει γιατί είναι ανυπόφορο!

Είμαι 38+2 και κυρίως από χθες έχω κάτι ενοχλήσεις ή πιο σωστά πόνο στους προσαγωγούς και ανάμεσα στο αιδοίο αν το προσδιορίζω σωστά, σε σημείο που πονάω όταν πάω να γυρίσω πλευρό, να σηκωθώ και μαλιστα δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω λόγω πόνου.. ο γιατρός Μ πε είναι φυσιολογικο.. το χει νιώσει καμία κορίτσια μου; Εκεί που ήθελα να περπατάω τώρα ειδικά δεν μπορώ με το τίποτα..  ούτε βήμα καλά καλά να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά με αυτή τη κακοκαιρία. Εγώ εδώ και μια εβδομάδα ζεσταίνομαι τρομερά.... Μόνιμα ένα air-condition ανοιχτό στο φουλ, δεν αντέχω! Σήμερα ξύπνησα με πόνο στα ισχία και στη μέση... Για να δούμε.. ντοπλερ σήμερα το βράδυ να δούμε τελικά πόσο είναι αυτό το μωρό!

Καλημέρα! Απο Ζέστη άλλο τίποτα ..υποφέρω κ εγώ! Κλιματιστικό όλη μέρα κ νύχτα . Σήμερα όμως έχει δροσιά 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blossombaby είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Αξιώθηκα και άρχησα να ετοιμάζω βαλιτσούλα, δείτε τα παρακάτω και πείτε γνώμες πλιζ..

3 νυχτικα με κουμπάκια, 1 ρόμπα, 5 εσώρουχα, 2 σουτιεν θηλασμού, σαγιονάρες, 2 πακετα σερβιετες always μπλε, 4 βρακάκια always discreet (δε ξέρω αν χρειάζονται αλλά τα ειχα πάρει), 1 κρεμα για τις θηλές frezyderm, 1 φαρμάκι με μακριά μανικια και ποδαράκια για το μωράκι, 1 φορμάκι κοντομάνικο για απο μέσα, 1 σκουφάκι, 2 πάνες αγκαλιάς, 5 πανάκια μικρά, 1 κουβερτουλα λιγο πιο χοντρή, (καλλυντικά δικά μου δεν εχω φτιάξει ακομα)

Ξεχνάω κάτι από τα πολύ sos??

 

Κορίτσι μου μήπως να αντικαταστήσεις καμία νύχτικια με πυτζάμα? Πας για καισαρική? Καλύτερα να έχεις εναλλακτικές!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, στέλνω και εδώ μήπως καμία το περνάει ή το χει περάσει γιατί είναι ανυπόφορο!

Είμαι 38+2 και κυρίως από χθες έχω κάτι ενοχλήσεις ή πιο σωστά πόνο στους προσαγωγούς και ανάμεσα στο αιδοίο αν το προσδιορίζω σωστά, σε σημείο που πονάω όταν πάω να γυρίσω πλευρό, να σηκωθώ και μαλιστα δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω λόγω πόνου.. ο γιατρός Μ πε είναι φυσιολογικο.. το χει νιώσει καμία κορίτσια μου; Εκεί που ήθελα να περπατάω τώρα ειδικά δεν μπορώ με το τίποτα..  ούτε βήμα καλά καλά να κάνω..

Εγώ!!! Έχω καμιά εβδομάδα που γκρινιάζω για πιάσιμο!! Λες κ έχω κάνει η γυμναστική στους προσαγωγούς κ έχω πιαστεί!!! Κ εκεί στο μπικίνι.

Ο γιατρός μου είπε περισσότερη ξεκούραση

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , elenioz είπε:

@Jasmine@ Έλα τα διδυμάκια μας!!! Πως είναι ο μπαμπάς στο σπίτι με τρεις κόρες τώρα ; 

@ada32 Υπομονή κορίτσι μου! Έρχεται η ώρα που θα πάει! Καλά έκανες κ είπες τα θέλω σου κ ας στράβωσε. Πιστεύω το κάνουν αυτό περισσότερο γτ νιώθουν κ οι ίδιοι ασφάλεια. 

Εγώ έκανα nst χθες όλα καλά. Επίσης δεν ξέρω τι φάση με τα μηχανήματα..... Την προηγούμενη εβδομάδα στο Ρέα μου το έβγαλαν 2150 και χθες στο Έλενα 2900 μέσα σε μια εβδομάδα ;! :o Επίσης από την αυχενική πάντα βγαίνει μια δύο εβδομάδες μικρότερο ενώ στο νοσοκομείο πάντα βγαίνει ακριβώς με την περίοδο μου. Τι να πεις.... 

Έχω ένα ακόμα ραντεβού κ μετά μάλλον πάμε για καισαρική λόγο θέσης. Δεν θα σας κρύψω ότι μου φάνηκε λίγο νωρίς... Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να περιμένουν μέχρι τις 40 εβδομάδες μπας και αποφασίσει να γυρίσει αλλά μου το έχουν πει τρεις διαφορετικοί γιατροί οποτε κάτι βλέπουν κ ξέρουν... Ειδικά από το νοσοκομείο δεν είναι πιστεύω ότι περιμένουν κ κάτι. Μου έδειξε και μία μαία κάτι ασχησουλες κ μου είπε λίγο περπάτημα όχι έντονο μήπως το βοηθήσουμε να γυρίσει. 

Αχχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας! Σε λίγο θα συζητάμε πόσο καλά τρώνε γαλατάκι τα μωράκια μας :mrgreen: 

Καλημέρααα κιόλας! 

Καλημέρα κοριτσάκι μου,γιατί είχες πάει στο Ρέα κ μετά στο Έλενα? Εννοώ που θα γεννήσεις εν τέλη,δε θυμάμαι..νόμιζα στο Έλενα...

Για να στοενε 3 γιατροί οκ,άρα αν έχεις άλλο ένα ραντεβού κ μετά καισαρική σημαίνει σε 2 εβδομαδες από τώρα σύνολο όπου θα είσαι 38+..

Καλά είναι αγάπη μου για καισαρική,θέλουν απλά να προλάβουν μην σπάσουν τα νερά κτλ κ τρεχετε τελευταία ώρα εφόσον λόγω θέσεις όπως κ να χει θα γεννήσεις με καισαρική..

1 ώρα πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα! Αντίστροφη μέτρηση όλες!

@ada32 με το καλό κορίτσι, πλησιάζει η μέρα σίγουρα! Λιγακι υπομονή!

@marianna1986 k @Anastasia05 k @Renezπερπάτημα κ προσμονή! Αν μείνετε μέχρι 40 σκέφτεστε τι θα κάνετε, η πρόκληση κι εμένα με τρομάζει,δεν την ηθελα! Η Αναστασία έχει πλάνο οκ! Βρε κορίτσια εγώ στο 1ο παιδι nst ευθεια γραμμή με σκάλες κ περπάτημα όσο άντεχα και τώρα με 10πλασια ταλαιπωρία τπτ πάλι. Μόνο τώρα που γύρισε έχω κάτι τραβηγματακια χαμηλά όταν κουράζομαι! Κ Ο καρδιολόγος μ είπε ότι όλα λειτουργούν σαν να μην είμαι έγκυος! Χαλαρά όλα κουλ...τι να πω τόση αναισθησία έχω? Εν τω μεταξύ εγώ νοιώθω μέσα στο άγχος κ τα νευρα!

Καλημέρα Χριστινάκι!!

Βρε δε χαίρεσαι που έχεις τετοιο οργανισμό σούπερ που δεν μασάει τπτ?? Σου λέει τι έγκυος τι όχι εγώ στο ρυθμοοοο μου:D

Γιατί άγχος κ νεύρα ρε αγάπη? Τώρα τελευταία που πλησιάζουμε εννοείς ή ανέκαθεν στην εγκυμοσύνη..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσι μου μήπως να αντικαταστήσεις καμία νύχτικια με πυτζάμα? Πας για καισαρική? Καλύτερα να έχεις εναλλακτικές!

Καλύτερα νυχτικό,λέω εγώ που δεν φοράω ποτέ σχεδόν.. εξετάζουν συχνά μετά τον τοκετό από κάτω.

 

Ακόμη κ η τουαλέτα πιο εύκολη με το νυχτικό!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Ξέρω κι εγώ τι θα γίνει??? Χοροπηδάει συνεχεια εκεί μέσα !! Κ με κλωτσαει πολύ χαμηλά ρε συ...δεν ξέρω!

Είναι κ μια ώρα από το μαιευτήριο,δεν πειράζει να την έχω μαζί! Κι ας τη γυρίσω πίσω!!! Σε μια εβδομάδα έχω nst! 

Δεν είναι τεμπελικα μωρέ,απλά είναι ωραία βολεμενα εκει:mrgreen:

Βρε αγχωτική κ εσύ μανούλα που έλεγες σε εμένα να μη βιαζομαι τι μου έχεις πάθει τη τελευταία εβδομάδα ειδικά,ε?

Βέβαια λόγω απόστασης συμφωνώ φουλ να είσαι προετοιμασμένη με τα μπαγκαζια σου αλλά μη μου αγχώνεσαι,θα μείνει σου λέω μέχρι τέλος του μηνός ο πασακας σου!! Όσο κ να τσιναει κ να κλοτσαει δε την αφήνει τη μανούλα έτσι εύκολα:x

Είπαμε τα αγοράκια μας είναι πιο μαμακικαααα:D

Καλημέρααα!!

πρίν από 25 λεπτά , Eva137 είπε:

Κορίτσια μου, εσείς που κάνετε nst έχετε κάποιες ενδείξεις/ανησυχίες και σας το κάνει ο γιατρός σας, ή είναι προληπτική εξέταση ρουτίνας σε αυτή τη φάση?

 

Ναι, την πρόκληση κι εγώ θα ήθελα να την αποφύγω αν γίνεται, ειδικά εφόσον είναι και το πρώτο μου μωρό και δε θέλω να πιέσω ούτε εκείνο ούτε τον εαυτό μου αν δεν είμαστε έτοιμοι. Το πρόβλημα είναι ότι είναι ήδη μεγάλος, στην 37η εβδομάδα, (και η κοιλιά μου επίσης νομίζω ότι θα εκραγεί ανα πάσα στιγμή) και ο γιατρός μου είπε ότι αν περάσουμε τις 40 εβδομάδες και ο τράχηλος μου φαίνεται έτοιμος θα κάνουμε πρόκληση. Προς το παρόν βέβαια ο δικός μου είναι ακόμα ψηλά και φυσικά δεν έχει εμπεδωθεί, οπότε δε ξέρω τί θα κάνουμε πραγματικά. Τώρα από αύριο που θα μπω 38η εβδομάδα θα αρχίσω να περπατάω όσο μπορώ μήπως και βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Εσύ λογικά εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις πρόκληση. Σε βοηθάει βέβαια που έχεις ήδη μια γέννα στο ιστορικό σου. Στην πρώτη σου γέννα που ξεπέρασες τις 40 εβδομάδες και είχες και αγοράκι κάνατε πρόκληση ή ήρθε φυσιολογικά από μόνος του? Είχε εμπεδωθεί από πρίν? Σε μέγεθος ήταν καλός? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά προσπαθώ να δω τί γίνεται σε παρόμοιες περιπτώσεις μήπως βγάλω άκρη, γιατί όλες οι φίλες μου που έχουνε γεννήσει μέχρι στιγμής είχανε μικρές κοιλίτσες, μικρά μωρά και γεννήσανε νωρίτερα από τις 40 εβδομάδες. Μόνο η δίδυμη αδερφή μου είχε μεγάλα μωρά (αγόρια και τα δυο) ξεπέρασε την πητ της, της έκαναν πρόκληση αλλά το μωρό δεν κατέβαινε, δεν είχε διαστολή και τελικά αναγκάστηκε να κάνει καισαρική. Όπως καταλαβαίνεις φοβάμαι ότι με περιμένει η ίδια διαδικασία.

 

Καλημέρααα! Ναι, με τα μηχανήματα πράγματι οι υπολογισμοί βάρους έχουν πολλές αποκλίσεις. Αφού όμως φαίνονται όλα καλά αυτό έχει σημασία. Καισαρική δηλαδή για ποιά εβδομάδα σου την προγραμματίζουνε? Από όσο ξέρω και έχω ακούσει από άλλους συνήθως την κάνουν στις 39 εβδομάδες, δηλαδή μια εβδομάδα νωρίτερα από την πητ. Για να σου το είπανε οι γιατροί βέβαια κάτι θα ξέρουν. Έχεις όμως λιγάκι περιθώριο ακόμα μέχρι τότε!

Καλημέρα Αμερικανακι μας!!

Καλέ μη μου αγχώνεσαι που ακούς άλλα συστήματα εδώ,δεν έχουμε πει από την αρχή της εγκυμοσύνης σου πως είναι διαφορετικά Ελλάδα- Αμερική αλλά εμπιστευόμαστε κ τα δυο συστήματα?

Μια χαρά δεν έχεις πάει δόξα το Θεό ως τώρα? Σσσσσσ λοιπόν κ μη μου αγχώνεσαι ,είσαι κ αγορομανουλα δεν το επιτρέπω!!^_^

Πάντως για να σου απαντήσω κ εγώ,από όσα μου έχει πει ο γιατρός μου από 37η κάνουμε συνήθως εδώ nst διότι πλέον δεν μπορεί κ ο υπέρηχος να μετρήσει καλά το βάρος του παιδιού οπότε δε έχει πλέον σημασία αυτό..στο nst βλέπουν τη καρδούλα του (που αν υπάρχει περιτύλιξη ή κάτι άλλο που το κάνει να νιώθει δυσφορία θα φανεί στους παλμούς του) κ τις συσπάσεις τις μήτρας ώστε να δουν αν είμαστε κοντά σε αυτές του τοκετού..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Βρε αγχωτική κ εσύ μανούλα που έλεγες σε εμένα να μη βιαζομαι τι μου έχεις πάθει τη τελευταία εβδομάδα ειδικά,ε?

Βέβαια λόγω απόστασης συμφωνώ φουλ να είσαι προετοιμασμένη με τα μπαγκαζια σου αλλά μη μου αγχώνεσαι,θα μείνει σου λέω μέχρι τέλος του μηνός ο πασακας σου!! Όσο κ να τσιναει κ να κλοτσαει δε την αφήνει τη μανούλα έτσι εύκολα:x

Είπαμε τα αγοράκια μας είναι πιο μαμακικαααα:D

Καλημέρααα!!

Ρε συ δεν έχει καμία σχέση με την πρώτη φορά. Κ δεν είναι εύκολη κ η απόσταση ,με όλα όσα γίνονται κιόλας.

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη πως θα μπω με πρόκληση μια εβδομάδα πριν την Πητ. Αν όμως δούνε το οτιδήποτε το άλλο Σάββατο ,γιατί να μην έχω τα πράγματα μαζί κ να πρεπει να έρθει ο άντρας μου πάλι εδώ κ πάλι Αθήνα?

Στο χωριό μου λένε πως όποιος δεν έχει μυαλό, έχει ποδαρια!:P

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, στέλνω και εδώ μήπως καμία το περνάει ή το χει περάσει γιατί είναι ανυπόφορο!

Είμαι 38+2 και κυρίως από χθες έχω κάτι ενοχλήσεις ή πιο σωστά πόνο στους προσαγωγούς και ανάμεσα στο αιδοίο αν το προσδιορίζω σωστά, σε σημείο που πονάω όταν πάω να γυρίσω πλευρό, να σηκωθώ και μαλιστα δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω λόγω πόνου.. ο γιατρός Μ πε είναι φυσιολογικο.. το χει νιώσει καμία κορίτσια μου; Εκεί που ήθελα να περπατάω τώρα ειδικά δεν μπορώ με το τίποτα..  ούτε βήμα καλά καλά να κάνω..

Καλημέρα κορίτσι,εγώ το έχω όταν είμαι όρθια κάποια ώρα η την ώρα που περπατάω..μαγκωνει ξαφνικά ο προσαγωγος..

Δε ρώτησα να πω την αλήθεια τον γιατρό γτ σκέφτηκα πως...θα είναι της εγκυμοσύνης:P

Λογικά πιέζουν κάποιο νεύρο του ποδιού..

Just now, Anastasia05 είπε:

Ρε συ δεν έχει καμία σχέση με την πρώτη φορά. Κ δεν είναι εύκολη κ η απόσταση ,με όλα όσα γίνονται κιόλας.

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη πως θα μπω με πρόκληση μια εβδομάδα πριν την Πητ. Αν όμως δούνε το οτιδήποτε το άλλο Σάββατο ,γιατί να μην έχω τα πράγματα μαζί κ να πρεπει να έρθει ο άντρας μου πάλι εδώ κ πάλι Αθήνα?

Στο χωριό μου λένε πως όποιος δεν έχει μυαλό, έχει ποδαρια!:P

 

Μα δε κατάλαβες!! Σου είπα κ στο μνμ πως καλά κάνεις κ θα τα έχεις μαζί!! Εγώ προσωπικά ειλικρινά θα τα είχα από τον 8ο στο αμάξι να είμαι σίγουρη, ειλικρινά (έχεις καταλάβει πόσο αγχωτιλη είμαι αλλωστε:D!!)

Εγώ σου είπα εσύ να μην αγχώνεσαι γτ τελευταίες μέρες σε νιώθω πολύ αγχωμενη ρε φίλη κ δε θέλω!! Αυτό εννοούσα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου,γιατί είχες πάει στο Ρέα κ μετά στο Έλενα? Εννοώ που θα γεννήσεις εν τέλη,δε θυμάμαι..νόμιζα στο Έλενα...

Για να στοενε 3 γιατροί οκ,άρα αν έχεις άλλο ένα ραντεβού κ μετά καισαρική σημαίνει σε 2 εβδομαδες από τώρα σύνολο όπου θα είσαι 38+..

Καλά είναι αγάπη μου για καισαρική,θέλουν απλά να προλάβουν μην σπάσουν τα νερά κτλ κ τρεχετε τελευταία ώρα εφόσον λόγω θέσεις όπως κ να χει θα γεννήσεις με καισαρική..

Καλημέρα Χριστινάκι!!

Βρε δε χαίρεσαι που έχεις τετοιο οργανισμό σούπερ που δεν μασάει τπτ?? Σου λέει τι έγκυος τι όχι εγώ στο ρυθμοοοο μου:D

Γιατί άγχος κ νεύρα ρε αγάπη? Τώρα τελευταία που πλησιάζουμε εννοείς ή ανέκαθεν στην εγκυμοσύνη..?

Γενικά δεν νευριάζω ποτέ,είμαι ζεν κ αφασία !Αχαχαχα αλλά ρε συ κουράστηκα κ κυρίως με το παιδί που μου κάνει κάτι νούμερα τελευταία κ με καβαλάει συνέχεια κ αγκαλιά κ κλάμα με το παραμικρό, πράγματα που δεν είχε ποτέ! Και λέω άντε να ξαλαφρωσω να μπορώ να ασχοληθώ μαζί του κ να δούμε πως θα πάει κ με τη μπέμπα! Τώρα νιώθω την Αναστασία που το λέει καιρό τώρα! Είπαμε καλή λευτεριά συντάσσομαι πλέον! Αχαχαχαχ @Anastasia05καλά κάνεις κ είσαι έτοιμη γτ η απόσταση είναι άγχος κ εγώ έχω 1ωρα για Πάτρα κ μου φαίνεται ατελείωτο! Είμαι τόσο σφιγμενη γενικά στο αυτοκίνητο κ αγχωμένη που μετά πονάω! Γι αυτό δεν πάω κ Αθήνα να γεννήσω, δεν αντέχω!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Γενικά δεν νευριάζω ποτέ,είμαι ζεν κ αφασία !Αχαχαχα αλλά ρε συ κουράστηκα κ κυρίως με το παιδί που μου κάνει κάτι νούμερα τελευταία κ με καβαλάει συνέχεια κ αγκαλιά κ κλάμα με το παραμικρό, πράγματα που δεν είχε ποτέ! Και λέω άντε να ξαλαφρωσω να μπορώ να ασχοληθώ μαζί του κ να δούμε πως θα πάει κ με τη μπέμπα! Τώρα νιώθω την Αναστασία που το λέει καιρό τώρα! Είπαμε καλή λευτεριά συντάσσομαι πλέον! Αχαχαχαχ @Anastasia05καλά κάνεις κ είσαι έτοιμη γτ η απόσταση είναι άγχος κ εγώ έχω 1ωρα για Πάτρα κ μου φαίνεται ατελείωτο! Είμαι τόσο σφιγμενη γενικά στο αυτοκίνητο κ αγχωμένη που μετά πονάω! Γι αυτό δεν πάω κ Αθήνα να γεννήσω, δεν αντέχω!

Ααααα όταν έλεγα από την 35η ότι άντε να γεννήσω 37+ γτ δεν αντέχω ήμουν βιαστηκη ατιμεεες!!!

Ναι ρε καλή μας λευτεριά κ πάλι καλή λευτεριά!! Εφόσον έχουμε πατήσει κ τις 37+ δε με νοιάζει τιποτιιιις!!!

Αυτό με το αυτοκίνητο το έχω κ εγώ..με πιάνει ένα άγχος δε ξέρω γτ:|

Πωω κ εγώ σκέφτομαι το ένα τέταρτο απόσταση από το μαιευτήριο κ εσείς έχετε 1 ώρα + απίστευτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Γενικά δεν νευριάζω ποτέ,είμαι ζεν κ αφασία !Αχαχαχα αλλά ρε συ κουράστηκα κ κυρίως με το παιδί που μου κάνει κάτι νούμερα τελευταία κ με καβαλάει συνέχεια κ αγκαλιά κ κλάμα με το παραμικρό, πράγματα που δεν είχε ποτέ! Και λέω άντε να ξαλαφρωσω να μπορώ να ασχοληθώ μαζί του κ να δούμε πως θα πάει κ με τη μπέμπα! Τώρα νιώθω την Αναστασία που το λέει καιρό τώρα! Είπαμε καλή λευτεριά συντάσσομαι πλέον! Αχαχαχαχ @Anastasia05καλά κάνεις κ είσαι έτοιμη γτ η απόσταση είναι άγχος κ εγώ έχω 1ωρα για Πάτρα κ μου φαίνεται ατελείωτο! Είμαι τόσο σφιγμενη γενικά στο αυτοκίνητο κ αγχωμένη που μετά πονάω! Γι αυτό δεν πάω κ Αθήνα να γεννήσω, δεν αντέχω!

Ναι αυτό που το πας?? Που δεν μπορούμε να κουνηθούμε για να ασχοληθούμε με το παιδί???

Μα μου λένε, δηλαδή πως θα αντέχω με δύο,κ απαντάω δεν θα είμαι έγκυος,έτσι θα αντέχω! 

Τώρα δε μπορούμε να τα σηκώσουμε,δεν μπορούμε να τα παίξουμε,να τα πάμε βόλτα ,τιποτα!!!

Σήμερα ο γλυκούλης καθόταν στο γιογιό του όποτε πηγαίναμε τουαλέτα(ποτέ ξανά μόνη) κ του λέω 'βρηκες τη κατάλληλη στιγμή να θες γιογιό μάγκα μου:lol:' θα τον δοκιμάσω αύριο πρωί, να κάνει τσισα εκεί τουλάχιστον (αν το θελει παλι)να το χαρεί!

 

@Renezειδες που δεν είμαστε αγχώδεις?? Αντιθέτως,μόνο για τη γέννα δεν έχω άγχος,όλα τα γύρω γύρω σκέφτομαι...πως θα είναι τα παιδάκια μου μεταξύ τους,που θα αφήσω το μεγάλο μου, αν θα βρουμε κάνα σπίτι εκεί κοντά να νοικιάσουμε για τον άντρα μου, τι θα γίνει με την εξέταση του κορονοιου, πως θα γυρίσω στη δουλειά μετα και οοοολα τα γύρω γύρω! 

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...