Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, ada32 said:

 Ευχαρστω πολύ!Ναι έχεις ακόμα εσύ.. να σου πω ότι θα μου άρεζε κ το σύστημα του εξωτερικού γενικά σε φυσιολ.  Κυησεις... εδώ το έχουν παρακάνει οι γιατροί με τόυς υπέρηχους  κτλ. Ειδικά ότι τον τελευταίο μήνα σε θέλουν κάθε βδομάδα για υπέρηχο κ παίρνουν τα 50ε έτσι .. Εγώ δεν μπορούν να δουν κ πολλά γτ τοπ μωρό είναι μεγάλο πλέον..

Οπότε κ εσύ πας φυσιολ.. να σου πάνε όλα καλά κ να έχεις μια εύκολη γέννα σαν κ εμέν α σου εύχομαι!

Μια χαρά σε βρίσκω . Εμένα στην 38η ήταν 3300 περίπου αλλά με απόκλιση κ έχω βάλει 12 κιλά σύνολο.  Έχω μια κοιλιά σαν μπαλονι !! Αλλά δεν έχω μεγάλο μωρό , το πολύ 3500 να βγει. 

Έχεις ένα δίκιο σ'αυτό που λες κι εσύ. 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Μακάρι κι εγώ και όλες μας να έχουμε έτσι εύκολες γέννες!:wink: 

Μια χαρά είσαι κι εσύ από κιλά! Καλά όσον αφορά την κοιλιά και η δική μου είναι φουσκωμένη σαν μπαλόνι, αλλά πολύ βαριά βρε παιδί μου... ειδικά σήμερα που κουράστηκα παραπάνω την ένιωθα όχι 10 αλλά 100 κιλά. Κάποια στιγμή την κρατούσα από κάτω γιατί ένιωθα ότι θα μου πέσει!:blink:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω απο τις 5 έναν πόνο στην μέση δεν περίοδου που έρχεται κ φεύγει. .. Κ αϋπνία ξανά. 

Είμαι σε δίλημμα κ δεν ξέρω τι να κάνω. Ο άντρας σε 2 ώρες φεύγει Ξάνθη  για δουλειά κ θα γυρίσει  απόγευμα.  Να του πω να φύγει η όχι??  Κ στην πρώτη γέννα με πόνο στην μέση ξεκίνησα άλλα είχα κ αίμα στην αρχή κ γέννησα μετά από 23 ωρες.  Τώρα είναι κ η δεύτερη κ φοβάμαι ότι θα εξελιχθεί πιο γρήγορα..

Αν νιώθεις ανασφάλεια να του πεις να μείνει μαζί σου..καλύτερα να κάνεις λάθος κ να είναι εκεί παρά όντως να ξεκινάει ο τοκετός σου κ εκείνος να λείπει..

Καλημέρα κοριτσουδια μου!!

Just now, Eva137 είπε:

Έχεις ένα δίκιο σ'αυτό που λες κι εσύ. 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Μακάρι κι εγώ και όλες μας να έχουμε έτσι εύκολες γέννες!:wink: 

Μια χαρά είσαι κι εσύ από κιλά! Καλά όσον αφορά την κοιλιά και η δική μου είναι φουσκωμένη σαν μπαλόνι, αλλά πολύ βαριά βρε παιδί μου... ειδικά σήμερα που κουράστηκα παραπάνω την ένιωθα όχι 10 αλλά 100 κιλά. Κάποια στιγμή την κρατούσα από κάτω γιατί ένιωθα ότι θα μου πέσει!:blink:

Πάλι κουράστηκες Αμερικάνα????:evil:

Ποτέ θα σταματήσεις να κουράζεσαι,αφότου γεννήσεις???

Ουαου @ada32 δλδ οι ιδιώτες γιατροί τελευταίο μήνα που μας βλέπουν κάθε εβδομάδα θέλουν κ ένα 50€ τη φορά?? :angry: που θα γεννήσεις με το καλό?

Πάντως δε νομίζω πως το κάνουν μόνο για τα λεφτά άσχετα ότι φυσικά τους συμφέρει,εννοώ πιστεύω ότι είναι έτσι το σύστημα μας γτ κ εμένα κ σε άλλα κορίτσια που είμαστε με γιατρούς του δημόσιο πάλι από 36+ μας θέλουν κάθε εβδομάδα για εξέταση..

Εμένα βέβαια από τώρα που είμαι 37η μου είπε πως θα κάνω μόνο nst κάθε εβδομάδα να το παρακολουθουμε κ όχι υπερηχο γτ όπως σωστά είπες κ εσύ είναι πλέον πολύ μεγάλο το μωρό κ δε γίνονται σωστες μετρήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Έχεις ένα δίκιο σ'αυτό που λες κι εσύ. 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Μακάρι κι εγώ και όλες μας να έχουμε έτσι εύκολες γέννες!:wink: 

Μια χαρά είσαι κι εσύ από κιλά! Καλά όσον αφορά την κοιλιά και η δική μου είναι φουσκωμένη σαν μπαλόνι, αλλά πολύ βαριά βρε παιδί μου... ειδικά σήμερα που κουράστηκα παραπάνω την ένιωθα όχι 10 αλλά 100 κιλά. Κάποια στιγμή την κρατούσα από κάτω γιατί ένιωθα ότι θα μου πέσει!:blink:

Ναι έτσι κ εγώ  σε αυτή την εγκυμοσύνη την ένιωθα βαριά κ τν κρατούσα για να περπατήσω κ Επίσης μετά τη 36η δεν μπορούσα να περπατήσω , νιώθω ένα βάρος κάτω χαμηλά...  Ίσως το νιώθουμε γτ μπήκαν τα περισσότερα κιλα στην κοιλιά. Γτ στην πρώτη που έβαλα τα 30 δεν το είχα. 

Just now, Renez είπε:

Αν νιώθεις ανασφάλεια να του πεις να μείνει μαζί σου..καλύτερα να κάνεις λάθος κ να είναι εκεί παρά όντως να ξεκινάει ο τοκετός σου κ εκείνος να λείπει..

Καλημέρα κοριτσουδια μου!!

Πάλι κουράστηκες Αμερικάνα????:evil:

Ποτέ θα σταματήσεις να κουράζεσαι,αφότου γεννήσεις???

Ουαου @ada32 δλδ οι ιδιώτες γιατροί τελευταίο μήνα που μας βλέπουν κάθε εβδομάδα θέλουν κ ένα 50€ τη φορά?? :angry: που θα γεννήσεις με το καλό?

Πάντως δε νομίζω πως το κάνουν μόνο για τα λεφτά άσχετα ότι φυσικά τους συμφέρει,εννοώ πιστεύω ότι είναι έτσι το σύστημα μας γτ κ εμένα κ σε άλλα κορίτσια που είμαστε με γιατρούς του δημόσιο πάλι από 36+ μας θέλουν κάθε εβδομάδα για εξέταση..

Εμένα βέβαια από τώρα που είμαι 37η μου είπε πως θα κάνω μόνο nst κάθε εβδομάδα να το παρακολουθουμε κ όχι υπερηχο γτ όπως σωστά είπες κ εσύ είναι πλέον πολύ μεγάλο το μωρό κ δε γίνονται σωστες μετρήσεις..

Καλημέρα κορίτσι μου!! Νωρίς βρε ξύπνησες!!  Τον είπα να φύγει γτ μου σταμάτησε ο πόνος αλλά νιώθω ότι "κοντοζυγωνει" ο τοκετος..

Ναι εννοείται 50 η επίσκεψη στους περισσότερους..Ναι εδώ το σύστημα μας είναι συνέχεια υπέρηχους!!! Έμενα η δικιά μου ,μου είχε πει από 36η κάθε βδομάδα  κάτι που δν έκανα γτ δεν είχε να μου πει κ τίποτα το διαφορετικο. Απλά στο περίπου το βάρος του μωρού με αποκλιση κ όλα καλά κ προσπαθούσε να δούμε το προσωπάκι του για να έχουμε μια φώτο.. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα κ μετά πήγα 35η ,38η κ 39η που ήταν δωρεάν!!!κ τώρα μου είπε περιμενουμε..το άλλο που το πας? Έκανα Αυχενική κ β επιπεδου σε πιστοπ. Γιατρό κ ήθελε να με δει μετά από 2-3 κ αυτή! Για ποιο λόγο? Αφού τα αποτελέσματα της τα έστελνα με μέιλ! Οποτε είναι κ λίγο εμποριο το ολο θέμα για να εχουν κ αυτή δουλειά! +1000 για τον τοκετό,Η αμοιβή της

Στο δημόσιο πληρώνεις εσύ? Για τον τοκετό τι σου έχει ζητήσει?

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Ναι έτσι κ εγώ  σε αυτή την εγκυμοσύνη την ένιωθα βαριά κ τν κρατούσα για να περπατήσω κ Επίσης μετά τη 36η δεν μπορούσα να περπατήσω , νιώθω ένα βάρος κάτω χαμηλά...  Ίσως το νιώθουμε γτ μπήκαν τα περισσότερα κιλα στην κοιλιά. Γτ στην πρώτη που έβαλα τα 30 δεν το είχα. 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Νωρίς βρε ξύπνησες!!  Τον είπα να φύγει γτ μου σταμάτησε ο πόνος αλλά νιώθω ότι "κοντοζυγωνει" ο τοκετος..

Ναι εννοείται 50 η επίσκεψη στους περισσότερους..Ναι εδώ το σύστημα μας είναι συνέχεια υπέρηχους!!! Έμενα η δικιά μου ,μου είχε πει από 36η κάθε βδομάδα  κάτι που δν έκανα γτ δεν είχε να μου πει κ τίποτα το διαφορετικο. Απλά στο περίπου το βάρος του μωρού με αποκλιση κ όλα καλά κ προσπαθούσε να δούμε το προσωπάκι του για να έχουμε μια φώτο.. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα κ μετά πήγα 35η ,38η κ 39η που ήταν δωρεάν!!!κ τώρα μου είπε περιμενουμε..το άλλο που το πας? Έκανα Αυχενική κ β επιπεδου σε πιστοπ. Γιατρό κ ήθελε να με δει μετά από 2-3 κ αυτή! Για ποιο λόγο? Αφού τα αποτελέσματα της τα έστελνα με μέιλ! Οποτε είναι κ λίγο εμποριο το ολο θέμα για να εχουν κ αυτή δουλειά! +1000 για τον τοκετό,Η αμοιβή της

Στο δημόσιο πληρώνεις εσύ? Για τον τοκετό τι σου έχει ζητήσει?

Όχι μέχρι τώρα δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ..

Για τον τοκετό θα του δώσουμε εμείς κάτι που θέλουμε επειδή είναι δίπλα μου 9 μήνες καλύτερα κ από ιδιώτης ο συγκεκριμένος..σε αααπειρα τηλεφωνήματα στο κινητό του ,άκυρες ώρες κ οπότε ήθελα να με δει εκείνος ερχόταν..

Οπότε αν όλα πάνε κ στην γέννα καλά πρώτα ο Θεός μεσα από τη καρδιά μου θέλω να του δώσω κάτι..τώρα αν θα ζητήσει κιόλας δε ξέρω..

Ναι γαμωτο όλα εμποριο τα κάνουν!! Εκμετάλλευση φουλ!! 

Την ίδια γιατρό είχες κ πριν? Τουλάχιστον εσύ το έχεις ξαναζήσει κ είσαι πιο έμπειρη τι χρειάζεσαι κ τι όχι!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω απο τις 5 έναν πόνο στην μέση δεν περίοδου που έρχεται κ φεύγει. .. Κ αϋπνία ξανά. 

Είμαι σε δίλημμα κ δεν ξέρω τι να κάνω. Ο άντρας σε 2 ώρες φεύγει Ξάνθη  για δουλειά κ θα γυρίσει  απόγευμα.  Να του πω να φύγει η όχι??  Κ στην πρώτη γέννα με πόνο στην μέση ξεκίνησα άλλα είχα κ αίμα στην αρχή κ γέννησα μετά από 23 ωρες.  Τώρα είναι κ η δεύτερη κ φοβάμαι ότι θα εξελιχθεί πιο γρήγορα..

Με γιατρό μίλησες??? Είμαστε σε φάση που ενημερώνουμε για πονακια που δεν φευγουν! Τώρα πώς είσαι?

Just now, ada32 είπε:

 Ευχαρστω πολύ!Ναι έχεις ακόμα εσύ.. να σου πω ότι θα μου άρεζε κ το σύστημα του εξωτερικού γενικά σε φυσιολ.  Κυησεις... εδώ το έχουν παρακάνει οι γιατροί με τόυς υπέρηχους  κτλ. Ειδικά ότι τον τελευταίο μήνα σε θέλουν κάθε βδομάδα για υπέρηχο κ παίρνουν τα 50ε έτσι .. Εγώ δεν μπορούν να δουν κ πολλά γτ τοπ μωρό είναι μεγάλο πλέον..

Οπότε κ εσύ πας φυσιολ.. να σου πάνε όλα καλά κ να έχεις μια εύκολη γέννα σαν κ εμέν α σου εύχομαι!

Μια χαρά σε βρίσκω . Εμένα στην 38η ήταν 3300 περίπου αλλά με απόκλιση κ έχω βάλει 12 κιλά σύνολο.  Έχω μια κοιλιά σαν μπαλονι !! Αλλά δεν έχω μεγάλο μωρό , το πολύ 3500 να βγει. 

Εμένα δεν παίρνει τόσα ευτυχώς!:mrgreen:

Κ ούτε την πρώτη ούτε τώρα με βλέπει κάθε εβδομάδα. Το πιο σύντομο που θα με δει είναι τώρα στις δύο εβδομάδες(είχα ραντεβού το προηγούμενο Σάββατο κ έχω πάλι το επόμενο),κι αυτό επειδή έχω πονακια συνέχεια κ το μωράκι είναι μεγάλο 

Μάλλον θα είναι κ το τελευταίο ραντεβού! :wub: Δηλαδή θα μου πει κάτι του τύπου περιμένουμε μέχρι μια ημερομηνία να ξεκινήσει ο τοκετός αλλιώς πρόκληση :mrgreen: 

Just now, Renez είπε:

Όχι μέχρι τώρα δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ..

Για τον τοκετό θα του δώσουμε εμείς κάτι που θέλουμε επειδή είναι δίπλα μου 9 μήνες καλύτερα κ από ιδιώτης ο συγκεκριμένος..σε αααπειρα τηλεφωνήματα στο κινητό του ,άκυρες ώρες κ οπότε ήθελα να με δει εκείνος ερχόταν..

Οπότε αν όλα πάνε κ στην γέννα καλά πρώτα ο Θεός μεσα από τη καρδιά μου θέλω να του δώσω κάτι..τώρα αν θα ζητήσει κιόλας δε ξέρω..

Ναι γαμωτο όλα εμποριο τα κάνουν!! Εκμετάλλευση φουλ!! 

Την ίδια γιατρό είχες κ πριν? Τουλάχιστον εσύ το έχεις ξαναζήσει κ είσαι πιο έμπειρη τι χρειάζεσαι κ τι όχι!!

 

Νομίζω συνήθως ζητάνε,έτσι μου έχουν πει. Θα το συζητήσεις μαζί του? Λεπτό θέμα. Κι εγώ θα έδινα κάτι άμα μου είχε σταθεί έτσι..

Just now, ada32 είπε:

Ναι έτσι κ εγώ  σε αυτή την εγκυμοσύνη την ένιωθα βαριά κ τν κρατούσα για να περπατήσω κ Επίσης μετά τη 36η δεν μπορούσα να περπατήσω , νιώθω ένα βάρος κάτω χαμηλά...  Ίσως το νιώθουμε γτ μπήκαν τα περισσότερα κιλα στην κοιλιά. Γτ στην πρώτη που έβαλα τα 30 δεν το είχα. 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Νωρίς βρε ξύπνησες!!  Τον είπα να φύγει γτ μου σταμάτησε ο πόνος αλλά νιώθω ότι "κοντοζυγωνει" ο τοκετος..

Ναι εννοείται 50 η επίσκεψη στους περισσότερους..Ναι εδώ το σύστημα μας είναι συνέχεια υπέρηχους!!! Έμενα η δικιά μου ,μου είχε πει από 36η κάθε βδομάδα  κάτι που δν έκανα γτ δεν είχε να μου πει κ τίποτα το διαφορετικο. Απλά στο περίπου το βάρος του μωρού με αποκλιση κ όλα καλά κ προσπαθούσε να δούμε το προσωπάκι του για να έχουμε μια φώτο.. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα κ μετά πήγα 35η ,38η κ 39η που ήταν δωρεάν!!!κ τώρα μου είπε περιμενουμε..το άλλο που το πας? Έκανα Αυχενική κ β επιπεδου σε πιστοπ. Γιατρό κ ήθελε να με δει μετά από 2-3 κ αυτή! Για ποιο λόγο? Αφού τα αποτελέσματα της τα έστελνα με μέιλ! Οποτε είναι κ λίγο εμποριο το ολο θέμα για να εχουν κ αυτή δουλειά! +1000 για τον τοκετό,Η αμοιβή της

Στο δημόσιο πληρώνεις εσύ? Για τον τοκετό τι σου έχει ζητήσει?

Κι εγώ είμαι κατά των τόσων υπερήχων..ειδικά όταν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος για να γίνει..

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! @Eva137 ο γιατρός δεν μου είπε κάτι αν και γενικά από ότι έχω καταλάβει είναι υπέρ του να γεννήσω οπότε να ναι από τις 35 εβδομάδες. Γενικά περπάτημα και σεξ είχε πει από τις 36 τώρα που ρώτησα μου λέει περπατα εσύ παιδί μου δεν έχουμε θέμα! Βέβαια ο τράχηλος μου έχει ακόμα δουλίτσα από ότι είπε ο γιατρός οπότε ίσως να μην μας ανησυχεί τόσο? Ε πιστεύω την εβδομάδα την έχω δεν έχω καταλάβει και καμιά σύσπαση... @ada32 άντε κορίτσι μπορεί ναετρας και ώρες!!! Τι ωραία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Eva137 καλορίζικο!! Ακόμα κ να μην είναι όλα έτοιμα, εφόσον έχετε τις κρεβατοκαμαρες κ μια τουαλέτα να πάτε όλα καλά!! Φαντάζομαι θα σου έφυγε ένα βάρος... 

Όσο για το σύστημα της Αμερικής... Εντελώς μη φιλικό. Πάλι για Αγγλία θα πω, αλλά στο πανεπιστήμιο μπορείς να πάρεις γονική άδεια για ένα χρόνο αρκεί να δουλέψεις μετά την επιστροφή σου για 3 μήνες!

@Renez Αν ο δικός σου γιατρός δε ζητήσει χρήματα θα είναι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις του δημοσίου... 

@ada32 με το καλό, κοντεύεις :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!!

Δηλώνω παρούσα και ακόμα εγκυμονούσα!!!:lol:

Καλή Κυριακή να έχουμε!!!(λατρεύω τον καιρό!!!)

Υγ:χθες έπεσα σε χειμερία νάρκη...κοιμόμουν επί 15 ώρες...δε ξέρω τί φάση

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!!

Δηλώνω παρούσα και ακόμα εγκυμονούσα!!!:lol:

Καλή Κυριακή να έχουμε!!!(λατρεύω τον καιρό!!!)

Υγ:χθες έπεσα σε χειμερία νάρκη...κοιμόμουν επί 15 ώρες...δε ξέρω τί φάση

Καλημέρα κορίτσι!!! Κι εγώ τρελαίνομαι για ήλιο κ δροσουλα!!! 

Να κοιμάσαι όσο μπορεις, τώρα που μπορείς!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@ada32 πως είσαι? Ας περιμένει για αύριο η μπέμπα να ρθει ο μπαμπάς! Ξάπλα εσύ!:)

@Eva137 καλορίζικο θα είναι το σπιτικό σας αφού θα υποδεχτεί τον μπεμπακο σας! Ήρωας είσαι ρε παιδάκι μ κ εσυ κ το αντράκι σ με τόση δουλειά που έριξες κ άγχος κ αυτό το σύστημα το αμερικανικό! Απ ότι μου έχουν πει για οικονομικά συμφέροντα γίνονται μόνο τα βασικά αλλά κι εδώ είμαστε της υπερβολής για τους ίδιους λόγους!

Δεν είμαι κι εγώ να το παρακάνουμε με τους υπέρηχους εκτός αν το έχουμε ανάγκη από προαίσθημα ή ψυχολογικούς λόγους! Κάθε 4 εβδομάδες έκανα εγώ κ μετά τη Β κάθε 3 κ τώρα κάθε 10 μέρες γτ εγώ αγχώνομαι κυρίως. Ο γιατρός τώρα που μπήκα στον μήνα μ μου κάνει καρδιοτοκογραφο κ παίρνει 40 αντί για 30 που έπαιρνε πριν. Αλλά ποτέ δεν βιάζεται να με ξεπεταξει κ έχει πάντα φουλ ραντεβού, κ τη κουβέντα πιάνουμε κ όλα χαλαρά. Και για άσχετο λόγο που τον ενόχλησα για άλλο άτομο ως κ φωτο στο viber μ είπε να του στείλω! Θεό δεν έχω κανέναν όμως κορίτσια μου!

Αχ @marianna1986 κι εγώ τη νοσταλγώ τη ξεγνοιασιά! Θέλω να βγω να ξενυχτησω,να πιω, να είμαι χαλαρή αλλά ακόμα κι όταν έχω την ευκαιρία σκέφτομαι το παιδί τι να κάνει? Και επίσης έχω τόση κούραση που κάνουμε κάτι πολύ χαλαρό έως κ κοιμησηκο!!! Κυρίως τη ξεγνοιασιά, το όπου μέρα μας όπου νύχτα μας κι ότι μας έρθει μου λείπει κ όχι οι έξοδοι! Το μυαλό μας γυρίζει γύρω από το παιδί κ οσονούπω τα παιδιά! Δεν τα αλλάζω όμως με τίποτα! Αυτή η αγαλλίαση που γεμίζει η ψυχή μας δεν ανταλλάσσεται! Βέβαια από τώρα λέμε με τον άντρα μ ότι το καλοκαίρι έστω ένα 2ημερο θα πάμε κάπου οι  δύο μας! Είμαστε του μαζί όλη η οικογένεια παντού αλλά κ το ζευγάρι πρέπει να ανανεώνει τη σχέση του γτ χανόμαστε στη ρουτίνα!

  • Μου αρέσει 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Κι εγώ τρελαίνομαι για ήλιο κ δροσουλα!!! 

Να κοιμάσαι όσο μπορεις, τώρα που μπορείς!!!

Αυτό είπα κι εγώ τουλάχιστον να προλάβω να στρώσω λίγο δερματακι μέχρι να μου το ξεστρωσει η μικρή μου!!!:tongue:

Αχ ναι δροσουλα,ήλιος,φθινοπωρινό μουντ και κοκκινιστό με κριθαράκι!Άχαστο :P

 

  • Χαχα 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Αυτό είπα κι εγώ τουλάχιστον να προλάβω να στρώσω λίγο δερματακι μέχρι να μου το ξεστρωσει η μικρή μου!!!:tongue:

Αχ ναι δροσουλα,ήλιος,φθινοπωρινό μουντ και κοκκινιστό με κριθαράκι!Άχαστο :P

 

Ωραία δροσουλα! Να αντέχεις τα ρούχα σου, να τρως κ να κινείσαι χωρίς να γίνεσαι μούσκεμα, να κάνεις ντους κ να διατηρείς θερμοκρασία! Ααααα ωραία!

Έχετε νοσταλγησει καθόλου τα χειμερινά ρούχα? Όχι μόνο τις ζακετουλες που λέγαμε! Καλτσουλες, πουλοβερακια ακόμα κ το φανελάκι που από παιδί δεν χωνεψα...Αχαχαχαχ 

Ααα και τα χάλια στο σπίτι που είναι τόσο όμορφο και μετά τα χριστουγεννιάτικα στολίδια παντού! Έχω κ ρούχο καλικατζαρακι από τον γιο...Αχαχαχα...πολύ βιάζομαι Ε! Με κούρασε πολύ η ζέστη φέτος, με εξάντλησε θα έλεγα παρόλο που έχουμε περάσει κ πιο ζεστά καλοκαίρια γενικά! Αλλά δεν είχαμε ορμόνες Σ τότε κ γεμάτες κοιλιτσες..αχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ωραία δροσουλα! Να αντέχεις τα ρούχα σου, να τρως κ να κινείσαι χωρίς να γίνεσαι μούσκεμα, να κάνεις ντους κ να διατηρείς θερμοκρασία! Ααααα ωραία!

Έχετε νοσταλγησει καθόλου τα χειμερινά ρούχα? Όχι μόνο τις ζακετουλες που λέγαμε! Καλτσουλες, πουλοβερακια ακόμα κ το φανελάκι που από παιδί δεν χωνεψα...Αχαχαχαχ 

Ααα και τα χάλια στο σπίτι που είναι τόσο όμορφο και μετά τα χριστουγεννιάτικα στολίδια παντού! Έχω κ ρούχο καλικατζαρακι από τον γιο...Αχαχαχα...πολύ βιάζομαι Ε! Με κούρασε πολύ η ζέστη φέτος, με εξάντλησε θα έλεγα παρόλο που έχουμε περάσει κ πιο ζεστά καλοκαίρια γενικά! Αλλά δεν είχαμε ορμόνες Σ τότε κ γεμάτες κοιλιτσες..αχαχαχα

Το καλύτερο!!!αν σου πω ότι το πρωί χώθηκα στη ντουλάπα και κοιτούσα τα χειμερινά...μόνο τα πουλόβερ και τα φορέματα θα μου κάνουν γμτ!Όλα μου τα παντελόνια και τα τζιν με τίποτα!πρέπει να πάρω κανένα τζινακι σκέφτομαι για τώρα τα Χριστούγεννα...μου έλειψαν πολύ όλα τα ρούχα μου!Τα Χριστούγεννα φέτος να είμαστε γεροί,θα είναι υπέροχα με τα νινιά μας!!!!θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές:wub:

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όχι μέχρι τώρα δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ..

Για τον τοκετό θα του δώσουμε εμείς κάτι που θέλουμε επειδή είναι δίπλα μου 9 μήνες καλύτερα κ από ιδιώτης ο συγκεκριμένος..σε αααπειρα τηλεφωνήματα στο κινητό του ,άκυρες ώρες κ οπότε ήθελα να με δει εκείνος ερχόταν..

Οπότε αν όλα πάνε κ στην γέννα καλά πρώτα ο Θεός μεσα από τη καρδιά μου θέλω να του δώσω κάτι..τώρα αν θα ζητήσει κιόλας δε ξέρω..

Ναι γαμωτο όλα εμποριο τα κάνουν!! Εκμετάλλευση φουλ!! 

Την ίδια γιατρό είχες κ πριν? Τουλάχιστον εσύ το έχεις ξαναζήσει κ είσαι πιο έμπειρη τι χρειάζεσαι κ τι όχι!!

 

Μπράβο του ! Πολύ καλός γιατρός!! Ναι να του δώσεις κάτι  .. Όχι τώρα έχω άλλη γιατρό , την διάλεξα γτ είναι κοντά στο σπίτι κ είχε καλές συστάσεις.  Εδώ θεσ/Νίκη είναι δύσκολο να κλείσεις ραντεβού σε δημόσιο για να σε παρακολουθήσουν. Θέλει μήνες νωρίτερα.  Κοίταξε έγω μιλάω κ τόσο χαλαρά γτ ενώ εγώ ήμουν χάλια σε όλη την εγκυμοσύνη με υπερεμμεση, οι εγκυμοσύνες μου είναι πολύ καλές από άποψη μωρού χωρίς προβλήματα κ έτσι την δεύτερη φορά ημουν κ πιο εμπειρη

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Το καλύτερο!!!αν σου πω ότι το πρωί χώθηκα στη ντουλάπα και κοιτούσα τα χειμερινά...μόνο τα πουλόβερ και τα φορέματα θα μου κάνουν γμτ!Όλα μου τα παντελόνια και τα τζιν με τίποτα!πρέπει να πάρω κανένα τζινακι σκέφτομαι για τώρα τα Χριστούγεννα...μου έλειψαν πολύ όλα τα ρούχα μου!Τα Χριστούγεννα φέτος να είμαστε γεροί,θα είναι υπέροχα με τα νινιά μας!!!!θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές:wub:

Τι καλαααα!

Μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να μπει κ κάνα τζιν με ελαστικότητα ( σε εμένα σίγουρα οχι) ,Αργώ να χάσω γτ δεν κάθομαι να πολυσκασω κιόλας! Με είχαν βολέψει πολύ 2 παντελονακια με λάστιχο πίσω στη μεση που είχα πάρει κ τα έχω φυλάξει γτ κ πάλι πρέπει να πηγαίνω λίγο ευπρεπής στη δουλειά κι όχι με φόρμες! Ασε που πέρσυ είχα πάρει ένα τύπου δερματινη κ μου ηταν μεγάλο...Ε δεν το άλλαξα.. άσε λέω θα χρειαστεί.. χιχιχιχι ! Εσύ μην πάρεις άλλο τζιν βρε, θα μπεις...κ τα φορεματάκια μας θα μας κάνουν, μια χαρά κουκλιτσες! Από άνοιξη όμως που θα έχει φύγει το φούσκωμα, έχουμε ανανέωση γκαρνταρομπας!!! Ευκαιρία ψάχνουμε!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...