Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι αυτό που το πας?? Που δεν μπορούμε να κουνηθούμε για να ασχοληθούμε με το παιδί???

Μα μου λένε, δηλαδή πως θα αντέχω με δύο,κ απαντάω δεν θα είμαι έγκυος,έτσι θα αντέχω! 

Τώρα δε μπορούμε να τα σηκώσουμε,δεν μπορούμε να τα παίξουμε,να τα πάμε βόλτα ,τιποτα!!!

Σήμερα ο γλυκούλης καθόταν στο γιογιό του όποτε πηγαίναμε τουαλέτα(ποτέ ξανά μόνη) κ του λέω 'βρηκες τη κατάλληλη στιγμή να θες γιογιό μάγκα μου:lol:' θα τον δοκιμάσω αύριο πρωί, να κάνει τσισα εκεί τουλάχιστον (αν το θελει παλι)να το χαρεί!

 

@Renezειδες που δεν είμαστε αγχώδεις?? Αντιθέτως,μόνο για τη γέννα δεν έχω άγχος,όλα τα γύρω γύρω σκέφτομαι...πως θα είναι τα παιδάκια μου μεταξύ τους,που θα αφήσω το μεγάλο μου, αν θα βρουμε κάνα σπίτι εκεί κοντά να νοικιάσουμε για τον άντρα μου, τι θα γίνει με την εξέταση του κορονοιου, πως θα γυρίσω στη δουλειά μετα και οοοολα τα γύρω γύρω! 

Εγώ είμαι κ αγχωδης κ βασικά κατά κύριο λόγο ανυπόμονη!!

Μα είναι λογικό όσο κοντευουμε η κάθε μία να αγχώνεται για τα δικά της..άλλη για τον τοκετό,άλλη για το παιδάκι που ήδη έχει άλλη για το θηλασμό κτλ..

Εγω σκέφτομαι πως θα είναι τα πρωτότοκα με τον μικρό..ναι ναι δε το λέω ειρωνικά,όσες έχουν σκύλο μπορούν να το καταλάβουν..πφφφφ της Ισμήνης πχ η πρωτότοκη ήθελε να φύγουν τις πρώτες ημέρες..σιγά σιγά το αποδέχεται όμως κ θα γίνουν αχώριστες πιστεύω!! Έτσι ελπίζω κ εμένα κ να μην έχω τρελές κρίσεις ζήλιας..

Με την εξέταση κορονοιου όλες το σκεφτόμαστε σίγουρα το ίδιο κ με τη δουλειά..ειδικά όσες είμαστε σε συνεχή επαφή με κόσμο πόσο μάλλον κ εσύ στο νοσοκομείο..σε κατάλαβαινω φουλ!.

Όσο για το σπίτι εκεί κοντά πιστεύω θα βρείτε ή έστω ξενοδοχείο πάντως κ τα Airbnb πλέον είναι άδεια τα περισσότερα αφού δεν έχουμε τόσο τουρισμό κ στην Αθήνα έχει παααρα πολλα,κάποιο θα σας βολεψει..έχεις κοιτάξει ήδη ποια είναι τα πιο κοντινά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα! Μετά την 35η εβδομάδα δεν μπορούν να τα μετρήσουν ακριβώς για κ ο υπέρηχος λέει ότι έχει απόκλιση από μόνο του.. Επίσης μου έχει πει ότι το μωρό μπορεί μας γυρίσει μέχρι την 37η το πολύ . Αν είναι μικρό έχει λίγο περιθώριο  παραπάνω να γυρίσει . Κάνε τις ασκησουλες σου εσύ Μήπως το βοηθήσεις.  Έχω ακούσει ότι το γυρνάνε κ με το χέρι καποιοι γυναικολόγοι. Πόσο εβδ είσαι?

35+5! Έχω μικρή κοιλίτσα και δυσκολεύεται από θέμα χώρου. Θα δείξει! Ότι θελήσει το ίδιο θα γίνει :)

@Renez Ναι ναι στο Έλενα κορίτσι μου! Εχω ουσιαστικά δύο γιατρούς :lol: Απλά τότε με τις καραντίνες κτλπ είχα σταματήσει να πηγαίνω στο νοσοκομείο κ με έβλεπε η γυναικολόγος μου. Η οποία είναι στο Ρέα ξέρει ότι δεν θα γεννήσω μαζί της από την αρχή αλλά είναι πολύ καλή -- κ επειδή είναι δίπλα μας ότι χρειαστώ ακόμα κ τώρα τρέχω σε αυτήν είναι η αλήθεια! 

@Christinα @Anastasia05 Αχ εγώ το έχω πει! Νιώθω ότι είστε ηρωίδες! Είναι πολύ δύσκολο όταν έχεις κ ένα παιδί να φροντίζεις, κ ειδικά σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ νιώθω τόσο ψώφια που ούτε τον εαυτό μου δεν μπορώ να κουμαντάρω :mrgreen: Δεν έμεινε πολύ! Όλα θα μπουν σε μια σειρά κ στο δρόμο τους, τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι κ οι πρώτοι μήνες μέχρι να βρεθεί ο ρυθμός με το νέο μέλος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

35+5! Έχω μικρή κοιλίτσα και δυσκολεύεται από θέμα χώρου. Θα δείξει! Ότι θελήσει το ίδιο θα γίνει :)

@Renez Ναι ναι στο Έλενα κορίτσι μου! Εχω ουσιαστικά δύο γιατρούς :lol: Απλά τότε με τις καραντίνες κτλπ είχα σταματήσει να πηγαίνω στο νοσοκομείο κ με έβλεπε η γυναικολόγος μου. Η οποία είναι στο Ρέα ξέρει ότι δεν θα γεννήσω μαζί της από την αρχή αλλά είναι πολύ καλή -- κ επειδή είναι δίπλα μας ότι χρειαστώ ακόμα κ τώρα τρέχω σε αυτήν είναι η αλήθεια! 

@Christinα @Anastasia05 Αχ εγώ το έχω πει! Νιώθω ότι είστε ηρωίδες! Είναι πολύ δύσκολο όταν έχεις κ ένα παιδί να φροντίζεις, κ ειδικά σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ νιώθω τόσο ψώφια που ούτε τον εαυτό μου δεν μπορώ να κουμαντάρω :mrgreen: Δεν έμεινε πολύ! Όλα θα μπουν σε μια σειρά κ στο δρόμο τους, τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι κ οι πρώτοι μήνες μέχρι να βρεθεί ο ρυθμός με το νέο μέλος! 

Ααααα νταξξξξ!!

Πολύ κυρία η γυναικολόγος που ακόμη είναι κοντά σου κ μπράβο της!!

Ο άντρας σου πως νιώθει που πλησιάζει ο καιρός??

Εμένα έχει τρελαθεί από χαρά κ ανυπομονησία!! Κ αγωνία φυσικά!! Οπότε τον παίρνω τηλ έχει άγχος μη του πω ότι γεννάμε:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εγώ είμαι κ αγχωδης κ βασικά κατά κύριο λόγο ανυπόμονη!!

Μα είναι λογικό όσο κοντευουμε η κάθε μία να αγχώνεται για τα δικά της..άλλη για τον τοκετό,άλλη για το παιδάκι που ήδη έχει άλλη για το θηλασμό κτλ..

Εγω σκέφτομαι πως θα είναι τα πρωτότοκα με τον μικρό..ναι ναι δε το λέω ειρωνικά,όσες έχουν σκύλο μπορούν να το καταλάβουν..πφφφφ της Ισμήνης πχ η πρωτότοκη ήθελε να φύγουν τις πρώτες ημέρες..σιγά σιγά το αποδέχεται όμως κ θα γίνουν αχώριστες πιστεύω!! Έτσι ελπίζω κ εμένα κ να μην έχω τρελές κρίσεις ζήλιας..

Με την εξέταση κορονοιου όλες το σκεφτόμαστε σίγουρα το ίδιο κ με τη δουλειά..ειδικά όσες είμαστε σε συνεχή επαφή με κόσμο πόσο μάλλον κ εσύ στο νοσοκομείο..σε κατάλαβαινω φουλ!.

Όσο για το σπίτι εκεί κοντά πιστεύω θα βρείτε ή έστω ξενοδοχείο πάντως κ τα Airbnb πλέον είναι άδεια τα περισσότερα αφού δεν έχουμε τόσο τουρισμό κ στην Αθήνα έχει παααρα πολλα,κάποιο θα σας βολεψει..έχεις κοιτάξει ήδη ποια είναι τα πιο κοντινά?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη,ακόμη κ στην εισαγωγή  κ την προετοιμασία για τον τοκετό,ήμουν τέρας ψυχραιμίας. Κανένα άγχος, χαλαρά. Γκρινιαζα μόνο επειδή πονούσε το στομάχι μου από την πεινα.. λιγότερο γκρίνιαξα για τον πόνο!!!:tongue:

Ναι έχω κοιτάξει τα κοντινά σπίτια κ έχω βάλει κ καρδούλα:mrgreen: ξενοδοχεία μόνο στο κέντρο κέντρο έβρισκα,λίγο που το κοιταξα.

Κ δεν είναι μόνο το νοσοκομείο σαν νοσοκομείο..τις βάρδιες σκέφτομαι κ πελαγωνω! Πώς θα κοιμαται το μωρό, τι θα τρώει κλπ

Just now, elenioz είπε:

35+5! Έχω μικρή κοιλίτσα και δυσκολεύεται από θέμα χώρου. Θα δείξει! Ότι θελήσει το ίδιο θα γίνει :)

@Renez Ναι ναι στο Έλενα κορίτσι μου! Εχω ουσιαστικά δύο γιατρούς :lol: Απλά τότε με τις καραντίνες κτλπ είχα σταματήσει να πηγαίνω στο νοσοκομείο κ με έβλεπε η γυναικολόγος μου. Η οποία είναι στο Ρέα ξέρει ότι δεν θα γεννήσω μαζί της από την αρχή αλλά είναι πολύ καλή -- κ επειδή είναι δίπλα μας ότι χρειαστώ ακόμα κ τώρα τρέχω σε αυτήν είναι η αλήθεια! 

@Christinα @Anastasia05 Αχ εγώ το έχω πει! Νιώθω ότι είστε ηρωίδες! Είναι πολύ δύσκολο όταν έχεις κ ένα παιδί να φροντίζεις, κ ειδικά σε αυτές τις ηλικίες. Εγώ νιώθω τόσο ψώφια που ούτε τον εαυτό μου δεν μπορώ να κουμαντάρω :mrgreen: Δεν έμεινε πολύ! Όλα θα μπουν σε μια σειρά κ στο δρόμο τους, τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι κ οι πρώτοι μήνες μέχρι να βρεθεί ο ρυθμός με το νέο μέλος! 

Άμα μου έλεγες πριν ένα χρόνο ότι τα παιδιά μου θα έχουν δύο χρόνια διαφορά(πάρα κάτι μέρες) θα σου απαντούσα

 'α,είσαι τρελή!!!!!Δε παίζει!'

Κι όμως!!!:lol:

Τώρα έχω αλλάξει τρόπο σκέψης κ πιστεύω πως είναι πιο δύσκολο να κάνεις δευτερο παιδί όταν το πρώτο είναι πάνω από 5 ,ας πούμε! Έχεις ξεσυνηθισει με πάνες κλπ ,συννενοεισαι με το παιδί,έχεις γυρισει κ δουλειά... Εγω δεν έχω κάνει τίποτα από τα τρία! Θα είναι ζορικα στην αρχή, μετά όμως που θα ξεπεταχτεί κ ο μικρός θα είναι πολύ πιο εύκολα!:)

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη,ακόμη κ στην εισαγωγή  κ την προετοιμασία για τον τοκετό,ήμουν τέρας ψυχραιμίας. Κανένα άγχος, χαλαρά. Γκρινιαζα μόνο επειδή πονούσε το στομάχι μου από την πεινα.. λιγότερο γκρίνιαξα για τον πόνο!!!:tongue:

Ναι έχω κοιτάξει τα κοντινά σπίτια κ έχω βάλει κ καρδούλα:mrgreen: ξενοδοχεία μόνο στο κέντρο κέντρο έβρισκα,λίγο που το κοιταξα.

Κ δεν είναι μόνο το νοσοκομείο σαν νοσοκομείο..τις βάρδιες σκέφτομαι κ πελαγωνω! Πώς θα κοιμαται το μωρό, τι θα τρώει κλπ

Αχχ φίλη μου κ μετά αναρωτιέμαι γτ δε κοιμάμαι!!

Εγώ αν σου πω ότι ήδη έχω κοιτάξει για βρεφικό ποιους έχω κοντά κ ποιος θα βολεψει κτλ??

Θα μου πεις από τώρα??? Ναι κ όμως γτ αφότου πάει 3ων θα πρέπει να ξεκινήσω δουλειά ,οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά μου δεν είναι Αθήνα..

Η μόνη που θα μπορεί να μου κρατάει το μωρό είναι η γιαγιά μου(ετών 71 υγιέστατη δόξα το Θεό) αλλά για πόσο θα έχει αντοχή? Κ τα 7ωρα που τη θέλω εγώ νιώθω πως θα τη κουραζω κάθε μέρα τόσες ώρες..οπότε αποφάσισα με τον άντρα μου 6 μηνών να τον στείλουμε σε ιδιωτικό βρεφικό κοντά μας..θα το πάμε σταδιακά λίγες λίγες ώρες (θα τον παίρνει η γιαγιά μου μέχρι να σχολασω) κ όσο μεγαλώνει θα τον αφήνω κ περισσότερο..

Σκέψου τώρα δλδ τι σκέφτομαι κ εγώ!! Κουράγιο μάνες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Αχχ φίλη μου κ μετά αναρωτιέμαι γτ δε κοιμάμαι!!

Εγώ αν σου πω ότι ήδη έχω κοιτάξει για βρεφικό ποιους έχω κοντά κ ποιος θα βολεψει κτλ??

Θα μου πεις από τώρα??? Ναι κ όμως γτ αφότου πάει 3ων θα πρέπει να ξεκινήσω δουλειά ,οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά μου δεν είναι Αθήνα..

Η μόνη που θα μπορεί να μου κρατάει το μωρό είναι η γιαγιά μου(ετών 71 υγιέστατη δόξα το Θεό) αλλά για πόσο θα έχει αντοχή? Κ τα 7ωρα που τη θέλω εγώ νιώθω πως θα τη κουραζω κάθε μέρα τόσες ώρες..οπότε αποφάσισα με τον άντρα μου 6 μηνών να τον στείλουμε σε ιδιωτικό βρεφικό κοντά μας..θα το πάμε σταδιακά λίγες λίγες ώρες (θα τον παίρνει η γιαγιά μου μέχρι να σχολασω) κ όσο μεγαλώνει θα τον αφήνω κ περισσότερο..

Σκέψου τώρα δλδ τι σκέφτομαι κ εγώ!! Κουράγιο μάνες!!

Δύσκολο.κι αυτό... Αλλά κ τι να κάνεις αν δεν έχεις άλλη επιλογή? 

Δεν είναι νωρίς να ψάχνεις, αν τον πας από 6 μηνών!!! Ψάξε κ όποτε μπορέσεις να πας κι από εκεί να μιλήσεις!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP said:

Κορίτσι μου μήπως να αντικαταστήσεις καμία νύχτικια με πυτζάμα? Πας για καισαρική? Καλύτερα να έχεις εναλλακτικές!

Λες? Νομιζα ότι νυχτικιές πρέπει να έχουμε οτι είναι πιο πρακτικιές..  να βάλω και καμιά πυτζάμα ομως γιατί όχι, δεν έχω βέβαια με κουμπάκια απο πάνω αλλά να πάρω. Με φυσιολογικό σκεφτόμαστε και θα το ήθελα τουλάχιστον να έχω την εγκαιρία να προσπαθήσω αλλά ποιός ξέρει πώς μπορεί να εξελιχθουν τα πράγματα. Ευχαριστώ πάντως :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα νταξξξξ!!

Πολύ κυρία η γυναικολόγος που ακόμη είναι κοντά σου κ μπράβο της!!

Ο άντρας σου πως νιώθει που πλησιάζει ο καιρός??

Εμένα έχει τρελαθεί από χαρά κ ανυπομονησία!! Κ αγωνία φυσικά!! Οπότε τον παίρνω τηλ έχει άγχος μη του πω ότι γεννάμε:P

Άσε χαζομπαμπάδες από τώρα!!!! Αφού χθες εγώ είχα φρικαρει έλεγα συνέχεια - είναι πολύ νωρίς σε δύο εβδομάδες και ο δικός μου μόνο που δεν βγήκε με την ντουντούκα να το φωνάξει. Επιτέλους λέει θα την έχουμε κοντά μας! Μετά πήγε από μόνος του και έφερε την κούνια στο δωμάτιο και κοιτούσε από ποια πλευρά φαίνεται πιο ωραία :lol: 

Όσο για το παιδικό δεν είναι νωρίς γτ αν τον πάτε από τόσο μικρούλη καλά κάνεις κ το ψάχνεις. Αν σας αρέσει φαντάζομαι θα συνεχίσει κ μεγαλώνοντας εκεί! 

@Anastasia05 Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό! Η συνήθεια είναι μεγάλο πράγμα. Από την μια αν έχεις ένα μεγάλο παιδί όσο να ναι σε καταλαβαίνει καλύτερα κ δεν θέλει πολλά πολλά από την άλλη έχεις βγει εντελώς από το πρόγραμμα του μωρού. Άσε που είναι κ γλυκό να είναι κοντά και να κάνουν παρέα σαν κολλητάρια !!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05 και εγω τα ίδια στη πρώτη γέννα! Τέρας ψυχραιμίας! Μόνο το φαγητό σκεφτόμουν... Τώρα ακριβώς τα ίδια σκεφτομαι όπως τα λες έτσι! Να μπορώ να κουνηθώ και να κάνω τα πάντα κ θα είμαστε όλοι καλά! Τα διαδικαστικά με αγχωνουν κι όχι η γέννα κ το μετά!

@Renez έχεις το δίκιο σου κ φυσικά Καλώς που το έχεις ψάξει από τώρα! Αφού έχεις οργάνωση στο κεφαλάκι σου μέσα μην αγχώνεσαι! 6 μηνών θα είναι μια χαρά παιδάκι,ακόμα κ στο μαγαζί στο καρότσι τον παίρνεις, θα είναι κ άνοιξη! Όλα θα γίνουν ,στο λέω γτ 20 ημερών που το άφησα είχα περάσει δράμα πιο πριν! Κι όμως αν είσαι αποφασισμένος κ έχεις πρόγραμμα όλα γίνονται τέλεια! Στη πράξη θα δεις όλα θα είναι ρόδινα! Και τα σκυλάκια φυσικά θα το δεχτούν απλά θα θέλουν κι αυτά τον χρόνο τους! Με αγάπη, ηρεμία κ υπεύθυνες κινήσεις όλα βαίνουν καλώς!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για πειτε μου κάτι κ για το τεστ covid γιατί το σκέφτομαι συνεχώς.. οταν είναι να γεννήσουμε μας κάνουν στο μαιευτήριο εκτός αν είναι προγραμματισμένο οπότε κάπως προγραμματίζεται κ αυτό. Αν πάμε με φυσιολογικό τοκετό ο σύζυγος/συνοδός πού μπορεί να κάνει για να έχει άμεσο αποτέλεσμα γιατί συνήθως κάνει 24 ώρες να βγει νομίζω. Σωστά τα λέω? σόρρυ αν έχει ξανασυζητηθεί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blossombaby είπε:

Κοριτσια για πειτε μου κάτι κ για το τεστ covid γιατί το σκέφτομαι συνεχώς.. οταν είναι να γεννήσουμε μας κάνουν στο μαιευτήριο εκτός αν είναι προγραμματισμένο οπότε κάπως προγραμματίζεται κ αυτό. Αν πάμε με φυσιολογικό τοκετό ο σύζυγος/συνοδός πού μπορεί να κάνει για να έχει άμεσο αποτέλεσμα γιατί συνήθως κάνει 24 ώρες να βγει νομίζω. Σωστά τα λέω? σόρρυ αν έχει ξανασυζητηθεί..

Να πάρεις τηλ να ρωτήσεις γτ από ότι φαίνεται διαφέρουν από κλινική σε κλινική! Ίσως ο σύζυγος κάνει το τεστ αντισωμάτων που είναι rapid test. Βέβαια ακολουθούν κ τη λογική αν δεν έχει η γυναικα θα έχει ο άντρας? Αφού πάμε πακέτο κ οι 2 τα ίδια θα έχουμε!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα πέρα από τους διάσπαρτους πόνους με έπιασε κ διάρροια σήμερα . Να ειναι απο τον καιρό που δροσισε η ότι πλησιάζει ο τοκετός?

@Anastasia05  έχω κ εγώ άγχος για το μετά.  Με 2 μωρά στο σπίτι κ μετά η επιστροφή στη δουλειά μου φαίνεται βουνό μαζί με τα ξενύχτια. (Ευτυχώς  είναι δουλειά γραφείου) 

Στη πρώτη γέννα επειδή δεν ήξερα τον πόνο ,απλά πήγα αδιάθετη κ ανυπομονούσα να γεννήσω κ να φάω κ να πιω νερό όσο θέλω!!!! Τώρα γνωρίζω! 

@Renezκαλά κάνεις να κοιτάτε από τώρα για βρεφικό γτ είναι δύσκολη η επιλογή. 

Εγώ πάλι έχω μισο έτοιμη την βαλίτσα , ρουχαλάκια  μωρού δεν έχω βάλει ακόμα ,τα έχω  ξεχωριστά ακόμα. 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσια εμένα πέρα από τους διάσπαρτους πόνους με έπιασε κ διάρροια σήμερα . Να ειναι απο τον καιρό που δροσισε η ότι πλησιάζει ο τοκετός?

@Anastasia05  έχω κ εγώ άγχος για το μετά.  Με 2 μωρά στο σπίτι κ μετά η επιστροφή στη δουλειά μου φαίνεται βουνό μαζί με τα ξενύχτια. (Ευτυχώς  είναι δουλειά γραφείου) 

Στη πρώτη γέννα επειδή δεν ήξερα τον πόνο ,απλά πήγα αδιάθετη κ ανυπομονούσα να γεννήσω κ να φάω κ να πιω νερό όσο θέλω!!!! Τώρα γνωρίζω! 

@Renezκαλά κάνεις να κοιτάτε από τώρα για βρεφικό γτ είναι δύσκολη η επιλογή. 

Εγώ πάλι έχω μισο έτοιμη την βαλίτσα , ρουχαλάκια  μωρού δεν έχω βάλει ακόμα ,τα έχω  ξεχωριστά ακόμα. 

Είναι σημάδι τοκετού η διάρροια!! Μήπως με ετοιμάσεις πράγματα???

:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Κοριτσια για πειτε μου κάτι κ για το τεστ covid γιατί το σκέφτομαι συνεχώς.. οταν είναι να γεννήσουμε μας κάνουν στο μαιευτήριο εκτός αν είναι προγραμματισμένο οπότε κάπως προγραμματίζεται κ αυτό. Αν πάμε με φυσιολογικό τοκετό ο σύζυγος/συνοδός πού μπορεί να κάνει για να έχει άμεσο αποτέλεσμα γιατί συνήθως κάνει 24 ώρες να βγει νομίζω. Σωστά τα λέω? σόρρυ αν έχει ξανασυζητηθεί..

Πράγματι διαφέρει από κλινική σε κλινική και νοσοκομείο. Εγώ χθες που ρώτησα στο Έλενα μου είπαν ότι περιμένουν την Δευτέρα νέα πρωτόκολλα κ για τους συνοδούς κ για τα τέστ κ να τους ξανά ρωτήσω για σίγουρα. Πάντως για την ώρα σε εμένα είπαν θα το κάνουν εκεί ενώ ο συνοδός/σύζυγος καλό είναι να το έχει ήδη μαζί του. Τώρα αν πάμε εσπευσμένα πιστεύω κ σε αυτόν εκεί θα το κάνουν. 

@ada32 Νομίζω είναι μέσα στα συμπτώματα γενικά του τρίτου τριμήνου. Και συνήθως λένε ότι υποδηλώνει κ τοκετό. Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις πιες νεράκι πολύ, φάε ήπια πράγματα ρυζακι, πατατούλες βραστές , γιαουρτάκι κ βάλε όλα τα ρουχαλακια στην τσάντα να είσαι έτοιμη :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ada32 λες να ήρθε η μεγάλη μέρα; Μακάρι!!! Αν κ εμείς εδώ τις τελευταίες μέρες συζητούσαμε ότι δεν έχουμε τη δυσκοιλιότητα που είχαμε παλιά!

Κορίτσια μην αγχώνεστε με τις δουλειες! Όλα καλά θα πάνε! Εμείς οι εργαζόμενες μαμάδες τα καταφέρνουμε πολύ καλά και με τα δύο αρκεί να υπάρχει μια οργάνωση! 

Κ εγω τώρα πιο πολύ αγχώνομαι πως θα είναι η κορη μακριά μου τις μέρες που θα πάω να γεννησω, πως θα είναι οι πρώτες μέρες με 2 παιδιά στο σπίτι, ο πρώτος καιρός με το νεογεννητο... Η γέννα δεν με απασχολεί καθόλου όπως κ η επιστροφή στη δουλειά σε 6 μήνες.

Η ειρηνουλα και η ηλιόλουστη που χάθηκαν; Λες να βγεις αληθινή @Renez?

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...