Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Είναι σημάδι τοκετού η διάρροια!! Μήπως με ετοιμάσεις πράγματα???

:)

Κ εγώ έτσι νομίζω.. για να δούμε.  Μάλλον προετοιμάζεται το σώμα!! Ναι την έκανα τν βαλίτσα έτοιμη! Οπότε αναμονή τώρα. 

Just now, elenioz είπε:

Πράγματι διαφέρει από κλινική σε κλινική και νοσοκομείο. Εγώ χθες που ρώτησα στο Έλενα μου είπαν ότι περιμένουν την Δευτέρα νέα πρωτόκολλα κ για τους συνοδούς κ για τα τέστ κ να τους ξανά ρωτήσω για σίγουρα. Πάντως για την ώρα σε εμένα είπαν θα το κάνουν εκεί ενώ ο συνοδός/σύζυγος καλό είναι να το έχει ήδη μαζί του. Τώρα αν πάμε εσπευσμένα πιστεύω κ σε αυτόν εκεί θα το κάνουν. 

@ada32 Νομίζω είναι μέσα στα συμπτώματα γενικά του τρίτου τριμήνου. Και συνήθως λένε ότι υποδηλώνει κ τοκετό. Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις πιες νεράκι πολύ, φάε ήπια πράγματα ρυζακι, πατατούλες βραστές , γιαουρτάκι κ βάλε όλα τα ρουχαλακια στην τσάντα να είσαι έτοιμη :)

@marianna1986 Όχι σημερα δεν νομίζω αλλά γεννήσω αλλά από  Δευτέρα ίσως..Γενικά είχα διάρροια σε όλη την εγκυμοσύνη όταν έπαιρνα σίδηρο.  Αλλά τώρα έχω 1 βδομάδα τον σταμάτησα πάλι κ δν είχα. Για να δούμε.. έτοιμη κ η βαλίτσα για παν ενδεχόμενο..

Δεν θυμάμαι κ στο πρώτο αν είχα τις τελευταίες μέρες.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz said:

Πράγματι διαφέρει από κλινική σε κλινική και νοσοκομείο. Εγώ χθες που ρώτησα στο Έλενα μου είπαν ότι περιμένουν την Δευτέρα νέα πρωτόκολλα κ για τους συνοδούς κ για τα τέστ κ να τους ξανά ρωτήσω για σίγουρα. Πάντως για την ώρα σε εμένα είπαν θα το κάνουν εκεί ενώ ο συνοδός/σύζυγος καλό είναι να το έχει ήδη μαζί του. Τώρα αν πάμε εσπευσμένα πιστεύω κ σε αυτόν εκεί θα το κάνουν. 

@ada32 Νομίζω είναι μέσα στα συμπτώματα γενικά του τρίτου τριμήνου. Και συνήθως λένε ότι υποδηλώνει κ τοκετό. Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις πιες νεράκι πολύ, φάε ήπια πράγματα ρυζακι, πατατούλες βραστές , γιαουρτάκι κ βάλε όλα τα ρουχαλακια στην τσάντα να είσαι έτοιμη :)

Λοιπόν αγχωθηκα για το τεστ και έκανα τα τηλέφωνά μου κ εγώ. Θέλουν το μοριακό. Στο μητέρα σου κάνουν εκεί ή μπορείς μετά τον 8ο να κάνεις έξω και το δέχονται. Στο συνοδό δεν κάνουν. Ο συνοδός πρέπει να έχει covid test max 72 ώρες πριν. Πήρα τηλ κ την βιοιατρική, τα κεντρικα τους στους αμπελόκηπους κάνουν και με αυθημερόν αποτέλεσμα αλλά θέλει ραντεβού..μπορεί όμως να βάλουν και εμβόλιμα. θέλει παρακολούθηση όμως γιατί όντως αλλάζουν συνεχώς τα δεδομένα... Αυτά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Λες? Νομιζα ότι νυχτικιές πρέπει να έχουμε οτι είναι πιο πρακτικιές..  να βάλω και καμιά πυτζάμα ομως γιατί όχι, δεν έχω βέβαια με κουμπάκια απο πάνω αλλά να πάρω. Με φυσιολογικό σκεφτόμαστε και θα το ήθελα τουλάχιστον να έχω την εγκαιρία να προσπαθήσω αλλά ποιός ξέρει πώς μπορεί να εξελιχθουν τα πράγματα. Ευχαριστώ πάντως :x

Κορίτσι μου εγώ θα πάρω και από τα δύο! Εμένα μου είπαν ότι το πρώτο 24 Ώρο σε κοιτάζουν από κάτω κτλ αλλά οι δευτερομανουλες ξέρουν καλύτερα! Απλά θα ήθελα να έχω επιλογές! Αν πχ ζεσταθώ και θέλω να ξεσκεπαστω θέλω να κοιμάμαι άνετα γιατί με τη νύχτικια και έτσι όπως φέρνω σβούρες στον ύπνο σίγουρα θα είμαι με το κωλο έξω και θα έχω και τη διπλανή μου :tongue: .

Just now, Blossombaby είπε:

Λοιπόν αγχωθηκα για το τεστ και έκανα τα τηλέφωνά μου κ εγώ. Θέλουν το μοριακό. Στο μητέρα σου κάνουν εκεί ή μπορείς μετά τον 8ο να κάνεις έξω και το δέχονται. Στο συνοδό δεν κάνουν. Ο συνοδός πρέπει να έχει covid test max 72 ώρες πριν. Πήρα τηλ κ την βιοιατρική, τα κεντρικα τους στους αμπελόκηπους κάνουν και με αυθημερόν αποτέλεσμα αλλά θέλει ραντεβού..μπορεί όμως να βάλουν και εμβόλιμα. θέλει παρακολούθηση όμως γιατί όντως αλλάζουν συνεχώς τα δεδομένα... Αυτά.

Στο Ιασώ μέχρι αρχές εβδομάδας δεν ζητούσαν για το σύζυγό. Εμένα μου ειπαν αν μπορεί να προγραμματιστεί κάπως καλό είναι να είναι μέχρι και μιας εβδομάδας πίσω το τεστ μου. Το κάνουν και εκεί αλλά εγώ θα το κάνω έξω διότι είναι μισή τιμή! Τώρα αν χρειαστεί και ο σύζυγός ε μάλλον με σκέφτομαι να το προγραμματίσω το όλο θέμα της γέννας όσο γίνεται για να μην τρέχουμε ή τον αφήσουν απ' εξω! Γενικά έχω αγχωθει με αυτο! Από τη μια ωραία φυσικά να τα αφήσω όλα να κυλήσουν από την άλλη αν δούμε στις 38 ότι δεν το παίρνει απόφαση μήπως θα ήταν καλύτερα να πάω προγραμματισμένα για πρόκληση? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Λοιπόν αγχωθηκα για το τεστ και έκανα τα τηλέφωνά μου κ εγώ. Θέλουν το μοριακό. Στο μητέρα σου κάνουν εκεί ή μπορείς μετά τον 8ο να κάνεις έξω και το δέχονται. Στο συνοδό δεν κάνουν. Ο συνοδός πρέπει να έχει covid test max 72 ώρες πριν. Πήρα τηλ κ την βιοιατρική, τα κεντρικα τους στους αμπελόκηπους κάνουν και με αυθημερόν αποτέλεσμα αλλά θέλει ραντεβού..μπορεί όμως να βάλουν και εμβόλιμα. θέλει παρακολούθηση όμως γιατί όντως αλλάζουν συνεχώς τα δεδομένα... Αυτά.

Στο Ιασώ μέχρι αρχές εβδομάδας δεν ζητούσαν για το σύζυγό. Εμένα μου ειπαν αν μπορεί να προγραμματιστεί κάπως καλό είναι να είναι μέχρι και μιας εβδομάδας πίσω το τεστ μου. Το κάνουν και εκεί αλλά εγώ θα το κάνω έξω διότι είναι μισή τιμή! Τώρα αν χρειαστεί και ο σύζυγός ε μάλλον με σκέφτομαι να το προγραμματίσω το όλο θέμα της γέννας όσο γίνεται για να μην τρέχουμε ή τον αφήσουν απ' εξω! Γενικά έχω αγχωθει με αυτο! Από τη μια ωραία φυσικά να τα αφήσω όλα να κυλήσουν από την άλλη αν δούμε στις 38 ότι δεν το παίρνει απόφαση μήπως θα ήταν καλύτερα να πάω προγραμματισμένα για πρόκληση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σαςςςςς!!! Μου λείψατε πολύυυ, δεν έχω καταφέρει να τις διαβάσω όλες τις σελίδες! Πολύ χάρηκα με τα νέα σας @Jasmine και @Mariamaraki, καλότυχα και υγιή τα κοριτσάκια σας!

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω σταματήσει να δουλεύω, χθες μάλιστα πέρασα τύπου "συνέντευξη" για να ξεκινήσω μια νέα συνεργασία και ξεκινάω πάραυτα, απ'αυτή τη βδομάδα δλδ γιατί καίγεται ο πισινούλης τους απ'ό,τι κατάλαβα... Δεν τους ενόχλησε καθόλου που θα λείψω για την άδεια μητρότητας, όλα ΟΚ! Γυναίκα και μητέρα ήταν η διευθύντρια, αυτό τα εξηγεί όλα...

Κατά τ'άλλα, πήγα ένα υπέροχο σουκού στο Πόρτο Γερμενό με τον σύζυγο, κοιμηθήκαμε στην παραλία (απωθημένο, δεν το χα ξανακάνει, είπα "Ή τώρα ή ποτέ!") και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑΑ... Μέσα στη βδομάδα χτύπησα κι ένα διήμερο στο εξοχικό της θείας στο όμορφο Ξυλόκαστρο να κάνω τα μπανάκια μου και να δω συγγενείς! Όποτε βρίσκω ευκαιρία για μπάνια και κοινωνικότητες το κάνω! Η κοιλιά δε μου αφήνει περιθώρια για άλλου τύπου άσκηση και φοβάμαι μη χάσω τη φόρμα μου και καταλήξω μια άμορφη μάζα στον καναπέ :( Επίσης, το ξέρω ότι μετά τον ερχομό της Μανδάμ, θα μαι κλεισμένη σπίτι για το 40ήμερο τουλάχιστον, οπότε μασκούλα, ανοιχτοί χώροι και σύσφιξη σχέσεων...

Η οποία Μανδάμ πρέπει να χει φτάσει τα 2μιση κιλά αυτήν την εβδομάδα, ήταν 2.250 πριν απο 10 μέρες... Και όσο να 'ναι ζορίζεται εκεί μέσα, και τα πλευρά μου επίσης!! Το χειρότερο απ'όλα είναι το κατούρημα, τί βάσανο!!! Είμαι στο τσακ να βάλω πάνα ενηλίκων να ησυχάσω... Δε μπορώ να βλέπω άλλο το μπάνιο μου, βαρέθηκα! Α, και δεν κοιμάμαι.... Εκεί γύρω στις 4μιση ξυπνάω και με ξαναπαίρνει στις 6 μέχρι τις 8μιση... Κι όσο και να μαι κουρασμένη μέσα στην ημέρα, μάτι δεν μπορώ να κλείσω γιατί δεν έχω συνηθίσει να κοιμάμαι... Τέσπα, ελπίζω να φτιάξει σιγά σιγά... Όπως κι ο καιρός! Αισθάνομαι να ξαναζώ τώρα με τη δροσούλα αλλά θα ξαναέχουμε ζέστες λέει.... Ουφ πιααα!

Ειδική μνεία για τα "πονάκια": Ξεκίνησαν αυτήν τη βδομάδα, αλλά δεν είναι συσπάσεις όπως λένε άλλα κορίτσια, πιο πολύ μηχανικοί πόνοι γιατί αισθάνομαι να πιέζει προς τα κάτω η Μπουμπού, πάντως κατάφερε να με ξυπνήσει απ'τον πονο ένα βράδυ! Άντε να δούμε... 35+1 and counting!

Και σας ευχαριστώ ΠΑΡΡΡΑ ΠΟΛΥΥΥ για τα καλά σας λόγια για τα παιχνίδια!!!! Μετέφερα όλα τα σχόλια στο σύζυγο ο οποίος συγκινήθηκε, AWWWWWW ! Βλέπει ήδη τεχνικά πώς θα το κάνουμε με το δώρο που σκεφτόμαστε να σας κάνουμε ;)  

 

  • Μου αρέσει 9

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello koritsia mou!!!Elpizw na eiste oles kala!!Egw akoma valitsoula den exw ftiaxei,apo vdomada eipa.

Simera teleiwsame k to dwmatio.Bike k to ouranio toxo(deite to sto profil mou,anevasa photo:P) kai sunarmologisame k to likno kai twra kathomaste st’avga mas:D.Simera bika ston mina mou!!!auto itan,trwra metrame antistrofa 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Hello koritsia mou!!!Elpizw na eiste oles kala!!Egw akoma valitsoula den exw ftiaxei,apo vdomada eipa.

Simera teleiwsame k to dwmatio.Bike k to ouranio toxo(deite to sto profil mou,anevasa photo:P) kai sunarmologisame k to likno kai twra kathomaste st’avga mas:D.Simera bika ston mina mou!!!auto itan,trwra metrame antistrofa 

Τι υπέροχα χρώματα!! Με το καλο κορίτσι μου !!

Just now, OctoberMom είπε:

Γειά σαςςςςς!!! Μου λείψατε πολύυυ, δεν έχω καταφέρει να τις διαβάσω όλες τις σελίδες! Πολύ χάρηκα με τα νέα σας @Jasmine και @Mariamaraki, καλότυχα και υγιή τα κοριτσάκια σας!

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω σταματήσει να δουλεύω, χθες μάλιστα πέρασα τύπου "συνέντευξη" για να ξεκινήσω μια νέα συνεργασία και ξεκινάω πάραυτα, απ'αυτή τη βδομάδα δλδ γιατί καίγεται ο πισινούλης τους απ'ό,τι κατάλαβα... Δεν τους ενόχλησε καθόλου που θα λείψω για την άδεια μητρότητας, όλα ΟΚ! Γυναίκα και μητέρα ήταν η διευθύντρια, αυτό τα εξηγεί όλα...

Κατά τ'άλλα, πήγα ένα υπέροχο σουκού στο Πόρτο Γερμενό με τον σύζυγο, κοιμηθήκαμε στην παραλία (απωθημένο, δεν το χα ξανακάνει, είπα "Ή τώρα ή ποτέ!") και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑΑ... Μέσα στη βδομάδα χτύπησα κι ένα διήμερο στο εξοχικό της θείας στο όμορφο Ξυλόκαστρο να κάνω τα μπανάκια μου και να δω συγγενείς! Όποτε βρίσκω ευκαιρία για μπάνια και κοινωνικότητες το κάνω! Η κοιλιά δε μου αφήνει περιθώρια για άλλου τύπου άσκηση και φοβάμαι μη χάσω τη φόρμα μου και καταλήξω μια άμορφη μάζα στον καναπέ :( Επίσης, το ξέρω ότι μετά τον ερχομό της Μανδάμ, θα μαι κλεισμένη σπίτι για το 40ήμερο τουλάχιστον, οπότε μασκούλα, ανοιχτοί χώροι και σύσφιξη σχέσεων...

Η οποία Μανδάμ πρέπει να χει φτάσει τα 2μιση κιλά αυτήν την εβδομάδα, ήταν 2.250 πριν απο 10 μέρες... Και όσο να 'ναι ζορίζεται εκεί μέσα, και τα πλευρά μου επίσης!! Το χειρότερο απ'όλα είναι το κατούρημα, τί βάσανο!!! Είμαι στο τσακ να βάλω πάνα ενηλίκων να ησυχάσω... Δε μπορώ να βλέπω άλλο το μπάνιο μου, βαρέθηκα! Α, και δεν κοιμάμαι.... Εκεί γύρω στις 4μιση ξυπνάω και με ξαναπαίρνει στις 6 μέχρι τις 8μιση... Κι όσο και να μαι κουρασμένη μέσα στην ημέρα, μάτι δεν μπορώ να κλείσω γιατί δεν έχω συνηθίσει να κοιμάμαι... Τέσπα, ελπίζω να φτιάξει σιγά σιγά... Όπως κι ο καιρός! Αισθάνομαι να ξαναζώ τώρα με τη δροσούλα αλλά θα ξαναέχουμε ζέστες λέει.... Ουφ πιααα!

Ειδική μνεία για τα "πονάκια": Ξεκίνησαν αυτήν τη βδομάδα, αλλά δεν είναι συσπάσεις όπως λένε άλλα κορίτσια, πιο πολύ μηχανικοί πόνοι γιατί αισθάνομαι να πιέζει προς τα κάτω η Μπουμπού, πάντως κατάφερε να με ξυπνήσει απ'τον πονο ένα βράδυ! Άντε να δούμε... 35+1 and counting!

Και σας ευχαριστώ ΠΑΡΡΡΑ ΠΟΛΥΥΥ για τα καλά σας λόγια για τα παιχνίδια!!!! Μετέφερα όλα τα σχόλια στο σύζυγο ο οποίος συγκινήθηκε, AWWWWWW ! Βλέπει ήδη τεχνικά πώς θα το κάνουμε με το δώρο που σκεφτόμαστε να σας κάνουμε ;)  

 

Η καλύτερη του χωριού είσαι εσύ να ξερεις:)

Και τις βόλτες κ τα ταξίδια γιατί μετα έχει μπουμπού! Πολύ σε χαίρομαι που κανείς τις βόλτες σου!

Θα έρθουν κ τα πονακια,ούτε εγώ είχα τη πρώτη φορα! Μην ανησυχείς καθόλου!!

Δε θα τη χάσεις τη φόρμα σου,μονο για λίγο!σε λιγότερο από χρόνο μπορεί να έχει επανέλθει το σωμα:)

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι υπέροχα χρώματα!! Με το καλο κορίτσι μου !!

Η καλύτερη του χωριού είσαι εσύ να ξερεις:)

Και τις βόλτες κ τα ταξίδια γιατί μετα έχει μπουμπού! Πολύ σε χαίρομαι που κανείς τις βόλτες σου!

Θα έρθουν κ τα πονακια,ούτε εγώ είχα τη πρώτη φορα! Μην ανησυχείς καθόλου!!

Δε θα τη χάσεις τη φόρμα σου,μονο για λίγο!σε λιγότερο από χρόνο μπορεί να έχει επανέλθει το σωμα:)

 

Καλά, τη σιλουέτα μου σκασίλα μου μεγάλοι και 10 παπαγάλοι άμα τη χάσω, απλά φοβάμαι μην πάω πχ 41εβδ και δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου και αισθάνομαι δυσφορία, και δε μπορώ να κοιμηθώ (όχι ότι τώρα μπορώ, τέσπα!)... Και φυσικά για να γεννήσω πιο άνετα!

Επειδή ήμουν ήδη πολλά κιλά πριν την εγκυμοσύνη, είναι απ'τους φόβους μου... :ph34r:


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Annou τί ωραίο!! Υπέροχοι συνδυασμοί χρωμάτων..

@OctoberMom αφού δεν έχασες τη φόρμα σου ως τώρα, δεν πρόκειται να την χάσεις.. με τόση δραστηριότητα στις τελευταίες βδομάδες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Hello koritsia mou!!!Elpizw na eiste oles kala!!Egw akoma valitsoula den exw ftiaxei,apo vdomada eipa.

Simera teleiwsame k to dwmatio.Bike k to ouranio toxo(deite to sto profil mou,anevasa photo:P) kai sunarmologisame k to likno kai twra kathomaste st’avga mas:D.Simera bika ston mina mou!!!auto itan,trwra metrame antistrofa 

Τελεια χρώματα και πολυ ωραίοοοοο το ουράνιο τόξο!!!!! Να το χαρεί η κορουλα σας συντομα!!!! Κ εσεις μαζί της...... Με το καλό να σας έρθειιιιιι

Just now, OctoberMom είπε:

Γειά σαςςςςς!!! Μου λείψατε πολύυυ, δεν έχω καταφέρει να τις διαβάσω όλες τις σελίδες! Πολύ χάρηκα με τα νέα σας @Jasmine και @Mariamaraki, καλότυχα και υγιή τα κοριτσάκια σας!

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω σταματήσει να δουλεύω, χθες μάλιστα πέρασα τύπου "συνέντευξη" για να ξεκινήσω μια νέα συνεργασία και ξεκινάω πάραυτα, απ'αυτή τη βδομάδα δλδ γιατί καίγεται ο πισινούλης τους απ'ό,τι κατάλαβα... Δεν τους ενόχλησε καθόλου που θα λείψω για την άδεια μητρότητας, όλα ΟΚ! Γυναίκα και μητέρα ήταν η διευθύντρια, αυτό τα εξηγεί όλα...

Κατά τ'άλλα, πήγα ένα υπέροχο σουκού στο Πόρτο Γερμενό με τον σύζυγο, κοιμηθήκαμε στην παραλία (απωθημένο, δεν το χα ξανακάνει, είπα "Ή τώρα ή ποτέ!") και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑΑ... Μέσα στη βδομάδα χτύπησα κι ένα διήμερο στο εξοχικό της θείας στο όμορφο Ξυλόκαστρο να κάνω τα μπανάκια μου και να δω συγγενείς! Όποτε βρίσκω ευκαιρία για μπάνια και κοινωνικότητες το κάνω! Η κοιλιά δε μου αφήνει περιθώρια για άλλου τύπου άσκηση και φοβάμαι μη χάσω τη φόρμα μου και καταλήξω μια άμορφη μάζα στον καναπέ :( Επίσης, το ξέρω ότι μετά τον ερχομό της Μανδάμ, θα μαι κλεισμένη σπίτι για το 40ήμερο τουλάχιστον, οπότε μασκούλα, ανοιχτοί χώροι και σύσφιξη σχέσεων...

Η οποία Μανδάμ πρέπει να χει φτάσει τα 2μιση κιλά αυτήν την εβδομάδα, ήταν 2.250 πριν απο 10 μέρες... Και όσο να 'ναι ζορίζεται εκεί μέσα, και τα πλευρά μου επίσης!! Το χειρότερο απ'όλα είναι το κατούρημα, τί βάσανο!!! Είμαι στο τσακ να βάλω πάνα ενηλίκων να ησυχάσω... Δε μπορώ να βλέπω άλλο το μπάνιο μου, βαρέθηκα! Α, και δεν κοιμάμαι.... Εκεί γύρω στις 4μιση ξυπνάω και με ξαναπαίρνει στις 6 μέχρι τις 8μιση... Κι όσο και να μαι κουρασμένη μέσα στην ημέρα, μάτι δεν μπορώ να κλείσω γιατί δεν έχω συνηθίσει να κοιμάμαι... Τέσπα, ελπίζω να φτιάξει σιγά σιγά... Όπως κι ο καιρός! Αισθάνομαι να ξαναζώ τώρα με τη δροσούλα αλλά θα ξαναέχουμε ζέστες λέει.... Ουφ πιααα!

Ειδική μνεία για τα "πονάκια": Ξεκίνησαν αυτήν τη βδομάδα, αλλά δεν είναι συσπάσεις όπως λένε άλλα κορίτσια, πιο πολύ μηχανικοί πόνοι γιατί αισθάνομαι να πιέζει προς τα κάτω η Μπουμπού, πάντως κατάφερε να με ξυπνήσει απ'τον πονο ένα βράδυ! Άντε να δούμε... 35+1 and counting!

Και σας ευχαριστώ ΠΑΡΡΡΑ ΠΟΛΥΥΥ για τα καλά σας λόγια για τα παιχνίδια!!!! Μετέφερα όλα τα σχόλια στο σύζυγο ο οποίος συγκινήθηκε, AWWWWWW ! Βλέπει ήδη τεχνικά πώς θα το κάνουμε με το δώρο που σκεφτόμαστε να σας κάνουμε ;)  

 

Καλε πως τα αντέχεις όλα αυτά????? Εγώ κάθε μέρα και πιο δυσκολα πλεον.... Πρώτα απ ολα ζεσταινομαι τοοοοσοοοο ακόμα και σήμερα ααα.... Ναι με αιρκοντισιον είμαι και σήμερα ααα..... Δεν αντεχωωωω........ Βγήκαμε επίσης με τον άντρα μου να παμε να παρουμε κάποια πραγματα για το μωρό και ξαπλωσα το κάθισμα πολυ πισω γτ δεν βολευομουν με τπτ...... 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, ada32 said:

 Καλά κάνεις κ Ρωτάς . Ότι θέλεις να με ρωτήσεις.  Το πρώτο το γέννησα 40+1 ,40 εβδ το πρωί ξεκινησαν οι πόνοι , τους πέρασα όλη μέρα στο σπίτι γτ ήταν σαν της περιόδου(κ πρωταρα δεν ήξερα ότι είναι γέννας..) Κ την νύχτα που έγιναν 20 λεπτοί πήγα νοσοκομείο.  Κ γέννησα το πρωί πολύ γρήγορα χωρίς επισκληρ. 3410 τον γιο μου!! Τελευταία φορά που είχα κάνει nst (2 είχα κάνει όλο κ όλο) στην 39η δεν είχα συσπάσεις καθόλου.κ δεν είχε εμπεδωθεί το μωρό αλλά να που γέννησα μόνη μου! Nst έκανα 2 φορές κ δεν ξανά πήγα γτ επειδή είχα καλή εγκυμοσύνη ήταν προληπτικά.. βέβαια είχα τεράστια κοιλιά γτ είχα πάρει 30 κιλά !!! Αλλά το μωρό βγήκε φυσιολ. Οπότε κ τώρα που είμαι  ήδη ανοιχτη , Χωρίς προβλήματα κ φυσιολ βάρος μωρού πιστεύω να μην είναι πολύ δύσκολα. Δεν έχω έμπειρια με μεγάλα μωρά αλλά έχω ακούσει ότι καλό είναι να γεννιούνται λίγο πιο νωρίς γτ όσο μεγαλύτερο είναι τόσο θα δυσκολέψει την γυναίκα για φ.τ.

Πόσο είσαι σε εβδ κ πόσο το μωράκι σε βάρος?

 Ακριβώς!!!

Είμαι θεσ/ Νίκη κ μάλλον για γενική κλινική με βλέπω

Τέλεια, όλα πήγανε πάρα πολύ καλά στην πρώτη γέννα σου... εύχομαι το ίδιο και στην επόμενη σύντομα, με το καλό! Εγώ κλείνω 37 εβδομάδες σήμερα (αύριο μπαίνω 38η), οπότε υποτίθεται ότι έχω άλλες 3 εβδομάδες μπροστά μου. Το μωρό δε ξέρω πόσο μεγάλο ακριβώς είναι γιατί δε μας κάνουν υπέρηχο πια εδώ που είμαι (Αμερική) αλλά στην β επιπέδου που τον μέτρησαν τελευταία φορά ήταν 7-10 μέρες μεγαλύτερος από την ηλικία του, οπότε πιστεύω ότι πλέον θα είναι σίγουρα 3 κιλά. Πάντως η κοιλιά μου είναι τεράστια και έχει βαρύνει πάρα πολύ. Από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω βάλει 10 κιλά, οπότε δεν έβαλα πολλά γενικά (ολόκληρη μια κοιλιά είμαι τώρα).

 

5 hours ago, Eirini_ka said:

Καλημέρα κορίτσια μου, στέλνω και εδώ μήπως καμία το περνάει ή το χει περάσει γιατί είναι ανυπόφορο!

Είμαι 38+2 και κυρίως από χθες έχω κάτι ενοχλήσεις ή πιο σωστά πόνο στους προσαγωγούς και ανάμεσα στο αιδοίο αν το προσδιορίζω σωστά, σε σημείο που πονάω όταν πάω να γυρίσω πλευρό, να σηκωθώ και μαλιστα δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω λόγω πόνου.. ο γιατρός Μ πε είναι φυσιολογικο.. το χει νιώσει καμία κορίτσια μου; Εκεί που ήθελα να περπατάω τώρα ειδικά δεν μπορώ με το τίποτα..  ούτε βήμα καλά καλά να κάνω..

Γεια σου κορίτσι. Εγώ δεν το έχω αυτό που λες, αλλά όπως μου ακούγεται μάλλον θα κατεβαίνει το μωρό πιο χαμηλά κ θα ετοιμάζεται για τον τοκετό. Αφού ο γιατρός σου λέει ότι είναι εντάξει μην ανησυχείς. Απλά κάνε υπομονή... σχεδόν έφτασες στο τέλος!

 

4 hours ago, Renez said:

Βρε αγχωτική κ εσύ μανούλα που έλεγες σε εμένα να μη βιαζομαι τι μου έχεις πάθει τη τελευταία εβδομάδα ειδικά,ε?

Βέβαια λόγω απόστασης συμφωνώ φουλ να είσαι προετοιμασμένη με τα μπαγκαζια σου αλλά μη μου αγχώνεσαι,θα μείνει σου λέω μέχρι τέλος του μηνός ο πασακας σου!! Όσο κ να τσιναει κ να κλοτσαει δε την αφήνει τη μανούλα έτσι εύκολα:x

Είπαμε τα αγοράκια μας είναι πιο μαμακικαααα:D

Καλημέρααα!!

Καλημέρα Αμερικανακι μας!!

Καλέ μη μου αγχώνεσαι που ακούς άλλα συστήματα εδώ,δεν έχουμε πει από την αρχή της εγκυμοσύνης σου πως είναι διαφορετικά Ελλάδα- Αμερική αλλά εμπιστευόμαστε κ τα δυο συστήματα?

Μια χαρά δεν έχεις πάει δόξα το Θεό ως τώρα? Σσσσσσ λοιπόν κ μη μου αγχώνεσαι ,είσαι κ αγορομανουλα δεν το επιτρέπω!!^_^

Πάντως για να σου απαντήσω κ εγώ,από όσα μου έχει πει ο γιατρός μου από 37η κάνουμε συνήθως εδώ nst διότι πλέον δεν μπορεί κ ο υπέρηχος να μετρήσει καλά το βάρος του παιδιού οπότε δε έχει πλέον σημασία αυτό..στο nst βλέπουν τη καρδούλα του (που αν υπάρχει περιτύλιξη ή κάτι άλλο που το κάνει να νιώθει δυσφορία θα φανεί στους παλμούς του) κ τις συσπάσεις τις μήτρας ώστε να δουν αν είμαστε κοντά σε αυτές του τοκετού..

Ναι, κάνει νόημα αυτό που λες... σ'ευχαριστώ για την απάντηση!:wink: Όχι εντάξει, δεν αγχώθηκα τώρα γι'αυτό, απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο σύμπτωμα ή σημάδι που να παραπέμπει τους γιατρούς στο να κάνουν αυτήν την εξέταση, για να ξέρω αν μου τύχει να το πω και στον δικό μου γιατρό να το κοιτάξει.

 

3 hours ago, Renez said:

Αχχ φίλη μου κ μετά αναρωτιέμαι γτ δε κοιμάμαι!!

Εγώ αν σου πω ότι ήδη έχω κοιτάξει για βρεφικό ποιους έχω κοντά κ ποιος θα βολεψει κτλ??

Θα μου πεις από τώρα??? Ναι κ όμως γτ αφότου πάει 3ων θα πρέπει να ξεκινήσω δουλειά ,οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά μου δεν είναι Αθήνα..

Η μόνη που θα μπορεί να μου κρατάει το μωρό είναι η γιαγιά μου(ετών 71 υγιέστατη δόξα το Θεό) αλλά για πόσο θα έχει αντοχή? Κ τα 7ωρα που τη θέλω εγώ νιώθω πως θα τη κουραζω κάθε μέρα τόσες ώρες..οπότε αποφάσισα με τον άντρα μου 6 μηνών να τον στείλουμε σε ιδιωτικό βρεφικό κοντά μας..θα το πάμε σταδιακά λίγες λίγες ώρες (θα τον παίρνει η γιαγιά μου μέχρι να σχολασω) κ όσο μεγαλώνει θα τον αφήνω κ περισσότερο..

Σκέψου τώρα δλδ τι σκέφτομαι κ εγώ!! Κουράγιο μάνες!!

Καλά κάνεις και το ψάχνεις από τώρα. Καλύτερα να είσαι οργανωμένη από το να τρέχεις τελευταία στιγμή και να μη βρίσκεις. Κι εγώ σας είπα τον δικό μας τον μπέμπη έχει μήνες που τον βάλαμε στη λίστα αναμονής για τον παιδικό σταθμό του πανεπιστημίου εδώ (που είναι ο καλύτερος) για να είναι μπροστά στη λίστα μήπως και τον πάρουνε από τον Αύγουστο που ξεκινάει η σχολική χρονιά!

 

Just now, OctoberMom said:

Γειά σαςςςςς!!! Μου λείψατε πολύυυ, δεν έχω καταφέρει να τις διαβάσω όλες τις σελίδες! Πολύ χάρηκα με τα νέα σας @Jasmine και @Mariamaraki, καλότυχα και υγιή τα κοριτσάκια σας!

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω σταματήσει να δουλεύω, χθες μάλιστα πέρασα τύπου "συνέντευξη" για να ξεκινήσω μια νέα συνεργασία και ξεκινάω πάραυτα, απ'αυτή τη βδομάδα δλδ γιατί καίγεται ο πισινούλης τους απ'ό,τι κατάλαβα... Δεν τους ενόχλησε καθόλου που θα λείψω για την άδεια μητρότητας, όλα ΟΚ! Γυναίκα και μητέρα ήταν η διευθύντρια, αυτό τα εξηγεί όλα...

Κατά τ'άλλα, πήγα ένα υπέροχο σουκού στο Πόρτο Γερμενό με τον σύζυγο, κοιμηθήκαμε στην παραλία (απωθημένο, δεν το χα ξανακάνει, είπα "Ή τώρα ή ποτέ!") και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑΑ... Μέσα στη βδομάδα χτύπησα κι ένα διήμερο στο εξοχικό της θείας στο όμορφο Ξυλόκαστρο να κάνω τα μπανάκια μου και να δω συγγενείς! Όποτε βρίσκω ευκαιρία για μπάνια και κοινωνικότητες το κάνω! Η κοιλιά δε μου αφήνει περιθώρια για άλλου τύπου άσκηση και φοβάμαι μη χάσω τη φόρμα μου και καταλήξω μια άμορφη μάζα στον καναπέ :( Επίσης, το ξέρω ότι μετά τον ερχομό της Μανδάμ, θα μαι κλεισμένη σπίτι για το 40ήμερο τουλάχιστον, οπότε μασκούλα, ανοιχτοί χώροι και σύσφιξη σχέσεων...

Η οποία Μανδάμ πρέπει να χει φτάσει τα 2μιση κιλά αυτήν την εβδομάδα, ήταν 2.250 πριν απο 10 μέρες... Και όσο να 'ναι ζορίζεται εκεί μέσα, και τα πλευρά μου επίσης!! Το χειρότερο απ'όλα είναι το κατούρημα, τί βάσανο!!! Είμαι στο τσακ να βάλω πάνα ενηλίκων να ησυχάσω... Δε μπορώ να βλέπω άλλο το μπάνιο μου, βαρέθηκα! Α, και δεν κοιμάμαι.... Εκεί γύρω στις 4μιση ξυπνάω και με ξαναπαίρνει στις 6 μέχρι τις 8μιση... Κι όσο και να μαι κουρασμένη μέσα στην ημέρα, μάτι δεν μπορώ να κλείσω γιατί δεν έχω συνηθίσει να κοιμάμαι... Τέσπα, ελπίζω να φτιάξει σιγά σιγά... Όπως κι ο καιρός! Αισθάνομαι να ξαναζώ τώρα με τη δροσούλα αλλά θα ξαναέχουμε ζέστες λέει.... Ουφ πιααα!

Ειδική μνεία για τα "πονάκια": Ξεκίνησαν αυτήν τη βδομάδα, αλλά δεν είναι συσπάσεις όπως λένε άλλα κορίτσια, πιο πολύ μηχανικοί πόνοι γιατί αισθάνομαι να πιέζει προς τα κάτω η Μπουμπού, πάντως κατάφερε να με ξυπνήσει απ'τον πονο ένα βράδυ! Άντε να δούμε... 35+1 and counting!

Και σας ευχαριστώ ΠΑΡΡΡΑ ΠΟΛΥΥΥ για τα καλά σας λόγια για τα παιχνίδια!!!! Μετέφερα όλα τα σχόλια στο σύζυγο ο οποίος συγκινήθηκε, AWWWWWW ! Βλέπει ήδη τεχνικά πώς θα το κάνουμε με το δώρο που σκεφτόμαστε να σας κάνουμε ;)  

 

Καλή αρχή στην καινούργια συνεργασία και χαρά στο κουράγιο σου! Πάντως σε ζηλεύω και σε χαίρομαι πάρα πολύ να ξέρεις που κάνεις και τις βόλτες σου και τις διακοπές σου, ειδικά τώρα που έχεις άλλη ξεγνοιασιά χωρίς μωρό ακόμα! Εμείς δυστυχώς δεν το χαρήκαμε καθόλου το φετινό καλοκαίρι, αλλά ανυπομονούμε για το επόμενο... με τον μπόμπιρα πια παρέα!:wink: Καλά το επόμενο καλοκαίρι θα είναι πολύ διαφορετικό για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , LadyP είπε:

μου

 

1 hour ago, Blossombaby είπε:

Λοιπόν αγχωθηκα για το τεστ και έκανα τα τηλέφωνά μου κ εγώ. Θέλουν το μοριακό. Στο μητέρα σου κάνουν εκεί ή μπορείς μετά τον 8ο να κάνεις έξω και το δέχονται. Στο συνοδό δεν κάνουν. Ο συνοδός πρέπει να έχει covid test max 72 ώρες πριν. Πήρα τηλ κ την βιοιατρική, τα κεντρικα τους στους αμπελόκηπους κάνουν και με αυθημερόν αποτέλεσμα αλλά θέλει ραντεβού..μπορεί όμως να βάλουν και εμβόλιμα. θέλει παρακολούθηση όμως γιατί όντως αλλάζουν συνεχώς τα δεδομένα... Αυτά.

Κ εγώ πηρα μητέρα σήμερα.... Μου είπαν ότι για εμενα μπορώ να το κάνω από τώρα το τεστ και να το δεχτουν καθώς υποτίθεται ότι είμαι προσεκτικη και δεν  βγαίνω έξω έτσι ώστε να ερθω σε επαφή με τον κόσμο και να κολλήσω κάτι.... Ο άντρας θα πρπ να έχει τεστ λίγων ημερών.... Και αφου μπει μεσα δενπορει να βγει εκτός κ είναι κάτι πολυ επείγον......... 

πρίν από 44 λεπτά , LadyP είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα πάρω και από τα δύο! Εμένα μου είπαν ότι το πρώτο 24 Ώρο σε κοιτάζουν από κάτω κτλ αλλά οι δευτερομανουλες ξέρουν καλύτερα! Απλά θα ήθελα να έχω επιλογές! Αν πχ ζεσταθώ και θέλω να ξεσκεπαστω θέλω να κοιμάμαι άνετα γιατί με τη νύχτικια και έτσι όπως φέρνω σβούρες στον ύπνο σίγουρα θα είμαι με το κωλο έξω και θα έχω και τη διπλανή μου :tongue:

Κ εγώ πηρα και από τα δυο για τον ίδιο λόγο ακριβώς.... Πιο πολυ με βολεύουν τα σορτσακια...... Και βλέπω εκεί..... 

1 ώρα πρίν, marianna1986 είπε:

@ada32 λες να ήρθε η μεγάλη μέρα; Μακάρι!!! Αν κ εμείς εδώ τις τελευταίες μέρες συζητούσαμε ότι δεν έχουμε τη δυσκοιλιότητα που είχαμε παλιά!

Κορίτσια μην αγχώνεστε με τις δουλειες! Όλα καλά θα πάνε! Εμείς οι εργαζόμενες μαμάδες τα καταφέρνουμε πολύ καλά και με τα δύο αρκεί να υπάρχει μια οργάνωση! 

Κ εγω τώρα πιο πολύ αγχώνομαι πως θα είναι η κορη μακριά μου τις μέρες που θα πάω να γεννησω, πως θα είναι οι πρώτες μέρες με 2 παιδιά στο σπίτι, ο πρώτος καιρός με το νεογεννητο... Η γέννα δεν με απασχολεί καθόλου όπως κ η επιστροφή στη δουλειά σε 6 μήνες.

Η ειρηνουλα και η ηλιόλουστη που χάθηκαν; Λες να βγεις αληθινή @Renez?

Οχι οχι εδώ ειμαιιιιιι....... Ακόμα με την κοιλιά τουμπανο οο!!!!! Απλά τις 2 τελευταίες μέρες είμαι όλο μέσα και δεν έχω όρεξη για τπτ...... Θέλω να βγω λιγο και δεν μπορω..... Δεν μπορώ να είμαι έτσι περιορισμενη..... Εν τω μεταξυ σήμερα νομίζω ότι γυρισε ο μικρός ρε κορίτσια..... Ένιωθα τα ποδια του στα δεξιά και κοιλιά στα αριστερά και σήμερα τα νιώθω ανάποδα..... Λέτε να υπάρχει θέμα? Ο γιατρός Μ είχε πει ότι στην θέση π ήταν, ήταν στο ιδανικό....... Τώρα???? Πάλι τεταρτη έχω ραντεβου.... Θα δουμε..... 

9 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Κορίτσια μου, εσείς που κάνετε nst έχετε κάποιες ενδείξεις/ανησυχίες και σας το κάνει ο γιατρός σας, ή είναι προληπτική εξέταση ρουτίνας σε αυτή τη φάση?

 

Ναι, την πρόκληση κι εγώ θα ήθελα να την αποφύγω αν γίνεται, ειδικά εφόσον είναι και το πρώτο μου μωρό και δε θέλω να πιέσω ούτε εκείνο ούτε τον εαυτό μου αν δεν είμαστε έτοιμοι. Το πρόβλημα είναι ότι είναι ήδη μεγάλος, στην 37η εβδομάδα, (και η κοιλιά μου επίσης νομίζω ότι θα εκραγεί ανα πάσα στιγμή) και ο γιατρός μου είπε ότι αν περάσουμε τις 40 εβδομάδες και ο τράχηλος μου φαίνεται έτοιμος θα κάνουμε πρόκληση. Προς το παρόν βέβαια ο δικός μου είναι ακόμα ψηλά και φυσικά δεν έχει εμπεδωθεί, οπότε δε ξέρω τί θα κάνουμε πραγματικά. Τώρα από αύριο που θα μπω 38η εβδομάδα θα αρχίσω να περπατάω όσο μπορώ μήπως και βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Εσύ λογικά εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις πρόκληση. Σε βοηθάει βέβαια που έχεις ήδη μια γέννα στο ιστορικό σου. Στην πρώτη σου γέννα που ξεπέρασες τις 40 εβδομάδες και είχες και αγοράκι κάνατε πρόκληση ή ήρθε φυσιολογικά από μόνος του? Είχε εμπεδωθεί από πρίν? Σε μέγεθος ήταν καλός? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά προσπαθώ να δω τί γίνεται σε παρόμοιες περιπτώσεις μήπως βγάλω άκρη, γιατί όλες οι φίλες μου που έχουνε γεννήσει μέχρι στιγμής είχανε μικρές κοιλίτσες, μικρά μωρά και γεννήσανε νωρίτερα από τις 40 εβδομάδες. Μόνο η δίδυμη αδερφή μου είχε μεγάλα μωρά (αγόρια και τα δυο) ξεπέρασε την πητ της, της έκαναν πρόκληση αλλά το μωρό δεν κατέβαινε, δεν είχε διαστολή και τελικά αναγκάστηκε να κάνει καισαρική. Όπως καταλαβαίνεις φοβάμαι ότι με περιμένει η ίδια διαδικασία.

 

Καλημέρααα! Ναι, με τα μηχανήματα πράγματι οι υπολογισμοί βάρους έχουν πολλές αποκλίσεις. Αφού όμως φαίνονται όλα καλά αυτό έχει σημασία. Καισαρική δηλαδή για ποιά εβδομάδα σου την προγραμματίζουνε? Από όσο ξέρω και έχω ακούσει από άλλους συνήθως την κάνουν στις 39 εβδομάδες, δηλαδή μια εβδομάδα νωρίτερα από την πητ. Για να σου το είπανε οι γιατροί βέβαια κάτι θα ξέρουν. Έχεις όμως λιγάκι περιθώριο ακόμα μέχρι τότε!

Κορίτσι μου εν τω μεταξυ ουτε εγώ έχω κάνει  nst ακόμα.... Ουτε καν Μ το έχει αναφέρει ο γιατρος...... Ότι λες πως κάνετε εκεί στην Αμερική αυτά κάνει κ ο γιατρος..... Μια φορά στο τρίμηνο απ ότι Μ έχει πει αυτός είναι στην Αμερική οπότε είναι σίγουρα επηρεασμένος από αυτά που κάνουν εκεί....... Εγώ τον εμπιστευομαι παντως......!!!! Θα δουμε πως θα παει στα επόμενα ραντεβου (ps δεν ξέρω ποσα έχουμε ακόμα χιχιχιχι) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Τελεια χρώματα και πολυ ωραίοοοοο το ουράνιο τόξο!!!!! Να το χαρεί η κορουλα σας συντομα!!!! Κ εσεις μαζί της...... Με το καλό να σας έρθειιιιιι

Καλε πως τα αντέχεις όλα αυτά????? Εγώ κάθε μέρα και πιο δυσκολα πλεον.... Πρώτα απ ολα ζεσταινομαι τοοοοσοοοο ακόμα και σήμερα ααα.... Ναι με αιρκοντισιον είμαι και σήμερα ααα..... Δεν αντεχωωωω........ Βγήκαμε επίσης με τον άντρα μου να παμε να παρουμε κάποια πραγματα για το μωρό και ξαπλωσα το κάθισμα πολυ πισω γτ δεν βολευομουν με τπτ...... 

Φίλη, κοιτάω απο τώρα πού θα φορτωθώ για 3ήμερο το επόμενο σουκού με τέτοια ζέστη! Πραγματικά δεν θα την παλέψω Αθήνα αν όντως κάνει τα 32άρια που λέει πάλι... Βέβαια 2ήμερο θα ναι γτ θα έχουμε μια βάφτιση Κυριακή εκτός αν με ξεκαλέσουν λόγω των 20 ατόμων! Όχι τπτ άλλο, μέσα δε θα επιτρέπουν, τραπέζι δε θα χει μετά, αν δεν το αγαπούσα τόσο αυτό το νινί, δε θα πήγαινα...

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Φίλη, κοιτάω απο τώρα πού θα φορτωθώ για 3ήμερο το επόμενο σουκού με τέτοια ζέστη! Πραγματικά δεν θα την παλέψω Αθήνα αν όντως κάνει τα 32άρια που λέει πάλι... Βέβαια 2ήμερο θα ναι γτ θα έχουμε μια βάφτιση Κυριακή εκτός αν με ξεκαλέσουν λόγω των 20 ατόμων! Όχι τπτ άλλο, μέσα δε θα επιτρέπουν, τραπέζι δε θα χει μετά, αν δεν το αγαπούσα τόσο αυτό το νινί, δε θα πήγαινα...

Χαχαχαχ τελειοοοοοο.... Πολυ σε χαίρομαι να ξέρεις...... Κ εγώ έτσι ήμουν μέχρι την προηγουμενη εβδομάδα...... Αυτές τις μέρες έχω πεσει λίγο..... Η μάλλον έχω βαρύνει περισσοτερο....... Το μόνο π σκέφτομαι είναι να κάνω μπάνιο και να δροσιστώ....... Μάλλον πρπ να βγω λιγο να ξεσκουριασω.... Όσο το αφήνω με αφήνει.... Αλλά πλεον δεν μ μπαίνει και τπτ...... Ουτε παπουτσια ουτε ρουχα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γυρίσαμε από Doppler! Λοιπόν το μπεμπακια μας μας το έβγαλε 2750 και είμαι 36 ακριβώς αλλά η έκπληξη ήταν άλλη! Έχουμε εμπεδωθεί κορίτσια για αυτό δεν κουνιομαστε πολυ! Έπαθα ένα μικρό σοκ... Μου λέει ο γιατρός ανά πάσα στιγμή πλέον μπορεί να σπάσουν τα νερά... Λέτε να είμαι η επόμενη? Αγχώθηκα καλέ!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...