Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Τι καλαααα!

Μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να μπει κ κάνα τζιν με ελαστικότητα ( σε εμένα σίγουρα οχι) ,Αργώ να χάσω γτ δεν κάθομαι να πολυσκασω κιόλας! Με είχαν βολέψει πολύ 2 παντελονακια με λάστιχο πίσω στη μεση που είχα πάρει κ τα έχω φυλάξει γτ κ πάλι πρέπει να πηγαίνω λίγο ευπρεπής στη δουλειά κι όχι με φόρμες! Ασε που πέρσυ είχα πάρει ένα τύπου δερματινη κ μου ηταν μεγάλο...Ε δεν το άλλαξα.. άσε λέω θα χρειαστεί.. χιχιχιχι ! Εσύ μην πάρεις άλλο τζιν βρε, θα μπεις...κ τα φορεματάκια μας θα μας κάνουν, μια χαρά κουκλιτσες! Από άνοιξη όμως που θα έχει φύγει το φούσκωμα, έχουμε ανανέωση γκαρνταρομπας!!! Ευκαιρία ψάχνουμε!

Μωρέ είναι που όλα μου τα παντελόνια είναι κλαρίνο!!!φουλ σλιμ γραμμή!δεν παίζει με τίποτα να μπω μέχρι τα Χριστούγεννα!

Έχω κάνα δυο τζιν λίγο πιο νορμάλ αλλά δεν έχουν καθόλου ελαστικότητα!αυτά που λες με το λάστιχο πρέπει να είναι πολύ πρακτικά ε;

Ναιιιι την άνοιξη θα ανανεωθεί η γκαρνταρόμπα και μάλλον και της μπέμπας με τρελιαρικα ανοιξιάτικα σετάκια!!!:wub:

  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Με γιατρό μίλησες??? Είμαστε σε φάση που ενημερώνουμε για πονακια που δεν φευγουν! Τώρα πώς είσαι?

Εμένα δεν παίρνει τόσα ευτυχώς!:mrgreen:

Κ ούτε την πρώτη ούτε τώρα με βλέπει κάθε εβδομάδα. Το πιο σύντομο που θα με δει είναι τώρα στις δύο εβδομάδες(είχα ραντεβού το προηγούμενο Σάββατο κ έχω πάλι το επόμενο),κι αυτό επειδή έχω πονακια συνέχεια κ το μωράκι είναι μεγάλο 

Μάλλον θα είναι κ το τελευταίο ραντεβού! :wub: Δηλαδή θα μου πει κάτι του τύπου περιμένουμε μέχρι μια ημερομηνία να ξεκινήσει ο τοκετός αλλιώς πρόκληση :mrgreen: 

Νομίζω συνήθως ζητάνε,έτσι μου έχουν πει. Θα το συζητήσεις μαζί του? Λεπτό θέμα. Κι εγώ θα έδινα κάτι άμα μου είχε σταθεί έτσι..

Κι εγώ είμαι κατά των τόσων υπερήχων..ειδικά όταν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος για να γίνει..

 

Τον ειχαμε ρωτήσει στο δεύτερο ραντεβού κ είχε πει "αν είστε ευχαριστημένοι από εμένα , ο,τι θέλετε.." 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Τα τζιν μου τα έχω χώσει κάπου για του χρόνου πια! Χεχε εμένα ήταν όλα ψιλομεσα τα άτιμα ίσια γραμμή αλλά πατούσαν κοιλιά για κανένα λόγο δεν θα μπαίνω! Αχ αγαπώ χειμώνα και χουχουλιασμα δεν μπορώ το καλοκαίρι μόνο όταν είμαι διακοπές μετά θέλω ψύχρα.λοιπον κορίτσια συμβουλή εγώ τη πάτησα! Βγήκα χτες όλο χαρά από το γιατρό λέω στον άντρα μου τι ωραία εμπεδωθηκε η μπέμπα είναι χαμηλά κτλ και του λέω ο τράχηλος θέλει δουλίτσα ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Σεξακι...καλά μου λέει είσαι τρελή? Είναι χαμηλά το μωρό και εγώ θα κάνω δουλίτσες? Ξέχνα το θα την ενοχλώ :-DΜΗ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ. Με το ζόρι τον επεισα χτες και δεν μπορώ να κάνω και πολλά τσαλιμια με τη κοιλουμπα:shock:

  • Χαχα 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Τα τζιν μου τα έχω χώσει κάπου για του χρόνου πια! Χεχε εμένα ήταν όλα ψιλομεσα τα άτιμα ίσια γραμμή αλλά πατούσαν κοιλιά για κανένα λόγο δεν θα μπαίνω! Αχ αγαπώ χειμώνα και χουχουλιασμα δεν μπορώ το καλοκαίρι μόνο όταν είμαι διακοπές μετά θέλω ψύχρα.λοιπον κορίτσια συμβουλή εγώ τη πάτησα! Βγήκα χτες όλο χαρά από το γιατρό λέω στον άντρα μου τι ωραία εμπεδωθηκε η μπέμπα είναι χαμηλά κτλ και του λέω ο τράχηλος θέλει δουλίτσα ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Σεξακι...καλά μου λέει είσαι τρελή? Είναι χαμηλά το μωρό και εγώ θα κάνω δουλίτσες? Ξέχνα το θα την ενοχλώ :-DΜΗ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ. Με το ζόρι τον επεισα χτες και δεν μπορώ να κάνω και πολλά τσαλιμια με τη κοιλουμπα:shock:

Άσε εμένα δε πείθετε με τίποτε φίλη τηνε δω πατήσει μήνες τώρα!! 

Σαν εφηβα παίζουμε τα δύο μας πλέον:P

Αχχχχ όσο για τη δροσουλααα ναιιιι την αγαπώ!! Βέβαια βγάλαμε τα σκυλιά βολτα κ είχε περισσότερη ζέστη απ' ότι στο σπίτι κ δε το περίμενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ada32 πως είσαι; Επέστρεψε ο άντρας σου; Σε τη φάση βρίσκονται τα σημάδια σου;

Όσον αφορά τους γιατρούς άμα είναι ιδιώτες καλά κάνουν κ ζητανε, έχουν σπουδάσει κ έχουν κοπιάσει για την επιστήμη τους! Εμένα μου παίρνει 50€ στην επίσκεψη αλλά από τότε που μπήκα στο μήνα δεν μου παίρνει τπτ. Δεν τα λυπάμαι όμως, γι αυτό και δουλεύω για να μην στερούμαι κάτι που θελω! Παρ όλα αυτά σαν τη @Christinα δεν έχω κανέναν γιατρό για θεο.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@ada32 πως είσαι; Επέστρεψε ο άντρας σου; Σε τη φάση βρίσκονται τα σημάδια σου;

Όσον αφορά τους γιατρούς άμα είναι ιδιώτες καλά κάνουν κ ζητανε, έχουν σπουδάσει κ έχουν κοπιάσει για την επιστήμη τους! Εμένα μου παίρνει 50€ στην επίσκεψη αλλά από τότε που μπήκα στο μήνα δεν μου παίρνει τπτ. Δεν τα λυπάμαι όμως, γι αυτό και δουλεύω για να μην στερούμαι κάτι που θελω! Παρ όλα αυτά σαν τη @Christinα δεν έχω κανέναν γιατρό για θεο.

Αχχχ λες να γεννήσει κ η Άντα τώρα? Άντεε να δούμε!!

Κ εγώ συμφωνώ απολύτως σε αυτό που λες(καλά κ του δημοσίου ίδιο πανεπιστήμιο έχουν βγάλει ε?!) Κ αν ζητάνε ή δε λένε όχι στα "δωράκια" πάλι το βρίσκω θεμιτό σποτ η στιγμή όμως που σου έχουν φερθεί τόσους μήνες σαν ιδιώτες (όπως είπα πχ να έχω το κινητό του κ να τον βρίσκω οπότε θέλω,να έρχεται στο νοσοκομείο να με δει οπότε θελω-κ ας μην έχει εφημερια- και φυσικά να έρθει να με ξεγεννησει οπότε χρειαστεί επίσης κ ας μην έχει εφημερία) ε εκεί τα αξίζουν πιστεύω!!

Τώρα αν είναι κάτι ζώα που δε δίνουν ούτε το κινητό τους κ απαιτούν κ κάτι 1000αρικα απλά εξοργίζομαι!! Έτσι έκανε κ ένας στη φίλη μου κ τα πήρε τόσο κράνα που γέννησε εν τέλη τσάμπα με τον εφημερεύοντα ιατρό!!

Εσύ πως είσαι σήμερα κορίτσι?? Κάποιο σύμπτωμα??

Εγώ νιώθω τελευταία συχνά πονακια σε κοιλίτσα κ μέση.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ λες να γεννήσει κ η Άντα τώρα? Άντεε να δούμε!!

Κ εγώ συμφωνώ απολύτως σε αυτό που λες(καλά κ του δημοσίου ίδιο πανεπιστήμιο έχουν βγάλει ε?!) Κ αν ζητάνε ή δε λένε όχι στα "δωράκια" πάλι το βρίσκω θεμιτό σποτ η στιγμή όμως που σου έχουν φερθεί τόσους μήνες σαν ιδιώτες (όπως είπα πχ να έχω το κινητό του κ να τον βρίσκω οπότε θέλω,να έρχεται στο νοσοκομείο να με δει οπότε θελω-κ ας μην έχει εφημερια- και φυσικά να έρθει να με ξεγεννησει οπότε χρειαστεί επίσης κ ας μην έχει εφημερία) ε εκεί τα αξίζουν πιστεύω!!

Τώρα αν είναι κάτι ζώα που δε δίνουν ούτε το κινητό τους κ απαιτούν κ κάτι 1000αρικα απλά εξοργίζομαι!! Έτσι έκανε κ ένας στη φίλη μου κ τα πήρε τόσο κράνα που γέννησε εν τέλη τσάμπα με τον εφημερεύοντα ιατρό!!

Εσύ πως είσαι σήμερα κορίτσι?? Κάποιο σύμπτωμα??

Εγώ νιώθω τελευταία συχνά πονακια σε κοιλίτσα κ μέση.....

Δεν δίνουν το κινητό τους; Μάλλον θα μιλάς για μεγαλογιατρους!  Έχω διαβάσει σε φόρουμ ιστορίες και δεν καταλαβαίνω πώς πάνε σε τέτοιους έγκυες γυναίκες! Οκ μπορεί να είναι τοπ γιατροί αλλά όχι κ να μην έχω το κινητό του ή να με εξετάζουν οι συνεργάτες. Μια φίλη μου έτυχε να γεννήσει ξαφνικά κ ο μεγαλογιατρος έτυχε να λείπει ταξιδακι γιατί ήταν 28η Οκτωβρίου κ την ξεγεννησε συνεργάτης.

Τη νύχτα είχα κ εγώ κάτι πετρώματα κ τελευταία έχω κ πόνο στην πλατη. Πότε πας γιατρό;


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@ada32 πως είσαι; Επέστρεψε ο άντρας σου; Σε τη φάση βρίσκονται τα σημάδια σου;

Όσον αφορά τους γιατρούς άμα είναι ιδιώτες καλά κάνουν κ ζητανε, έχουν σπουδάσει κ έχουν κοπιάσει για την επιστήμη τους! Εμένα μου παίρνει 50€ στην επίσκεψη αλλά από τότε που μπήκα στο μήνα δεν μου παίρνει τπτ. Δεν τα λυπάμαι όμως, γι αυτό και δουλεύω για να μην στερούμαι κάτι που θελω! Παρ όλα αυτά σαν τη @Christinα δεν έχω κανέναν γιατρό για θεο.

 Μου πέρασε ο πολύς  πόνος.. ο άντρας μου σε λίγο θα είναι σπίτι..

Ναι συμφωνώ να παίρνουν 50 δεν λέω .. εξάλλου επιλογή μας είναι να πάμε σε ιδιώτη κ εγώ ιδιώτη γιατρό ήθελα να με παρακολουθεί , Δεν τα λυπάμαι αυτά τα λεφτά . της κλινικής λυπάμαι αν γεννήσω εκεί !!!  Το μόνο που Δεν μου αρέσει είναι η συχνότητα που ζητούσε να πάω το τελευταίο διάστημα που βέβαια πήγα Όσο ήθελα εγώ

Just now, Renez είπε:

Αχχχ λες να γεννήσει κ η Άντα τώρα? Άντεε να δούμε!!

Κ εγώ συμφωνώ απολύτως σε αυτό που λες(καλά κ του δημοσίου ίδιο πανεπιστήμιο έχουν βγάλει ε?!) Κ αν ζητάνε ή δε λένε όχι στα "δωράκια" πάλι το βρίσκω θεμιτό σποτ η στιγμή όμως που σου έχουν φερθεί τόσους μήνες σαν ιδιώτες (όπως είπα πχ να έχω το κινητό του κ να τον βρίσκω οπότε θέλω,να έρχεται στο νοσοκομείο να με δει οπότε θελω-κ ας μην έχει εφημερια- και φυσικά να έρθει να με ξεγεννησει οπότε χρειαστεί επίσης κ ας μην έχει εφημερία) ε εκεί τα αξίζουν πιστεύω!!

Τώρα αν είναι κάτι ζώα που δε δίνουν ούτε το κινητό τους κ απαιτούν κ κάτι 1000αρικα απλά εξοργίζομαι!! Έτσι έκανε κ ένας στη φίλη μου κ τα πήρε τόσο κράνα που γέννησε εν τέλη τσάμπα με τον εφημερεύοντα ιατρό!!

Εσύ πως είσαι σήμερα κορίτσι?? Κάποιο σύμπτωμα??

Εγώ νιώθω τελευταία συχνά πονακια σε κοιλίτσα κ μέση.....

Ακόμα παρούσα  είμαι  εδώ!!! Συμφωνώ με όσα έγραψες! Κ εγώ τα είχα πάρει με τον πρώτο γιατρό γτ μου είπε να πάμε με πρόκληση όταν θα εφημερεύει αυτός σε νοσοκομείο κ ήθελε κ 1000 !! Κ γέννησα στο ίδιο νοσοκομείο με συνάδελφό του δωρεάν!

Πόνακια θα έχεις από δω κ πέρα 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Μου πέρασε ο πολύς  πόνος.. ο άντρας μου σε λίγο θα είναι σπίτι..

Ναι συμφωνώ να παίρνουν 50 δεν λέω .. εξάλλου επιλογή μας είναι να πάμε σε ιδιώτη κ εγώ ιδιώτη γιατρό ήθελα να με παρακολουθεί , Δεν τα λυπάμαι αυτά τα λεφτά . της κλινικής λυπάμαι αν γεννήσω εκεί !!!  Το μόνο που Δεν μου αρέσει είναι η συχνότητα που ζητούσε να πάω το τελευταίο διάστημα που βέβαια πήγα Όσο ήθελα εγώ

Ακόμα παρούσα  είμαι  εδώ!!! Συμφωνώ με όσα έγραψες! Κ εγώ τα είχα πάρει με τον πρώτο γιατρό γτ μου είπε να πάμε με πρόκληση όταν θα εφημερεύει αυτός σε νοσοκομείο κ ήθελε κ 1000 !! Κ γέννησα στο ίδιο νοσοκομείο με συνάδελφό του δωρεάν!

Πόνακια θα έχεις από δω κ πέρα 

Κ εγώ τα λεφτά της κλινικής τα λυπάμαι... Και στην Αθήνα είναι ακριβά. Εσύ σε ποιο γέννας;


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Κ εγώ τα λεφτά της κλινικής τα λυπάμαι... Και στην Αθήνα είναι ακριβά. Εσύ σε ποιο γέννας;

Κι εγώ μαζί σου! Για αυτό δουλεύουμε για να έχουμε ότι θέλουμε! Κι ο καθένας έχει δικαίωμα να κοστολογεί τη δουλειά του αλλά να παρέχει αντίστοιχα! Εγώ δεν καταλαβαινω αυτό με τους συνεργάτες ή τις μαιες τους! Εγώ εσένα πληρώνω κ εσένα θέλω εκείνη την ώρα κ όλη την ωρα! Βέβαια σεβόμαστε τα αυτονόητα,βράδυ, σουκου,διακοπές κλ δεν είναι υπηρέτης μου ο άλλος εκτός αν πρόκειται για επείγον! Τα λεφτά του μαιευτηρίου είναι θέμα θεωρώ...κ εγώ τα κλαίω αυτά γτ εδώ δεν προσφέρουν κ τπτ διαφορετικό από το δημόσιο! Βέβαια ο γιατρός κάνει τα κουμάντα του κ υπάρχει μια σχετική άνεση! Οι τιμές όμως σε σχέση με Αθήνα μισές! Όχι ότι στην Αθήνα αυτά που σου παρέχουν είναι αντάξια της τιμής!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ θεωρώ υπερβολή τα χρήματα του μαιευτηρίου.. Τουλάχιστον είναι μέσα κ η τιμή αναισθησιολογου . Κ πάλι όμως είναι πολλά.... 

Πιστεύω κ 1000 να δίναμε,πάλι καλύπτονται τα έξοδα που κάνει η κλινική για εμάς...

Ας μη σχολιάσω το γεγονός ότι δεν καλύπτει η τιμή το τεστ κορονοιου κ πολλές θα αναγκαστούμε να πάμε σε άλλο ιατρικό κέντρο να το κάνουμε λόγω τιμής. Απαράδεκτο

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LadyP είπε:

Τα τζιν μου τα έχω χώσει κάπου για του χρόνου πια! Χεχε εμένα ήταν όλα ψιλομεσα τα άτιμα ίσια γραμμή αλλά πατούσαν κοιλιά για κανένα λόγο δεν θα μπαίνω! Αχ αγαπώ χειμώνα και χουχουλιασμα δεν μπορώ το καλοκαίρι μόνο όταν είμαι διακοπές μετά θέλω ψύχρα.λοιπον κορίτσια συμβουλή εγώ τη πάτησα! Βγήκα χτες όλο χαρά από το γιατρό λέω στον άντρα μου τι ωραία εμπεδωθηκε η μπέμπα είναι χαμηλά κτλ και του λέω ο τράχηλος θέλει δουλίτσα ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Σεξακι...καλά μου λέει είσαι τρελή? Είναι χαμηλά το μωρό και εγώ θα κάνω δουλίτσες? Ξέχνα το θα την ενοχλώ :-DΜΗ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ. Με το ζόρι τον επεισα χτες και δεν μπορώ να κάνω και πολλά τσαλιμια με τη κοιλουμπα:shock:

Esu eisai polu fili mou!Ax k egw poso den antexw tin zesti den legetai!to kalokairi einai wraio mono gia diakopes oxi na sai Athens k na douleveis!Kruo,psuxra,xeimwnas kai pali xeimwnas!!Kai dustuxws akousa oti k Oktwvris tha einai zestos!Elpizw na min isxuei!!!!:D

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Esu eisai polu fili mou!Ax k egw poso den antexw tin zesti den legetai!to kalokairi einai wraio mono gia diakopes oxi na sai Athens k na douleveis!Kruo,psuxra,xeimwnas kai pali xeimwnas!!Kai dustuxws akousa oti k Oktwvris tha einai zestos!Elpizw na min isxuei!!!!:D

Δεν θα το αντέξω ειλικρινά και με ένα μωρό πάνω μας πόσο ζέστη να αντέξουμε πια? Τουλάχιστον θα προλάβουμε να τα βγάλουμε λίγο έξω να πάρουν ήλιο και αέρα αλλά και πάλι... Και με 20 βαθμούς το πρωί μια χαρά βόλτα θα βγαίνουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Renez said:

Αν νιώθεις ανασφάλεια να του πεις να μείνει μαζί σου..καλύτερα να κάνεις λάθος κ να είναι εκεί παρά όντως να ξεκινάει ο τοκετός σου κ εκείνος να λείπει..

Καλημέρα κοριτσουδια μου!!

Πάλι κουράστηκες Αμερικάνα????:evil:

Ποτέ θα σταματήσεις να κουράζεσαι,αφότου γεννήσεις???

Ουαου @ada32 δλδ οι ιδιώτες γιατροί τελευταίο μήνα που μας βλέπουν κάθε εβδομάδα θέλουν κ ένα 50€ τη φορά?? :angry: που θα γεννήσεις με το καλό?

Πάντως δε νομίζω πως το κάνουν μόνο για τα λεφτά άσχετα ότι φυσικά τους συμφέρει,εννοώ πιστεύω ότι είναι έτσι το σύστημα μας γτ κ εμένα κ σε άλλα κορίτσια που είμαστε με γιατρούς του δημόσιο πάλι από 36+ μας θέλουν κάθε εβδομάδα για εξέταση..

Εμένα βέβαια από τώρα που είμαι 37η μου είπε πως θα κάνω μόνο nst κάθε εβδομάδα να το παρακολουθουμε κ όχι υπερηχο γτ όπως σωστά είπες κ εσύ είναι πλέον πολύ μεγάλο το μωρό κ δε γίνονται σωστες μετρήσεις..

Δε γινόταν αλλιώς χθες Αρετή μου, σήμερα όμως ξεκούραση. Η μέση μου με πονούσε πολύ χθες βράδυ, αλλά σήμερα συνήλθα, ήπια το καφεδάκι μου στο σαλόνι μας στο καινούργιο σπίτι και θα πάμε και βολτίτσα σε λίγο... επιτέλους να χαλαρώσουμε λιγάκι! :)

 

8 hours ago, ada32 said:

Ναι έτσι κ εγώ  σε αυτή την εγκυμοσύνη την ένιωθα βαριά κ τν κρατούσα για να περπατήσω κ Επίσης μετά τη 36η δεν μπορούσα να περπατήσω , νιώθω ένα βάρος κάτω χαμηλά...  Ίσως το νιώθουμε γτ μπήκαν τα περισσότερα κιλα στην κοιλιά. Γτ στην πρώτη που έβαλα τα 30 δεν το είχα. 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Νωρίς βρε ξύπνησες!!  Τον είπα να φύγει γτ μου σταμάτησε ο πόνος αλλά νιώθω ότι "κοντοζυγωνει" ο τοκετος..

Ναι εννοείται 50 η επίσκεψη στους περισσότερους..Ναι εδώ το σύστημα μας είναι συνέχεια υπέρηχους!!! Έμενα η δικιά μου ,μου είχε πει από 36η κάθε βδομάδα  κάτι που δν έκανα γτ δεν είχε να μου πει κ τίποτα το διαφορετικο. Απλά στο περίπου το βάρος του μωρού με αποκλιση κ όλα καλά κ προσπαθούσε να δούμε το προσωπάκι του για να έχουμε μια φώτο.. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα κ μετά πήγα 35η ,38η κ 39η που ήταν δωρεάν!!!κ τώρα μου είπε περιμενουμε..το άλλο που το πας? Έκανα Αυχενική κ β επιπεδου σε πιστοπ. Γιατρό κ ήθελε να με δει μετά από 2-3 κ αυτή! Για ποιο λόγο? Αφού τα αποτελέσματα της τα έστελνα με μέιλ! Οποτε είναι κ λίγο εμποριο το ολο θέμα για να εχουν κ αυτή δουλειά! +1000 για τον τοκετό,Η αμοιβή της

Στο δημόσιο πληρώνεις εσύ? Για τον τοκετό τι σου έχει ζητήσει?

Μπορεί να είναι και αυτό με τα κιλά που λες, αν και νομίζω ότι στη δική σου περίπτωση παίζει ρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη σου, οπότε η κοιλιά είναι συνήθως πιο χαμηλά και ο τράχηλος πιο έτοιμος. 

 

6 hours ago, Aurora S said:

@Eva137 καλορίζικο!! Ακόμα κ να μην είναι όλα έτοιμα, εφόσον έχετε τις κρεβατοκαμαρες κ μια τουαλέτα να πάτε όλα καλά!! Φαντάζομαι θα σου έφυγε ένα βάρος... 

Όσο για το σύστημα της Αμερικής... Εντελώς μη φιλικό. Πάλι για Αγγλία θα πω, αλλά στο πανεπιστήμιο μπορείς να πάρεις γονική άδεια για ένα χρόνο αρκεί να δουλέψεις μετά την επιστροφή σου για 3 μήνες!

@Renez Αν ο δικός σου γιατρός δε ζητήσει χρήματα θα είναι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις του δημοσίου... 

@ada32 με το καλό, κοντεύεις :)

Ευχαριστώ πολύ... ναι, δε το συζητάω, μου έχει φύγει ένα βάρος και το άγχος ότι δε θα προλάβω πριν έρθει το μωρό!

Στην Ευρώπη γενικά είναι πολύ καλύτερο το σύστημα σε ό,τι αφορά και την υγεία και τις άδειες μητρότητας κτλ. Οι ΗΠΑ είναι πραγματικά η μόνη ανεπτυγμένη χώρα στον κόσμο με τόσο χάλια συνθήκες σ'αυτόν τον τομέα. Απορώ πώς δε ξεσηκώνεται ο κόσμος γι'αυτό... εδώ αντιδρούνε για άλλα κι άλλα!:unsure:

 

5 hours ago, Christinα said:

Καλημέρα!

@ada32 πως είσαι? Ας περιμένει για αύριο η μπέμπα να ρθει ο μπαμπάς! Ξάπλα εσύ!:)

@Eva137 καλορίζικο θα είναι το σπιτικό σας αφού θα υποδεχτεί τον μπεμπακο σας! Ήρωας είσαι ρε παιδάκι μ κ εσυ κ το αντράκι σ με τόση δουλειά που έριξες κ άγχος κ αυτό το σύστημα το αμερικανικό! Απ ότι μου έχουν πει για οικονομικά συμφέροντα γίνονται μόνο τα βασικά αλλά κι εδώ είμαστε της υπερβολής για τους ίδιους λόγους!

Δεν είμαι κι εγώ να το παρακάνουμε με τους υπέρηχους εκτός αν το έχουμε ανάγκη από προαίσθημα ή ψυχολογικούς λόγους! Κάθε 4 εβδομάδες έκανα εγώ κ μετά τη Β κάθε 3 κ τώρα κάθε 10 μέρες γτ εγώ αγχώνομαι κυρίως. Ο γιατρός τώρα που μπήκα στον μήνα μ μου κάνει καρδιοτοκογραφο κ παίρνει 40 αντί για 30 που έπαιρνε πριν. Αλλά ποτέ δεν βιάζεται να με ξεπεταξει κ έχει πάντα φουλ ραντεβού, κ τη κουβέντα πιάνουμε κ όλα χαλαρά. Και για άσχετο λόγο που τον ενόχλησα για άλλο άτομο ως κ φωτο στο viber μ είπε να του στείλω! Θεό δεν έχω κανέναν όμως κορίτσια μου!

Αχ @marianna1986 κι εγώ τη νοσταλγώ τη ξεγνοιασιά! Θέλω να βγω να ξενυχτησω,να πιω, να είμαι χαλαρή αλλά ακόμα κι όταν έχω την ευκαιρία σκέφτομαι το παιδί τι να κάνει? Και επίσης έχω τόση κούραση που κάνουμε κάτι πολύ χαλαρό έως κ κοιμησηκο!!! Κυρίως τη ξεγνοιασιά, το όπου μέρα μας όπου νύχτα μας κι ότι μας έρθει μου λείπει κ όχι οι έξοδοι! Το μυαλό μας γυρίζει γύρω από το παιδί κ οσονούπω τα παιδιά! Δεν τα αλλάζω όμως με τίποτα! Αυτή η αγαλλίαση που γεμίζει η ψυχή μας δεν ανταλλάσσεται! Βέβαια από τώρα λέμε με τον άντρα μ ότι το καλοκαίρι έστω ένα 2ημερο θα πάμε κάπου οι  δύο μας! Είμαστε του μαζί όλη η οικογένεια παντού αλλά κ το ζευγάρι πρέπει να ανανεώνει τη σχέση του γτ χανόμαστε στη ρουτίνα!

Έτσι είναι όπως τα λες, όλα για οικονομικά συμφέροντα γίνονται. Στην Ελλάδα επειδή πληρώνεις τον γιατρό θα σου κάνει όοολες τις εξετάσεις (εξαρτάται και από τον γιατρό βέβαια, δε μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι), ενώ εδώ επειδή είναι όλα πανάκριβα και πληρώνουν το μεγαλύτερο μέρος οι ασφαλιστικές έχουν εκπαιδεύσει τους γιατρούς να κάνουν μόνο τα απολύτως βασικά, αλλιώς ή δε σου τα κάνουν καθόλου ή δε σου τα καλύπτουν οπότε δεν τα κάνεις (γιατί πάει κάθε εξέταση και χιλιαρικάκι).

Συμφωνώ για τις σχέσεις των ζευγαριών... μια ανανέωση χρειάζεται που και που. Όχι βέβαια να αφήνεις συχνά τα παιδιά από εδώ κι απο εκεί και να φεύγεις, αλλά όπως λες κι εσύ μια εκδρομή ένα σαββατοκύριακο μία στο τόσο ή ένα ραντεβού/έξοδος μια φορά το μήνα ας πούμε πιστεύω ότι κάνει καλό σε όλους! 

 

5 hours ago, Hliolousti said:

Το καλύτερο!!!αν σου πω ότι το πρωί χώθηκα στη ντουλάπα και κοιτούσα τα χειμερινά...μόνο τα πουλόβερ και τα φορέματα θα μου κάνουν γμτ!Όλα μου τα παντελόνια και τα τζιν με τίποτα!πρέπει να πάρω κανένα τζινακι σκέφτομαι για τώρα τα Χριστούγεννα...μου έλειψαν πολύ όλα τα ρούχα μου!Τα Χριστούγεννα φέτος να είμαστε γεροί,θα είναι υπέροχα με τα νινιά μας!!!!θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές:wub:

Αχ ναι, και μένα μου έχουν λείψει τα ρούχα μου. Βέβαια με τον χαζοϊό τώρα έτσι κι αλλιώς δε θα βγαίναμε να τα φορέσουμε. Το καλό με εμένα είναι ότι έχω πολλά κολάν, ελαστικά τζιν και παντελονάκια με ελαστική μέση (έχω προνοήσει εδώ και καιρό γιατί όποτε χάνω ή παίρνω βάρος στην κοιλιά/μέση πάει)!:P Οπότε πιστεύω ότι, μια και δεν έχω βάλει πολλά κιλά, μόλις μου φύγει το αρχικό πρήξιμο θα μπορέσω να τα φορέσω. Θα το δούμε και στην πράξη βέβαια. Ελαστικά ρούχα κορίτσια!!!:wink:

 

3 hours ago, LadyP said:

Τα τζιν μου τα έχω χώσει κάπου για του χρόνου πια! Χεχε εμένα ήταν όλα ψιλομεσα τα άτιμα ίσια γραμμή αλλά πατούσαν κοιλιά για κανένα λόγο δεν θα μπαίνω! Αχ αγαπώ χειμώνα και χουχουλιασμα δεν μπορώ το καλοκαίρι μόνο όταν είμαι διακοπές μετά θέλω ψύχρα.λοιπον κορίτσια συμβουλή εγώ τη πάτησα! Βγήκα χτες όλο χαρά από το γιατρό λέω στον άντρα μου τι ωραία εμπεδωθηκε η μπέμπα είναι χαμηλά κτλ και του λέω ο τράχηλος θέλει δουλίτσα ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Σεξακι...καλά μου λέει είσαι τρελή? Είναι χαμηλά το μωρό και εγώ θα κάνω δουλίτσες? Ξέχνα το θα την ενοχλώ :-DΜΗ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΛΕΠΤΟΜΈΡΕΙΕΣ. Με το ζόρι τον επεισα χτες και δεν μπορώ να κάνω και πολλά τσαλιμια με τη κοιλουμπα:shock:

Χαχα, πάλι καλά να λες! Εμείς με τόσες δουλειές και άγχος που είχαμε αυτούς τους μήνες το έχουμε ξεχάσει τελείως το σπορ... πού όρεξη και κουράγιο! Αλλά έχεις δίκιο, οι πολλές λεπτομέριες δε χρειάζονται!:lol:

  • Μου αρέσει 7

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...