Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

      να πω ότι  δεν το είχες ξαναδοκιμασει να πω ψάχνεις συμπτώματα!  ακομα δεν θα έχει αγγίξει τη χοριακη αν έχει γίνει εμφύτευση ! σ ειπα εγώ τα εκανα 5η μέρα αλλά μέχρι και 7-8 έδινα ελπίδες! την δεύτερη  φορά με βλαστοκυστες βγήκε στις 5 ημέρες και την πρωτη με 3ων βγήκε την 8η ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hope89 είπε:

Εμένα η μία παιδίατρος έλεγε να τον στειλουμε ο ο άλλος όχι πριν να γίνουν δύο μηνών τα μωρά! Αφού μπορείτε να ελέγχετε τη μικρή είναι σημαντικό.. εμένα όλη την ώρα πάνω στα μωρά είναι τα τα πιάνει να τα φιλάει κ δεν ακούει κ το αντίθετο! Αν πήγαινε σχολείο δε την γλίτωναμε! Φέτος μια εβδομάδα πήγε κ.αρρωστησε αμέσως! Τώρα βέβαια δεν έχουμε καν την επιλογή!

Καλέ τι λες;;; Ούτε για αστείο!! Εγώ σε χαίρομαι κ μακάρι να μπορούσα να αποβαλω το ενοχικό σύνδρομο που με διακατέχει φουλ για να κάνω τη ζωη μου πιο εύκολη όπως λες εσύ,!! Πολύ καλά κάνεις αφού έχεις την επιλογή κ παίρνεις όση βοήθεια μπορείς!! Κ εγώ να σου πω, αν δεν ήταν ο κορονοιος τώρα θα ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα...

Συμφωνώ μαζί σου.. εγώ σίγουρα καταπιεζομαι από τις ενοχές μου κ την τελειομανία μου, αλλά το παραδεχόμαι!! Χαχαχα.. αντλήσεις έκανα μέχρι πριν 10 μέρες κ έδινα συμπλήρωμα γτ η μία μικρούλα είχε οριακό ίκτερο, κουραζόταν εύκολα κ δεν έπαιρνε κιλά όπως έπρεπε. Αλλά τα ίδια είχα  με τον ύπνο( πέρα από την αρχή που μέσα στην ημέρα ήταν φουλ νωχελικη αλλά έπρεπε αν την ξυπνάω στο δίωρο) . Όσο για τα εξαωρα που διαβάζω, μαζί θα πηδήξουμε μου φαίνεται... Ο γιος μου μέχρι τα δύο που θήλαζε ξυπνούσε συνέχεια τη νύχτα. Κ φυσικά όχι από πεινα... Για να κοιμηθεί 6 ώρες πιάσαμε τά τρία! Ελπίζω να μην έχω τα ίδια κ τώρα!

@Martiτι να πω βρε κορίτσι μου.. φαντάζομαι τη στενοχώρια σας... Περαστικά να είναι εύχομαι κ να φύγει όσο πιο ανώδυνα γίνεται.. 

Έτσι είναι Αρετή μου! Συμφωνώ απόλυτα... Με την Ισμήνη παίρνουμε κουράγιο η μία από την άλλη!

Ενοχικό σύνδρομο;;; Ιιιι μακρυά! Να το αποβάλλεις αμέσως!!! Η ζωή θα είναι πιο ωραία μετά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

18 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστω Αναστασία μου, να τα χαιρόμαστε τα καμάρια μας! Για κάνε μας update πως πάει όταν δίνεις μπουκάλι... Γτ κ εγω τα ίδια τραβάω κ με τις δύο.. τρώμε κ αν μείνουν πάνω μου θα κοιμηθούν, αν τις αφήσω κάτω ξυπνάνε.. το βράδυ επίσης βρε κορίτσια ξυπνάνε συνεχώς.. τι κάνω λάθος;;; Κ με τον γιο μου τα ίδια είχα κ έλεγα είναι στο παιδί ή φταιει ο θηλασμός.. αλλά κ τα τρία μου παιδιά τα ίδια;; Τι στο καλό;; Κ διαβάζω κ καποιες από εσάς που θηλάζετε ότι τη νύχτα κοιμούνται κάποιες ώρες σερί..

Κ εγώ παρηγοριεμαι που διαβάζω ότι όλες λιγο πολύ τα ίδια περνάμε με τα μεγάλα μας! Τι τραβάνε κ αυτές οι ψυχουλες μωρέ.. αλλά κ εκεί οι μανουλες μαζί , να τα λέμε και αυτά!

Κ εσύ γλυκιά μανούλα, χαρά στο κουράγιο σου που παλεύεις με τη δουλειά λίγες μέρες μετά τη γέννα κ με καραντίνα με βρέφος κ νήπιο!!! Τελικά κρύβουμε πολύ μεγαλύτερη δύναμη από όσο νομίζουμε!!

Αχ κορίτσια μου, κανένας ήρωας! Η καθεμία καλείται να αντιμετωπίσει αυτό που της δίνεται κ θέλει δεν θέλει κολυμπάει! Λίγα τράβηξες κ εσύ που ξεσπιτωνοσουν μόνη με το μωρό για να πας αναπληρώτρια; Αλήθεια τώρα τι θα κάνεις; Επίσης, τη μεγαλη τη στέλνεις σχολείο κανονικά; Κ τώρα με τον κορονοιο; Σου έχει κουβαλήσει καμία ίωση; Στενοχωριέμαι τόσο πολύ που τον κρατάω σπίτι.. αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα ειδικά εδώ στην Θεσσαλονίκη δεν τολμώ να το σκεφτώ..

 Αχ βρε Εύα μου... Ποσο ταυτίζομαι με όλα αυτά που περιγράφεις!! Κουράγιο μάνα, θα έρθουν κ λιγότερο δύσκολες μέρες! Αυτό σκέφτομαι για να παίρνω κουράγιο.. όσο για την πιπίλα, κ εγώ το σκέφτομαι σοβαρά πια να δώσω γτ αυτό το ατελείωτο πιπιπισμα  μέρα νύχτα από τα δύο μικρά πιράνχας μου δεν παλεύεται! Το στήθος κ οι θηλές μου φωνάζουν βοήθεια!!

Καλή μου PLL, πάντα με την καλή την κουβέντα! Κανένας υπεράνθρωπος φυσικά, όλες μας δίνουμε τον δικό μας αγώνα! Να τα χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας!

Για πείτε μου βρε κορίτσια κ το άλλο.. παθαίνει καμία σας μαστιτιδες; Έχω πάθει ήδη 4 φορές κ άλλη μια κοντεψα.. μιλάμε για τρελό πόνο στο στήθος, σε όλο το σώμα, κόκκαλα, μύες, πυρετο, πονοκέφαλο κ γενικά σαν να έχω βαριά γρίπη. Το είχα πάθει κ στον γιο μου κ γενικά το έχω ευκολο το πέτρωμα. Μάλλον τώρα που θηλάζω δύο είναι πιο δύσκολο να έρθει σε ισορροπία η προσφορά με τη ζήτηση..

Αχ κορίτσι μου δεν ξέρω πώς παλεύεις! Εγώ έχω πάθει ήδη 3 και κάθε φορά κλαίω και φωνάζω ότι θα πάρω τώρα τον γιατρό να μου δώσει χάπι να μου κοπεί το γάλα και δνε αντέχω! Και όλο λέω να αντέξω μια μέρα και συνήθως σε 24-48 ώρες το έχω αντιμετωπίσει με ζεστά μπάνια κομπρεσες πολύ θηλασμό και θηλαστρο! Δεν αντέχεται αυτό κορίτσια μου καμία να μη πάθει ειλικρινα! Ευτυχώς έχω τον άντρα σπίτι και τα έκανε όλα αυτός εκτός από τάισμα και εγώ κρεβάτι με πυρετό και πόνο να κλαίω! Εμείς λοιπόν τα νέα μας! Έχουμε πάρει ήδη ένα κιλό από όταν γεννήθηκαμε και κλείνουμε μήνα στις 16(όλη μέρα βυζί)έχει πονακια και κολικούς αλλά και από αναγωγές από το πρωί μέχρι το βράδυ όχι όμως κάθε μέρα ούτε συγκεκριμένες ώρες ! Δεν κοιμάται πια τα πρωινά μόνο λιγο και αυτό πάνω μου με έχει πεθάνει! Τα βράδια κοιμάται 3 ώρα χτες κοιμήθηκε πρώτη φορά 4 ώρες σερί αφού είχε φάει ενα μπουκάλι ξένο! Για να δούμε θα το κρατήσει? Κατά τα άλλα αν δεν ειχα τις μαστιτιδες θα ήμουν πολύ καλύτερα!ακόμα τρώμε με ψευδοθηλες διότι τα στήθη γεμίζουν πολύ και τσιτωνουν και κάνουν επίπεδες τις θηλές συν ότι η μικρή δεν το θέλει σκετο το ζιζι μου το φτύνει η άτιμη. Ελπίζω να καταφέρουμε να τις βγάλουμε κάποια στιγμή και αν δεν δε πειράζει ! Ο θηλασμός είναι το πιο δύσκολο πράγμα που έχω κάνει στη ζωή μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια μ! Εγω βγηκα ευτυχώς αρνητική τωρα περιμένω της μαμας μ! Προσαρμοστηκαμε γρήγορα ευτυχώς! 

Ερώτηση : χθες έδωσα πρωτη φορά το βράδυ 90ml ξένο (novalac bio) το πιε μια χαρά αλλα σήμερα μου έκανε μια φορά κακα..τυχαίο η λετε να φταίει το γαλα η μήπως είναι νωρριεμα κρίνω και να δώσω κανα 2 3 μερες ακόμα για να καταλάβω..? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια μ! Εγω βγηκα ευτυχώς αρνητική τωρα περιμένω της μαμας μ! Προσαρμοστηκαμε γρήγορα ευτυχώς! 

Ερώτηση : χθες έδωσα πρωτη φορά το βράδυ 90ml ξένο (novalac bio) το πιε μια χαρά αλλα σήμερα μου έκανε μια φορά κακα..τυχαίο η λετε να φταίει το γαλα η μήπως είναι νωρριεμα κρίνω και να δώσω κανα 2 3 μερες ακόμα για να καταλάβω..? 

Νομίζω είναι νωρίς κορίτσι! Επίσης μια φορά τη μέρα πινει ένα μπουκάλι δεν νομίζω ότι της κάνει μεγάλη διαφορά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Νομίζω είναι νωρίς κορίτσι! Επίσης μια φορά τη μέρα πινει ένα μπουκάλι δεν νομίζω ότι της κάνει μεγάλη διαφορά!

Ετσι λεω και γω! Ευχομαι να ναι τυχαίο και να τρώει καλα το  πουλακι μ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LadyP είπε:

Αχ κορίτσι μου δεν ξέρω πώς παλεύεις! Εγώ έχω πάθει ήδη 3 και κάθε φορά κλαίω και φωνάζω ότι θα πάρω τώρα τον γιατρό να μου δώσει χάπι να μου κοπεί το γάλα και δνε αντέχω! Και όλο λέω να αντέξω μια μέρα και συνήθως σε 24-48 ώρες το έχω αντιμετωπίσει με ζεστά μπάνια κομπρεσες πολύ θηλασμό και θηλαστρο! Δεν αντέχεται αυτό κορίτσια μου καμία να μη πάθει ειλικρινα! Ευτυχώς έχω τον άντρα σπίτι και τα έκανε όλα αυτός εκτός από τάισμα και εγώ κρεβάτι με πυρετό και πόνο να κλαίω! Εμείς λοιπόν τα νέα μας! Έχουμε πάρει ήδη ένα κιλό από όταν γεννήθηκαμε και κλείνουμε μήνα στις 16(όλη μέρα βυζί)έχει πονακια και κολικούς αλλά και από αναγωγές από το πρωί μέχρι το βράδυ όχι όμως κάθε μέρα ούτε συγκεκριμένες ώρες ! Δεν κοιμάται πια τα πρωινά μόνο λιγο και αυτό πάνω μου με έχει πεθάνει! Τα βράδια κοιμάται 3 ώρα χτες κοιμήθηκε πρώτη φορά 4 ώρες σερί αφού είχε φάει ενα μπουκάλι ξένο! Για να δούμε θα το κρατήσει? Κατά τα άλλα αν δεν ειχα τις μαστιτιδες θα ήμουν πολύ καλύτερα!ακόμα τρώμε με ψευδοθηλες διότι τα στήθη γεμίζουν πολύ και τσιτωνουν και κάνουν επίπεδες τις θηλές συν ότι η μικρή δεν το θέλει σκετο το ζιζι μου το φτύνει η άτιμη. Ελπίζω να καταφέρουμε να τις βγάλουμε κάποια στιγμή και αν δεν δε πειράζει ! Ο θηλασμός είναι το πιο δύσκολο πράγμα που έχω κάνει στη ζωή μου!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου και συμπάσχω μαζί σου!!!μη νιώθεις μόνη!!!ταλαιπωρούμαι κι εγώ ακόμα...θα το βρούμε όμως πού θα πάει;κουράγιο, επιμονή και υπομονή σε εμάς μα και στους αντρουληδες μας που μας στέκονται και μας βοηθούν!

@Marti χαίρομαι πολύ που έστω το προλάβατε!!!καλή ανάρρωση στον μπαμπακα σας!

@Hope89 τα σέβη μου!!!μόνο αυτό έχω να πω κορίτσι μου!είσαι αξιοθαύμαστη

Κοριτσουδια μου,κατά τ'αλλα εμείς είμαστε καλά!!!

Σήμερα μόνο ήταν η πιο δυσκολη σωματικά για μένα μέρα...το βράδυ η μπουμπού δεν κοιμόταν με τίποτα είχε πολλή ένταση,άλμα αναπτυξης γαρ,και μείναμε άυπνοι και εξαντλημενοι!Εμένα δε,με Βαρεσε και ένα πετρωμα στο ένα το στήθος και ήρθε κι έδεσε!

Επίσης κάθε βράδυ εδώ και 3-4 μερες παθαινω κολικούς εντέρου,ήπιας μορφής βέβαια,αλλά επώδυνο δε!

Και δε μου έφταναν αυτά,με έπιασαν το πρωί πόνοι τύπου υστεροπονοι και έχω πάλι λοχεια!(ήμουν εδώ και μια βδομάδα με σερβιετακι γτ είχα κάτι πολύ λίγα υγρακια!)Δεν είναι περίοδος...

Έτσι,πονάω κι από κάτω,και κοιλιά και μέση μαγκωμενη...Η πλάτη από τους θηλασμους δε...ας μη το σχολιάσω!

Γενικά μια ομορφιά!

Όμως σήμερα η μπουμπού,σε ένα καραγκιοζιλικι που της έκανα(ναι!κι εγώ απορώ πού βρίσκουμε τη δύναμη) μου χαμογέλασε συνειδητά ρε κοριτσιιιααα!και κάπου εκεί σβήστηκαν όλα!

Καλά που έχω τον άντρα μου να μου στέκεται,να μου μαγειρεύει,να με ταιζει,να μου κρατά το σπίτι σε μια σχετική καθαριότητα και ρεγουλα καθώς και την μπέμπα όταν δεν αντέχω άλλο,γιατί θα τα εφτυνα!γι'αυτό λέω @Hope89 είσαι αξία θαυμασμού!

  • Μου αρέσει 5

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου και συμπάσχω μαζί σου!!!μη νιώθεις μόνη!!!ταλαιπωρούμαι κι εγώ ακόμα...θα το βρούμε όμως πού θα πάει;κουράγιο, επιμονή και υπομονή σε εμάς μα και στους αντρουληδες μας που μας στέκονται και μας βοηθούν!

@Marti χαίρομαι πολύ που έστω το προλάβατε!!!καλή ανάρρωση στον μπαμπακα σας!

@Hope89 τα σέβη μου!!!μόνο αυτό έχω να πω κορίτσι μου!είσαι αξιοθαύμαστη

Κοριτσουδια μου,κατά τ'αλλα εμείς είμαστε καλά!!!

Σήμερα μόνο ήταν η πιο δυσκολη σωματικά για μένα μέρα...το βράδυ η μπουμπού δεν κοιμόταν με τίποτα είχε πολλή ένταση,άλμα αναπτυξης γαρ,και μείναμε άυπνοι και εξαντλημενοι!Εμένα δε,με Βαρεσε και ένα πετρωμα στο ένα το στήθος και ήρθε κι έδεσε!

Επίσης κάθε βράδυ εδώ και 3-4 μερες παθαινω κολικούς εντέρου,ήπιας μορφής βέβαια,αλλά επώδυνο δε!

Και δε μου έφταναν αυτά,με έπιασαν το πρωί πόνοι τύπου υστεροπονοι και έχω πάλι λοχεια!(ήμουν εδώ και μια βδομάδα με σερβιετακι γτ είχα κάτι πολύ λίγα υγρακια!)Δεν είναι περίοδος...

Έτσι,πονάω κι από κάτω,και κοιλιά και μέση μαγκωμενη...Η πλάτη από τους θηλασμους δε...ας μη το σχολιάσω!

Γενικά μια ομορφιά!

Όμως σήμερα η μπουμπού,σε ένα καραγκιοζιλικι που της έκανα(ναι!κι εγώ απορώ πού βρίσκουμε τη δύναμη) μου χαμογέλασε συνειδητά ρε κοριτσιιιααα!και κάπου εκεί σβήστηκαν όλα!

Καλά που έχω τον άντρα μου να μου στέκεται,να μου μαγειρεύει,να με ταιζει,να μου κρατά το σπίτι σε μια σχετική καθαριότητα και ρεγουλα καθώς και την μπέμπα όταν δεν αντέχω άλλο,γιατί θα τα εφτυνα!γι'αυτό λέω @Hope89 είσαι αξία θαυμασμού!

Όλες πάνω κάτω στην ίδια φάση βρισκόμαστε! Μπράβο σε όλες μας και στους άντρες μας!!! Κάθε μια από μας έχει μια διαφορετική δύναμη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Όλες πάνω κάτω στην ίδια φάση βρισκόμαστε! Μπράβο σε όλες μας και στους άντρες μας!!! Κάθε μια από μας έχει μια διαφορετική δύναμη!! 

Περαστικά στον άντρα σου! Με το καλό να ξαναγυρίσετε σπίτι σας!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου...  δύσκολη μέρα σήμερα, γκρίνια η μια όλη μέρα δεν ηρεμούσε, πεινούσε σε άτακτα διαστήματα, ζήτημα να έχει κοιμηθεί μια ώρα όλη μέρα.... τουλάχιστον πια τα βραδιά κοιμούνται αρκετά, χθες δλδ σχεδόν 9 ώρες η μια! 
Εγώ σαν την τρελή να προλάβω να φτιάξω κανα φαγητό να κάνω κ καμία δουλειά στο σπίτι, τα πάνω πάνω δλδ! 
κ νιώθω τύψεις που έχω τη μια αγκαλιά επειδή κλαίει κ δεν ασχολούμαι με την άλλη! Κ αν έχω την αγκαλιά την άλλη έχω τύψεις που η πρώτη είναι μόνη στην κούνια.... παράνοια! 
αλλα άκουσα τα πρώτα ΑΓΚΟΥ σήμερα όποτε,ξέχασα κ ταλαιπωρία κ αϋπνία κ όλα! Μεγαλώνουν τα κοριτσάκια μου...γίναμε 2 μηνών προχθές!

μαρτη μου λυπάμαι για την αναστάτωση σας, όλα θα πάνε καλά! Απλά θα είστε λίγες μερες χωρια... ευτυχώς έχεις τη μαμά σου!

 

  • Μου αρέσει 8

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια μου. Σήμερα πήγαμε την πρώτη μας βόλτα με το μωρό στο Austin. Θέλαμε να πάμε στο ικεα να επιστρέψουμε κάτι πράγματα και σε ένα μεγάλο σουπερμάρκετ εκεί για να ψωνίσουμε και ήταν η πρώτη φορά που πήγαμε τόσο μακριά οι τρεις μας! Ήταν λίγο ταλαιπωρία βέβαια γιατί έπρεπε να θηλάσω και να αλλάξω τον μικρό 2-3 φορές στο αυτοκίνητο και μέσα στα μαγαζιά έπρεπε να βιαστούμε γιατί μετά από λίγη ώρα στο καρότσι άρχιζε να κλαίει, αλλά κατά τα άλλα ήταν πολύ ωραία που βγήκαμε επιτέλους κάπου όλοι μαζί. Επίσης, χθες το απόγευμα που κοιμόταν ο μικρός έλουσα/έβαψα τα μαλλιά μου με χρωμοσαμπουάν, έκοψα τις άκρες, έβγαλα τα φρύδια μου και έκανα μάσκα προσώπου... δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που περιποιήθηκα τον εαυτό μου και βγήκα έξω από το σπίτι!:wink: Σήμερα το απόγευμα που γυρίσαμε σπίτι συναρμολογούσα ένα καρεκλάκι-ριλάξ που παρήγγειλα για τον μπέμπη (επειδή εκεί θα είναι καθιστός και όχι ξαπλωτός, ελπίζω να τον βοηθήσει λίγο με την παλινδρόμηση) και τον άκουγα από δίπλα που τον είχε πιάσει λογοδιάρροια... έλεγε αγκού γ μπ ακμπ αμπα @&#^$%@&*... κανείς δε ξέρει τί πραγματικά, αλλά μιλούσε κάνα 5λεπτο μόνος του... είχα πεθάνει στα γέλια! Και έχει και μια γλυκιά φωνούλα, δε παίζεται!:wub:

 

19 hours ago, Elinita said:

Γειά σας και πάλι κοριτσια! Έχασα σε κάποιο σημείο την κουβέντα γιατί η μπουμπου μου ζοριζεται πολυ να κοιμηθεί αυτές τις μέρες οποτε εχω χάσει κ εγω τον ύπνο. Πιστεύω ότι είναι από την γοπ που έχει, μας έκανε και 2-3 εμετούς χτες και σήμερα (όχι ρουκέτες) οποτε κάτι την πειραζει σιγουρα. Ηθελα να ρωτήσω, τα μικρά και συχνά γεύματα που συστήνουν ποσο συχνα ενδείκνυται να ειναι; γιατι εμενα πολλές φορές ζητάει να φαει ανα 10λεπτο και μάλιστα τρωει πολυ. Αν την σταματήσω δε, γίνεται ο κακός χαμός. Οποτε δεν ξερω τι άλλο να κάνω να την βοηθήσω. Ζοριζεται πολυ και στο ρέψιμο το κοριτσάκι μου, δείχνει να υποφέρει :wacko: νομίζω θα κατάρρευσω αν συνεχιστεί αυτο γιατι μόνο πανω μου όρθια κοιμαται και εγω δεν μπορω να ξεκουραστώ. 

Να σημειώσω ότι τωρα τελευταία εχω παρατηρησει και έντονο αντανακλαστικο ροής. Τρεχει γαλα συντριβάνι αν τραβήξω την θηλη ενώ τρωει, κάτι που δεν είχα πριν. Αρχισε να πνίγεται σε κάποια φάση στον θηλασμό και τότε ειπα να τσεκάρω και αυτην την περίπτωση και όντως τρέχει πολυ γαλα. 

Στεναχωριεμαι γιατι δεν μπορω να χαρώ το μωρο μου έτσι που είναι η κατάσταση. Θα κόψω και τα γαλακτοκομικά τα φανερά μήπως και αλλάξει κάτι.

Και ο δικός μου ζορίζεται από την παλινδρόμηση ο καημένος... σε κάθε γεύμα πλέον βγάζει γουλίτσες. Ευτυχώς δεν έχει κάνει καθόλου εμετό μέχρι τώρα, έχει βάλει καλό βάρος και λερώνει πολλέεεες πάνες μέσα στη μέρα, οπότε τουλάχιστον ξέρω ότι τρέφεται καλά. Νομίζω κι εγώ έχω μεγάλη ροή γιατί και ο δικός μου πνίγεται που και που και πρέπει να τον σταματάω να κάνει διάλειμμα για λίγο, γιατί είναι λαίμαργος και πίνει μονορούφι... ίσως και αυτός είναι ένας από τους λόγους που βγάζει γουλίτσες μετά. Πού να του έδινα και μπουκάλι δηλαδή! Αν βγάλεις καμία άκρη με αυτήν την κατάσταση, πες μου και μένα να ξέρω! Πάντως για τη συχνότητα των γευμάτων που ρωτάς, λένε τα νεογέννητα να τα ταϊζουμε όσο συχνά ζητάνε. Κάποιες φορές δηλαδή μπορεί να τρώνε όλη μέρα, είναι οι λεγόμενοι μαραθώνιοι θηλασμοί!

 

14 hours ago, marianna1986 said:

Να αυτα διαβάζω και μου φαίνεται θα τον κρατάω όλη μέρα ξύπνιο να κάνει κάνα καλό σερί το βράδυ! Αλλά είναι τεμπέλης, το μάτι του άμα κλείσει τελείωσε... Δεν μπορώ να του το ανοίξω με τπτ.

Χαχα, έτσι είναι, αν θέλουν να κοιμηθούν είναι λες και τους πάτησες το κουμπάκι OFF. Και βόμβα να πέσει δε θα καταλάβουν τίποτα! Αν πάλι δε θέλουν να κοιμηθούν, ό,τι και να κάνεις δεν πιάνει. Ο δικός μου ώρες ώρες λες και το κάνει επίτηδες, μόλις κλείσω το μάτι μου να κοιμηθώ ή μόλις πιάσω πιρούνι να φάω ξυπνάει και αρχίζει να κλαίει. Πλέον δεν προλαβαίνω να φάω ένα ζεστό πιάτο φαγητό ή να πιω έναν ζεστό καφέ... μέχρι να τακτοποιήσω τον κύριο έχουν κρυώσει όλα!

 

11 hours ago, Marti said:

Καλησπέρα κορίτσια!!. 

@Hope89 μπράβο σου!!! Χαρά στα κουράγια σου!!!

@christina σε καταλαβαίνω για το online μάθημα.. Και γω νιώθω αμηχανία αν και τωρα που ξεκίνησα έιναι και η μαμά μ να τον κρατάει προς το παρόν για να δουμε πως πάει..

Eμεις σήμερα είμαστε και μεις σε αναστάτωση.. Είναι θετικός ο μπαμπάς μας και ετσι μετακόμισα στο σπίτι της μαμάς μου.. Ο δικός μ μπαμπάς με το σκύλο εφυγαν στο εξοχικο και περιμένουμε τα δικα μας αποτέλεσματα.. Νιώθουμε καλα βέβαια όλοι αλλα ειμαστε με μάσκες κλπ.. Ας ελπίσουμε για αρνητικά αποτελέσματα! 

 

 

Περαστικά στον μπαμπά σας... να πάνε όλα καλά και να γυρίσει σύντομα στο σπίτι σας.

 

6 hours ago, LadyP said:

Αχ κορίτσι μου δεν ξέρω πώς παλεύεις! Εγώ έχω πάθει ήδη 3 και κάθε φορά κλαίω και φωνάζω ότι θα πάρω τώρα τον γιατρό να μου δώσει χάπι να μου κοπεί το γάλα και δνε αντέχω! Και όλο λέω να αντέξω μια μέρα και συνήθως σε 24-48 ώρες το έχω αντιμετωπίσει με ζεστά μπάνια κομπρεσες πολύ θηλασμό και θηλαστρο! Δεν αντέχεται αυτό κορίτσια μου καμία να μη πάθει ειλικρινα! Ευτυχώς έχω τον άντρα σπίτι και τα έκανε όλα αυτός εκτός από τάισμα και εγώ κρεβάτι με πυρετό και πόνο να κλαίω! Εμείς λοιπόν τα νέα μας! Έχουμε πάρει ήδη ένα κιλό από όταν γεννήθηκαμε και κλείνουμε μήνα στις 16(όλη μέρα βυζί)έχει πονακια και κολικούς αλλά και από αναγωγές από το πρωί μέχρι το βράδυ όχι όμως κάθε μέρα ούτε συγκεκριμένες ώρες ! Δεν κοιμάται πια τα πρωινά μόνο λιγο και αυτό πάνω μου με έχει πεθάνει! Τα βράδια κοιμάται 3 ώρα χτες κοιμήθηκε πρώτη φορά 4 ώρες σερί αφού είχε φάει ενα μπουκάλι ξένο! Για να δούμε θα το κρατήσει? Κατά τα άλλα αν δεν ειχα τις μαστιτιδες θα ήμουν πολύ καλύτερα!ακόμα τρώμε με ψευδοθηλες διότι τα στήθη γεμίζουν πολύ και τσιτωνουν και κάνουν επίπεδες τις θηλές συν ότι η μικρή δεν το θέλει σκετο το ζιζι μου το φτύνει η άτιμη. Ελπίζω να καταφέρουμε να τις βγάλουμε κάποια στιγμή και αν δεν δε πειράζει ! Ο θηλασμός είναι το πιο δύσκολο πράγμα που έχω κάνει στη ζωή μου!

Αχ βρε λαίδη μου, ταλαιπωρήθηκες πολύ με τον θηλασμό. Κουράγιο όμως, όλοι λένε ότι όλα γίνονται πιο εύκολα με τον καιρό. 

Εμένα ευτυχώς μου ήρθε σχετικά έυκολα ο θηλασμός και δεν είχα σοβαρά προβλήματα. Αλλά ρε κορίτσια πολύ γάλα τρέχει κατά τη διάρκεια της μέρας και όλο γεμίζουν τα κοχύλια μου. Σήμερα που έσκυψα πάνω από τον μικρό να του αλλάξω πάνα στο αυτοκίνητο όταν είμασταν έξω από το ικεα έτρεξε τόσο πολύ γάλα από το ένα κοχύλι που έγινε μούσκεμα η μισή μπλούζα μου, άφησε λεκέ και μετά έπρεπε να κυκλοφορώ έτσι έξω στα ψώνια γιατί δεν είχα μαζί μου ρούχα να αλλάξω. Ευτυχώς το μπλουζάκι ήταν εμπριμέ και δεν έκανε μπαμ! Πότε σταματάει άραγε να τρέχει τόσο γάλα από το στήθος? 

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva137 said:

Γεια σας και από μένα κορίτσια μου. Σήμερα πήγαμε την πρώτη μας βόλτα με το μωρό στο Austin. Θέλαμε να πάμε στο ικεα να επιστρέψουμε κάτι πράγματα και σε ένα μεγάλο σουπερμάρκετ εκεί για να ψωνίσουμε και ήταν η πρώτη φορά που πήγαμε τόσο μακριά οι τρεις μας! Ήταν λίγο ταλαιπωρία βέβαια γιατί έπρεπε να θηλάσω και να αλλάξω τον μικρό 2-3 φορές στο αυτοκίνητο και μέσα στα μαγαζιά έπρεπε να βιαστούμε γιατί μετά από λίγη ώρα στο καρότσι άρχιζε να κλαίει, αλλά κατά τα άλλα ήταν πολύ ωραία που βγήκαμε επιτέλους κάπου όλοι μαζί. Επίσης, χθες το απόγευμα που κοιμόταν ο μικρός έλουσα/έβαψα τα μαλλιά μου με χρωμοσαμπουάν, έκοψα τις άκρες, έβγαλα τα φρύδια μου και έκανα μάσκα προσώπου... δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που περιποιήθηκα τον εαυτό μου και βγήκα έξω από το σπίτι!:wink: Σήμερα το απόγευμα που γυρίσαμε σπίτι συναρμολογούσα ένα καρεκλάκι-ριλάξ που παρήγγειλα για τον μπέμπη (επειδή εκεί θα είναι καθιστός και όχι ξαπλωτός, ελπίζω να τον βοηθήσει λίγο με την παλινδρόμηση) και τον άκουγα από δίπλα που τον είχε πιάσει λογοδιάρροια... έλεγε αγκού γ μπ ακμπ αμπα @&#^$%@&*... κανείς δε ξέρει τί πραγματικά, αλλά μιλούσε κάνα 5λεπτο μόνος του... είχα πεθάνει στα γέλια! Και έχει και μια γλυκιά φωνούλα, δε παίζεται!:wub:

 

Και ο δικός μου ζορίζεται από την παλινδρόμηση ο καημένος... σε κάθε γεύμα πλέον βγάζει γουλίτσες. Ευτυχώς δεν έχει κάνει καθόλου εμετό μέχρι τώρα, έχει βάλει καλό βάρος και λερώνει πολλέεεες πάνες μέσα στη μέρα, οπότε τουλάχιστον ξέρω ότι τρέφεται καλά. Νομίζω κι εγώ έχω μεγάλη ροή γιατί και ο δικός μου πνίγεται που και που και πρέπει να τον σταματάω να κάνει διάλειμμα για λίγο, γιατί είναι λαίμαργος και πίνει μονορούφι... ίσως και αυτός είναι ένας από τους λόγους που βγάζει γουλίτσες μετά. Πού να του έδινα και μπουκάλι δηλαδή! Αν βγάλεις καμία άκρη με αυτήν την κατάσταση, πες μου και μένα να ξέρω! Πάντως για τη συχνότητα των γευμάτων που ρωτάς, λένε τα νεογέννητα να τα ταϊζουμε όσο συχνά ζητάνε. Κάποιες φορές δηλαδή μπορεί να τρώνε όλη μέρα, είναι οι λεγόμενοι μαραθώνιοι θηλασμοί!

 

Χαχα, έτσι είναι, αν θέλουν να κοιμηθούν είναι λες και τους πάτησες το κουμπάκι OFF. Και βόμβα να πέσει δε θα καταλάβουν τίποτα! Αν πάλι δε θέλουν να κοιμηθούν, ό,τι και να κάνεις δεν πιάνει. Ο δικός μου ώρες ώρες λες και το κάνει επίτηδες, μόλις κλείσω το μάτι μου να κοιμηθώ ή μόλις πιάσω πιρούνι να φάω ξυπνάει και αρχίζει να κλαίει. Πλέον δεν προλαβαίνω να φάω ένα ζεστό πιάτο φαγητό ή να πιω έναν ζεστό καφέ... μέχρι να τακτοποιήσω τον κύριο έχουν κρυώσει όλα!

 

Περαστικά στον μπαμπά σας... να πάνε όλα καλά και να γυρίσει σύντομα στο σπίτι σας.

 

Αχ βρε λαίδη μου, ταλαιπωρήθηκες πολύ με τον θηλασμό. Κουράγιο όμως, όλοι λένε ότι όλα γίνονται πιο εύκολα με τον καιρό. 

Εμένα ευτυχώς μου ήρθε σχετικά έυκολα ο θηλασμός και δεν είχα σοβαρά προβλήματα. Αλλά ρε κορίτσια πολύ γάλα τρέχει κατά τη διάρκεια της μέρας και όλο γεμίζουν τα κοχύλια μου. Σήμερα που έσκυψα πάνω από τον μικρό να του αλλάξω πάνα στο αυτοκίνητο όταν είμασταν έξω από το ικεα έτρεξε τόσο πολύ γάλα από το ένα κοχύλι που έγινε μούσκεμα η μισή μπλούζα μου, άφησε λεκέ και μετά έπρεπε να κυκλοφορώ έτσι έξω στα ψώνια γιατί δεν είχα μαζί μου ρούχα να αλλάξω. Ευτυχώς το μπλουζάκι ήταν εμπριμέ και δεν έκανε μπαμ! Πότε σταματάει άραγε να τρέχει τόσο γάλα από το στήθος? 

Κοιμάται ο δικός σου Εύα μου;; εμενα το μεγάλο μ πρόβλημα αυτό είναι. Την κρατάω όρθια καμια ωρα μετα το φαι, με το που την αφήνω στο λίκνο αρχίζει μουγκρητα και να κουνάει χέρια-πόδια και τελικα ξυπνάει. Μονο 1 3ωρο με 4ωρο μ κάνει σερί μέσα στην μέρα. Εχω πεθάνει στην κούραση δεν ξερω τι να κανω.


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marti είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια μ! Εγω βγηκα ευτυχώς αρνητική τωρα περιμένω της μαμας μ! Προσαρμοστηκαμε γρήγορα ευτυχώς! 

Ερώτηση : χθες έδωσα πρωτη φορά το βράδυ 90ml ξένο (novalac bio) το πιε μια χαρά αλλα σήμερα μου έκανε μια φορά κακα..τυχαίο η λετε να φταίει το γαλα η μήπως είναι νωρριεμα κρίνω και να δώσω κανα 2 3 μερες ακόμα για να καταλάβω..? 

Καλημέρα Μαρτί μου!!

Κοίτα γενικά με το ξένο σφίγγουν περισσότερο τα κακακια. Κ εγώ δίνω μόνο 1 με 2 γεύματα την ημέρα κ αυτά συμπληρωματικά δλδ μετά από θηλασμό κ όμως έχουν γίνει πλέον σαν μους τα κακακια του ενώ ήταν πιο υδαρη κ από 6-7 τη μέρα κάνει 2-3! Όμως ανά ξέρεις ότι γενικά επίσης μεγαλώνοντας θα κάνουν λιγότερα κακακια..

 

6 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου και συμπάσχω μαζί σου!!!μη νιώθεις μόνη!!!ταλαιπωρούμαι κι εγώ ακόμα...θα το βρούμε όμως πού θα πάει;κουράγιο, επιμονή και υπομονή σε εμάς μα και στους αντρουληδες μας που μας στέκονται και μας βοηθούν!

@Marti χαίρομαι πολύ που έστω το προλάβατε!!!καλή ανάρρωση στον μπαμπακα σας!

@Hope89 τα σέβη μου!!!μόνο αυτό έχω να πω κορίτσι μου!είσαι αξιοθαύμαστη

Κοριτσουδια μου,κατά τ'αλλα εμείς είμαστε καλά!!!

Σήμερα μόνο ήταν η πιο δυσκολη σωματικά για μένα μέρα...το βράδυ η μπουμπού δεν κοιμόταν με τίποτα είχε πολλή ένταση,άλμα αναπτυξης γαρ,και μείναμε άυπνοι και εξαντλημενοι!Εμένα δε,με Βαρεσε και ένα πετρωμα στο ένα το στήθος και ήρθε κι έδεσε!

Επίσης κάθε βράδυ εδώ και 3-4 μερες παθαινω κολικούς εντέρου,ήπιας μορφής βέβαια,αλλά επώδυνο δε!

Και δε μου έφταναν αυτά,με έπιασαν το πρωί πόνοι τύπου υστεροπονοι και έχω πάλι λοχεια!(ήμουν εδώ και μια βδομάδα με σερβιετακι γτ είχα κάτι πολύ λίγα υγρακια!)Δεν είναι περίοδος...

Έτσι,πονάω κι από κάτω,και κοιλιά και μέση μαγκωμενη...Η πλάτη από τους θηλασμους δε...ας μη το σχολιάσω!

Γενικά μια ομορφιά!

Όμως σήμερα η μπουμπού,σε ένα καραγκιοζιλικι που της έκανα(ναι!κι εγώ απορώ πού βρίσκουμε τη δύναμη) μου χαμογέλασε συνειδητά ρε κοριτσιιιααα!και κάπου εκεί σβήστηκαν όλα!

Καλά που έχω τον άντρα μου να μου στέκεται,να μου μαγειρεύει,να με ταιζει,να μου κρατά το σπίτι σε μια σχετική καθαριότητα και ρεγουλα καθώς και την μπέμπα όταν δεν αντέχω άλλο,γιατί θα τα εφτυνα!γι'αυτό λέω @Hope89 είσαι αξία θαυμασμού!

Πόσο όμορφο να είναι κοντά σε εμάς κ το παιδάκι μου οι άντρες μας!! 

Εφόσον είστε όλοι μαζί κ ενωμένοι να μη φοβάσαι τίποτε,όλα θα πάνε υπέροχα!!

Υγ: αυτή η πλάτη κ η μέση κ εμένα σύντομα θα μαζέψουν τα μπογαλακια τους να με αποχαιρετήσουν πιστεύω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να δηλώσω ότι εχθές με πήγε καροτσάκι όλο το βράδυ γτ ξυπνούσε ανά 2(!!!) Ώρες..

Η αλήθεια είναι πως κ σφιγγοταν αρκετά το παιδάκι μου κ χάλασε λίγο το πρόγραμμα του γτ πήγα στον γυναικολόγο εχθές κ ήρθε μαζί με τον μπαμπά του στον μάρσιπο όπου κοιμηθηκε 2 ώρες που δεν θα κοιμόταν κανονικά το απόγευμα κ δεν έφαγε στη ώρα του κ μας πήγε πίσω όλο..

Τεσπα,πέρασε,υπομονή,χαμόγελο κ ξεκινάω αυτή τη καινούργια ημέρα (απλά ηθελα να σας γκρινιαξω κ εσάς λίγο:mrgreen:)!!

Όσο για τον γυναικολόγο μου είπε πως έχουν απορροφηθεί όλα τα ράμματα εκτός από ένα μικρο που είναι πιο μέσα κ ναι μεν έχει  θρέψει αρκετά αλλά δεν έχει απορροφηθεί όλο οποτεεεε σεξακι σε 2 εβδομαδες μου είπε:unsure: 

Θα το πιω κ αυτό το ποτήρι..βασικά κανάτα έχει γίνει τοσους μήνες αλλά νταξξξ..

Επίσης μου είπε να πάρω κρεμουλα υαλουρονικο για την ευαίσθητη περιοχή 1 φορά τη μέρα,ώστε να θρέψουν όλα τα ράμματα λέει καλά καλά και να βάζω με το απλικατερ που έχει 2-3 φορές την εβδομάδα μέσα στον κόλπο για να βοηθήσει στη "λίπανση" του..τέλος,με συμβούλεψε ν το χρησιμοποιήσω κ ως λιπαντικό τις πρώτες φορές που θα ξανά έχω επαφές..

Το έχει χρησιμοποιήσει γενικά κάποια? Εχθές πήγα σε 2 φαρμακεια κ δε το βρήκα..θα το παραγγείλω σήμερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva137 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια μου. Σήμερα πήγαμε την πρώτη μας βόλτα με το μωρό στο Austin. Θέλαμε να πάμε στο ικεα να επιστρέψουμε κάτι πράγματα και σε ένα μεγάλο σουπερμάρκετ εκεί για να ψωνίσουμε και ήταν η πρώτη φορά που πήγαμε τόσο μακριά οι τρεις μας! Ήταν λίγο ταλαιπωρία βέβαια γιατί έπρεπε να θηλάσω και να αλλάξω τον μικρό 2-3 φορές στο αυτοκίνητο και μέσα στα μαγαζιά έπρεπε να βιαστούμε γιατί μετά από λίγη ώρα στο καρότσι άρχιζε να κλαίει, αλλά κατά τα άλλα ήταν πολύ ωραία που βγήκαμε επιτέλους κάπου όλοι μαζί. Επίσης, χθες το απόγευμα που κοιμόταν ο μικρός έλουσα/έβαψα τα μαλλιά μου με χρωμοσαμπουάν, έκοψα τις άκρες, έβγαλα τα φρύδια μου και έκανα μάσκα προσώπου... δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που περιποιήθηκα τον εαυτό μου και βγήκα έξω από το σπίτι!:wink: Σήμερα το απόγευμα που γυρίσαμε σπίτι συναρμολογούσα ένα καρεκλάκι-ριλάξ που παρήγγειλα για τον μπέμπη (επειδή εκεί θα είναι καθιστός και όχι ξαπλωτός, ελπίζω να τον βοηθήσει λίγο με την παλινδρόμηση) και τον άκουγα από δίπλα που τον είχε πιάσει λογοδιάρροια... έλεγε αγκού γ μπ ακμπ αμπα @&#^$%@&*... κανείς δε ξέρει τί πραγματικά, αλλά μιλούσε κάνα 5λεπτο μόνος του... είχα πεθάνει στα γέλια! Και έχει και μια γλυκιά φωνούλα, δε παίζεται!:wub:

 

Και ο δικός μου ζορίζεται από την παλινδρόμηση ο καημένος... σε κάθε γεύμα πλέον βγάζει γουλίτσες. Ευτυχώς δεν έχει κάνει καθόλου εμετό μέχρι τώρα, έχει βάλει καλό βάρος και λερώνει πολλέεεες πάνες μέσα στη μέρα, οπότε τουλάχιστον ξέρω ότι τρέφεται καλά. Νομίζω κι εγώ έχω μεγάλη ροή γιατί και ο δικός μου πνίγεται που και που και πρέπει να τον σταματάω να κάνει διάλειμμα για λίγο, γιατί είναι λαίμαργος και πίνει μονορούφι... ίσως και αυτός είναι ένας από τους λόγους που βγάζει γουλίτσες μετά. Πού να του έδινα και μπουκάλι δηλαδή! Αν βγάλεις καμία άκρη με αυτήν την κατάσταση, πες μου και μένα να ξέρω! Πάντως για τη συχνότητα των γευμάτων που ρωτάς, λένε τα νεογέννητα να τα ταϊζουμε όσο συχνά ζητάνε. Κάποιες φορές δηλαδή μπορεί να τρώνε όλη μέρα, είναι οι λεγόμενοι μαραθώνιοι θηλασμοί!

 

Χαχα, έτσι είναι, αν θέλουν να κοιμηθούν είναι λες και τους πάτησες το κουμπάκι OFF. Και βόμβα να πέσει δε θα καταλάβουν τίποτα! Αν πάλι δε θέλουν να κοιμηθούν, ό,τι και να κάνεις δεν πιάνει. Ο δικός μου ώρες ώρες λες και το κάνει επίτηδες, μόλις κλείσω το μάτι μου να κοιμηθώ ή μόλις πιάσω πιρούνι να φάω ξυπνάει και αρχίζει να κλαίει. Πλέον δεν προλαβαίνω να φάω ένα ζεστό πιάτο φαγητό ή να πιω έναν ζεστό καφέ... μέχρι να τακτοποιήσω τον κύριο έχουν κρυώσει όλα!

 

Περαστικά στον μπαμπά σας... να πάνε όλα καλά και να γυρίσει σύντομα στο σπίτι σας.

 

Αχ βρε λαίδη μου, ταλαιπωρήθηκες πολύ με τον θηλασμό. Κουράγιο όμως, όλοι λένε ότι όλα γίνονται πιο εύκολα με τον καιρό. 

Εμένα ευτυχώς μου ήρθε σχετικά έυκολα ο θηλασμός και δεν είχα σοβαρά προβλήματα. Αλλά ρε κορίτσια πολύ γάλα τρέχει κατά τη διάρκεια της μέρας και όλο γεμίζουν τα κοχύλια μου. Σήμερα που έσκυψα πάνω από τον μικρό να του αλλάξω πάνα στο αυτοκίνητο όταν είμασταν έξω από το ικεα έτρεξε τόσο πολύ γάλα από το ένα κοχύλι που έγινε μούσκεμα η μισή μπλούζα μου, άφησε λεκέ και μετά έπρεπε να κυκλοφορώ έτσι έξω στα ψώνια γιατί δεν είχα μαζί μου ρούχα να αλλάξω. Ευτυχώς το μπλουζάκι ήταν εμπριμέ και δεν έκανε μπαμ! Πότε σταματάει άραγε να τρέχει τόσο γάλα από το στήθος? 

Χαχαχα ζεστό καφέ; Πολλές απαιτήσεις έχεις! Εγώ όταν τον βάζω στο καλάθι του να κοιμηθεί ξέρω πως έχω τουλάχιστον μισή ώρα στη διάθεσή μου οπότε κοιτάω να φάω τοτε...

Just now, Renez είπε:

Επίσης να δηλώσω ότι εχθές με πήγε καροτσάκι όλο το βράδυ γτ ξυπνούσε ανά 2(!!!) Ώρες..

Η αλήθεια είναι πως κ σφιγγοταν αρκετά το παιδάκι μου κ χάλασε λίγο το πρόγραμμα του γτ πήγα στον γυναικολόγο εχθές κ ήρθε μαζί με τον μπαμπά του στον μάρσιπο όπου κοιμηθηκε 2 ώρες που δεν θα κοιμόταν κανονικά το απόγευμα κ δεν έφαγε στη ώρα του κ μας πήγε πίσω όλο..

Τεσπα,πέρασε,υπομονή,χαμόγελο κ ξεκινάω αυτή τη καινούργια ημέρα (απλά ηθελα να σας γκρινιαξω κ εσάς λίγο:mrgreen:)!!

Όσο για τον γυναικολόγο μου είπε πως έχουν απορροφηθεί όλα τα ράμματα εκτός από ένα μικρο που είναι πιο μέσα κ ναι μεν έχει  θρέψει αρκετά αλλά δεν έχει απορροφηθεί όλο οποτεεεε σεξακι σε 2 εβδομαδες μου είπε:unsure: 

Θα το πιω κ αυτό το ποτήρι..βασικά κανάτα έχει γίνει τοσους μήνες αλλά νταξξξ..

Επίσης μου είπε να πάρω κρεμουλα υαλουρονικο για την ευαίσθητη περιοχή 1 φορά τη μέρα,ώστε να θρέψουν όλα τα ράμματα λέει καλά καλά και να βάζω με το απλικατερ που έχει 2-3 φορές την εβδομάδα μέσα στον κόλπο για να βοηθήσει στη "λίπανση" του..τέλος,με συμβούλεψε ν το χρησιμοποιήσω κ ως λιπαντικό τις πρώτες φορές που θα ξανά έχω επαφές..

Το έχει χρησιμοποιήσει γενικά κάποια? Εχθές πήγα σε 2 φαρμακεια κ δε το βρήκα..θα το παραγγείλω σήμερα..

Υπομονή φίλη! Καμία μέρα δεν είναι ίδια με την προηγούμενη! Εκεί που μας καλομαθαινουν μετά πάλι μας πάνε καροτσάκι και μετά πάλι επανέρχονται κλπ κλπ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...