Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

@Vivi8 κορίτσι μου άντε λίγες ώρες ακόμα και να πάτε σπίτι σας. Ποσο κουρασμένη είσαι! Δεν υπάρχει κάποιος να σε βοηθήσει λίγο; Αν της δώσεις λιγο ξένο; Συγνωμη που ανακατεύομαι αλλά είναι πολύ επικίνδυνο να την θηλαζεις εκεί μέσα που θα είναι και άβολα και να είσαι και τόσο άρρωστη κι εσυ Κι εξαντλημένη! 

Αναστασια δεν προλαβαίνω να διαβάζω όλα όσα λέτε αλλά από το λίγο που διαβάζω απ έξω απ έξω σας θαυμάζω που είστε τόσο δοσμένες μαμάδες. Όλες σας! Κι εσυ έχεις τύψεις για το να δώσεις πιπίλα; Εγώ στην κόρη μου τις ξεπέρασα τις τύψεις. Έδωσα πιπίλα τότε στις 2 εβδομαδες και έδωσα και ξένο πολύ! Τώρα ο γιος δεν τρελαίνεται για πιπίλα και μόνο λίγες φορές την έχει δεχτεί. Και ξένο δεν πίνει πολύ γιατί φαίνεται να του φτάνει το δικό μου. Η κόρη μου καμία σχέση. Πολύ πολύ πολύ πιο φαγανο παιδί. Και να σου πω κάτι; Αν ηθελα μπορούσα να το γυρίσω στον αποκλειστικό θηλασμο τώρα με τον γιο. Αλλά δεν βρίσκω τον λόγο. Αφού με το να δίνω λίγο ξένο αποδεσμεύεται λίγο το μωρό από πάνω μου και μπορώ το βράδυ να κοιμηθώ και λιγο σαν άνθρωπος. Λενε πως μπορεί το παιδί να παθει σύγχυση η να σου μειωθεί το γαλα αλλά εμενα βρε κορίτσια δε μπυ συνέβη ούτε στην κόρη αυτό ούτε τώρα στον γιο. Θα με θεωρήσω τυχερή και θα το συνεχίσω έτσι γιατί θέλω πολύ να θηλασω αλλά θέλω και την ξεκούραση μου! 

Εντωμεταξύ εγώ έχω βοήθεια τη νταντα και φέρνω και γυναίκα να μου καθαρίζει που και που. Ο αντρας μου δουλεύει όλη μέρα. Εσεις πως την παλεύετε να τα έχετε και τα δυο μαζί;;; Τα μεγάλα σας ζηλεύουν; Εμενα μια δείχνει να τον αγαπάει μια να τον ζηλεύει φοβερά. Δε μπορώ να μην της δίνω σημασια. Στεναχωριεμαι να την βλέπω «ριγμένη». Μου έχει πατήσει κάτι φορές κάτι κλάματα που δεν τα είχε κανει ποτε! Ποτε αρχίζουν να τα δέχονται τα μωρά; 

Μια χαρά τα λες φίλη! Αν δεν είσαι ξεκούραστη πως να τα αντέξεις όλα? Κι εγώ δινω ξένο 2 φορές, μια τα βράδυ κ μια το μεσημέρι που κάνω μάθημα. Κορίτσια να σας πω την αλήθεια εγώ ρα έχω ψιλοπαιξει! Τόσο που κάπνισα κιόλας 2 τσιγάρα! Το πρωί ένας χαμός, ο μικρός γκρινιάζει για ψιλου πήδημα κ η μπέμπα παρόλο που κοιμάται πολύ θέλει να φαει, να ρευτει κ τα συναφή όποτε θέλει κι αυτή το χρόνο της. Ψιλομαζεμα του σπιτιου, αλλα ευτυχώς δεν μαγειρεύω σχεδόν καθολου. 2 αρχίζω μάθημα στη κουζίνα,έλεος, κι απ έξω γίνεται χαμός, μερικές φορές έχω κ τη μπεμπέ δίπλα μ να τη κοιμιζω με τον αποροφητηρα. Έχω 1 ώρα κενό για θήλαστρο κ μετά συνεχίζω μέχρι τις 9 μάθημα. Η κοπέλα που είχα δν έρχεται τώρα κ η πεθερά μ δν τα καταφέρνει κ τα 2. Το αγοράκι μου ενώ τη χαϊδεύει κ δείχνει να την αγαπάει κ μιλάει από μόνος του για τη μπέμπα όμορφα, μα έχει γκρίνια κ κλάμα που δεν είχε ποτέ. Έχω φτάσει σε σημείο να του φωνάζω κάθε μέρα,χάνω τη ψυχραιμία μ. Ταν σχολάει νωρίς ο άντρας μ είναι καλύτερα τα πράγματα. Παίρνω βαθιές αναπνοές κ συνεχίζω, αντέχω ακόμα αλλά δεν ξέρω πόσο! 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Ακριβώς έτσι το σκέφτομαι κ εγώ!! Αν δεν είμαστε άλλωστε ξεκούραστες πως θα είμαστε μετά καλά την υπόλοιπη μέρα για το παιδί μας??

Επίσης ο,τι κάνω για εκείνον και με εκείνον θέλω να το κάνω με όλη μου τη ψυχή κ την ενέργεια κ όχι με μισή καρδιά γτ πονάω/νυστάζω κτλ

Εγώ βέβαια δίνω μόνο το βράδυ συμπληρωμα γτ την υπόλοιπη ημερα τα βρίσκουμε με το ζυζι δεν έχω θέμα..

Επίσης του έδωσα πιπίλα από την 3η ημέρα!! Ναι μάλιστα!! Γτ μου είχε ήδη πληγώσει τις θηλές κ δεν ήθελα να σταματήσω με τίποτε τον θηλασμό οπότε σκέφτηκα με τη πιπίλα δεν θα είναι συνέχεια πάνω μου να τυραννιεμαι κ όντως έτσι έγινε! 

Μα πρέπει να σκεφτούμε απλά,εμείς τι θέλουμε από τις μανουλες μας? Φαντάζομαι ολες θέλετε να είναι ευτυχισμένος οι μανουλες σας..ε,το ίδιο κ τα δικά μας παιδιά:x

Ναι φίλη μου να ξανά πάτε έννοειται βολτουλα!! Ο,τι καλύτερο για τη ψυχολογια μας δε το συζητάω!! Κ εγώ περιμένω πως κ πως τα ΣΚ που είναι κ ο άντρας μου κ πάμε βόλτες ή εκδρομουλες όλοι μαζί..

Πάντα στο καρότσι τον έχω ή μάρσιπο κ στις δύο περιπτώσεις κόβει τουφες:D κ νιώθω ότι του κάνει καλό κ εκείνου έστω ο καθαρός αέρας κ όχι όλο η Κλεισούρα του σπιτιού..

@P.L.L. έτσι είναι,πρέπει να προσέχουμε κ τον εαυτό μας. Γιατί αν δε το κάνουμε 1,2,102 γίνεται ένα μπααααμ! Εγώ αυτό παθαίνω!

Κάνει καλό κ στα παιδάκια μας η βόλτα. Καθαρός αέρας,ήλιος κ πολλά ερεθίσματα

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά τα λες φίλη! Αν δεν είσαι ξεκούραστη πως να τα αντέξεις όλα? Κι εγώ δινω ξένο 2 φορές, μια τα βράδυ κ μια το μεσημέρι που κάνω μάθημα. Κορίτσια να σας πω την αλήθεια εγώ ρα έχω ψιλοπαιξει! Τόσο που κάπνισα κιόλας 2 τσιγάρα! Το πρωί ένας χαμός, ο μικρός γκρινιάζει για ψιλου πήδημα κ η μπέμπα παρόλο που κοιμάται πολύ θέλει να φαει, να ρευτει κ τα συναφή όποτε θέλει κι αυτή το χρόνο της. Ψιλομαζεμα του σπιτιου, αλλα ευτυχώς δεν μαγειρεύω σχεδόν καθολου. 2 αρχίζω μάθημα στη κουζίνα,έλεος, κι απ έξω γίνεται χαμός, μερικές φορές έχω κ τη μπεμπέ δίπλα μ να τη κοιμιζω με τον αποροφητηρα. Έχω 1 ώρα κενό για θήλαστρο κ μετά συνεχίζω μέχρι τις 9 μάθημα. Η κοπέλα που είχα δν έρχεται τώρα κ η πεθερά μ δν τα καταφέρνει κ τα 2. Το αγοράκι μου ενώ τη χαϊδεύει κ δείχνει να την αγαπάει κ μιλάει από μόνος του για τη μπέμπα όμορφα, μα έχει γκρίνια κ κλάμα που δεν είχε ποτέ. Έχω φτάσει σε σημείο να του φωνάζω κάθε μέρα,χάνω τη ψυχραιμία μ. Ταν σχολάει νωρίς ο άντρας μ είναι καλύτερα τα πράγματα. Παίρνω βαθιές αναπνοές κ συνεχίζω, αντέχω ακόμα αλλά δεν ξέρω πόσο! 

Ναι ρε συ γκρίνια χωρίς λόγο με το παραμικρό.... υπερένταση... Κ σαν να μην ακούει τίποτα απ' όσα λέω..

Δυσκολα περνάνε κ τα παιδάκια μας.. είναι μικρά κι αυτά ακόμη,πόσο καλά να το διαχειριστούν..?? 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

@P.L.L. έτσι είναι,πρέπει να προσέχουμε κ τον εαυτό μας. Γιατί αν δε το κάνουμε 1,2,102 γίνεται ένα μπααααμ! Εγώ αυτό παθαίνω!

Κάνει καλό κ στα παιδάκια μας η βόλτα. Καθαρός αέρας,ήλιος κ πολλά ερεθίσματα

Ναι ρε συ γκρίνια χωρίς λόγο με το παραμικρό.... υπερένταση... Κ σαν να μην ακούει τίποτα απ' όσα λέω..

Δυσκολα περνάνε κ τα παιδάκια μας.. είναι μικρά κι αυτά ακόμη,πόσο καλά να το διαχειριστούν..?? 

Άσε κ μου ζητάει κάτι κουλά.. σήμερα ήθελε να τον ανεβάσω στον πάγκο της κουζιναΣ να δει τι έχουν μέσα τα ντουλάπια, έκανα μάθημα κ ήρθε μέσα κ τσιριζε,ξεφτυλιστικα! Αλλά ρε γμτο το βράδυ που ηρεμουμε τα κοιτάζω κ τα 2 κ γαληνευω! Είναι τα πιο υπέροχα πλάσματα του κόσμου κ τα πιο όμορφα κουκουβαγιακια! Φάση είναι θα περάσει, ψυχραιμία! Πάντα βλέπω τα θετικά αλλά μερικές φορές πονάει όλο μου το σώμα λες κ με έχουν χτυπήσει!  Βαστατε γερά!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Άσε κ μου ζητάει κάτι κουλά.. σήμερα ήθελε να τον ανεβάσω στον πάγκο της κουζιναΣ να δει τι έχουν μέσα τα ντουλάπια, έκανα μάθημα κ ήρθε μέσα κ τσιριζε,ξεφτυλιστικα! Αλλά ρε γμτο το βράδυ που ηρεμουμε τα κοιτάζω κ τα 2 κ γαληνευω! Είναι τα πιο υπέροχα πλάσματα του κόσμου κ τα πιο όμορφα κουκουβαγιακια! Φάση είναι θα περάσει, ψυχραιμία! Πάντα βλέπω τα θετικά αλλά μερικές φορές πονάει όλο μου το σώμα λες κ με έχουν χτυπήσει!  Βαστατε γερά!

Κι εγώ έτσι ακριβώς! Όλο αγαπουλες του κάνει ο μεγάλος κι εγώ λιωνω!

Πονάω παντού!!! Να περάσει λίγο ο καιρός να πάω κάπου να με ισιωσουν!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

@P.L.L. έτσι είναι,πρέπει να προσέχουμε κ τον εαυτό μας. Γιατί αν δε το κάνουμε 1,2,102 γίνεται ένα μπααααμ! Εγώ αυτό παθαίνω!

Κάνει καλό κ στα παιδάκια μας η βόλτα. Καθαρός αέρας,ήλιος κ πολλά ερεθίσματα

Ναι ρε συ γκρίνια χωρίς λόγο με το παραμικρό.... υπερένταση... Κ σαν να μην ακούει τίποτα απ' όσα λέω..

Δυσκολα περνάνε κ τα παιδάκια μας.. είναι μικρά κι αυτά ακόμη,πόσο καλά να το διαχειριστούν..?? 

Κ εμένα τα ίδια η μεγάλη μου... Είχε άρνηση στα πάντα και υπερένταση. Μάλλον έτσι ξεσπούσε τη ζήλια της προς το μωρό. Έκοψε πολλά φαγητά που έτρωγε κ θέλει να την ταιζω εγω ενώ έτρωγε μόνη της, έκοψε το γάλα και αναγκαστικα να της βάζω σοκολατένιο ρόφημα για να το πίνει, θέλει να της τα κάνω όλα εγω... μπάνιο, να την ντύνω, να τη γδυνω... Στην αρχή νευριαζα πολύ και γινόταν χειρότερο όμως με υπομονή και πηγαίνοντας με τα νερά της είναι πιο συνεργασιμη! Απλά γίνομαι χίλια κομμάτια καθε μερα για να διαχειρίζομαι το χρόνο μου κ να τα έχω όλα οκ: παιδιά, φαγητό κάθε μέρα, δουλειές σπιτιου κλπ

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ έτσι ακριβώς! Όλο αγαπουλες του κάνει ο μεγάλος κι εγώ λιωνω!

Πονάω παντού!!! Να περάσει λίγο ο καιρός να πάω κάπου να με ισιωσουν!

Πριν λίγο αυτό λέγαμε με τον άντρα μου! Να πάμε για μασάζ κ όλα τα σχετικά το καλοκαίρι σε ένα ξενοδοχείο!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez @Christina @Anastasia05 Ναι καλε εννοείται! Όταν είμαστε ξεκούραστες τα φροντίζουμε καλυτερα και τα χαιρόμαστε και περισσότερο! Μα εγώ κάποια στιγμή τα είχα παίξει από την αϋπνία και την τρέλα προσπαθώντας να βρω ρυθμούς και με τα δυο παιδιά που σε καποιες φάσεις πάτησα φωνές στη μεγάλη μου (που τι μεγάλη ούτε δυο δεν είναι!) γιατι πήγαινε και έπιανε τα πράγματα του νεογέννητου και τα ξεαποστειρωνε και μετά ένιωθα πολύ άσχημα γιατί δεν έφταιγε κι αυτή η καημένη! Δεν ξέρει, μωρό είναι! Οποτε καλυτερα να φροντίζω να ξεκουράζομαι για να έχω και μεγαλύτερη υπομονή και κατανόηση! Και να σας πω και κάτι αλλο;;; Τις νύχτες που αναλαμβάνει ο σύζυγος και ξεκουράζομαι την επόμενη μέρα σκέφτομαι ότι θέλω και τρίτο παιδί!!! Χαχαχα 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

@Renez @Christina @Anastasia05 Ναι καλε εννοείται! Όταν είμαστε ξεκούραστες τα φροντίζουμε καλυτερα και τα χαιρόμαστε και περισσότερο! Μα εγώ κάποια στιγμή τα είχα παίξει από την αϋπνία και την τρέλα προσπαθώντας να βρω ρυθμούς και με τα δυο παιδιά που σε καποιες φάσεις πάτησα φωνές στη μεγάλη μου (που τι μεγάλη ούτε δυο δεν είναι!) γιατι πήγαινε και έπιανε τα πράγματα του νεογέννητου και τα ξεαποστειρωνε και μετά ένιωθα πολύ άσχημα γιατί δεν έφταιγε κι αυτή η καημένη! Δεν ξέρει, μωρό είναι! Οποτε καλυτερα να φροντίζω να ξεκουράζομαι για να έχω και μεγαλύτερη υπομονή και κατανόηση! Και να σας πω και κάτι αλλο;;; Τις νύχτες που αναλαμβάνει ο σύζυγος και ξεκουράζομαι την επόμενη μέρα σκέφτομαι ότι θέλω και τρίτο παιδί!!! Χαχαχα 

Αυτό με το τρίτο παιδί κ εγώ το σκέφτηκα κ όταν το είπα στον άντρα μου, μου ειπε: δεν είσαι καλά, σε έχει πειράξει το ξενυχτι:lol: αλλά μετά μάλλον το ξανασκέφτηκε και του καλαρεσε η ιδέα και όλο μου το κοπαναει!

  • Χαχα 6

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

@Renez @Christina @Anastasia05 Ναι καλε εννοείται! Όταν είμαστε ξεκούραστες τα φροντίζουμε καλυτερα και τα χαιρόμαστε και περισσότερο! Μα εγώ κάποια στιγμή τα είχα παίξει από την αϋπνία και την τρέλα προσπαθώντας να βρω ρυθμούς και με τα δυο παιδιά που σε καποιες φάσεις πάτησα φωνές στη μεγάλη μου (που τι μεγάλη ούτε δυο δεν είναι!) γιατι πήγαινε και έπιανε τα πράγματα του νεογέννητου και τα ξεαποστειρωνε και μετά ένιωθα πολύ άσχημα γιατί δεν έφταιγε κι αυτή η καημένη! Δεν ξέρει, μωρό είναι! Οποτε καλυτερα να φροντίζω να ξεκουράζομαι για να έχω και μεγαλύτερη υπομονή και κατανόηση! Και να σας πω και κάτι αλλο;;; Τις νύχτες που αναλαμβάνει ο σύζυγος και ξεκουράζομαι την επόμενη μέρα σκέφτομαι ότι θέλω και τρίτο παιδί!!! Χαχαχα 

 

Just now, marianna1986 είπε:

Αυτό με το τρίτο παιδί κ εγώ το σκέφτηκα κ όταν το είπα στον άντρα μου, μου ειπε: δεν είσαι καλά, σε έχει πειράξει το ξενυχτι:lol: αλλά μετά μάλλον το ξανασκέφτηκε και του καλαρεσε η ιδέα και όλο μου το κοπαναει!

Χαρά στο κουράγιο σας!! Τα παιδιά είναι ευτυχια! Εγώ σε περίπου πέντε χρόνια,το συζητάω πάλι!!:lol:

Εύχομαι να σας έρθουν όλα όπως επιθυμείτε!!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια μου!! Έχω πολύ καιρό γράψω κ όπως καταλαβαίνετε τρέχω κ δεν φτάνω όλο το 24ωρο!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ καλό κουραγιοε τα ξενυχτια!!

Εμείς λοιπόν αύριο σαραντιζουμε! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική... Θηλάζουμε αποκλειστικά κ έχω δύο μωρά όλη μέρα κ νύχτα στο στήθος! Μπήκα κ στη διαδικασία της άντλησης γτ η μία μου μικρούλα κουραζόταν πολύ εύκολα, είχε χάσει κ αρκετό βάρος κ άργησε να το ανακτήσει. Ευτυχώς τώρα το κόψαμε γτ με είχε κουράσει πολύ μέσα σε όλα να αντλώ κ να πλένω/αποστειρωνω.. Έχω κ τον γιο μου, ο οποίος αν κ τις αγαπαει πολύ(τις φιλάει κ τις αγκαλιάζει συνεχώς) κ χάρηκε που τις έχουμε σπίτι, έχει ζοριστει κ μου έκανε πολλά ξεσπάσματα.. παλινδρομησε επίσης, θέλει να τον ταιζω, να τον ντύνω, να τον βοηθάω σε όλα... κ αυτός ο καημένος έχει κλειστεί πολύ, δε τον στέλνω κ σχολείο κ πόσο να αντέξει.. Όπως διαβάζω κ πιο πάνω δευτερομανουλες όλες τα ίδια περνάμε.. χάνω πολύ συχνά την υπομονή μου, φωνάζω κ στο τέλος της ημέρας νιώθω η χειρότερη μαμα.του κόσμου.. είμαι μόνη με τρία παιδιά μέχρι να γυρίσει ο αντρας μου από τη δουλειά κ φυσικά δεν υπάρχει άλλη βοήθεια. Πέρα από την πρώτη εβδομάδα που έρχονταν λίγο οι παππούδες, μετά λόγω covid δεν έρχεται κανείς..

Το βράδυ τα κορίτσια μου ξυπνάνε πολύ συχνά. Κάποιο θηλασμοι είναι ταυτόχρονοι, αλλα οι περισσότεροι όχι οπότε μέχρι να κοιμηθεί η μία ξυπνάει η άλλη κ που χρόνος για ύπνο! Αλλάζουμε κ καμία δεκαριά πάνες μόνο το βράδυ! Επίσης, ξυπνάει κ ο γιος μου από τα κλάματα, έρχεται κ αυτός στο κρεβάτι κ κάνει καμιά ώρα να κοιμηθεί! 

Γενικά, ζοριζομαι πολύ αλλά ταυτόχρονα νιώθω μεγάλη χαρά που εχει μεγαλώσει η οικογένεια μας! Τις κοιτάζω έτσι που είναι σαν κουκλιτσες, αλλά κ το παλικάρι μου που ξαφνικά μεγάλωσε τόσο κ νιώθω τόσο ευλογημένη για τα δωράκια μου!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Αυτό με το τρίτο παιδί κ εγώ το σκέφτηκα κ όταν το είπα στον άντρα μου, μου ειπε: δεν είσαι καλά, σε έχει πειράξει το ξενυχτι:lol: αλλά μετά μάλλον το ξανασκέφτηκε και του καλαρεσε η ιδέα και όλο μου το κοπαναει!

Εμένα σίγουρα του αρέσει η ιδέα γιατί γι αυτόν δεν αλλάζουν  και πολλα! Όλη μέρα είναι εκτός σπιτιού, στη δουλειά! Αλλά κι εγώ αλήθεια το σκέφτομαι. Είμαι βέβαια 38 οποτε μπορεί και να μην παίζει δυνατότητα έτσι κι αλλιώς! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια μου!! Έχω πολύ καιρό γράψω κ όπως καταλαβαίνετε τρέχω κ δεν φτάνω όλο το 24ωρο!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ καλό κουραγιοε τα ξενυχτια!!

Εμείς λοιπόν αύριο σαραντιζουμε! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική... Θηλάζουμε αποκλειστικά κ έχω δύο μωρά όλη μέρα κ νύχτα στο στήθος! Μπήκα κ στη διαδικασία της άντλησης γτ η μία μου μικρούλα κουραζόταν πολύ εύκολα, είχε χάσει κ αρκετό βάρος κ άργησε να το ανακτήσει. Ευτυχώς τώρα το κόψαμε γτ με είχε κουράσει πολύ μέσα σε όλα να αντλώ κ να πλένω/αποστειρωνω.. Έχω κ τον γιο μου, ο οποίος αν κ τις αγαπαει πολύ(τις φιλάει κ τις αγκαλιάζει συνεχώς) κ χάρηκε που τις έχουμε σπίτι, έχει ζοριστει κ μου έκανε πολλά ξεσπάσματα.. παλινδρομησε επίσης, θέλει να τον ταιζω, να τον ντύνω, να τον βοηθάω σε όλα... κ αυτός ο καημένος έχει κλειστεί πολύ, δε τον στέλνω κ σχολείο κ πόσο να αντέξει.. Όπως διαβάζω κ πιο πάνω δευτερομανουλες όλες τα ίδια περνάμε.. χάνω πολύ συχνά την υπομονή μου, φωνάζω κ στο τέλος της ημέρας νιώθω η χειρότερη μαμα.του κόσμου.. είμαι μόνη με τρία παιδιά μέχρι να γυρίσει ο αντρας μου από τη δουλειά κ φυσικά δεν υπάρχει άλλη βοήθεια. Πέρα από την πρώτη εβδομάδα που έρχονταν λίγο οι παππούδες, μετά λόγω covid δεν έρχεται κανείς..

Το βράδυ τα κορίτσια μου ξυπνάνε πολύ συχνά. Κάποιο θηλασμοι είναι ταυτόχρονοι, αλλα οι περισσότεροι όχι οπότε μέχρι να κοιμηθεί η μία ξυπνάει η άλλη κ που χρόνος για ύπνο! Αλλάζουμε κ καμία δεκαριά πάνες μόνο το βράδυ! Επίσης, ξυπνάει κ ο γιος μου από τα κλάματα, έρχεται κ αυτός στο κρεβάτι κ κάνει καμιά ώρα να κοιμηθεί! 

Γενικά, ζοριζομαι πολύ αλλά ταυτόχρονα νιώθω μεγάλη χαρά που εχει μεγαλώσει η οικογένεια μας! Τις κοιτάζω έτσι που είναι σαν κουκλιτσες, αλλά κ το παλικάρι μου που ξαφνικά μεγάλωσε τόσο κ νιώθω τόσο ευλογημένη για τα δωράκια μου!!!

Κορίτσι μου είσαι ήρωας!!! Να είσαι καλά κ να χαίρεσαι τα 3 μωρά σου!! 

Ακούγεται πολυυυυυ δύσκολο αλλά χαίρομαι που σε διαβάζω τόσο καλά,!!:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια μου!! Έχω πολύ καιρό γράψω κ όπως καταλαβαίνετε τρέχω κ δεν φτάνω όλο το 24ωρο!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ καλό κουραγιοε τα ξενυχτια!!

Εμείς λοιπόν αύριο σαραντιζουμε! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική... Θηλάζουμε αποκλειστικά κ έχω δύο μωρά όλη μέρα κ νύχτα στο στήθος! Μπήκα κ στη διαδικασία της άντλησης γτ η μία μου μικρούλα κουραζόταν πολύ εύκολα, είχε χάσει κ αρκετό βάρος κ άργησε να το ανακτήσει. Ευτυχώς τώρα το κόψαμε γτ με είχε κουράσει πολύ μέσα σε όλα να αντλώ κ να πλένω/αποστειρωνω.. Έχω κ τον γιο μου, ο οποίος αν κ τις αγαπαει πολύ(τις φιλάει κ τις αγκαλιάζει συνεχώς) κ χάρηκε που τις έχουμε σπίτι, έχει ζοριστει κ μου έκανε πολλά ξεσπάσματα.. παλινδρομησε επίσης, θέλει να τον ταιζω, να τον ντύνω, να τον βοηθάω σε όλα... κ αυτός ο καημένος έχει κλειστεί πολύ, δε τον στέλνω κ σχολείο κ πόσο να αντέξει.. Όπως διαβάζω κ πιο πάνω δευτερομανουλες όλες τα ίδια περνάμε.. χάνω πολύ συχνά την υπομονή μου, φωνάζω κ στο τέλος της ημέρας νιώθω η χειρότερη μαμα.του κόσμου.. είμαι μόνη με τρία παιδιά μέχρι να γυρίσει ο αντρας μου από τη δουλειά κ φυσικά δεν υπάρχει άλλη βοήθεια. Πέρα από την πρώτη εβδομάδα που έρχονταν λίγο οι παππούδες, μετά λόγω covid δεν έρχεται κανείς..

Το βράδυ τα κορίτσια μου ξυπνάνε πολύ συχνά. Κάποιο θηλασμοι είναι ταυτόχρονοι, αλλα οι περισσότεροι όχι οπότε μέχρι να κοιμηθεί η μία ξυπνάει η άλλη κ που χρόνος για ύπνο! Αλλάζουμε κ καμία δεκαριά πάνες μόνο το βράδυ! Επίσης, ξυπνάει κ ο γιος μου από τα κλάματα, έρχεται κ αυτός στο κρεβάτι κ κάνει καμιά ώρα να κοιμηθεί! 

Γενικά, ζοριζομαι πολύ αλλά ταυτόχρονα νιώθω μεγάλη χαρά που εχει μεγαλώσει η οικογένεια μας! Τις κοιτάζω έτσι που είναι σαν κουκλιτσες, αλλά κ το παλικάρι μου που ξαφνικά μεγάλωσε τόσο κ νιώθω τόσο ευλογημένη για τα δωράκια μου!!!

Εντάξει κοπέλα μ εσύ είσαι ήρωας! Θηλαζεις δυδιμακια κ έχεις κ νήπιο μόνη σ? Τα σέβη μου!  Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σ και καλή δύναμη μανούλα, μπράβο σου!

Αχαχα κορίτσια τουλάχιστον παρηγοριεμαι ότι δεν στράβωσε  μόνο το παιδάκι μ,είναι προφανώς το σοκ της αρχής κ ελπίζω να περάσει σύντομα κι εμείς να είμαστε ψύχραιμες να το διαχειρηστουμε σωστα! 

Όσο για 3ο...χμμμ ναι σε 5 χρόνια ίσως το σκεφτώ! Θα έχω ξεχάσει τη ταλαιπωρία που με δέρνει κ ίσως να έχω διοριστεί κ να δικαιούμαι άδεια! Αν είχα σίγουρη βοήθεια ή οικονομική άνεση έκανα κι άλλα παιδιά, τα λατρεύω κ το έχω με τα παιδιά κ ντάξει κάνει κι ωραία παιδιά ο άντρας μου...Αχαχαχαχα

Όσο για τις ζουζουνιες κυρά @Renez  διάθεση υπάρχει, χρόνος δν υπάρχει...κι έχω κ λίγες σταγονιτσες ακόμα. Θα πάω ντοκ όταν σαραντησω για υπέρηχο κ μετά θα δω αν βρούμε κάνα 10λεπτο ...Αχαχαχαχ! Και αν θυμάμαι καλά υπάρχει μια στενοτις κ μια ξηροτις αλλά μετά από τόσο καιρό εγώ κυρίως είχα μια συγκίνηση στο άγγιγμα γενικα...κουλο? 

Πάντως τώρα που τη κοιτάζω τη μπέμπα μου Ναι το παραδέχομαι! έχω το πιο όμορφο μωρό στον κόσμο όλο...αχαχαχαχαχ!

2 ώρες πρίν, Annou είπε:

H alitheia einai pws oxi.Mono mia fora vgika 20’.

Simera kleisame 2 evdomades!Na arxisw les na vgainw apo twra?Agxwnomai min mou kruwsei.Tin ntunw kala alla ena agxos to exw.Mou exoun pei entwmetaxy pws an arrwstisei to paidi pas kateutheian nosokomeio k exw xestei k prosexw polu!!!

Koritsi mou bravo!Auta Einai poly poly thetika nea!Euxomai o,ti kalutero!!!

Κι εγώ έτσι δν την έχω βγάλει κ κλείσαμε κ μήνα! Στο μπαλκόνι μόνο έχουμε βγει στο φως! Έχω κ τον άντρα ν κ τη μαμά μου που με αποτρέπουν! Έχει έναν ήλιο όμως το πρωί λαχταριστό που θα  τα βουτήξω μια μέρα και θα τα βγάλω χωρίς μνματα και θα με κυνηγάνε συγγενείς κ αστυνομία μαζί!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Christinα καταρχάς μην ακούω χαζά τύπου "με ξεφτιλισε" επειδή φώναξε κτλ 1.περναει φάση 2.εισαι σπίτι τι να κάνουμε τώρα? Κ στις ειδήσεις μιλάνε πολιτικοί κτλ από το σπίτι κ πετάγονται παιδιά κ γάτες!! 3. Κ τα παιδιά που μιλάς καλύτερα ήταν στην ηλικία του???:mrgreen:

Έπειτα ειδες κ εσύ πως όλες οι δευτερομανουλες παίρνατε παρόμοια φάση κ είναι λογικό να παλινδρομούν τα πρωτακια σας γτ όσο κ να αγαπούν τα αδερφάκια τους θέλουν ξανά τη προσοχή σας όπως ήταν,αποκλειστικά επάνω τους ! Το να μάθουν να το διαχειρίζονται κ να σας μοιράζονται θέλει χρόνο κ υπομονή κ από εσάς αλλά κ από εκείνα κ σε λίγο θα είστε όλοι μαζί ήρεμοι κ ευτυχισμένοι!!

Λίγη υπομονή ακόμη μανούλα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια μου!! Έχω πολύ καιρό γράψω κ όπως καταλαβαίνετε τρέχω κ δεν φτάνω όλο το 24ωρο!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ καλό κουραγιοε τα ξενυχτια!!

Εμείς λοιπόν αύριο σαραντιζουμε! Η καθημερινότητα είναι πολυυυυ απαιτητική... Θηλάζουμε αποκλειστικά κ έχω δύο μωρά όλη μέρα κ νύχτα στο στήθος! Μπήκα κ στη διαδικασία της άντλησης γτ η μία μου μικρούλα κουραζόταν πολύ εύκολα, είχε χάσει κ αρκετό βάρος κ άργησε να το ανακτήσει. Ευτυχώς τώρα το κόψαμε γτ με είχε κουράσει πολύ μέσα σε όλα να αντλώ κ να πλένω/αποστειρωνω.. Έχω κ τον γιο μου, ο οποίος αν κ τις αγαπαει πολύ(τις φιλάει κ τις αγκαλιάζει συνεχώς) κ χάρηκε που τις έχουμε σπίτι, έχει ζοριστει κ μου έκανε πολλά ξεσπάσματα.. παλινδρομησε επίσης, θέλει να τον ταιζω, να τον ντύνω, να τον βοηθάω σε όλα... κ αυτός ο καημένος έχει κλειστεί πολύ, δε τον στέλνω κ σχολείο κ πόσο να αντέξει.. Όπως διαβάζω κ πιο πάνω δευτερομανουλες όλες τα ίδια περνάμε.. χάνω πολύ συχνά την υπομονή μου, φωνάζω κ στο τέλος της ημέρας νιώθω η χειρότερη μαμα.του κόσμου.. είμαι μόνη με τρία παιδιά μέχρι να γυρίσει ο αντρας μου από τη δουλειά κ φυσικά δεν υπάρχει άλλη βοήθεια. Πέρα από την πρώτη εβδομάδα που έρχονταν λίγο οι παππούδες, μετά λόγω covid δεν έρχεται κανείς..

Το βράδυ τα κορίτσια μου ξυπνάνε πολύ συχνά. Κάποιο θηλασμοι είναι ταυτόχρονοι, αλλα οι περισσότεροι όχι οπότε μέχρι να κοιμηθεί η μία ξυπνάει η άλλη κ που χρόνος για ύπνο! Αλλάζουμε κ καμία δεκαριά πάνες μόνο το βράδυ! Επίσης, ξυπνάει κ ο γιος μου από τα κλάματα, έρχεται κ αυτός στο κρεβάτι κ κάνει καμιά ώρα να κοιμηθεί! 

Γενικά, ζοριζομαι πολύ αλλά ταυτόχρονα νιώθω μεγάλη χαρά που εχει μεγαλώσει η οικογένεια μας! Τις κοιτάζω έτσι που είναι σαν κουκλιτσες, αλλά κ το παλικάρι μου που ξαφνικά μεγάλωσε τόσο κ νιώθω τόσο ευλογημένη για τα δωράκια μου!!

Είσαι ήρωας! Εδώ εμείς με ένα και ζοριζομαστε κ εσύ με 2? Κ με ένα νήπιο στο σπίτι που δεν ξεσπάει πουθενά την ενέργεια του; Μπράβο σου!

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμένα σίγουρα του αρέσει η ιδέα γιατί γι αυτόν δεν αλλάζουν  και πολλα! Όλη μέρα είναι εκτός σπιτιού, στη δουλειά! Αλλά κι εγώ αλήθεια το σκέφτομαι. Είμαι βέβαια 38 οποτε μπορεί και να μην παίζει δυνατότητα έτσι κι αλλιώς! 

Ε ναι οι άντρες πάνε στη δουλειά τους, ξεσκανε οπότε όταν έρχονται σπίτι βρίσκουν ένα μωρό φροντισμενο οπότε δεν τους νοιάζει κ πολύ! Αχαχα! Μπράβο στον δικό σου που παρόλη τη δουλειά έχει αναλάβει τα βράδια το μωρό να ξεκουράζεσαι! Οι πιο πολλοι λένε δουλεύω, κουράζομαι κλπ και μένουν αμέτοχοι...

Just now, Christinα είπε:

Εντάξει κοπέλα μ εσύ είσαι ήρωας! Θηλαζεις δυδιμακια κ έχεις κ νήπιο μόνη σ? Τα σέβη μου!  Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σ και καλή δύναμη μανούλα, μπράβο σου!

Αχαχα κορίτσια τουλάχιστον παρηγοριεμαι ότι δεν στράβωσε  μόνο το παιδάκι μ,είναι προφανώς το σοκ της αρχής κ ελπίζω να περάσει σύντομα κι εμείς να είμαστε ψύχραιμες να το διαχειρηστουμε σωστα! 

Όσο για 3ο...χμμμ ναι σε 5 χρόνια ίσως το σκεφτώ! Θα έχω ξεχάσει τη ταλαιπωρία που με δέρνει κ ίσως να έχω διοριστεί κ να δικαιούμαι άδεια! Αν είχα σίγουρη βοήθεια ή οικονομική άνεση έκανα κι άλλα παιδιά, τα λατρεύω κ το έχω με τα παιδιά κ ντάξει κάνει κι ωραία παιδιά ο άντρας μου...Αχαχαχαχα

Όσο για τις ζουζουνιες κυρά @Renez  διάθεση υπάρχει, χρόνος δν υπάρχει...κι έχω κ λίγες σταγονιτσες ακόμα. Θα πάω ντοκ όταν σαραντησω για υπέρηχο κ μετά θα δω αν βρούμε κάνα 10λεπτο ...Αχαχαχαχ! Και αν θυμάμαι καλά υπάρχει μια στενοτις κ μια ξηροτις αλλά μετά από τόσο καιρό εγώ κυρίως είχα μια συγκίνηση στο άγγιγμα γενικα...κουλο? 

Πάντως τώρα που τη κοιτάζω τη μπέμπα μου Ναι το παραδέχομαι! έχω το πιο όμορφο μωρό στον κόσμο όλο...αχαχαχαχαχ!

Κι εγώ έτσι δν την έχω βγάλει κ κλείσαμε κ μήνα! Στο μπαλκόνι μόνο έχουμε βγει στο φως! Έχω κ τον άντρα ν κ τη μαμά μου που με αποτρέπουν! Έχει έναν ήλιο όμως το πρωί λαχταριστό που θα  τα βουτήξω μια μέρα και θα τα βγάλω χωρίς μνματα και θα με κυνηγάνε συγγενείς κ αστυνομία μαζί!

Κ εγώ αυτόν το διορισμο περιμένω για το τρίτο! Ποτέ δλδ αχαχα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...