Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

Just now, kotsifikos είπε:

Σίγουρα έχουν σοκαριστεί όμως ακόμα και έτσι θεωρώ πως δρουν εντελώς εγωιστικά, για να κάνει δηλαδή αυτό που οι ίδιοι θέλουν? Είναι 32 όχι 15!

Νάντια μείνε σταθερή στην απόφαση σου, αφού μπορείς να ζήσεις μόνη σου το παιδί σου (οικονιμικά) μην φοβάσαι τίποτα. Τώρα σχετικά με το ψυχολογικό κομμάτι ζήτα από τώρα βοήθεια από ψυχολόγο, μην το αφήσεις.

Ναι ακριβώς αυτό θέλουν. Νομίζουν πως έτσι θα την καταφέρουν να κανει αυτό που εκείνοι θέλουν. Δεν συμφωνώ φυσικά. Εννοείται πως όχι. Για την ακρίβεια εγώ αν είχα τις αμφιβολίες μου για το αν θέλω να κρατήσω το μωρό και έβλεπα τέτοια συμπεριφορά εκεί να δεις με τι πείσμα  και αφοσιωση θα το κρατούσα. Καλά να είναι βέβαια το παιδάκι και η μαμα κι όλα τα αλλά με τον καιρό φτιάχνονται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/2/2020 at 12:34 ΜΜ, Nantia88f είπε:

Πολυ αγχος πολυ κλάμα αλλα εντάξει θα περάσει νομιζω.οσο για τους γονείς μου πιστεύω με τον καιρο θα το δεχτούν η νυφη μου ανέλαβε δράση να τους μιλήσει γιατι εκεινη προσπαθεί αλλα δεν μπορει να κανει ακόμη μωράκι και την ενόχλησε ενω ερχεται ενα μωρο στην οικογενεια δεν το αγκαλιάσανε.θα δείξει με τον καιρο πρεπει και εκείνοι να πάρουν τον χρονο τους

Άλλαξα τους λογαριασμούς εχθες γιατι παλι άρχισε να στέλνει εχθες το βραδυ οτι έλα και έλα και έλα και αν δεν παω να ερθει αυτος λίγες μέρες.απαντησα οτι δεν ειναι κατάλληλη στιγμή ουτε να παω ουτε να ερθει γιατι τον φοβάμαι απο τον τροπο που συμπεριφέρθηκε.

του είπα θελω χρονο μόνη μου και αν ειναι θα τον ενοχλήσω εγω.

μετα απο αυτο έκλεισα τους λογαριασμούς και άνοιξα νέους με γραμμενο το όνομα στα ελληνικα και έκανα φίλους μονο αυτούς που πρεπει.

τηλεφωνο δεν μπορω να αλλάξω ειναι παντού δηλωμένο αλλα θα δω τι μπορω να κανω.

Καλά έκανες κορίτσι μου κι αποσυνδεθηκες από τα μέσα δικτύωσης. Καλό θα είναι να δείξεις όλη σου την πειθαρχεία και να μην κάνεις πισωγύρισμα. Μπράβο σου !! 

 

Οι γονείς σου είναι λάθος. Τέλεια και παύλα και δεν χωράει καμία εξήγηση και δικαιολογία. Ανέκαθεν το πίστευα και πόσο μάλλον τώρα που έχω αγκαλιά το θαυματακι μου, μια μάνα πρέπει, οφείλει και έχει την δύναμη μέσα της να είναι εκεί ΠΑΝΤΑ στο παιδι της. πάντα! Είμαστε πολύ πιο δυνατές από όσο νομίζουμε Νάντια μου. Βρε την δύναμη μέσα σου και πάτα πόδι. Σε όλους. Μόλις γεννηθεί το μικρό σου ανθρωπάκι θα σε βοηθήσει με τον τρόπο του. Θα δεις. Θα σε κοιτάζει και θα σου δίνει δύναμη. 

Κι έτσι για την αλλαγή ,  σου παραθέτω ένα κείμενο του Paulo Coelho προς σκέψη-εγω το βρήκα καταπληκτικό κι ακριβώς "to the point". 

Παράθεση

 

Μάνα, μητέρα, μαμά. Όπως και να το πεις, η ουσία της παραμένει ίδια: το «μητέρα» είναι ρήμα - είναι κάτι που κάνεις, όχι απλά αυτό που είσαι. Κι ο Πάολο Κοέλιο, με την παρακάτω ιστορία, το περιγράφει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

«Ο Θεός κάλεσε τον πιο αγαπημένο Του άγγελο και του παρουσίασε ένα πρότυπο μητέρας. Στον άγγελο δεν άρεσε αυτό που είδε.

 – Εργαστήκατε πολύ, Κύριε, δεν ξέρετε πλέον τι κάνετε, είπε ο άγγελος. Κοιτάξτε! Φιλί ειδικό, που θεραπεύει όλες τις αρρώστιες, έξι ζευγάρια χέρια για να μαγειρεύει, να πλένει, να σιδερώνει, να φροντίζει, να ελέγχει, να καθαρίζει. Δε θα δουλέψει!
– Το πρόβλημα δε είναι τα χέρια, αντέτεινε ο Θεός. Είναι τα τρία ζευγάρια μάτια που χρειάστηκε να βάλω: ένα για να βλέπει το παιδί της πίσω από κλειστές πόρτες και να το προστατεύει από ανοιχτά παράθυρα, ένα άλλο για να το κοιτάζει με αυστηρότητα όταν πρέπει να του μάθει κάτι ουσιώδες και το τρίτο για να του δείχνει διαρκώς τρυφερότητα και αγάπη, όση δουλειά κι αν έχει εκείνη!
Ο άγγελος εξέτασε το πρότυπο της μητέρας πιο προσεκτικά.
– Κι αυτό τι είναι;
– Ένας μηχανισμός αυτοθεραπείας. Δε θα έχει χρόνο να αρρωσταίνει, θα πρέπει να ασχολείται με το σύζυγό της, με τα παιδιά, με το σπίτι.
– Νομίζω ότι πρέπει να ξεκουραστείτε λίγο, Κύριε, είπε ο άγγελος. Και να επιστρέψετε στο κλασικό πρότυπο με τα δύο χέρια, τα δύο μάτια, κλπ.

Ο Θεός συμφώνησε με τον άγγελο. Αφού ξεκουράστηκε, μεταμόρφωσε τη μητέρα σε κανονική γυναίκα. Εξομολογήθηκε όμως στον άγγελο:
– Χρειάστηκε να της δώσω μια τόσο δυνατή θέληση, ώστε να νομίζει ότι θα έχει έξι χέρια, τρία ζευγάρια μάτια και ικανότητα αυτοθεραπείας. Αλλιώς δε θα καταφέρει να εκπληρώσει το καθήκον της.
Ο άγγελος την εξέτασε από κοντά. Κατά τη γνώμη του, αυτή τη φορά ο Θεός είχε επιτύχει. Ξαφνικά όμως πρόσεξε ένα λάθος:
– Αδειάζει. Αναρωτιέμαι, Κύριε, μήπως βάλατε ξανά υπερβολικά πολλά πράγματα σ’ αυτό το πρότυπο μητέρας.
– Δεν αδειάζει. Αυτό ονομάζεται δάκρυ.
– Και σε τι χρησιμεύει;
– Για να δείχνει χαρά, λύπη, απογοήτευση, πόνο, θυμό, ενθουσιασμό.
– Κύριε, είστε μεγαλοφυΐα! Αναφώνησε ο άγγελος. Ακριβώς αυτό ήταν που έλειπε για να συμπληρωθεί το πρότυπο.
Ο Θεός πρόσθεσε με ύφος μελαγχολικό:
– Δεν το έβαλα εγώ. Όταν συναρμολόγησα όλα τα μέρη, το δάκρυ εμφανίστηκε από μόνο του.
Ο άγγελος συγχάρηκε πάλι τον Παντοδύναμο κι έτσι δημιουργήθηκαν οι μητέρες.»
Πάολο Κοέλιο

 

Την Καλημέρα μου. :wub:

  • Μου αρέσει 4

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

 @Nantia88f Νάντια μου τι κάνεις? Πώς είσαι? Υπάρχουν νεότερα με το μπεμπακι σου ?? Όλα καλά? 

Με τους γονείς σου υπάρχει καμία βελτίωση? 

Σε σκεφτόμουν σήμερα και είπα να στείλω να μάθω νέα σου. 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...