Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

Just now, Nantia88f είπε:

Πολυ αγχος πολυ κλάμα αλλα εντάξει θα περάσει νομιζω.οσο για τους γονείς μου πιστεύω με τον καιρο θα το δεχτούν η νυφη μου ανέλαβε δράση να τους μιλήσει γιατι εκεινη προσπαθεί αλλα δεν μπορει να κανει ακόμη μωράκι και την ενόχλησε ενω ερχεται ενα μωρο στην οικογενεια δεν το αγκαλιάσανε.θα δείξει με τον καιρο πρεπει και εκείνοι να πάρουν τον χρονο τους

Άλλαξα τους λογαριασμούς εχθες γιατι παλι άρχισε να στέλνει εχθες το βραδυ οτι έλα και έλα και έλα και αν δεν παω να ερθει αυτος λίγες μέρες.απαντησα οτι δεν ειναι κατάλληλη στιγμή ουτε να παω ουτε να ερθει γιατι τον φοβάμαι απο τον τροπο που συμπεριφέρθηκε.

του είπα θελω χρονο μόνη μου και αν ειναι θα τον ενοχλήσω εγω.

μετα απο αυτο έκλεισα τους λογαριασμούς και άνοιξα νέους με γραμμενο το όνομα στα ελληνικα και έκανα φίλους μονο αυτούς που πρεπει.

τηλεφωνο δεν μπορω να αλλάξω ειναι παντού δηλωμένο αλλα θα δω τι μπορω να κανω.

Καλημέρα κοπέλα μου!! Είναι και οι ορμόνες τώρα της εγκυμοσύνης που σε κάνουν ακόμη πιο ευαίσθητη!! Ευτυχώς που η νυφη σου είναι δίπλα σου και σε στηρίζει είναι σημαντικό να μην μείνεις μόνη σου τώρα και να έχεις συμπαράσταση μέχρι να καταφέρεις να τα βάλεις σε μια σειρά!! Όσο για το τηλέφωνο μπορείς να μιλήσεις με την εταιρεία σου και να τους πεις να σου κάνουν φραγή στο συγκεκριμένο νούμερο για πολύ σοβαρούς λόγους ( κάποια στιγμή το είχαν σταματήσει αλλά προσπαθησε το δεν έχεις να χάσεις κάτι) αλλιώς η συσκευή σου τις ρυθμίσεις κλήσεων έχουν φραγή αριθμού ψαξτο λίγο γιατί κάθε συσκευή είναι διαφορετική! 

Just now, kotsifikos είπε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου την στάση των γονιών σου, την θεωρώ εντελώς απαράδεχτη, όσο και αν έσφαλες θα έπρεπε να είναι δίπλα σου και να σε στηρίξουν σε αυτή την δύσκολη φάση. Απορώ με τους γονείς που όταν τα παιδιά τους κάνουν κάτι πέρα από τα δικά τους θέλω τους γυρνούν την πλάτη, πόσο εγωισμός αλήθεια!!!!! Και η μαμά σου ακόμα πιο απαράδεκτη που δεν αψήφισε τον μπαμπά σου και δεν είναι δίπλα σου!! Αυτό κάνει μία μάνα για το παιδί της, το στηρίζει το βοηθάει να σταθεί στα πόδια του ακόμα και όταν κάνει τα μεγαλύτερα λάθη! Δεν ξέρω τι να πω, έχω χάσει τα λόγια μου! Και όλα αυτά επειδή ο πατέρας είναι Τούρκος, καθόλου δεν έχουν καταλάβει την σοβαρότητα της ψυχικής σου κατάστασης. Αφού δεν μπορούν να είναι δίπλα σου ας μην είναι, μείνε με αυτούς που μπορούν να σε βοηθήσουν. Φρόντισε να μην απαντάς ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ, στον πρώην σύντροφο σου, ακολούθησε την νομική οδό ώστε να είναι ασφαλής, και ξεκίνα την ζωή σου από την αρχή. Διαγράψου από τα σοσιαλ, άλλαξε τηλέφωνο, εξαφανίσου ώστε να μην μπορεί εκείνος να σε βρεί.

 

Πόσο δίκιο έχεις σε αυτό με τους γονείς ειλικρινά!! Εγώ έμεινα έγκυος ενώ είχα σχεση 5 χρόνων αλλααα δεν είχα παντρευτεί ακομη...μόλις ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου περιμέναμε να χαρούνε όλοι αλλά προς έκπληξη μου η ίδια μου η μητέρα τραβούσε τα μαλλιά της και έλεγε τι θα κάνουμε τώρα :shock:σοκαριστηκα πάρα πολύ...όλα για τον κόσμο?? Να μην φανεί ότι είμαι έγκυος ενώ είμαι ανύπαντρη? Δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια! Το πήρε απόφαση όμως εγώ πάγωσα, πάγωσα παρά πολύ! Εν τέλει το μωράκι μου το έχασα και ήθελα τόσο πολύ να πω αν τώρα το ευχαριστήθηκε ειλικρινά!! Μετά από λίγο κανονίσαμε τον γάμο μας και έμεινα εγκυος μετά από περίπου 2 χρόνια (δηλαδή σήμερα είμαι στον 6ο μήνα) και ακόμη δεν μπορώ να συγχωρήσω εκείνη την συμπεριφορά της και ακόμη ειμαι παγωμένη απέναντι της!! Μεγάλο λάθος οι γονείς να μην αγκαλιάζουν τα παιδιά τους ότι και αν έχει συμβεί!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Blonde είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!! Είναι και οι ορμόνες τώρα της εγκυμοσύνης που σε κάνουν ακόμη πιο ευαίσθητη!! Ευτυχώς που η νυφη σου είναι δίπλα σου και σε στηρίζει είναι σημαντικό να μην μείνεις μόνη σου τώρα και να έχεις συμπαράσταση μέχρι να καταφέρεις να τα βάλεις σε μια σειρά!! Όσο για το τηλέφωνο μπορείς να μιλήσεις με την εταιρεία σου και να τους πεις να σου κάνουν φραγή στο συγκεκριμένο νούμερο για πολύ σοβαρούς λόγους ( κάποια στιγμή το είχαν σταματήσει αλλά προσπαθησε το δεν έχεις να χάσεις κάτι) αλλιώς η συσκευή σου τις ρυθμίσεις κλήσεων έχουν φραγή αριθμού ψαξτο λίγο γιατί κάθε συσκευή είναι διαφορετική! 

Πόσο δίκιο έχεις σε αυτό με τους γονείς ειλικρινά!! Εγώ έμεινα έγκυος ενώ είχα σχεση 5 χρόνων αλλααα δεν είχα παντρευτεί ακομη...μόλις ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου περιμέναμε να χαρούνε όλοι αλλά προς έκπληξη μου η ίδια μου η μητέρα τραβούσε τα μαλλιά της και έλεγε τι θα κάνουμε τώρα :shock:σοκαριστηκα πάρα πολύ...όλα για τον κόσμο?? Να μην φανεί ότι είμαι έγκυος ενώ είμαι ανύπαντρη? Δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια! Το πήρε απόφαση όμως εγώ πάγωσα, πάγωσα παρά πολύ! Εν τέλει το μωράκι μου το έχασα και ήθελα τόσο πολύ να πω αν τώρα το ευχαριστήθηκε ειλικρινά!! Μετά από λίγο κανονίσαμε τον γάμο μας και έμεινα εγκυος μετά από περίπου 2 χρόνια (δηλαδή σήμερα είμαι στον 6ο μήνα) και ακόμη δεν μπορώ να συγχωρήσω εκείνη την συμπεριφορά της και ακόμη ειμαι παγωμένη απέναντι της!! Μεγάλο λάθος οι γονείς να μην αγκαλιάζουν τα παιδιά τους ότι και αν έχει συμβεί!! 

Είχα μια καθηγήτρια ίδια περίπτωση με εσένα. Είχε σοβαρή σχέση και έμεινε έγκυος. Η μάνα της όχι απλά δεν χάρηκε αλλά της είπε να πάει να το ρίξει γιατί δεν είχε παντρευτεί. Φυσικά η κοπέλα δεν την άκουσε. Υπάρχουν τραγικές περιπτώσεις εκεί έξω. Ας είναι μάθημα για να σταθούμε εμείς καλύτερα στα παιδιά μας. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Είχα μια καθηγήτρια ίδια περίπτωση με εσένα. Είχε σοβαρή σχέση και έμεινε έγκυος. Η μάνα της όχι απλά δεν χάρηκε αλλά της είπε να πάει να το ρίξει γιατί δεν είχε παντρευτεί. Φυσικά η κοπέλα δεν την άκουσε. Υπάρχουν τραγικές περιπτώσεις εκεί έξω. Ας είναι μάθημα για να σταθούμε εμείς καλύτερα στα παιδιά μας. 

Θεέ μου!! Από την μέρα που το ανακοίνωσα και είδα αυτή την συμπεριφορά μάζεψα τα πράγματά μου και εφυγα από το σπίτι!! Την επόμενη μέρα το είχε ήδη χωνέψει αλλά εγώ δεν μπορούσα να συγχωρήσω....περίμενα να χαρεί όπως ο μπαμπάς μου και τα αδέλφια μου!  Πραγματικά δεν μπορώ τους ανθρώπους που ζουν για το τι θα πει ο κόσμος!! Αυτό ακριβώς που λες ας είναι μάθημα για να σταθούμε εμείς καλύτερα στα παιδιά μας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Θεέ μου!! Από την μέρα που το ανακοίνωσα και είδα αυτή την συμπεριφορά μάζεψα τα πράγματά μου και εφυγα από το σπίτι!! Την επόμενη μέρα το είχε ήδη χωνέψει αλλά εγώ δεν μπορούσα να συγχωρήσω....περίμενα να χαρεί όπως ο μπαμπάς μου και τα αδέλφια μου!  Πραγματικά δεν μπορώ τους ανθρώπους που ζουν για το τι θα πει ο κόσμος!! Αυτό ακριβώς που λες ας είναι μάθημα για να σταθούμε εμείς καλύτερα στα παιδιά μας!!! 

Το οτι ο κόσμος ασχολείται ενω εκείνοι κάνουν χειρότερα;;;;;

αυτος θα μας φαει τι θα πει ο ένας και ο άλλος άσχετα αν εσυ εισαι ευτυχισμένος με την επιλογή σου!!!!!

πρεπει παντα να περνούμε έγκριση απο τον κόσμο;;;;;ειναι Τραγικο το ξερω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Το οτι ο κόσμος ασχολείται ενω εκείνοι κάνουν χειρότερα;;;;;

αυτος θα μας φαει τι θα πει ο ένας και ο άλλος άσχετα αν εσυ εισαι ευτυχισμένος με την επιλογή σου!!!!!

πρεπει παντα να περνούμε έγκριση απο τον κόσμο;;;;;ειναι Τραγικο το ξερω

Δεν έχει σημασία τι θέλει ο κόσμος, ούτε αν οι γονείς σου εντάξει με την επιλογή σου.

Σημασία έχει αυτή την στιγμή να είσαι εσύ καλά και να στηρίξεις την επιλογής σου.


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nantia88f είπε:

Το οτι ο κόσμος ασχολείται ενω εκείνοι κάνουν χειρότερα;;;;;

αυτος θα μας φαει τι θα πει ο ένας και ο άλλος άσχετα αν εσυ εισαι ευτυχισμένος με την επιλογή σου!!!!!

πρεπει παντα να περνούμε έγκριση απο τον κόσμο;;;;;ειναι Τραγικο το ξερω

Άστα να πάνε!  Γι'αυτό εσύ να είσαι περιφανή που επέλεξες να κρατήσεις το πλασματακι σου έστω και μόνη σου!! Πίστεψε στον εαυτό σου θα τα καταφέρεις!! Η ζωή είναι μοοονο δική σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φοβάμαι οτι δεν θα τα καταφέρω απλα ειχα αλλη εικόνα για την εννοια οικογενεια.μαμα μπαμπάς παππούδες.

δεν πειραζει δεν έρχονται ολα οπως θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Δεν φοβάμαι οτι δεν θα τα καταφέρω απλα ειχα αλλη εικόνα για την εννοια οικογενεια.μαμα μπαμπάς παππούδες.

δεν πειραζει δεν έρχονται ολα οπως θελουμε

Δεν συμφωνω με τη σταση των γονιων..αλλα βρε κοριτσια μηπωσ λιγο βιαζομαστε να κρινουμε???οπωσ η νεφελη παραδεχεται πωσ ειχε αλλη εικονα για την οικογενεια..που συμπεριλαμβ μπαμπα κ παππουδεσ..μηπωσ κ αυτοι απο απογοητευση αντεδρασαν ετσι??θελανε κ αυτοι αλλιωσ να δουνε την κορη τουσ..να μεγαλωνει με τον συντροφο τησ το εγγονι..για μενα ειναι σοκαρισμενοι..δωσε λιγο χρονο κ θα δεισ πωσ κ παλι θα σ αγκαλιασουνε..κ σενα κ το παιδι..

Οτι λαθη κ να γινονται δεν μπορω να πιστεψω πωσ ενασ γονιοσ διαγραφει ετσι ευκολα το παιδι του..

Κ νομιζω πωσ κακωσ επικεντρωνομαστε στουσ γονεισ..

Το θεμα ειναι να παρει η νεφελη τη ζωη στα χερια τησ..να συνελθει ..κ να επικεντρωθει στο μωρακι τησ..κανενασ δεν ειναι υποχρεωμενοσ να βοηθησει στην ανατροφη του παιδιου..θα πρεπει να λαβει τα μετρα τησ κ να τα τακτοποιησει ολα μονη τησ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Δεν συμφωνω με τη σταση των γονιων..αλλα βρε κοριτσια μηπωσ λιγο βιαζομαστε να κρινουμε???οπωσ η νεφελη παραδεχεται πωσ ειχε αλλη εικονα για την οικογενεια..που συμπεριλαμβ μπαμπα κ παππουδεσ..μηπωσ κ αυτοι απο απογοητευση αντεδρασαν ετσι??θελανε κ αυτοι αλλιωσ να δουνε την κορη τουσ..να μεγαλωνει με τον συντροφο τησ το εγγονι..για μενα ειναι σοκαρισμενοι..δωσε λιγο χρονο κ θα δεισ πωσ κ παλι θα σ αγκαλιασουνε..κ σενα κ το παιδι..

Οτι λαθη κ να γινονται δεν μπορω να πιστεψω πωσ ενασ γονιοσ διαγραφει ετσι ευκολα το παιδι του..

Κ νομιζω πωσ κακωσ επικεντρωνομαστε στουσ γονεισ..

Το θεμα ειναι να παρει η νεφελη τη ζωη στα χερια τησ..να συνελθει ..κ να επικεντρωθει στο μωρακι τησ..κανενασ δεν ειναι υποχρεωμενοσ να βοηθησει στην ανατροφη του παιδιου..θα πρεπει να λαβει τα μετρα τησ κ να τα τακτοποιησει ολα μονη τησ..

Νάντια την λενε!! Όχι δεν μπορούμε να δικαιολογήσουμε τους γονείς όσο σοκαρισμένοι να είναι δεν διώχνεις από το σπίτι σου το παιδί σου το ίδιο! Δεν είναι το θέμα αν θα βοηθήσουν στην ανατροφή του αλλά προφανώς και ήθελε την οικογένεια της δίπλα της!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Νάντια την λενε!! Όχι δεν μπορούμε να δικαιολογήσουμε τους γονείς όσο σοκαρισμένοι να είναι δεν διώχνεις από το σπίτι σου το παιδί σου το ίδιο! Δεν είναι το θέμα αν θα βοηθήσουν στην ανατροφή του αλλά προφανώς και ήθελε την οικογένεια της δίπλα της!! 

Για το ονομα εχεισ δικιο αλλα ειναι ζαλισμενη απο την αυπνια..δεν συμφωνω σε καμμια περιπτωση με τη σταση τουσ..αλλα απο εκει κ περα θεωρω πωσ ολοι θελουν τον χρονο τουσ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blonde είπε:

Νάντια την λενε!! Όχι δεν μπορούμε να δικαιολογήσουμε τους γονείς όσο σοκαρισμένοι να είναι δεν διώχνεις από το σπίτι σου το παιδί σου το ίδιο! Δεν είναι το θέμα αν θα βοηθήσουν στην ανατροφή του αλλά προφανώς και ήθελε την οικογένεια της δίπλα της!! 

Ας Ελπιζω να ξεπεράσουν το πρώτο σοκ και να το συζητήσουμε ξανα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Ας Ελπιζω να ξεπεράσουν το πρώτο σοκ και να το συζητήσουμε ξανα

Θα γίνει και αυτό!! Αφού έχει αναλάβει και η νυφη σου να τους μιλήσει σαν τρίτο ατομο ίσως το πάρουν αλλιώς!! Δεν μπορεί!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι πιστεύω εγώ; Δεν θέλουν να την διώξουν πραγματικά από το σπίτι. Το κάνουν αυτό για να την πιέσουν να τα βρει σκούρα και να κανει έκτρωση. Όταν καταλάβουν ότι το κόλπο τους δεν έπιασε πιστεύω πως αμέσως θα της προσφέρουν βοήθεια. Αυτό πιστεύω γιατί είμαι σίγουρη ότι και οι δικοί μου γονείς αυτή τη μέθοδο εξαναγκασμού θα ακολουθούσαν. Όσο για το ποσο νοιάζονται για το τι λέει ο κόσμος είναι πραγματικά αηδιαστικό. ΑΛΛΑ σκέφτομαι ότι τους κρίνω εγώ με το μυαλό μου το ανοιχτό που το απέκτησα με τις γνώσεις, τα ταξίδια μου και την ανεξαρτησία μου. Λέω, αν είχα ζήσει ακριβώς την ίδια ζωή που είχε ζήσει η μάνα μου στο χωριό εκείνα τα χρόνια μήπως κι εγώ τα ίδια θα πίστευα; Αν δεν είχα δει κι εγώ ποτε μου «έξω από το κουτί» θα ήμουν καλύτερη; Οποτε δεν γίνεται να τους κατακρίνω και τους αγαπώ όπως είναι. Απλώς, λάθος μου ίσως, επιμένω να θέλω να τους αλλάξω μυαλά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω πραγματικα πιστευω πωσ θα το μετανιωσουν...

Το χειροτερο για μενα ομωσ ειναι πωσ αυτη τη στιγμη εσυ καθεσαι κ στεναχωριεσαι ενω εχεισ μια ψυχουλα μεσα σου..

Μακαρι να το μετανιωσουν γρηγορα για να εχεξσ ενα λιγοτερο θεμα να αντιμετωπισεισ..

Τωρα ολα μοιαζουν βουνο...αλλα να ξερεισ πωσ οταν γεννηθει το παιδακι σου νε το καλο..κανεισ δεν θα μπορει να συγκριθει μαζι του..τετοια αγαπη δεν θα χεισ νιωσει για κανεναν..θα καλυψει ολεσ τισ στεναχωριεσ σου...

Για το καλο αυτου του μωρου ασε πισω οσα σε βασανιζουν..γιατι πραγματικα τιποτα δεν εχει αξια οσο αυτη η ζωουλα.που εξαρταται απο σενα..θα σου δωσει τοση αγαπη...δεν φανταζεσαι ποση..

Το προβλημα με τουσ γονεισ σου θα λυθει..να εισαι σιγουρη..μην αναλωνεσαι σ αυτο..τζαμπα στεναχωριεσαι τωρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχουν σοκαριστεί όμως ακόμα και έτσι θεωρώ πως δρουν εντελώς εγωιστικά, για να κάνει δηλαδή αυτό που οι ίδιοι θέλουν? Είναι 32 όχι 15!

Νάντια μείνε σταθερή στην απόφαση σου, αφού μπορείς να ζήσεις μόνη σου το παιδί σου (οικονιμικά) μην φοβάσαι τίποτα. Τώρα σχετικά με το ψυχολογικό κομμάτι ζήτα από τώρα βοήθεια από ψυχολόγο, μην το αφήσεις.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...