Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

On 11/2/2020 at 11:40 ΜΜ, Mum to be είπε:

Συγγνώμη αλλά που έχετε μείνει στην Τουρκία;μόνο στη Κωνσταντινούπολη;επειδή εγω εχω μεινει χρόνια σε διαφορετικές πολεις μπορώ να σου πω ότι οι περισσότεροι Τουρκοι είναι αρκετά οπισθοδρομικόι απο τους δυτικούς ,ναι μεν μπορει να μην σαπίζουν την γυναίκα τους στο ξυλο(ακόμα και αυτο παιζεται )αλλά την θεωρουν κατώτερη και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το Κοράνι.Η θρησκεία τους ειναι το πατημα για την φεουδαρχική συμπεριφορά των περισσότερων επι των πλειστων Τουρκων. 

Η κοπέλα η ίδια λέει ότι την καταπιεζε δεν την άφηνε να βγαίνει, να φοράει ότι θέλει και ότι της έκανε ελέγχο.Η καταγωγή του είναι από τα βάθη της Τουρκίας και ότι ακόμα τρώνε στο πατωμα με την οικογένεια του . Για να μην αναφέρω την εξάρτηση και τον φόβο που έχει για τους γονείς του, αφου της τόνισε ότι δεν μπορεί να τους παει κόντρα . Στη Τουρκία ,ναι ακόμη και σήμερα θεωρείται σωστό και αποδεκτό από την κοινωνία οι νέοι άνδρες να σέβονται τη γνώμη των γονιών τους ναι να ακολουθουν την επιθυμία τους ανεξάρτητα με το τι θέλουν να κάνουν οι ίδιοι στη ζωή τους. 

Όποτε για ποια προκαταληψη ακριβώς μας λες;κρίνουμε τον χαρακτήρα που σχηματισαμε από τα λεγόμενα τα δικά της. 

Και δεν νομίζω ότι κάποια την κατηγόρησε που έμεινε έγκυος απο κάποιον που ελάχιστα ξέρει αλλά δεν θα χαιδεψουμε τα αυτιά μια 32 Χρονης γυναίκας που η προτεραιότητα της είναι να αναλυσει τι δεν πηγε κάλα στη συγκεκριμένη σχέση από το να σκεφτεί σοβαρά και ώριμα τι θα κάνει με ένα παιδι που δεν φταίει σε τίποτα . 

Και ναι τώρα που είναι έγκυος θα έπρεπε πρωτη της προτεραιότητα να είναι το πλάσμα που κουβαλάει μέσα της και μετά τα υπόλοιπα.Ειτε αποφασίσει να το κρατήσει είτε όχι η μόνη της έγνοια πρεπει να είναι αυτό το μωρό που μέρα με την μέρα μεγαλώνει. 

Ακριβώς αυτό.-


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν και δεν απαντάω σε κάτι τέτοια. Όμως μου έκανε εντύπωση η ηλικία σου και ο τρόπος που λειτουργείς. 32χρ Μεγαλοκοπέλα θα έπρεπε να ξέρεις από αντισύλληψη. Και ειδικά με κάποιον που δε γνώριζες... Είχες "σχέση"από το ίντερνετ!! Αν όλα όσα λες είναι αλήθεια και αν η απόφασή σου είναι όντως να κρατήσεις το παιδί, τότε μπράβο σου που αν και φέρθηκες με πλήρη ανωριμότητα στο παρελθόν σου , τώρα αναλαμβάνεις την ευθύνη των πράξεών σου . Και τελικά ίσως αυτό να έχει πλέον σημασία! Οπότε μπράβο σου! Αυτό το μωρό θα σε ωριμάσει και θα είναι η αρχή μιας νέας ζωής! (Εύχομαι να το δεις έτσι) Αν ο πατέρας του δε θέλει να έχει επαφές με σας δεν μπορείς να τον υποχρεώσεις. Κοίτα να πορευτείς από δω και πέρα σύμφωνα με τις δικές σου δυνάμεις, να πατήσεις στα δικά σου πόδια. Ναι να έχεις βοήθεια από τους γονείς σου αλλά να είσαι εσύ υπεύθυνη και παρούσα στη ζωή του. .. Καλή δύναμη από εμένα!

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 5:27 ΜΜ, Nantia88f είπε:

Είναι κατάλληλο το σπίτι των γονιών μου απλα θεωρώ θα τους πονούσε αν με έβλεπαν μόνη μου.

ειδικα για εμενα που δένε χω ιδέα απο παιδια και απο δουλειες σπιτιού 

 

Πραγματικα θελω να διαβασω ολα τα σχολια αλλα δεν εχω το χρονο..

Θελω μονο να σου πω πωσ οτι εγινε εγινε..αφησε το πισω σου..κ σκεψου το μελλον σοθ με τι παιδακι σου..γιατι οπωσ καταλαβα το θεσ..

Ακομη κ για μασ που θεωρητικα καναμε το παιδακι μασ κατω απο ιδανικεσ συνθηκεσ, η πραγματικοτητα απο το να φανταζεσαι τον εσυτο σου με ενα παιδι απεχει πολυ..

Γραφεισ πωσ δεν εχεισ ιδεα απο δουλειεσ..θα χρειαστει να κανεισ πολλα για το παιδι σου..δεν ειναι δυσκολο απλα λιγο θα ζοριστεισ..

Θα ερθουν ξενυχτια..αγχη κ αγωνιεσ..θα αρρωστησει..κ θα πρεπει να τα χειριζεσαι μονη..σχολεια..δρασυητιοτητεσ...τη δουλεια σου..το ποιοσ θα το κραταει..

Μην αναλωνεσαι στο τι εγινε..σκεψου πωσ θα οργανωθεισ..γιατι θα εισαι μονη κ θα πρεπει να βρεισ τροπουσ να τα καταφερεισ ολα..ακομη κ εμεισ που μεγαλωνουμε τα παιδια με τουσ συζυγουσ ζοριζομαστε..δεν ειναι οσο ευκολο φαινεται..αλλα σε γεμιζει ευτυχια..

Αυτα τα λιγα γιατι με κηνυγαει ο χρονοσ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!

οχι δεν μιλησα με τους γονείς μου ακόμη 

ερχεται η νυφη μου το Σάββατο να ειναι παρόν...μιλησα μαζι της....

εκεινος εμφανίστηκε σημερα και μου είπε....

γιατι δεν ερχεσαι στο μέρος μου ξανα;;;;

ειπα Οχι και θύμωσε μου είπε ενα εντάξει γεια!!!!!

αυτα προς το παρόν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!

οχι δεν μιλησα με τους γονείς μου ακόμη 

ερχεται η νυφη μου το Σάββατο να ειναι παρόν...μιλησα μαζι της....

εκεινος εμφανίστηκε σημερα και μου είπε....

γιατι δεν ερχεσαι στο μέρος μου ξανα;;;;

ειπα Οχι και θύμωσε μου είπε ενα εντάξει γεια!!!!!

αυτα προς το παρόν....

Τελικά Ναντια μου εχεις αποφασίσει αν θα του το πεις ? Για το ότι θα κρατήσεις το παιδί εννοώ .. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nantia88f είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!

οχι δεν μιλησα με τους γονείς μου ακόμη 

ερχεται η νυφη μου το Σάββατο να ειναι παρόν...μιλησα μαζι της....

εκεινος εμφανίστηκε σημερα και μου είπε....

γιατι δεν ερχεσαι στο μέρος μου ξανα;;;;

ειπα Οχι και θύμωσε μου είπε ενα εντάξει γεια!!!!!

αυτα προς το παρόν....

να πας εκει να κανεις τι;;;;;;;;;;;;Αυτο το θρασος να θυμωνει κιολας δεν το κατανοω κε εκνευριζει κ απο πανω!!!για να μη πω τπτ αλλο για τους πρωτογονους!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

να πας εκει να κανεις τι;;;;;;;;;;;;Αυτο το θρασος να θυμωνει κιολας δεν το κατανοω κε εκνευριζει κ απο πανω!!!για να μη πω τπτ αλλο για τους πρωτογονους!!

Εμένα μου περνάει από το μυαλό πως αυτός θελει η @Nantia88f να πάει από εκεί για να σιγουρεψει ότι θα ρίξει το παιδί (θέλει δεν θέλει η Νάντια να το κρατήσει εάν πάει εκεί δεν νομίζω ότι θα της δώσει επιλογή. Εδώ δεν της εδωσε για την προφύλαξη σιγά μην της δώσει τώρα) 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το πιστεύω λόγω θρησκείας ή λόγω καταγωγής του. Έχω φίλους διαφορετικών εθνικοτήτων, θρησκειών και προτιμήσεων και πραγματικά πιστεύω στην ελευθερία και στην ισότητα. Το λέω λόγω των δεδομένων και των γεγονοτων που μας έχει αφηγηθεί η Νάντια ότι έζησε μαζί του. 

  • Μου αρέσει 3

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Εμένα μου περνάει από το μυαλό πως αυτός θελει η @Nantia88f να πάει από εκεί για να σιγουρεψει ότι θα ρίξει το παιδί (θέλει δεν θέλει η Νάντια να το κρατήσει εάν πάει εκεί δεν νομίζω ότι θα της δώσει επιλογή. Εδώ δεν της εδωσε για την προφύλαξη σιγά μην της δώσει τώρα) 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το πιστεύω λόγω θρησκείας ή λόγω καταγωγής του. Έχω φίλους διαφορετικών εθνικοτήτων, θρησκειών και προτιμήσεων και πραγματικά πιστεύω στην ελευθερία και στην ισότητα. Το λέω λόγω των δεδομένων και των γεγονοτων που μας έχει αφηγηθεί η Νάντια ότι έζησε μαζί του. 

Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν παω για κανέναν λογο....

ειναι καθαρά δικη μου επιλογή τι θα κανω!!!!!
ασε που φοβάμαι κιολας!!!!εμφανιστηκε να μου πει τι;;;;;να παω εκει;;;;

δεν ρώτησε καν αν ειμαι καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Μα δεν παω για κανέναν λογο....

ειναι καθαρά δικη μου επιλογή τι θα κανω!!!!!
ασε που φοβάμαι κιολας!!!!εμφανιστηκε να μου πει τι;;;;;να παω εκει;;;;

δεν ρώτησε καν αν ειμαι καλα!!!!

κανε τ ένα μπλοκ από παντού...Δεν μ.αρεσει που πάλι άρχισε τα μνματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τονι@ είπε:

Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ. 

Απαγορεύεται απο την θρησκεία του να κανεις άμβλωση σε πολυ σοβαρή περίπτωση μονο ακόμη και αν το παιδακι εχει πρόβλημα απαγορεύεται.τουλαχιστον αυτο ξερω.

Αλλα βάζω εγω με το μυαλό μου κακά πράγματα....ποιος ξερει πως σκέφτεται ο κάθε ανθρωπος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Απαγορεύεται απο την θρησκεία του να κανεις άμβλωση σε πολυ σοβαρή περίπτωση μονο ακόμη και αν το παιδακι εχει πρόβλημα απαγορεύεται.τουλαχιστον αυτο ξερω.

Αλλα βάζω εγω με το μυαλό μου κακά πράγματα....ποιος ξερει πως σκέφτεται ο κάθε ανθρωπος 

Κι εγω βάζω στο μυαλό μου πολυ κακά πράγματα. Εξαφανίσου απο ολα τα μεσα κοινωνικής δικτύωσης, πες του οτι εχει τελειώσει για σένα, δεν θα κρατήσεις και το παιδί, δεν σου άρεσε η στάση που κράτησε και δεν θέλεις να σε ξαναενοχλησει. Ολα τα υπόλοιπα συντηρούν μια κατάσταση που δεν θα σου βγει σε καλο.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Μα δεν παω για κανέναν λογο....

ειναι καθαρά δικη μου επιλογή τι θα κανω!!!!!
ασε που φοβάμαι κιολας!!!!εμφανιστηκε να μου πει τι;;;;;να παω εκει;;;;

δεν ρώτησε καν αν ειμαι καλα!!!!

Καλά για το αν είσαι καλά δεν νομίζω πως ενδιαφέρεται Νάντια μου συγγνώμη που στο λέω έτσι ωμά αλλά μεγάλα παιδιά είμαστε πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους. Όσο για το ότι φοβάσαι, κι εγώ θα φοβόμουν στην θέση σου. Σίγουρα δεν σου λέει να πας για καλό. Θα προσπαθήσει να σε πείσει να πας, θα ξανακάνει πιστεύω προσπάθεια και ίσως να πει και διάφορα ψέματα για να σε πείσει να πας. Για το καλό του παιδιού σε παρακαλώ μην παρασυρθείς. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κανε τ ένα μπλοκ από παντού...Δεν μ.αρεσει που πάλι άρχισε τα μνματα.

Κι εμένα το ίδιο.  Δεν μου φαίνεται ότι είναι για καλό. 

Just now, Nantia88f είπε:

Απαγορεύεται απο την θρησκεία του να κανεις άμβλωση σε πολυ σοβαρή περίπτωση μονο ακόμη και αν το παιδακι εχει πρόβλημα απαγορεύεται.τουλαχιστον αυτο ξερω.

Αλλα βάζω εγω με το μυαλό μου κακά πράγματα....ποιος ξερει πως σκέφτεται ο κάθε ανθρωπος 

Πολλά πράγματα απαγορεύονται αλλά ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι στην πραγματικότητα γίνονται φρικτά πράγματα από θολωμενα μυαλα.

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω βάζω στο μυαλό μου πολυ κακά πράγματα. Εξαφανίσου απο ολα τα μεσα κοινωνικής δικτύωσης, πες του οτι εχει τελειώσει για σένα, δεν θα κρατήσεις και το παιδί, δεν σου άρεσε η στάση που κράτησε και δεν θέλεις να σε ξαναενοχλησει. Ολα τα υπόλοιπα συντηρούν μια κατάσταση που δεν θα σου βγει σε καλο.

Κι εγώ αυτό θα πρότεινα. Να εξαφανιστεις απο ολα τα μεσα να μην μπορεί να κάνει άλλο κακό σε εσένα (και με το άλλο κακό προς θεού δεν εννοώ το παιδί, εννοώ το ψυχολογικό θέμα) Και φυσικά να μην μάθει ποτέ για το παιδί. Για λόγους ασφαλείας και πάλι! 

  • Μου αρέσει 3

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω βάζω στο μυαλό μου πολυ κακά πράγματα. Εξαφανίσου απο ολα τα μεσα κοινωνικής δικτύωσης, πες του οτι εχει τελειώσει για σένα, δεν θα κρατήσεις και το παιδί, δεν σου άρεσε η στάση που κράτησε και δεν θέλεις να σε ξαναενοχλησει. Ολα τα υπόλοιπα συντηρούν μια κατάσταση που δεν θα σου βγει σε καλο.

Θύμωσε και παλι με μπλόκαρε και δεν με άφησε να απαντήσω..μονο στον αν θα παω ξανα.οχι εχω πάρει την απόφαση μου και σίγουρα δεν τον αφορά τι θα κανω εγω με το μικρακι μου...Τον μπλοκαρα και εγω μετα απο αυτο αλλα φτιάχνει ψεύτικο και με βρίσκει.θα ενημερωθούν οι γονείς μου το Σάββατο για ολα δεν θα μπορέσει να κανει τιποτα.

Μονο απειλές θα ειναι και ΑΝ με βρει να της κανει.Μονο αν παω εκει μπορει να κανει κατι αλλα ουτε καν το σκέφτομαι.

μου βγάζει φόβο μετα απο όλο αυτο....

θα το πάρει απόφαση και θα εξαφανιστεί οριστικα

 

Just now, BabyGirl_A είπε:

Τελικά Ναντια μου εχεις αποφασίσει αν θα του το πεις ? Για το ότι θα κρατήσεις το παιδί εννοώ .. 

Θα του πω οτι δεν θα το κρατησω.μου ζήτησε να παω εκει και σίγουρα δεν μετάνιωσε για την συμπεριφορά του γιατι με την αρνητική απάντηση που του έδωσα θύμωσε αμεσως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να μην απαντήσεις σε τίποτα, να τον μπλοκάρεις, στην θέση σου δεν θα σκεφτόμουν να πάω καν, δεν ξέρει τι έχει στο μυαλό του. Στους γονείς σου πες το το συντομότερο δυνατό, μην του αφήνεις από έξω ενδεχομένως να έχουν τρόπο να σε βοηθήσουν. Όμως πριν κάνεις οτιδήποτε από όλα αυτά, σήμερα κιόλας βρες έναν δικηγόρο να μιλήσεις να σε κατευθύνει, αυτά δεν είναι αστεία πράγματα.

 

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...