Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Συγγνώμη αλλά που έχετε μείνει στην Τουρκία;μόνο στη Κωνσταντινούπολη;επειδή εγω εχω μεινει χρόνια σε διαφορετικές πολεις μπορώ να σου πω ότι οι περισσότεροι Τουρκοι είναι αρκετά οπισθοδρομικόι απο τους δυτικούς ,ναι μεν μπορει να μην σαπίζουν την γυναίκα τους στο ξυλο(ακόμα και αυτο παιζεται )αλλά την θεωρουν κατώτερη και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το Κοράνι.Η θρησκεία τους ειναι το πατημα για την φεουδαρχική συμπεριφορά των περισσότερων επι των πλειστων Τουρκων. 

Η κοπέλα η ίδια λέει ότι την καταπιεζε δεν την άφηνε να βγαίνει, να φοράει ότι θέλει και ότι της έκανε ελέγχο.Η καταγωγή του είναι από τα βάθη της Τουρκίας και ότι ακόμα τρώνε στο πατωμα με την οικογένεια του . Για να μην αναφέρω την εξάρτηση και τον φόβο που έχει για τους γονείς του, αφου της τόνισε ότι δεν μπορεί να τους παει κόντρα . Στη Τουρκία ,ναι ακόμη και σήμερα θεωρείται σωστό και αποδεκτό από την κοινωνία οι νέοι άνδρες να σέβονται τη γνώμη των γονιών τους ναι να ακολουθουν την επιθυμία τους ανεξάρτητα με το τι θέλουν να κάνουν οι ίδιοι στη ζωή τους. 

Όποτε για ποια προκαταληψη ακριβώς μας λες;κρίνουμε τον χαρακτήρα που σχηματισαμε από τα λεγόμενα τα δικά της. 

Και δεν νομίζω ότι κάποια την κατηγόρησε που έμεινε έγκυος απο κάποιον που ελάχιστα ξέρει αλλά δεν θα χαιδεψουμε τα αυτιά μια 32 Χρονης γυναίκας που η προτεραιότητα της είναι να αναλυσει τι δεν πηγε κάλα στη συγκεκριμένη σχέση από το να σκεφτεί σοβαρά και ώριμα τι θα κάνει με ένα παιδι που δεν φταίει σε τίποτα . 

Και ναι τώρα που είναι έγκυος θα έπρεπε πρωτη της προτεραιότητα να είναι το πλάσμα που κουβαλάει μέσα της και μετά τα υπόλοιπα.Ειτε αποφασίσει να το κρατήσει είτε όχι η μόνη της έγνοια πρεπει να είναι αυτό το μωρό που μέρα με την μέρα μεγαλώνει. 

Όχι. Δεν έχω πάει στην Κωνσταντινούπολη μόνο. Στο Ικόνιο ήταν τα εκπαιδευτικά κέντρα που επισκεφτήκαμε και εκεί είναι οι συνάδελφοι που γνώρισα και έχω ακόμα επαφές. Δεν είναι χωριό αλλά δεν είναι στα παραλια. Στα χωριά δεν αμφιβάλω ότι είναι οπισθοδρομικοί. Που να δεις και στην Ελλάδα τι γίνεται. Στο δικό μου χωριό κοροϊδεύουν τον βοσκό ότι κανονίζει τις κατσίκες. Ε δεν θα τον βάλω για αντιπρόσωπο τον Ελλήνων. Εν πάσει περίπτωση το θέμα είναι να είμαστε σωστοί και να μη μιλάμε σαν ημιμαθείς λέγοντας σκληρους χαρακτηρισμούς για έναν ολόκληρο λαό. Κάθε περίπτωση ανθρώπου την κρίνουμε ξεχωριστά. Ο συγκεκριμένος ήταν «κελεπούρι» από τα λίγα. Εντάξει. Έκανε ένα λάθος η κοπέλα. Δεν θα της το κοπανάμε. Το θέμα είναι να πάρει σωστές αποφάσεις για τη ζωή τη δικη της και του μωρού της τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Όχι. Δεν έχω πάει στην Κωνσταντινούπολη μόνο. Στο Ικόνιο ήταν τα εκπαιδευτικά κέντρα που επισκεφτήκαμε και εκεί είναι οι συνάδελφοι που γνώρισα και έχω ακόμα επαφές. Δεν είναι χωριό αλλά δεν είναι στα παραλια. Στα χωριά δεν αμφιβάλω ότι είναι οπισθοδρομικοί. Που να δεις και στην Ελλάδα τι γίνεται. Στο δικό μου χωριό κοροϊδεύουν τον βοσκό ότι κανονίζει τις κατσίκες. Ε δεν θα τον βάλω για αντιπρόσωπο τον Ελλήνων. Εν πάσει περίπτωση το θέμα είναι να είμαστε σωστοί και να μη μιλάμε σαν ημιμαθείς λέγοντας σκληρους χαρακτηρισμούς για έναν ολόκληρο λαό. Κάθε περίπτωση ανθρώπου την κρίνουμε ξεχωριστά. Ο συγκεκριμένος ήταν «κελεπούρι» από τα λίγα. Εντάξει. Έκανε ένα λάθος η κοπέλα. Δεν θα της το κοπανάμε. Το θέμα είναι να πάρει σωστές αποφάσεις για τη ζωή τη δικη της και του μωρού της τώρα. 

Ναι αλλά  από το χωριό σου μπορείς να φυγεις με το παιδι σου αν ο άνδρας σου ασκεί ψυχολογική η σωματική βία , η κοπέλα αν παει εκεί και γίνει γάμος , αναγνωριστεί το παιδι δεν θα μπορέσει να ξαναγυρισει στην Ελλάδα μαζί με το παιδι.Οτι και να της κανει μετέπειτα, που η ίδια ανεφερε ότι φίλη της Τουρκάλα, της είπε ότι γλυτωσε που γυρισε ζωντανή στη χώρα της από το μέρος που ζουσε. Καταλαβαίνετε πόσο επικίνδυνα είναι τα πραγματα στα βάθη της Τουρκίας;Παίρνουν τον νόμο στα χέρια τους. 

Κορίτσι μου συμφωνώ με την Πολυ, αφου αποφάσισες να κρατήσεις το παιδι, τρέξε μακριά. Καταχυρωσου νομικά και εσυ και το παιδι για να είστε ασφαλείς. Από αυτά που λες, αν πας στη Τουρκία, επιστροφή δεν θα υπαρχει όπως και να εξελιχθεί η ζωή σου . Από τη στιγμή που ειναι τοσο κάθετος, ναι ειναι καλυτερα να μην έχει καμία επαφή με το παιδι . Ειλικρινά πιστευω οτι αμα πας έστω και για να δει το παιδι, μπορεί να σε κρατήσει με το ζόρι , μέχρι και να σου κανει κακο,και αμα ζει στα βάθη της Τουρκίας ουτε η αστυνομία δεν θα μπορεί να σε βρει.

Σου ευχομαι καλη τυχη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Ναι αλλά  από το χωριό σου μπορείς να φυγεις με το παιδι σου αν ο άνδρας σου ασκεί ψυχολογική η σωματική βία , η κοπέλα αν παει εκεί και γίνει γάμος , αναγνωριστεί το παιδι δεν θα μπορέσει να ξαναγυρισει στην Ελλάδα μαζί με το παιδι.Οτι και να της κανει μετέπειτα, που η ίδια ανεφερε ότι φίλη της Τουρκάλα, της είπε ότι γλυτωσε που γυρισε ζωντανή στη χώρα της από το μέρος που ζουσε. Καταλαβαίνετε πόσο επικίνδυνα είναι τα πραγματα στα βάθη της Τουρκίας;Παίρνουν τον νόμο στα χέρια τους. 

Συγγνώμη που πετάγομαι αλλά κ εμείς εδώ στην Ελλάδα έχουμε χωριά κ συγκεκριμένα στην Κρήτη που οι άνθρωποι είναι οπισθοδρομικοι κ που εκεί οι άνδρες θέλουν τις γυναίκες στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά κ να είναι υπό.... Κ δεν αφήνουν να φύγει μια γυναίκα με το παιδί της αν δεν περναει καλα.. κ που αποφασιζουν οι αντρες για τα πάντα.. Κ που βγάζουν ακόμα κ όπλα για να λύσουν τις παρεξηγήσεις κ γενικά πάρα πολλά...  Υπάρχουν κ εδώ χωρια με τέτοιους ανθρώπους... σίγουρα δεν παίρνω το μέρος του ανθρώπου αυτού που θεωρείτε "ανίκανος" να αναλάβει ευθυνες... Όμως μην κάνουμε τα πράγματα τόσο τραγικά κ τρομαζουμε κ την κοπέλα.. Ότι έγινε έγινε κ δεν αλλάζει... Κ εγώ θα φρόντιζα να μην μάθει ποτέ τπτ για το παιδί μου κ αν εμφανιστεί όπως είπε κ η κοπέλα να τον κάνει να φύγει πίσω... αν ήταν να την αγαπάει θα έκανε τα πάντα... οπότε δεν χρειάζεται άλλες ευκαιρίες..... Ποτέ.. εύχομαι να πάρεις τις σωστές αποφάσεις... Όταν γεννηθεί αυτό το μωρό θα αλλάξει η ζωή σου κ δεν θα το μετανιώσεις ποτέ!!! Θα δεις... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Ναι αλλά  από το χωριό σου μπορείς να φυγεις με το παιδι σου αν ο άνδρας σου ασκεί ψυχολογική η σωματική βία , η κοπέλα αν παει εκεί και γίνει γάμος , αναγνωριστεί το παιδι δεν θα μπορέσει να ξαναγυρισει στην Ελλάδα μαζί με το παιδι.Οτι και να της κανει μετέπειτα, που η ίδια ανεφερε ότι φίλη της Τουρκάλα, της είπε ότι γλυτωσε που γυρισε ζωντανή στη χώρα της από το μέρος που ζουσε. Καταλαβαίνετε πόσο επικίνδυνα είναι τα πραγματα στα βάθη της Τουρκίας;Παίρνουν τον νόμο στα χέρια τους. 

Κορίτσι μου συμφωνώ με την Πολυ, αφου αποφάσισες να κρατήσεις το παιδι, τρέξε μακριά. Καταχυρωσου νομικά και εσυ και το παιδι για να είστε ασφαλείς. Από αυτά που λες, αν πας στη Τουρκία, επιστροφή δεν θα υπαρχει όπως και να εξελιχθεί η ζωή σου . Από τη στιγμή που ειναι τοσο κάθετος, ναι ειναι καλυτερα να μην έχει καμία επαφή με το παιδι . Ειλικρινά πιστευω οτι αμα πας έστω και για να δει το παιδι, μπορεί να σε κρατήσει με το ζόρι , μέχρι και να σου κανει κακο,και αμα ζει στα βάθη της Τουρκίας ουτε η αστυνομία δεν θα μπορεί να σε βρει.

Σου ευχομαι καλη τυχη.

Γιατί υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο; Νόμιζα πως είχε καταλάβει πια τι ρόλο βαράει το τύπος και ειδικά για το να πάει εκεί δεν υπήρχε τέτοιο ζήτημα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Ναι μου έχουν πει οτι ξεχωρίζουν απο το μορφωτικό επίπεδο και το που ζουν....

με κάλυψες πλήρως με αυτα που έγραψες....πραγματικά!!!!

να φανταστεις έγραψα μονο αυτα που θυμάμαι,έχουν συμβεί και αλλα απλα δεν τα εχω στο μυαλό μου αυτην την στιγμή...

Αν το οτι για ολα έβγαινα εγω οτι φταίω και για δικά του λάθη και δεν μου μιλούσε σαν τιμωρία μπορει να θεωρηθεί ψυχολογική βία ναι ασκούσε!!!!!

 

Και για να μην αφήσω το πιο ευαίσθητο και σημαντικότερο ίσως θέμα ακάλυπτο, δηλαδή το δικαίωμα του παιδιού να μάθει για τον πατέρα του, θα ταν καλο να συμβουλευτείς παιδοψυχολόγος, ίσως θα ταν καλο να τον επισκεφτείς από τωρα κιολας προκειμένου να έχεις μια εικόνα για το τι θα αντιμετωπίσεις κατά το μεγάλωμα του παιδιού σχετικά με αυτό το ζήτημα.

Τωρα αν ο πατέρας θελήσει να δει το παιδι και να το γνωρίσει, αν αυτό γίνει σε ηλικία που το παιδι καταλαβαίνει, θα πρέπει να συναινεσει σε αυτην τη συνάντηση (θα στα πει και ο ψυχολόγος) και να γινει(αν γινει) οταν θα είναι εκείνο ετοιμο! Φυσικά σε όλη αυτή τη διαδικασία θα συμβουλευεσαι πάντα τον δικηγόρο σου για οποιαδήποτε κίνηση. 

Σε καμία περίπτωση μην πας στην Τουρκια με το παιδί! Στην καλύτερη θα ταλαιπωρηθείτε, στη χειρότερη θα μπλεξετε άσχημα! Αν θέλει να δει το παιδί, να βρει τρόπο να έρθει στην Ελλάδα εκείνος, να είστε σε δικό μας έδαφος, να ισχύουν οι δικοί μας νόμοι!!

Συγγνώμη αν σε φοβιζω ή αν φαίνομαι καπως αυστηρή! Αυτό που προέχει είναι η ασφάλεια σας και η νομική σας κάλυψη! Σου λεω απλα Αυτα που θα ξεκαθαριζα εγω πρώτα από τη στιγμή που θα  αποφάσιζα να το κρατήσω!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, February17 είπε:

Συγγνώμη που πετάγομαι αλλά κ εμείς εδώ στην Ελλάδα έχουμε χωριά κ συγκεκριμένα στην Κρήτη που οι άνθρωποι είναι οπισθοδρομικοι κ που εκεί οι άνδρες θέλουν τις γυναίκες στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά κ να είναι υπό.... Κ δεν αφήνουν να φύγει μια γυναίκα με το παιδί της αν δεν περναει καλα.. κ που αποφασιζουν οι αντρες για τα πάντα.. Κ που βγάζουν ακόμα κ όπλα για να λύσουν τις παρεξηγήσεις κ γενικά πάρα πολλά...  Υπάρχουν κ εδώ χωρια με τέτοιους ανθρώπους... σίγουρα δεν παίρνω το μέρος του ανθρώπου αυτού που θεωρείτε "ανίκανος" να αναλάβει ευθυνες... Όμως μην κάνουμε τα πράγματα τόσο τραγικά κ τρομαζουμε κ την κοπέλα.. Ότι έγινε έγινε κ δεν αλλάζει... Κ εγώ θα φρόντιζα να μην μάθει ποτέ τπτ για το παιδί μου κ αν εμφανιστεί όπως είπε κ η κοπέλα να τον κάνει να φύγει πίσω... αν ήταν να την αγαπάει θα έκανε τα πάντα... οπότε δεν χρειάζεται άλλες ευκαιρίες..... Ποτέ.. εύχομαι να πάρεις τις σωστές αποφάσεις... Όταν γεννηθεί αυτό το μωρό θα αλλάξει η ζωή σου κ δεν θα το μετανιώσεις ποτέ!!! Θα δεις... 

Αυτο με τα όπλα ναι το εχω δει και εγω σε αυτόν !!!!!!

πυροβολουσαν για την πλάκα τους καπου που είχαν μαζευτεί!!!!το ειδα μετα βέβαια ενω γύρισα!!!!!!

Just now, P.L.L. είπε:

Γιατί υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο; Νόμιζα πως είχε καταλάβει πια τι ρόλο βαράει το τύπος και ειδικά για το να πάει εκεί δεν υπήρχε τέτοιο ζήτημα. 

Για κανέναν λογο!!!!!

ακομη και στην κωνσταντινουπολη να μου ζητουσε να βρεθούμε δεν θα πήγαινα 

Φοβάμαι..........

Μετα απο ολα αυτα νιωθω φόβο για αυτόν γιατι αρχίζουν ολα να γυρνάνε στο μυαλό μου...

Ασε που τωρα που το σκέφτομαι ζητουσε επίμονα να με παει στο αεροδρομιο και εφόσον αρνιόμουν μου ζήτησε να κατέβω κατω που ηταν ο ξάδερφος του και τον περίμενε να τον πάρει και παλι επέμενε.....

φυσικα κατέβηκα αλλα μεχρι την είσοδο του ξενοδοχειου αυτος ήθελε να παω εκει που ηταν ο ξάδερφος του σε ενα μικρό βανάκι!!!!!φανταζεστε να με έριχνε μέσα στο βανάκι;;;;;;αρνήθηκα πεισματικά να βγω απο το ξενοδοχείο οταν εφευγε!!!!!ο λόγος;;;;απλα δεν ηθελα να παω κοντά στον ξάδερφο του γιατι δεν τον ήξερα!!!!!!!μπορει να μην ήθελε να κανει κατι αλλα τωρα ολα μου περνάνε απο το μυαλό!!!!!θα μου πείτε αν ήθελε να το κανει θα το έκανε αλλα ετσι οπως ειμαι ολα γυριζουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nantia88f καλημέρα!! μέσα σου έχεις ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλεις να επιστρέψεις σε εκείνον σε καμία περίπτωση σύμφωνα με όλα αυτά που εσύ έζησες και εσύ είδες? 

Προέχει η δική σου ασφαλεια και φυσικά του παιδιού, συμφωνώ εν μέρη ότι πατέρας του παιδιού είναι και πρέπει να μάθει αλλά εγώ προσωπικά αν ήξερα ότι το παιδί μου κινδύνευει με οποιοδήποτε τρόπο δεν θα έλεγα κάτι για να το προστατέψω!! Τώρα νομίζω πως πρέπει να το πεις στους δικούς σου ανθρώπους σιγουρα είναι δύσκολο αλλά αν εσύ έχεις αποφασίσει ότι θέλεις αυτό το παιδί δεν θα σε εμποδίσουν οι δικοί σου!! Η άποψη μου είναι να πας σε έναν καλό δικηγόρο αυτή τη στιγμή να πεις ακριβώς τι συμβαίνει ώστε να σε συμβουλέψει τι μπορείς να κάνεις ώστε να μείνει μακριά σου αυτός ο άνθρωπος όταν και αν  αποφασισει να επιστρέψει ώστε εσύ να είσαι καλυμμένη και πλήρως ενημερωμένη για να μην βρεθείς σε απόγνωση όταν έρθει εκείνη η στιγμή!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

@Nantia88f καλημέρα!! μέσα σου έχεις ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλεις να επιστρέψεις σε εκείνον σε καμία περίπτωση σύμφωνα με όλα αυτά που εσύ έζησες και εσύ είδες? 

Προέχει η δική σου ασφαλεια και φυσικά του παιδιού, συμφωνώ εν μέρη ότι πατέρας του παιδιού είναι και πρέπει να μάθει αλλά εγώ προσωπικά αν ήξερα ότι το παιδί μου κινδύνευει με οποιοδήποτε τρόπο δεν θα έλεγα κάτι για να το προστατέψω!! Τώρα νομίζω πως πρέπει να το πεις στους δικούς σου ανθρώπους σιγουρα είναι δύσκολο αλλά αν εσύ έχεις αποφασίσει ότι θέλεις αυτό το παιδί δεν θα σε εμποδίσουν οι δικοί σου!! Η άποψη μου είναι να πας σε έναν καλό δικηγόρο αυτή τη στιγμή να πεις ακριβώς τι συμβαίνει ώστε να σε συμβουλέψει τι μπορείς να κάνεις ώστε να μείνει μακριά σου αυτός ο άνθρωπος όταν και αν  αποφασισει να επιστρέψει ώστε εσύ να είσαι καλυμμένη και πλήρως ενημερωμένη για να μην βρεθείς σε απόγνωση όταν έρθει εκείνη η στιγμή!! 

Και συνεχίζω να βλέπω.......

παρωπιδες και δεν έβλεπα τιποτα!!!!!

τωρα αρχίζω να βλέπω τα πράγματα πιο καθαρά και φυσικά εχω αισθήματα τα οποία θα ξεφτισουν με τον καιρο απο την μια μερα στην αλλη δεν γινεται αλλα ναι καταλαβαίνω οτι σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να επιτρέψω σε αυτόν τον άνθρωπο να εισβάλει στην ζωή μου για να μπορέσω να εχω ψυχική ηρεμία εγω και φυσικά να εχω μια ηρεμη εγκυμοσύνη ώστε το παιδακι μου οταν ερθει σε αυτόν τον κόσμο με το καλο να μπορέσω να του δώσω τόση αγαπη όση του αξιζει και τόση ηρεμία όση θα πρεπει να εχει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Και συνεχίζω να βλέπω.......

παρωπιδες και δεν έβλεπα τιποτα!!!!!

τωρα αρχίζω να βλέπω τα πράγματα πιο καθαρά και φυσικά εχω αισθήματα τα οποία θα ξεφτισουν με τον καιρο απο την μια μερα στην αλλη δεν γινεται αλλα ναι καταλαβαίνω οτι σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να επιτρέψω σε αυτόν τον άνθρωπο να εισβάλει στην ζωή μου για να μπορέσω να εχω ψυχική ηρεμία εγω και φυσικά να εχω μια ηρεμη εγκυμοσύνη ώστε το παιδακι μου οταν ερθει σε αυτόν τον κόσμο με το καλο να μπορέσω να του δώσω τόση αγαπη όση του αξιζει και τόση ηρεμία όση θα πρεπει να εχει

Αφού το έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου αυτό θα βρεις τον δρόμο σου ! Από τη μια στιγμή στην άλλη δεν θα γίνει αλλά θα γίνει!! Εάν έχεις κάποια φίλη που την εμπιστεύεσαι απόλυτα μπορείς να της πεις την πλήρη αλήθεια ώστε να υπάρχει ένας άνθρωπος να γνωρίζει τι συμβαίνει, τώρα στους δικούς σου ανθρώπους επειδή δεν θέλεις να αποκαλύψεις το ποιος είναι μπορείς να πεις ότι είχες μια σχέση δεν τον ξέρουν δεν είναι από την πόλη σας και μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη έφυγε αλλά εσύ θες την συμπαράσταση τους όλη τους την αγάπη και καλή θέληση να σε βοηθήσουν!! Δεν πιστεύω ότι θα σου γυρίσουν την πλάτη!! Δεν πειράζει αν απογοητεύτουν μόλις έρθει το μωράκι θα τα ξεχάσουν όλα! Και εάν κάποια στιγμή εσύ νιώσεις την ανάγκη να τους πεις την αλήθεια θα το κάνεις όταν πραγματικά θα νιώσεις έτοιμη!! Ο χρόνος πίσω δεν γυρνάει και δεν έχει νόημα να συζητάμε αν ήταν λάθος η όχι απλά προχωράμε με ότι δεδομένα έχουμε τώρα και συνεχίζουμε!! Απλά πραγματικα για να ηρεμήσεις επίσκεψου έναν καλό δικηγόρο να σε ενημερώσει για τα παντα! Και φυσικά εσύ αποφασίζεις εάν θα αποκαλύψεις την αλήθεια στον πατέρα αν εμφανιστεί απλά ζύγισε τα πράγματα πρώτα!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις δίπλα σου ανθρώπους που σε αγκαλιάζουν Για να μην νιώθεις μόνη σου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Αφού το έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου αυτό θα βρεις τον δρόμο σου ! Από τη μια στιγμή στην άλλη δεν θα γίνει αλλά θα γίνει!! Εάν έχεις κάποια φίλη που την εμπιστεύεσαι απόλυτα μπορείς να της πεις την πλήρη αλήθεια ώστε να υπάρχει ένας άνθρωπος να γνωρίζει τι συμβαίνει, τώρα στους δικούς σου ανθρώπους επειδή δεν θέλεις να αποκαλύψεις το ποιος είναι μπορείς να πεις ότι είχες μια σχέση δεν τον ξέρουν δεν είναι από την πόλη σας και μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη έφυγε αλλά εσύ θες την συμπαράσταση τους όλη τους την αγάπη και καλή θέληση να σε βοηθήσουν!! Δεν πιστεύω ότι θα σου γυρίσουν την πλάτη!! Δεν πειράζει αν απογοητεύτουν μόλις έρθει το μωράκι θα τα ξεχάσουν όλα! Και εάν κάποια στιγμή εσύ νιώσεις την ανάγκη να τους πεις την αλήθεια θα το κάνεις όταν πραγματικά θα νιώσεις έτοιμη!! Ο χρόνος πίσω δεν γυρνάει και δεν έχει νόημα να συζητάμε αν ήταν λάθος η όχι απλά προχωράμε με ότι δεδομένα έχουμε τώρα και συνεχίζουμε!! Απλά πραγματικα για να ηρεμήσεις επίσκεψου έναν καλό δικηγόρο να σε ενημερώσει για τα παντα! Και φυσικά εσύ αποφασίζεις εάν θα αποκαλύψεις την αλήθεια στον πατέρα αν εμφανιστεί απλά ζύγισε τα πράγματα πρώτα!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις δίπλα σου ανθρώπους που σε αγκαλιάζουν Για να μην νιώθεις μόνη σου!! 

Εχω μια φίλη ναι που ειναι παντα δίπλα μου οπως και εγω!!!!!

θα μιλησω μαζι της σύντομα για να εχω κάποιον δίπλα μου και ειμαι σίγουρη οτι η συγκεκριμένη κοπελα θα ειναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μιλάς πολύ όμορφα βλέποντας τα προηγούμενα σχολεία σου όμως σε αυτό θα διαφωνήσω μαζί σου..ακόμη κ αν έχει φερθεί ως τώρα τόσο ανώριμα κ μλκισμενα πάντα θα είναι ο πατέρας του παιδιού κ τουλάχιστον έχει το δικαίωμα να γνωρίζει αν το παιδί αυτό ζει!!η ξεχνάμε ότι όλοι κάνουμε λάθη κ αντιδρούμε εν βρασμό ψυχής ώρες ώρες κ ίσως μετανιώνουμε έπειτα.. 

 

Καλημέρα @Renez μου και σε ευχαριστώ πολύ. Κοίτα κάτω υπό άλλες συνθήκες θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου. Απλα στην προκειμένη περίπτωση σκιαγραφωντας λίγο το προφίλ αυτού του άντρα νομίζω πως είναι στα όρια του επικίνδυνου.  Για αυτόν τον λόγο παροτρύνω την Νάντια να μην του το πει. 

Για να δικαιολογήσω και την άποψή μου, Ο εν λόγω άνθρωπος επέβαλε στην κοπέλα τι θα βάλει ,  της απαγόρευε να βγει , δεν της εδωσε το δικαίωμα της επιλογής για την προφύλαξη λέγοντας "μου ανήκεις" κι επίσης μια φράση που μας είπε η Νάντια "Δεν θα τολμήσεις να με αφήσεις γιατί θα σε κοψω" την οποία ούτε εκείνη ούτε εγώ μπορεί ακριβώς να καταλάβει τι εννοείται από πίσω. Μια κοπέλα ντοπια με την οποία συνομίλησε της είπε για την περιοχή που μένει ο κύριος πάλι καλά που γύρισε πίσω στην πατρίδα της (ήταν γνώστης της περιοχής κάτι ήξερε παραπάνω). Γενικά λίγο "σημάδια προς αποφυγή" !

Κοινώς στα δικά μου μάτια φαίνεται επικίνδυνος για τους παραπάνω λόγους σαν άνθρωπος οπότε θεωρώ πως θα πρέπει να προστατεύσει τόσο τον εαυτό της όσο και το παιδί από μια πιθανή μελλοντική του επέμβαση. Όχι γιατί έκανε την επιλογή της φυγής δηλαδή. 

  • Μου αρέσει 5

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, February17 είπε:

Συγγνώμη που πετάγομαι αλλά κ εμείς εδώ στην Ελλάδα έχουμε χωριά κ συγκεκριμένα στην Κρήτη που οι άνθρωποι είναι οπισθοδρομικοι κ που εκεί οι άνδρες θέλουν τις γυναίκες στο σπίτι να μεγαλώνουν τα παιδιά κ να είναι υπό.... Κ δεν αφήνουν να φύγει μια γυναίκα με το παιδί της αν δεν περναει καλα.. κ που αποφασιζουν οι αντρες για τα πάντα.. Κ που βγάζουν ακόμα κ όπλα για να λύσουν τις παρεξηγήσεις κ γενικά πάρα πολλά...  Υπάρχουν κ εδώ χωρια με τέτοιους ανθρώπους... σίγουρα δεν παίρνω το μέρος του ανθρώπου αυτού που θεωρείτε "ανίκανος" να αναλάβει ευθυνες... Όμως μην κάνουμε τα πράγματα τόσο τραγικά κ τρομαζουμε κ την κοπέλα.. Ότι έγινε έγινε κ δεν αλλάζει... Κ εγώ θα φρόντιζα να μην μάθει ποτέ τπτ για το παιδί μου κ αν εμφανιστεί όπως είπε κ η κοπέλα να τον κάνει να φύγει πίσω... αν ήταν να την αγαπάει θα έκανε τα πάντα... οπότε δεν χρειάζεται άλλες ευκαιρίες..... Ποτέ.. εύχομαι να πάρεις τις σωστές αποφάσεις... Όταν γεννηθεί αυτό το μωρό θα αλλάξει η ζωή σου κ δεν θα το μετανιώσεις ποτέ!!! Θα δεις... 

Μα δεν υπονοησα ότι εμείς στην Ελλάδα δεν έχουμε οπισθοδρομικους ανθρώπους. Εδώ όμως, του κανεις καταγγελία και ο δικαστής τον απομακρυνει από σένα και  από το παιδι ,αν θεωρηθεί ότι είναι επικίνδυνος. Θα χάσει το δικαίωμα να βλέπει το παιδι του. Αυτό ισχυει είτε μένεις στην Αθήνα είτε στη Κρήτη. Στη Τουρκία όμως τα πραγματα δεν είναι τόσο απλά, οι νόμοι τους δεν προστατευουν πλήρως τα θυματα της ενδοοικογενειακής βίας . Και εννοείται δεν υπάρχει περιπτωση να απαγορεψουν σε έναν πατερα να βλέπει το παιδι του ανεξάρτητα αν είναι βίαιος η όχι . Στο Κοράνι συγκεκριμένα ανεφερεται ότι :αν η γυναίκα σου δεν σε υπακουει έχεις το ελευθερο να τη χτυπήσεις, τι να λέμε τώρα. Στα βάθη της Τουρκίας επειδή είναι πολυ θρησκόληπτοι πιστεψε με, το ακολουθουν κατά γράμμα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κράτησε το παιδάκι κορίτσι μου.... Μόνο αυτό θα σου πω!!!! Οι καβγάδες με τους δικούς σου θα ξεχαστούν μόλις δουν το μουτράκι του!!! 

Αν σε ενοχλήσει ποτέ ξανά ο Τούρκος, πες του ότι απέβαλες.

Καλύψου νομικά και κράτα το παιδί!!!!!! 

  • Μου αρέσει 3

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

Καλημέρα @Renez μου και σε ευχαριστώ πολύ. Κοίτα κάτω υπό άλλες συνθήκες θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου. Απλα στην προκειμένη περίπτωση σκιαγραφωντας λίγο το προφίλ αυτού του άντρα νομίζω πως είναι στα όρια του επικίνδυνου.  Για αυτόν τον λόγο παροτρύνω την Νάντια να μην του το πει. 

Για να δικαιολογήσω και την άποψή μου, Ο εν λόγω άνθρωπος επέβαλε στην κοπέλα τι θα βάλει ,  της απαγόρευε να βγει , δεν της εδωσε το δικαίωμα της επιλογής για την προφύλαξη λέγοντας "μου ανήκεις" κι επίσης μια φράση που μας είπε η Νάντια "Δεν θα τολμήσεις να με αφήσεις γιατί θα σε κοψω" την οποία ούτε εκείνη ούτε εγώ μπορεί ακριβώς να καταλάβει τι εννοείται από πίσω. Μια κοπέλα ντοπια με την οποία συνομίλησε της είπε για την περιοχή που μένει ο κύριος πάλι καλά που γύρισε πίσω στην πατρίδα της (ήταν γνώστης της περιοχής κάτι ήξερε παραπάνω). Γενικά λίγο "σημάδια προς αποφυγή" !

Κοινώς στα δικά μου μάτια φαίνεται επικίνδυνος για τους παραπάνω λόγους σαν άνθρωπος οπότε θεωρώ πως θα πρέπει να προστατεύσει τόσο τον εαυτό της όσο και το παιδί από μια πιθανή μελλοντική του επέμβαση. Όχι γιατί έκανε την επιλογή της φυγής δηλαδή. 

Καλησπέρα κοριτσι μου,η αλήθεια είναι πως σήμερα διάβασα οοοολο το θέμα από την αρχή κ κατάλαβα..

Δε ξέρω τι να πω με όλη αυτή την ιστορία μάλιστα για μια γυναίκα 32 ετών στο 2020 κ όχι γ κάνα κοριτσάκι.. εύχομαι όλα να πάνε καλά γ εκείνη κ το μωρό της..

Εν τέλη το είπε στους γονείς της?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου,η αλήθεια είναι πως σήμερα διάβασα οοοολο το θέμα από την αρχή κ κατάλαβα..

Δε ξέρω τι να πω με όλη αυτή την ιστορία μάλιστα για μια γυναίκα 32 ετών στο 2020 κ όχι γ κάνα κοριτσάκι.. εύχομαι όλα να πάνε καλά γ εκείνη κ το μωρό της..

Εν τέλη το είπε στους γονείς της?

Η Νάντια έως αυτή τη στιγμή έχει μοιραστεί μαζί μας την εμπειρία της, την αποφαση της να κρατησει το παιδι και τα συναισθήματα της. Έχει σκοπό να πει κάποια πράγματα στους γονείς της και στην κολλητή της φίλη όταν νιώσει έτοιμη.

Πόσα θα κρατήσει και πόσα θα φανερώσει είναι θέμα δικό της φυσικά κι εμείς οφείλουμε να πούμε την άποψή μας επ' αυτου εφόσον κι όταν μας ζητηθεί από την ίδια. Προς το παρόν ίσως ψάχνει τρόπο να ηρεμήσει μέσα της και να βρει τον τρόπο να διαχειριστεί το περιβάλλον της. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...