Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

έρα......

ειμαι η Ναντια και εχω ενα τεράστιο πρόβλημα.....

δεν μπορω να το συζητήσω με κανέναν...

ειχα μέσω Ίντερνετ «σχεση» με ενα παιδι απο την Τουρκία....απο μέρος που λέγεται Αδανα Βασικα απο ενα χωριό εκει....

βρεθηκαμε πριν λιγο καιρο εφόσον εγω πήγα εκει....περάσαμε ομορφα και μου έδειξε οτι ειναι ένας υπέροχος ανθρωπος και οτι ενδιαφέρεται για εμενα.....

γυρισα Ελλάδα και μου έλεγε οτι με αγαπάει και θελει να το πάμε οσο πιο μακρια γινεται......

ελα Ντε που εγω έμεινα έγκυος......

του το είπα οπως ειναι φυσιολογικό και η αντίδραση του ηταν οτι δεν τον αφορά.....με διέγραψε απο παντού για να μην μπορω να τον βρω....

μου έστειλε παλι μήνυμα βέβαια λέγοντας οτι δεν συμφωνεί με αυτο και οτι θελω να ελέγχω το μέλλον του.....

του απάντησα οτι έπρεπε να του το πω και είπε ξανα οτι αν εισαι έγκυος θα ελέγξεις το μέλλον μου!!!!!!!και εκτος απο αυτο μου είπε οτι δεν μπορει να το πει στους γονείς του!!!!!!!!!!

δεν ξερω τι έγινε ξαφνικά έπεσα απο τα σύννεφα!!!!!θα εξαφανιστεί ετσι απλα;;;;;

ειμαι σε απόγνωση γιατι ειμαι ερωτευμένη μαζι του!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nantia88f είπε:

έρα......

ειμαι η Ναντια και εχω ενα τεράστιο πρόβλημα.....

δεν μπορω να το συζητήσω με κανέναν...

ειχα μέσω Ίντερνετ «σχεση» με ενα παιδι απο την Τουρκία....απο μέρος που λέγεται Αδανα Βασικα απο ενα χωριό εκει....

βρεθηκαμε πριν λιγο καιρο εφόσον εγω πήγα εκει....περάσαμε ομορφα και μου έδειξε οτι ειναι ένας υπέροχος ανθρωπος και οτι ενδιαφέρεται για εμενα.....

γυρισα Ελλάδα και μου έλεγε οτι με αγαπάει και θελει να το πάμε οσο πιο μακρια γινεται......

ελα Ντε που εγω έμεινα έγκυος......

του το είπα οπως ειναι φυσιολογικό και η αντίδραση του ηταν οτι δεν τον αφορά.....με διέγραψε απο παντού για να μην μπορω να τον βρω....

μου έστειλε παλι μήνυμα βέβαια λέγοντας οτι δεν συμφωνεί με αυτο και οτι θελω να ελέγχω το μέλλον του.....

του απάντησα οτι έπρεπε να του το πω και είπε ξανα οτι αν εισαι έγκυος θα ελέγξεις το μέλλον μου!!!!!!!και εκτος απο αυτο μου είπε οτι δεν μπορει να το πει στους γονείς του!!!!!!!!!!

δεν ξερω τι έγινε ξαφνικά έπεσα απο τα σύννεφα!!!!!θα εξαφανιστεί ετσι απλα;;;;;

ειμαι σε απόγνωση γιατι ειμαι ερωτευμένη μαζι του!!!!

Ποσο χρόνων εισαι;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μεγάλο κορίτσι εισαι. Αυτο οπως καταλαβαίνεις θα μπορούσε να σου συμβεί ειτε ηταν το παιδί απο την Τουρκία ειτε απο την Ελλάδα και Θεωρω οτι εισαι μια ηλικία που μπορείς να μεγαλώσεις μονη σου ενα παιδί. Επομενως η απόφαση ειναι ξεκάθαρα στο χέρι σου και στα θελω σου.

 Θα ελεγα να μην τον ξανάενοχλήσεις μιας και δήλωσε ξεκάθαρα τις προθέσεις του. Για την ακρίβεια θεωρω κακή ιδέα να μπλέξεις και με μουσουλμανικά καθεστώτα οσον αφορα κηδεμονίες κλπ. Για τον εαυτό μου θα σου μιλήσω αν ήμουν στην θεση σου κι αποφάσιζα να κρατήσω το μωρο θα το απέκρυπτα απο τον συγκεκριμένο πατέρα.

Τελος μια μερα εισαι ερωτευμένη και την αλλη απλα δεν θα εισαι, η φαση εχει στραβώσει παρά πολυ για να σκέφτεσαι ρομαντικά.

  • Μου αρέσει 7

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nantia88f απο εδω ο,τι και να σου πούμε είμαστε απλά πρόσωπα πίσω από έναν υπολογιστή. Εάν υπάρχουν γονείς καλό θα είναι να το συζητήσεις άμεσα μαζί τους και σίγουρα με έναν ειδικό (Όπως έναν ψυχολόγο). Μην σου ακούγεται βαριά η λέξη είναι πάντα πιο εύκολο από ότι ακούγεται και μόνο καλό μπορεί να σου κάνει. 

Όσον αφορά το θέμα σου πιο συγκεκριμένα, ο άνθρωπος αυτός δεν θέλει να έχει σχέση από εδώ και πέρα μαζί σου ούτε με την εγκυμοσύνη που προέκυψε. Δεν χρειάζεται να συζητήσεις τπτ άλλο μαζί του γιατί κατά την γνώμη μου είναι ξεκάθαρο ότι δεν θα είναι εκεί σε κανένα σημείο της ζωής σου ο,τι απόφαση κι αν πάρεις. 

Εάν αποφασίσεις να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη αυτή (από εμπειρία ξέρω πως η απόφαση αυτή είναι η δυσκολότερη που θα πάρεις ποτέ και καμία επιλογή τελικά δεν είναι εύκολη) θα πρέπει να είναι συνειδητοποιημένη απόφαση γνωρίζοντας ότι θα είναι το παιδί σου και μόνο δικό σου. Θα το μεγαλώσεις μόνη σου. (Δεν το λέω σαν κακό ή σαν καλό, αυτό το ξέρεις μόνο εσύ. Το λέω απλά σαν γεγονός). Ένα παιδί χρειάζεται το 100% της μητέρας του και πρέπει να είσαι πολύ σίγουρη για την απόφαση σου.

Όσον αφορά την σχέση και το συναίσθημα που νιώθεις ... ερωτευμένη είσαι και το ξέρεις εσύ αυτό δεν το αμφισβητώ εννοείται. Απλά μην μπερδεύεις τον έρωτα με την αγάπη.

Υπάρχει μεγάλη διαφορά. Επίσης ο άνθρωπος αυτός είτε άξιζει τον έρωτα σου είτε όχι έκανε την επιλογή του και είναι πολύ ξεκάθαρος απέναντι σου. Πηρε αποσταση, "εφυγε" και διαχωρισε την θεση του. Δεν ειστε σε αυτο μαζι ειναι ξεκαθαρος. Λαθος φυσικα γιατι δεν το εκανες μονη σου, εχει ευθυνη ο κυριος. Το σιγουρο ειναι ότι δεν μπορείς να του την αλλάξεις με το ζόρι. 

Καταλήγοντας, συζήτησε το με έναν ειδικό, και με τα αγαπημένα σου πρόσωπα. Δες με τα ματια ανοιχτα ποια ειναι τα δεδομένα σου και ζυγισε τα. Θα πρέπει να πάρεις μια συνειδητοποιημένη απόφαση για την εγκυμοσύνη σου. Για την σχέση αυτή η απόφαση έχει παρθεί από εκείνον ήδη. Έχει τελειώσει. Έτσι το βλέπω εγώ. Και οσο ερωτευμενη κι αν νιώθεις προτεραιότητα αυτη τη στιγμη έχεις εσυ και η εγκυμοσύνη που καλείσαι να αντιμετωπίσεις (είτε την συνεχίσεις είτε την διακόψεις)

  • Μου αρέσει 4

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εντάξει μεγάλο κορίτσι εισαι. Αυτο οπως καταλαβαίνεις θα μπορούσε να σου συμβεί ειτε ηταν το παιδί απο την Τουρκία ειτε απο την Ελλάδα και Θεωρω οτι εισαι μια ηλικία που μπορείς να μεγαλώσεις μονη σου ενα παιδί. Επομενως η απόφαση ειναι ξεκάθαρα στο χέρι σου και στα θελω σου.

 Θα ελεγα να μην τον ξανάενοχλήσεις μιας και δήλωσε ξεκάθαρα τις προθέσεις του. Για την ακρίβεια θεωρω κακή ιδέα να μπλέξεις και με μουσουλμανικά καθεστώτα οσον αφορα κηδεμονίες κλπ. Για τον εαυτό μου θα σου μιλήσω αν ήμουν στην θεση σου κι αποφάσιζα να κρατήσω το μωρο θα το απέκρυπτα απο τον συγκεκριμένο πατέρα.

Τελος μια μερα εισαι ερωτευμένη και την αλλη απλα δεν θα εισαι, η φαση εχει στραβώσει παρά πολυ για να σκέφτεσαι ρομαντικά.

Του το εχω πει τι να αποκρυψω......

αλλα και να ηθελα εχει εξαφανιστεί εντελώς....αυτο που με πλήγωσε ειναι οτι μου έλεγε οτι Μαγαπαει ....

μπορω να το μεγαλώσω και μόνη μου εχω την δουλειά μου....

αλλα δεν ειναι αυτο που ειχα στο μυαλό μου....

 

Just now, Anastasia_Met είπε:

@Nantia88f απο εδω ο,τι και να σου πούμε είμαστε απλά πρόσωπα πίσω από έναν υπολογιστή. Εάν υπάρχουν γονείς καλό θα είναι να το συζητήσεις άμεσα μαζί τους και σίγουρα με έναν ειδικό (Όπως έναν ψυχολόγο). Μην σου ακούγεται βαριά η λέξη είναι πάντα πιο εύκολο από ότι ακούγεται και μόνο καλό μπορεί να σου κάνει. 

Όσον αφορά το θέμα σου πιο συγκεκριμένα, ο άνθρωπος αυτός δεν θέλει να έχει σχέση από εδώ και πέρα μαζί σου ούτε με την εγκυμοσύνη που προέκυψε. Δεν χρειάζεται να συζητήσεις τπτ άλλο μαζί του γιατί κατά την γνώμη μου είναι ξεκάθαρο ότι δεν θα είναι εκεί σε κανένα σημείο της ζωής σου ο,τι απόφαση κι αν πάρεις. 

Εάν αποφασίσεις να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη αυτή (από εμπειρία ξέρω πως η απόφαση αυτή είναι η δυσκολότερη που θα πάρεις ποτέ και καμία επιλογή τελικά δεν είναι εύκολη) θα πρέπει να είναι συνειδητοποιημένη απόφαση γνωρίζοντας ότι θα είναι το παιδί σου και μόνο δικό σου. Θα το μεγαλώσεις μόνη σου. (Δεν το λέω σαν κακό ή σαν καλό, αυτό το ξέρεις μόνο εσύ. Το λέω απλά σαν γεγονός). Ένα παιδί χρειάζεται το 100% της μητέρας του και πρέπει να είσαι πολύ σίγουρη για την απόφαση σου.

Όσον αφορά την σχέση και το συναίσθημα που νιώθεις ... ερωτευμένη είσαι και το ξέρεις εσύ αυτό δεν το αμφισβητώ εννοείται. Απλά μην μπερδεύεις τον έρωτα με την αγάπη.

Υπάρχει μεγάλη διαφορά. Επίσης ο άνθρωπος αυτός είτε άξιζει τον έρωτα σου είτε όχι έκανε την επιλογή του και είναι πολύ ξεκάθαρος απέναντι σου. Πηρε αποσταση, "εφυγε" και διαχωρισε την θεση του. Δεν ειστε σε αυτο μαζι ειναι ξεκαθαρος. Λαθος φυσικα γιατι δεν το εκανες μονη σου, εχει ευθυνη ο κυριος. Το σιγουρο ειναι ότι δεν μπορείς να του την αλλάξεις με το ζόρι. 

Καταλήγοντας, συζήτησε το με έναν ειδικό, και με τα αγαπημένα σου πρόσωπα. Δες με τα ματια ανοιχτα ποια ειναι τα δεδομένα σου και ζυγισε τα. Θα πρέπει να πάρεις μια συνειδητοποιημένη απόφαση για την εγκυμοσύνη σου. Για την σχέση αυτή η απόφαση έχει παρθεί από εκείνον ήδη. Έχει τελειώσει. Έτσι το βλέπω εγώ. Και οσο ερωτευμενη κι αν νιώθεις προτεραιότητα αυτη τη στιγμη έχεις εσυ και η εγκυμοσύνη που καλείσαι να αντιμετωπίσεις (είτε την συνεχίσεις είτε την διακόψεις)

Φοβάμαι να το συζητήσω με τους δικούς μου ανθρώπους....

μπορει να μην ειμαι μικρη αλλα θα τους πληγωσω....

εκτος το οτι θα μου πουν οτι έπρεπε να το περιμενω οταν ασχολήθηκα με έναν άνθρωπο τέτοιο....

Link to comment
Share on other sites

Να του αποκρύψεις αν θα το κρατήσεις, γιατι σε κανα δημινο θα επικοινωνήσει να δει τι εκανες τελικα.

 Εννοείτε οτι κανένα κορίτσι δεν ονειρεύεται να μεγαλώσει μονη της το παιδί της. Λογικό να εισαι απογοητευμένη.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Του το εχω πει τι να αποκρυψω......

αλλα και να ηθελα εχει εξαφανιστεί εντελώς....αυτο που με πλήγωσε ειναι οτι μου έλεγε οτι Μαγαπαει ....

μπορω να το μεγαλώσω και μόνη μου εχω την δουλειά μου....

αλλα δεν ειναι αυτο που ειχα στο μυαλό μου....

 

Φοβάμαι να το συζητήσω με τους δικούς μου ανθρώπους....

μπορει να μην ειμαι μικρη αλλα θα τους πληγωσω....

εκτος το οτι θα μου πουν οτι έπρεπε να το περιμενω οταν ασχολήθηκα με έναν άνθρωπο τέτοιο....

Εάν αποφασίσεις να διακόψεις την εγκυμοσύνη μπορείς να μην μιλήσεις με κανέναν δικο σου ανθρωπο. Είναι δικαίωμα σου να το κάνεις μόνη σου. Εάν συνεχίσεις την εγκυμοσύνη μάλλον θα πρέπει να βρεις τον τρόπο να το ανακοινώσεις και να διαχειριστείς την οποία αντίδραση τους. 

Όσον αφορά τον άνθρωπο αυτόν (ανεξαρτήτως εθνικότητας κι αποστασης εννοείται) πολλές φορές πέφτουμε από τα σύννεφα ακομα και με ανθρώπους που γνωρίζουμε πολύ καλά. Μπορεί να συγκατοικεις με έναν άνθρωπο να είσαι μαζί του χρόνια.  Να ξέρεις τα πάντα για αυτόν και όλον του τον κύκλο και πάλι να σε αδειάσει. Πόσο μάλλον για έναν άνθρωπο με τόσο μεγάλη απόσταση (τόσο χιλιομετρική όσο και πρακτική- μπορεί να μην ξέρεις στην πραγματικότητα πολλά πολλά πράγματα για εκείνον. Από τον υπολογιστή ο καθένας παρουσιάζει ότι θέλει). Όπως και να έχει ότι κι αν έλεγε το θέμα είναι το τώρα. Το τώρα είναι χωρίς εκείνον όπως και το μετά. Πρέπει απλώς να το πάρεις απόφαση. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εσυ τι θέλεις ; Γιατί αυτός προφανώς και δεν επιθυμεί δέσμευση. Θα κρατήσεις ένα παιδί μόνη σου, μπορείς; 

Τι να σου πω

Ήθελε πριν γίνει πραγματικότητα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nantia88f είπε:

Του το εχω πει τι να αποκρυψω......

αλλα και να ηθελα εχει εξαφανιστεί εντελώς....αυτο που με πλήγωσε ειναι οτι μου έλεγε οτι Μαγαπαει ....

μπορω να το μεγαλώσω και μόνη μου εχω την δουλειά μου....

αλλα δεν ειναι αυτο που ειχα στο μυαλό μου....

 

Φοβάμαι να το συζητήσω με τους δικούς μου ανθρώπους....

μπορει να μην ειμαι μικρη αλλα θα τους πληγωσω....

εκτος το οτι θα μου πουν οτι έπρεπε να το περιμενω οταν ασχολήθηκα με έναν άνθρωπο τέτοιο....

Γεια σου ναντια,   καλυτερα να τους πληγωσεις, παρα να παρεις μια αποφαση, που μπορει να μετανιωσεις αργοτερα για ολη σου τη ζωη. 

Κ εγω ειχα ερθει στη θεση σου,  πριν αρκετα χρονια!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Γεια σου ναντια,   καλυτερα να τους πληγωσεις, παρα να παρεις μια αποφαση, που μπορει να μετανιωσεις αργοτερα για ολη σου τη ζωη. 

Κ εγω ειχα ερθει στη θεση σου,  πριν αρκετα χρονια!! 

 

Σε ενοχλούσε ;

τι έκανες εσυ;

Just now, gmnth03 είπε:

Γεια σου ναντια,   καλυτερα να τους πληγωσεις, παρα να παρεις μια αποφαση, που μπορει να μετανιωσεις αργοτερα για ολη σου τη ζωη. 

Κ εγω ειχα ερθει στη θεση σου,  πριν αρκετα χρονια!! 

 

Δεν ηθελα τιποτα παραπανω απο το να εχω μια νορμαλ οικογενεια....

δεν θα το δεχόταν οι δικοί μου ετσι και αλλιως επειδή ηταν Τούρκος και μουσουλμάνος ......

Ημουν διατεθειμένη να ζησω στην Τουρκία μαζι του και πίστεψα τα λεγόμενα του....

αλλα Σκεψου τωρα να πω στους δικούς μου οτι ήμουν με Τούρκο και οτι με παράτησε και με ενα παιδι....

ο πατέρας μου το λιγότερο που θα πάθει θα ειναι εγκεφαλικο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Σε ενοχλούσε ;

τι έκανες εσυ;

Δεν ηθελα τιποτα παραπανω απο το να εχω μια νορμαλ οικογενεια....

δεν θα το δεχόταν οι δικοί μου ετσι και αλλιως επειδή ηταν Τούρκος και μουσουλμάνος ......

Ημουν διατεθειμένη να ζησω στην Τουρκία μαζι του και πίστεψα τα λεγόμενα του....

αλλα Σκεψου τωρα να πω στους δικούς μου οτι ήμουν με Τούρκο και οτι με παράτησε και με ενα παιδι....

ο πατέρας μου το λιγότερο που θα πάθει θα ειναι εγκεφαλικο

Μη το αναφερεις. Δεν χρειαζεται να πεις την εθνικοτητα του. 

Link to comment
Share on other sites

@Nantia88f Εάν αποφασίσεις να κρατήσεις το παιδί δεν χρειάζεται να πεις ποτέ και σε κανέναν ποιος είναι κι από που ο πατέρας.

Επίσης και στον ίδιο (επειδή κάποια στιγμή θα ρωτήσει πιστεύω) δεν πρέπει να του πεις τι αποφάσισες. Εφόσον εκείνος ξεκαθάρισε ότι είναι εκτός τελείωσε. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εφοσον ησουν διατεθειμενη να φυγεις, παλι θα τους πληγωνες. 

Μπορει να πληγωθει ο εγωισμος σου, να ακουσεις πολλα λογια, να σε κρινουν, ομως οταν παρεις στην αγκαλια σου αυτο το αγγελουδι , θα τα ξεχασεις ολα, κ πιστεψε με αξιζει!!! 

Κ εγω ακουσα, εβαλα το κεφαλι κατω, κ ειπα εχετε δικιο, ημουν 21 τοτε. 

Συμφωνω με τα κοριτσια, μη  πεις σε κανεναν ποιος ειναι ο πατερας,

Ακομα κ ο ιδιος αν ποτε εμφανιστει, μην αναφερεις ποτε οτι το κρατησες (εφοσον το κρατησεις φυσικα) 

Εμενα μου ειπε στα ισα, να το ριξω, δεν το ηθελε, ηθελε μεν οικογενεια αλλα οχι τοσο γρηγορα, 

Του ειπα οτι θα το κρατησω, με την στηριξη των γονιων μου, αλλα φυσικα εκεινος δεν θα ειχε καμια σχεση με το παιδι.  Δεν το δεχτηκε κ αυτο!  Κ τελικα παντρευτηκαμε. Κ εχουμε τρια παιδια. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...