Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Βοήθεια .....την χρειάζομαι αμεσα


Nantia88f

Recommended Posts

Just now, Nantia88f είπε:

Καλησπέρα Ευχαριστω για το σεναριογράφος αλλα δεν γράφω σενάρια ουτε βιβλία....

καλα ειμαι οι γονείς μου δεν το δέχτηκαν και μενω στην νυφη μου προς το παρόν.

δεν ξερω τι να κανω.....

αυτος εμφανίζεται και δήλωσε η παω εκει η τον ξεχνάω και εξαφανιστηκε ξανα....

γενικα εμφανίζεται και εξαφανιζεται απο διάφορους λογαριασμους

οταν του είπα τον ξεχνάω μου είπε να το κανω αν μου ειναι ευκολο αλλα άρχισε τα αγαπη μου κτλ και οτι θα ερθει αυτος να με βρει

του απάντησα οπως έπρεπε εξαφανιστηκε παλι 

 

εχω καιρο να μπω γιατι βρίσκομαι σε μια άσχημη ψυχολογική κατασταση

Αναμενόμενη η συμπεριφορά του!Μην ασχολείσαι μ αυτόν ! Σκεψου όσο μπορείς πιο καθαρά πώς θα οργανώσει τη ζωή σου από δω και περα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nantia88f είπε:

Καλησπέρα Ευχαριστω για το σεναριογράφος αλλα δεν γράφω σενάρια ουτε βιβλία....

καλα ειμαι οι γονείς μου δεν το δέχτηκαν και μενω στην νυφη μου προς το παρόν.

δεν ξερω τι να κανω.....

αυτος εμφανίζεται και δήλωσε η παω εκει η τον ξεχνάω και εξαφανιστηκε ξανα....

γενικα εμφανίζεται και εξαφανιζεται απο διάφορους λογαριασμους

οταν του είπα τον ξεχνάω μου είπε να το κανω αν μου ειναι ευκολο αλλα άρχισε τα αγαπη μου κτλ και οτι θα ερθει αυτος να με βρει

του απάντησα οπως έπρεπε εξαφανιστηκε παλι 

 

εχω καιρο να μπω γιατι βρίσκομαι σε μια άσχημη ψυχολογική κατασταση

Τι εννοείς δεν το δέχτηκαν? Σε έδιωξαν ή απλά κάνουν μούτρα? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 2:00 ΠΜ, Nantia88f είπε:

Θύμωσε και παλι με μπλόκαρε και δεν με άφησε να απαντήσω..μονο στον αν θα παω ξανα.οχι εχω πάρει την απόφαση μου και σίγουρα δεν τον αφορά τι θα κανω εγω με το μικρακι μου...Τον μπλοκαρα και εγω μετα απο αυτο αλλα φτιάχνει ψεύτικο και με βρίσκει.θα ενημερωθούν οι γονείς μου το Σάββατο για ολα δεν θα μπορέσει να κανει τιποτα.

Μονο απειλές θα ειναι και ΑΝ με βρει να της κανει.Μονο αν παω εκει μπορει να κανει κατι αλλα ουτε καν το σκέφτομαι.

μου βγάζει φόβο μετα απο όλο αυτο....

θα το πάρει απόφαση και θα εξαφανιστεί οριστικα

 

Θα του πω οτι δεν θα το κρατησω.μου ζήτησε να παω εκει και σίγουρα δεν μετάνιωσε για την συμπεριφορά του γιατι με την αρνητική απάντηση που του έδωσα θύμωσε αμεσως

επειδή έχω ζήσει αντίστοιχη κατάσταση σε συμβουλεύω να εξαφανιστείς από όλα τα μέσα κοινωνικης δικτύωσης άμεσα. Σβήσε όλους σου τους λογαριασμούς και ότι μέιλ μπορεί να σε βρει.... Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί του και κοίταξε να επικεντρωθεί σε σένα και στην ψυχική σου ηρεμία για το καλό του μωρού σου.... 

On 14/2/2020 at 3:51 ΜΜ, Nantia88f είπε:

Ξερει που μενω αλλα διεύθυνση δεν του έδωσα ποτε δεν υπήρχε λόγος

ξερει τι δουλειά κανω αλλα δεν νομίζω να ξερει πως να με βρει

δεν νομίζω οτι μπορει να κανει τέτοια κινηση γιατι δεν μπορει να πάρει βίζα 

εδω δεν εχει κανέναν απο οτι μ έλεγε και ο μόνος λόγος να ερχόταν Ελλάδα ήμουν εγω .......

μια κοπελα μου είπε οτι ειναι πολυ δύσκολο για Τούρκο πολίτη να πάρει βίζα 

Το κινητο μου ξερει και αν θελει να βρει στοιχεία μονο απο το ξενοδοχείο που έβγαλε και φωτοτυπία  την ταυτότητα μου.

 

βίζα δεν πρόκειται να πάρει ούτε στον αιώνα τον άπαντα ειδικά αν τηλεφωνήσεις στην πρεσβεία.... αν δεν με κάποιο τρόπο βρει την ταυτότητά σου τότε καταγγέλλεις και για προσωπικά δεδομένα... Μην αγχώνεσαι όμως τόσο για αυτά... Σου είπα και σε προηγούμενο μήνυμα είναι πολύ εύκολο να εξαφανιστείς Ο μόνος τρόπος να σε βρει είναι στο ίντερνετ... Σβήσε τα πάντα εξαφανίσου... Χθες.... Επίσης άλλαξε νούμερο κινητού...

Αυτό ήταν Απλά δεν υπάρχεις!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν διαγραφεισ τα παντα..κ συνεχιζεισ κ του απαντασ..εμενα αυτο νου λεει πωσ ακομη εχεισ αισθηματα..

Οσο για τουσ γονεισ σου δωσε λιγο χρονο...ειναι πολυ νωρισ για να το συνειδητοποιησουν..αλλιωσ θελανε να σε δουνε..κ οχι μονη σου..δωσε χρονο κ ολα θα πανε καλα μ αυτο το κομματι..

Πραγματικα μην ασχολεισαι μαζι του..σε κακο θα σου βγει..

Οργανωσου γιατι θα ερθει το μωρο κ θα πρεπει να τα χεισ βαλει ολα σε σειρα..

απο το που θα γεννησεισ..ποιον παιδιατρο..σε ποιο σχολειο..ποιοσ θα το κραταει..το δωματιο του κ ενα σωρο αλλα..

Επικεντρωσου στα σημαντικα..

Δεν εχεισ περιθωρια για να μην εισαι καλα...θα ερθει ενα μωρο κ πρεπει να εισαι κ μανα κ πατερασ μαζι..βρεσ τη δυναμη να συνεχισεισ...οτι εγινε εγινε..τελειωσε τωρα..οργανωσου..

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , tzeni82 είπε:

Το οτι δεν διαγραφεισ τα παντα..κ συνεχιζεισ κ του απαντασ..εμενα αυτο νου λεει πωσ ακομη εχεισ αισθηματα..

Οσο για τουσ γονεισ σου δωσε λιγο χρονο...ειναι πολυ νωρισ για να το συνειδητοποιησουν..αλλιωσ θελανε να σε δουνε..κ οχι μονη σου..δωσε χρονο κ ολα θα πανε καλα μ αυτο το κομματι..

Πραγματικα μην ασχολεισαι μαζι του..σε κακο θα σου βγει..

Οργανωσου γιατι θα ερθει το μωρο κ θα πρεπει να τα χεισ βαλει ολα σε σειρα..

απο το που θα γεννησεισ..ποιον παιδιατρο..σε ποιο σχολειο..ποιοσ θα το κραταει..το δωματιο του κ ενα σωρο αλλα..

Επικεντρωσου στα σημαντικα..

Δεν εχεισ περιθωρια για να μην εισαι καλα...θα ερθει ενα μωρο κ πρεπει να εισαι κ μανα κ πατερασ μαζι..βρεσ τη δυναμη να συνεχισεισ...οτι εγινε εγινε..τελειωσε τωρα..οργανωσου..

Εχω αισθήματα αλλα εχω και αξιοπρέπεια.γιατι δεν με ρώτησε αν ειμαι καλα απλα απαιτεί να παω εκει.....προσπαθω να κρατησω αποστάσεις έως και να εξαφανίστω με τον καιρο εκει που το περνω απόφαση κατι με τραβάει πισω πονάει η ψυχή μου παρόλο που ξερω ποσο κακο μπορει να μου κανει.πηγα σε ψυχολόγο και φυσικά μου είπε εχω να κανω με έναν χειριστικο άνθρωπο που μπορει να με τιμωρεί με αυτόν τον τροπο μεχρι να δεχτώ ολα όσα θελει εκεινοσ.επηρεαστηκα πολυ ασχημα με την αντίδραση τν γονιών μου διότι άκουσαν ποιος ειναι και απο που και τρελάθηκαν.μιλησα με την μητέρα μου αλλα μου είπε οτι ο μπαμπάς μου δεν ακούει κουβεντα.

2 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

επειδή έχω ζήσει αντίστοιχη κατάσταση σε συμβουλεύω να εξαφανιστείς από όλα τα μέσα κοινωνικης δικτύωσης άμεσα. Σβήσε όλους σου τους λογαριασμούς και ότι μέιλ μπορεί να σε βρει.... Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί του και κοίταξε να επικεντρωθεί σε σένα και στην ψυχική σου ηρεμία για το καλό του μωρού σου.... 

βίζα δεν πρόκειται να πάρει ούτε στον αιώνα τον άπαντα ειδικά αν τηλεφωνήσεις στην πρεσβεία.... αν δεν με κάποιο τρόπο βρει την ταυτότητά σου τότε καταγγέλλεις και για προσωπικά δεδομένα... Μην αγχώνεσαι όμως τόσο για αυτά... Σου είπα και σε προηγούμενο μήνυμα είναι πολύ εύκολο να εξαφανιστείς Ο μόνος τρόπος να σε βρει είναι στο ίντερνετ... Σβήσε τα πάντα εξαφανίσου... Χθες.... Επίσης άλλαξε νούμερο κινητού...

Αυτό ήταν Απλά δεν υπάρχεις!!!

Αντίστοιχη κατάσταση με άνθρωπο προς εκείνες της χώρες;

προσπαθω αλλα με πονάει η ψυχή μου

ισως ειμαι ευαίσθητη λόγω της κατάστασης ίσως νιωθω μόνη.....

δεν ξερω

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Τι εννοείς δεν το δέχτηκαν? Σε έδιωξαν ή απλά κάνουν μούτρα? 

Προς το παρόν με έδιωξαν 

ενταξει εγω την δουλειά μου να ξεκινήσω απο την αρχη αλλα ειναι διαφορετικά οταν σε στηρίζει η οικογενεια σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Εχω αισθήματα αλλα εχω και αξιοπρέπεια.γιατι δεν με ρώτησε αν ειμαι καλα απλα απαιτεί να παω εκει.....προσπαθω να κρατησω αποστάσεις έως και να εξαφανίστω με τον καιρο εκει που το περνω απόφαση κατι με τραβάει πισω πονάει η ψυχή μου παρόλο που ξερω ποσο κακο μπορει να μου κανει.πηγα σε ψυχολόγο και φυσικά μου είπε εχω να κανω με έναν χειριστικο άνθρωπο που μπορει να με τιμωρεί με αυτόν τον τροπο μεχρι να δεχτώ ολα όσα θελει εκεινοσ.επηρεαστηκα πολυ ασχημα με την αντίδραση τν γονιών μου διότι άκουσαν ποιος ειναι και απο που και τρελάθηκαν.μιλησα με την μητέρα μου αλλα μου είπε οτι ο μπαμπάς μου δεν ακούει κουβεντα.

Αντίστοιχη κατάσταση με άνθρωπο προς εκείνες της χώρες;

προσπαθω αλλα με πονάει η ψυχή μου

ισως ειμαι ευαίσθητη λόγω της κατάστασης ίσως νιωθω μόνη.....

δεν ξερω

Προς το παρόν με έδιωξαν 

ενταξει εγω την δουλειά μου να ξεκινήσω απο την αρχη αλλα ειναι διαφορετικά οταν σε στηρίζει η οικογενεια σου 

ναι έχω ζήσει δύο αντίστοιχες καταστάσεις μία με ένα Τούρκο και μία με ένα αιγύπτιο δεν ξέρω πραγματικά Ποια ήταν η χειρότερη από τις δύο αλλά μου το θυμίζεις πάρα πολύ τώρα....  Είσαι ερωτευμένη για αυτό κάνεις πισωγυρίσματα... Πρέπει όμως να δεις τα πράγματα καθαρά και με τη λογική. Θεωρώ ότι πρέπει να αφήσεις λίγο χρόνο στους γονείς σου όχι για να δεχτούν το γεγονός ότι εσύ πήγες και έκανες κάτι με ένα Τούρκο (σκέψου εμένα η μάνα μου έκανε να μου μιλήσει έναν ολόκληρο χρόνο) Αλλά τι τους θες δίπλα σου για να μεγαλώσεις αυτό το παιδί και ότι η σχέση αυτή για σένα τελείωσε. Δεν ήταν λάθος που ερωτεύτηκες αυτό πρέπει να καταλάβεις και εσύ και αυτοι θα μπορούσε να είχε συμβεί με τον καθένα ακόμα και εδώ με έναν Έλληνα.... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia88f είπε:

Εχω αισθήματα αλλα εχω και αξιοπρέπεια.γιατι δεν με ρώτησε αν ειμαι καλα απλα απαιτεί να παω εκει.....προσπαθω να κρατησω αποστάσεις έως και να εξαφανίστω με τον καιρο εκει που το περνω απόφαση κατι με τραβάει πισω πονάει η ψυχή μου παρόλο που ξερω ποσο κακο μπορει να μου κανει.πηγα σε ψυχολόγο και φυσικά μου είπε εχω να κανω με έναν χειριστικο άνθρωπο που μπορει να με τιμωρεί με αυτόν τον τροπο μεχρι να δεχτώ ολα όσα θελει εκεινοσ.επηρεαστηκα πολυ ασχημα με την αντίδραση τν γονιών μου διότι άκουσαν ποιος ειναι και απο που και τρελάθηκαν.μιλησα με την μητέρα μου αλλα μου είπε οτι ο μπαμπάς μου δεν ακούει κουβεντα.

Αντίστοιχη κατάσταση με άνθρωπο προς εκείνες της χώρες;

προσπαθω αλλα με πονάει η ψυχή μου

ισως ειμαι ευαίσθητη λόγω της κατάστασης ίσως νιωθω μόνη.....

δεν ξερω

Προς το παρόν με έδιωξαν 

ενταξει εγω την δουλειά μου να ξεκινήσω απο την αρχη αλλα ειναι διαφορετικά οταν σε στηρίζει η οικογενεια σου 

Δηλαδή τι θέλουν να μας πουν? Ότι δεν θέλουν να έχουν σχέση με εσένα και το παιδί σου επειδή ο πατέρας είναι Τούρκος? Συγνώμη αλλά αυτά είναι γελοιότητες. Ακόμα κι έτσι εσύ μπορείς να μεγαλώσεις το παιδί σου. Και μην πας γυρεύοντας να έχεις μπλεξίματα μαζί του. Καλά στα είπε η κοπέλα πριν. Άλλαξε όλα τα social και αριθμό. Όσο δεν το κάνεις αποδεικνύεις ότι δεν θες πραγματικά να ξεκοψεις μαζί του. Πήγες στο γιατρό? 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Δηλαδή τι θέλουν να μας πουν? Ότι δεν θέλουν να έχουν σχέση με εσένα και το παιδί σου επειδή ο πατέρας είναι Τούρκος? Συγνώμη αλλά αυτά είναι γελοιότητες. Ακόμα κι έτσι εσύ μπορείς να μεγαλώσεις το παιδί σου. Και μην πας γυρεύοντας να έχεις μπλεξίματα μαζί του. Καλά στα είπε η κοπέλα πριν. Άλλαξε όλα τα social και αριθμό. Όσο δεν το κάνεις αποδεικνύεις ότι δεν θες πραγματικά να ξεκοψεις μαζί του. Πήγες στο γιατρό? 

Συμφωνώ. Πες τους θα μπορούσες να αποκτήσεις παιδί από δότη, όπως τόσες και τόσες γυναίκες. Ας πάρουν σαν δεδομένο ότι δεν υφίσταται πατέρας και θα το μεγαλώσεις μόνη σου. Εγώ σου λέω, μόλις το αντικρίσουν το μωρό, θα λιώσουν. Σε είδε γυναικολόγος; Όλα καλά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω την πικρια που νιωθεισ για τουσ γονεισ σου...αλλα σοκαριστηκαν..δωσε λογο χρονο..κ θα δεισ πωσ μεχρι να γεννησεισ ολα θα ειναι οπωσ πριν..

Περιγραφεισ μια κατασταση που μπορει να ειναι επικινδυνη..κ εισαι πολυ ερωτευμενη κ ανα πασα στιγμη μπορει να κανεισ λαθοσ κινηση..

Ολεσ μασ που απανταμε δεν το κανουμε για να το παιξουμε ουτε πιο εξυπνεσ..ουτε οσιεσ..παω στοιχημα πωσ πολλεσ απο μασ εχουμς επιλ2ξει στο παρελθον λαθοσ ανθρωπουσ...απλα βλεπουμε πωσ ακομη σε επηρεαζει κ εισαι επιρρεπησ...σκεψου λογικα κ μην κανεισ αλλα λαθη.

Μακαρι να μπορουσαμε να σε βοηθησουμε με πραξεισ..κ οχι απο δω μεσα..

 

.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξεγραψε τον από την ζωή σου αγάπη μου μην έχεις τα χειρότερα με αυτόν.. μόνο καλό δεν θα σου κάνει να ασχολείσαι μαζί του ακόμη! Λογικό οι γονείς σου να αντιδρούν έτσι..Κάνε υπομονή και θα φτιάξουν όλα! Κι επίσης διέγραψε όλους τους λογαριασμούς σου και φτιάξε άλλους με ελληνικό το όνομα σου που δεν παίζει να το βρει ποτέ! 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

ναι έχω ζήσει δύο αντίστοιχες καταστάσεις μία με ένα Τούρκο και μία με ένα αιγύπτιο δεν ξέρω πραγματικά Ποια ήταν η χειρότερη από τις δύο αλλά μου το θυμίζεις πάρα πολύ τώρα....  Είσαι ερωτευμένη για αυτό κάνεις πισωγυρίσματα... Πρέπει όμως να δεις τα πράγματα καθαρά και με τη λογική. Θεωρώ ότι πρέπει να αφήσεις λίγο χρόνο στους γονείς σου όχι για να δεχτούν το γεγονός ότι εσύ πήγες και έκανες κάτι με ένα Τούρκο (σκέψου εμένα η μάνα μου έκανε να μου μιλήσει έναν ολόκληρο χρόνο) Αλλά τι τους θες δίπλα σου για να μεγαλώσεις αυτό το παιδί και ότι η σχέση αυτή για σένα τελείωσε. Δεν ήταν λάθος που ερωτεύτηκες αυτό πρέπει να καταλάβεις και εσύ και αυτοι θα μπορούσε να είχε συμβεί με τον καθένα ακόμα και εδώ με έναν Έλληνα.... 

Ελπιζω να σε άφησαν ήσυχη εύκολα

9 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Καταλαβαινω την πικρια που νιωθεισ για τουσ γονεισ σου...αλλα σοκαριστηκαν..δωσε λογο χρονο..κ θα δεισ πωσ μεχρι να γεννησεισ ολα θα ειναι οπωσ πριν..

Περιγραφεισ μια κατασταση που μπορει να ειναι επικινδυνη..κ εισαι πολυ ερωτευμενη κ ανα πασα στιγμη μπορει να κανεισ λαθοσ κινηση..

Ολεσ μασ που απανταμε δεν το κανουμε για να το παιξουμε ουτε πιο εξυπνεσ..ουτε οσιεσ..παω στοιχημα πωσ πολλεσ απο μασ εχουμς επιλ2ξει στο παρελθον λαθοσ ανθρωπουσ...απλα βλεπουμε πωσ ακομη σε επηρεαζει κ εισαι επιρρεπησ...σκεψου λογικα κ μην κανεισ αλλα λαθη.

Μακαρι να μπορουσαμε να σε βοηθησουμε με πραξεισ..κ οχι απο δω μεσα..

 

.

 

Ξερω οτι όλες το λέτε για καλο μου 

παρόλο που δεν με ξέρετε δείχνετε να ενδιαφεροσαστε και αυτο με συγκινεί.

10 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Συμφωνώ. Πες τους θα μπορούσες να αποκτήσεις παιδί από δότη, όπως τόσες και τόσες γυναίκες. Ας πάρουν σαν δεδομένο ότι δεν υφίσταται πατέρας και θα το μεγαλώσεις μόνη σου. Εγώ σου λέω, μόλις το αντικρίσουν το μωρό, θα λιώσουν. Σε είδε γυναικολόγος; Όλα καλά;

Ναι άκουσα την καρδουλαΑαααααααα

δεν εχω καποιο πρόβλημα 

μ απλα μου είπε να διαχειριστώ λιγο το αγχος μου γιατι εφόσον ειναι ολα καλα ειναι Κριμα να δημιουργήσω προβληματα εγω

11 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Δηλαδή τι θέλουν να μας πουν? Ότι δεν θέλουν να έχουν σχέση με εσένα και το παιδί σου επειδή ο πατέρας είναι Τούρκος? Συγνώμη αλλά αυτά είναι γελοιότητες. Ακόμα κι έτσι εσύ μπορείς να μεγαλώσεις το παιδί σου. Και μην πας γυρεύοντας να έχεις μπλεξίματα μαζί του. Καλά στα είπε η κοπέλα πριν. Άλλαξε όλα τα social και αριθμό. Όσο δεν το κάνεις αποδεικνύεις ότι δεν θες πραγματικά να ξεκοψεις μαζί του. Πήγες στο γιατρό? 

Ναιιιιι άκουσα καρδούλα!!!!!!  
ολα ειναι καλα κανενα πρόβλημα μου είπε απλα να μετριάσω το αγχος μου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2020 at 4:26 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

λίγος  σεβασμός δεν βλάπτει ...Η κοπέλα έχει θέμα.όποιο κ να είναι αυτό. 

Συμφωνώ με την Ραφαελιτσα λίγος σεβασμός δεν βλάπτει @FifitsaReal ! Δεν σε ανάγκασε κάνεις να μπεις στο θέμα και να διαβασεις - απαντησεις. Η Νάντια δεν νομίζω να σε ενόχλησε κάπου προσωπικά οπότε η ειρωνεία σου δεν έχει χώρο εδώ. 

23 ώρες πρίν, Nantia88f είπε:

Ελπιζω να σε άφησαν ήσυχη εύκολα

Ξερω οτι όλες το λέτε για καλο μου 

παρόλο που δεν με ξέρετε δείχνετε να ενδιαφεροσαστε και αυτο με συγκινεί.

Ναι άκουσα την καρδουλαΑαααααααα

δεν εχω καποιο πρόβλημα 

μ απλα μου είπε να διαχειριστώ λιγο το αγχος μου γιατι εφόσον ειναι ολα καλα ειναι Κριμα να δημιουργήσω προβληματα εγω

Ναιιιιι άκουσα καρδούλα!!!!!!  
ολα ειναι καλα κανενα πρόβλημα μου είπε απλα να μετριάσω το αγχος μου

Νάντια μου καλημερα. Χαίρομαι πολύ που ακούω ότι όλα πηγαίνουν καλά με το μπεμπακι. Όντως ο γιατρός έχει δίκιο..  λίγο ως πολύ πολλές κοπέλες είχαμε μερικά ψυχολογικά κι όχι μόνο θέματα να λύσουμε το πρώτο διάστημα της εγκυμοσύνης μας. Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ηρεμήσεις εσύ πρώτα μέσα σου. Για εσένα και για το παιδί που μεγαλώνει μέσα σου. ΟΛΑ + ΟΛΟΙ οι άλλοι έρχονται μετά! 

Όσον αφορά τους γονείς σου προσωπικά βλέπω λάθος την κίνηση τους να σε διώξουν αλλά ποιος είμαι εγώ (Και ο καθένας) για να το κρίνω? Πιστεύω θα τους πάρει καιρό αλλά θα ηρεμησουν. Ακομα κι αν δεν το κανουν ομως, ακόμα κι αν κρατήσουν απόσταση από εσένα και το παιδί σου, έχεις μια ολόκληρη ζωή που σε 9 μήνες θα εξαρτάται από εσένα. Οπότε εσύ δεν πρέπει να εξαρτάσαι από κανέναν. Καλως η κακώς η οικογένεια σου προς το παρόν τουλάχιστον δεν είναι εκεί. Μακάρι να ήταν! Αλλά μέχρι να αλλάξει αυτό προσπάθησε να βάλεις τα συναισθήματα σου σε μια σειρά κι έπειτα και την ζωή σου. (Την δουλειά σου την έχεις, ένα μικρό σπιτάκι για εσένα και το μικρακι σου, κι οργάνωση) 

 

Για τον "κυριο" δεν έχω να σου πω πολλά (σε έχω ήδη κουράσει με την πολυλογία μου). Θέλει μια βαθιά ανάσα (γιατί ξέρω ότι είσαι ερωτευμένη και είναι δύσκολο) και κλιιιιικ , διαγραφή όλων!  Όλα τα accounts από όλα τα social media. Αλλαγή τηλεφώνου και σιγά σιγά απλά αφήνεις να υπάρχει μέσα σου μόνο ως ανάμνηση και τέλος. Είναι δύσκολο να κάνεις έναν άνθρωπο να μην σου στέλνει. Αλλά έχει νόημα να σου στέλνει? Έχει κάτι θετικό να σου προσφέρει η απαράδεκτη στάση του ? Μόνο αρνητικό συναίσθημα, στασιμότητα και έναν ενδεχόμενο κίνδυνο πισωγυρισματος που θα μετατραπει σε αληθινό κίνδυνο για το παιδί σου. Έτσι το βλέπω τουλάχιστον εγώ. 

 

Βρες την δύναμη μέσα σου κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Συμφωνώ με την Ραφαελιτσα λίγος σεβασμός δεν βλάπτει @FifitsaReal ! Δεν σε ανάγκασε κάνεις να μπεις στο θέμα και να διαβασεις - απαντησεις. Η Νάντια δεν νομίζω να σε ενόχλησε κάπου προσωπικά οπότε η ειρωνεία σου δεν έχει χώρο εδώ. 

Νάντια μου καλημερα. Χαίρομαι πολύ που ακούω ότι όλα πηγαίνουν καλά με το μπεμπακι. Όντως ο γιατρός έχει δίκιο..  λίγο ως πολύ πολλές κοπέλες είχαμε μερικά ψυχολογικά κι όχι μόνο θέματα να λύσουμε το πρώτο διάστημα της εγκυμοσύνης μας. Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ηρεμήσεις εσύ πρώτα μέσα σου. Για εσένα και για το παιδί που μεγαλώνει μέσα σου. ΟΛΑ + ΟΛΟΙ οι άλλοι έρχονται μετά! 

Όσον αφορά τους γονείς σου προσωπικά βλέπω λάθος την κίνηση τους να σε διώξουν αλλά ποιος είμαι εγώ (Και ο καθένας) για να το κρίνω? Πιστεύω θα τους πάρει καιρό αλλά θα ηρεμησουν. Ακομα κι αν δεν το κανουν ομως, ακόμα κι αν κρατήσουν απόσταση από εσένα και το παιδί σου, έχεις μια ολόκληρη ζωή που σε 9 μήνες θα εξαρτάται από εσένα. Οπότε εσύ δεν πρέπει να εξαρτάσαι από κανέναν. Καλως η κακώς η οικογένεια σου προς το παρόν τουλάχιστον δεν είναι εκεί. Μακάρι να ήταν! Αλλά μέχρι να αλλάξει αυτό προσπάθησε να βάλεις τα συναισθήματα σου σε μια σειρά κι έπειτα και την ζωή σου. (Την δουλειά σου την έχεις, ένα μικρό σπιτάκι για εσένα και το μικρακι σου, κι οργάνωση) 

 

Για τον "κυριο" δεν έχω να σου πω πολλά (σε έχω ήδη κουράσει με την πολυλογία μου). Θέλει μια βαθιά ανάσα (γιατί ξέρω ότι είσαι ερωτευμένη και είναι δύσκολο) και κλιιιιικ , διαγραφή όλων!  Όλα τα accounts από όλα τα social media. Αλλαγή τηλεφώνου και σιγά σιγά απλά αφήνεις να υπάρχει μέσα σου μόνο ως ανάμνηση και τέλος. Είναι δύσκολο να κάνεις έναν άνθρωπο να μην σου στέλνει. Αλλά έχει νόημα να σου στέλνει? Έχει κάτι θετικό να σου προσφέρει η απαράδεκτη στάση του ? Μόνο αρνητικό συναίσθημα, στασιμότητα και έναν ενδεχόμενο κίνδυνο πισωγυρισματος που θα μετατραπει σε αληθινό κίνδυνο για το παιδί σου. Έτσι το βλέπω τουλάχιστον εγώ. 

 

Βρες την δύναμη μέσα σου κορίτσι μου. 

Πολυ αγχος πολυ κλάμα αλλα εντάξει θα περάσει νομιζω.οσο για τους γονείς μου πιστεύω με τον καιρο θα το δεχτούν η νυφη μου ανέλαβε δράση να τους μιλήσει γιατι εκεινη προσπαθεί αλλα δεν μπορει να κανει ακόμη μωράκι και την ενόχλησε ενω ερχεται ενα μωρο στην οικογενεια δεν το αγκαλιάσανε.θα δείξει με τον καιρο πρεπει και εκείνοι να πάρουν τον χρονο τους

Άλλαξα τους λογαριασμούς εχθες γιατι παλι άρχισε να στέλνει εχθες το βραδυ οτι έλα και έλα και έλα και αν δεν παω να ερθει αυτος λίγες μέρες.απαντησα οτι δεν ειναι κατάλληλη στιγμή ουτε να παω ουτε να ερθει γιατι τον φοβάμαι απο τον τροπο που συμπεριφέρθηκε.

του είπα θελω χρονο μόνη μου και αν ειναι θα τον ενοχλήσω εγω.

μετα απο αυτο έκλεισα τους λογαριασμούς και άνοιξα νέους με γραμμενο το όνομα στα ελληνικα και έκανα φίλους μονο αυτούς που πρεπει.

τηλεφωνο δεν μπορω να αλλάξω ειναι παντού δηλωμένο αλλα θα δω τι μπορω να κανω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου την στάση των γονιών σου, την θεωρώ εντελώς απαράδεχτη, όσο και αν έσφαλες θα έπρεπε να είναι δίπλα σου και να σε στηρίξουν σε αυτή την δύσκολη φάση. Απορώ με τους γονείς που όταν τα παιδιά τους κάνουν κάτι πέρα από τα δικά τους θέλω τους γυρνούν την πλάτη, πόσο εγωισμός αλήθεια!!!!! Και η μαμά σου ακόμα πιο απαράδεκτη που δεν αψήφισε τον μπαμπά σου και δεν είναι δίπλα σου!! Αυτό κάνει μία μάνα για το παιδί της, το στηρίζει το βοηθάει να σταθεί στα πόδια του ακόμα και όταν κάνει τα μεγαλύτερα λάθη! Δεν ξέρω τι να πω, έχω χάσει τα λόγια μου! Και όλα αυτά επειδή ο πατέρας είναι Τούρκος, καθόλου δεν έχουν καταλάβει την σοβαρότητα της ψυχικής σου κατάστασης. Αφού δεν μπορούν να είναι δίπλα σου ας μην είναι, μείνε με αυτούς που μπορούν να σε βοηθήσουν. Φρόντισε να μην απαντάς ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ, στον πρώην σύντροφο σου, ακολούθησε την νομική οδό ώστε να είναι ασφαλής, και ξεκίνα την ζωή σου από την αρχή. Διαγράψου από τα σοσιαλ, άλλαξε τηλέφωνο, εξαφανίσου ώστε να μην μπορεί εκείνος να σε βρεί.

 

  • Μου αρέσει 3

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...