Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Ellizza είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν το έχετε ξανά συζητήσει αλλά πότε θα ξεκινήσετε να αγοράζετε πράγματα για το μωράκι σας; Ρουχαλακια, καροτσάκι, κρεβατάκι κτλ; :):)

Προς το παρον στο ψαξιμο για ολααα!απο αυγουστο λεω να τα αγοραζω σιγα σιγα να εχει κ εκπτωσεις.

  • Μου αρέσει 3

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι...Περάσαμε απ την πεθερά μου μετά το γιατρό.

Ο τράχηλος συνεχίζει να είναι στα 24m το θετικό βέβαια είναι ότι ακόμα και με άσκηση πίεσης δεν δείχνει να μειώνεται το μήκος. Τλχστον είναι γέρος απ ότι φαίνεται.. Συνεχίζουμε με utrogestan και μου απαγόρευσε μπάνιο στη θάλασσα, σεξ( νομίζω ο άντρας μου έκλαψε λίγο)  και έντονες κινήσεις. Ανάπαυση και συνεχίζουμε. Ελπίζουμε απλά να μην μειωθεί άλλο και κάθε δεύτερη βδομάδα θα παν να το βλέπουμε.. Στα όμορφα της ημέρας, ο μπέμπης έφτασε 510γρ και κουνιόταν συνεχώς... Επίσης ο γυναικολόγος μου ειπε ότι τα κιλά μου είναι τέλεια για το στάδιο που είμαστε.. Τσάμπα η σύγχυση κοριτσια...

@Evitheodorou κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν τέλεια!!

@demifilol κρατά τον άντρα σου γερά... Αυτές τις τσούπρες που τους γυροφέρνουν να ταν σκοπός να τους βγάλω το μαλλί τρίχα τρίχα.. 

Ωωωω τέλεια κορίτσι μου!!!! Μπράβο και για τον μπεμπαροο και για τον τράχηλο !!! Εννοείται και θα ήταν μια χαρά τα κιλά σου! Σκισε τα πτυχία σου ενδοκρινολόγε πες του χιχιχιχιχ

@MumMaria ναι πρώτη φορά τον τσίμπησε γι αυτό έπαθα πανικό :( όλα καλά τώρα! 

  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellizza είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν το έχετε ξανά συζητήσει αλλά πότε θα ξεκινήσετε να αγοράζετε πράγματα για το μωράκι σας; Ρουχαλακια, καροτσάκι, κρεβατάκι κτλ; :):)

Εγω σκεφτομαι απο τον 6ο η 7ο μηνα να ξεκινησω...μεχρι τοτε βεβαια σιγουρα θα εχω κανει ερευνα αγορας...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι...Περάσαμε απ την πεθερά μου μετά το γιατρό.

Ο τράχηλος συνεχίζει να είναι στα 24m το θετικό βέβαια είναι ότι ακόμα και με άσκηση πίεσης δεν δείχνει να μειώνεται το μήκος. Τλχστον είναι γέρος απ ότι φαίνεται.. Συνεχίζουμε με utrogestan και μου απαγόρευσε μπάνιο στη θάλασσα, σεξ( νομίζω ο άντρας μου έκλαψε λίγο)  και έντονες κινήσεις. Ανάπαυση και συνεχίζουμε. Ελπίζουμε απλά να μην μειωθεί άλλο και κάθε δεύτερη βδομάδα θα παν να το βλέπουμε.. Στα όμορφα της ημέρας, ο μπέμπης έφτασε 510γρ και κουνιόταν συνεχώς... Επίσης ο γυναικολόγος μου ειπε ότι τα κιλά μου είναι τέλεια για το στάδιο που είμαστε.. Τσάμπα η σύγχυση κοριτσια...

@Evitheodorou κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν τέλεια!!

@demifilol κρατά τον άντρα σου γερά... Αυτές τις τσούπρες που τους γυροφέρνουν να ταν σκοπός να τους βγάλω το μαλλί τρίχα τρίχα.. 

τι ωραία νέα κ για σενα!!μεγάλωσε κ ο μπεμπακος τι καλά!!!και εμένα τίποτα από αυτά δεν με αφήνει ακόμα αλλά τώρα 29 Ιουλίου θα ξανα ρωτήσω υπομονή για τα μωρακια μας δεν πειράζει..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι...Περάσαμε απ την πεθερά μου μετά το γιατρό.

Ο τράχηλος συνεχίζει να είναι στα 24m το θετικό βέβαια είναι ότι ακόμα και με άσκηση πίεσης δεν δείχνει να μειώνεται το μήκος. Τλχστον είναι γέρος απ ότι φαίνεται.. Συνεχίζουμε με utrogestan και μου απαγόρευσε μπάνιο στη θάλασσα, σεξ( νομίζω ο άντρας μου έκλαψε λίγο)  και έντονες κινήσεις. Ανάπαυση και συνεχίζουμε. Ελπίζουμε απλά να μην μειωθεί άλλο και κάθε δεύτερη βδομάδα θα παν να το βλέπουμε.. Στα όμορφα της ημέρας, ο μπέμπης έφτασε 510γρ και κουνιόταν συνεχώς... Επίσης ο γυναικολόγος μου ειπε ότι τα κιλά μου είναι τέλεια για το στάδιο που είμαστε.. Τσάμπα η σύγχυση κοριτσια...

@Evitheodorou κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν τέλεια!!

@demifilol κρατά τον άντρα σου γερά... Αυτές τις τσούπρες που τους γυροφέρνουν να ταν σκοπός να τους βγάλω το μαλλί τρίχα τρίχα.. 

Τέλεια νέα κοπέλα μ ευτυχώς όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ΕΥΑ! αν πάρεις κάποια τριλογία καροτσιού που έχει κ πορτ μπεμπέ κ αυγό και το κανονικό καροτσι; Εμένα το trilogy με έσωσε με το αυγό γιατί τον έβγαζα από το αμάξι κ τσακ κούμπωνε στο καροτσι αμέσως ! 
 

@Ellizza στο γιο μου άργησα πολύ να πάρω πράγματα μόλις μπήκα στον 8ο οργανώθηκα λίγο! Το κυριότερο είναι το καροτσι κ το λίκνο ή πορτ μπεμπέ, εγω κούνια πήρα αργότερα 6 μηνών τον έβαλα στο δωμάτιο του σε κούνια ! Αλλά νομίζω κάπου εκεί στις 27 εβδομάδες πρέπει σιγά σιγά να αρχίζουμε να φτιάχνουμε πράγματα και να χτίζουμε φωλίτσες :wub:

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μπηκα να δω τί κανετε και βλεπω χαμος!!!

Καροτσια ειδα, τα τελεια νεα της @Eirini1988 Ειρηνουλας μας (σταθερος και γερος τραχηλος και σουπερ μπεμπαρος!), η @Alkyoniμας που μας ελειψε τρεχει μεν με τη δουλεια αλλα να και τα καφεδακια στις λιμνες, η @MumMariaμας απολαμβανει τη εκδρομουλα της και ο Βασιλακης μας χαρουμενος στη φυση και τους παππουδες! Λυπηθηκα λιγο το Γιωργακγ μας @Geo1981 αλλα το χειριστηκες ψυχραιμαι και το παιδι εινι μια χαρα. Αυτο μετραει! Εγω σε κατι τετοια με φοβαμαι πολυ οτι θα παθω πανικο...Το πρωτο του τσιμπημα λοιπον σημερα!!! Εμ ηθελε και pool party το αγορακι μας! Αυτα εχει η χλιδατη ζωη χιχιχιιχ! Περαστικουλια του να ειναι!

Just now, Evitheodorou said:

Μαρακι καλά να περάσετε καλά να γεμίσετε μπαταρίες και ομορφές στιγμές!!

Υβοννη μου την έχω στείλει ήδη στον άντρα μου με φωτογραφίες εγώ δεν χορταίνω να την βλέπω πάντως!!!

Αχ αντε να πας να τον ανταμωσεις να τις χαζευετε παρεουλα!!!!!

Κοριτσια μου εμεις εδω αμαξι δεν εχουμε, αλλα θελουμε ενα καροτσι πολυ ελαφρυ για τις συγκοινωνιες και το αεροπλανο (υποθετω καποια μερα θα μπορω να παω ξανα Ελλαδα χαχαχα!!). Οτι εχω δει ειναι πανακριβο αλλα ειπε η γιαγια μου θα μας το κανει δωρο το καροτσι!! Αλλα ενταξει μην μπει και μεσα η γυναικα! Γενικα δεν εχω σκεφτει τιποτε απο πραγματα και ισως θα επρεπε γιατι περναει ο καιρος! Επισης ολοι οι παππουδες μας (μαμα μου, πεθερικα κτλ) μας λενε τί δωρο θελουμε και δεν εχω ιδεα τι δωρο θελουμε χαχαχα!!! Απο τη μια τον νιωθω να κλωτσαει, απο την αλλη μου φαινεται τοσο περιεργο να αγορασω μωρουδιακα! Θα κανουμε μωρο κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!! Σιγα σιγα γινεται ολο και πιο αληθινο!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπαινω κ τα κοιταω κ μετα @Υβόννη μου βγαινω κ λεω ασε μωρε νωρις ειναι...δεν μπορω να το πιστεψω η αληθεια ειναι...

Θα ηθελα τη γνωμη σας κιολας...εγω ειχα σκεφτει να εχω κουνια διπλα απ το κρεβατι μου κ να βαλω αυτη τη φωλιτσα μεσα για να μην του φαινεται τεραστια η κουνια ..εσεις σκεφτεστε πορτ μπεμπε μεχρι καποια μηνων η κ κατευθειαν στη κουνια;;


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Εγω μπαινω κ τα κοιταω κ μετα @Υβόννη μου βγαινω κ λεω ασε μωρε νωρις ειναι...δεν μπορω να το πιστεψω η αληθεια ειναι...

Θα ηθελα τη γνωμη σας κιολας...εγω ειχα σκεφτει να εχω κουνια διπλα απ το κρεβατι μου κ να βαλω αυτη τη φωλιτσα μεσα για να μην του φαινεται τεραστια η κουνια ..εσεις σκεφτεστε πορτ μπεμπε μεχρι καποια μηνων η κ κατευθειαν στη κουνια;;

Εγω εχω σκεφτει να παρω λικνο και να παρουμε κουνια αργοτερα που θα ειναι πιο μεγαλος. Περιμενω βεβαια και τις συμβουλες απο τις ηδη μανουλες εδω. Το λικνο ειδα μπαινει διπλα στο κρεβατι και αν θηλαζω θα ειναι πρακτικο. Και η φωλιτσα καλη ιδεα ομως!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depykal είπε:

Εγω μπαινω κ τα κοιταω κ μετα @Υβόννη μου βγαινω κ λεω ασε μωρε νωρις ειναι...δεν μπορω να το πιστεψω η αληθεια ειναι...

Θα ηθελα τη γνωμη σας κιολας...εγω ειχα σκεφτει να εχω κουνια διπλα απ το κρεβατι μου κ να βαλω αυτη τη φωλιτσα μεσα για να μην του φαινεται τεραστια η κουνια ..εσεις σκεφτεστε πορτ μπεμπε μεχρι καποια μηνων η κ κατευθειαν στη κουνια;;

Αν έχεις χώρο δίπλα στο κρεβάτι σου για κούνια δεν το συζητώ!! Πολύ ωραία ιδέα με το μειωτηρα χώρου !!! Το πρώτο 5μηνο τουλάχιστον καλό θα ήταν να είναι δίπλα σου το μωρό και όχι σε άλλο δωμάτιο ! Εγώ είχα λίκνο που εφάπτεται με το κρεβάτι μου (δεν χωρούσε κούνια)και όντως όπως λέει και @Υβόννη με βοήθησε πολύ και στο θηλασμό ! Είναι πολλά που επωφελείται το μωράκι όταν κοιμάται αρκετά κοντά σου να ξέρεις!! Και χωρίς να θέλω να σε τρομάξω καλύτερα δίπλα σου να προσεχείς !!! 

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχ γλυκιά μου,σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!!με ανεβάζεις πολύ με αυτά που μου λες..χάρηκα τόσο πολύ που τον είδα σήμερα μες την τρελή χαρά,ξέχασε κ δόντια κ τα πάντα!χαζεύε τα παιδάκι που παίζουνε εδώ στην γειτονιά κ χασκογελουσε μόνος του:x

Τι ωραία καφεδάκι στην λίμνη!!!!να τα περάσεις ωραία κ να γεμίσεις μπαταρίες,υπομονή με δουλειά,να ξεκλεβεις χρόνο να πηγαίνετε για τα καφεδάκια σας;)

Θα σου πω αύριο,μόλις μπούμε στο αμάξι γιατί τωωωωρα..κουρκούτι το μυαλό!χααχααχα

Να σου πω ότι δώρο μας το πήραν ένα ζευγάρι φίλων μας αλλά γενικά μείναμε ευχαριστημένοι!τώρα περιμένω να δω τι έρευνα αγοράς θα κάνω για το πιο μεγάλο κάθισμα.οι ήδη μανουλες αν μπορούν,ας βοηθήσουν!:-P

Εμείς έχουμε πάρει το Joie transcend urban και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι! Αντέδρασε τις δύο πρώτες φορές με το "τραπεζάκι" αλλά το συνήθισε αμέσως κ πλέον κοιμάται κιόλας πάνω του :)

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια κ εύχομαι να συνεχίσουν σε όλες τα ευχάριστα νέα από τις β επιπέδου! :x

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Αν έχεις χώρο δίπλα στο κρεβάτι σου για κούνια δεν το συζητώ!! Πολύ ωραία ιδέα με το μειωτηρα χώρου !!! Το πρώτο 5μηνο τουλάχιστον καλό θα ήταν να είναι δίπλα σου το μωρό και όχι σε άλλο δωμάτιο ! Εγώ είχα λίκνο που εφάπτεται με το κρεβάτι μου (δεν χωρούσε κούνια)και όντως όπως λέει και @Υβόννη με βοήθησε πολύ και στο θηλασμό ! Είναι πολλά που επωφελείται το μωράκι όταν κοιμάται αρκετά κοντά σου να ξέρεις!! Και χωρίς να θέλω να σε τρομάξω καλύτερα δίπλα σου να προσεχείς !!! 

Αυτο το λικνο εχω δει και εγω! Και εγω θελω να ειναι μαζι μας μεχρι 6 μηνων σιγουρα...Γιατι λες κοριτσι μου οτι θελει προσοχη; Μηπως γυρισει στον υπνο του καπως παραξενα;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αυτο το λικνο εχω δει και εγω! Και εγω θελω να ειναι μαζι μας μεχρι 6 μηνων σιγουρα...Γιατι λες κοριτσι μου οτι θελει προσοχη; Μηπως γυρισει στον υπνο του καπως παραξενα;

Σ.Α.Θ , ούτε να το γράψω ολόκληρο δεν μπορώ...σαν πρωτόμανουλα με είχε επηρεάσει παρά πολύ αυτό... θυμάμαι τον άντρα μου να δουλεύει βραδινή βάρδια και εγώ για 8 ώρες να μην κλείνει το μάτι μου και να βλέπω οράματα γιατί φοβόμουν μην πάθει κάτι το παιδί. 

  • Λυπημένη/-ος 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Σ.Α.Θ , ούτε να το γράψω ολόκληρο δεν μπορώ...σαν πρωτόμανουλα με είχε επηρεάσει παρά πολύ αυτό... θυμάμαι τον άντρα μου να δουλεύει βραδινή βάρδια και εγώ για 8 ώρες να μην κλείνει το μάτι μου και να βλέπω οράματα γιατί φοβόμουν μην πάθει κάτι το παιδί. 

Να προσεχει ο Θεουλης ολα τα παιδακια του κοσμου...Φυσικα και φοβοσουν απολυτα λογικο. Αλλα τα καταφερες και το ξεπερασες γιατι εισαι δυνατη! και τωρα αυτο το μικρουλι μωρακι στο λικνο μιλαει, περπαταει και τρεχει, κανει μπανιο στην πισινα!!!!!!!!!!!!

Ας αλλαξω το θεμα λοιπον και ας ρωτησω! Τί λικνο εχεις κοριτσακι μου; Μετα μπηκε ευκολα στην κουνια του; Ειμαι ασχετηηηηηηηηηηηηη!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...