Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Geo81 είπε:

Όσο για το άγχος κορίτσια δεν έχω να πω πολλά.... κάνω ψυχοθεραπεία ανελλιπώς από το 2013:P και δυστυχώς υπήρχαν και περίοδοι στη ζωή μου που με κυρίευε κ ξέφευγε από τα όρια του φυσιολογικού ... όμως έμαθα να το κατανοώ και να το αποδέχομαι και από τότε τα πάμε σχετικά καλά χιχιχιχιχι ήμουν και εγώ παιδί @Υβόννη που «γεννήθηκα» με άγχος όπως μου λένε όλοι (φανταστείτε .... τρέλα)

Το ίδιο γράψαμε για το λαδακι !!! Ναι όντως τα προβιοτικά κάνουν καλή δουλειά !!! Και λειτουργούν και μακροπρόθεσμα ! Φτιάχνουν την καλή λειτουργία του εντέρου!!

Μακαρι να ειμαστε αναίσθητες αλλα ,,,όσο μπορούμε προσπαθούμε Geo !μπραβο σου που μπόρεσες να το διαχειριστείς !!!

Just now, Gogo1994 είπε:

Ευτυχώς είμαι με τη μαμά μου κ δε με έπιασε κ στο δρόμο. Ένιωσα διαφορετικό πόνο από την άλλη φορά. Μετά που πήγα τουαλέτα πίσω στο πρώκτο κ στη μέση ουσιαστικά σίγουρα δεν έχει αδειασει

Δεν έχω κεφιρ δημητρα έφαγα κάποια δαμάσκηνα αλλά φοβάμαι μη με ξαναπιάσει γιατί ξέρω ότι δεν έχει τελειώσει 

Περιμένω να με πάρει να δω τι θα μου πει κορίτσι μου 

Μαράκι μου τελικά κατάλαβα από τι ήταν η ζυγαριά τώρα που με έπιασε ο πόνος 

Ευχομαι να βρεις κάποιον τρόπο απ αυτούς που έχουμε πει και να ηρεμήσεις !!

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πώς είμαστε; Εγώ πάντως το έριξα έξω χθες με τον αντρούλη μου και τη μαμά μου! Βρήκα παπούτσια για το γάμο, πήραμε εσώρουχα εγκυμοσύνης από τα H&M τέλεια και οικονομικά! Μετά κάτι καλαθάκια για το ρύζι, τούλια και κορδέλες για το μπαλκόνι και κλείσαμε με ένα τζάμπο!! Φάγαμε παγωτάκι και πήραμε παγωμένο τσάι από τα bubbletale !!! Τι ωραία μέρα!! 

Παντα να περνάς τόσο όμορφα κοπέλα μου !με γεια τα νέα σου πραγματάκια !!!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geo81 said:

 

Καλε τι μοντέλο!!!! 1,75 και 60 κιλά τώρα που είσαι έγκυος;;; Φτου φτου γυναικάρα ολόκληρη !!!!

Είμαι αδύνατη Geo μου. Έκανα πολλά χρονια αθλητισμό κ ισως το σώμα δεν ξεχνάει. Μέχρι πριν λίγους μηνεσ καμάρωνα για το σώμα μου. Τώρα όμως θέλω να πάρω κανένα κιλό. Να φανεί βρε παιδί μου κ σ έμενα αλλά κ στην κοκονουλα που έχω στην κοιλιτσα μου!Μια συνάδελφος σήμερα μου είπε να ξεκινήσω να τρώω τις παιδικές φρουτόκρεμες κ να δεις λέει πως θα φουσκώσω. Πέθανα από τα γέλια έτσι όπως τα έλεγε! 

Just now, Φραουλίνο said:

Αλκυονη μου εγώ που ξεκίνησα να το νιώθω το μωρακι μου και πρόσφατα, το αισθάνομαι μία σαν γουργουριτο, και μια σαν ήπιες κλωτσιές χτυπηματακια από μέσα (η αίσθηση είναι σαν κλακ θα έλεγα)!! Ολα αυτά περίπου στο ύψος του αφαλου και λίγο πιο κάτω (ούτε χαμηλά, ούτε στο στομάχι) 

Κορίτσιαααα πριν λίγο το ένιωσα και με το χερι μου επιτέλους και φώναξα τον άντρα μου και την ένιωσε και αυτός την κλωτσιά με το χέρι του δυο φορές κιόλας!!! Τρελαθήκαμε κορίτσια μου τι ωραίο συναίσθημα!! :-D Εκεί αριστερά και κάτω από τον αφαλό!!!!! 

Αχ τι ωραία που άρχισες να το νιώθεις κ με το χερι. Φαντάζομαι την χαρά που θα πήρε κ ο άνδρας σου!!! 

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια ένα σας λέω η κοιλιά μου τούμπανο έχω φάει ένα γιαούρτι κεφιρ κ κοτοπουλάκι κ άπειρο νερό άπειρο όμως. Για 2 μέρες μου είπε να κόψω το μαγνήσιο κ το σίδηρο και να ξεκινήσω κάτι φακελάκια effecol 3 τη μέρα για 6 μέρες κ μετά μέχρι το τέλος 1 την ημέρα. Πάντως ακόμα δεν μου έχει έρθει να πάω κ η κοιλιά τόσο τούμπανο... Πωπω ρε κορίτσια άσχημη αίσθηση κ σε επιρρεαζει κ στη ψυχολογία. Όσο για εκείνον τον πόνο δεν το σχολιάζω πόσο τρόμαξα 

Σας ευχαριστώ ολες

Πω ρε γαμ@το. Φαντάζομαι πως νιώθεις! Εύχομαι να πας στην τουαλέτα σύντομα για να ηρεμήσεις. 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Είμαι αδύνατη Geo μου. Έκανα πολλά χρονια αθλητισμό κ ισως το σώμα δεν ξεχνάει. Μέχρι πριν λίγους μηνεσ καμάρωνα για το σώμα μου. Τώρα όμως θέλω να πάρω κανένα κιλό. Να φανεί βρε παιδί μου κ σ έμενα αλλά κ στην κοκονουλα που έχω στην κοιλιτσα μου!Μια συνάδελφος σήμερα μου είπε να ξεκινήσω να τρώω τις παιδικές φρουτόκρεμες κ να δεις λέει πως θα φουσκώσω. Πέθανα από τα γέλια έτσι όπως τα έλεγε! 

Αχ τι ωραία που άρχισες να το νιώθεις κ με το χερι. Φαντάζομαι την χαρά που θα πήρε κ ο άνδρας σου!!! 

Μη μου πεις έπαιζες μπάσκετ;; 26 χρόνων σταμάτησα έπαιζα α1 λόγω σοβαρού τραυματισμού !! 
βεβαιως και θυμάται το σώμα , αλλιώς και εγώ τώρα θα είχα φτάσει 90 κιλά :D


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Μη μου πεις έπαιζες μπάσκετ;; 26 χρόνων σταμάτησα έπαιζα α1 λόγω σοβαρού τραυματισμού !! 
βεβαιως και θυμάται το σώμα , αλλιώς και εγώ τώρα θα είχα φτάσει 90 κιλά :D

Έπαιζα βόλεϋ για χρονια! Κ εγώ λόγω τραυματισμού σταμάτησα κάποια στιγμή. Μετά γυμναστήριο κ κολύμπι. Τώρα ξάπλα κ Άγιος ο Θεός χαχα! 

  • Χαχα 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Nancy Zaf είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Διαβαζω τα νεα σας και χαιρομαι που ειναι ολα καλα! Ηθελα να σας ρωτησω γιατι με προβληματιζει κατι σε σχεση με τον τραχηλο.. πριν 2 εβδομαδες που εκανα υπερηχο η μετρηση τραχηλου ηταν 27 mm στην 20η εβδομαδα ημουν. Εσεις σε ποια εβδομαδα ειστε και τι μηκος εχει ο τραχηλος σας; 

Επειδη εδω και 3 μερες εχω μερικα πονακια χαμηλα στον τραχηλο εψαξα και διαβασα οτι το φυσιολογικο μηκος ειναι πανω απο 30 χιλιοστα και ανησυχησα λιγο. Βεβαια εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ολα φυσιολογικα.

Το φυσιολογικό κορίτσι μου γιατί είμαι παθούσα είναι 25mm που σημαίνει τλχστον ότι είσαι πάνω απ το όριο. Γενικά ο γιατρός παρακολουθεί να μην μειώνεται το μήκος. Απ τη στιγμή που σου ειπε φυσιολογικά μην αγχώνεσαι..

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια ένα σας λέω η κοιλιά μου τούμπανο έχω φάει ένα γιαούρτι κεφιρ κ κοτοπουλάκι κ άπειρο νερό άπειρο όμως. Για 2 μέρες μου είπε να κόψω το μαγνήσιο κ το σίδηρο και να ξεκινήσω κάτι φακελάκια effecol 3 τη μέρα για 6 μέρες κ μετά μέχρι το τέλος 1 την ημέρα. Πάντως ακόμα δεν μου έχει έρθει να πάω κ η κοιλιά τόσο τούμπανο... Πωπω ρε κορίτσια άσχημη αίσθηση κ σε επιρρεαζει κ στη ψυχολογία. Όσο για εκείνον τον πόνο δεν το σχολιάζω πόσο τρόμαξα 

Σας ευχαριστώ ολες

Περαστικά κορίτσι μου!! Τα effecol θα σε βοηθήσουν πολύ. Τα πήρα κι εγώ πριν λίγο καιρό που ήμουν στην ίδια φάση. Εχε απλά το νου σου τις επόμενες μέρες να έχεις άμεση πρόσβαση σε τουαλέτα. Όταν μετά τη χρήση πρωτοπήγα έκανα ένα πολύ καλό άδειασμα..


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Gogo1994 είπε:

Κορίτσια είμαι έτοιμη να κλάψω από το πόνο. Πάλι το παλιό έντερο. Για αυτό κ τα κιλά σήμερα. Τωρα κατάλαβα. Πάλι πόνος πήγα λίγο τουαλέτα αλλά κ με το  που έκανα λίγο πάλι αφόρητος πόνος δε μπορούσα να σηκωθώ. Ήπια δύο ντεπον κ περιμένω να με πάρει να μου πει μηπως κανω κάτι αλλο. Σίγουρα πάντως δε θα πιω σίδηρο 

Φοβάμαι πολύ κ τρόμαξα κ πολύ με αυτόν τον πόνο. Εμένα κ όταν με πιάνει πόνος έντονος γενικά λυποθυμαω κ τωρα με τη τρομάρα μου έτοιμη είμαι. Ήδη ζαλίζομαι σας γράφω αμέσως  για να απασχολούμαι να μη πέσω κάτω. 

Έχει ώρες που το έγραψες βέβαια αλλά πώς είσαι τώρα;;ελπίζω να ξαπλώσες κ να σε πέρασε,ρε συ μήπως να παίρνεις που κ που ντουφαλακ για να μην σε πιάνει αυτό το με το έντερο κ να πηγαίνεις όταν πρέπει κ εύκολα;;ρωτά την γιατρό σου, επιτρέπεται σίγουρα το συγκεκριμένο στην εγκυμοσύνη..

Just now, Alkyoni είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι ζεστη είναι αυτή Θεέ μου!!! Δεν παλεύεται!!!

Διαβαζω τα νέα σας απλά δεν μπορώ να γράψω ξεχωριστά γιατί υποτίθεται κάνω το διάλειμμα μου για φαγητό χιχι 

Διάβασα κάπου για τα κιλά! Εγώ θα σας πω ότι έχω τύψεις γιατί νομιζω ότι δεν τρώω αρκετά κ το μωρό δεν τρέφεται σωστά. Είμαι 1,75 ήμουν 56 κιλά κ στο πρώτο τρίμηνο είχα χάσει δυο. Την τελευταία φορά δεν με μέτρησε ο γιατρός αλλά άντε να έχω πάρει ένα μάξιμουμ δυο κιλα. Καλύτερα να μου περίσσευαν ένα δυο κιλά παρα τώρα που αγωνιώ μπας κ παχύνω! Κορίτσια μου μ έχει πιάσει μια αηδία για το κρέας! Εύχομαι να μου περάσει σύντομα αυτό. 

 Διάβασα για ψώνια! Αχ τι ωραία! Εγώ να σας πω ότι θα ξεκινήσω να ρίχνω μια ματια μετά την β επιπέδου ( αχ πως θα περάσουν οι μέρες ) . Οι δικοί μας είπαν ότι θα μας δώσουν χρήματα να πάρουμε ότι έχουμε ανάγκη. Μια φίλη μου θα μας δώσει το λίκνο κ πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά σκέφτομαι να βάλω αυτό δίπλα στο κρεβάτι μου κ αργότερα όταν μεγαλώσει λίγο ( βασικά όποτε νιώσω ασφάλεια, δεν ξέρω ποτε θα έρθει αυτή η στιγμή χαχα ) να ξεκινήσω να την κοιμίζω στην κούνια της!

Βρε κορίτσια μου διαβάζω τις μετρήσεις σας. Εμένα είναι φυσιολογικό που ήταν γύρω στα 200 γρ την 17-18 εβδομάδα; 
Επίσης μπορείτε να μου πείτε τι αισθανόμασταν όταν πρώτονιώσατε το μωράκι σας. Αυτές ήταν οι χθεσινές μου ανησυχίες!

Γωγουλα μου υπομονή με το έντερο.Δες μην σε πειράζει τίποτα κ προσπάθησε να μην το τρως. Επίσης εμένα μου έχει δώσει σίδηρο φυτικό της solgar που δεν κανει δυσκοιλιότητα. Ρώτησε την γιατρό σου μήπως πρέπει να αλλάξεις κάτι.

Συνοδοιπορισσες προσεύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Με αυτή την προσευχή κλείνω κάθε βράδυ τα ματια μου. Σας φιλώ. Πρέπει να επιστρέψω από το διάλειμμα.

 

Λοιπόν με τα κιλά να μην αγχώνεσαι καθόλου.περσι εγώ είχα πάρει 8 κιλά όλα κι όλα,στο πρώτο τρίμηνο έχασα 3-4 από εμετούς!!κι επίσης ύψος 1.72 κιλά 54.ψιλιβιθρι. αλλά παρ όλα αυτα γέννησα το αγόρι μου 4 κιλα.δεν έχει να κάνει αυτό να ξέρεις.ο,τι είναι να πάρουμε,το παίρνουμε τα μπεμπε!!

Τυχερή που θα πάρεις λίκνο από φίλη γιατί ειδικά κάποια μάρκας,δεν αξίζουν τα λεφτά τους μιας που είναι για λίγο καιρό.μετα δεν θα χωράνε τα μωρά μας!!κ αυτό το 'μετα' θα δείτε οτι θα έρθει ανέλπιστα γρήγορα!!

Για τα γραμμάρια της μικρής να μην αγχώνεσαι,από δω κ πέρα θα δεις ότι θα έχει ανοδική πορεία.ετσι στην αρχή,πρώτα σχηματίζονται τα όργανα κ από δω κ πέρα απλά θα την βλέπεις να βάζει γραμμαριακια!ειδικά τελευταίο μηνα,βδομάδα κ 200 γρ θα παίρνει!!

Καλή συνέχεια στην δουλειά γλυκιά μου εγκυουλα!!:grin:

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πώς είμαστε; Εγώ πάντως το έριξα έξω χθες με τον αντρούλη μου και τη μαμά μου! Βρήκα παπούτσια για το γάμο, πήραμε εσώρουχα εγκυμοσύνης από τα H&M τέλεια και οικονομικά! Μετά κάτι καλαθάκια για το ρύζι, τούλια και κορδέλες για το μπαλκόνι και κλείσαμε με ένα τζάμπο!! Φάγαμε παγωτάκι και πήραμε παγωμένο τσάι από τα bubbletale !!! Τι ωραία μέρα!! 

Αχ τι μου θύμησες ρε συ!!!!είχα πάρει σβαρνα όλη την αγορά για παπούτσια για τον γάμο!!τεσπά.

Μια χαρά σε βρίσκω,τέλεια τα περνάς,να σουρτουκεψεις κ το τελευταίο 2ημερο προ του γάμου ξεκούραση,beaute(το σκότωσα;;) κ μια έξοδο με φιλενάδες επιβάλλεται!χιχιχχιχ!19 ε;;;; Θα έχω κ τα γενέθλια μου τότε,περιμένω λεπτομέρειες!!!

Just now, Geo81 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;;;; Διαλλειμα για φαγητό και εγωωωω!!! Δεν σας προλαβαίνω , έχετε πει τόσα πολλααααα!!! 
λοιπον και εγώ σαν την @MumMariaμε το ίδιο λίκνο (αυτό που εφάπτεται με το κρεβάτι) λίγο πιο νωρίς στους 5,5 μήνες τον έβαλα στη κούνια στο δικό του δωμάτιο, απλά εμείς από 5 ημερών κάθε μια ώρα ξυπνούσε για φαγητό και ήταν κρεμασμένος όλη την ώρα στο στήθος... τρελή εγώ να εδραιώσω το θηλασμό τον άφηνα να κάνει ότι θέλει και εγώ να υποφέρω από πόνους κ άυπνια ... το πρώτο του συνεχόμενο τετράωρο το κοιμήθηκε 7 μηνών :confused: 12ωρο άρχισε να κοιμάται το βράδυ από 18 μηνών ... ευτυχώς είχαμε 6ωρα γύρω στους 10 μήνες ... γενικά εμένα ταλαιπωρήθηκε και με παλινδρόμηση ο μικρός και μόλις τον έβαλα στην κούνια του στο δωμάτιο του κοιμόμουν σε ένα στρώμα δίπλα στη κούνια του... αφήστε τα τρελή...γενικά περάσαμε πολλά ... αλλεργίες που έβγαλε κ έκανα αποχή εγώ από διάφορες ομάδες φαγητών για μήνες ... Και νόμιζα ότι η μητρότητα ήταν ρομαντική ήρεμη σαν τις διαφημίσεις :mrgreen: Χιχιχιχιχιχι 

Αχ κορίτσι μου υπομονή με το έντερο... εγώ παθούσα από πριν τις εγκυμοσύνες ... και τώρα πάω με το ζόρι μια φορά την εβδομάδα... νομίζω ότι η κοιλιά μου μεγαλώνει από το ότι δεν πάω τουαλέτα... μήπως έχεις κάνει και αιμορροΐδες από την πίεση ; Να πάρεις ένα λαδακι nujol λέγεται βοηθά πολύ 

Να σου πω εγώ τρέλα,φίλη μου!!!άντε εσένα ο δικός σου ήταν κ άυπνος,είχε κ την παλινδρόμηση ,είχατε κ τις αλλεργίες,την καταλαβαίνω την στρωματσαδα δίπλα του!!!εγώ;;ο μικρός σερί από νεογέννητο,τον ξυπνούσαμε για να θηλάσει σκέψου,μια χαρά 12ωρα στην κούνια του μόνος του(τύπου τον βάζαμε στο κρεβάτι,κλείναμε το φως κ καληνύχτα) ούτε παλινδρόμηση,ούτε κολικους,τίποτα αλλά εγώ εκειιιιι!δίπλα στο στρώμα σαν την τρελή!!αφού το έκοψα αφού μου τα έχωσε ο άντρας μου γιατί ήμουν ήδη έγκυος κ ξάπλωνα δίπλα του κ είχα κ τους εμετούς κ πιο πολύ τον ξυπνούσα τον καημένο!!πιο πολύ για μένα ήταν!είχα μια ανασφάλεια μωρέ ότι ήταν μικρός!!!(κ σε αυτό δεν σηκώνω κουβέντα,γιατί έχω διαβάσει σε άλλη ομάδα στο φόρουμ να κράζουν μάνες που είναι 'κολλημένες' στα παιδιά τους,κ ότι κ καλά δεν έχουν άλλη ταυτότητα,κ κάνουν μόνο αυτό στην ζωή τους κ μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!!η κάθε μανούλα κρίνει ποια είναι η στιγμή να κάνει το καθετί,κ για το παιδί κ για την ίδια κ για το ζευγάρι,δεν υπάρχει σωστό κ λάθος,ούτε μια συγκεκριμένη πεπατημένη,κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!τέλος!)

Πολύ δημοκρατική εεε;;;;χαχαχααχα τέλος!!!

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αλκυονη μου εγώ που ξεκίνησα να το νιώθω το μωρακι μου και πρόσφατα, το αισθάνομαι μία σαν γουργουριτο, και μια σαν ήπιες κλωτσιές χτυπηματακια από μέσα (η αίσθηση είναι σαν κλακ θα έλεγα)!! Ολα αυτά περίπου στο ύψος του αφαλου και λίγο πιο κάτω (ούτε χαμηλά, ούτε στο στομάχι) 

Κορίτσιαααα πριν λίγο το ένιωσα και με το χερι μου επιτέλους και φώναξα τον άντρα μου και την ένιωσε και αυτός την κλωτσιά με το χέρι του δυο φορές κιόλας!!! Τρελαθήκαμε κορίτσια μου τι ωραίο συναίσθημα!! :-D Εκεί αριστερά και κάτω από τον αφαλό!!!!! 

Αχ μου τελείωσαν οι φατσούλες για σήμερα,δεν με αφήνουν να βάλω άλλες!!!τι καλαααααα! ανεπανάληπτο συναισθήμα ε;το ένιωσα κ ο καλός σου!!!σούπερ!!!

Just now, Φραουλίνο είπε:

Εμένα τον τράχηλο βρε κορίτσια έχουν να μου τον μετρήσουν από την αυχενική που ήταν 3,4. Θα έπρεπε να τον έχουμε ξαναμετρησει; Πόσο συχνά δηλαδή;

Στην β επιπέδου θα σου τον ξαναμετρησουν,μην αγχώνεσαι.λογοκα τον βλέπει ο γιατρός σου κ στους υπερήχους αλλά δεν σου αναφέρει τίποτα γιατί μάλλον δεν θα έχει πέσει;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Έπαιζα βόλεϋ για χρονια! Κ εγώ λόγω τραυματισμού σταμάτησα κάποια στιγμή. Μετά γυμναστήριο κ κολύμπι. Τώρα ξάπλα κ Άγιος ο Θεός χαχα! 

Έλα ρε συναθλήτρια μου!!!κι εγώ βόλεϋ έπαιζα χρόνια!!μεγάλη αγάπη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσιααα!!

Δε σας διάβασα καλά γτ σήμερα φάγατε γλιστριδες κ εσείς αλλά κ οι ομαδουλα μου οπότε δεν άντεχα άλλο μπίρι μπίρι μετά τις δικές μου τσουπρες!!

Μπήκα να δω κυρίως ότι είστε κ εσείς όλες καλά κ μόνο πρόσεξα που λέτε για λίκνο κ πράγματα κτλ..

Θα σας πω τη δική μου συμβουλη,κούνια να τη παραγγείλετε από τον 6 μάξιμουμ 7 γτ είναι πάρα πολλές που δεν είναι ετοιμοπαραδοτες!! Τουλάχιστον να τσεκαρετε χρόνο αποστολής γτ πχ τη δική μου τη παρήγγειλα τώρα 25/6 κ μου είπαν θα τη παραλάβω μέσα Σεπτέμβρη!!

Επίσης να προτείνω για λίκνο αν θέλετε να εφάπτεται στο κρεβάτι μη χαλάσετε 250+€ για τις chicco next to me γτ πραγματικά δε τα αξίζει καθώς το μέγεθος του είναι από τα μικρότερα κ αντέχει μέχρι 9 κιλά παιδάκι ενώ έχει πολύ καλό η bebe star side to side το οποίο είναι από τα πιο ευρύχωρα της αγοράς κ αντέχει μέχρι κ 36(!) Μηνών παιδάκι με 140€..

Να κάνετε γενικά καλή έρευνα κ να ξεκινήσετε ήδη να κοιταται!! Επίσης να έχετε στο νου τις εκπτώσεις από 19/7 έως τέλη Αυγούστου!!

Φιλουθκια..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Το φυσιολογικό κορίτσι μου γιατί είμαι παθούσα είναι 25mm που σημαίνει τλχστον ότι είσαι πάνω απ το όριο. Γενικά ο γιατρός παρακολουθεί να μην μειώνεται το μήκος. Απ τη στιγμή που σου ειπε φυσιολογικά μην αγχώνεσαι..

Περαστικά κορίτσι μου!! Τα effecol θα σε βοηθήσουν πολύ. Τα πήρα κι εγώ πριν λίγο καιρό που ήμουν στην ίδια φάση. Εχε απλά το νου σου τις επόμενες μέρες να έχεις άμεση πρόσβαση σε τουαλέτα. Όταν μετά τη χρήση πρωτοπήγα έκανα ένα πολύ καλό άδειασμα..

Μετά από πόσες μέρες σε έπιασε ειρήνη μου?  Εγώ ένα το μεσημέρι πήρα τώρα αλλά τίποτα ακομα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 είπε:

Μετά από πόσες μέρες σε έπιασε ειρήνη μου?  Εγώ ένα το μεσημέρι πήρα τώρα αλλά τίποτα ακομα

Ξεκίνησα Τετάρτη θυμάμαι χαζό πήγα την Πέμπτη και Παρασκευή και το Σάββατο έγινε το καλό άδειασμα..


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

 

Λοιπόν με τα κιλά να μην αγχώνεσαι καθόλου.περσι εγώ είχα πάρει 8 κιλά όλα κι όλα,στο πρώτο τρίμηνο έχασα 3-4 από εμετούς!!κι επίσης ύψος 1.72 κιλά 54.ψιλιβιθρι. αλλά παρ όλα αυτα γέννησα το αγόρι μου 4 κιλα.δεν έχει να κάνει αυτό να ξέρεις.ο,τι είναι να πάρουμε,το παίρνουμε τα μπεμπε!!

Τυχερή που θα πάρεις λίκνο από φίλη γιατί ειδικά κάποια μάρκας,δεν αξίζουν τα λεφτά τους μιας που είναι για λίγο καιρό.μετα δεν θα χωράνε τα μωρά μας!!κ αυτό το 'μετα' θα δείτε οτι θα έρθει ανέλπιστα γρήγορα!!

Για τα γραμμάρια της μικρής να μην αγχώνεσαι,από δω κ πέρα θα δεις ότι θα έχει ανοδική πορεία.ετσι στην αρχή,πρώτα σχηματίζονται τα όργανα κ από δω κ πέρα απλά θα την βλέπεις να βάζει γραμμαριακια!ειδικά τελευταίο μηνα,βδομάδα κ 200 γρ θα παίρνει!!

Καλή συνέχεια στην δουλειά γλυκιά μου εγκυουλα!!:grin:

4 κιλά βγήκε ο γόης!!! Ε ρε μάνα μου ολόκληρος άνδρας! 
Πήρα ανάσα με το μήνυμα σου. Τουλάχιστον να μην νιώθω τύψεις για το βάρος της μικρής. 
Ναι αυτό σκέφτηκα κ εγώ με το λίκνο, ότι είναι πεταμένα λεφτά αφού το χρησιμοποιούμε για λίγο διάστημα. 
Η φίλη μου μου είπε να μου δώσει κ την κούνια αλλά να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να αγοράσουμε την δικη μας. 

Just now, MumMaria said:

 

Να σου πω εγώ τρέλα,φίλη μου!!!άντε εσένα ο δικός σου ήταν κ άυπνος,είχε κ την παλινδρόμηση ,είχατε κ τις αλλεργίες,την καταλαβαίνω την στρωματσαδα δίπλα του!!!εγώ;;ο μικρός σερί από νεογέννητο,τον ξυπνούσαμε για να θηλάσει σκέψου,μια χαρά 12ωρα στην κούνια του μόνος του(τύπου τον βάζαμε στο κρεβάτι,κλείναμε το φως κ καληνύχτα) ούτε παλινδρόμηση,ούτε κολικους,τίποτα αλλά εγώ εκειιιιι!δίπλα στο στρώμα σαν την τρελή!!αφού το έκοψα αφού μου τα έχωσε ο άντρας μου γιατί ήμουν ήδη έγκυος κ ξάπλωνα δίπλα του κ είχα κ τους εμετούς κ πιο πολύ τον ξυπνούσα τον καημένο!!πιο πολύ για μένα ήταν!είχα μια ανασφάλεια μωρέ ότι ήταν μικρός!!!(κ σε αυτό δεν σηκώνω κουβέντα,γιατί έχω διαβάσει σε άλλη ομάδα στο φόρουμ να κράζουν μάνες που είναι 'κολλημένες' στα παιδιά τους,κ ότι κ καλά δεν έχουν άλλη ταυτότητα,κ κάνουν μόνο αυτό στην ζωή τους κ μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!!η κάθε μανούλα κρίνει ποια είναι η στιγμή να κάνει το καθετί,κ για το παιδί κ για την ίδια κ για το ζευγάρι,δεν υπάρχει σωστό κ λάθος,ούτε μια συγκεκριμένη πεπατημένη,κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!τέλος!)

Πολύ δημοκρατική εεε;;;;

Ας κράζουν όσο θέλουν! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η καθεμία κρίνει τι πρέπει να κανει για το παιδί της. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Η αδελφή μου το πρώτο παιδί το θήλαζε περίπου έξι μήνες. Το δεύτερο δυο ολόκληρα χρονια. 
Πολλά άτομα την τρολαραν για το δεύτερο όμως αυτή έκανε αυτό που ένιωθε. Προσωπικά εγώ δεν θα κατακρίνω κάτι ακόμα κ αν δεν συμφωνώ   
Μην γελάσεις αλλά προβλέπω να κάνω αυτό ακριβώς που έκανες κ εσυ! Εκεί δίπλα στο μωρό σαν κεράκι αναμμένο! 

Just now, MumMaria said:

Έλα ρε συναθλήτρια μου!!!κι εγώ βόλεϋ έπαιζα χρόνια!!μεγάλη αγάπη!!

Πάθος για χρονια!!! Μας νίκησε όμως το γόνατο κ εγκαταλείψαμε το γήπεδο! 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

4 κιλά βγήκε ο γόης!!! Ε ρε μάνα μου ολόκληρος άνδρας! 
Πήρα ανάσα με το μήνυμα σου. Τουλάχιστον να μην νιώθω τύψεις για το βάρος της μικρής. 
Ναι αυτό σκέφτηκα κ εγώ με το λίκνο, ότι είναι πεταμένα λεφτά αφού το χρησιμοποιούμε για λίγο διάστημα. 
Η φίλη μου μου είπε να μου δώσει κ την κούνια αλλά να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να αγοράσουμε την δικη μας. 

Ας κράζουν όσο θέλουν! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η καθεμία κρίνει τι πρέπει να κανει για το παιδί της. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Η αδελφή μου το πρώτο παιδί το θήλαζε περίπου έξι μήνες. Το δεύτερο δυο ολόκληρα χρονια. 
Πολλά άτομα την τρολαραν για το δεύτερο όμως αυτή έκανε αυτό που ένιωθε. Προσωπικά εγώ δεν θα κατακρίνω κάτι ακόμα κ αν δεν συμφωνώ   
Μην γελάσεις αλλά προβλέπω να κάνω αυτό ακριβώς που έκανες κ εσυ! Εκεί δίπλα στο μωρό σαν κεράκι αναμμένο! 

Πάθος για χρονια!!! Μας νίκησε όμως το γόνατο κ εγκαταλείψαμε το γήπεδο! 

Αχ εγώ με το θηλασμό είχα «εχθρό» μάνα κ πεθερά.... φώναζαν δεν κοιμάται το παιδί σου γιατί δεν τρώει καλά με το βυζι .... δώσε ξένο .... και δώστου εγώ κλάμα... να ρέει το γάλα να βγάζω με το θηλαστρο και να λέω τι κάνω;;; Ποιες ακούω ;; Ο Γιώργος να παίρνει κιλά αβέρτα με αποκλειστικό θηλασμό κ αυτές εκεί... δεν κοιμάται γιατί δεν χορταίνει... μέχρι που τις διαολοστειλα και αποδέχτηκα ότι έχω έναν ξενύχτη αλλά μπαμπατσικο γιο !!!! Άλλο μπουλινγκ μετά γιατί τον θηλαζα κ μετά το πρώτο χρόνο ... και γιατί τον έφτασα δυο χρόνων κ έπινε από το στήθος ... ε δεν πάνε να πνίγουν όλοι; Ο καθένας κάνει ότι μπορεί ότι θέλει και κρίνει σωστό για το παιδί του ! Δεν κατέκρινα καμία για τον τρόπο σίτισης του παιδιού τους! Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δεχόμαστε κριτική τέτοιου είδους :( !! Όπως βγει στην καθεμία και όσο οι συνθήκες το ευνοούν και το επιτρέπουν!!! 

πες μου ότι έπαθες ρήξη κ εσυ ; Χιχιχιχιχι μηνίσκο ρήξη και μετα αποχαιρέτησα με βαριά καρδιά... 

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααα!!

Δε σας διάβασα καλά γτ σήμερα φάγατε γλιστριδες κ εσείς αλλά κ οι ομαδουλα μου οπότε δεν άντεχα άλλο μπίρι μπίρι μετά τις δικές μου τσουπρες!!

Μπήκα να δω κυρίως ότι είστε κ εσείς όλες καλά κ μόνο πρόσεξα που λέτε για λίκνο κ πράγματα κτλ..

Θα σας πω τη δική μου συμβουλη,κούνια να τη παραγγείλετε από τον 6 μάξιμουμ 7 γτ είναι πάρα πολλές που δεν είναι ετοιμοπαραδοτες!! Τουλάχιστον να τσεκαρετε χρόνο αποστολής γτ πχ τη δική μου τη παρήγγειλα τώρα 25/6 κ μου είπαν θα τη παραλάβω μέσα Σεπτέμβρη!!

Επίσης να προτείνω για λίκνο αν θέλετε να εφάπτεται στο κρεβάτι μη χαλάσετε 250+€ για τις chicco next to me γτ πραγματικά δε τα αξίζει καθώς το μέγεθος του είναι από τα μικρότερα κ αντέχει μέχρι 9 κιλά παιδάκι ενώ έχει πολύ καλό η bebe star side to side το οποίο είναι από τα πιο ευρύχωρα της αγοράς κ αντέχει μέχρι κ 36(!) Μηνών παιδάκι με 140€..

Να κάνετε γενικά καλή έρευνα κ να ξεκινήσετε ήδη να κοιταται!! Επίσης να έχετε στο νου τις εκπτώσεις από 19/7 έως τέλη Αυγούστου!!

Φιλουθκια..

Παρόμοιο και πολύ  οικονομικό είναι και αυτό που είχα πάρει και εγώ πριν τρία χρόνια της kikka boo (μοιάζει πολύ με αυτό το «ακριβό» της Chico )τσέκαρέτε το κορίτσια!! Έχει και ανάκληση , εμένα με βοήθησε στην παλινδρόμηση του μικρού , και έχει κ ροδάκια και τον πήγαινα άνετα κ ατο σαλόνι να κάνω δουλειές ή δίπλα μου στο νεροχύτη να πλύνω πιατα χιχιχχί

 

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Αχ εγώ με το θηλασμό είχα «εχθρό» μάνα κ πεθερά.... φώναζαν δεν κοιμάται το παιδί σου γιατί δεν τρώει καλά με το βυζι .... δώσε ξένο .... και δώστου εγώ κλάμα... να ρέει το γάλα να βγάζω με το θηλαστρο και να λέω τι κάνω;;; Ποιες ακούω ;; Ο Γιώργος να παίρνει κιλά αβέρτα με αποκλειστικό θηλασμό κ αυτές εκεί... δεν κοιμάται γιατί δεν χορταίνει... μέχρι που τις διαολοστειλα και αποδέχτηκα ότι έχω έναν ξενύχτη αλλά μπαμπατσικο γιο !!!! Άλλο μπουλινγκ μετά γιατί τον θηλαζα κ μετά το πρώτο χρόνο ... και γιατί τον έφτασα δυο χρόνων κ έπινε από το στήθος ... ε δεν πάνε να πνίγουν όλοι; Ο καθένας κάνει ότι μπορεί ότι θέλει και κρίνει σωστό για το παιδί του ! Δεν κατέκρινα καμία για τον τρόπο σίτισης του παιδιού τους! Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δεχόμαστε κριτική τέτοιου είδους :( !! Όπως βγει στην καθεμία και όσο οι συνθήκες το ευνοούν και το επιτρέπουν!!! 

πες μου ότι έπαθες ρήξη κ εσυ ; Χιχιχιχιχι μηνίσκο ρήξη και μετα αποχαιρέτησα με βαριά καρδιά... 

 

Ναι κ η αδελφή μου από άτομα της οικογένειας άκουσε τα χειρότερα. Κάποια στιγμή της είπα να σταματήσει να λέει τι κανει κ τι δεν κανει. Έτσι κ έγινε όποτε σταμάτησε κ η κάθε είδους κριτική. Θυμάμαι μια φορά πονούσε η κοιλιτσα του μωρού. Της λέει η πεθερα της δωσε χαμομήλι στο παιδί. Λέει η αδελφή μου ο γιατρός μας είπε ότι δεν κανει. Λέει αυτή ναι εμείς δεν γίναμε μάνες δεν μεγαλώσαμε παιδιά... χαχα από τη μια να γελάς κ από την άλλη να κλαις από τα νεύρα σου

Ρήξη χιαστού...έκανα χρονια να πάρω την απόφαση να μπω στο γήπεδο έστω κ σαν απλός θεατής 

Just now, Depykal said:

Κοριτσια κατι ασχετο...με αποτριχωση τι κανετε;;;

Πριν έκανα laser. Τώρα ομως χρησιμοποιώ ξυραφάκι επειδη δεν είχα καθαρίσει εντελώς 

  • Λυπημένη/-ος 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...