Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα κορίτσια καλέεε δε σας προλαβαίνω κ είναι ακόμα πρωι. Κορίτσια έπαθα φουλ αϋπνία χθες ξημερώματα κοιμήθηκα από τη ζέστη πονούσε κ το στομάχι μου λίγο δε βολευόμουν κ ο μικρός ήταν ξύπνιος συνέχεια από πριν ξαπλώσω είχε αρχίσει έντονα χτυπηματα. Μετααα αυτό το λιγο που κοιμήθηκα τον είδα όνειρο ρε κορίτσια τα χεράκια του τα ποδαράκια του. Αφήστε μαγεία ήταν το όνειρο 

Και πάμε τώρα να σας πω τη πρωινή λαχτάρα μου. Λοιπόν δεν σας έλεγα χθες ότι δεν έχει μπαταρία η ζυγαριά μου?  Ε ήθελα να ζυγίσω σήμερα που έβαλα. Κορίτσια σοκ. 64 κιλά στις 17 Ιούνη ήμουν στη γιατρό. Παίζει ρε κορίτσια να πάρω σε 15 μέρες 6 κιλά?  70 με εδειξε. Ε κ δε φαίνομαι για να έχω πάρει τόσα κιλά καλέ από τότε. 

Να σας πω ότι χθες έφαγα αργά βέβαια είχαμε βγει λέτε να είναι πρήξιμο να τα έχει παίξει η ζυγαριά η όντως λέει αλήθεια? 

Kαλημερα ομορφη μανουλα με το τελειο ονειροοοοοοοο!!!!! Αχ πρεπει να ξυπνησες με ενα χαμογελο!!!!

Εδω εδω η ειδικη στο ζυγισμα ειμαι εγω! Με τοσα χρονια διαιτας χαχα! Ποτε δεν ζυγιζομαστε μετα απο φαγητο αργα. Εχεις κανει κατακρατηση σιγουρα! Ειχες παει τουαλετα το πρωι; Παιζει τεραστιο ρολο! Αν εφαγες εξω σιγουρα το αλατακι θα το ειχαν. Γωγουλα μου μη σκας καθολου. Πιες νερακι κτλ και ζυγισου μια μερα που το βραδυ θα εχεις φαει χαλαρα. Αλλα ακομη και να πηρες τοσα, αν δεν φαινεται πανω σου ειναι σιγουρα υγρα, βυζι, κοιλια! Παντως εχει τυχει να ζυγιστω μετα απο συνεδριο με συναδελφους, που ενω προσεχα μεν  ε εφαγα αργα δε, και ημουν +3 κιλα!

Just now, Argyroula said:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που το βλέπεις! Κι εγώ έτσι νιώθω... Απλά νταξει θέλω να έχω τον έλεγχο οκ τι να κάνουμε...πραγματικά θέλει πολύ δουλειά και ο καθένας το ξέρει αυτό για να από βάλεις το αγχος. Και υπάρχουν και κάποιες καταστάσεις που δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι ακριβώς. Εγώ για αυτήν την εγκυμοσύνη προσπαθώ να τα ρυθμίζω όλα οσο πιο καλά μπορώ για να να μην είμαι στην τσίτα. Μπορεί να έπρεπε να τα γράψω όλα και να μην ασχολούμαι αλλά δεν είμαι αυτός ο άνθρωπος... 

Ναι καλε το βλεπω!!!! Ενταξει δε θα παθεις και μεταλλαξη κοριτσακι μου! Ολες εχουμε αγχος πιστευω! Καμια σε αυτο το γκρουπ δεν ειναι "ελα μωρε σκασιλα μου" οπως βλεπεις!! Κανουμε οτι περνα απο το χερι μας και μετα και το σταυρο μας και οτι πει ο Θεος. Εμενα με πιανει καμια φορα αγχος με χαζομαρες αλλα πλεον λεω οκ κλασσικα θα μου φυγει μετα χιχιχιχι! Παντως αληθεια εχεις κανει τεραστια προοδο! Και νομιζω ειναι αυτο που ειχε πει η @MumMariaοτι οσο γινεσαι μανουλα τοσο οι αντοχες σου γινονται περισσοτερες! Σαν να εχουμε μια δυναμη μεσα μας απο το πουθενα, που θελει να προστατεψει το παιδακι μας!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Kαλημερα ομορφη μανουλα με το τελειο ονειροοοοοοοο!!!!! Αχ πρεπει να ξυπνησες με ενα χαμογελο!!!!

Εδω εδω η ειδικη στο ζυγισμα ειμαι εγω! Με τοσα χρονια διαιτας χαχα! Ποτε δεν ζυγιζομαστε μετα απο φαγητο αργα. Εχεις κανει κατακρατηση σιγουρα! Ειχες παει τουαλετα το πρωι; Παιζει τεραστιο ρολο! Αν εφαγες εξω σιγουρα το αλατακι θα το ειχαν. Γωγουλα μου μη σκας καθολου. Πιες νερακι κτλ και ζυγισου μια μερα που το βραδυ θα εχεις φαει χαλαρα. Αλλα ακομη και να πηρες τοσα, αν δεν φαινεται πανω σου ειναι σιγουρα υγρα, βυζι, κοιλια! Παντως εχει τυχει να ζυγιστω μετα απο συνεδριο με συναδελφους, που ενω προσεχα μεν  ε εφαγα αργα δε, και ημουν +3 κιλα!

Ναι καλε το βλεπω!!!! Ενταξει δε θα παθεις και μεταλλαξη κοριτσακι μου! Ολες εχουμε αγχος πιστευω! Καμια σε αυτο το γκρουπ δεν ειναι "ελα μωρε σκασιλα μου" οπως βλεπεις!! Κανουμε οτι περνα απο το χερι μας και μετα και το σταυρο μας και οτι πει ο Θεος. Εμενα με πιανει καμια φορα αγχος με χαζομαρες αλλα πλεον λεω οκ κλασσικα θα μου φυγει μετα χιχιχιχι! Παντως αληθεια εχεις κανει τεραστια προοδο! Και νομιζω ειναι αυτο που ειχε πει η @MumMariaοτι οσο γινεσαι μανουλα τοσο οι αντοχες σου γινονται περισσοτερες! Σαν να εχουμε μια δυναμη μεσα μας απο το πουθενα, που θελει να προστατεψει το παιδακι μας!!

Υβοννη μου μάλλον φταίει αυτό δηλαδή. Όχι φυσικά σιγά μην ενεργήθηκα τόσο εύκολα πρωί πρωί. Άστα έπαθα ένα σοκ. Μα ρε κορίτσια τόσο γρήγορα?  Δε νομίζω λογικά φταίει το χθεσινό 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Το ξέρω ότι είναι ζόρι κοπέλα μου η ξάπλα,αλλά σκέψου ότι το κάνεις για το μωράκι σου!!που παρεπιπτόντως είναι τέλεια,έτσι;;;;φτου φτου!κρατά ότι ο τράχηλος είναι σταθερός κ προχωράμε!!!όλα θα πάνε καλά,θα συνεχίσουν δηλαδή να πηγαίνουν καλά.οσο για τον άντρα σου...αχ υπομονή για μετά πες του!!αχαχαχααχα!join the club!

Α ρε το αντράκι σου το γλυκό!!ευτυχώς όλα καλά,ελπίζω να κοιμηθηκατε καλά χθες κ σήμερα να είναι τελείως καλά!!:x

Ετοιμάζω λίστες συμπεθεραααα!!!έρχεται ο γιος σου αν καλέ,άντε πάρτο απόφαση!!!κι εμάς μας πήραν πολλά τα συγγενολογια,μεγάλη βοήθεια αυτό γενικά..

Μαρακι μου εγω νιωθω ντροπη να ζητησω τι θελω! Με ρωτανε ομως! Αντε πες η μαμα μου και η γιαγια, αλλα πεθερικα ντρεπομαι να πω ναι παρτε μας αυτο! Καλα, περνα καλα τωρα στα υπεροχα Γιαννενα (σημερα εχετε καφεδακι τα δυο σας με τον αντρουλη! Ραντεβουδακιιιιιιι) κα οταν γυρισεςι θα μας τα πεις ΟΛΑ!!!! Ερχονται τα παιδακια μας!!! Και ελπιζω να εχουμε παρει κανενα φορμακι ως τοτε, γιατι τον βλεπω τον δικο μου γυμνισμο απο κουνια! Και ειναι και λογοδοσμενος χαχαχα!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ήρεμα τώρα χαχα αφού πέρασε ο γάμος μπαίνουμε σε κανονικούς ρυθμους

όμορφα όλα καλά!!!εύχομαι ότι καλύτερο..αντε να δούμε πως θα την παλεψουμε κ με την ζέστη..υπομονή τι να κάνουμε αλλά δεν αντεχεται..

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσιααα...εγώ μόλις έκανα παραγγελία τ πρώτα ψώνια γτ μικρή μ..ψιλολογία αλλά πανέμορφα.. Από το up up and away kavala..μπορεί ν τ ξέρετε είναι γνωστό ηλεκτρονικό κατάστημα.. τέλη Ιουλίου θ πάω γ κρεβάτι κ καρότσι κ θ μ πάρει μια μικρή προίκα κ η μαμά μ..καρότσι έχω αποφασίσει το inglesina trilogy ..αυτααα:x

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Υβοννη μου μάλλον φταίει αυτό δηλαδή. Όχι φυσικά σιγά μην ενεργήθηκα τόσο εύκολα πρωί πρωί. Άστα έπαθα ένα σοκ. Μα ρε κορίτσια τόσο γρήγορα?  Δε νομίζω λογικά φταίει το χθεσινό 

Καλε ναι! Κατακρατηση ειναι συν η αφοδευση (δες ποσο κομψα μιλαω χαχαχα)! Η ψυχοπαθης εδω φιλη σου ζυγιζοταν καθε μερα εδω και 1μισι χρονο! Χωρις τουαλετα, με βραδινη εξοδο για φαγητο ε δε θελει και πολυ!!! Ασε τωρα τη ζυγαρια λιγο και ζυγισου μια μερα που θα εχεις φαει πιο νωρις για βραδυ!

Αυριο ειναι η μερα που θα τον δεις!!!!!!!!!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

όμορφα όλα καλά!!!εύχομαι ότι καλύτερο..αντε να δούμε πως θα την παλεψουμε κ με την ζέστη..υπομονή τι να κάνουμε αλλά δεν αντεχεται..

Πραγματικά έχει τώρα 3 μέρες τ ξημέρωμα υποφέρω να είναι καλα τ κλιματιστικό.. 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Καλημέρα κοριτσιααα...εγώ μόλις έκανα παραγγελία τ πρώτα ψώνια γτ μικρή μ..φιλολογία αλλά πανέμορφα.. Από το up up and away kavala..μπορεί ν τ ξέρετε είναι γνωστό ηλεκτρονικό κατάστημα.. τέλη Ιουλίου θ πάω γ κρεβάτι κ καρότσι κ θ μ πάρει μια μικρή προίκα κ η μαμά μ..καρότσι έχω αποφασίσει το inglesina trilogy ..αυτααα:x

Καλημερα νιοπαντρο κοριτσακι!!! Αχ ξεκινησες!!!!!! Καλοριζικααααααααααα!!!!! Συγκινηθηκα που εκανες τα πρωτα ψωνια...Ποτε λεγαμε "ακουσα καρδουλα" ποτε παιρνουμε καροτσια!

Κρεβατι θα παρεις κουνια ή λικνο Δεσποινακι μου;

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα νιοπαντρο κοριτσακι!!! Αχ ξεκινησες!!!!!! Καλοριζικααααααααααα!!!!! Συγκινηθηκα που εκανες τα πρωτα ψωνια...Ποτε λεγαμε "ακουσα καρδουλα" ποτε παιρνουμε καροτσια!

Κρεβατι θα παρεις κουνια ή λικνο Δεσποινακι μου;

Λίκνο λέω κ εγώ κορίτσια για δίπλα μου. Αχ θέλω τόσο να αρχίσω να παίρνω αλλά ακόμα φοβάμαι για να καταλάβετε 

Και μπορείτε να καταλάβετε ότι με έχει πιάσει αγωνία για αύριο χωρίς να το θέλω 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 said:

Λίκνο λέω κ εγώ κορίτσια για δίπλα μου. Αχ θέλω τόσο να αρχίσω να παίρνω αλλά ακόμα φοβάμαι για να καταλάβετε 

Και μπορείτε να καταλάβετε ότι με έχει πιάσει αγωνία για αύριο χωρίς να το θέλω 

Εννοειτα Γωγοτλα μου εχεις αγωνια αλλα το πας τελεια!!!!! Κι εσυ ειδες ποση προοδο εχεις κανει με το αγχος; Να πανε αυριο ολα τελεια ευχομαι και εχουμε καιρο για πραγματακια!!!! Κανε το σταυρο σου και θα δεις θα ειναι ολα τελεια!!!! Και μετα μπλε γλυκακια (οπως εχεις καταλαβει τα εχω καταζηλεψει αυτα τα γλυκα)!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Εγω μπαινω κ τα κοιταω κ μετα @Υβόννη μου βγαινω κ λεω ασε μωρε νωρις ειναι...δεν μπορω να το πιστεψω η αληθεια ειναι...

Θα ηθελα τη γνωμη σας κιολας...εγω ειχα σκεφτει να εχω κουνια διπλα απ το κρεβατι μου κ να βαλω αυτη τη φωλιτσα μεσα για να μην του φαινεται τεραστια η κουνια ..εσεις σκεφτεστε πορτ μπεμπε μεχρι καποια μηνων η κ κατευθειαν στη κουνια;;

Εμένα κούνια στο υπνοδωμάτιο δεν χωρούσε,οπότε μέχρι 6 μηνών τον είχα στο λίκνο που ενωνόταν με το κρεβάτι μας(στο κρεβάτι φοβόμουν λίγο μην γίνει κάτι από την κούραση μου) κ βόλευε αυτό γιατί ήταν κολλητά μου αλλά με ασφάλεια,οπότε κ θήλαζα κ τον ελεγχα οπότε ήθελα.μετα 6 μηνών στο δωμάτιο του,με βαριά καρδιά δεν θα σου πω ψέματα,αλλά δεν χωρούσε πλέον στο λίκνο.βεβαια εκεί κοιμάται τα 12ωρα από τότε,προτιμούσε να είναι μόνος του!!!κλαψ!αλλά θα δεις ,είναι κ στο παιδί,κρίνεις αναλόγως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...απ οτι βλεπω οι περισσοτερες θα προτιμησετε λικνο στην αρχη...εγω σκεφτομουν οπως ειπα την κουνια για να υπαρχει κ μια ασφαλεια μην μπουκαρει ξαφνικα ο σκυλος το βραδυ,αν κ δεν νομιζω να κοιμαμαι βαρια με το μωρακι μου διπλα...κ γενικα σκεφτομαι να εχω τον μικρο κανα χρονο στο δωματιο μαζι μου σιγουρα...το σπιτι μας εχει 2 δωματια, στο ενα κοιμομαστε εμεις κ στο αλλο κοιμαται το σκυλι..οποτε σκεφτομουν να μεγαλωσει το μωρο να του φτιαξω το δωματιο κ να παρω το σκυλι μαζι μου

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Εγω εχω σκεφτει να παρω λικνο και να παρουμε κουνια αργοτερα που θα ειναι πιο μεγαλος. Περιμενω βεβαια και τις συμβουλες απο τις ηδη μανουλες εδω. Το λικνο ειδα μπαινει διπλα στο κρεβατι και αν θηλαζω θα ειναι πρακτικο. Και η φωλιτσα καλη ιδεα ομως!

Αυτό έγραψα μόλις τώρα,ειρηνουλα μου!!απλά πάλι σας διαβάζω ετεροχρονισμένα,χαχα

8 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Εμείς έχουμε πάρει το Joie transcend urban και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι! Αντέδρασε τις δύο πρώτες φορές με το "τραπεζάκι" αλλά το συνήθισε αμέσως κ πλέον κοιμάται κιόλας πάνω του :)

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια κ εύχομαι να συνεχίσουν σε όλες τα ευχάριστα νέα από τις β επιπέδου! :x

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου πολύ,θα το σημειώσω να το τσεκαρω:x

Εσύ καλά;;;μεγαλώνετε;;μπανακια πάτε;

8 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Σ.Α.Θ , ούτε να το γράψω ολόκληρο δεν μπορώ...σαν πρωτόμανουλα με είχε επηρεάσει παρά πολύ αυτό... θυμάμαι τον άντρα μου να δουλεύει βραδινή βάρδια και εγώ για 8 ώρες να μην κλείνει το μάτι μου και να βλέπω οράματα γιατί φοβόμουν μην πάθει κάτι το παιδί. 

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν συνέχεια!!!ειδικά το πρώτο 2μηνο!!εμένα κοιμόταν κ σερί κ πολλές φορές πήγαινα από πάνω του να τσεκαρω αν αναπνέει! τρέλα σου λέω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Πραγματικά έχει τώρα 3 μέρες τ ξημέρωμα υποφέρω να είναι καλα τ κλιματιστικό.. 

εγώ φοβάμαι να ανάψω κλιματιστικό αφήστε άλλο πρόβλημα..δεν ξέρω πως μου έχει ερθει...

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...