Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια είμαι έτοιμη να κλάψω από το πόνο. Πάλι το παλιό έντερο. Για αυτό κ τα κιλά σήμερα. Τωρα κατάλαβα. Πάλι πόνος πήγα λίγο τουαλέτα αλλά κ με το  που έκανα λίγο πάλι αφόρητος πόνος δε μπορούσα να σηκωθώ. Ήπια δύο ντεπον κ περιμένω να με πάρει να μου πει μηπως κανω κάτι αλλο. Σίγουρα πάντως δε θα πιω σίδηρο 

Φοβάμαι πολύ κ τρόμαξα κ πολύ με αυτόν τον πόνο. Εμένα κ όταν με πιάνει πόνος έντονος γενικά λυποθυμαω κ τωρα με τη τρομάρα μου έτοιμη είμαι. Ήδη ζαλίζομαι σας γράφω αμέσως  για να απασχολούμαι να μη πέσω κάτω. 

Δεν υπαρχει κατι να το παιρνεις για να μην το παθαινεις; εννοειται να κανει για την εγκυμοσυνη..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου εγω κανω βιντεο για το τελευταιο μαθημα και κανω ενα μικρο διαλειμμα κα αντι να παω να φαω κατι, μπηκα να δω τι λετε χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!

@Eirini1988συγκινηθηκα με τα φορμακια σου τα παιδικα....Ευτυχως ομως πριν ριξω δακρυ και ρεζιλευτω στα βιντεο (ειπαμε αγαπω τα μαθηματικα αλλα δεν κλαιω κιολας) δισαβασα τη @MumMariaμε το πρασινο φορμακι μπας και βγει κανενα τσουτσουνι χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

@demifilolειδα κα τη δικη σου μαρκα στο ιντερνετ που λες!! Θα κοιταξω και αυτη!

ΧΑΜΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Ψαχνουμε μωρουδιακα!!!!! Καλα @Despoina Marεσυ πηρες και παιχνιδακια! Το ειχα ξεχασει αυτο!!!!

Επιστρεφω στα βιντεος χιχιχιχιχι!!!!

Αχ Γωγουλα μου περαστικα....Λοιπον το εντερο θελει ηρεμια, στο λεω εγω η παθουσα. Πιες λιγο νερακι και σιγα σιγα χαλαρωσε το σωματακι σου. Εχε παρα πολλα φυτικα βοηθηματα να σε οηθησει να πας τουαλετα να ηρεμησεις χωρις να σφιγγεσαι. Θυμασαι τι εφαγες χτες; Μηπως σε πειραζει κατι συγκεκριμενο; Τα εχω περασει και ξερω αλλα μη φοβασαι. Ατιμο εντερο ποναει μεν πολυ αλλα δεν ειναι επικινδυνο. Ειναι κανεις στο σπιτι τωρα;

Ευτυχώς είμαι με τη μαμά μου κ δε με έπιασε κ στο δρόμο. Ένιωσα διαφορετικό πόνο από την άλλη φορά. Μετά που πήγα τουαλέτα πίσω στο πρώκτο κ στη μέση ουσιαστικά σίγουρα δεν έχει αδειασει

Just now, demifilol είπε:

Ισως να έβαζες ένα υπόθετο η να επινες duphalac !ρωτησε τον μόλις σε πάρει !αχ κοπέλα μ υπομονη !!!μηπως να επινες ένα ζεστό γαλα η κεφιρ εάν έχεις ;;

Δεν έχω κεφιρ δημητρα έφαγα κάποια δαμάσκηνα αλλά φοβάμαι μη με ξαναπιάσει γιατί ξέρω ότι δεν έχει τελειώσει 

Just now, Depykal είπε:

Δεν υπαρχει κατι να το παιρνεις για να μην το παθαινεις; εννοειται να κανει για την εγκυμοσυνη..

Περιμένω να με πάρει να δω τι θα μου πει κορίτσι μου 

Just now, MumMaria είπε:

Αχ τι συγκινητικό μωρέ!εμένα μου έδωσε το φορμακι που με έβγαλε από την κλινική!!!ένα πράσινο κυπαρισσι παρακαλώ,γιατί ο πατέρας μου μέχρι τελευταία στιγμή περίμενε μπας κ γεννηθω αγόρι(μην χ*σω)

Τουαλέτα πηγές;καλά μην αγχωθεις τώρα για αυτό,μπορεί να έφαγες παραπάνω,να τα έπαιξε κ λίγο η ζυγαριά,αλλά κ να τα πήρες,στο εγγυώμαι Γωγουλα με το που θα βγάλεις τον παιδαρα σου,θα τα χάσεις χώρος να τα καταλαβαίνεις!!!:grin: 

Έτσι μπράβο μην ξεχνιόμαστε,λογοδοσμενος είπαμε!!!

Εγώ λέω να μην ντραπεις,απλά θα μπορούσες γιατί δεν ξέρεις κ το μπάτζετ του καθενός,να προτείνεις 3-4 εναλλακτικές κ ας διαλέξουν αυτοί τι θέλουν πχ ένα καρότσι τάδε ή ένα ριλαξ τάδε ή ένα καθίσματακι αυτοκινήτου ή κάποια από τα προικιά του,μπουρνουζακια σε τάδε χρώματα.εγω τα έλεγα όλα,δεν ντρεπόμουν,κ σε φίλους δηλαδη!νομίζω ίσα ίσα τους διευκολύνεις αλλά είσαι κ εσύ ευχαριστημένη κ αυτοί που θα τα χρησιμοποιήσει το παιδί!

Είμαστε ήδη για καφεδάκι,δεν μας βρέχει αλλά έχει αφόρητη ζέστη κορίτσια μου.στελνω ανά 5 λεπτό για να μην του κακοφανει ότι τον γράφω!αχααχα

Καλό καρότσι,μου αρέσει!!

Πες λεπτομερεις τι πήρες!!ψοφαω για αυτά!!!με γεια σας!!!!:x

Γωγουλα μου όλα θα πάνε καλά θα δεις!!το νιώθω!θα δεις σε τέλεια πόζες τον μικρό σου!να τον χαρείτε με τον άντρα σου!!!

Μαράκι μου τελικά κατάλαβα από τι ήταν η ζυγαριά τώρα που με έπιασε ο πόνος 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι ζεστη είναι αυτή Θεέ μου!!! Δεν παλεύεται!!!

Διαβαζω τα νέα σας απλά δεν μπορώ να γράψω ξεχωριστά γιατί υποτίθεται κάνω το διάλειμμα μου για φαγητό χιχι 

Διάβασα κάπου για τα κιλά! Εγώ θα σας πω ότι έχω τύψεις γιατί νομιζω ότι δεν τρώω αρκετά κ το μωρό δεν τρέφεται σωστά. Είμαι 1,75 ήμουν 56 κιλά κ στο πρώτο τρίμηνο είχα χάσει δυο. Την τελευταία φορά δεν με μέτρησε ο γιατρός αλλά άντε να έχω πάρει ένα μάξιμουμ δυο κιλα. Καλύτερα να μου περίσσευαν ένα δυο κιλά παρα τώρα που αγωνιώ μπας κ παχύνω! Κορίτσια μου μ έχει πιάσει μια αηδία για το κρέας! Εύχομαι να μου περάσει σύντομα αυτό. 

 Διάβασα για ψώνια! Αχ τι ωραία! Εγώ να σας πω ότι θα ξεκινήσω να ρίχνω μια ματια μετά την β επιπέδου ( αχ πως θα περάσουν οι μέρες ) . Οι δικοί μας είπαν ότι θα μας δώσουν χρήματα να πάρουμε ότι έχουμε ανάγκη. Μια φίλη μου θα μας δώσει το λίκνο κ πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά σκέφτομαι να βάλω αυτό δίπλα στο κρεβάτι μου κ αργότερα όταν μεγαλώσει λίγο ( βασικά όποτε νιώσω ασφάλεια, δεν ξέρω ποτε θα έρθει αυτή η στιγμή χαχα ) να ξεκινήσω να την κοιμίζω στην κούνια της!

Βρε κορίτσια μου διαβάζω τις μετρήσεις σας. Εμένα είναι φυσιολογικό που ήταν γύρω στα 200 γρ την 17-18 εβδομάδα; 
Επίσης μπορείτε να μου πείτε τι αισθανόμασταν όταν πρώτονιώσατε το μωράκι σας. Αυτές ήταν οι χθεσινές μου ανησυχίες!

Γωγουλα μου υπομονή με το έντερο.Δες μην σε πειράζει τίποτα κ προσπάθησε να μην το τρως. Επίσης εμένα μου έχει δώσει σίδηρο φυτικό της solgar που δεν κανει δυσκοιλιότητα. Ρώτησε την γιατρό σου μήπως πρέπει να αλλάξεις κάτι.

Συνοδοιπορισσες προσεύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Με αυτή την προσευχή κλείνω κάθε βράδυ τα ματια μου. Σας φιλώ. Πρέπει να επιστρέψω από το διάλειμμα.

 

  • Μου αρέσει 3

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Είναι τέλειο όταν τα νιώθουμε συνέχεια εεε??? 

Όσο για τους παλμούς κι εγώ το εχω πάρα πολύ έντονα. Εγώ το νιωθω και χαμηλά κάτω όταν ξσπλωνω. Μέτραω πίεση και οι παλμοί μου κατά διαστήματα είναι ανεβασμένοι. Πήγα καρδιολόγο όλα τέλεια. Με έστειλε σε ενδοκρινολογο και κάνω εξετάσεις για θηροειδη ενώ δεν είχα μέχρι σήμερα. Αυτός μου είπε ότι παθαίνω υπογλυκαιμίκα επεισόδια και για αυτό οι εμετοι και οι ταχυπαλμιες και η χαμηλή πίεση κλπ οπότε τώρα κάνω κάτι σαν διατροφή. Άμα μπλέξεις με γιατρούς τελείωσες. Βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια! Δεν στα λέω για να σε αγχωσω απλά κι εγώ που το έψαξα πάρα πολύ άκρη δεν βρήκα! Ακόμα έτσι είμαι. Τώρα αν αλλάξει στην πορεία. Αααα και ν αμήν το ξεχάσω έχω την. D στο 8 οπότε μου είπε και αυτό επηρεάζει πάρα πολύ! Απλά εμένα μου λένε όλοι όλη την ώρα μην αγχώνεσαι ο, τι και να έχω και στο τέλος πάντα κάτι έχω που δεν το έβγαλα τελικά από το μυαλό μου! Γι αυτό το ψάχνω πάντα όλα! Κατά τ άλλα το έχω ακούσει κι εγώ πολλές φορές από εγκύους! Τώρα που διαβάζω ξανά το μήνυμα μου δεν ξέρω αν είναι κατατοπιστικο η αγχωτικό. 

Κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Και εγώ έτσι τα ψάχνω όλα σε καταλαβαίνω!! Εμένα οι παλμοι μου είναι φυσιολογικοί και η καμπύλη σακχάρου μου επίσης.. Δεν κάνω υπογλυκαιμία αλλά και η tsh μου είναι καλή όπως και η d3 οπότε δεν με άγχωσες καθόλου προφανώς το σύμπτωμα έχει να κάνει με την αιμάτωση.. Κανείς πολύ καλά όμως που το ψάχνεις και κανεις διατροφουλα για να είσαι σίγουρη ότι κάνεις το καλύτερο για το μπεμπακι σου και όλα θα πάνε τέλεια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πώς είμαστε; Εγώ πάντως το έριξα έξω χθες με τον αντρούλη μου και τη μαμά μου! Βρήκα παπούτσια για το γάμο, πήραμε εσώρουχα εγκυμοσύνης από τα H&M τέλεια και οικονομικά! Μετά κάτι καλαθάκια για το ρύζι, τούλια και κορδέλες για το μπαλκόνι και κλείσαμε με ένα τζάμπο!! Φάγαμε παγωτάκι και πήραμε παγωμένο τσάι από τα bubbletale !!! Τι ωραία μέρα!! 

  • Μου αρέσει 5

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Πήρα 3 πάνες αγκαλιάς,μια κουβερτούλα,ένα θερμόμετρο μπάνιου χαχα, μια κούκλα αγκαλιάς, μια σφαλιάρα σιλικόνης,κ ένα παιχνιδάκι με θόρυβο.. τρελή χαχα

Σφαλιάρα σιλικόνης;;;!!!αχαχαχααχα! οτοκορεκτ πάλι ε;;;

Just now, demifilol είπε:

@MumMaria τι όμορφα περάσατε !!κ σήμερα ευχομαι ακόμα καλύτερα !!κοιμηθηκε καλα το βράδυ ;

Τι ωραιαααααα!!!ζηλεψα πολύ !!!με γεια σου κοπέλα μου !!!

Κορίτσια μου δεν σας προλαβαίνω !!!σιγουρα Δ απαντησα σε όλες κ ζήτω συγγνώμη !!ειδα όμως ότι έχετε απαντησεις από αλλα κορίτσια !!!ΤΙ ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ !!!!Να περάσετε όμορφα σήμερα!!

υγ εγώ θα αργήσω πολύ να πάρω πραγματάκια αλλα Δ πειράζει !!να ναι καλα το Ίντερνετ !Ειχα λίκνο κ μετά κούνια !οπως βολεύει την καθεμία!!Φανταζομαι μετά τη β επιπέδου θα μπορέσετε να πάρετε πραγματάκια !μην τα αφήσετε ολα για το τελος !!

Καλε ναι!να είναι καλά το ίντερνετ!!τα καλύτερα θα βρεις!!!είπαμε ως όχι ροζ!αχααχαχαχα!λιλά,σομον,παστέλ χρωματακια!!

Κοιμήθηκε 9 με 9!σούπερ πήγε η πρώτη μέρα!φτου φτου!!:grin: κάναμε κ την βόλτα μας με τον αντρουλη μου στην λίμνη στον μώλο,ωραία ήταν αλλά πολύ ζέστη!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;;;; Διαλλειμα για φαγητό και εγωωωω!!! Δεν σας προλαβαίνω , έχετε πει τόσα πολλααααα!!! 
λοιπον και εγώ σαν την @MumMariaμε το ίδιο λίκνο (αυτό που εφάπτεται με το κρεβάτι) λίγο πιο νωρίς στους 5,5 μήνες τον έβαλα στη κούνια στο δικό του δωμάτιο, απλά εμείς από 5 ημερών κάθε μια ώρα ξυπνούσε για φαγητό και ήταν κρεμασμένος όλη την ώρα στο στήθος... τρελή εγώ να εδραιώσω το θηλασμό τον άφηνα να κάνει ότι θέλει και εγώ να υποφέρω από πόνους κ άυπνια ... το πρώτο του συνεχόμενο τετράωρο το κοιμήθηκε 7 μηνών :confused: 12ωρο άρχισε να κοιμάται το βράδυ από 18 μηνών ... ευτυχώς είχαμε 6ωρα γύρω στους 10 μήνες ... γενικά εμένα ταλαιπωρήθηκε και με παλινδρόμηση ο μικρός και μόλις τον έβαλα στην κούνια του στο δωμάτιο του κοιμόμουν σε ένα στρώμα δίπλα στη κούνια του... αφήστε τα τρελή...γενικά περάσαμε πολλά ... αλλεργίες που έβγαλε κ έκανα αποχή εγώ από διάφορες ομάδες φαγητών για μήνες ... Και νόμιζα ότι η μητρότητα ήταν ρομαντική ήρεμη σαν τις διαφημίσεις :mrgreen: Χιχιχιχιχιχι 

Just now, Gogo1994 είπε:

Ευτυχώς είμαι με τη μαμά μου κ δε με έπιασε κ στο δρόμο. Ένιωσα διαφορετικό πόνο από την άλλη φορά. Μετά που πήγα τουαλέτα πίσω στο πρώκτο κ στη μέση ουσιαστικά σίγουρα δεν έχει αδειασει

Δεν έχω κεφιρ δημητρα έφαγα κάποια δαμάσκηνα αλλά φοβάμαι μη με ξαναπιάσει γιατί ξέρω ότι δεν έχει τελειώσει 

Περιμένω να με πάρει να δω τι θα μου πει κορίτσι μου 

Μαράκι μου τελικά κατάλαβα από τι ήταν η ζυγαριά τώρα που με έπιασε ο πόνος 

Αχ κορίτσι μου υπομονή με το έντερο... εγώ παθούσα από πριν τις εγκυμοσύνες ... και τώρα πάω με το ζόρι μια φορά την εβδομάδα... νομίζω ότι η κοιλιά μου μεγαλώνει από το ότι δεν πάω τουαλέτα... μήπως έχεις κάνει και αιμορροΐδες από την πίεση ; Να πάρεις ένα λαδακι nujol λέγεται βοηθά πολύ 

  • Λυπημένη/-ος 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια είμαι έτοιμη να κλάψω από το πόνο. Πάλι το παλιό έντερο. Για αυτό κ τα κιλά σήμερα. Τωρα κατάλαβα. Πάλι πόνος πήγα λίγο τουαλέτα αλλά κ με το  που έκανα λίγο πάλι αφόρητος πόνος δε μπορούσα να σηκωθώ. Ήπια δύο ντεπον κ περιμένω να με πάρει να μου πει μηπως κανω κάτι αλλο. Σίγουρα πάντως δε θα πιω σίδηρο 

Φοβάμαι πολύ κ τρόμαξα κ πολύ με αυτόν τον πόνο. Εμένα κ όταν με πιάνει πόνος έντονος γενικά λυποθυμαω κ τωρα με τη τρομάρα μου έτοιμη είμαι. Ήδη ζαλίζομαι σας γράφω αμέσως  για να απασχολούμαι να μη πέσω κάτω. 

Γωγουλα μου περαστικά!! Εγώ που δεν είχα πάει τουαλέτα τέσσερις μέρες και πήρα το γιατρό μου (από φόβο γιατί έχω πάθει ήδη έναν κολικο όσο είμαι έγκυος) μου είπε να πάρω το Nujol ένα λαδάκι και να πιω 2 κουταλιές της σούπας. Το πήρα και μετά από τρεις ώρες πήγα και ηρέμησα!! Τον ρώτησα και μου είπε να το παίρνω όποτε το χρειάζομαι.. Επίσης μου είπε να παίρνω καθημερινά κάτι προβιοτικα (αν θες σου λέω πως λέγονται γιατί δεν τα έχω τώρα μπροστά μου) ώστε μακροπρόθεσμα να στρώσει η λειτουργία του εντέρου.. Με βοηθάνε και τα δύο πάρα πολύ!! Η γιατρός σου τι λέει, δεν σου έχει προτείνει να παίρνεις κάτι συστηματικά; 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το άγχος κορίτσια δεν έχω να πω πολλά.... κάνω ψυχοθεραπεία ανελλιπώς από το 2013:P και δυστυχώς υπήρχαν και περίοδοι στη ζωή μου που με κυρίευε κ ξέφευγε από τα όρια του φυσιολογικού ... όμως έμαθα να το κατανοώ και να το αποδέχομαι και από τότε τα πάμε σχετικά καλά χιχιχιχιχι ήμουν και εγώ παιδί @Υβόννη που «γεννήθηκα» με άγχος όπως μου λένε όλοι (φανταστείτε .... τρέλα)

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γωγουλα μου περαστικά!! Εγώ που δεν είχα πάει τουαλέτα τέσσερις μέρες και πήρα το γιατρό μου (από φόβο γιατί έχω πάθει ήδη έναν κολικο όσο είμαι έγκυος) μου είπε να πάρω το Nujol ένα λαδάκι και να πιω 2 κουταλιές της σούπας. Το πήρα και μετά από τρεις ώρες πήγα και ηρέμησα!! Τον ρώτησα και μου είπε να το παίρνω όποτε το χρειάζομαι.. Επίσης μου είπε να παίρνω καθημερινά κάτι προβιοτικα (αν θες σου λέω πως λέγονται γιατί δεν τα έχω τώρα μπροστά μου) ώστε μακροπρόθεσμα να στρώσει η λειτουργία του εντέρου.. Με βοηθάνε και τα δύο πάρα πολύ!! Η γιατρός σου τι λέει, δεν σου έχει προτείνει να παίρνεις κάτι συστηματικά; 

Το ίδιο γράψαμε για το λαδακι !!! Ναι όντως τα προβιοτικά κάνουν καλή δουλειά !!! Και λειτουργούν και μακροπρόθεσμα ! Φτιάχνουν την καλή λειτουργία του εντέρου!!

Just now, Alkyoni είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι ζεστη είναι αυτή Θεέ μου!!! Δεν παλεύεται!!!

Διαβαζω τα νέα σας απλά δεν μπορώ να γράψω ξεχωριστά γιατί υποτίθεται κάνω το διάλειμμα μου για φαγητό χιχι 

Διάβασα κάπου για τα κιλά! Εγώ θα σας πω ότι έχω τύψεις γιατί νομιζω ότι δεν τρώω αρκετά κ το μωρό δεν τρέφεται σωστά. Είμαι 1,75 ήμουν 56 κιλά κ στο πρώτο τρίμηνο είχα χάσει δυο. Την τελευταία φορά δεν με μέτρησε ο γιατρός αλλά άντε να έχω πάρει ένα μάξιμουμ δυο κιλα. Καλύτερα να μου περίσσευαν ένα δυο κιλά παρα τώρα που αγωνιώ μπας κ παχύνω! Κορίτσια μου μ έχει πιάσει μια αηδία για το κρέας! Εύχομαι να μου περάσει σύντομα αυτό. 

 Διάβασα για ψώνια! Αχ τι ωραία! Εγώ να σας πω ότι θα ξεκινήσω να ρίχνω μια ματια μετά την β επιπέδου ( αχ πως θα περάσουν οι μέρες ) . Οι δικοί μας είπαν ότι θα μας δώσουν χρήματα να πάρουμε ότι έχουμε ανάγκη. Μια φίλη μου θα μας δώσει το λίκνο κ πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά σκέφτομαι να βάλω αυτό δίπλα στο κρεβάτι μου κ αργότερα όταν μεγαλώσει λίγο ( βασικά όποτε νιώσω ασφάλεια, δεν ξέρω ποτε θα έρθει αυτή η στιγμή χαχα ) να ξεκινήσω να την κοιμίζω στην κούνια της!

Βρε κορίτσια μου διαβάζω τις μετρήσεις σας. Εμένα είναι φυσιολογικό που ήταν γύρω στα 200 γρ την 17-18 εβδομάδα; 
Επίσης μπορείτε να μου πείτε τι αισθανόμασταν όταν πρώτονιώσατε το μωράκι σας. Αυτές ήταν οι χθεσινές μου ανησυχίες!

Γωγουλα μου υπομονή με το έντερο.Δες μην σε πειράζει τίποτα κ προσπάθησε να μην το τρως. Επίσης εμένα μου έχει δώσει σίδηρο φυτικό της solgar που δεν κανει δυσκοιλιότητα. Ρώτησε την γιατρό σου μήπως πρέπει να αλλάξεις κάτι.

Συνοδοιπορισσες προσεύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Με αυτή την προσευχή κλείνω κάθε βράδυ τα ματια μου. Σας φιλώ. Πρέπει να επιστρέψω από το διάλειμμα.

 

Καλε τι μοντέλο!!!! 1,75 και 60 κιλά τώρα που είσαι έγκυος;;; Φτου φτου γυναικάρα ολόκληρη !!!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι ζεστη είναι αυτή Θεέ μου!!! Δεν παλεύεται!!!

Διαβαζω τα νέα σας απλά δεν μπορώ να γράψω ξεχωριστά γιατί υποτίθεται κάνω το διάλειμμα μου για φαγητό χιχι 

Διάβασα κάπου για τα κιλά! Εγώ θα σας πω ότι έχω τύψεις γιατί νομιζω ότι δεν τρώω αρκετά κ το μωρό δεν τρέφεται σωστά. Είμαι 1,75 ήμουν 56 κιλά κ στο πρώτο τρίμηνο είχα χάσει δυο. Την τελευταία φορά δεν με μέτρησε ο γιατρός αλλά άντε να έχω πάρει ένα μάξιμουμ δυο κιλα. Καλύτερα να μου περίσσευαν ένα δυο κιλά παρα τώρα που αγωνιώ μπας κ παχύνω! Κορίτσια μου μ έχει πιάσει μια αηδία για το κρέας! Εύχομαι να μου περάσει σύντομα αυτό. 

 Διάβασα για ψώνια! Αχ τι ωραία! Εγώ να σας πω ότι θα ξεκινήσω να ρίχνω μια ματια μετά την β επιπέδου ( αχ πως θα περάσουν οι μέρες ) . Οι δικοί μας είπαν ότι θα μας δώσουν χρήματα να πάρουμε ότι έχουμε ανάγκη. Μια φίλη μου θα μας δώσει το λίκνο κ πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά σκέφτομαι να βάλω αυτό δίπλα στο κρεβάτι μου κ αργότερα όταν μεγαλώσει λίγο ( βασικά όποτε νιώσω ασφάλεια, δεν ξέρω ποτε θα έρθει αυτή η στιγμή χαχα ) να ξεκινήσω να την κοιμίζω στην κούνια της!

Βρε κορίτσια μου διαβάζω τις μετρήσεις σας. Εμένα είναι φυσιολογικό που ήταν γύρω στα 200 γρ την 17-18 εβδομάδα; 
Επίσης μπορείτε να μου πείτε τι αισθανόμασταν όταν πρώτονιώσατε το μωράκι σας. Αυτές ήταν οι χθεσινές μου ανησυχίες!

Γωγουλα μου υπομονή με το έντερο.Δες μην σε πειράζει τίποτα κ προσπάθησε να μην το τρως. Επίσης εμένα μου έχει δώσει σίδηρο φυτικό της solgar που δεν κανει δυσκοιλιότητα. Ρώτησε την γιατρό σου μήπως πρέπει να αλλάξεις κάτι.

Συνοδοιπορισσες προσεύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Με αυτή την προσευχή κλείνω κάθε βράδυ τα ματια μου. Σας φιλώ. Πρέπει να επιστρέψω από το διάλειμμα.

 

Αλκυονη μου εγώ που ξεκίνησα να το νιώθω το μωρακι μου και πρόσφατα, το αισθάνομαι μία σαν γουργουριτο, και μια σαν ήπιες κλωτσιές χτυπηματακια από μέσα (η αίσθηση είναι σαν κλακ θα έλεγα)!! Ολα αυτά περίπου στο ύψος του αφαλου και λίγο πιο κάτω (ούτε χαμηλά, ούτε στο στομάχι) 

Κορίτσιαααα πριν λίγο το ένιωσα και με το χερι μου επιτέλους και φώναξα τον άντρα μου και την ένιωσε και αυτός την κλωτσιά με το χέρι του δυο φορές κιόλας!!! Τρελαθήκαμε κορίτσια μου τι ωραίο συναίσθημα!! :-D Εκεί αριστερά και κάτω από τον αφαλό!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Αλκυονη μου εγώ που ξεκίνησα να το νιώθω το μωρακι μου και πρόσφατα, το αισθάνομαι μία σαν γουργουριτο, και μια σαν ήπιες κλωτσιές χτυπηματακια από μέσα (η αίσθηση είναι σαν κλακ θα έλεγα)!! Ολα αυτά περίπου στο ύψος του αφαλου και λίγο πιο κάτω (ούτε χαμηλά, ούτε στο στομάχι) 

Κορίτσιαααα πριν λίγο το ένιωσα και με το χερι μου επιτέλους και φώναξα τον άντρα μου και την ένιωσε και αυτός την κλωτσιά με το χέρι του δυο φορές κιόλας!!! Τρελαθήκαμε κορίτσια μου τι ωραίο συναίσθημα!! :-D Εκεί αριστερά και κάτω από τον αφαλό!!!!! 

Αχου τι τελειααααα!!!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Και εγώ έτσι τα ψάχνω όλα σε καταλαβαίνω!! Εμένα οι παλμοι μου είναι φυσιολογικοί και η καμπύλη σακχάρου μου επίσης.. Δεν κάνω υπογλυκαιμία αλλά και η tsh μου είναι καλή όπως και η d3 οπότε δεν με άγχωσες καθόλου προφανώς το σύμπτωμα έχει να κάνει με την αιμάτωση.. Κανείς πολύ καλά όμως που το ψάχνεις και κανεις διατροφουλα για να είσαι σίγουρη ότι κάνεις το καλύτερο για το μπεμπακι σου και όλα θα πάνε τέλεια!!! :)

:) χαίρομαι πολύ!!! Τότε είναι αυτό που λες σίγουρα!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Εμένα τον τράχηλο βρε κορίτσια έχουν να μου τον μετρήσουν από την αυχενική που ήταν 3,4. Θα έπρεπε να τον έχουμε ξαναμετρησει; Πόσο συχνά δηλαδή;

Αυχενική κ στη β επιπ !μην αγχώνεσαι καθόλου !μια χαρά είσαι με 3,4!

Μην πανικοβάλλεστε κορίτσια μ όσον αφορά τον τράχηλο ,μια μέτρηση στο β επιπέδου κ συνεχίζετε κανονικά !!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ένα σας λέω η κοιλιά μου τούμπανο έχω φάει ένα γιαούρτι κεφιρ κ κοτοπουλάκι κ άπειρο νερό άπειρο όμως. Για 2 μέρες μου είπε να κόψω το μαγνήσιο κ το σίδηρο και να ξεκινήσω κάτι φακελάκια effecol 3 τη μέρα για 6 μέρες κ μετά μέχρι το τέλος 1 την ημέρα. Πάντως ακόμα δεν μου έχει έρθει να πάω κ η κοιλιά τόσο τούμπανο... Πωπω ρε κορίτσια άσχημη αίσθηση κ σε επιρρεαζει κ στη ψυχολογία. Όσο για εκείνον τον πόνο δεν το σχολιάζω πόσο τρόμαξα 

Σας ευχαριστώ ολες

  • Λυπημένη/-ος 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...