Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Geo81 είπε:

@ΕΥΑ! αν πάρεις κάποια τριλογία καροτσιού που έχει κ πορτ μπεμπέ κ αυγό και το κανονικό καροτσι; Εμένα το trilogy με έσωσε με το αυγό γιατί τον έβγαζα από το αμάξι κ τσακ κούμπωνε στο καροτσι αμέσως ! 
 

@Ellizza στο γιο μου άργησα πολύ να πάρω πράγματα μόλις μπήκα στον 8ο οργανώθηκα λίγο! Το κυριότερο είναι το καροτσι κ το λίκνο ή πορτ μπεμπέ, εγω κούνια πήρα αργότερα 6 μηνών τον έβαλα στο δωμάτιο του σε κούνια ! Αλλά νομίζω κάπου εκεί στις 27 εβδομάδες πρέπει σιγά σιγά να αρχίζουμε να φτιάχνουμε πράγματα και να χτίζουμε φωλίτσες :wub:

Αυτο ακριβως ειχα στο νου μου,να βγαινει απο το αμαξι κ να μην χρειαζεται να το παιρνεις αγκαλια για να το βαλεις καροτσι η για να το πας σπιτι.θα το τσεκαρω! Απο κοντα δεν εχω παει ακομα μου φαινεται νωρις.αλλα θα το βαλω στο προγραμμα να τα δω κ απο κοντα.Παρθενος εδω,θελω το χρονο μου να δω ολες τις λεπτομερειες για το καθετι χαχα!

  • Χαχα 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Μπράβο Εύη μου, πολύ ωραία νέα!! :-D Μία χαρά είναι η μικρούλα σου, σε λαχταρησε λίγο στην αρχή αλλά χαλάλι της.. από δω και πέρα μόνο χαρά και γλυκιά προσμονή να έχεις κορίτσι μου!!! 

Κορίτσια τις τελευταίες 3 μέρες νομίζω ότι νιώθω τη μπέμπα μου συνεχώς με μικρές διακοπές και είμαι πολύ χαρούμενη γι'αυτό!! Ανυπομονώ να τη νιώσω και με το χέρι μου πάνω από την κοιλιά!! :)Έχω όμως και μια άλλη αίσθηση που με έχει λίγο προβληματισει.. Νιώθω σαν να χτυπάει η καρδιά μου μέσα στην κοιλιά, δηλαδή σαν να αισθάνομαι τους παλμούς μου! Βέβαια το νιώθω και στα χέρια μου αυτό και όπου ακουμπάω αισθάνομαι τους παλμούς μου! Το έχει καμία άλλη αυτό το κουλό;; 

Είναι τέλειο όταν τα νιώθουμε συνέχεια εεε??? 

Όσο για τους παλμούς κι εγώ το εχω πάρα πολύ έντονα. Εγώ το νιωθω και χαμηλά κάτω όταν ξσπλωνω. Μέτραω πίεση και οι παλμοί μου κατά διαστήματα είναι ανεβασμένοι. Πήγα καρδιολόγο όλα τέλεια. Με έστειλε σε ενδοκρινολογο και κάνω εξετάσεις για θηροειδη ενώ δεν είχα μέχρι σήμερα. Αυτός μου είπε ότι παθαίνω υπογλυκαιμίκα επεισόδια και για αυτό οι εμετοι και οι ταχυπαλμιες και η χαμηλή πίεση κλπ οπότε τώρα κάνω κάτι σαν διατροφή. Άμα μπλέξεις με γιατρούς τελείωσες. Βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια! Δεν στα λέω για να σε αγχωσω απλά κι εγώ που το έψαξα πάρα πολύ άκρη δεν βρήκα! Ακόμα έτσι είμαι. Τώρα αν αλλάξει στην πορεία. Αααα και ν αμήν το ξεχάσω έχω την. D στο 8 οπότε μου είπε και αυτό επηρεάζει πάρα πολύ! Απλά εμένα μου λένε όλοι όλη την ώρα μην αγχώνεσαι ο, τι και να έχω και στο τέλος πάντα κάτι έχω που δεν το έβγαλα τελικά από το μυαλό μου! Γι αυτό το ψάχνω πάντα όλα! Κατά τ άλλα το έχω ακούσει κι εγώ πολλές φορές από εγκύους! Τώρα που διαβάζω ξανά το μήνυμα μου δεν ξέρω αν είναι κατατοπιστικο η αγχωτικό. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργια και δεν μπορώ να απαντήσω σε κάθε μία σας :( σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Κι εγώ προς τον Σεπτέμβριο λέω να ξεκινήσω τις αγορές :) βεβαια η μαμά μου έχει ήδη ξεκινήσει την προίκα του μωρού κοντεύει να του πάρει και πράγματα για το στρατό!! Έχουν γίνει κι εσάς τόσο ασυγκράτητες;

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα, τί κανετε; Ο κορεκτορας μολις εγραψε "το κάνετε" αλλα το αλλαξα γιατι ξερουμε ολες την απαντηση χαχαχαχαχα!!!!!!!! Να εχετε μια υπεροχη μερα σημερα, προσοχη με τη ζεστη οσες ειστε εξω για δουλεια και με το καλο αυριο ξεκουρασηηηηηηηη!

4 hours ago, ΕΥΑ! said:

Αυτο ακριβως ειχα στο νου μου,να βγαινει απο το αμαξι κ να μην χρειαζεται να το παιρνεις αγκαλια για να το βαλεις καροτσι η για να το πας σπιτι.θα το τσεκαρω! Απο κοντα δεν εχω παει ακομα μου φαινεται νωρις.αλλα θα το βαλω στο προγραμμα να τα δω κ απο κοντα.Παρθενος εδω,θελω το χρονο μου να δω ολες τις λεπτομερειες για το καθετι χαχα!

Ευακι μου Ζυγος εδω, ομως για μια μερα θα ημουν Παρθενος, οποτε τα ιδια και εδω με τις λεπτομερειες!!!!!!!!!!!!!!!!

Just now, Argyroula said:

Είναι τέλειο όταν τα νιώθουμε συνέχεια εεε??? 

Όσο για τους παλμούς κι εγώ το εχω πάρα πολύ έντονα. Εγώ το νιωθω και χαμηλά κάτω όταν ξσπλωνω. Μέτραω πίεση και οι παλμοί μου κατά διαστήματα είναι ανεβασμένοι. Πήγα καρδιολόγο όλα τέλεια. Με έστειλε σε ενδοκρινολογο και κάνω εξετάσεις για θηροειδη ενώ δεν είχα μέχρι σήμερα. Αυτός μου είπε ότι παθαίνω υπογλυκαιμίκα επεισόδια και για αυτό οι εμετοι και οι ταχυπαλμιες και η χαμηλή πίεση κλπ οπότε τώρα κάνω κάτι σαν διατροφή. Άμα μπλέξεις με γιατρούς τελείωσες. Βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια! Δεν στα λέω για να σε αγχωσω απλά κι εγώ που το έψαξα πάρα πολύ άκρη δεν βρήκα! Ακόμα έτσι είμαι. Τώρα αν αλλάξει στην πορεία. Αααα και ν αμήν το ξεχάσω έχω την. D στο 8 οπότε μου είπε και αυτό επηρεάζει πάρα πολύ! Απλά εμένα μου λένε όλοι όλη την ώρα μην αγχώνεσαι ο, τι και να έχω και στο τέλος πάντα κάτι έχω που δεν το έβγαλα τελικά από το μυαλό μου! Γι αυτό το ψάχνω πάντα όλα! Κατά τ άλλα το έχω ακούσει κι εγώ πολλές φορές από εγκύους! Τώρα που διαβάζω ξανά το μήνυμα μου δεν ξέρω αν είναι κατατοπιστικο η αγχωτικό. 

Καλημερα Αργυρουλα μου!!! Να σου πω οτι απο τις πιο αχρηστες συμβουλες ειναι το "μην αγωνεσαι" και το "μη στεναχωριεσαι"! Μπραβο ευτυχως που μου το ειπες, πώς δεν το ειχα σκεφτει μονη μου να μην αγχωνομαι ρε φιλαρακι; Χαχαχαχα! Εγω νομιζω απο τοτε που σε γνωρισαμε μεχρι τωρα εχεις χαλαρωσει πολυ! Ενταξει πρωτη φορα μανουλα τί να κανεις κι εσυ; Το αγχος θελει σιγα σιγα και πολυ προσωπθκη δουλεια, τα ξερω γιατι σαν παιδι ειχα πολυ αγχος. Νομιζω ομως οτι το πρωτο βημα ειναι να το συνειδητοποιησεις! Ολα θα γινουν!!!

Just now, Ellizza said:

Είμαι καινούργια και δεν μπορώ να απαντήσω σε κάθε μία σας :( σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Κι εγώ προς τον Σεπτέμβριο λέω να ξεκινήσω τις αγορές :) βεβαια η μαμά μου έχει ήδη ξεκινήσει την προίκα του μωρού κοντεύει να του πάρει και πράγματα για το στρατό!! Έχουν γίνει κι εσάς τόσο ασυγκράτητες;

Καλημερα Ελιζακι μας! Καλα εμενα τα ιδια! Δεν εχουν κανει αγορες ακομη γιατι ειμαστε μακρια αλλα εχει ηδη μπει σε οτι βρεφικο καταστημα υπαρχει χαχαχαχα!!!! Στρατο ακομη δεν σκεφτηκε, μεχρι το Δημοτικο ομως ναι!!!!!! Χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!υβοννη μου για αυτο τοτε χαχα!! για αγορες που λεμε εχω δει κ ενα σαιτ που εχει πανεμορφα νυχτικα μοντερνα για το μαιευτηριο,καμια σχεση με τα κλασικα.εχει πραγματακια κ για το μωρο.φωλιτσες κ τετοια. moromou λεγεται ριξτε μια ματια εγω ξετρελαθηκα.

  • Μου αρέσει 3

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΕΥΑ! said:

Καλημερα κοριτσια!υβοννη μου για αυτο τοτε χαχα!! για αγορες που λεμε εχω δει κ ενα σαιτ που εχει πανεμορφα νυχτικα μοντερνα για το μαιευτηριο,καμια σχεση με τα κλασικα.εχει πραγματακια κ για το μωρο.φωλιτσες κ τετοια. moromou λεγεται ριξτε μια ματια εγω ξετρελαθηκα.

Με κατεστρεψες!!! Θα κοιταω ολη μεραααα! Χαχαχαχα! Εννοειται θα μπω να δω! Ευχαριστουμε Ευακι μου!!!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...Όλο κάτι κάνω και δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω και να σχολιάσω..Τι ωραία και ενθαρρυντικά όλα σας τα νεα..Σας διαβάζω καθημερινά όταν πέφτω για ύπνο..Σας έχω κατατάξει κι εσάς στη βραδινή μου ρουτινα!!! χιχιχι

Αν θυμάστε λόγω άγχους είχα συμφωνήσει με το γιατρό μου να με βλέπει κάθε δύο εβδομάδες.Χτες,λοιπόν,είχαμε ραντεβού να δούμε τη μπεμπουλα μας ..Κοιμόταν αρχικά κορίτσια..με τα χεράκια δίπλα στο κεφαλάκι της..Την ξύπνησε όμως ο γιατρός κ κουνούσε χέρια-ποδια η φουσκιτσα μας!!!Τη νευρίασε μάλλον ο γιατρός π την ξυπνήσε..Πάντως όλα πάνε καλά..πλακούντας ,τράχηλος όλα στη θέση τους...μου έκοψε και τη vasclor!!!!Τώρα ξανά σε δύο εβδομάδες έχω τη Β'επιπεδου και φυσικά ανυπομονώ..Μέχρι τότε θα ανέβω λιγάκι στο χωριό μου να δω γονείς,αδερφή,σόι και να χαλαρωσω από τη βαβούρα της Αθήνας!!

Επίσης προχτές πήγα και στην ενδοκρινολόγο για επανεξέταση..Όλα καλά μου είπε,ο θυρεοειδής μου έχει ρυθμιστεί με το χάπι!

Έκανα κι εξετάσεις αίματος και ούρων!Κι εκεί όλα καλά!

Όσο για τα κιλά έχω πάρει έξι από την αρχή της εγκυμοσυνης.Εχω ύψος 1,72 κ ξεκίνησα 67 κιλα,άρα τώρα είμαι 73!Να τα χαίρομαι!!!Σίγουρα όμως τα μισά και παραπάνω είναι στο βυζί!!!χαχαχχαχαχαχχαχαχαχχ

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Όλο κάτι κάνω και δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω και να σχολιάσω..Τι ωραία και ενθαρρυντικά όλα σας τα νεα..Σας διαβάζω καθημερινά όταν πέφτω για ύπνο..Σας έχω κατατάξει κι εσάς στη βραδινή μου ρουτινα!!! χιχιχι

Αν θυμάστε λόγω άγχους είχα συμφωνήσει με το γιατρό μου να με βλέπει κάθε δύο εβδομάδες.Χτες,λοιπόν,είχαμε ραντεβού να δούμε τη μπεμπουλα μας ..Κοιμόταν αρχικά κορίτσια..με τα χεράκια δίπλα στο κεφαλάκι της..Την ξύπνησε όμως ο γιατρός κ κουνούσε χέρια-ποδια η φουσκιτσα μας!!!Τη νευρίασε μάλλον ο γιατρός π την ξυπνήσε..Πάντως όλα πάνε καλά..πλακούντας ,τράχηλος όλα στη θέση τους...μου έκοψε και τη vasclor!!!!Τώρα ξανά σε δύο εβδομάδες έχω τη Β'επιπεδου και φυσικά ανυπομονώ..Μέχρι τότε θα ανέβω λιγάκι στο χωριό μου να δω γονείς,αδερφή,σόι και να χαλαρωσω από τη βαβούρα της Αθήνας!!

Επίσης προχτές πήγα και στην ενδοκρινολόγο για επανεξέταση..Όλα καλά μου είπε,ο θυρεοειδής μου έχει ρυθμιστεί με το χάπι!

Έκανα κι εξετάσεις αίματος και ούρων!Κι εκεί όλα καλά!

Όσο για τα κιλά έχω πάρει έξι από την αρχή της εγκυμοσυνης.Εχω ύψος 1,72 κ ξεκίνησα 67 κιλα,άρα τώρα είμαι 73!Να τα χαίρομαι!!!Σίγουρα όμως τα μισά και παραπάνω είναι στο βυζί!!!χαχαχχαχαχαχχαχαχαχχ

Καλημερα παπακι μας!τι ομορφα νεα ειναι αυτα,τελεια!!!να πατε κ να περασετε ομορφα.

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellizza είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν το έχετε ξανά συζητήσει αλλά πότε θα ξεκινήσετε να αγοράζετε πράγματα για το μωράκι σας; Ρουχαλακια, καροτσάκι, κρεβατάκι κτλ; :):)

Εγώ κοπέλα μου,πέρσι μετά την β επιπέδου έκανα την έρευνα αγοράς μου κ κατά 25η εβδομάδα ξεκίνησα τις αγορές με τα πιο βαριά,κούνιες,καροτσια κτλ.γνωμη μου μην περιμένεις αν μπορείς τελευταίο μήνα γιατί θα είμαστε λίγο βαριές κ μπορεί να είναι ζόρι.:grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι said:

Καλημέρα κορίτσια...Όλο κάτι κάνω και δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω και να σχολιάσω..Τι ωραία και ενθαρρυντικά όλα σας τα νεα..Σας διαβάζω καθημερινά όταν πέφτω για ύπνο..Σας έχω κατατάξει κι εσάς στη βραδινή μου ρουτινα!!! χιχιχι

Αν θυμάστε λόγω άγχους είχα συμφωνήσει με το γιατρό μου να με βλέπει κάθε δύο εβδομάδες.Χτες,λοιπόν,είχαμε ραντεβού να δούμε τη μπεμπουλα μας ..Κοιμόταν αρχικά κορίτσια..με τα χεράκια δίπλα στο κεφαλάκι της..Την ξύπνησε όμως ο γιατρός κ κουνούσε χέρια-ποδια η φουσκιτσα μας!!!Τη νευρίασε μάλλον ο γιατρός π την ξυπνήσε..Πάντως όλα πάνε καλά..πλακούντας ,τράχηλος όλα στη θέση τους...μου έκοψε και τη vasclor!!!!Τώρα ξανά σε δύο εβδομάδες έχω τη Β'επιπεδου και φυσικά ανυπομονώ..Μέχρι τότε θα ανέβω λιγάκι στο χωριό μου να δω γονείς,αδερφή,σόι και να χαλαρωσω από τη βαβούρα της Αθήνας!!

Επίσης προχτές πήγα και στην ενδοκρινολόγο για επανεξέταση..Όλα καλά μου είπε,ο θυρεοειδής μου έχει ρυθμιστεί με το χάπι!

Έκανα κι εξετάσεις αίματος και ούρων!Κι εκεί όλα καλά!

Όσο για τα κιλά έχω πάρει έξι από την αρχή της εγκυμοσυνης.Εχω ύψος 1,72 κ ξεκίνησα 67 κιλα,άρα τώρα είμαι 73!Να τα χαίρομαι!!!Σίγουρα όμως τα μισά και παραπάνω είναι στο βυζί!!!χαχαχχαχαχαχχαχαχαχχ

Καλημερα παπακι μου!!!!! Αχ τί καλα που ειδες τη μπουρμπουληθρα σου! Καλα τωρα την ξυπνατε, σε λιγο καιρο που θα γεννηθει να σε δω αν θα αφηνσεις κανεναν να την ξυπνησει χαχαχα!!!! Υπεροχα τα νεα σου και να περασεις πανεμορφα στο χωριο σου ευχομαι!!! Να δεις και την οικογενεια σου εκει!

Να και αλλη με το βυζι τεραστιο χαχχαχαχαχα! Παιδια τι θα γινει; Πού θα πανε αυτα τα βυζια στο τελος;

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου μόλις μπήκα σπίτι...Περάσαμε απ την πεθερά μου μετά το γιατρό.

Ο τράχηλος συνεχίζει να είναι στα 24m το θετικό βέβαια είναι ότι ακόμα και με άσκηση πίεσης δεν δείχνει να μειώνεται το μήκος. Τλχστον είναι γέρος απ ότι φαίνεται.. Συνεχίζουμε με utrogestan και μου απαγόρευσε μπάνιο στη θάλασσα, σεξ( νομίζω ο άντρας μου έκλαψε λίγο)  και έντονες κινήσεις. Ανάπαυση και συνεχίζουμε. Ελπίζουμε απλά να μην μειωθεί άλλο και κάθε δεύτερη βδομάδα θα παν να το βλέπουμε.. Στα όμορφα της ημέρας, ο μπέμπης έφτασε 510γρ και κουνιόταν συνεχώς... Επίσης ο γυναικολόγος μου ειπε ότι τα κιλά μου είναι τέλεια για το στάδιο που είμαστε.. Τσάμπα η σύγχυση κοριτσια...

@Evitheodorou κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν τέλεια!!

@demifilol κρατά τον άντρα σου γερά... Αυτές τις τσούπρες που τους γυροφέρνουν να ταν σκοπός να τους βγάλω το μαλλί τρίχα τρίχα.. 

Το ξέρω ότι είναι ζόρι κοπέλα μου η ξάπλα,αλλά σκέψου ότι το κάνεις για το μωράκι σου!!που παρεπιπτόντως είναι τέλεια,έτσι;;;;φτου φτου!κρατά ότι ο τράχηλος είναι σταθερός κ προχωράμε!!!όλα θα πάνε καλά,θα συνεχίσουν δηλαδή να πηγαίνουν καλά.οσο για τον άντρα σου...αχ υπομονή για μετά πες του!!αχαχαχααχα!join the club!

7 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Ωωωω τέλεια κορίτσι μου!!!! Μπράβο και για τον μπεμπαροο και για τον τράχηλο !!! Εννοείται και θα ήταν μια χαρά τα κιλά σου! Σκισε τα πτυχία σου ενδοκρινολόγε πες του χιχιχιχιχ

@MumMaria ναι πρώτη φορά τον τσίμπησε γι αυτό έπαθα πανικό :( όλα καλά τώρα! 

Α ρε το αντράκι σου το γλυκό!!ευτυχώς όλα καλά,ελπίζω να κοιμηθηκατε καλά χθες κ σήμερα να είναι τελείως καλά!!:x

7 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου μπηκα να δω τί κανετε και βλεπω χαμος!!!

Καροτσια ειδα, τα τελεια νεα της @Eirini1988 Ειρηνουλας μας (σταθερος και γερος τραχηλος και σουπερ μπεμπαρος!), η @Alkyoniμας που μας ελειψε τρεχει μεν με τη δουλεια αλλα να και τα καφεδακια στις λιμνες, η @MumMariaμας απολαμβανει τη εκδρομουλα της και ο Βασιλακης μας χαρουμενος στη φυση και τους παππουδες! Λυπηθηκα λιγο το Γιωργακγ μας @Geo1981 αλλα το χειριστηκες ψυχραιμαι και το παιδι εινι μια χαρα. Αυτο μετραει! Εγω σε κατι τετοια με φοβαμαι πολυ οτι θα παθω πανικο...Το πρωτο του τσιμπημα λοιπον σημερα!!! Εμ ηθελε και pool party το αγορακι μας! Αυτα εχει η χλιδατη ζωη χιχιχιιχ! Περαστικουλια του να ειναι!

Αχ αντε να πας να τον ανταμωσεις να τις χαζευετε παρεουλα!!!!!

Κοριτσια μου εμεις εδω αμαξι δεν εχουμε, αλλα θελουμε ενα καροτσι πολυ ελαφρυ για τις συγκοινωνιες και το αεροπλανο (υποθετω καποια μερα θα μπορω να παω ξανα Ελλαδα χαχαχα!!). Οτι εχω δει ειναι πανακριβο αλλα ειπε η γιαγια μου θα μας το κανει δωρο το καροτσι!! Αλλα ενταξει μην μπει και μεσα η γυναικα! Γενικα δεν εχω σκεφτει τιποτε απο πραγματα και ισως θα επρεπε γιατι περναει ο καιρος! Επισης ολοι οι παππουδες μας (μαμα μου, πεθερικα κτλ) μας λενε τί δωρο θελουμε και δεν εχω ιδεα τι δωρο θελουμε χαχαχα!!! Απο τη μια τον νιωθω να κλωτσαει, απο την αλλη μου φαινεται τοσο περιεργο να αγορασω μωρουδιακα! Θα κανουμε μωρο κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!! Σιγα σιγα γινεται ολο και πιο αληθινο!

Ετοιμάζω λίστες συμπεθεραααα!!!έρχεται ο γιος σου αν καλέ,άντε πάρτο απόφαση!!!κι εμάς μας πήραν πολλά τα συγγενολογια,μεγάλη βοήθεια αυτό γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι ζέστη πάλι σήμερα... Να είναι καλά το κλιματιστικό!!! Εμένα η μαμά μου βρήκε τα δικά μου μωρουδιακά και μου τα έφερε να δω αν θα χρειαστώ κάτι... Απίστευτο να βλέπεις τι φορούσες και να συνειδητοποιείς το μέγεθος που είχες κάποτε... Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν κράτησα κάτι. Όλα μου τα ρουχαλάκια είναι τόσο 80s.. Πολύ ρετρό για τον γιο μου :razz:. Κατά τα αλλά κορίτσια ξεκινήσαμε μια μικρή έρευνα για καροτσι αλλά πολύ χαλαρά. Τώρα με τις εκπτώσεις λέω να βγω και να πάρω και μερικά φορμάκια να ανεβεί η διάθεση..

@Papakι χαίρομαι πολύ που όλα είναι καλά!! Εύχομαι να περάσεις τέλεια στο χωριό. Τελικά διαβάζοντας όλα τα σχόλια βλέπω πως μόνο ο δικός μου ενδοκρινολόγος είναι τόσο αυστηρός με τα κιλά... Χαχαχαχαχα

Just now, MumMaria είπε:

Το ξέρω ότι είναι ζόρι κοπέλα μου η ξάπλα,αλλά σκέψου ότι το κάνεις για το μωράκι σου!!που παρεπιπτόντως είναι τέλεια,έτσι;;;;φτου φτου!κρατά ότι ο τράχηλος είναι σταθερός κ προχωράμε!!!όλα θα πάνε καλά,θα συνεχίσουν δηλαδή να πηγαίνουν καλά.οσο για τον άντρα σου...αχ υπομονή για μετά πες του!!αχαχαχααχα!join the club!

Α ρε το αντράκι σου το γλυκό!!ευτυχώς όλα καλά,ελπίζω να κοιμηθηκατε καλά χθες κ σήμερα να είναι τελείως καλά!!:x

Ετοιμάζω λίστες συμπεθεραααα!!!έρχεται ο γιος σου αν καλέ,άντε πάρτο απόφαση!!!κι εμάς μας πήραν πολλά τα συγγενολογια,μεγάλη βοήθεια αυτό γενικά..

Καλά ο άντρας μου πιστευω κλαίει κρυφά τα βραδιά.. Μια το ένα μια το άλλο έχει να δει κοκο  μήνες τώρα.. Αλλά καταλαβαίνει ο καημένος.Ας είναι όλα καλά και θα τον αποζημιώσω όταν θα μπορώ.. Χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλέεε δε σας προλαβαίνω κ είναι ακόμα πρωι. Κορίτσια έπαθα φουλ αϋπνία χθες ξημερώματα κοιμήθηκα από τη ζέστη πονούσε κ το στομάχι μου λίγο δε βολευόμουν κ ο μικρός ήταν ξύπνιος συνέχεια από πριν ξαπλώσω είχε αρχίσει έντονα χτυπηματα. Μετααα αυτό το λιγο που κοιμήθηκα τον είδα όνειρο ρε κορίτσια τα χεράκια του τα ποδαράκια του. Αφήστε μαγεία ήταν το όνειρο 

Και πάμε τώρα να σας πω τη πρωινή λαχτάρα μου. Λοιπόν δεν σας έλεγα χθες ότι δεν έχει μπαταρία η ζυγαριά μου?  Ε ήθελα να ζυγίσω σήμερα που έβαλα. Κορίτσια σοκ. 64 κιλά στις 17 Ιούνη ήμουν στη γιατρό. Παίζει ρε κορίτσια να πάρω σε 15 μέρες 6 κιλά?  70 με εδειξε. Ε κ δε φαίνομαι για να έχω πάρει τόσα κιλά καλέ από τότε. 

Να σας πω ότι χθες έφαγα αργά βέβαια είχαμε βγει λέτε να είναι πρήξιμο να τα έχει παίξει η ζυγαριά η όντως λέει αλήθεια? 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα, τί κανετε; Ο κορεκτορας μολις εγραψε "το κάνετε" αλλα το αλλαξα γιατι ξερουμε ολες την απαντηση χαχαχαχαχα!!!!!!!! Να εχετε μια υπεροχη μερα σημερα, προσοχη με τη ζεστη οσες ειστε εξω για δουλεια και με το καλο αυριο ξεκουρασηηηηηηηη!

Ευακι μου Ζυγος εδω, ομως για μια μερα θα ημουν Παρθενος, οποτε τα ιδια και εδω με τις λεπτομερειες!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα Αργυρουλα μου!!! Να σου πω οτι απο τις πιο αχρηστες συμβουλες ειναι το "μην αγωνεσαι" και το "μη στεναχωριεσαι"! Μπραβο ευτυχως που μου το ειπες, πώς δεν το ειχα σκεφτει μονη μου να μην αγχωνομαι ρε φιλαρακι; Χαχαχαχα! Εγω νομιζω απο τοτε που σε γνωρισαμε μεχρι τωρα εχεις χαλαρωσει πολυ! Ενταξει πρωτη φορα μανουλα τί να κανεις κι εσυ; Το αγχος θελει σιγα σιγα και πολυ προσωπθκη δουλεια, τα ξερω γιατι σαν παιδι ειχα πολυ αγχος. Νομιζω ομως οτι το πρωτο βημα ειναι να το συνειδητοποιησεις! Ολα θα γινουν!!!

Καλημερα Ελιζακι μας! Καλα εμενα τα ιδια! Δεν εχουν κανει αγορες ακομη γιατι ειμαστε μακρια αλλα εχει ηδη μπει σε οτι βρεφικο καταστημα υπαρχει χαχαχαχα!!!! Στρατο ακομη δεν σκεφτηκε, μεχρι το Δημοτικο ομως ναι!!!!!! Χαχαχαχαχαχα

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που το βλέπεις! Κι εγώ έτσι νιώθω... Απλά νταξει θέλω να έχω τον έλεγχο οκ τι να κάνουμε...πραγματικά θέλει πολύ δουλειά και ο καθένας το ξέρει αυτό για να από βάλεις το αγχος. Και υπάρχουν και κάποιες καταστάσεις που δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι ακριβώς. Εγώ για αυτήν την εγκυμοσύνη προσπαθώ να τα ρυθμίζω όλα οσο πιο καλά μπορώ για να να μην είμαι στην τσίτα. Μπορεί να έπρεπε να τα γράψω όλα και να μην ασχολούμαι αλλά δεν είμαι αυτός ο άνθρωπος... 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 8:02 ΜΜ, demifilol είπε:

Καλως ήρθες !!!με το καλό !!επιτελους ακόμα ένα αγοράκι !!!εκανες β επιπέδου η όχι ακόμα ;;

Να ενημερώσεις τον γιατρό σου ακόμα κ για το πιο ασήμαντο !!στην αποβολή συνήθως έχεις καθαρό κόκκινο αίμα !κ αυτό Δ ισχύει πάντοτε όμως !μην αγχώνεσαι ,,ολα είναι καλα !

@Ellizza @Eirini1988 ξεκουραση μαγνήσιο κ ουτροζεσταν είναι η επιτυχία !τα έχετε κάνει ολα ,,θα πανε καλα !Εαν αγχώνεστε πολύ ,να ζητήστε συχνή παρακολούθηση !

Καλως  ήρθες !!ευχομαι τελειομηνη κυηση κ Ένα γερο παιδάκι στην αγκαλιά !!

@Argyroula @Evitheodorou καλα αποτελέσματα να έχετε και θα περιμενουμε εντυπώσεις !!!

Δεν γνωριζω κοπέλα μου !!με γεια το κινητό !!μηπως να ρωτήσεις κάποιον διαχειριστή του φορουμ ;

@MumMaria συμπεθέρα μου εδώ είμαστε ,ότι θελήσεις να σε βοηθησουμε στο πινανακακι !Υπομονη με τον γαμπρουλη μου !!!εσκασαν τα  δοντάκια ;ελπιζω να ηρεμήσε κάπως ο μικρούλης μας !!

@Gogo1994 Γωγουλα περιμενουμε εντυπώσεις κ εάν έμεινε καθόλου τούρτα για εμας !!!χαχαχα

@Υβόννη Ειρηνη μου τι κανεις ;;πάλι δουλεύεις πολύ ;;

Όχι ,δεν έκανα ακόμη β επιπέδου κοριτσάκι μου. Αγωνιώ για όλα και ειδικότερα να νιώσω το μωράκι μου.Πότεεεεε;;;;;; χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...