Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα. Λοιπόν όλα καλά τα βρήκε κ στο μωρό και στο τράχηλο και στο πλακούντα. Στο τέλος μου είπε μόνο ότι βλέπει ένα ασβεστωμα στη καρδιά αλλα το έχουν πολλά μωρα λέει δεν επιρρεαζει κάπου αλλά μειωνει τη τόσο καλή πιθανότητα που είχα στην αυχενική. Και συνήθως μειώνεται μέχρι το doppler. Με έβαλε σε σκέψεις τωρα. Αν κ αυτός είναι καθυσηχαστικος αλλά μπήκα σε σκέψεις μήπως κάνω την αίματος αλλά τώρα ρε κορίτσια?  Στον 6ο?τι λέτε κ εσείς?  Το έχει πει σε καμμια σας? 

Γωγω μου καταρχήν τέλεια!! Είναι όλα μια χαρά!!! Και της ανιψιάς μου το είχαν δει αυτό που λες  και εν τέλει μέχρι στιγμής (8 χρονων) δεν έχει ξαναφανει κάτι. Εσύ ο, τι νιώθεις θα κάνεις αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποια παρέμβαση αυτή τη στιγμή που να μπορείς να κάνεις (συζήτησε το και με την γιατρό σου) Επίσης θα το δεις με το που γεννηθεί αν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι. Έτσι κάπως σκέφτομαι κι εγώ για τις κύστες που βρήκαν στον μπεμπακο.

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα. Λοιπόν όλα καλά τα βρήκε κ στο μωρό και στο τράχηλο και στο πλακούντα. Στο τέλος μου είπε μόνο ότι βλέπει ένα ασβεστωμα στη καρδιά αλλα το έχουν πολλά μωρα λέει δεν επιρρεαζει κάπου αλλά μειωνει τη τόσο καλή πιθανότητα που είχα στην αυχενική. Και συνήθως μειώνεται μέχρι το doppler. Με έβαλε σε σκέψεις τωρα. Αν κ αυτός είναι καθυσηχαστικος αλλά μπήκα σε σκέψεις μήπως κάνω την αίματος αλλά τώρα ρε κορίτσια?  Στον 6ο?τι λέτε κ εσείς?  Το έχει πει σε καμμια σας? 

Από τη στιγμή που δεν βρήκε κάτι αλλο συνδυαστικά κ  είχες καλη αυχενική ,δεν πρπεει ν σε ανησυχεί !παρολα αυτά ,,Δ είμαστε γιατροί ,,να συμβουλευτείς την γιατρό σου κ ότι νιώθεις εσυ θα κανεις !!

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Στον πεπ αλκυονη μου.. Ναι αυτή έλεγα αλλά δε ξέρω μηπως μπω μόνο σε αγωνια. Στον 6ο είμαι εξάλλου δε γινεται κ κάτι

Θα της το πω ναι θα πάω τη Δευτέρα. Όλη την ώρα όλα καλά ρε κορίτσια τι ήθελε να μου το πει στο τέλος αυτό? 

Αντί λέει για 1 προς 20000 που είχα το ρίχνει 

Να σου πω κάτι; Μην ανησυχείς! Αλήθεια στο λέω κ όχι για να σε καθησυχάσω. 
Μιλησε με την γιατρό σου την Δευτέρα κ θα δεις που όλα θα είναι καλά! 
Είμαι σίγουρη!

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Να σου πω κάτι; Μην ανησυχείς! Αλήθεια στο λέω κ όχι για να σε καθησυχάσω. 
Μιλησε με την γιατρό σου την Δευτέρα κ θα δεις που όλα θα είναι καλά! 
Είμαι σίγουρη!

Τη πήρα και μιλήσαμε κ ήταν πάρα πολύ καθυστηχαστικη κορίτσια πάρα πολύ μου είπε άλλες 2 το έχουν τώρα μαζί με εμένα κ το βλέπει συχνά. Πριν 10 χρόνια μου λέει δε ξέραμε κ κάναμε παρακεντισεις χωρίς λόγο. Εγώ μου λέει σου λέω να το ξεχάσεις. Οφείλει να στα πει γιατί η βιβλιογραφία δεν έχει αλλάξει. Αλλά αν δε σε καθυσηχασα μου λέει με αυτά κάνουμε την αίματος. Αλλά πραγματικά καθυστηχαστικη μ λέει κ με τα τέλεια ποσοστά που έχεις δεν ανησυχώ είναι πολύ συχνό εμβρημα

  • Μου αρέσει 7

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα. Λοιπόν όλα καλά τα βρήκε κ στο μωρό και στο τράχηλο και στο πλακούντα. Στο τέλος μου είπε μόνο ότι βλέπει ένα ασβεστωμα στη καρδιά αλλα το έχουν πολλά μωρα λέει δεν επιρρεαζει κάπου αλλά μειωνει τη τόσο καλή πιθανότητα που είχα στην αυχενική. Και συνήθως μειώνεται μέχρι το doppler. Με έβαλε σε σκέψεις τωρα. Αν κ αυτός είναι καθυσηχαστικος αλλά μπήκα σε σκέψεις μήπως κάνω την αίματος αλλά τώρα ρε κορίτσια?  Στον 6ο?τι λέτε κ εσείς?  Το έχει πει σε καμμια σας? 

Γωγώ μου νομίζω πως τσάμπα αγχώνεσαι.. Απ τη στιγμή που οι γιατροί είναι καθησυχαστικοί νομίζω πως αυτό πρέπει να κρατήσεις και να μη βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου. Οι πιθανότητες σου ήταν τόσο καλές που και λίγο να έπεσαν δε νομίζω να αποτελεί λόγω να αγχώνεσαι.. Αν βέβαια δεν ηρεμείς αλλιώς κάνε και τη νιπτ να σου φύγει απ το μυαλό. Κατά τα αλλά πως ήταν στις μετρήσεις το αγοράκι σου;; Είδατε φατσούλα;;

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 said:

Τη πήρα και μιλήσαμε κ ήταν πάρα πολύ καθυστηχαστικη κορίτσια πάρα πολύ μου είπε άλλες 2 το έχουν τώρα μαζί με εμένα κ το βλέπει συχνά. Πριν 10 χρόνια μου λέει δε ξέραμε κ κάναμε παρακεντισεις χωρίς λόγο. Εγώ μου λέει σου λέω να το ξεχάσεις. Οφείλει να στα πει γιατί η βιβλιογραφία δεν έχει αλλάξει. Αλλά αν δε σε καθυσηχασα μου λέει με αυτά κάνουμε την αίματος. Αλλά πραγματικά καθυστηχαστικη μ λέει κ με τα τέλεια ποσοστά που έχεις δεν ανησυχώ είναι πολύ συχνό εμβρημα

Τελειααααααα!!!!! Μπραβο Γωγουλα μου!!!! Πες μας τωρα τα ευχαριστα! Υι εκανε ο μικρουλης; ποσα γρ ειμαστε; Ο αντρας σου ηρθε; Τί ειπε;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια το ξεχνάω κ ούτε νιπτ θα κάνω νομίζω  είμαι στον 6ο ειναι το παιδί μου κ είναι μια χαρά. Είδαμε προσωπάκι έχει μια τέλεια μυτούλα έβγαζε γλωσσίτσα είχε βέβαια το χεράκι μπροστά αλλά τον πετύχαμε. Ωραία ποδαράκια μπουνιτσες έκανε τα χεράκια του. Ειναι 498 γραμμάριακια ο αντρας μου μπήκε ναι όλο ερωτήσεις έκανε που τις βρήκε δεν έχω ιδεα

  • Μου αρέσει 6

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Τη πήρα και μιλήσαμε κ ήταν πάρα πολύ καθυστηχαστικη κορίτσια πάρα πολύ μου είπε άλλες 2 το έχουν τώρα μαζί με εμένα κ το βλέπει συχνά. Πριν 10 χρόνια μου λέει δε ξέραμε κ κάναμε παρακεντισεις χωρίς λόγο. Εγώ μου λέει σου λέω να το ξεχάσεις. Οφείλει να στα πει γιατί η βιβλιογραφία δεν έχει αλλάξει. Αλλά αν δε σε καθυσηχασα μου λέει με αυτά κάνουμε την αίματος. Αλλά πραγματικά καθυστηχαστικη μ λέει κ με τα τέλεια ποσοστά που έχεις δεν ανησυχώ είναι πολύ συχνό εμβρημα

Ήμουν σίγουρη! Δόξα τω Θεω!!! Διάβασα ότι είδες κ προσωπάκι, μυτούλα, γλωσσίτσα!!! Γόης θα μας βγει!!!

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Ήμουν σίγουρη! Δόξα τω Θεω!!! Διάβασα ότι είδες κ προσωπάκι, μυτούλα, γλωσσίτσα!!! Γόης θα μας βγει!!!

Τον χαζεύω στη φώτο συνεεεεχεια. Μα είναι πολύ όμορφος. Έχει και κάτι μαγουλάκια... 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ναι κορίτσια το ξεχνάω κ ούτε νιπτ θα κάνω νομίζω  είμαι στον 6ο ειναι το παιδί μου κ είναι μια χαρά. Είδαμε προσωπάκι έχει μια τέλεια μυτούλα έβγαζε γλωσσίτσα είχε βέβαια το χεράκι μπροστά αλλά τον πετύχαμε. Ωραία ποδαράκια μπουνιτσες έκανε τα χεράκια του. Ειναι 498 γραμμάριακια ο αντρας μου μπήκε ναι όλο ερωτήσεις έκανε που τις βρήκε δεν έχω ιδεα

Λιωνω με τη γλωσσιτσα που εβγαζε!!!! Καλα ποσο ακαταμαχητος αντρας θα ειναι καλε!!!! Με το καλο Γωγουλα μου να τον παρεις αγκαλιτσα!!!!! Γελαω με ερωτησεις αντρουλη χαχαχχα! Τοσα χρονια.ουτε τι ειναι πλακουντας δεβ ηξεραν, ξαφνικα εγιναν ειδικοι χαχχαχα!!!!! Μισο.κιλο.κοντα μωρακι μωρε!!!!! Αγαπη μου ομορφη!!!!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Λιωνω με τη γλωσσιτσα που εβγαζε!!!! Καλα ποσο ακαταμαχητος αντρας θα ειναι καλε!!!! Με το καλο Γωγουλα μου να τον παρεις αγκαλιτσα!!!!! Γελαω με ερωτησεις αντρουλη χαχαχχα! Τοσα χρονια.ουτε τι ειναι πλακουντας δεβ ηξεραν, ξαφνικα εγιναν ειδικοι χαχχαχα!!!!! Μισο.κιλο.κοντα μωρακι μωρε!!!!! Αγαπη μου ομορφη!!!!

Ναι μου λέει ο γιατρός μέχρι να πας σπίτι θα είναι μισό κιλό χαχαχα είναι κούκλος κορίτσια. Καλά έκανε κ έβγαζε γλώσσα γιατί μας τάραξε λίγο ο γιατρός. Ξέρει τι κάνει το παιδί 

  • Χαχα 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ναι μου λέει ο γιατρός μέχρι να πας σπίτι θα είναι μισό κιλό χαχαχα είναι κούκλος κορίτσια. Καλά έκανε κ έβγαζε γλώσσα γιατί μας τάραξε λίγο ο γιατρός. Ξέρει τι κάνει το παιδί 

ε ναι σου λεει ασε μας γιατρε σε παρακαλω! Ταραζεις τη μαμα μου τωρα! Ειμαι σιγουρη ειναι κουκλος! Γενικα αυτη η ομαδα εχει τα καλυτερα μωρακιααααααααααααα!!!!!

Just now, Alkyoni said:

Χαχαχαχα 

Ο δικός μου ειχε ισια μαλλιά. Περυσι ρωτήσαμε την ανίψια μου την τρίχρονη τι χρωμα έχουν τα μαλλιά του θείου κ το παιδάκι δεν ήξερε τι να απαντήσει χιχι 

Τωρα ξαναδιαβασα το σχολιο και ειδα το "ειχε" και μολις καταλαβα γιατι επαθε σοκ το παιδακι χαχαχαχα! Κι εμεις τα κοβουμε πολυ κοντα με μηχανη γιατι η καποτε μπουκλα υποχωρησε και εχουμε κα μουσι! Ο αντρας μου λεει θα πει στο παιδι οτι εχει μαλλια απλα πηγαν στο προσωπο!! Ελπιζω να μην παθει καμια συγχυση το παιδι για το πως λειτουργουν οι τριχες στο ανθρωπινο σωμα χιχιχιχι

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , demifilol είπε:

Σε Ευχαριστω Δεσποινακι  μου !!αληθεια ευτυχισμένη με τα απλά !!ευχομαι να δροσίζεσαι ,,,θα πάτε διακοπουλες ;;αν κ εσεις έχετε κοντά τη θαλασσιτσα!!

Καλημέρα Μαράκι !!δυστυχως ,ήταν για μια μέρα ,,αλλα Δεν πειραζει!!θα κάνω όνειρα !!!εχω κ φίλο κολλητό σε τουριστικό αρα Οποτε θέλετε κανονίζουμε τα καλύτερα για του τουρ μας !!!τι γλυκά κ ρομαντικά περάσατε !!!Παντα αγαπημένοι να είστε !!!τα απλά έχουν αξια τελικώς !!!περαστικουλια σύντομα !!!να προσεχεις!

Και εγώ με το κλίμα είμαι ,,,δεν αντέχεται η ζέστη !!Αχ χαλκιδικουλα ποσό σε ψάχνουμε φέτος αλλα Δ πειράζει ,,του χρόνου θα γίνω αραπινα από το μαύρισμα !!!Υπομονη ειρηνη μου ,,αξίζει η θυσία !!

Για σένα θα είναι η ομορφότερη μέρα!!Να το χαρείς και θα περιμενουμε τα νέα !!!καλη σου μέρα !!!

Καλημέρα Ειρηνη μου !!!κοιμηθηκα σαν πουλάκι !!!Ελπιζω να μη δουλεύεις !!κ να άρχισε όντως η άδεια σου !!!

Ναι ναι θα κατέβουμε Κρήτη την επόμενη βδομάδα!! Ασε πολυ ζεστηηη

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Υβόννη είπε:

Κι εδω τα ιδια!!! Φαινομαστε εμεις οι αχορταγες στο τελος!!! Χαχχαχαχα!!! Ολα καλα θα ειναι γλυκουλα μου, να ειναι ο αγιος μαζι σας σημερα!! 

Συμπεθερα θελουμε νεα και με το Βασιλακη οταν παει στη θαλασσα! Κατι μαγιω μας περιεγραψες και μς ανοιξες την ορεξη για μπουτακιαααααα!!!!! Να τα χαιρεστε τα παιδακια σας ολες κοριτσια μου!

Εννοείται από βδομάδα πάμε μια καθημερινή για να μην έχει κ πολύ κόσμο Χαλκιδική!θα σας πω πρώτες αντιδράσεις!τώρα με το που γυρίσουμε,θα φουσκώσουμε κ την πισινουλα για το μπαλκόνι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Εννοείται από βδομάδα πάμε μια καθημερινή για να μην έχει κ πολύ κόσμο Χαλκιδική!θα σας πω πρώτες αντιδράσεις!τώρα με το που γυρίσουμε,θα φουσκώσουμε κ την πισινουλα για το μπαλκόνι!!

Ακους @demifilol? Πεσαμε σε πλουσιους συμπεθερους! Εχουν και πισινες! Χαχαχαχα

Ναι Μαρακι μου θα ειναι τελεια η πισινουλα!!!! Χαμος θα γινει στο μπαλκονι! Οσο για τη Χαλκιδικη, θα κανεις μια μεγαλη βουτια και για μενα!!! Νομιζω θα ξετρελαθει ο Βασιλακης μας!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...