Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Μια χαρα ειναι Μαρακι μου! Καμια τιμη δεν ειναι οριακη! Νομιζω μια χαρα θα μπορεις να τρως χωρις μετρηματα πλεον! Ειδες και χτες που δε ζαλιστηκες ενω περισυ σε πειραξε; Το ψιλιαστηκα οτι θα ειναι οκ αυτη τη φορα!! Μια χαρα ειναι η καμπυλη μας γιουπιιιιιιιιιιιι!!! Θα σου πει και ο γιατρος εννοειται μην κανω την ειδικο, αλλα συμφωνα με τα ορια εισαι μια χαρα!

Ουρια δεν εχω ιδεα τι ειναι...

Θα περιμένω κ τον γιατρό αλλά κι εγώ χάρηκα να σου πω την αλήθεια!!!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Geo81 είπε:

Κορίτσια είναι τρεις μέρες τώρα που μετά το φαγητό με πιάνει ταχυκαρδία κ αρρυθμία μαζί να το πω ... τη μια χτυπάει πολύ δυνατά και γρήγορα και μετά πάει κάπως αργά ... δεν ξερω πως αλλιώς να το πω , πρόσφατα έκανα ντόπλερ καρδιάς μαζί με έναν υπέρηχο στήθους γιατί μου το είχε ζητήσει ο γιατρός μου & δεν βρέθηκε κάτι, έχει καμία άλλη τέτοιο σύμπτωμα ;

Κορίτσι μου εγώ έτσι ξεκίνησα ένα κάρο εξετάσεις και καταλήξαμε με τους γιατρούς μου ότι μάλλον συμβαίνει όταν  μου πέφτει το ζάχαρο. Η αλήθεια είναι ότι από τότε που άρχισα την D όλα τα συμπτώματα πονοκέφαλο ταχυπαλμιες και τρεμούλα έχουν κοπεί. Δεν ξέρω αν σε βοηθάω γιατί είναι και κάτι συγκεκριμένο για την καθεμία μας! Οι περισσότεροι μου είπαν ότι είναι άγχος αλλά δεν είναι γιατί αυτό το έχω όλη μέρα χάχαχα!!! Εμένα με έπιανε μετά το φαγητό και όταν ήμουν πολλές ώρες νηστικη δηλαδή σχεδόν πάντα. 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Εννοείται ότι ροχαλίζε! Αχχ σ ευχαριστούμε πολυυυυ!! Έτσι ήταν και το θέμα του πάρτυ forever το ονόμασα!! :) το εύχομαι σε όλες μας!!! 

Τι καλά που περάσατε τόσο όμορφα!!μπράβο κοπέλα μου!!!να είστε ερωτευμένοι κ αγαπημενοι για πάντα!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Θα περιμένω κ τον γιατρό αλλά κι εγώ χάρηκα να σου πω την αλήθεια!!!!:-D

Φυσικα και χαρηκες! Τωρα το ιδανικο θα ηταν να τρωμε σοκολατοπιτα σαν τη @Despoina Mar χαχαχα! Αλλα οκ ας συμβιβαστουμε και με λιγο λιγοτερα:grin::grin: Να μας πεις νεα απο το γιατρο παντως! Τελικα αυτη η νυφουλα μου διαψευδει ολα τα στατιστικα χιχιχιχιχιχ!!!!!!!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Εγώ ακριβώς το ίδιο! Εδώ και δύο τρεις μέρες μόλις ξαπλώνω λιγο καναπέ να χαλαρώσω νιώθω την καρδιά μου ακριβώς όπως λες και παίρνω βαθιά ανάσα και μετά από λίγο περνάει! Επίσης νιώθω τους παλμούς μου σε όλο μου το σώμα καμιά φορά ακόμα και στα δάχτυλα των ποδιών κυρίως όταν ηρεμώ.. Δεν ξέρω τι γίνεται μήπως είναι επειδή αυξάνεται σε ποσότητα το αίμα μας και επηρεάζεται η κυκλοφορία;; 

Λοιπόν εγώ εδώ και λίγες μέρες κορίτσια παθαίνω και το άλλο.. Όταν είμαι όρθια νιώθω καμια φορά να μου φεύγουν τσισα.. συγνώμη :oops: Το παθαίνει αυτό καμιά σας; Βρέχεται λίγο το εσώρουχο, όχι σε σημείο να φανεί και στο ρούχο, λίγο αλλά νιώθω άβολα!! 

Ω ναι!!! Συμβαίνει κι αυτό!! Τι συγγνώμη καλέ!! Εγώ στον ύπνο μου μια μέρα τα έκανα κανονικότατα!! 

  • Χαχα 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Μην φοβάσαι,είναι η κόρη σου που θέλει όλο κ περισσότερο αιματακι.αυξανεται η ποσότητα του αιματος που κυκλοφορεί κ το νιώθεις έτσι.κι εγώ το είχα κ το έχω.

Λοιπόν ενώ στον γιο μου δεν το είχα πάθει,τώρα μου έτυχε δύο φορές κ μάλιστα σκαλωσα γιατί λέω το είναι τώρα αυτό;;;μην είναι αμνιακό;;(γνωστή τρελή εγώ) αλλά μετά δια της όσφρησης (σορυ) κατάλαβα ότι μου φύγανε ολίγον τι!!! Με το που γεννησουμε kegel για να επανέλθει!!! οπωσδήποτε!βοηθάει όντως!!

Ανά μπραβο!!!εμένα ο γιατρός μου είπε στον μήνα ξεκινάμε τις ασκήσεις,δεν είναι να το αφησεις:P

Πάντως κ να το βάλεις,πάλι δεν υπάρχει.εμενα τον κολπικό πάντα μου τον έκανε πρώτες εβδομάδες κ είχα κ υπόθετο.

Αααα οκ! Τώρα είδα τι ώρα πήγε.θα είσαι ήδη εκεί.καλο υπέρηχο!!:x

Μπράβο ρε Δέσποινα!!!!γλυκό κ μετά τις ευχές του γιατρού σου!!!σούπερ!!

Λοιπόν σας λέω τιμές από καμπύλη γιατί τις έστειλα στον γιατρό αλλά φαντάζομαι απόγευμα θα μου απαντήσει.

Νηστείας 86

Στην ωρα 147

Στο 2ωρο 133

Καλουτσικες ε;;οριακά σκέφτομαι μην έγινε κάποιο λάθος..

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για την απάντηση! Δεν ξέρω πως είναι το αμνιακό αλλά ξεκάθαρα για ούρα μου φαίνονται!

Μπραβο για τις εξετάσεις σου! Φυσιολογικοτατη η καμπύλη σου, τέλεια κορίτσι μου!!! Γι'αυτό ένιωθες και καλά με τη γλυκόζη.. Δεν σας είχα πει ότι εγώ την είχα κάνει μαζί με τον άντρα μου και ενώ εγώ ήμουνα περδίκι εκείνος κόντευε να καταρρεύσει;; Εεε και τα αποτελέσματα μας έτσι ήταν, εμένα μια χαρά εκείνου άστα! 

Just now, Argyroula είπε:

Ω ναι!!! Συμβαίνει κι αυτό!! Τι συγγνώμη καλέ!! Εγώ στον ύπνο μου μια μέρα τα έκανα κανονικότατα!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση.. Τι να πω να δούμε τι θα γίνει αργότερα χαμοοος!! 

Just now, Υβόννη είπε:

Φυσικα και χαρηκες! Τωρα το ιδανικο θα ηταν να τρωμε σοκολατοπιτα σαν τη @Despoina Mar χαχαχα! Αλλα οκ ας συμβιβαστουμε και με λιγο λιγοτερα:grin::grin: Να μας πεις νεα απο το γιατρο παντως! Τελικα αυτη η νυφουλα μου διαψευδει ολα τα στατιστικα χιχιχιχιχιχ!!!!!!!

Τι σύμπτωση! Μία σοκολατοπιτα μου έφεραν και εμένα σημερα (ολόκληρο ταψί) και θα γίνει κτηνωδία το βράδυ μου φαίνεται!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Geo81 είπε:

Θέλω και εγώ τέτοια καμπύλη χιχιχιχιχιχιχ

Εγώ μια ζωή η τ υψους η τ βάθους είμαι χαχα

Just now, Gogo1994 είπε:

Δέσποινακι μουυυ μπράβο. Τρέχα τώρα αμέσως να κάνεις τη θυσία με πανκεικ παγωτό βαφλα άμα θες σου έχω κ άλλες προτάσεις 

Πήρα υλικά κ ξεκινάω γλυκακι τώρα χαχαχα

Just now, MumMaria είπε:

Μην φοβάσαι,είναι η κόρη σου που θέλει όλο κ περισσότερο αιματακι.αυξανεται η ποσότητα του αιματος που κυκλοφορεί κ το νιώθεις έτσι.κι εγώ το είχα κ το έχω.

Λοιπόν ενώ στον γιο μου δεν το είχα πάθει,τώρα μου έτυχε δύο φορές κ μάλιστα σκαλωσα γιατί λέω το είναι τώρα αυτό;;;μην είναι αμνιακό;;(γνωστή τρελή εγώ) αλλά μετά δια της όσφρησης (σορυ) κατάλαβα ότι μου φύγανε ολίγον τι!!! Με το που γεννησουμε kegel για να επανέλθει!!! οπωσδήποτε!βοηθάει όντως!!

Ανά μπραβο!!!εμένα ο γιατρός μου είπε στον μήνα ξεκινάμε τις ασκήσεις,δεν είναι να το αφησεις:P

Πάντως κ να το βάλεις,πάλι δεν υπάρχει.εμενα τον κολπικό πάντα μου τον έκανε πρώτες εβδομάδες κ είχα κ υπόθετο.

Αααα οκ! Τώρα είδα τι ώρα πήγε.θα είσαι ήδη εκεί.καλο υπέρηχο!!:x

Μπράβο ρε Δέσποινα!!!!γλυκό κ μετά τις ευχές του γιατρού σου!!!σούπερ!!

Λοιπόν σας λέω τιμές από καμπύλη γιατί τις έστειλα στον γιατρό αλλά φαντάζομαι απόγευμα θα μου απαντήσει.

Νηστείας 86

Στην ωρα 147

Στο 2ωρο 133

Καλουτσικες ε;;οριακά σκέφτομαι μην έγινε κάποιο λάθος..

Ναι νομίζω είσαι πολυ καλα μπράβο ρε συ τελικά κάθε εγκυμοσυνη διαφορετική!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως όλα καλά,ευχαριστημένος ο γιατρός,μου λέει βέβαια συνεχίζουμε την διατροφή αλλά που κ που ένα γλυκάκι δεν έγινε κάτι!ουφ!πάει κ αυτό!!!

Για την ουρια την χαμηλή μου είπε ότι είναι από το πολύ νερό κ δεν υπάρχει θέμα.υπερενυδατωση μου είπε.(το γράφω για να ξέρει καμία κοπέλα αν έχει αντίστοιχη χαμηλή τιμουλα)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Τελικά όντως όλα καλά,ευχαριστημένος ο γιατρός,μου λέει βέβαια συνεχίζουμε την διατροφή αλλά που κ που ένα γλυκάκι δεν έγινε κάτι!ουφ!πάει κ αυτό!!!

Για την ουρια την χαμηλή μου είπε ότι είναι από το πολύ νερό κ δεν υπάρχει θέμα.υπερενυδατωση μου είπε.(το γράφω για να ξέρει καμία κοπέλα αν έχει αντίστοιχη χαμηλή τιμουλα)

Μαριααα εεε τέλεια. Άξιζε η αναμονή. Γιουπι θα τρως κ εσύ γλυκάκι. Μπράβο αλήθεια όλα καλά 

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο said:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για την απάντηση! Δεν ξέρω πως είναι το αμνιακό αλλά ξεκάθαρα για ούρα μου φαίνονται!

Μπραβο για τις εξετάσεις σου! Φυσιολογικοτατη η καμπύλη σου, τέλεια κορίτσι μου!!! Γι'αυτό ένιωθες και καλά με τη γλυκόζη.. Δεν σας είχα πει ότι εγώ την είχα κάνει μαζί με τον άντρα μου και ενώ εγώ ήμουνα περδίκι εκείνος κόντευε να καταρρεύσει;; Εεε και τα αποτελέσματα μας έτσι ήταν, εμένα μια χαρά εκείνου άστα! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση.. Τι να πω να δούμε τι θα γίνει αργότερα χαμοοος!! 

Τι σύμπτωση! Μία σοκολατοπιτα μου έφεραν και εμένα σημερα (ολόκληρο ταψί) και θα γίνει κτηνωδία το βράδυ μου φαίνεται!!! 

Σας παρακαλω, δε θα θελα!!! Χαχαχαχα!!! 

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Μην φοβάσαι,είναι η κόρη σου που θέλει όλο κ περισσότερο αιματακι.αυξανεται η ποσότητα του αιματος που κυκλοφορεί κ το νιώθεις έτσι.κι εγώ το είχα κ το έχω.

Λοιπόν ενώ στον γιο μου δεν το είχα πάθει,τώρα μου έτυχε δύο φορές κ μάλιστα σκαλωσα γιατί λέω το είναι τώρα αυτό;;;μην είναι αμνιακό;;(γνωστή τρελή εγώ) αλλά μετά δια της όσφρησης (σορυ) κατάλαβα ότι μου φύγανε ολίγον τι!!! Με το που γεννησουμε kegel για να επανέλθει!!! οπωσδήποτε!βοηθάει όντως!!

Ανά μπραβο!!!εμένα ο γιατρός μου είπε στον μήνα ξεκινάμε τις ασκήσεις,δεν είναι να το αφησεις:P

Πάντως κ να το βάλεις,πάλι δεν υπάρχει.εμενα τον κολπικό πάντα μου τον έκανε πρώτες εβδομάδες κ είχα κ υπόθετο.

Αααα οκ! Τώρα είδα τι ώρα πήγε.θα είσαι ήδη εκεί.καλο υπέρηχο!!:x

Μπράβο ρε Δέσποινα!!!!γλυκό κ μετά τις ευχές του γιατρού σου!!!σούπερ!!

Λοιπόν σας λέω τιμές από καμπύλη γιατί τις έστειλα στον γιατρό αλλά φαντάζομαι απόγευμα θα μου απαντήσει.

Νηστείας 86

Στην ωρα 147

Στο 2ωρο 133

Καλουτσικες ε;;οριακά σκέφτομαι μην έγινε κάποιο λάθος..

Μαριαααα!!!! Τέλεια η καμπύλη σου !!!!!! Μπράβο κορίτσι μου! 

@Depykal κορίτσι μου όλα καλά με το γιατρό σήμερα;

πρίν από 33 λεπτά , Alkyoni είπε:

Τι ομαδάρα είναι αυτή που έχουμε!!! 
Ολογλυκες με ρυθμισμένο ζάχαρο!!! Μπραβο κόρες! 
Αποκοιμήθηκα κ μόλις ξύπνησα. Να δω τώρα πως θα κοιμηθώ το βραδυ

 

 

Δεν πειράζει ξεκουράστηκες κοπέλα μου!!!! Όλο και κάτι θα βρεις να κανεις το βράδυ ;) ίσως σε βοηθήσει και ο σύζυγος.... χιχιχιχιχιχ ή μπορείς να κανεις και τις ντουλάπες !!! :Ρ 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Μαριαααα!!!! Τέλεια η καμπύλη σου !!!!!! Μπράβο κορίτσι μου! 

@Depykal κορίτσι μου όλα καλά με το γιατρό σήμερα;

Δεν πειράζει ξεκουράστηκες κοπέλα μου!!!! Όλο και κάτι θα βρεις να κανεις το βράδυ ;) ίσως σε βοηθήσει και ο σύζυγος.... χιχιχιχιχιχ ή μπορείς να κανεις και τις ντουλάπες !!! :Ρ 

Αυριο εχω γιατρο...τωρα σκεφτομαι τι θελω να τον ρωτησω αν μου πει οτι μπορω να σηκωθω..:)


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Μαριαααα!!!! Τέλεια η καμπύλη σου !!!!!! Μπράβο κορίτσι μου! 

@Depykal κορίτσι μου όλα καλά με το γιατρό σήμερα;

Δεν πειράζει ξεκουράστηκες κοπέλα μου!!!! Όλο και κάτι θα βρεις να κανεις το βράδυ ;) ίσως σε βοηθήσει και ο σύζυγος.... χιχιχιχιχιχ ή μπορείς να κανεις και τις ντουλάπες !!! :Ρ 

Οντως ξεκουράστηκα αγαπημένη μου.  
Εκτος από δικη μου φίλη, τώρα είσαι κ η αγαπημένη του καλού μου με την ιδέα σου! Ασε τις ντουλάπες για άλλη μέρα χχχ

Just now, Depykal said:

Αυριο εχω γιατρο...τωρα σκεφτομαι τι θελω να τον ρωτησω αν μου πει οτι μπορω να σηκωθω..:)

Κρατά σημειώσεις! Εγώ όλο κ ξεχνάω τι θέλω να τον ρωτήσω 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου, μετα απο ενα χρονο δουλειας και μετα απο τη σημερινη μερα που απο τις 9μισι το πρωι ως τωρα δουλευω (με διαλειμμα οσες φορες σας εγραφα και για να χλαπακιασω χιχιχι) τελειωσαμε μολις με μια συναδελφο μου ενα αρθρο μας!!!!! Αν ολα πανε καλα και μας το εγκρινουν θα το δημοσιευσουμε! Ειμαι ενα πτωμα σημερα απο τη μια αλλα απο την αλλη το ευχαριστηθηκα!!! Ειχα τοσο καιρο να ασχοληθω με την ερευνα! Τελικα συνειδητοποιω ποσο μου λειπει η δουλεια μου με τον χαζοιο...Ο μικρουλης χοροπηδαει, αλλα δεν ξερω αν χαιρεται ή αν απλα λεει "οχι αλλα μαθηματικααα"! Θα φανει σε 6-7 χρονακια χιχιχιχιχι! Τωρα ξαπλα και χαλαρωση αν και εχω υπερενταση!

  • Μου αρέσει 8

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...