Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια μολις βγήκαν κ εχω παθει ένα σοκ σάκχαρο εχω 74 κ μετα απο μια ώρα 64..γ αυτό έχει μια βδομαδα π ξεκίνησα κ τρώω γλυκά??? Είναι υπογλυκαιμία?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Despoina Mar said:

Κορίτσια μολις βγήκαν κ εχω παθει ένα σοκ σάκχαρο εχω 74 κ μετα απο μια ώρα 64..γ αυτό έχει μια βδομαδα π ξεκίνησα κ τρώω γλυκά??? Είναι υπογλυκαιμία?? 

Δεσποινακι μου συμφωνα με το χαρτι μου κατω απο 60 εινςι υπογλυκαιμια. Ειναι λιγακι οριακο αλλα παρε τη γιατρο να ρωτησεις. Στις 2, ωρες ποσο ειναι;

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μένα παντρεμένη πια κορίτσια!!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!! Όλα πήγαν κατ' ευχήν και ήταν πολύ όμορφα.... Στην εκκλησία ο μικρός άκουσε την φωνή του μπαμπά του και χοροπήδαγε :) Εσείς τα νέα σας;

  • Μου αρέσει 7

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δεσποινακι μου συμφωνα με το χαρτι μου κατω απο 60 εινςι υπογλυκαιμια. Ειναι λιγακι οριακο αλλα παρε τη γιατρο να ρωτησεις. Στις 2, ωρες ποσο ειναι;

 Δεν εκανα τρίτη μέτρηση εγώ μόνο δυο.. Περιμένω ν μ παρει πισω ο γιατρός τώρα!! 

Just now, MinakiG είπε:

Καλημέρα και μένα παντρεμένη πια κορίτσια!!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!! Όλα πήγαν κατ' ευχήν και ήταν πολύ όμορφα.... Στην εκκλησία ο μικρός άκουσε την φωνή του μπαμπά του και χοροπήδαγε :) Εσείς τα νέα σας;

Να ζήσετε κορίτσι μ παντα ευτυχισμένοι!! :-D

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

 Δεν εκανα τρίτη μέτρηση εγώ μόνο δυο.. Περιμένω ν μ παρει πισω ο γιατρός τώρα!! 

Ναι μην αγχωνεσαι Δεσποινακι μου! Λογικα θα θελει συχνα σνακακια να τρως. Ρυθμιζεται! Θα σου πει ο γιατρος οδηγιες τωρα. Πες μας νεα μολις μιλησετε.

Just now, Depykal said:

Πανετοιμη...παρακαλαω να περασει το σημερα...ευτυχως εχω στις 3 το μεσημερι ραντεβου κ οχι απογευμα..εννοειται θα σας πω τα νεα.. 

Επισης σκεφτομαι επειδη συνηθως την προγεστερονη την βαζω τετοια ωρα αυριο να την αφησω για απογευμα,μην μου κανει κ κανεναν κολπικο υπερηχο κ τρεχει αυτο το πραγμα...δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα..

Κι εγω δεν νομιζω να εχει θεμα η ωρα! Εμενα οταν εβαζα μου ειχε πει πρωι μεσημερι βραδυ αλλα δε μας νοιαζει η ωρα. Ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου θα το δεις!!!!

Just now, MinakiG said:

Καλημέρα και μένα παντρεμένη πια κορίτσια!!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!! Όλα πήγαν κατ' ευχήν και ήταν πολύ όμορφα.... Στην εκκλησία ο μικρός άκουσε την φωνή του μπαμπά του και χοροπήδαγε :) Εσείς τα νέα σας;

Να ζησετε!!!!!!!! Παντα ευτυχισμενοι, με το καλο το παιδακι σας το αθλητικο και να γιορταζετε του χρονου ολοι μαζι την πρωτη επετειο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Ναι μην αγχωνεσαι Δεσποινακι μου! Λογικα θα θελει συχνα σνακακια να τρως. Ρυθμιζεται! Θα σου πει ο γιατρος οδηγιες τωρα. Πες μας νεα μολις μιλησετε.

Κι εγω δεν νομιζω να εχει θεμα η ωρα! Εμενα οταν εβαζα μου ειχε πει πρωι μεσημερι βραδυ αλλα δε μας νοιαζει η ωρα. Ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου θα το δεις!!!!

Να ζησετε!!!!!!!! Παντα ευτυχισμενοι, με το καλο το παιδακι σας το αθλητικο και να γιορταζετε του χρονου ολοι μαζι την πρωτη επετειο!!!

Ναιιι έχεις δίκιο μ είπε ότι είναι μια χαρά κ οτι το αυξημένο πειραζει όχι τ χαμηλό.. Μ λέει φάε ρε παιδι μ μια σοκολατόπιτα τώρα χαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Ναιιι έχεις δίκιο μ είπε ότι είναι μια χαρά κ οτι το αυξημένο πειραζει όχι τ χαμηλό.. Μ λέει φάε ρε παιδι μ μια σοκολατόπιτα τώρα χαχα 

Χαχχααχαχαχα!!! Δεσποινακι κανε τη θυσια και φαε ενα παγωτακι. Αχ θα ζεις ενα δραμα τωρα αλλα κουραγιο θα αντεξεις!!!!

Βασικα μη μενεις με αδειο στομαχι οσο μπορεις για να μην πεσει πολυ χαμηλα. Παει και αυτο τωρα!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναιιι έχεις δίκιο μ είπε ότι είναι μια χαρά κ οτι το αυξημένο πειραζει όχι τ χαμηλό.. Μ λέει φάε ρε παιδι μ μια σοκολατόπιτα τώρα χαχα 

Θέλω και εγώ τέτοια καμπύλη χιχιχιχιχιχιχ

  • Χαχα 7

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναιιι έχεις δίκιο μ είπε ότι είναι μια χαρά κ οτι το αυξημένο πειραζει όχι τ χαμηλό.. Μ λέει φάε ρε παιδι μ μια σοκολατόπιτα τώρα χαχα 

Δέσποινακι μουυυ μπράβο. Τρέχα τώρα αμέσως να κάνεις τη θυσία με πανκεικ παγωτό βαφλα άμα θες σου έχω κ άλλες προτάσεις 

  • Χαχα 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

Καλημέρα και μένα παντρεμένη πια κορίτσια!!!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!! Όλα πήγαν κατ' ευχήν και ήταν πολύ όμορφα.... Στην εκκλησία ο μικρός άκουσε την φωνή του μπαμπά του και χοροπήδαγε :) Εσείς τα νέα σας;

Να ζήσετε κορίτσι μου, κάθε ευτυχία και σε λίγο αγκαλιά με το μπεμπακι σας!!! :wub:

Just now, Υβόννη είπε:

Εγω κοριτσακι μου! Το τσεκαρα κι εγω και η γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη. Σκεψου μια μερα ειχα 96 παλμους σε κατασταση ηρεμιας. Ειναι λεει συνηθισμενο συμπτωμα και συμβαινει επεθδη το αιμα τωρα ειναι σε πολυ μεγαλυτερη ποσοτητα. Μην ανησυχεις καθολου! Εννοειται ρωτας κι εσυ το γιατρο αλλα ειναι πολυ συνηθισμενο απ'οσο διαβασα μετα κι εγω (οχι που δε θ ατο εψαχνα και μονο μου χαχα).

@Φραουλίνομου δεν το εχω παθει ακομη αλλα νομιζω και αυτο ειναι στανταρ. Τη μικρη τη νιωθεις να σε χτυπαει χαμηλα; Μηπως εχει τα ποδαρακια της στην κυστη και κλωτσαει εκει; Γιατι κι εμενα οριακα ειναι ωρες ωρες να μου φυγουν λιγο οταν με κλωτσαει χαμηλα.

Καμιά φορά με χτυπάει και χαμηλά και μου ερχεται να πάω τουαλέτα αλλά δεν συμβαίνει απαραίτητα όταν νιώθω να μου φεύγουν.. Αυτό συμβαίνει στο άσχετο ενώ πχ περπατάω ή οτιδήποτε αρκεί να είμαι όρθια.. 

Just now, Geo81 είπε:

Αμα φταρνιστώ φραουλινο αστα να πανεεεε... είναι σύνηθες στις εβδομάδες μας η ψιλό ακράτεια Γιατί τώρα εκκρίνεται η ριλαξίνη στον οργανισμό μας και μας προετοιμάζει για τον τοκετό ... και που να δεις μετά τη γέννα... 

δυστυχως εγώ τώρα με Τρίτη γεννα δεν ξέρω τι θα γίνει :( στο εξάμηνο μετά τη γεννα του γιου μου έκανα ασκήσεις kegel για να επανέλθει το μυικό σύστημα 

Το θέμα είναι ότι εμένα δεν μου συμβαίνει όπως λες όταν φτερνιζομαι ούτε όταν βήχω που λένε ή γελάω δυνατά κλπ γίνεται ενώ είμαι χαλαρή ρε γαμωτο και ανησυχώ.. Θα μιλήσω και με το γιατρό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geo81 είπε:

Κορίτσια είναι τρεις μέρες τώρα που μετά το φαγητό με πιάνει ταχυκαρδία κ αρρυθμία μαζί να το πω ... τη μια χτυπάει πολύ δυνατά και γρήγορα και μετά πάει κάπως αργά ... δεν ξερω πως αλλιώς να το πω , πρόσφατα έκανα ντόπλερ καρδιάς μαζί με έναν υπέρηχο στήθους γιατί μου το είχε ζητήσει ο γιατρός μου & δεν βρέθηκε κάτι, έχει καμία άλλη τέτοιο σύμπτωμα ;

Μην φοβάσαι,είναι η κόρη σου που θέλει όλο κ περισσότερο αιματακι.αυξανεται η ποσότητα του αιματος που κυκλοφορεί κ το νιώθεις έτσι.κι εγώ το είχα κ το έχω.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Εγώ ακριβώς το ίδιο! Εδώ και δύο τρεις μέρες μόλις ξαπλώνω λιγο καναπέ να χαλαρώσω νιώθω την καρδιά μου ακριβώς όπως λες και παίρνω βαθιά ανάσα και μετά από λίγο περνάει! Επίσης νιώθω τους παλμούς μου σε όλο μου το σώμα καμιά φορά ακόμα και στα δάχτυλα των ποδιών κυρίως όταν ηρεμώ.. Δεν ξέρω τι γίνεται μήπως είναι επειδή αυξάνεται σε ποσότητα το αίμα μας και επηρεάζεται η κυκλοφορία;; 

Λοιπόν εγώ εδώ και λίγες μέρες κορίτσια παθαίνω και το άλλο.. Όταν είμαι όρθια νιώθω καμια φορά να μου φεύγουν τσισα.. συγνώμη :oops: Το παθαίνει αυτό καμιά σας; Βρέχεται λίγο το εσώρουχο, όχι σε σημείο να φανεί και στο ρούχο, λίγο αλλά νιώθω άβολα!! 

Λοιπόν ενώ στον γιο μου δεν το είχα πάθει,τώρα μου έτυχε δύο φορές κ μάλιστα σκαλωσα γιατί λέω το είναι τώρα αυτό;;;μην είναι αμνιακό;;(γνωστή τρελή εγώ) αλλά μετά δια της όσφρησης (σορυ) κατάλαβα ότι μου φύγανε ολίγον τι!!! Με το που γεννησουμε kegel για να επανέλθει!!! οπωσδήποτε!βοηθάει όντως!!

Just now, Geo81 είπε:

Αμα φταρνιστώ φραουλινο αστα να πανεεεε... είναι σύνηθες στις εβδομάδες μας η ψιλό ακράτεια Γιατί τώρα εκκρίνεται η ριλαξίνη στον οργανισμό μας και μας προετοιμάζει για τον τοκετό ... και που να δεις μετά τη γέννα... 

δυστυχως εγώ τώρα με Τρίτη γεννα δεν ξέρω τι θα γίνει :( στο εξάμηνο μετά τη γεννα του γιου μου έκανα ασκήσεις kegel για να επανέλθει το μυικό σύστημα 

Ανά μπραβο!!!εμένα ο γιατρός μου είπε στον μήνα ξεκινάμε τις ασκήσεις,δεν είναι να το αφησεις:P

Just now, Depykal είπε:

Πανετοιμη...παρακαλαω να περασει το σημερα...ευτυχως εχω στις 3 το μεσημερι ραντεβου κ οχι απογευμα..εννοειται θα σας πω τα νεα.. 

Επισης σκεφτομαι επειδη συνηθως την προγεστερονη την βαζω τετοια ωρα αυριο να την αφησω για απογευμα,μην μου κανει κ κανεναν κολπικο υπερηχο κ τρεχει αυτο το πραγμα...δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα..

Πάντως κ να το βάλεις,πάλι δεν υπάρχει.εμενα τον κολπικό πάντα μου τον έκανε πρώτες εβδομάδες κ είχα κ υπόθετο.

Αααα οκ! Τώρα είδα τι ώρα πήγε.θα είσαι ήδη εκεί.καλο υπέρηχο!!:x

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναιιι έχεις δίκιο μ είπε ότι είναι μια χαρά κ οτι το αυξημένο πειραζει όχι τ χαμηλό.. Μ λέει φάε ρε παιδι μ μια σοκολατόπιτα τώρα χαχα 

Μπράβο ρε Δέσποινα!!!!γλυκό κ μετά τις ευχές του γιατρού σου!!!σούπερ!!

Λοιπόν σας λέω τιμές από καμπύλη γιατί τις έστειλα στον γιατρό αλλά φαντάζομαι απόγευμα θα μου απαντήσει.

Νηστείας 86

Στην ωρα 147

Στο 2ωρο 133

Καλουτσικες ε;;οριακά σκέφτομαι μην έγινε κάποιο λάθος..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Μην φοβάσαι,είναι η κόρη σου που θέλει όλο κ περισσότερο αιματακι.αυξανεται η ποσότητα του αιματος που κυκλοφορεί κ το νιώθεις έτσι.κι εγώ το είχα κ το έχω.

Λοιπόν ενώ στον γιο μου δεν το είχα πάθει,τώρα μου έτυχε δύο φορές κ μάλιστα σκαλωσα γιατί λέω το είναι τώρα αυτό;;;μην είναι αμνιακό;;(γνωστή τρελή εγώ) αλλά μετά δια της όσφρησης (σορυ) κατάλαβα ότι μου φύγανε ολίγον τι!!! Με το που γεννησουμε kegel για να επανέλθει!!! οπωσδήποτε!βοηθάει όντως!!

Ανά μπραβο!!!εμένα ο γιατρός μου είπε στον μήνα ξεκινάμε τις ασκήσεις,δεν είναι να το αφησεις:P

Πάντως κ να το βάλεις,πάλι δεν υπάρχει.εμενα τον κολπικό πάντα μου τον έκανε πρώτες εβδομάδες κ είχα κ υπόθετο.

Αααα οκ! Τώρα είδα τι ώρα πήγε.θα είσαι ήδη εκεί.καλο υπέρηχο!!:x

Μπράβο ρε Δέσποινα!!!!γλυκό κ μετά τις ευχές του γιατρού σου!!!σούπερ!!

Λοιπόν σας λέω τιμές από καμπύλη γιατί τις έστειλα στον γιατρό αλλά φαντάζομαι απόγευμα θα μου απαντήσει.

Νηστείας 86

Στην ωρα 147

Στο 2ωρο 133

Καλουτσικες ε;;οριακά σκέφτομαι μην έγινε κάποιο λάθος..

Μαρακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!! Καλε τι τελεια καμπυλη ειναι αυτη!!!! Να σου πω ειχα ενα προαισθημα οπως σου ειχα πει οτι δε θα εχεις θεμα αυτη τη φορα!!!!! Δεν ειναι καμια τιμη οριακη! Μα σου αξιζε να μην παιδευτεις και με αυτο τωρα!!!!!! Αχ πολυ χαρηκα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μαρακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!! Καλε τι τελεια καμπυλη ειναι αυτη!!!! Να σου πω ειχα ενα προαισθημα οπως σου ειχα πει οτι δε θα εχεις θεμα αυτη τη φορα!!!!! Δεν ειναι καμια τιμη οριακη! Μα σου αξιζε να μην παιδευτεις και με αυτο τωρα!!!!!! Αχ πολυ χαρηκα!!!!

Λες καλή είναι ε;;;δυσκολεύομαι να στο πιστέψω καλέ!χααχαχααχα

Αααα!επίσης η ουρία μου βγήκε χαμηλή..ξέρεις τι μπορεί να είναι αυτό;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Λες καλή είναι ε;;;δυσκολεύομαι να στο πιστέψω καλέ!χααχαχααχα

Αααα!επίσης η ουρία μου βγήκε χαμηλή..ξέρεις τι μπορεί να είναι αυτό;;

Μια χαρα ειναι Μαρακι μου! Καμια τιμη δεν ειναι οριακη! Νομιζω μια χαρα θα μπορεις να τρως χωρις μετρηματα πλεον! Ειδες και χτες που δε ζαλιστηκες ενω περισυ σε πειραξε; Το ψιλιαστηκα οτι θα ειναι οκ αυτη τη φορα!! Μια χαρα ειναι η καμπυλη μας γιουπιιιιιιιιιιιι!!! Θα σου πει και ο γιατρος εννοειται μην κανω την ειδικο, αλλα συμφωνα με τα ορια εισαι μια χαρα!

Ουρια δεν εχω ιδεα τι ειναι...


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Υβόννη είπε:

Καλημερα Φραουλινο μας! Ναι καλα θα κανεις να επαναλαβεις για να εισαι σιγουρη! Αν θες βεβαια εχω μηχανακι να σε μετρησω χαχαχαχα!!! Να σε ρωτησω, το τελειο βιβλιο που μας ειπες χτες ειναι ξενο; Αν ναι, μπορεις να στειλεις τιτλο πρωτοτυπου αν δε σε βαζω στον κοπο; Γιατι εδω να βρω ελληνικο βιβλιο πολυ χλωμο!!! Εχεις δικιο οτι καλυτερα να διαβασουμε ενα βιβλιο παρα ιντερνετ. Μια πληροφορια θες με 100 καρδιακα βγαινεις με οσα διαβαζεις!!!!!!

Καλημερα ερωτευμενα πιτσουνακια!! Μα λεμε κι εμεις πού χαθηκε χτες το κοριτσι; Πόσος ερωτας πια; Κοριτσακι μου πολυ χαρηκα που περασατε τελεια και καλα κανεις και κλαις, αρκει να ειναι δακρυα συγκινησης οπως τα χτεσινα!!!!!!!! Παντα ετσι να ειστε μεχρι τα βαθεια σας γεραματα ευχομαι!!!!!! Αχ ξεκινησε απο τωρα ε; Εχω εκδικηση για την εφηβεια ομως! Ηλεκτρικη σκουπα Σαββατο 8 το πρωι! Το εκανε η μαμα μου αλλα ισως επαιρνε το αιμα της πισω για τα κλωτσιδια μου χιχιχιχιχιχ! Πολυ χαιρομαι που ξυπνας ομως τοσο γλυκα απο το γιοκα σου!! Ο μπαμπας διπλα να υποθεσω ροχαλιζε;

Αλκυονη μας καλημερα!!!!! Ελπιζω να εισαι χαλαρα στη δουλεια και να μη σε τρεχουν αλλιως θα ερθουμε ολες εκει με τις ορμονες μας και θα σου πω για ποτε θα παρεις αδειουλα χιχιχχιχι! Καλη δυναμη κοριτσακι μου!

Ελπιζω να ειναι τελεια η καμπυλη σου και το δωρακι αν ειναι κανενα παγωτακι! Χιχιχιχιχιχιχι!

Απειρα φιλακια και καλη επιστροφη το απογευμα σπιτακι σου!

Εννοείται ότι ροχαλίζε! Αχχ σ ευχαριστούμε πολυυυυ!! Έτσι ήταν και το θέμα του πάρτυ forever το ονόμασα!! :) το εύχομαι σε όλες μας!!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...