Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας παρακολουθώ απο την αρχή κ είναι σαν να σας ξέρω από τότε. Πρωτη φορα συμμετέχω σε κατι τέτοιο, ο λόγος που το καθυστερησα, οι λόγοι μάλλον αρκετοί, απλα καθε φορα έλεγα να περάσει η αυχενικη κ μετά, να περάσει η β επιπέδου κ μετά, γιατι φοβόμουν, φοβόμουν μη δεν πάει κατι καλά επειδη ισως κι εγω η ιδια δυσκολευομουν να πιστεψω στο ιδιο μου το θαύμα!! Θα σας τα πω οσο πιο γρήγορα γινεται για να εχεται μια εικόνα κ για μένα. Λοιπον μετα απο ενα εξωμητριο και μια ανεμβρυικη κύηση στα 42 μου πλεον μένω εγκυος εκει που δεν το περιμένω κ κάθε φορά με το άγχος να πανε ολα καλα, απο το να είναι μεσα στο σάκο, να ακουσω καρδούλα, να εχω καλη αυχενικη χωρις να χρειαστει αμνιοπαρακεντηση. Εχω τη μαμα μου με άνοια τα τελευταία 3 Χρόνια κ πριν ενα μηνα κ κάτι τρεχαμε νοσοκομεία για το αναπνευστικό της γιατι εκανε κ οξυγονοθεραπεια στο σπιτι, εγω μπενοβγαινα στο νοσοκομείο κ ολοι μου φωναζαν εξαιτίας της καταστασης μου δεν πτοηθηκα ομως μανα ειναι μονο μια. Πριν ενα μηνα ακριβώς την εχασα, ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστεψω, νομιζω πως ειναι καπου αλλου.....δεν προλαβε να δει τον εγγονο της, το ηξερε ομως κ παρολη την ανοια το θυμταν, συναισθηματικη μνήμη, ο αντρας μου κ φυσικα το παιδι μου δινουν δυναμη οταν λυγιζω. Με τα πολλά φτανω κ στη β επιπεδου, οπου ολα καλα με το παιδί με μενα ομως οχι, με εναν τραχηλο 15mm, μου κανει καρδιοτοκογραφημα η γθατρος να δει αν κανω συσπασεις, δεν κάνω, καλλιέργεια κολπικου πεντακάθαρη. Πόρισμα το επαθα στην κηδεια απο τη στεναχωρια εκανα τοτε συσπασεις κ δεν το καταλαβα. Τωρα ξάπλα κ προγεστερόνη, για ράψιμο αφου δεν εκανα συσπάσεις κ λόγω προχωρημενης εβδομαδας το αποφύγαμε, μπορει να μη γλυτωσουμε να ειναι προωρακη θα δειξει, αρχικα ειχα πητ 19/11. Πραγματικα να μη δωσει ο Θεος οσα ο άνθρωπος μπορει να αντέξει! Κι απο την αλλη πόση δυναμη μας δίνει βρε κορίτσια. Καλα αποτελεσματα σε ολες κ με τη βοηθεια του Θεού ολα καλα θα πανε. Σορυ για το υπερδιπλο σεντονι.

 

 

Γεια σου κοπελα μου,

Ποσων εβδομαδων εισαι;

Παντως να ξερεις μετα τις 30 εβδομαδες δε διατρεχει κανενα κινδυνο το παιδακι σου και να γεννηθει!

Και εμενα η πρωτη μου γεννα ηταν προωρη.

Αλλα ολα καλα πηγαν.

Κανε υπομονη και ξεκουρασου!

Ο θεος να μας δινει δυναμη να αντιμετωπιζουμε ολες τις δυσκολιες.

  • Μου αρέσει 5

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας παρακολουθώ απο την αρχή κ είναι σαν να σας ξέρω από τότε. Πρωτη φορα συμμετέχω σε κατι τέτοιο, ο λόγος που το καθυστερησα, οι λόγοι μάλλον αρκετοί, απλα καθε φορα έλεγα να περάσει η αυχενικη κ μετά, να περάσει η β επιπέδου κ μετά, γιατι φοβόμουν, φοβόμουν μη δεν πάει κατι καλά επειδη ισως κι εγω η ιδια δυσκολευομουν να πιστεψω στο ιδιο μου το θαύμα!! Θα σας τα πω οσο πιο γρήγορα γινεται για να εχεται μια εικόνα κ για μένα. Λοιπον μετα απο ενα εξωμητριο και μια ανεμβρυικη κύηση στα 42 μου πλεον μένω εγκυος εκει που δεν το περιμένω κ κάθε φορά με το άγχος να πανε ολα καλα, απο το να είναι μεσα στο σάκο, να ακουσω καρδούλα, να εχω καλη αυχενικη χωρις να χρειαστει αμνιοπαρακεντηση. Εχω τη μαμα μου με άνοια τα τελευταία 3 Χρόνια κ πριν ενα μηνα κ κάτι τρεχαμε νοσοκομεία για το αναπνευστικό της γιατι εκανε κ οξυγονοθεραπεια στο σπιτι, εγω μπενοβγαινα στο νοσοκομείο κ ολοι μου φωναζαν εξαιτίας της καταστασης μου δεν πτοηθηκα ομως μανα ειναι μονο μια. Πριν ενα μηνα ακριβώς την εχασα, ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστεψω, νομιζω πως ειναι καπου αλλου.....δεν προλαβε να δει τον εγγονο της, το ηξερε ομως κ παρολη την ανοια το θυμταν, συναισθηματικη μνήμη, ο αντρας μου κ φυσικα το παιδι μου δινουν δυναμη οταν λυγιζω. Με τα πολλά φτανω κ στη β επιπεδου, οπου ολα καλα με το παιδί με μενα ομως οχι, με εναν τραχηλο 15mm, μου κανει καρδιοτοκογραφημα η γθατρος να δει αν κανω συσπασεις, δεν κάνω, καλλιέργεια κολπικου πεντακάθαρη. Πόρισμα το επαθα στην κηδεια απο τη στεναχωρια εκανα τοτε συσπασεις κ δεν το καταλαβα. Τωρα ξάπλα κ προγεστερόνη, για ράψιμο αφου δεν εκανα συσπάσεις κ λόγω προχωρημενης εβδομαδας το αποφύγαμε, μπορει να μη γλυτωσουμε να ειναι προωρακη θα δειξει, αρχικα ειχα πητ 19/11. Πραγματικα να μη δωσει ο Θεος οσα ο άνθρωπος μπορει να αντέξει! Κι απο την αλλη πόση δυναμη μας δίνει βρε κορίτσια. Καλα αποτελεσματα σε ολες κ με τη βοηθεια του Θεού ολα καλα θα πανε. Σορυ για το υπερδιπλο σεντονι.

 

 

Κοπέλα μου γλυκιά!δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω,καταρχάς συλλυπητήρια για την μανούλα σου.καλα.εκανες κ έτρεχε γιατί όπως είπες μάνα είναι μόνο μια κ αν δεν το έκανες,δεν θα ένιωθες καλά.. το καταλαβαίνω απόλυτα.τωρα για τον τράχηλο κ την στεναχώρια,ειναι κάτι που δεν μπορουσες να ελέγξεις οπότε με ξεκούραση,προγεστερόνη κ τις οδηγίες του γιατρού πιστεύω ότι θα τα καταφέρετε εσύ κ το παιδάκι σου.για όλες τις παρελθοντικές ατυχίες,όλες λίγο πολύ έχουμε ένα ιστορικό,να σκέφτεσαι από δω κ περα μόνο θετικά,πέρασες πολλά,αλλά το μωράκι σου είναι εδώ κ σε λίγο καιρό θα το έχεις αγκαλια.θα δεις τότε ότι μόνο αυτό μετράει.σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!κ καλώς ήρθες!!:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Αχ κοριτσι μου συλληπητηρια για τη μανουλα σου...σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα απο δω κ περα με το μωρακι σου...

Σ Ευχαριστώ κι εσυ καλά αποτελεσματα να έχεις αύριο απο τις εξετάσεις σου

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα! Ελπιζω οσα κοριτσια στο παρεακι μας χτες ηταν ασχημα, σημερα με τη νεα μερα να εχουν λιγο μειωθει οι ανησυχιες. Ειστε ολες στην προσευχη μου και ευχομαι οπως εχει ξαναγινει στην ομαδαρα μας, ολα τα συννεφιασμενα προσωπακια συντομα να εχουν ενα μεγαλο χαμογελο ανακουφισης! Ολα θα πανε καλα! @Athina28ευχομαι ο μπαμπας σου να γινει συντομα καλα και ολο αυτο να το αφησεις πισω σου. Να πανε ολα καλα με τη β'επιπεδου. @Evitheodorou καλα αποτελεσματα γλυκια μου Ευουλα με την καμπυλη σου!

Κοριτσια μου ειδα το Ραφαηλακο μας σημερα! Ολα ειναι καλα, ειναι 1.028kg (πηγαμε κιλοοοοοο), εχει οβαλ προσωπο σαν τη μαμα του και ειναι μικροσωμο μωρακι ειπε η γιατρος (αυτο δε το πηρε απο τη μαμα του)! Ησυχουλης οπως παντα, ειχε λοξυγγα και κουνιοταν η κοιλιτσα!! Μας κοιταξε καποια στιγμη και κουνουσε τα χειλακια του και ειπε η γιατρος οτι μου στελνει φιλια! Και εγω νααααααα τα εβαλα τα κλαματα!! Ρεζιλι παλι χαχα! Εγω κοριτσια μοθ ειμαι +5.2 κιλα, πιεση λιγο χαμηλη οπως παντα, σιδηρο μια χαρα και μου ειπε να τρωω λιγο περισσοτερους ξηρους καρπους μηπως το μωρακι θελει εξτρα υδατανθρακες. Αν και στην οικογενεια ολοι ημασταν μικροσωμα μωρακια οποτε γι αυτο και το αγορακι μας (της το ειπα και συμφωνησε), αλλα οκ θα κανω οτι ειπε μηπως παρει λιγο μποι χιχι!

  • Μου αρέσει 8

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σου κοπελα μου,

Ποσων εβδομαδων εισαι;

Παντως να ξερεις μετα τις 30 εβδομαδες δε διατρεχει κανενα κινδυνο το παιδακι σου και να γεννηθει!

Και εμενα η πρωτη μου γεννα ηταν προωρη.

Αλλα ολα καλα πηγαν.

Κανε υπομονη και ξεκουρασου!

Ο θεος να μας δινει δυναμη να αντιμετωπιζουμε ολες τις δυσκολιες.

25  μετα της15 Αυγούστου μπαίνω στον 7 πρωτα ο Θεός

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου γλυκιά!δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω,καταρχάς συλλυπητήρια για την μανούλα σου.καλα.εκανες κ έτρεχε γιατί όπως είπες μάνα είναι μόνο μια κ αν δεν το έκανες,δεν θα ένιωθες καλά.. το καταλαβαίνω απόλυτα.τωρα για τον τράχηλο κ την στεναχώρια,ειναι κάτι που δεν μπορουσες να ελέγξεις οπότε με ξεκούραση,προγεστερόνη κ τις οδηγίες του γιατρού πιστεύω ότι θα τα καταφέρετε εσύ κ το παιδάκι σου.για όλες τις παρελθοντικές ατυχίες,όλες λίγο πολύ έχουμε ένα ιστορικό,να σκέφτεσαι από δω κ περα μόνο θετικά,πέρασες πολλά,αλλά το μωράκι σου είναι εδώ κ σε λίγο καιρό θα το έχεις αγκαλια.θα δεις τότε ότι μόνο αυτό μετράει.σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!κ καλώς ήρθες!!:x

 Ευχαριστώ κορίτσι μου, να χαίρεσαι κι εσυ τον Βασιλάκη σου, με το καλο η τσουπρα σου, κ περαστικά για τη γιαγιά σου, εύχομαι να ειναι καλύτερα τώρα

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marilou77 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας παρακολουθώ απο την αρχή κ είναι σαν να σας ξέρω από τότε. Πρωτη φορα συμμετέχω σε κατι τέτοιο, ο λόγος που το καθυστερησα, οι λόγοι μάλλον αρκετοί, απλα καθε φορα έλεγα να περάσει η αυχενικη κ μετά, να περάσει η β επιπέδου κ μετά, γιατι φοβόμουν, φοβόμουν μη δεν πάει κατι καλά επειδη ισως κι εγω η ιδια δυσκολευομουν να πιστεψω στο ιδιο μου το θαύμα!! Θα σας τα πω οσο πιο γρήγορα γινεται για να εχεται μια εικόνα κ για μένα. Λοιπον μετα απο ενα εξωμητριο και μια ανεμβρυικη κύηση στα 42 μου πλεον μένω εγκυος εκει που δεν το περιμένω κ κάθε φορά με το άγχος να πανε ολα καλα, απο το να είναι μεσα στο σάκο, να ακουσω καρδούλα, να εχω καλη αυχενικη χωρις να χρειαστει αμνιοπαρακεντηση. Εχω τη μαμα μου με άνοια τα τελευταία 3 Χρόνια κ πριν ενα μηνα κ κάτι τρεχαμε νοσοκομεία για το αναπνευστικό της γιατι εκανε κ οξυγονοθεραπεια στο σπιτι, εγω μπενοβγαινα στο νοσοκομείο κ ολοι μου φωναζαν εξαιτίας της καταστασης μου δεν πτοηθηκα ομως μανα ειναι μονο μια. Πριν ενα μηνα ακριβώς την εχασα, ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστεψω, νομιζω πως ειναι καπου αλλου.....δεν προλαβε να δει τον εγγονο της, το ηξερε ομως κ παρολη την ανοια το θυμταν, συναισθηματικη μνήμη, ο αντρας μου κ φυσικα το παιδι μου δινουν δυναμη οταν λυγιζω. Με τα πολλά φτανω κ στη β επιπεδου, οπου ολα καλα με το παιδί με μενα ομως οχι, με εναν τραχηλο 15mm, μου κανει καρδιοτοκογραφημα η γθατρος να δει αν κανω συσπασεις, δεν κάνω, καλλιέργεια κολπικου πεντακάθαρη. Πόρισμα το επαθα στην κηδεια απο τη στεναχωρια εκανα τοτε συσπασεις κ δεν το καταλαβα. Τωρα ξάπλα κ προγεστερόνη, για ράψιμο αφου δεν εκανα συσπάσεις κ λόγω προχωρημενης εβδομαδας το αποφύγαμε, μπορει να μη γλυτωσουμε να ειναι προωρακη θα δειξει, αρχικα ειχα πητ 19/11. Πραγματικα να μη δωσει ο Θεος οσα ο άνθρωπος μπορει να αντέξει! Κι απο την αλλη πόση δυναμη μας δίνει βρε κορίτσια. Καλα αποτελεσματα σε ολες κ με τη βοηθεια του Θεού ολα καλα θα πανε. Σορυ για το υπερδιπλο σεντονι.

 

 

Κοριτσι μου ομορφο καλωσηρθες στην παρεα μας! Καταρχην συγχαρητηρια για το θαυματακι που εχςι στην κοιλιτσα σου! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να παρεις στην αγκαλιτσα σου το αγορακι σου!

Δεν εχω λογια να πω για την απωλεια σου...Να ξερεις ομως οτι η μανουλα σου ειναι ψηλα εκει και θα σας προσεχει! Θα εχετε δυο αγγελικα ματακια διπλα σας! Να εχεις δυναμη και πιστη και ολα θα πανε καλα το πιστευω!!!! Το πενθος γενικα θελει χρονο να κανει τον κυκλο του, αλλα εχεις ενα πολυ σημαντικο λογο πλεον να ελπιζεις! Το μωρακι σου!

3 hours ago, Depykal said:

Καλημερα κοριτσια μου...καλες εξετασεις κ υπερηχους σε ολες...κ εγω σημερα εκανα εξετασεις αιματος κ ουρων κ αυριο θα παρω τα αποτελεσματα...

Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου! Να ειναι ολα τελεια ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα! Ελπιζω οσα κοριτσια στο παρεακι μας χτες ηταν ασχημα, σημερα με τη νεα μερα να εχουν λιγο μειωθει οι ανησυχιες. Ειστε ολες στην προσευχη μου και ευχομαι οπως εχει ξαναγινει στην ομαδαρα μας, ολα τα συννεφιασμενα προσωπακια συντομα να εχουν ενα μεγαλο χαμογελο ανακουφισης! Ολα θα πανε καλα! @Athina28ευχομαι ο μπαμπας σου να γινει συντομα καλα και ολο αυτο να το αφησεις πισω σου. Να πανε ολα καλα με τη β'επιπεδου. @Evitheodorou καλα αποτελεσματα γλυκια μου Ευουλα με την καμπυλη σου!

Κοριτσια μου ειδα το Ραφαηλακο μας σημερα! Ολα ειναι καλα, ειναι 1.028kg (πηγαμε κιλοοοοοο), εχει οβαλ προσωπο σαν τη μαμα του και ειναι μικροσωμο μωρακι ειπε η γιατρος (αυτο δε το πηρε απο τη μαμα του)! Ησυχουλης οπως παντα, ειχε λοξυγγα και κουνιοταν η κοιλιτσα!! Μας κοιταξε καποια στιγμη και κουνουσε τα χειλακια του και ειπε η γιατρος οτι μου στελνει φιλια! Και εγω νααααααα τα εβαλα τα κλαματα!! Ρεζιλι παλι χαχα! Εγω κοριτσια μοθ ειμαι +5.2 κιλα, πιεση λιγο χαμηλη οπως παντα, σιδηρο μια χαρα και μου ειπε να τρωω λιγο περισσοτερους ξηρους καρπους μηπως το μωρακι θελει εξτρα υδατανθρακες. Αν και στην οικογενεια ολοι ημασταν μικροσωμα μωρακια οποτε γι αυτο και το αγορακι μας (της το ειπα και συμφωνησε), αλλα οκ θα κανω οτι ειπε μηπως παρει λιγο μποι χιχι!

Αχ μωρε η ψυχουλα τι ωραια που θα ηταν οταν τον ειδες...εγω εχω β επιπεδου την αλλη βδομαδα κ ανυπομονω να τον δω...5,2 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη;;;


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου ομορφο καλωσηρθες στην παρεα μας! Καταρχην συγχαρητηρια για το θαυματακι που εχςι στην κοιλιτσα σου! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να παρεις στην αγκαλιτσα σου το αγορακι σου!

Δεν εχω λογια να πω για την απωλεια σου...Να ξερεις ομως οτι η μανουλα σου ειναι ψηλα εκει και θα σας προσεχει! Θα εχετε δυο αγγελικα ματακια διπλα σας! Να εχεις δυναμη και πιστη και ολα θα πανε καλα το πιστευω!!!! Το πενθος γενικα θελει χρονο να κανει τον κυκλο του, αλλα εχεις ενα πολυ σημαντικο λογο πλεον να ελπιζεις! Το μωρακι σου!

Ειρήνη μου, εχεις απόλυτα δίκιο οτι δυναμη αντλώ την αντλώ απο το μικρο μου πλασματακι!!!!! Οπως κ όλες μας πιστευω! Συγχαρητήρια για τον Ραφαηλακο σου κ για το κιλο που πήρε και που πάνε ολα υπεροχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Αχ μωρε η ψυχουλα τι ωραια που θα ηταν οταν τον ειδες...εγω εχω β επιπεδου την αλλη βδομαδα κ ανυπομονω να τον δω...5,2 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη;;;

Ειχαμε 2 μηνες κοντα να κανουμε υπερηχο (Απο τη β΄επιπεδου) και χαρηκα ναι! Καλη εποτυιχα την αλλη βδομαδα!!!!! Λιγο εμεινε κοριτσακι μου.

Κοριτσι μου ναι αλλα σκεψου οτι το πρωτο τετραμηνο εκανα εμετους απειρους, οποτε ειχα χασει βαρος. Συν οτι ξεκινησα με πολλα κιλα την εγκυμοσυνη. Ειναι και μικρη η κοιλιτσα μου. Το σημαντικο ειναι να τρωμε καλα και απο ολες τις ομαδες τροφων.  Αν ξεκινας πολλα κιλα εχεις αλλο περιθωριο να παρεις απ'οτι αν δεν ειχες πολλα.

Just now, Marilou77 said:

Ειρήνη μου, εχεις απόλυτα δίκιο οτι δυναμη αντλώ την αντλώ απο το μικρο μου πλασματακι!!!!! Οπως κ όλες μας πιστευω! Συγχαρητήρια για τον Ραφαηλακο σου κ για το κιλο που πήρε και που πάνε ολα υπεροχα!!!

Κι εσυ κοριτσι μου ειναι λογικο να εχεις πανω και κατω...Δυστυχως δεν διαλεγουμε εμεις οσα τυχαινουν αλλα με πιστη και υπομονη θα πανε ολα καλα! Κοιτα να ξεκουραστεις τωρα γιατι βλεπεις μετα απο τις μανουλες εδω τι κυνηγητο εχεις να ριξεις χιχιχιχι! Να μπαινεις να μας γραφεις, ειμαστε εδω για σενα! Και αν πεφτεις καμια φορα, ειμαστε εμεις πια κι εμεις εδω να σε σηκωνουμε! Αχνοφαινεται και ο εβδομος μηνας με το καλο! Βημα βημα και θα πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπέραααααα Κορίτσια μου!Ξερω χάθηκα αρκετές μέρες...Δυστυχώς η ζωή σου φέρνει πολλές χαρές όπως επίσης και λύπες...Δεν έχω σταθεί τυχερή ως προς το να χαρώ την εγκυμοσύνη μου γιατί τρέχω στα νοσοκομεία με τον πατέρα μου λόγω καρκίνου...Και όσο να ναι είναι  στενάχωρω!Είχα πέσει πολύ ψυχολογικά αλλά δεν μπορώ να πάρω στο λαιμό μου το ντονατσακι μου!Τα νέα μου τώρα σχετικά με την εγκυμοσύνη μου είναι ότι έφτασε και η σειρά μου με την Β επιπέδου!Ενα άγχος το έχω καθώς τον τελευταίο καιρό με ταλαιπωρεί μια κούραση μια εξάντληση χωρίς λόγο κάτι εμετοί και πονοκεφάλοι! Οπως επίσης πήγα και έκανα από μόνη μου μια καλλιέργεια ούρων και μια γενική ούρων μήπως με περιτριγυρίζει κανένας μύκητας ή ουρολοίμωξη καθώς απέκτησα και φαγούρα!!Σήμερα θα πάω να με δει και ο γιατρος!Δεν ξέρω τι κακοτυχία είναι αυτή το τελευταίο τρίμηνο αλλά εύχομαι να φύγουνε όλα τα απλά όσο αφορά την ζωή του μικρούλη μου γιατί πραγματικά θα με γονατίσει! 

Εσείς κοριτσούδια μου πως είστε;Τι κάνουνε τα μικρακια στην κοιλιτσα; Πως τα περνάτε;Διακοπές φύγαμε ή δεν θα πάμε; :):cool::D

Κοριτσάκι μου περνάς πολλά.Ομως νομίζω ότι σου δίνει θάρρος το πλασματακι σου κ αντέχεις.καλα νέα μόνο να έχεις

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας παρακολουθώ απο την αρχή κ είναι σαν να σας ξέρω από τότε. Πρωτη φορα συμμετέχω σε κατι τέτοιο, ο λόγος που το καθυστερησα, οι λόγοι μάλλον αρκετοί, απλα καθε φορα έλεγα να περάσει η αυχενικη κ μετά, να περάσει η β επιπέδου κ μετά, γιατι φοβόμουν, φοβόμουν μη δεν πάει κατι καλά επειδη ισως κι εγω η ιδια δυσκολευομουν να πιστεψω στο ιδιο μου το θαύμα!! Θα σας τα πω οσο πιο γρήγορα γινεται για να εχεται μια εικόνα κ για μένα. Λοιπον μετα απο ενα εξωμητριο και μια ανεμβρυικη κύηση στα 42 μου πλεον μένω εγκυος εκει που δεν το περιμένω κ κάθε φορά με το άγχος να πανε ολα καλα, απο το να είναι μεσα στο σάκο, να ακουσω καρδούλα, να εχω καλη αυχενικη χωρις να χρειαστει αμνιοπαρακεντηση. Εχω τη μαμα μου με άνοια τα τελευταία 3 Χρόνια κ πριν ενα μηνα κ κάτι τρεχαμε νοσοκομεία για το αναπνευστικό της γιατι εκανε κ οξυγονοθεραπεια στο σπιτι, εγω μπενοβγαινα στο νοσοκομείο κ ολοι μου φωναζαν εξαιτίας της καταστασης μου δεν πτοηθηκα ομως μανα ειναι μονο μια. Πριν ενα μηνα ακριβώς την εχασα, ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστεψω, νομιζω πως ειναι καπου αλλου.....δεν προλαβε να δει τον εγγονο της, το ηξερε ομως κ παρολη την ανοια το θυμταν, συναισθηματικη μνήμη, ο αντρας μου κ φυσικα το παιδι μου δινουν δυναμη οταν λυγιζω. Με τα πολλά φτανω κ στη β επιπεδου, οπου ολα καλα με το παιδί με μενα ομως οχι, με εναν τραχηλο 15mm, μου κανει καρδιοτοκογραφημα η γθατρος να δει αν κανω συσπασεις, δεν κάνω, καλλιέργεια κολπικου πεντακάθαρη. Πόρισμα το επαθα στην κηδεια απο τη στεναχωρια εκανα τοτε συσπασεις κ δεν το καταλαβα. Τωρα ξάπλα κ προγεστερόνη, για ράψιμο αφου δεν εκανα συσπάσεις κ λόγω προχωρημενης εβδομαδας το αποφύγαμε, μπορει να μη γλυτωσουμε να ειναι προωρακη θα δειξει, αρχικα ειχα πητ 19/11. Πραγματικα να μη δωσει ο Θεος οσα ο άνθρωπος μπορει να αντέξει! Κι απο την αλλη πόση δυναμη μας δίνει βρε κορίτσια. Καλα αποτελεσματα σε ολες κ με τη βοηθεια του Θεού ολα καλα θα πανε. Σορυ για το υπερδιπλο σεντονι.

 

 

Καλωσηρθες κορίτσι μου.Σου αξίζει το θαύμα  που έχεις μέσα σου.Σου έπεσαν κ όλα μαζεμένα.Ομως ο Θεός τη κατάλληλη στιγμή έκανε το θαύμα του κ πίστεψέ το πίστευε κ στο μωρό σου το δυνατό.Αυτη τη φορά όλα θα είναι καλά.Στο εύχομαι από τη καρδούλα μου.Η μανούλα σου θα είναι δίπλα σας κ θα χαίρεται κ θα σε βοηθήσει γιατί είναι ο άγγελος σου.πολυ χάρηκα που μεγαλώνει η παρέα μας

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να φανούμε όλες δυνατές...Όταν συμβαίνει ένα κακό έρχεται η κλωτσιά και σε προσγειώνει στο παρόν!! Ή κάνω λαθος; Σας ευχαριστώ κορίτσια εύχομαι και εγώ να ακούμε από δω και πέρα(αν και το έχω πει πολλές φορές)καλύτερα νέα!!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα! Ελπιζω οσα κοριτσια στο παρεακι μας χτες ηταν ασχημα, σημερα με τη νεα μερα να εχουν λιγο μειωθει οι ανησυχιες. Ειστε ολες στην προσευχη μου και ευχομαι οπως εχει ξαναγινει στην ομαδαρα μας, ολα τα συννεφιασμενα προσωπακια συντομα να εχουν ενα μεγαλο χαμογελο ανακουφισης! Ολα θα πανε καλα! @Athina28ευχομαι ο μπαμπας σου να γινει συντομα καλα και ολο αυτο να το αφησεις πισω σου. Να πανε ολα καλα με τη β'επιπεδου. @Evitheodorou καλα αποτελεσματα γλυκια μου Ευουλα με την καμπυλη σου!

Κοριτσια μου ειδα το Ραφαηλακο μας σημερα! Ολα ειναι καλα, ειναι 1.028kg (πηγαμε κιλοοοοοο), εχει οβαλ προσωπο σαν τη μαμα του και ειναι μικροσωμο μωρακι ειπε η γιατρος (αυτο δε το πηρε απο τη μαμα του)! Ησυχουλης οπως παντα, ειχε λοξυγγα και κουνιοταν η κοιλιτσα!! Μας κοιταξε καποια στιγμη και κουνουσε τα χειλακια του και ειπε η γιατρος οτι μου στελνει φιλια! Και εγω νααααααα τα εβαλα τα κλαματα!! Ρεζιλι παλι χαχα! Εγω κοριτσια μοθ ειμαι +5.2 κιλα, πιεση λιγο χαμηλη οπως παντα, σιδηρο μια χαρα και μου ειπε να τρωω λιγο περισσοτερους ξηρους καρπους μηπως το μωρακι θελει εξτρα υδατανθρακες. Αν και στην οικογενεια ολοι ημασταν μικροσωμα μωρακια οποτε γι αυτο και το αγορακι μας (της το ειπα και συμφωνησε), αλλα οκ θα κανω οτι ειπε μηπως παρει λιγο μποι χιχι!

Εεεε κιλακι πια ο όμορφος σου ...Πόσο χαίρομαι ειρήνη μου.Τι γλυκουλικα χειλάκια μωρέ που στέλνουν κ φιλάκια.Τα κιλακια σου σουυυπερ.Η πίεση εντάξει φυσιολογικό πάντα να είναι πιο κάτω στην εγκυμοσύνη.Οι ξηροί καρποί ναι είναι τέλεια εναλλακτική για καλούς υδατάνθρακες.Δωσε φιλάκι κ εσύ από εμάς στις φωτό του υπερήχου στο ραφαηλακο μας


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας παρακολουθώ απο την αρχή κ είναι σαν να σας ξέρω από τότε. Πρωτη φορα συμμετέχω σε κατι τέτοιο, ο λόγος που το καθυστερησα, οι λόγοι μάλλον αρκετοί, απλα καθε φορα έλεγα να περάσει η αυχενικη κ μετά, να περάσει η β επιπέδου κ μετά, γιατι φοβόμουν, φοβόμουν μη δεν πάει κατι καλά επειδη ισως κι εγω η ιδια δυσκολευομουν να πιστεψω στο ιδιο μου το θαύμα!! Θα σας τα πω οσο πιο γρήγορα γινεται για να εχεται μια εικόνα κ για μένα. Λοιπον μετα απο ενα εξωμητριο και μια ανεμβρυικη κύηση στα 42 μου πλεον μένω εγκυος εκει που δεν το περιμένω κ κάθε φορά με το άγχος να πανε ολα καλα, απο το να είναι μεσα στο σάκο, να ακουσω καρδούλα, να εχω καλη αυχενικη χωρις να χρειαστει αμνιοπαρακεντηση. Εχω τη μαμα μου με άνοια τα τελευταία 3 Χρόνια κ πριν ενα μηνα κ κάτι τρεχαμε νοσοκομεία για το αναπνευστικό της γιατι εκανε κ οξυγονοθεραπεια στο σπιτι, εγω μπενοβγαινα στο νοσοκομείο κ ολοι μου φωναζαν εξαιτίας της καταστασης μου δεν πτοηθηκα ομως μανα ειναι μονο μια. Πριν ενα μηνα ακριβώς την εχασα, ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστεψω, νομιζω πως ειναι καπου αλλου.....δεν προλαβε να δει τον εγγονο της, το ηξερε ομως κ παρολη την ανοια το θυμταν, συναισθηματικη μνήμη, ο αντρας μου κ φυσικα το παιδι μου δινουν δυναμη οταν λυγιζω. Με τα πολλά φτανω κ στη β επιπεδου, οπου ολα καλα με το παιδί με μενα ομως οχι, με εναν τραχηλο 15mm, μου κανει καρδιοτοκογραφημα η γθατρος να δει αν κανω συσπασεις, δεν κάνω, καλλιέργεια κολπικου πεντακάθαρη. Πόρισμα το επαθα στην κηδεια απο τη στεναχωρια εκανα τοτε συσπασεις κ δεν το καταλαβα. Τωρα ξάπλα κ προγεστερόνη, για ράψιμο αφου δεν εκανα συσπάσεις κ λόγω προχωρημενης εβδομαδας το αποφύγαμε, μπορει να μη γλυτωσουμε να ειναι προωρακη θα δειξει, αρχικα ειχα πητ 19/11. Πραγματικα να μη δωσει ο Θεος οσα ο άνθρωπος μπορει να αντέξει! Κι απο την αλλη πόση δυναμη μας δίνει βρε κορίτσια. Καλα αποτελεσματα σε ολες κ με τη βοηθεια του Θεού ολα καλα θα πανε. Σορυ για το υπερδιπλο σεντονι.

 

 

Κοριτσάκι μου γλυκό καλώς ήρθες στην υπερομάδα του φόρουμ θετικής ενέργειας!!!Εύχομαι όλα να φτιάξουνε....Ούτως ή άλλως ήμαστε γεννημένες για όλες τις καταστάσεις!!!Σκεψου μόνο θετικά από δω και πέρα και ότι σύντομα θα κρατήσεις αγκαλιά το παιδάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Άντε καλό υπέρηχο για αύριο!να είναι όλα τέλεια!!

Αναλόγως τι χρειαζεσαι..ρουχαλακια θα έπαιρνα,ειδικά του πρώτου καιρού γιατί μεγαλώνουν πολύ γρήγορα,τα λερώνουν επίσης γρήγορα οπότε καλό είναι να έχεις πολλά κ να μην κλαίς τα λεφτά σου.καροτσι θα έπαιρνα αν ήταν σε καλή κατάσταση κ για νεογέννητο,απλά θα το επλενα καλά.κουνια κ λίκνο θα έπαιρνα αλλά θα αγόραζα καινούρια στρωματακια.καθισμα αυτοκινήτου θα αγόραζα γιατί κ αυτά έχουν μια ημερομηνία λήξης κ φθοράς.εσυ τι άλλο εννοείς;

Στρώμα είμαι τυχερή γιατί μου έδωσαν ένα καινούργιο γιατί είχε γίνει λάθος στο μέγεθος και δεν το άλλαζαν στην φίλη μου. Κούνια θα μας πάρει η πεθερά μου. Ότι έχει να κάνει με το γάλα του μωρού φυσικά καινούργια.... Μου είπαν για ριλάξ , καρότσι 3 σε 1 (το οποίο θα έπαιρνε δώρο η αδελφή μου) και το σκευτομαι.... πχ να παρω το καρότσι και να αγοράσω ενα καθισμα που για λογους ασφαλειας το θελω καινουργιο....

  • Μου αρέσει 2

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κοριτσάκι μου περνάς πολλά.Ομως νομίζω ότι σου δίνει θάρρος το πλασματακι σου κ αντέχεις.καλα νέα μόνο να έχεις

Καλωσηρθες κορίτσι μου.Σου αξίζει το θαύμα  που έχεις μέσα σου.Σου έπεσαν κ όλα μαζεμένα.Ομως ο Θεός τη κατάλληλη στιγμή έκανε το θαύμα του κ πίστεψέ το πίστευε κ στο μωρό σου το δυνατό.Αυτη τη φορά όλα θα είναι καλά.Στο εύχομαι από τη καρδούλα μου.Η μανούλα σου θα είναι δίπλα σας κ θα χαίρεται κ θα σε βοηθήσει γιατί είναι ο άγγελος σου.πολυ χάρηκα που μεγαλώνει η παρέα μας

Γωγούλα μου με τα μπλε σου τα γλυκάκια, έτσι σε εχω περασμένη στο μυαλό μου.....κι εγω το πιστεύω οτι εχω τον δικο μου άγγελο στον ουρανό κ οτι θα μας προσεχει!!!! Καλώς με δεχτηκατε κορίτσια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...