Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , fairy-mary είπε:

Απλα με αγχωνει γιατι εχω και προσθιο πλακουντα και ειναι πιο επικινδυνη η αμνιο.

Σιγουρα θα το επιβεβαιωσω πρωτα, θα παρω και μια αλλη γνωμη.

Εχω στεναχωρηθει υπερβολικα.

Ακομα και τιποτα να μην ειναι γιατι να υπαρχει αυτο το πραγμα στο παιδι μου;

Και μετα απο ολα αυτα που περασα στην πρωτη εγκυμοσυνη με εχει τσακισει.

Καλα δεν υπαρχει περιπτωση να κανω αμνιο στις 32 εβδομαδες οπως προτεινει αυτος.

Η τωρα θα την κανω η καθολου.

 

Κοριτσι μ εγώ είμαι 26 κ είχα αυχενικη 2.9 πολυ μεγάλη μέτρηση ενώ τ αίμα είχε βγει τέλειο έκανα την νιπτ γτ συνδρομα και τελικά δεν ήταν τπτ.. Δεν ξέρω ίσως τυχαίνει καμια φορα να εμφανιστεί κάτι χωρίς να δημιουργεί προβλημα.. Κ εγώ έχω απορία γτ να βγει τόσο τ υγρό πισω απο τ κεφαλι:roll:επισης έχω παθει εξωμητριο κ όταν έκανα σαλπιγγογραφια οι σάλπιγγες μ ήταν καθαρές.. Δεν ξέρω πως μ συνέβησαν αυτά σ τέτοια ηλικία κ στη τελική οι εξετάσεις μετά να ήταν καλές.. Γ αυτό μην πανικοβαλεσαι είναι καλό π τ είδατε τώρα και θα κινηθείτε αναλόγως τι θ σ πει και ο άλλος γιατρός πρωτα.. Σ στέλνω άπειρη θετική ενέργεια 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου...

@fairy-mary καταλαβαινω τον φοβο σου κ την στεναχωρια αλλα προσπαθησε να ηρεμησεις μεχρι να πας κ σε εμβρυοκαρδιολογο...ελπιζω κ πιστευω οτι θα ειναι ολα καλα..

@Υβόννη αντε με το καλο να δεις αυριο το μπεμπακι σου...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Απλα με αγχωνει γιατι εχω και προσθιο πλακουντα και ειναι πιο επικινδυνη η αμνιο.

Σιγουρα θα το επιβεβαιωσω πρωτα, θα παρω και μια αλλη γνωμη.

Εχω στεναχωρηθει υπερβολικα.

Ακομα και τιποτα να μην ειναι γιατι να υπαρχει αυτο το πραγμα στο παιδι μου;

Και μετα απο ολα αυτα που περασα στην πρωτη εγκυμοσυνη με εχει τσακισει.

Καλα δεν υπαρχει περιπτωση να κανω αμνιο στις 32 εβδομαδες οπως προτεινει αυτος.

Η τωρα θα την κανω η καθολου.

 

Το ξέρω ότι είναι τελείως διαφορετική κατάσταση από την δική μου αλλά αυτό το γιατί στο παιδί μου;;το είπα κι εγώ μέσα μου όταν όλοι μου λέγανε κ με ένα νεφρό θα ζήσει μια κανονικότατα ζωή!!σε καταλαβαίνω.παρε τον χρόνο σου να το επεξεργαστείς ένα παραπάνω όταν ξέρεις ότι όντως αυτό το πραγμα δεν θα επηρεάσει σε τίποτα την ζωή του παιδιού σου.αυτο κρατα.θα στα πει βέβαια αναλυτικά κ ο εμβρυοκαρδιολογος.

Να σου πω ότι και σε μας το ένα νεφρό(αν τελικά δεν είναι πιο χαμηλά) υποδηλώνει κάποιο σύνδρομο.οταν ρώτησα τον εμβρυολογο,μου είπε ναι όντως ισχύει,βγάλτο όμως από το μυαλό σου γιατί δεν έχεις καμία αλλη ένδειξη.κ πραγματικά το άφησα πίσω μου.η γνώμη μου είναι να πας κ σε έναν άλλον εμβρυολογο ίσα ίσα για να σε καθησυχάσει κ να μην το σκέφτεσαι μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σου.στις 32 εβδομάδες συγνώμη αλλά δεν ξέρω τι νόημα έχει μια αμνιοκεντηση.χωρις αυτό να σημαινει ότι αν την κάνεις ,θα συμβεί κάτι κακό,έτσι;αυτό είναι απόφαση σου.ακομα κ έτσι,να πας κ σε έναν άλλον γιατρό.για να ηρεμησεις γλυκιά μου.σε ποια πόλη είσαι αν επιτρέπεται;

Τώρα, κορίτσια μου,σας ευχαριστώ που ρωτάτε για την γιαγιακα κ με σκέφτεστε.καλυτερα είναι .μάλλον αρχίζει να την πιάνει η αντιβίωση κ δεν ξαναέκανε πυρετό.λογικα θα υποχωρήσει κ η ουρολοίμωξη σιγά σιγά.θα δείξει..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Το ξέρω ότι είναι τελείως διαφορετική κατάσταση από την δική μου αλλά αυτό το γιατί στο παιδί μου;;το είπα κι εγώ μέσα μου όταν όλοι μου λέγανε κ με ένα νεφρό θα ζήσει μια κανονικότατα ζωή!!σε καταλαβαίνω.παρε τον χρόνο σου να το επεξεργαστείς ένα παραπάνω όταν ξέρεις ότι όντως αυτό το πραγμα δεν θα επηρεάσει σε τίποτα την ζωή του παιδιού σου.αυτο κρατα.θα στα πει βέβαια αναλυτικά κ ο εμβρυοκαρδιολογος.

Να σου πω ότι και σε μας το ένα νεφρό(αν τελικά δεν είναι πιο χαμηλά) υποδηλώνει κάποιο σύνδρομο.οταν ρώτησα τον εμβρυολογο,μου είπε ναι όντως ισχύει,βγάλτο όμως από το μυαλό σου γιατί δεν έχεις καμία αλλη ένδειξη.κ πραγματικά το άφησα πίσω μου.η γνώμη μου είναι να πας κ σε έναν άλλον εμβρυολογο ίσα ίσα για να σε καθησυχάσει κ να μην το σκέφτεσαι μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σου.στις 32 εβδομάδες συγνώμη αλλά δεν ξέρω τι νόημα έχει μια αμνιοκεντηση.χωρις αυτό να σημαινει ότι αν την κάνεις ,θα συμβεί κάτι κακό,έτσι;αυτό είναι απόφαση σου.ακομα κ έτσι,να πας κ σε έναν άλλον γιατρό.για να ηρεμησεις γλυκιά μου.σε ποια πόλη είσαι αν επιτρέπεται;

Τώρα, κορίτσια μου,σας ευχαριστώ που ρωτάτε για την γιαγιακα κ με σκέφτεστε.καλυτερα είναι .μάλλον αρχίζει να την πιάνει η αντιβίωση κ δεν ξαναέκανε πυρετό.λογικα θα υποχωρήσει κ η ουρολοίμωξη σιγά σιγά.θα δείξει..

Εχει το παιδακι σου ενα νεφρο;

Ειναι επιβεβαιωμενο;

Σορυ που ρωταω.

Πηρα δευτερη γνωμη απο εμβρυολογο σημερα και μου ειπε ακριβως τα ιδια.

Ειναι απλα το συγκεκριμενο ευρημα που εχει συνδεση περιπου 30% με χρωμοσωμικες ανωμαλιες, ειναι μεγαλο το ποσοστο.

Μου ειπε αν ηταν καποιο αλλο ευρημα πιθανο να μη το θεωρουσε απαραιτητο.

Αθηνα ειμαι...

Καλα το απεκλεισα το ενδεχομενπ της αμνιο στις 32 εβδομαδες.

Ηδη 23 που ειμαι μου φαινεται πολυ προχωρημενη η εγκυμοσυνη.

Και ολο με κλωτσαει η μικρουλα μου κοριτσια θα τρελαθω .

  • Λυπημένη/-ος 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Εχει το παιδακι σου ενα νεφρο;

Ειναι επιβεβαιωμενο;

Σορυ που ρωταω.

Πηρα δευτερη γνωμη απο εμβρυολογο σημερα και μου ειπε ακριβως τα ιδια.

Ειναι απλα το συγκεκριμενο ευρημα που εχει συνδεση περιπου 30% με χρωμοσωμικες ανωμαλιες, ειναι μεγαλο το ποσοστο.

Μου ειπε αν ηταν καποιο αλλο ευρημα πιθανο να μη το θεωρουσε απαραιτητο.

Στην β επιπέδου δεν έβρισκε ο εμβρυολογος δεύτερο νεφρό κ μου είπε ότι ίσως να είναι πιο χαμηλά στα έντερα κ να μην φαίνεται ακόμα.και να το ξαναδούμε ξανά 28η εβδομάδα,δηλαδή την άλλη εβδομάδα,που θα έχουν μεγαλώσει τα όργανα κ που δεν θα μπορεί να κρυφτεί αν υπάρχει.αλλα έψαχνε τρία τέταρτα κ δεν βρήκε κάτι κ στον γυναικολόγο μου που πήγε μετά από 3 εβδομάδες ,ούτε αυτός είδε κάτι.επιβεβαιωμενο παρ ολα αυτά ,θα είναι την άλλη εβδομαδα.μου μιλούσαν κ οι δύο κ μου λέγανε ότι κ με ένα νεφρό ζεις φυσιολογικά απλά πρέπει να προσέχεις κάποια πράγματα.να μην παίρνεις κάποια φάρμακα,να μην κάνει το παιδί βιαια αθλήματα.εσενα αν κατάλαβα καλά σου είπαν ότι ούτε καν αυτά θα χρειαστεί να κάνει.δεν θα διαφέρει η ζωή του σε τίποτα από αυτό το πράγμα.ετσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Στην β επιπέδου δεν έβρισκε ο εμβρυολογος δεύτερο νεφρό κ μου είπε ότι ίσως να είναι πιο χαμηλά στα έντερα κ να μην φαίνεται ακόμα.και να το ξαναδούμε ξανά 28η εβδομάδα,δηλαδή την άλλη εβδομάδα,που θα έχουν μεγαλώσει τα όργανα κ που δεν θα μπορεί να κρυφτεί αν υπάρχει.αλλα έψαχνε τρία τέταρτα κ δεν βρήκε κάτι κ στον γυναικολόγο μου που πήγε μετά από 3 εβδομάδες ,ούτε αυτός είδε κάτι.επιβεβαιωμενο παρ ολα αυτά ,θα είναι την άλλη εβδομαδα.μου μιλούσαν κ οι δύο κ μου λέγανε ότι κ με ένα νεφρό ζεις φυσιολογικά απλά πρέπει να προσέχεις κάποια πράγματα.να μην παίρνεις κάποια φάρμακα,να μην κάνει το παιδί βιαια αθλήματα.εσενα αν κατάλαβα καλά σου είπαν ότι ούτε καν αυτά θα χρειαστεί να κάνει.δεν θα διαφέρει η ζωή του σε τίποτα από αυτό το πράγμα.ετσι;

Ναι ετσι μου ειπε ο εμβρυολογος οτι δεν επηρεαζει σε τιποτα τη ζωη του παιδιου.

Βεβαια περιμενω να μου το επιβεβαιωσει και ο εμβρυοκαρδιολογος αυριο.

Λυπαμαι που το ακουω αυτο.

Ισχυει οτι και ανθρωποι με ενα νεφρο ζουν φυσιολογικα αλλα οπως και να εχει ειναι στεναχωρια μεγαλη.

Σε καταλαβαινω.

Μακαρι να αλλαξει κατι στο επομενο υπερηχο στο ευχομαι απο καρδιας!

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Ναι ετσι μου ειπε ο εμβρυολογος οτι δεν επηρεαζει σε τιποτα τη ζωη του παιδιου.

Βεβαια περιμενω να μου το επιβεβαιωσει και ο εμβρυοκαρδιολογος αυριο.

Λυπαμαι που το ακουω αυτο.

Ισχυει οτι και ανθρωποι με ενα νεφρο ζουν φυσιολογικα αλλα οπως και να εχει ειναι στεναχωρια μεγαλη.

Σε καταλαβαινω.

Μακαρι να αλλαξει κατι στο επομενο υπερηχο στο ευχομαι απο καρδιας!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.κι εσύ προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη κ αισιόδοξη.μια χαρά είναι η μικρούλα σου,θα το δεις.καταλαβαινω το σοκ σου,κάνε το ραντεβού στον εμβρυοκαρδιολογο κ θα είσαι καλύτερα μετά .κλωτσαει ε;;;:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.κι εσύ προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη κ αισιόδοξη.μια χαρά είναι η μικρούλα σου,θα το δεις.καταλαβαινω το σοκ σου,κάνε το ραντεβού στον εμβρυοκαρδιολογο κ θα είσαι καλύτερα μετά .κλωτσαει ε;;;:x

Ναι η δροσοσταλιδα μου!

Μακαρι να ειναι ολα καλα κοριτσια!

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Ναι η δροσοσταλιδα μου!

Μακαρι να ειναι ολα καλα κοριτσια!

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου,θα δεις.ειναι κ ο μήνας της Μεγαλόχαρης,θα φυλάει τα μωράκια μας:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου @MumMaria και @fairy-mary να πανε ολα καλα ευχομαι με τα μωρακια σας και να εχουμε τα καλυτερα νεα σε λιγο! Αυτο με τα ποσοστα ειναι πιθανοτητες που δυστυχως οταν τις ακους για το παιδι σου και 0.001 τοις εκατο να σου πουν ταραζεσαι...Οτι λογια και να πουμε δεν ξερω αν παιρνουν μακρια την αγωνια και το αγχος μεχρι να ακουσεις τα θετικα νεα. Οι προσευχες μας και η Παναγιτσα να ειναι διπλα σε εσας και τα παιδακια σας!!

@fairy-mary κοριτσι μου να πας και στον καρδιολογο και να μας πεις νεα. Κρατα την αισθηση απο τις κλωτσιτσες της και σκεψου θετικα οσο μπορεις φυσικα. Να ειναι μαζι σου η Παναγια ευχομαι και να πανε ολα καλα. Οτι θες ειμαστε εδω.

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου εμείς δυστυχώς με αγωνίες φύγαμε από τη Β επιπέδου! Η μικρούλα μας έχει ελαφρώς διευρυμένη την τρίτη κοιλία του εγκεφάλου.. Αυτό λέει είναι φυσιολογικό μέχρι 17η 18η εβδομάδα αλλά μέχρι τη Β επιπέδου πρέπει να έχει απορροφηθεί εντελώς και να μη φαίνεται!

Αυτό συνδέεται με χρωμοσωμικες αλλά και με ανατομικές ανωμαλίες στον εγκέφαλο που μπορεί αν μείνει έτσι να προκαλέσει προβλήματα αργότερα..

Επανέλεγχος σε μια εβδομάδα και ελπίζουμε να το πετύχαμε στη φάση που μικραίνει και απλά να μην έχει προλάβει να εξαφανιστεί.. Αν μεγαλώσει, αμνιοπαρακέντηση και μαγνητική εγκεφάλου του εμβρύου..

Όλα τα άλλα φυσιολογικά.. 

Συγνώμη που τα γράφω έτσι είπαμε αααπειρα πράγματα με το γιατρό αλλά αλήθεια κοριτσακια μου είμαστε πάρα πολύ αγχωμένοι και δεν έχουμε καμία διάθεση.. Προσπαθώ να λύσω τον κόμπο που έχω στο λαιμό για να μπορέσω να το επεξεργαστώ μετά και να δούμε τι κάνουμε..

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου εμείς δυστυχώς με αγωνίες φύγαμε από τη Β επιπέδου! Η μικρούλα μας έχει ελαφρώς διευρυμένη την τρίτη κοιλία του εγκεφάλου.. Αυτό λέει είναι φυσιολογικό μέχρι 17η 18η εβδομάδα αλλά μέχρι τη Β επιπέδου πρέπει να έχει απορροφηθεί εντελώς και να μη φαίνεται!

Αυτό συνδέεται με χρωμοσωμικες αλλά και με ανατομικές ανωμαλίες στον εγκέφαλο που μπορεί αν μείνει έτσι να προκαλέσει προβλήματα αργότερα..

Επανέλεγχος σε μια εβδομάδα και ελπίζουμε να το πετύχαμε στη φάση που μικραίνει και απλά να μην έχει προλάβει να εξαφανιστεί.. Αν μεγαλώσει, αμνιοπαρακέντηση και μαγνητική εγκεφάλου του εμβρύου..

Όλα τα άλλα φυσιολογικά.. 

Συγνώμη που τα γράφω έτσι είπαμε αααπειρα πράγματα με το γιατρό αλλά αλήθεια κοριτσακια μου είμαστε πάρα πολύ αγχωμένοι και δεν έχουμε καμία διάθεση.. Προσπαθώ να λύσω τον κόμπο που έχω στο λαιμό για να μπορέσω να το επεξεργαστώ μετά και να δούμε τι κάνουμε..

Κορίτσι μου θα μικρύνει ... και θα εξαφανιστεί ... σε τι δοκιμασία έπεσες και εσυ ξαφνικά... απίστευτο μου φαίνεται ... παρ όλα αυτά πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά! Αλήθεια !!! Λογικό ο κόμπος στο λαιμό , λογικό να είστε στεναχωρημένοι... την επόμενη βδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και όλα θα είναι μια χαρά είμαι σίγουρη. Όπως είπες κ εσυ είναι ελαφρώς διευρυμένη η κοιλότητα ... ίσως μια δεύτερη γνώμη να σας καθυσηχαζε περισσότερο! Είμαστε εδώ για σένα !

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Κορίτσια μου εμείς δυστυχώς με αγωνίες φύγαμε από τη Β επιπέδου! Η μικρούλα μας έχει ελαφρώς διευρυμένη την τρίτη κοιλία του εγκεφάλου.. Αυτό λέει είναι φυσιολογικό μέχρι 17η 18η εβδομάδα αλλά μέχρι τη Β επιπέδου πρέπει να έχει απορροφηθεί εντελώς και να μη φαίνεται!

Αυτό συνδέεται με χρωμοσωμικες αλλά και με ανατομικές ανωμαλίες στον εγκέφαλο που μπορεί αν μείνει έτσι να προκαλέσει προβλήματα αργότερα..

Επανέλεγχος σε μια εβδομάδα και ελπίζουμε να το πετύχαμε στη φάση που μικραίνει και απλά να μην έχει προλάβει να εξαφανιστεί.. Αν μεγαλώσει, αμνιοπαρακέντηση και μαγνητική εγκεφάλου του εμβρύου..

Όλα τα άλλα φυσιολογικά.. 

Συγνώμη που τα γράφω έτσι είπαμε αααπειρα πράγματα με το γιατρό αλλά αλήθεια κοριτσακια μου είμαστε πάρα πολύ αγχωμένοι και δεν έχουμε καμία διάθεση.. Προσπαθώ να λύσω τον κόμπο που έχω στο λαιμό για να μπορέσω να το επεξεργαστώ μετά και να δούμε τι κάνουμε..

Κοριτσι μου αυτο το ελαφρως εμενα μου δινει πολυ θαρρος. Αυτη η βδομαδα ξερω θα ειναι δυσκολη αλλα ειλικρινα πιστευω θα ειναι ολα καλα!!! Ολα αυτα ξερω τα ακους βερεσε, αλλα κρατα οσο μπορεις το μυαλο στο κεφαλακι σου και τη συγκεντρωση σου και.μην κανεις οσο.μπορεις σεναρια και ψαξιματα ονλαιν πριν την επανεξεταση. Η Παναγιτσα μαζι σας να ειναι και θα φυγει αυτη η βδομαδα. Οτι χρειαστεις μη διστασεις, ειμαστε εδω για οτι θες και για παρεα φυσικα, για να φυγει.αυτη η βδομαδα.οσο.πιο.ανωδυνα .

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου εμείς δυστυχώς με αγωνίες φύγαμε από τη Β επιπέδου! Η μικρούλα μας έχει ελαφρώς διευρυμένη την τρίτη κοιλία του εγκεφάλου.. Αυτό λέει είναι φυσιολογικό μέχρι 17η 18η εβδομάδα αλλά μέχρι τη Β επιπέδου πρέπει να έχει απορροφηθεί εντελώς και να μη φαίνεται!

Αυτό συνδέεται με χρωμοσωμικες αλλά και με ανατομικές ανωμαλίες στον εγκέφαλο που μπορεί αν μείνει έτσι να προκαλέσει προβλήματα αργότερα..

Επανέλεγχος σε μια εβδομάδα και ελπίζουμε να το πετύχαμε στη φάση που μικραίνει και απλά να μην έχει προλάβει να εξαφανιστεί.. Αν μεγαλώσει, αμνιοπαρακέντηση και μαγνητική εγκεφάλου του εμβρύου..

Όλα τα άλλα φυσιολογικά.. 

Συγνώμη που τα γράφω έτσι είπαμε αααπειρα πράγματα με το γιατρό αλλά αλήθεια κοριτσακια μου είμαστε πάρα πολύ αγχωμένοι και δεν έχουμε καμία διάθεση.. Προσπαθώ να λύσω τον κόμπο που έχω στο λαιμό για να μπορέσω να το επεξεργαστώ μετά και να δούμε τι κάνουμε..

Κοριτσάκι μου φυσικό να τα έχεις χάσει ...Αλλά να σου πω κάτι όπως λένε κ τα κορίτσια το ελαφρώς σημαίνει πολλά.Διοτι υπέρηχοι είναι δεν είναι κ Θεός να βλέπει μέσα.Αλλα οφείλουν να πούνε κ το παραμικρό που βλέπουν.Δυσκολη μέρα κορίτσια μου.ομως είμαστε εννωμενες.Ευχομαι μέσα από τη καρδούλα μου ο μήνας της Παναγίτσας να μας βοηθήσει όλες κ όσες περιμένουμε μια αλλαγή προς το καλό να τη δούμε στους επόμενους υπέρηχους

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου εμείς δυστυχώς με αγωνίες φύγαμε από τη Β επιπέδου! Η μικρούλα μας έχει ελαφρώς διευρυμένη την τρίτη κοιλία του εγκεφάλου.. Αυτό λέει είναι φυσιολογικό μέχρι 17η 18η εβδομάδα αλλά μέχρι τη Β επιπέδου πρέπει να έχει απορροφηθεί εντελώς και να μη φαίνεται!

Αυτό συνδέεται με χρωμοσωμικες αλλά και με ανατομικές ανωμαλίες στον εγκέφαλο που μπορεί αν μείνει έτσι να προκαλέσει προβλήματα αργότερα..

Επανέλεγχος σε μια εβδομάδα και ελπίζουμε να το πετύχαμε στη φάση που μικραίνει και απλά να μην έχει προλάβει να εξαφανιστεί.. Αν μεγαλώσει, αμνιοπαρακέντηση και μαγνητική εγκεφάλου του εμβρύου..

Όλα τα άλλα φυσιολογικά.. 

Συγνώμη που τα γράφω έτσι είπαμε αααπειρα πράγματα με το γιατρό αλλά αλήθεια κοριτσακια μου είμαστε πάρα πολύ αγχωμένοι και δεν έχουμε καμία διάθεση.. Προσπαθώ να λύσω τον κόμπο που έχω στο λαιμό για να μπορέσω να το επεξεργαστώ μετά και να δούμε τι κάνουμε..

Αχ κοριτσι μου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να ειναι ολα καλα την επομενη βδομαδα...οπως σου ειπε κ η υββονη ειμαστε εδω για οτι θελησεις κ καλο ειναι να μην το ψαξεις ιδιαιτερα στο ιντερνετ..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...