Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ε εντάξει αφού δεν είναι από την εγκυμοσύνη μια χαρά! Λίγο ξεκούραση μόνο.. 

Ναι,όντως!!!Ξεκούραση θέλει!!!Με τόσα πήγαινε-ελα και βόλτες ήταν μονίμως πρησμένα τα πόδια μου!!!Αστράγαλος δε φαινόταν!!!Σήμερα το πρωί έκανε ξανά την εμφάνιση του!!!χαχχαχαχα!!!Αστράγαλος is back!!!

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια νιώθετε ποτέ πόνο από το βάρος στην κοιλιά; Σήμερα το πρωί ξύπνησα και όπως πήγα να γυρίσω από το αριστερό πλευρό στο δεξί, ένιωσα να πέφτει τόσο βάρος δεξιά που σταμάτησα από τον πόνο! Μετά σιγά σιγά κατάφερα να γυρίσω και να στηρίξω την κοιλιά στο μαξιλάρι.. 

Εγω πλέον δε γυρίσω με την ίδια ευκολία στον ύπνο μου...Και όταν είμαι για ώρα στο πόδι νιώθω την κοιλιά να βαραίνει και να κουράζεται!!!Φουσκώνουμε κορίτσια!!!

  • Χαχα 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papakι είπε:

Ναι,όντως!!!Ξεκούραση θέλει!!!Με τόσα πήγαινε-ελα και βόλτες ήταν μονίμως πρησμένα τα πόδια μου!!!Αστράγαλος δε φαινόταν!!!Σήμερα το πρωί έκανε ξανά την εμφάνιση του!!!χαχχαχαχα!!!Αστράγαλος is back!!!

Εγω πλέον δε γυρίσω με την ίδια ευκολία στον ύπνο μου...Και όταν είμαι για ώρα στο πόδι νιώθω την κοιλιά να βαραίνει και να κουράζεται!!!Φουσκώνουμε κορίτσια!!!

Και εγώ το ίδιο κάθε φορά που θέλω να γυρίσω πλευρό ξυπνάω, δεν μου είναι τόσο εύκολες πια οι κινήσεις.. Αυτό βέβαια που με προβλημάτισε ήταν ο πόνος αλλά μάλλον η αίσθηση βάρους είναι έντονη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια νιώθετε ποτέ πόνο από το βάρος στην κοιλιά; Σήμερα το πρωί ξύπνησα και όπως πήγα να γυρίσω από το αριστερό πλευρό στο δεξί, ένιωσα να πέφτει τόσο βάρος δεξιά που σταμάτησα από τον πόνο! Μετά σιγά σιγά κατάφερα να γυρίσω και να στηρίξω την κοιλιά στο μαξιλάρι.. 

Φραουλινο είσαι μες τ μυαλό μ θα σας ρωτουσα τ ίδιο.. Έχει ένα μήνα σίγουρα κάθε φορά π αλλάζω πλευρο όταν είμαι ξαπλωμένη ποναω λιγο:roll:

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...καλη εβδομαδα να εχουμε κ με το καλο οσες εχουμε εξετασεις...

@MumMaria ευχομαι πανε ολα καλα με τη γιαγιακα...δυστυχως οι γιατροι τους μεγαλους ανθρωπους τους αντιμετοπιζουν οπως ναναι αλλα για εμας μπορει να ειναι απ τους πιο σημαντικους ανθρωπους στη ζωη μας...τουλαχιστον βρεθηκε καποιος να ερθει να τη δει..θα περιμενουμε νεα...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria παλι καλα συμπεθερουλα μου που βρηκατε γιατρο. Δε θα σχολιασω τιποτα...Εχουμε γινει απανθρωποι πλεον απο το φοβο μας. Δεν ξερω τί αλλο να πω πια...Μακαρι να περασει ο πυρετος και να ειναι η γιαγιακα περδικι συντομα! Θα περιμενουμε νεα! Να ειναι σιδερενια η γλυκια μου!!

Κοριτσια μου κι εγω εχω τραβηγματακια στη δεξια μερια αν γυρισω. Επισης αν σηκωθω ανασκελα χαμος. Σηκωνομαι μονο απο το πλαι. Βαραινουμε φουλ!!!

Just now, Φραουλίνο said:

Και εγώ το ίδιο κάθε φορά που θέλω να γυρίσω πλευρό ξυπνάω, δεν μου είναι τόσο εύκολες πια οι κινήσεις.. Αυτό βέβαια που με προβλημάτισε ήταν ο πόνος αλλά μάλλον η αίσθηση βάρους είναι έντονη.. 

Φραουλινο μου ειναι και το βαρος αλλα και πιεζονται εκει τοσα οργανα πλεον. Συν η μικρη! Μπορει καπου να ειχε στριμωχτει! Εμενα εχει μανια να μαζευεται ολος δεξια ωρες ωρες! Βλεπεις την κοιλια κανει ενα βουναλακι χαχχα! Ε εκει αν γυρισω ποναω!

Ετοιμοι ειστε εσεις για τη μεγαλη μερα αυριο;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

@MumMaria παλι καλα συμπεθερουλα μου που βρηκατε γιατρο. Δε θα σχολιασω τιποτα...Εχουμε γινει απανθρωποι πλεον απο το φοβο μας. Δεν ξερω τί αλλο να πω πια...Μακαρι να περασει ο πυρετος και να ειναι η γιαγιακα περδικι συντομα! Θα περιμενουμε νεα! Να ειναι σιδερενια η γλυκια μου!!

Κοριτσια μου κι εγω εχω τραβηγματακια στη δεξια μερια αν γυρισω. Επισης αν σηκωθω ανασκελα χαμος. Σηκωνομαι μονο απο το πλαι. Βαραινουμε φουλ!!!

Φραουλινο μου ειναι και το βαρος αλλα και πιεζονται εκει τοσα οργανα πλεον. Συν η μικρη! Μπορει καπου να ειχε στριμωχτει! Εμενα εχει μανια να μαζευεται ολος δεξια ωρες ωρες! Βλεπεις την κοιλια κανει ενα βουναλακι χαχχα! Ε εκει αν γυρισω ποναω!

Ετοιμοι ειστε εσεις για τη μεγαλη μερα αυριο;;;

Ευχαριστώ κορίτσια, προφανώς είναι φυσιολογικό αλλά δίνω πιο πολύ σημασία επειδή η δεξιά μου πλευρά είναι γενικά για κλάματα!

Με πονάει το δεξί πλευρό κάθε βράδυ πάρα πολύ και εδώ και λίγες μέρες ο πόνος έχει επεκταθεί και μπροστά, δηλαδή κάτω από το βυζι! Εντομεταξυ εκεί μπροστά το νιώθω και σαν κάψιμο ή και σαν παγωμένο δεν ξέρω πως να το περιγράψω! Είναι πάνω στα κόκαλα του θώρακα αλλά χαμηλά κάτω κατω..

Πανέτοιμοι είμαστε!! Ώρες μετράω δεν μπορώ άλλοοοο :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αντε ωραία αφού θα πάει ο γιατρός! Πόσο πυρετό έχει Μαράκι μου, πάνω από 38,5; Και τι άλλα συμπτώματα; 

Χθες είχε 38.5 κ σήμερα 38.1 ,δεν εχει αλλά συμπτώματα,όσο μπορεί να περιγράψει κ η ιδια γιατί τα έχει κ λίγο χαμένα τους τελευταίους μήνες:cry:

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ευχαριστώ κορίτσια, προφανώς είναι φυσιολογικό αλλά δίνω πιο πολύ σημασία επειδή η δεξιά μου πλευρά είναι γενικά για κλάματα!

Με πονάει το δεξί πλευρό κάθε βράδυ πάρα πολύ και εδώ και λίγες μέρες ο πόνος έχει επεκταθεί και μπροστά, δηλαδή κάτω από το βυζι! Εντομεταξυ εκεί μπροστά το νιώθω και σαν κάψιμο ή και σαν παγωμένο δεν ξέρω πως να το περιγράψω! Είναι πάνω στα κόκαλα του θώρακα αλλά χαμηλά κάτω κατω..

Πανέτοιμοι είμαστε!! Ώρες μετράω δεν μπορώ άλλοοοο :grin:

Φραουλινο μου, πριν μεινεις εγκυος εκανες γυμναστικη; Γιατι αν ναι και σταματησες αποτομα, ε λογικο λιγο να τα παιξει το σωμα. Βασικα λιγες διατασεις ισως βαλεις στο προγραμμα. Ρωτα αυριο! Γενικα αυτη η μεγαλη μπαλα για πιλατες ειναι σωτηρια στην εγκυμοσυνη και εχει πολλα βιντεακια με διατασεις και μπαλα στο ιντερνετ. Για κανε μια ερωτηση στο γιατρο σου!

Just now, MumMaria said:

Χθες είχε 38.5 κ σήμερα 38.1 ,δεν εχει αλλά συμπτώματα,όσο μπορεί να περιγράψει κ η ιδια γιατί τα έχει κ λίγο χαμένα τους τελευταίους μήνες:cry:

Σερνονται κατι χαζοιωσεις παντως (εκτος απο τον σκατοιο) Μαρακι μου. Πιστευω θα πεσει σιγα σιγα. Να τη δει και ο γιατρος τωρα να σας πει και λιγο τι να κανετε και θα συνελθει η γιαγιουλα σου, θα δεις!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Χθες είχε 38.5 κ σήμερα 38.1 ,δεν εχει αλλά συμπτώματα,όσο μπορεί να περιγράψει κ η ιδια γιατί τα έχει κ λίγο χαμένα τους τελευταίους μήνες:cry:

Κατάλαβα κορίτσι μου κάτσε να δούμε τι θα πει και ο γιατρός, πιστεύω όλα θα πάνε μια χαρά! Αρρώστησε και η γιαγιουλα όπως όλοι δεν σημαίνει ότι ειναι κάτι σοβαρό απαραίτητα.. 

Just now, Υβόννη είπε:

Φραουλινο μου, πριν μεινεις εγκυος εκανες γυμναστικη; Γιατι αν ναι και σταματησες αποτομα, ε λογικο λιγο να τα παιξει το σωμα. Βασικα λιγες διατασεις ισως βαλεις στο προγραμμα. Ρωτα αυριο! Γενικα αυτη η μεγαλη μπαλα για πιλατες ειναι σωτηρια στην εγκυμοσυνη και εχει πολλα βιντεακια με διατασεις και μπαλα στο ιντερνετ. Για κανε μια ερωτηση στο γιατρο σου!

Σερνονται κατι χαζοιωσεις παντως (εκτος απο τον σκατοιο) Μαρακι μου. Πιστευω θα πεσει σιγα σιγα. Να τη δει και ο γιατρος τωρα να σας πει και λιγο τι να κανετε και θα συνελθει η γιαγιουλα σου, θα δεις!

Θα ρωτήσω Ειρηνακι μου σε ευχαριστώ πολύ! Ναι γυμναζομουν και τώρα έχω σταματήσει από βλακεια.. Με πήρε λίγο η μπάλα με τις αδιαθεσιες στο πρώτο τρίμηνο και μετά δεν επανήλθα.. Αμέσως μόλις τα καταφέρω όμως μετά τη γεννα θα αρχίσω πάλι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Χθες είχε 38.5 κ σήμερα 38.1 ,δεν εχει αλλά συμπτώματα,όσο μπορεί να περιγράψει κ η ιδια γιατί τα έχει κ λίγο χαμένα τους τελευταίους μήνες:cry:

Από πολλά πράγματα μπορεί να ανεβάσε η γιαγιάκα σου !με την κατάλληλη αγωγή θα γίνει καλα !Περαστικα της !!

3 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Καλημέρα στις πιο όμορφες μανουλες...Επέστρεψα κορίτσια μου!!!Περάσαμε δύο πανέμορφες,αξέχαστες και ξέγνοιαστες βδομάδες διακοπών!!Κ@λο δεν έβαλα κάτω σας λέω!!Θεσσαλονίκη είμασταν ΟΛΗ μέρα έξω..κρατήσαμε κ τρεις μέρες τον 19 μηνών ανιψιό,για πρόβα τζενεραλε!!Χαχαχα!Στην Κύθνο,επίσης,περάσαμε μαγευτικα με τον αντρουλη μου!Γυρίσαμε Παρασκευή, τακτοποιηθηκαμε,κάναμε κ τα πρώτα ψώνια για τη μπέμπα μας..είδαμε κ για καρότσι,το pegperero elite book 51.Το έχει καμία κοπέλα;Έχετε ακούσει κάτι;Έχω τόσα πολλά να σας πω...Να!!Κάτι τέτοιες ώρες θα ήθελα να πίναμε καφέ από κοντά!

ΥΓ1.Για όσες κοπέλες θα ταξιδέψουν..να κάνετε στάσεις κορίτσια..συνέχεια..εγώ δεν έκανα κ με τα πολλά οηγαινε-ελα τον τελευταίο καιρό στο αμάξι με έπιασε η ουριτσα μου κ πονουσα πολύ..τώρα όλα καλά αλλά ανάσκελα δε μπορώ άνετα να καθίσω!

ΥΓ2.Αλκυονη μου καλή ανάρρωση και από μένα άλλη μια Μερέντα δώρο για το θάρρος σου και την αισιοδοξία σου!

ΥΓ3.Σιγουρα ξεχνάω να σχολιάσω κάτι σημαντικό αλλά κατάφερα και σας διάβασα όλες και χαίρομαι τόσο πολύ για όλα τα καλά σας νέα!!

Ακούγεσαι ανανεωμένη !!σου κάνε καλό που ξεφύγες !!!να ξεκουράστεις κ καλα ψώνια !!!

Just now, Despoina Mar είπε:

Φραουλινο είσαι μες τ μυαλό μ θα σας ρωτουσα τ ίδιο.. Έχει ένα μήνα σίγουρα κάθε φορά π αλλάζω πλευρο όταν είμαι ξαπλωμένη ποναω λιγο:roll:

Κ εγώ Δεσποινακι μου το έχω πολύ καιρό !εγω είμαι κ ξάπλα κ ουρλιάζω στον πόνο όταν πάω να σηκωθώ η να αλλάξω πλευρό !ισως να μπορούσες να κανεις γυμναστική μετά από ερωτηση στον γιατρό σου !

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο said:

Κατάλαβα κορίτσι μου κάτσε να δούμε τι θα πει και ο γιατρός, πιστεύω όλα θα πάνε μια χαρά! Αρρώστησε και η γιαγιουλα όπως όλοι δεν σημαίνει ότι ειναι κάτι σοβαρό απαραίτητα.. 

Θα ρωτήσω Ειρηνακι μου σε ευχαριστώ πολύ! Ναι γυμναζομουν και τώρα έχω σταματήσει από βλακεια.. Με πήρε λίγο η μπάλα με τις αδιαθεσιες στο πρώτο τρίμηνο και μετά δεν επανήλθα.. Αμέσως μόλις τα καταφέρω όμως μετά τη γεννα θα αρχίσω πάλι!! 

Λιγες διατασουλες ισως χρειαστεις για να ξεπιαστεις! Αλλαζει το σωμα μας μετα με τη μερα!!! Σπρωχνει το μωρο, κατακρατηση υγρων, ανοιγει η λεκανη, προσπαθουν να ακολουθησουν τα ισχια, ε λογικο να ποναμε. Για καποιο λογο κι εμενα η δεξια μερια ειναι η ευαισθητη!! Υπομονη Φραουλινο μου και κανε μια ερωτησουλα μηπως με λιγες ασκησουλες απλες ανακουφιστεις! Αυριο τι ωρα πατε κοριτσακι μου;

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου κάτσε να δούμε τι θα πει και ο γιατρός, πιστεύω όλα θα πάνε μια χαρά! Αρρώστησε και η γιαγιουλα όπως όλοι δεν σημαίνει ότι ειναι κάτι σοβαρό απαραίτητα.. 

Θα ρωτήσω Ειρηνακι μου σε ευχαριστώ πολύ! Ναι γυμναζομουν και τώρα έχω σταματήσει από βλακεια.. Με πήρε λίγο η μπάλα με τις αδιαθεσιες στο πρώτο τρίμηνο και μετά δεν επανήλθα.. Αμέσως μόλις τα καταφέρω όμως μετά τη γεννα θα αρχίσω πάλι!! 

Είναι μυϊκός ο πόνος φραουλινο κ φυσιολογικό !ρωτησε τον γιατρό σου τι θα μπορούσες ν κανεις !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Λιγες διατασουλες ισως χρειαστεις για να ξεπιαστεις! Αλλαζει το σωμα μας μετα με τη μερα!!! Σπρωχνει το μωρο, κατακρατηση υγρων, ανοιγει η λεκανη, προσπαθουν να ακολουθησουν τα ισχια, ε λογικο να ποναμε. Για καποιο λογο κι εμενα η δεξια μερια ειναι η ευαισθητη!! Υπομονη Φραουλινο μου και κανε μια ερωτησουλα μηπως με λιγες ασκησουλες απλες ανακουφιστεις! Αυριο τι ωρα πατε κοριτσακι μου;

Κορίτσια μου τα χω παίξει λίγο! Πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είχα στο χαρτί και στο εσώρουχο λίγη κόκκινη βλεννα! Πήρα το γιατρο και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί να μην πανικοβαλομαι και ότι αν είναι κάτι θα φανεί αύριο στη Β επιπέδου.. Αν συνεχιστεί μου είπε να τον πάρω! Έχω φοβηθεί πάρα πολύ, αίμα τώρα;; Ούτε στην αρχή δεν είχα! Στις 12:30 αύριο έχουμε τον υπέρηχο Ειρήνη μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τα χω παίξει λίγο! Πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είχα στο χαρτί και στο εσώρουχο λίγη κόκκινη βλεννα! Πήρα το γιατρο και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί να μην πανικοβαλομαι και ότι αν είναι κάτι θα φανεί αύριο στη Β επιπέδου.. Αν συνεχιστεί μου είπε να τον πάρω! Έχω φοβηθεί πάρα πολύ, αίμα τώρα;; Ούτε στην αρχή δεν είχα! Στις 12:30 αύριο έχουμε τον υπέρηχο Ειρήνη μου! 

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω είναι όντως σοκ.ας κρατήσουμε όμως αυτό που είπε ο γιατρός ότι μπορεί να συμβεί.βεβαια αν δε θες να περιμένεις μέχρι αύριο ζητά του να σε δει εκτάκτως σήμερα έστω μόλις τελειώσει τα ραντεβού του.


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Κορίτσια μου τα χω παίξει λίγο! Πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είχα στο χαρτί και στο εσώρουχο λίγη κόκκινη βλεννα! Πήρα το γιατρο και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί να μην πανικοβαλομαι και ότι αν είναι κάτι θα φανεί αύριο στη Β επιπέδου.. Αν συνεχιστεί μου είπε να τον πάρω! Έχω φοβηθεί πάρα πολύ, αίμα τώρα;; Ούτε στην αρχή δεν είχα! Στις 12:30 αύριο έχουμε τον υπέρηχο Ειρήνη μου! 

Φραουλινο μου στην ηλικια που ειναι τα μωρακια μας το αιμα δεν σημαινει κατι τοσο επικινδυνο οσο στην αρχη. Εκανες μηπως σεξ χτες ή σημερα; Μπορει να τραυματιστηκε καποιο αγγειακι. Ειναι βλεννα δεν ειναι αιμα. Επισης λογω ζεστης πρηζονται τα αγγεια μας. Εκτος απο το σκουπισμα ειδες ξανα; Μπορει να συμβει μην ανησυχεις αλλα συμφωνω με τη Γωγουλα οτι αν εχεις αγχος να πας εκτακτως λιγο να σε δει.

Επισης κανε μου μια χαρη και μην ψαχουλεψεις στο ιντερνετ και φρικαρεις χωρις λογο. Αφου δεν πονας κιολας καποια χαζομαρουλα θα εγινε.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...