Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Αγαπημένες μου ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σας! Αρχικά όλα καλά!

Έβγαλα ξανά αίμα περισσότερο και πήρα πάλι το γιατρο μου. Μου είπε να φύγω για το μαιευτήριο και πήρε εκεί τηλέφωνο να με περιμένουν.. Ευτυχώς ήταν εκεί ο γιατρός που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου! Η μπεμπα μου είναι μια χαρά, ο πλακούντας και ο τράχηλος το ίδιο.. Με ρώτησαν και αυτοί για σεξ αλλά είχα κάνει την Παρασκευη τελευταία φορά οπότε μου είπαν δεν δικαιολογείται.. 

Ο πλακούντας μετανάστευσε πιο ψηλά μου είπε και αυτό καμιά φορά δημιουργεί μικρή αιμορραγία όπως αποκολλαται λίγο από το ένα σημείο για να πάει στο άλλο! Τίποτα παθολογικο.. Με πήρε μετά τηλέφωνο ο καλός μου ο γιατρός και μου είπε ότι φοβήθηκε μόνο μήπως είχε ανοίξει καθόλου ο τράχηλος και θα ήθελε άμεσα αντιμετώπιση! Ο τράχηλος ευτυχώς 33 και ερμητικά κλειστός! 

Δεν φαντάζεστε κοριτσακια μου τι τρομάρα πήραμε με τον άντρα μου, τουρμπίνες βάλαμε στο αμάξι να φτάσουμε στο μαιευτήριο! 

Α ξέχασα, είναι αυξημένο το αμνιακο μου 7,5 για την ακρίβεια και μου είπαν ότι τις περισσότερες φορές είναι φυσιολογικό γιατί αυξομειώνεται αλλά μπορεί να δείχνει και ότι δεν ρυθμίζεται καλά το σάκχαρο.. Άσχετο με το αίμα βέβαια, θα φανεί στην καμπυλη! 

Ουφ τέλος καλό όλα καλά!! Θα τη δούμε και αύριο με κάθε λεπτομέρεια την κορούλα μας! :)

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αγαπημένες μου ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σας! Αρχικά όλα καλά!

Έβγαλα ξανά αίμα περισσότερο και πήρα πάλι το γιατρο μου. Μου είπε να φύγω για το μαιευτήριο και πήρε εκεί τηλέφωνο να με περιμένουν.. Ευτυχώς ήταν εκεί ο γιατρός που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου! Η μπεμπα μου είναι μια χαρά, ο πλακούντας και ο τράχηλος το ίδιο.. Με ρώτησαν και αυτοί για σεξ αλλά είχα κάνει την Παρασκευη τελευταία φορά οπότε μου είπαν δεν δικαιολογείται.. 

Ο πλακούντας μετανάστευσε πιο ψηλά μου είπε και αυτό καμιά φορά δημιουργεί μικρή αιμορραγία όπως αποκολλαται λίγο από το ένα σημείο για να πάει στο άλλο! Τίποτα παθολογικο.. Με πήρε μετά τηλέφωνο ο καλός μου ο γιατρός και μου είπε ότι φοβήθηκε μόνο μήπως είχε ανοίξει καθόλου ο τράχηλος και θα ήθελε άμεσα αντιμετώπιση! Ο τράχηλος ευτυχώς 33 και ερμητικά κλειστός! 

Δεν φαντάζεστε κοριτσακια μου τι τρομάρα πήραμε με τον άντρα μου, τουρμπίνες βάλαμε στο αμάξι να φτάσουμε στο μαιευτήριο! 

Α ξέχασα, είναι αυξημένο το αμνιακο μου 7,5 για την ακρίβεια και μου είπαν ότι τις περισσότερες φορές είναι φυσιολογικό γιατί αυξομειώνεται αλλά μπορεί να δείχνει και ότι δεν ρυθμίζεται καλά το σάκχαρο.. Άσχετο με το αίμα βέβαια, θα φανεί στην καμπυλη! 

Ουφ τέλος καλό όλα καλά!! Θα τη δούμε και αύριο με κάθε λεπτομέρεια την κορούλα μας! :)

Ουφ τέλεια αγαπημενη μου καλύτερα που πήγες σήμερα κ το έβγαλες από το μυαλουδακι σου.Μαθαμε κ άλλη λεπτομέρεια για τον πλακούντακο μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Αγαπημένες μου ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σας! Αρχικά όλα καλά!

Έβγαλα ξανά αίμα περισσότερο και πήρα πάλι το γιατρο μου. Μου είπε να φύγω για το μαιευτήριο και πήρε εκεί τηλέφωνο να με περιμένουν.. Ευτυχώς ήταν εκεί ο γιατρός που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου! Η μπεμπα μου είναι μια χαρά, ο πλακούντας και ο τράχηλος το ίδιο.. Με ρώτησαν και αυτοί για σεξ αλλά είχα κάνει την Παρασκευη τελευταία φορά οπότε μου είπαν δεν δικαιολογείται.. 

Ο πλακούντας μετανάστευσε πιο ψηλά μου είπε και αυτό καμιά φορά δημιουργεί μικρή αιμορραγία όπως αποκολλαται λίγο από το ένα σημείο για να πάει στο άλλο! Τίποτα παθολογικο.. Με πήρε μετά τηλέφωνο ο καλός μου ο γιατρός και μου είπε ότι φοβήθηκε μόνο μήπως είχε ανοίξει καθόλου ο τράχηλος και θα ήθελε άμεσα αντιμετώπιση! Ο τράχηλος ευτυχώς 33 και ερμητικά κλειστός! 

Δεν φαντάζεστε κοριτσακια μου τι τρομάρα πήραμε με τον άντρα μου, τουρμπίνες βάλαμε στο αμάξι να φτάσουμε στο μαιευτήριο! 

Α ξέχασα, είναι αυξημένο το αμνιακο μου 7,5 για την ακρίβεια και μου είπαν ότι τις περισσότερες φορές είναι φυσιολογικό γιατί αυξομειώνεται αλλά μπορεί να δείχνει και ότι δεν ρυθμίζεται καλά το σάκχαρο.. Άσχετο με το αίμα βέβαια, θα φανεί στην καμπυλη! 

Ουφ τέλος καλό όλα καλά!! Θα τη δούμε και αύριο με κάθε λεπτομέρεια την κορούλα μας! :)

Αχ Φραουλινο μου τι ανακουφιση θα ειχατε!!! Αυτος ο πλακουντας πια κοβει βολτες τί θα γινει; Δοξα τω Θεω ομως δεν ειναι κατι παθολογικο και ευτυχως τσεκαρατε ολα τα ενδεχομενα. Εσυ καλου κακου τωρα να ξεκουρατεις φραουλινο μου ομορφο και αυριο θα δειτε αναλυτικα τη μπεμπουλα σας!!!!!!!

Just now, Gogo1994 said:

Ουφ τέλεια αγαπημενη μου καλύτερα που πήγες σήμερα κ το έβγαλες από το μυαλουδακι σου.Μαθαμε κ άλλη λεπτομέρεια για τον πλακούντακο μας.

πλακουντακος χαχαχα! Πραγματικα ομως μας εχει κοψει τη χολη σε αυτη την ομαδα. Μια κατω θελει ξαπλα, μια ανεβαινει βλεπουμε αιματακι, μια ειναι μπροστα αργουμε να νιωσουμε κλωτσιες ε μα πια!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ Φραουλινο μου τι ανακουφιση θα ειχατε!!! Αυτος ο πλακουντας πια κοβει βολτες τί θα γινει; Δοξα τω Θεω ομως δεν ειναι κατι παθολογικο και ευτυχως τσεκαρατε ολα τα ενδεχομενα. Εσυ καλου κακου τωρα να ξεκουρατεις φραουλινο μου ομορφο και αυριο θα δειτε αναλυτικα τη μπεμπουλα σας!!!!!!!

πλακουντακος χαχαχα! Πραγματικα ομως μας εχει κοψει τη χολη σε αυτη την ομαδα. Μια κατω θελει ξαπλα, μια ανεβαινει βλεπουμε αιματακι, μια ειναι μπροστα αργουμε να νιωσουμε κλωτσιες ε μα πια!!!

Ναι ας αποφασίσει γιατί ελεοςςς χαχαχα όπου κ να είναι λαχτάρα είναι πια

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αγαπημένες μου ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σας! Αρχικά όλα καλά!

Έβγαλα ξανά αίμα περισσότερο και πήρα πάλι το γιατρο μου. Μου είπε να φύγω για το μαιευτήριο και πήρε εκεί τηλέφωνο να με περιμένουν.. Ευτυχώς ήταν εκεί ο γιατρός που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου! Η μπεμπα μου είναι μια χαρά, ο πλακούντας και ο τράχηλος το ίδιο.. Με ρώτησαν και αυτοί για σεξ αλλά είχα κάνει την Παρασκευη τελευταία φορά οπότε μου είπαν δεν δικαιολογείται.. 

Ο πλακούντας μετανάστευσε πιο ψηλά μου είπε και αυτό καμιά φορά δημιουργεί μικρή αιμορραγία όπως αποκολλαται λίγο από το ένα σημείο για να πάει στο άλλο! Τίποτα παθολογικο.. Με πήρε μετά τηλέφωνο ο καλός μου ο γιατρός και μου είπε ότι φοβήθηκε μόνο μήπως είχε ανοίξει καθόλου ο τράχηλος και θα ήθελε άμεσα αντιμετώπιση! Ο τράχηλος ευτυχώς 33 και ερμητικά κλειστός! 

Δεν φαντάζεστε κοριτσακια μου τι τρομάρα πήραμε με τον άντρα μου, τουρμπίνες βάλαμε στο αμάξι να φτάσουμε στο μαιευτήριο! 

Α ξέχασα, είναι αυξημένο το αμνιακο μου 7,5 για την ακρίβεια και μου είπαν ότι τις περισσότερες φορές είναι φυσιολογικό γιατί αυξομειώνεται αλλά μπορεί να δείχνει και ότι δεν ρυθμίζεται καλά το σάκχαρο.. Άσχετο με το αίμα βέβαια, θα φανεί στην καμπυλη! 

Ουφ τέλος καλό όλα καλά!! Θα τη δούμε και αύριο με κάθε λεπτομέρεια την κορούλα μας! :)

Χαιρομαι παρα πολυ κοριτσι μου που ειναι ολα καλα...αντε με το καλο να ξαναδεις την μπουμπου σου αυριο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τα χω παίξει λίγο! Πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είχα στο χαρτί και στο εσώρουχο λίγη κόκκινη βλεννα! Πήρα το γιατρο και μου είπε ότι μπορεί να συμβεί να μην πανικοβαλομαι και ότι αν είναι κάτι θα φανεί αύριο στη Β επιπέδου.. Αν συνεχιστεί μου είπε να τον πάρω! Έχω φοβηθεί πάρα πολύ, αίμα τώρα;; Ούτε στην αρχή δεν είχα! Στις 12:30 αύριο έχουμε τον υπέρηχο Ειρήνη μου! 

Υπομονη κ θετικές σκεψεις κοπέλα Μ ίσως ν Ζοριστικεςς με κάτι κ ν μην τ κατάλαβες.. Αυριο έτσι κ αλλιώς έχεις κ τ ραντεβου σ.. Αλλά όπως κ σ είπε αν συνεχιστεί παρτον 

Κορίτσι Μ τώρα είδα τη συνέχεια τέλος καλό όλα καλά.. Μάθαμε κ κάτι άλλο τώρα.. Καλη επιτυχία Γ αυριο:)

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας ! Σας διαβάζω από το πρωί αλλά δεν προλαβαίνω ... περισσότερο χρόνο είχα όταν δούλευα ... @Υβόννη μου picture this να κυνηγάς τον μικρό Ραφαηλ ενώ εκείνος ρολάρει αμέριμνος με το πατίνι του... (έξτρα μπόνους να είσαι 6 μηνών έγκυος αχαχαχχααχ)

@papaki χαίρομαι που περάσατε όμορφα καλοριζικα τα πραγματάκια σας!!!

@MumMaria τι έγινε κοπέλα μου με τη γιαγιά όλα καλά ; Ήρθε ο γιατρός; Ελπίζω όλα να είναι μια απλή καλοκαιρινή ίωση! Περαστικά να είναι!

@Φραουλίνο μου όλα καλά με την τσαχπίνα σας!!! Μπράβο στο γιατρό που έδρασε αμέσως και σας ηρέμησε! Με το καλό η β επιπέδου σήμερα! 
 

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Αγαπημένες μου ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σας! Αρχικά όλα καλά!

Έβγαλα ξανά αίμα περισσότερο και πήρα πάλι το γιατρο μου. Μου είπε να φύγω για το μαιευτήριο και πήρε εκεί τηλέφωνο να με περιμένουν.. Ευτυχώς ήταν εκεί ο γιατρός που θα μου κάνει αύριο τη Β επιπέδου! Η μπεμπα μου είναι μια χαρά, ο πλακούντας και ο τράχηλος το ίδιο.. Με ρώτησαν και αυτοί για σεξ αλλά είχα κάνει την Παρασκευη τελευταία φορά οπότε μου είπαν δεν δικαιολογείται.. 

Ο πλακούντας μετανάστευσε πιο ψηλά μου είπε και αυτό καμιά φορά δημιουργεί μικρή αιμορραγία όπως αποκολλαται λίγο από το ένα σημείο για να πάει στο άλλο! Τίποτα παθολογικο.. Με πήρε μετά τηλέφωνο ο καλός μου ο γιατρός και μου είπε ότι φοβήθηκε μόνο μήπως είχε ανοίξει καθόλου ο τράχηλος και θα ήθελε άμεσα αντιμετώπιση! Ο τράχηλος ευτυχώς 33 και ερμητικά κλειστός! 

Δεν φαντάζεστε κοριτσακια μου τι τρομάρα πήραμε με τον άντρα μου, τουρμπίνες βάλαμε στο αμάξι να φτάσουμε στο μαιευτήριο! 

Α ξέχασα, είναι αυξημένο το αμνιακο μου 7,5 για την ακρίβεια και μου είπαν ότι τις περισσότερες φορές είναι φυσιολογικό γιατί αυξομειώνεται αλλά μπορεί να δείχνει και ότι δεν ρυθμίζεται καλά το σάκχαρο.. Άσχετο με το αίμα βέβαια, θα φανεί στην καμπυλη! 

Ουφ τέλος καλό όλα καλά!! Θα τη δούμε και αύριο με κάθε λεπτομέρεια την κορούλα μας! :)

Ουφ κοπέλα μου!!!διάβαζα το φόρουμ με κομμένη την ανάσα όταν είπες στο προηγούμενο ποστ σου ότι είδες αίμα!ευτυχώς όλα καλά λοιπόν!προσπάθησε τώρα να χαλαρώσεις,γιατί φαντάζομαι το άγχος σου,κάνε αγκαλίτσα τον καλό σου,κοιμήσου κ αύριο σενιαρισου για να δεις την κούκλα σου ξανά αλλά με περισσότερη λεπτομέρεια:x όλα καλά να είναι.

Just now, Geo81 είπε:

Κοριτσάκια γεια σας ! Σας διαβάζω από το πρωί αλλά δεν προλαβαίνω ... περισσότερο χρόνο είχα όταν δούλευα ... @Υβόννη μου picture this να κυνηγάς τον μικρό Ραφαηλ ενώ εκείνος ρολάρει αμέριμνος με το πατίνι του... (έξτρα μπόνους να είσαι 6 μηνών έγκυος αχαχαχχααχ)

@papaki χαίρομαι που περάσατε όμορφα καλοριζικα τα πραγματάκια σας!!!

@MumMaria τι έγινε κοπέλα μου με τη γιαγιά όλα καλά ; Ήρθε ο γιατρός; Ελπίζω όλα να είναι μια απλή καλοκαιρινή ίωση! Περαστικά να είναι!

@Φραουλίνο μου όλα καλά με την τσαχπίνα σας!!! Μπράβο στο γιατρό που έδρασε αμέσως και σας ηρέμησε! Με το καλό η β επιπέδου σήμερα! 
 

Έλα κοπέλα μου κ υπόλοιπα κορίτσια!ουρολοίμωξη μάλλον μας είπαν για την γιαγιά.της έδωσε αντιβίωση γενικής χρήσης κ περιμένουμε να δούμε πως θα ανταποκριθεί στο επόμενο 24ωρο.ειτε μικρόβιο είτε ιωσουλα είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα λόγω ηλικίας της.θα φανεί.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ουφ κοπέλα μου!!!διάβαζα το φόρουμ με κομμένη την ανάσα όταν είπες στο προηγούμενο ποστ σου ότι είδες αίμα!ευτυχώς όλα καλά λοιπόν!προσπάθησε τώρα να χαλαρώσεις,γιατί φαντάζομαι το άγχος σου,κάνε αγκαλίτσα τον καλό σου,κοιμήσου κ αύριο σενιαρισου για να δεις την κούκλα σου ξανά αλλά με περισσότερη λεπτομέρεια:x όλα καλά να είναι.

Έλα κοπέλα μου κ υπόλοιπα κορίτσια!ουρολοίμωξη μάλλον μας είπαν για την γιαγιά.της έδωσε αντιβίωση γενικής χρήσης κ περιμένουμε να δούμε πως θα ανταποκριθεί στο επόμενο 24ωρο.ειτε μικρόβιο είτε ιωσουλα είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα λόγω ηλικίας της.θα φανεί.

Α Μαράκι μου περαστικά.Ενταξει είναι δύσκολα αλλά η αντιβίωση πιστεύω μια ουρολοίμωξη θα τη πιάσει κορίτσι μου.παλι καλά που την είδε ο γιατρός

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πραγματικά φοβηθηκαμε πάρα πολύ και είμαστε πολύ ανακουφισμενοι τώρα!! Με αυτά και με αυτά ξέχασα και το άγχος μου για τη Β επιπέδου.. :rolleyes:

Κορίτσια μου αγαπημένα και πάλι σας υπερευχαριστω όλες!! Είναι τόσο όμορφο που μοιραζόμαστε τις χαρές αλλά και τις ανησυχίες μας και είμαστε εδώ η μία για την άλλη, σας είμαι ευγνώμων!!! 

@MumMaria περαστικά στη γιαγιά σου γλυκιά μου, να την πιάσει η αντιβιωση γρήγορα γρήγορα και όλα να πάνε καλά!! 

Θα σας πω τα νέα μας αύριο μεσημεράκι που θα τελειώσουμε με την εξέταση.. Σας φιλώ όλες!!! 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έκανα τη β επιπέδου και ο γιατρός εντόπισε στην καρδιά του μωρού ένα εύρημα που ονομάζεται arsa (δεξιά αποκλεινουσα αρτηρια).

Αυτο από μόνο του δεν επηρεάζει σε κάτι τη ζωή του μωρού είναι απλά μια ανατομική παραλλαγή όμως επειδή συνδέεται με κάποιο σύνδρομο ( digeorge) μου πρότεινε αμνιοπαρακέντηση και μάλιστα στις 32 εβδομάδες γιατί επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα και είναι πιο δλυσκολη η αμνιο εάν συμβεί κάτι το μωρό θα μπορέσει να σωθεί.

Γενικά είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα θέματα και γέννησα πρόωρα τελικά.

Την τετάρτη θα πάω για λεπτομερή έλεγχο της καρδιάς του μωρού σε εμβρυοκαρδιολόγο και μετά θα αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.

Φοβάμαι πολύ οτι κάτι κακό συμβαίνει.

 

  • Λυπημένη/-ος 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Έκανα τη β επιπέδου και ο γιατρός εντόπισε στην καρδιά του μωρού ένα εύρημα που ονομάζεται arsa (δεξιά αποκλεινουσα αρτηρια).

Αυτο από μόνο του δεν επηρεάζει σε κάτι τη ζωή του μωρού είναι απλά μια ανατομική παραλλαγή όμως επειδή συνδέεται με κάποιο σύνδρομο ( digeorge) μου πρότεινε αμνιοπαρακέντηση και μάλιστα στις 32 εβδομάδες γιατί επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα και είναι πιο δλυσκολη η αμνιο εάν συμβεί κάτι το μωρό θα μπορέσει να σωθεί.

Γενικά είμαι πολύ στεναχωρημένη γιατί και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα θέματα και γέννησα πρόωρα τελικά.

Την τετάρτη θα πάω για λεπτομερή έλεγχο της καρδιάς του μωρού σε εμβρυοκαρδιολόγο και μετά θα αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.

Φοβάμαι πολύ οτι κάτι κακό συμβαίνει.

 

Κοπέλα μου καλημέρα.Λυπαμαι για τη στενοχώρια που πήρες.Θα σου πω τη δική μου προσωπική γνώμη.Πηγαινε και σε ένα δεύτερο γιατρό κ φυσικά κ σε εμβρυοκαρδιολογο όπως έχεις ήδη κανονίσει.Η αλήθεια είναι πως δε ξέρω τι είναι αυτό το ευρημα μιας κ ο δικός μου γιατρός είχε δει άλλο ευρημα στη καρδιά.Αλλα επειδή είναι μεμονωμένο  χωρίς αλλά συνδυαστικα μήπως πρέπει να το διπλό σκεφτείς για παρακέντηση? Πάρε γνώμες διασταυρωσε κ αποφάσισε.Η αυχενική σου δε θυμάμαι ήταν καλή?

Κουράγιο δύναμη και ενημέρωνε μας κορίτσι μου οπότε έχεις χρόνο εδώ είμαστε η μία για την άλλη

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κοπέλα μου καλημέρα.Λυπαμαι για τη στενοχώρια που πήρες.Θα σου πω τη δική μου προσωπική γνώμη.Πηγαινε και σε ένα δεύτερο γιατρό κ φυσικά κ σε εμβρυοκαρδιολογο όπως έχεις ήδη κανονίσει.Η αλήθεια είναι πως δε ξέρω τι είναι αυτό το ευρημα μιας κ ο δικός μου γιατρός είχε δει άλλο ευρημα στη καρδιά.Αλλα επειδή είναι μεμονωμένο  χωρίς αλλά συνδυαστικα μήπως πρέπει να το διπλό σκεφτείς για παρακέντηση? Πάρε γνώμες διασταυρωσε κ αποφάσισε.Η αυχενική σου δε θυμάμαι ήταν καλή?

Κουράγιο δύναμη και ενημέρωνε μας κορίτσι μου οπότε έχεις χρόνο εδώ είμαστε η μία για την άλλη

Καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση.

Ναι η αυχενικη μου ηταν παρα πολυ καλη και μαλιστα τοτε ειχα σκεφτει να κανω αυτο το τεστ με το αιμα προληπτικα αλλα η γιατρος μου ειπε οτι ηταν πολυ καλα τα αποτελεσματα για να μπω σε αυτη τη διαδικασια.

Σιγουρα θα ψαξω να ρωτησω και καποιον αλλο εμβρυολογο τη γνωμη του απλα εχω στεναχωρηθει γιατι ειμαι και 23η εβδομαδα.

Δηλαδη και αν κανω την αμνιο και υπαρχει θεμα;

Τι κανω μετα;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση.

Ναι η αυχενικη μου ηταν παρα πολυ καλη και μαλιστα τοτε ειχα σκεφτει να κανω αυτο το τεστ με το αιμα προληπτικα αλλα η γιατρος μου ειπε οτι ηταν πολυ καλα τα αποτελεσματα για να μπω σε αυτη τη διαδικασια.

Σιγουρα θα ψαξω να ρωτησω και καποιον αλλο εμβρυολογο τη γνωμη του απλα εχω στεναχωρηθει γιατι ειμαι και 23η εβδομαδα.

Δηλαδη και αν κανω την αμνιο και υπαρχει θεμα;

Τι κανω μετα;

Το ίδιο έλεγα κ εγώ κορίτσι μου.Ειτε αμνιο είτε αυτό το τεστ πλέον είμαστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.Αν όμως και αυτό το σύνδρομο φαίνεται στο τεστ αίματος κάντο εννοείται κ τώρα.Ειδε όμως κάτι άλλο? Γιατί από ένα μόνο εύρημα που δεν επιρρεαζει κ τη καρδούλα κ με πολύ καλή αυχενική να κάνεις αμνιο?είναι η έσχατη επιλογή.


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...