Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορτσουδια μου!!!! Συννεφιά σήμερα στην Θεσσαλονίκη μας,εμείς χουχουλιαζουμε με την μικρή αγκαλίτσα!είναι ένα όνειρο,πιο τσαουσα από τον Βασίλη ο οποιος στόμα είχε κ μίλια δεν είχε.οταν πεινάει,ξεσηκώνει τον κόσμο.πιασαμε μια χαρά στήθος κ βλέπουμε στην πορεία πως θα πάει.γαλα ακόμα δεν έχω,περιμένω αυριο-μεθαυριο,μόνο το πρωτογαλα τώρα έχω.ισως δώσουμε κ δύο μπουκάλια την μέρα ξένο αν δεν κατέβει κ αύριο γιατί είναι μεγάλο μωρό κ έχει ανάγκες.μην ανεβάσουμε κ κανέναν ίκτερο παλι κ δεν πέφτει.

Όλα καλά σε γενικές γραμμές κ το βράδυ καλά μας πήγε.μονο ο Βασιλάκος μου λείπει παααααρα πολύ.πιστευα θα ξεχνιομουν αρκετά με την μικρή,αλλά οπότε μου στέλνει βιντεάκια η μαμά μου,τον βλέπω κ κλαίω,το παιδάκι μου το γλυκο:x ήταν κ η πρώτη φορά που είμαστε χώρια.

Ο,τι θέλετε κορίτσια μου να ρωτήσετε,από την ώρα του τοκετού μέχρι κ για μετά,να με ρωτάτε.βοηθαμε η μία την αλλη;-)

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια κ από μένα.Εμεις πήγαμε σήμερα για πρωινό μαζί με τη κουμπαρουλα μας ...λέω ίσως την άλλη Κυριακή να τρώω στη κλινική πρωινό

Πάλι όνειρο τον έβλεπα ότι τον είχα αγκαλίτσα έτσι όπως κοιμομασταν κ όταν με αγκάλιασε ο άντρας μου ξεξυπνησα κ πραγματικά κορίτσια νόμιζα ήταν εκεί ο μικρούλης στο χέρι μου.Ενταξει ανυπομωνω πολύ πολύ.Να πάνε όλα καλά να γίνει το στάδιο της γέννας κ να τον δω

  • Μου αρέσει 10

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορτσουδια μου!!!! Συννεφιά σήμερα στην Θεσσαλονίκη μας,εμείς χουχουλιαζουμε με την μικρή αγκαλίτσα!είναι ένα όνειρο,πιο τσαουσα από τον Βασίλη ο οποιος στόμα είχε κ μίλια δεν είχε.οταν πεινάει,ξεσηκώνει τον κόσμο.πιασαμε μια χαρά στήθος κ βλέπουμε στην πορεία πως θα πάει.γαλα ακόμα δεν έχω,περιμένω αυριο-μεθαυριο,μόνο το πρωτογαλα τώρα έχω.ισως δώσουμε κ δύο μπουκάλια την μέρα ξένο αν δεν κατέβει κ αύριο γιατί είναι μεγάλο μωρό κ έχει ανάγκες.μην ανεβάσουμε κ κανέναν ίκτερο παλι κ δεν πέφτει.

Όλα καλά σε γενικές γραμμές κ το βράδυ καλά μας πήγε.μονο ο Βασιλάκος μου λείπει παααααρα πολύ.πιστευα θα ξεχνιομουν αρκετά με την μικρή,αλλά οπότε μου στέλνει βιντεάκια η μαμά μου,τον βλέπω κ κλαίω,το παιδάκι μου το γλυκο:x ήταν κ η πρώτη φορά που είμαστε χώρια.

Ο,τι θέλετε κορίτσια μου να ρωτήσετε,από την ώρα του τοκετού μέχρι κ για μετά,να με ρωτάτε.βοηθαμε η μία την αλλη;-)

Μια χαρα Μαρια μου!!φωναζει ε; Χαχα το γλυκουλι μωρε! Σε λιγες μερες θα ειστε σπιτι ολοι μαζι κ ο Βασιλακος σας θα γνωρισει κ την αδερφουλα του.ολα καλα στο μαιευτηριο,οι μαιες κ αυτα βοηθανε;


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Μια χαρα Μαρια μου!!φωναζει ε; Χαχα το γλυκουλι μωρε! Σε λιγες μερες θα ειστε σπιτι ολοι μαζι κ ο Βασιλακος σας θα γνωρισει κ την αδερφουλα του.ολα καλα στο μαιευτηριο,οι μαιες κ αυτα βοηθανε;

Οι μαίες σε γενικές γραμμές βοηθάνε αρκετά αλλά χρειάζεται κι εσύ να μην ντρέπεσαι κ να τις καλεις.καλο είναι το 3ημερο που θα είσαι στην κλινική να σου λύσουν ο,τι απορία έχεις κ να σε βοηθήσουν κ στον θηλασμό κ στην φροντίδα του μωρού.να πατε σίγουροι στο σπίτι σας μετά με το νινι:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι...τι θερμομετρο εχετε παρει για τα μωρακια σας;;η μαια μου ειπε καλυτερα να παρω αφης αλλα σχεδον σε ολα στις κριτικες λενε οτι εχουν μια αποκλιση..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι...τι θερμομετρο εχετε παρει για τα μωρακια σας;;η μαια μου ειπε καλυτερα να παρω αφης αλλα σχεδον σε ολα στις κριτικες λενε οτι εχουν μια αποκλιση..

Εγώ πηρα ηλεκτρονικό απλό.. Προχτές π ήμουν στη μαμα μ π έχει αφής.. Βάλαμε όλοι με τη σειρά για να το δοκιμάσουμε κ τ αδερφη Μ την έδειξε με 38 πυρετο.. Κ όταν πηγε σπίτι της έβαλε τ παλιο π είναι με τον υδράργυρο κ δεν ειχε τπτ.. Τώρα τ παιζει κ Μ αυτά δεν ξερω:roll:

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα σε όλες τις μανουλες πως είστε τα κορίτσια που αναμένετε? Έχουν βαρεσει όλα κόκκινο? Σήμερα σηκώθηκα άπειρες φορές το βράδυ κ με τεράστια πίεση στη κύστη κατά τα άλλα ήρεμα ...κανένα σημάδι.

Οι όμορφες μανουλες με τα μικρουλικα τους δίπλα πως είστε? 

  • Μου αρέσει 6

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέραα σε όλες τις μανουλες πως είστε τα κορίτσια που αναμένετε? Έχουν βαρεσει όλα κόκκινο? Σήμερα σηκώθηκα άπειρες φορές το βράδυ κ με τεράστια πίεση στη κύστη κατά τα άλλα ήρεμα ...κανένα σημάδι.

Οι όμορφες μανουλες με τα μικρουλικα τους δίπλα πως είστε? 

Καλημερα Γωγουλα Μ ακριβώς τ ίδια.. Σμρ ένιωσα πολυ πονο  Γ λίγο και σαν να κινιοταν πιο έντονα τ μωρό αλλά αυτό.. Κατουρημα φουλ.. Ποτε θα κατεβουν τα ζιζάνια?? Χαχα 

18 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορτσουδια μου!!!! Συννεφιά σήμερα στην Θεσσαλονίκη μας,εμείς χουχουλιαζουμε με την μικρή αγκαλίτσα!είναι ένα όνειρο,πιο τσαουσα από τον Βασίλη ο οποιος στόμα είχε κ μίλια δεν είχε.οταν πεινάει,ξεσηκώνει τον κόσμο.πιασαμε μια χαρά στήθος κ βλέπουμε στην πορεία πως θα πάει.γαλα ακόμα δεν έχω,περιμένω αυριο-μεθαυριο,μόνο το πρωτογαλα τώρα έχω.ισως δώσουμε κ δύο μπουκάλια την μέρα ξένο αν δεν κατέβει κ αύριο γιατί είναι μεγάλο μωρό κ έχει ανάγκες.μην ανεβάσουμε κ κανέναν ίκτερο παλι κ δεν πέφτει.

Όλα καλά σε γενικές γραμμές κ το βράδυ καλά μας πήγε.μονο ο Βασιλάκος μου λείπει παααααρα πολύ.πιστευα θα ξεχνιομουν αρκετά με την μικρή,αλλά οπότε μου στέλνει βιντεάκια η μαμά μου,τον βλέπω κ κλαίω,το παιδάκι μου το γλυκο:x ήταν κ η πρώτη φορά που είμαστε χώρια.

Ο,τι θέλετε κορίτσια μου να ρωτήσετε,από την ώρα του τοκετού μέχρι κ για μετά,να με ρωτάτε.βοηθαμε η μία την αλλη;-)

Καλημερα Μαράκι Μ πως είσαι???.. Κάθε ποτε δλδ τις δίνεις το πρωτογαλα?? Οποτε δείξει ότι πειναει?? 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα Γωγουλα Μ ακριβώς τ ίδια.. Σμρ ένιωσα πολυ πονο  Γ λίγο και σαν να κινιοταν πιο έντονα τ μωρό αλλά αυτό.. Κατουρημα φουλ.. Ποτε θα κατεβουν τα ζιζάνια?? Χαχα 

Έλα ντε βρε Δεσποινάκι 

Λες να μας έρθουν και μαζί μιας που είμαστε το ίδιο? Χαχα

πάντως κ εγώ πόνο από τη τόση πίεση ένιωσα λέω λες να μην θέλω τουαλέτα να φύγει τίποτα άλλο να τρέξουν νερα? Αλλά μπα...

Αύριο θα δούμε για καμμία εξελιξη.εσύ ποτέ έχεις ραντεβού ξανά?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα @demifilol  να χαίρεσαι τ ονοματάκι σ... Πως είσαι??? Εσείς πως πατε με το φαγητακι?? 

Just now, Gogo1994 είπε:

Έλα ντε βρε Δεσποινάκι 

Λες να μας έρθουν και μαζί μιας που είμαστε το ίδιο? Χαχα

πάντως κ εγώ πόνο από τη τόση πίεση ένιωσα λέω λες να μην θέλω τουαλέτα να φύγει τίποτα άλλο να τρέξουν νερα? Αλλά μπα...

Αύριο θα δούμε για καμμία εξελιξη.εσύ ποτέ έχεις ραντεβού ξανά?

Τη πέμπτη έχω και στους δυο.. Για να δουμεεε.. Εσυ?? 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Χρόνια πολλα @demifilol  να χαίρεσαι τ ονοματάκι σ... Πως είσαι??? Εσείς πως πατε με το φαγητακι?? 

Τη πέμπτη έχω και στους δυο.. Για να δουμεεε.. Εσυ?? 

Αύριο εγωω κ αιματολογική πάλι (δε ξεμπλεκω) κ γιατρό.

 

Αααα @demifilolχρονια πολλά στη Δημητρούλα μας.Να χαίρεσαι το όνομα θέλουμε όμορφα νέα οπότε μπορέσεις.Φιλακια 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ευχομαι μια όμορφη μέρα σε όλες!!! Και πάλι σας ευχαριστώ όλες για τις όμορφες ευχές σας. Με συγκινήσατε πολύ όλες! Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας και περιμένω μαζί σας το επόμενο μωράκι που θα έρθει στην ομάδα μας!

@MumMaria να τη χαίρεσαι τη μπουμπού σου!! Να είναι γερή και καλότυχη... Διδυμάκια τα παιδάκια μας... Κρίμα να μην γεννάμε στο ίδιο μαιευτήριο να είμαστε παρέα.

@demifilol χρόνια πολλά κορίτσι μου!!!Εκείνη τη βόλτα πρέπει οπωσδήποτε να την κανονίσουμε κάποια στιγμή!

Κορίτσια μου απ ότι φαίνεται σήμερα θα πάρουμε εξιτήριο. Αυτές τις μέρες προσπαθώ να την παλέψω με το θηλασμο. Ο μικρός την πιάνει τη θηλή ευτυχώς αλλά η αλήθεια είναι μέχρι να συνηθίσω πονάω αρκετά. Στρώνει μου είπαν βέβαια σύντομα όποτε περιμένω...

Οτι χρειαστείτε αν μπορώ να βοηθήσω μου λέτε. Ίσως με τη μικρή μου εμπειρία μέχρι στιγμής μπορώ να βοηθήσω..

Σας φιλώ!!!

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!! Χρόνια πολλά στις Δημητρούλες και οσοι έχουμε Δήμητρες και Δημητρούληδες! :)@MumMaria κορίτσι μου να σου ζήσει, καλότυχη και υγιεις παντα η κοριτσάρα σας να ειναι! Μπράβο σου εισαι πολυ δυνατή, ακούγετε ενας υπέροχος τοκετός!!! @Eirini1988 να σας ζήσει ο παίδαρος!!! πραγματικά οταν διάβασα ολη την διαδικασία ειπα ορίστε το κορίτσι αποζημιώθηκε με την ταλαιπωρία που τράβηξε τόσο καιρό με εναν όμορφο και ευκολο τοκετό! ευχομαι απο εδω και περα μονο όμορφες στιγμές και σίγουρα ολα θα μπουν στην σειρά τους και με τον θηλασμο μόλις πάτε σπίτι σας και ηρεμήσετε.. Όλες εμεις οι πρωτομανούλες θα το βρούμε σίγα σιγα και με υπομονή τον δρόμο.. :) Αχ και εγω κορίτσια πλεον ανυπομονώ να έρθει και η δική μας υπέροχη στιγμή!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 3

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...