Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλο Σαββατοκυριακο κορίτσια Μ κ από μένα.. Εμείς πρκε τ παρών τ παμε ανά 3 ώρες γευμα μεικτή διατροφή.. Γενικά είναι ησυχουλα .. Δεν την αρέσει καθόλου όταν τ ξεντυνω η το μπάνιο χαχα... Πολυ όμορφα συναισθήματα όμως.. Μ τ καλό και στις υπόλοιπες!! 

  • Μου αρέσει 9

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Εμεις χτες περάσαμε μια δύσκολη νύχτα με τον μικρό να ξυπνάει ανά μια ώρα... Τον έβαζα στήθος έτρωγε και ηρεμούσε αλλά με το που τον άφηνα στο λίκνο του ξεκινούσε το πανηγύρι. Ήθελε συνέχεια αγκαλιά..  @MumMaria και @KarMar84 πως καταλαβαίνω αν έχει κολικούς;; 
@Despoina Mar κι εμάς τις πρώτες μέρες δεν το ήθελε το μπάνιο και έκλαιγε λες και τον βασανιζαμε αλλά πλέον το δέχεται πολύ καλύτερα. Δείχνει να το απολαμβάνει κιόλας..

@Υβόννη μια ακόμη φορά που με συγκινεί η περιγραφή σου!!! Να τους χαίρεσαι τους άντρες σου και πάντα έτσι να είναι οι δυο τους... Όντως πάντως η βοήθεια των αντρών είναι πολύτιμη. Ευτυχώς κι εμένα με βοηθάει πολυ.

@MinakiG να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!

@Alexandra P. με το καλό αύριο να έρθει το μωράκι σου!! Να πάνε όλα τέλεια!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria χθες τις ξεκίνησα οπότε θα σου πω τις επόμενες ημέρες 

@Eirini1998 κλαίει πολύ έντονα και σφίγγεται μαζεύοντας και τεντωνοντας τα ποδαράκια... εμάς έχει κ πρησμένη κοιλίτσα...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Εμεις χτες περάσαμε μια δύσκολη νύχτα με τον μικρό να ξυπνάει ανά μια ώρα... Τον έβαζα στήθος έτρωγε και ηρεμούσε αλλά με το που τον άφηνα στο λίκνο του ξεκινούσε το πανηγύρι. Ήθελε συνέχεια αγκαλιά..  @MumMaria και @KarMar84 πως καταλαβαίνω αν έχει κολικούς;; 
@Despoina Mar κι εμάς τις πρώτες μέρες δεν το ήθελε το μπάνιο και έκλαιγε λες και τον βασανιζαμε αλλά πλέον το δέχεται πολύ καλύτερα. Δείχνει να το απολαμβάνει κιόλας..

@Υβόννη μια ακόμη φορά που με συγκινεί η περιγραφή σου!!! Να τους χαίρεσαι τους άντρες σου και πάντα έτσι να είναι οι δυο τους... Όντως πάντως η βοήθεια των αντρών είναι πολύτιμη. Ευτυχώς κι εμένα με βοηθάει πολυ.

@MinakiG να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!

@Alexandra P. με το καλό αύριο να έρθει το μωράκι σου!! Να πάνε όλα τέλεια!!

Αχ Ειρηνακι μου ελπιζω να εχετε καλυτερο βραδυ σημερα! Ολα στο προγραμμα ειναι τί να κανουμε; Λιωνω με την εικονα στο μπανακι! Ανυπομονω να μας δωσουν κι εμας το οκ να ξεκινησουμε πλατσα πλουτσα στη μπανιεριτσα!!!

Just now, KarMar84 said:

@MumMaria χθες τις ξεκίνησα οπότε θα σου πω τις επόμενες ημέρες 

@Eirini1998 κλαίει πολύ έντονα και σφίγγεται μαζεύοντας και τεντωνοντας τα ποδαράκια... εμάς έχει κ πρησμένη κοιλίτσα...

Ψυχουλα μου και η δικη σου και η νυφουλα μου @MumMaria...Περαστικα κοριτσια μου και ευχομαι να δρασουν αμεσα τα προβιοτικα να μην υποφερουν τα γλυκουλια σας...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπερα... Οι Κολικοι συνήθως ξεκινουν από την δέκατη ημέρα ζωής μας είπε η γιατρός μας.. Εμείς ακόμα δεν έχουμε δόξα το θεο... Αλλά μια ημέρα που η μπεμπα είχε ώρες να κάνει κακά, ενώ κάνει μετά από κάθε γευμα, και ζοριζοταν, πηρα την κρέμα ανακουφισης της φρέζυ και κατευθείαν έδρασε.. Μετά έκανε κακά συνέχεια και η κοιλιτσα της ήταν παλι μαλακή.. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο η όχι παντως εγώ την χρησιμοποιώ από τότε, μετά το μπανάκι της βάζω και από αυτό... Και όλα καλά ως τώρα... 

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Εμείς ζοριζομαστε με κολικούς κ χάθηκα γιατί όλη την ώρα την έχω πάνω μου την μικρή,μόνο έτσι κάπως ηρεμεί η ψυχούλα μου.κ όταν δεν την έχω,ασχολούμαι με τον γιο μου,ο οποίος συνεχίζει την επανάσταση του οσον αφορά την αδελφή του,χαχαχα!με έσωσε εμένα ο μάρσιπος ,το λέω κ για τις υπόλοιπες μανουλες,μακάρι βεβαια τα μωρακια σας να μην κάνουν κολικούς κ να μην χρειαστεί,παρά μόνο έξω σε βολτουλα.:wink:

Κατά τα άλλα η μικρή είναι φαγανουλα,έβγαζε αρκετές γουλιες(πολλαααααα λερωμένα φορμακια κ ζακέτες δικές μου) τώρα το κοντρολαραμε κι αυτό κάπως κ κοιμόμαστε το βράδυ αλλά μόνο πάνω μου.ελπιζω πρώτα απ' όλα να μην πονάει κ μετά σιγά σιγά να στρώσουμε λίγο τον ύπνο γιατι με κόβω ζομπι.

Χαίρομαι που μαθαίνω τα νέα σας κ όλες σιγά σιγά ζούμε αυτό το μοναδικό συναίσθημα της μητροτητας,που σίγουρα θα έχει τα σκαμπανεβασματα  του αλλά στο τέλος σιγουρα σε αφήνει με αυτήν την γλυκιά αίσθηση πληρότητας.οσες περιμένουν ακόμα,με το καλό γλυκιες μου συνοδοιπορισσες.

Υγ σε αυτήν την λοχεία ζοριζομαι πολύ περισσότερο ψυχολογικά,δεν ξέρω αν είναι καθαρά ορμονικό ή αν μετά από μια σχετικά ταραχώδη εγκυμοσύνη,τερμάτισα με τις τύψεις που νιώθω ότι δεν μοιράζω σωστά τον χρόνο σε δύο παιδάκια.το λέω εδώ,σαν μια παρένθεση,γιατί , νυν κ μελλοντικές  μανουλες μου ,να μην νιώθετε ασχημα ή ότι κάτι δεν πάει καλά,αν στιγμές νιώθετε θλίψη,κούραση,αγανάκτηση.ολα μέσα στο παιχνίδι είναι.κ σίγουρα περνάνε κ σου μένουν μόνο τα καλά.λιγη υπομονή.ευχπμαι βέβαια σε όλες μια ονειρεμένη λοχεία με χαρούμενα ήσυχα ζουμπουρλουδικα μωρακια:x

Δεύτερο υγ. Εεεεε καιρό είχα να γράψω σεντοναρα ,δεν μπορείτε να πείτε:P

Αγαπημενη μου ξεκινησατε κολικους ε?? Αχ κουράγιο μάνα και για σένα και για το μωράκι σου... Όλα να πανε καλα ευχομαι.. Εγώ να ξέρεις στον γιο που είχε πολυ έντονους κολικους, τα χα δοκιμάσει όλα εκτός από την κρέμα της φρέζυ... 

Τελικά υποχώρησαν στο τρίμηνο χαχα

Τώρα μέχρι στιγμής η μικρή δεν έχει εμφανιστεί ακόμα κολικους.. Αλλά μια ημέρα που την είδα να ζοριζεται λίγο δοκίμασα την κρέμα της φρέζυ και όλα πηγαν καλά.. Έκανε αμέσως κακά της και μετά ήταν μια χαρά όλη την υπόλοιπη ημέρα.. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά σε μας έκανε δουλειά... Αν θες δοκίμασε την... 

Μη νιώθεις τυψεις... Και εγώ ένιωθα στην αρχή αλλά τα ξεπέρασα όλα καθώς προσπαθω να ασχολουμαι πολυ με τον μεγάλο.. Βέβαια είμαι πτωμααα

Εγώ πλαι σ αυτη την λοχεια πεταω ψυχολογικά.. Μακάρι να σου περασει συντομα και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς... Ευχομαι να πανε ολα καλα και ότι χρειαστείς ξέρεις.  

Φιλια και υπομονή καλή μου

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Εμεις χτες περάσαμε μια δύσκολη νύχτα με τον μικρό να ξυπνάει ανά μια ώρα... Τον έβαζα στήθος έτρωγε και ηρεμούσε αλλά με το που τον άφηνα στο λίκνο του ξεκινούσε το πανηγύρι. Ήθελε συνέχεια αγκαλιά..  @MumMaria και @KarMar84 πως καταλαβαίνω αν έχει κολικούς;; 
@Despoina Mar κι εμάς τις πρώτες μέρες δεν το ήθελε το μπάνιο και έκλαιγε λες και τον βασανιζαμε αλλά πλέον το δέχεται πολύ καλύτερα. Δείχνει να το απολαμβάνει κιόλας..

@Υβόννη μια ακόμη φορά που με συγκινεί η περιγραφή σου!!! Να τους χαίρεσαι τους άντρες σου και πάντα έτσι να είναι οι δυο τους... Όντως πάντως η βοήθεια των αντρών είναι πολύτιμη. Ευτυχώς κι εμένα με βοηθάει πολυ.

@MinakiG να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!

@Alexandra P. με το καλό αύριο να έρθει το μωράκι σου!! Να πάνε όλα τέλεια!!

Ειρηνακι μου,εμας ξεκίνησαν όταν άρχισε να μειώνει τα κακά της ενώ έκανε κάθε φορά μετά το γαλατάκι, σφίγγεται,μαζεύει ποδαράκια κ αφήνει πολλά αέρια,κάθε φορά κλαίει.

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα... Οι Κολικοι συνήθως ξεκινουν από την δέκατη ημέρα ζωής μας είπε η γιατρός μας.. Εμείς ακόμα δεν έχουμε δόξα το θεο... Αλλά μια ημέρα που η μπεμπα είχε ώρες να κάνει κακά, ενώ κάνει μετά από κάθε γευμα, και ζοριζοταν, πηρα την κρέμα ανακουφισης της φρέζυ και κατευθείαν έδρασε.. Μετά έκανε κακά συνέχεια και η κοιλιτσα της ήταν παλι μαλακή.. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο η όχι παντως εγώ την χρησιμοποιώ από τότε, μετά το μπανάκι της βάζω και από αυτό... Και όλα καλά ως τώρα... 

Αγαπημενη μου ξεκινησατε κολικους ε?? Αχ κουράγιο μάνα και για σένα και για το μωράκι σου... Όλα να πανε καλα ευχομαι.. Εγώ να ξέρεις στον γιο που είχε πολυ έντονους κολικους, τα χα δοκιμάσει όλα εκτός από την κρέμα της φρέζυ... 

Τελικά υποχώρησαν στο τρίμηνο χαχα

Τώρα μέχρι στιγμής η μικρή δεν έχει εμφανιστεί ακόμα κολικους.. Αλλά μια ημέρα που την είδα να ζοριζεται λίγο δοκίμασα την κρέμα της φρέζυ και όλα πηγαν καλά.. Έκανε αμέσως κακά της και μετά ήταν μια χαρά όλη την υπόλοιπη ημέρα.. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά σε μας έκανε δουλειά... Αν θες δοκίμασε την... 

Μη νιώθεις τυψεις... Και εγώ ένιωθα στην αρχή αλλά τα ξεπέρασα όλα καθώς προσπαθω να ασχολουμαι πολυ με τον μεγάλο.. Βέβαια είμαι πτωμααα

Εγώ πλαι σ αυτη την λοχεια πεταω ψυχολογικά.. Μακάρι να σου περασει συντομα και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς... Ευχομαι να πανε ολα καλα και ότι χρειαστείς ξέρεις.  

Φιλια και υπομονή καλή μου

Την είχα πάρει κ στον γιο μου αυτήν την κρεμουλα Νίνα μου ,που δεν είχε κολικούς αλλά ένα θεματακι με την δυσκοιλιότητα κ έκανε δουλειά.τωρα στην μικρή κάνω μασαζακι πάλι με αυτήν , στιγμιαία ίσως την ανακουφίζει αλλά μέχρι εκεί δυστυχώς.

Ελπίζω εσείς να είστε όλοι καλά κ να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.εσενα ο μικρός πως την πήρε την άφιξη της μικρής;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη και @Eirini1998 σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

Γενικά ευχαριστω κορίτσια μου για όλες τις ανησυχίες, τις συμβουλές , τις συζητήσεις που μοιραστηκαμε μέχρι τώρα αλλά και για αυτά που θα μοιραζόμαστε από δω και πέρα! 

Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία. Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandra P. είπε:

@Υβόννη και @Eirini1998 σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

Γενικά ευχαριστω κορίτσια μου για όλες τις ανησυχίες, τις συμβουλές , τις συζητήσεις που μοιραστηκαμε μέχρι τώρα αλλά και για αυτά που θα μοιραζόμαστε από δω και πέρα! 

Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία. Φιλιά πολλά!!

Με το καλό!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου σαν μανούλα πια❤️
 

@magda15 κορίτσι μου τι έγινε;;; Όλα πήγαν καλά; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...θέλω να μοιραστώ ένα κόλπο που μας έμαθε ο γιος μου στο μπανάκι ...ένα πράγμα τον κάνει να σταματάει το κλάμα ...ο ήχος του ντούς.

Μέχρι κ από το youtube το βάζω όταν γκρινιάζει χωρίς λόγο ενώ μόλις έχει φάει κ ηρεμεί

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2020 at 11:40 ΜΜ, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Γεννήσαμε στις 11:50 έναν παίδαρο 3480γρ. Η καισαρική μας δεν ήταν ανέμελη δυστυχώς. Λόγω προβλήματος που έχω στη μέση η επισκληρίδειος πόνεσε σαν να φάγα σφαίρα και δεν έπιασε ποτέ όποτε παρθηκε η απόφαση να φάω γεννικη αναισθησία και με λυγμούς με κοιμησαν.... Η Μαια μου ευτυχώς έβγαλε βίντεο την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Στεναχωρήθηκα πολύ. Αλλά εφόσον το αγοράκι μου είναι καλά και στην αγκαλιά μου θα το ξεπεράσω. Τα φιλια μου...

Να σας ζησει ο γιος κοριτσι μου, κ επιτελους μανουλα κι εσυ!!!! Δεν έχει σημασισ ο τροπος αλλα το αποτελεσμα, στην περίπτωση σου ηταν μονοδρομος για ολικη, μπράβο στη μαία που καλυψε το γεγονος, γιατι κι εγω που εκσνα καισαρικη με επιδκληριδειο, δεν ειδα τιποτα μονο ένιωθα, ετοιμο καθαρο μου το φερανε κι εμενα. Γερο κ καλοτυχο να ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

@Υβόννη και @Eirini1998 σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

Γενικά ευχαριστω κορίτσια μου για όλες τις ανησυχίες, τις συμβουλές , τις συζητήσεις που μοιραστηκαμε μέχρι τώρα αλλά και για αυτά που θα μοιραζόμαστε από δω και πέρα! 

Θα σας ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία. Φιλιά πολλά!!

Κορίτσι μου σήμερα ειναι η μερα που θα γινεις μανουλα, μενσ πονο εύχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κούκλες! 

Ολα πήγαν καλά, η κόρη μου γεννήθηκε 3.400 και είναι υπερφαγανω! Την εχω ρουμινγκ ιν και δεν εχω κλεισει ματι :rolleyes:

Οι πόνοι της καισαρικης παλεψιμοι, με πιεσα να σηκωθώ και να περπατήσω αρκετά αμεσα και βοηθησε αρκετά. 

Την πηγαν να τη δει ο παιδιατρος, κλείνω τα ματια μου κορίτσια οσο προλαβαίνω χεχε!! 

Θα τα ξαναπούμε, σας φιλω :x

  • Μου αρέσει 11

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...