Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Πως είστε;

Εγώ πραγματικά έχω απελπιστεί με το θέμα θηλασμός..σημερα 2 ώρες ασταματητα στο στήθος και με το που την άφησα κάτω κλάμα αμέσως..

Της έφτιαξα λίγα ml να δώ και φυσικά τα ήπιε μη σας πώ συνέχισε να κλαίει.

Σήμερα κλείσαμε βδομάδα αύριο έρχεται και η παιδίατρος.

Κορίτσια έχω και τη μητέρα μου εδώ που μου δημιουργεί τρελό άγχος με το θηλασμό λέτε να φταίει αυτό;

Όλη την ώρα πάνω από το κεφάλι μου να με ρωτάει αν έφαγε το μωρό κλπ κλπ

Γιατί κάθεται τόση ώρα πεινάει κάνε εκείνο κάνε το άλλο.

Γειά σου κορίτσι μου γέννησα και εγώ σαν εσένα την περασμένη Παρασκευή το κοριτσάκι μου με καισαρική..να σου ζήσει η μικρή και σε όλα τα κορίτσια εύχομαι γερά και καλότυχα μωρά..

.θα σου πω τι μου είπε μαία μου - σύμβουλος θηλασμού..

Να προτιμήσεις να δίνεις από το ένα στήθος κάθε φορά ,το πρώτο γάλα που βγαίνει από το στήθος είναι για να ξεδιψάει το μωρό και μετά έρχεται το πιο λιπαρό που χορταινει και παχαινει το μωρό..αν δίνεις παράδειγμα 10 λεπτά από το ένα και 10 από το άλλο το αποτέλεσμα είναι ότι δεν χορταινει επαρκώς..

Εγώ με αυτόν τον τρόπο είδα κάποια διαφορά.. μπορεί να κάθεται βέβαια και μια ώρα στο στήθος αλλά χορταινει και κοιμάται πιο πολύ ώρα..

Όσο αφορά την μανούλα σου να σου πω κοριτσάκι μου ότι είναι πολύ καλό να έχουμε έναν άνθρωπο δικό μας να μας βοηθάει , ειδικά μέτα από καισαρική που πονάμε ακόμη, αλλά αν σε αγχωνει καλά θα κάνεις να της το πεις..

Η ψυχολογία σου παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στη διατήρηση του θηλασμού .. πάνω από όλα πρέπει να είσαι εσύ ήρεμη για να είναι και το μωράκι σου..

Σορυ για το σεντόνι.....

  • Μου αρέσει 3

uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Πως είστε;

Εγώ πραγματικά έχω απελπιστεί με το θέμα θηλασμός..σημερα 2 ώρες ασταματητα στο στήθος και με το που την άφησα κάτω κλάμα αμέσως..

Της έφτιαξα λίγα ml να δώ και φυσικά τα ήπιε μη σας πώ συνέχισε να κλαίει.

Σήμερα κλείσαμε βδομάδα αύριο έρχεται και η παιδίατρος.

Κορίτσια έχω και τη μητέρα μου εδώ που μου δημιουργεί τρελό άγχος με το θηλασμό λέτε να φταίει αυτό;

Όλη την ώρα πάνω από το κεφάλι μου να με ρωτάει αν έφαγε το μωρό κλπ κλπ

Γιατί κάθεται τόση ώρα πεινάει κάνε εκείνο κάνε το άλλο.

Για το κομμάτι του θηλασμού θα σου πω απλά υπομονή και επιμονή έχουμε έναν γεμάτο μήνα για να εδραιωθεί αλλά πιστεύω σε μια εβδομάδα κάπως καλύτερα θα είναι τα πράγματα και για εσάς! Σου γράφω όμως για την μαμά σου. Εμένα ενώ με βοηθά παααααρα πολύ τν ώρα του θηλασμού μου δημιουργούσε τρομερή υπερένταση. Της το είπα. Της είπα βασικά ότι θέλω να είμαι μόνη μου με το μωρό τώρα για αρχή την ώρα πιυ θηλάζω και ότι έχω ανάγκη να μου δίνει νερό και φαγητό εκείνη την ώρα και όχι να μιλάει. Επίσης εγώ βάζω μουσική όταν είμαι χαλαρή και όταν έχω εκνευρισμο βάζω κάτι να παίζει στο ίντερνετ για να μην σκέφτομαι τον πόνο η την δυσκολία τη; κατάστασης. Δεν ξέρω αν βοηθάω. Πάντως μιλά της! Σίγουρα θέλει να βοηθήσει και σίγουρα αγχώνεται κι αυτή. Αλλά δεν έχεις ανάγκη από πίεση αυτή τη στιγμή. 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Πως είστε;

Εγώ πραγματικά έχω απελπιστεί με το θέμα θηλασμός..σημερα 2 ώρες ασταματητα στο στήθος και με το που την άφησα κάτω κλάμα αμέσως..

Της έφτιαξα λίγα ml να δώ και φυσικά τα ήπιε μη σας πώ συνέχισε να κλαίει.

Σήμερα κλείσαμε βδομάδα αύριο έρχεται και η παιδίατρος.

Κορίτσια έχω και τη μητέρα μου εδώ που μου δημιουργεί τρελό άγχος με το θηλασμό λέτε να φταίει αυτό;

Όλη την ώρα πάνω από το κεφάλι μου να με ρωτάει αν έφαγε το μωρό κλπ κλπ

Γιατί κάθεται τόση ώρα πεινάει κάνε εκείνο κάνε το άλλο.

Κοριτσι κ εγώ μετά από καισαρική έδωσα αγώνα για να καταφέρω ν πιασει τη θηλη.. Μες τ νοσοκομείο με κοιτουσαν όλες την ώρα π έβαζα τ μωρο κ ειδικά όταν άρχιζε κ έκλαιγε.. Η μαμά Μ που χωρίς αυτήν δεν θα έκανα τπτ εκείνες τις ημέρες προσπαθουσε να με βοηθήσει κ κρατουσε τ μωρο η έλεγε  διαφορα εκείνη τη στιγμή με αποτέλεσμα ν Μ πιανει κρυος ιδρώτας από το στρες.. Φυσικά και της το είπα κετα απλά προσπαθουσα μόνη.. Μόλις γυρίσαμε σπίτι μετά από καμια βδομάδα έστρωσε η κατάσταση.. Θέλει όντως πολυ υπομονή κ επιμονή.. Βέβαια είναι κ οι συνθήκες αλλα πιανουν κατευθείαν αλλά ζορίζονται λόγω του μπουκαλιου.. Εδώ είμαστε να τα λεμε

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Απο τις 9 παρα 20 ως τωρα δεν εχει αφησει το στηθος η μικρη ουυτε για 1 λεπτο.

Της εδωσα και 60 ml και συνεχιζει να κλαιει, δε ξερω τι αλλο να κανω με εχει πιασει απελπισια κυριολεκτικα.

Ειμαστε 8 ημερων σημερα, δε θα επρεπε να καλυτερευει η κατασταση καπως;

Μου φαινεται χειροτερα γινεται

Οσο για τη μητερα μου της μιλξσα αλλα δε καταλαβαινει...μου δημιουργει τρελο αγχος κσι πιεση.

Ομως εχω ακομα 1 μωρο και δε γινεται μονη μ.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλημερα κοριτσια.

Απο τις 9 παρα 20 ως τωρα δεν εχει αφησει το στηθος η μικρη ουυτε για 1 λεπτο.

Της εδωσα και 60 ml και συνεχιζει να κλαιει, δε ξερω τι αλλο να κανω με εχει πιασει απελπισια κυριολεκτικα.

Ειμαστε 8 ημερων σημερα, δε θα επρεπε να καλυτερευει η κατασταση καπως;

Μου φαινεται χειροτερα γινεται

Οσο για τη μητερα μου της μιλξσα αλλα δε καταλαβαινει...μου δημιουργει τρελο αγχος κσι πιεση.

Ομως εχω ακομα 1 μωρο και δε γινεται μονη μ.

Καλημερα!!αχ κ εγω χτες στα ορια της απελπισιας ημουν.ηταν πανω μου απο τις 6 μεχρι τις 1030 το βραδυ κ με πολυ κλαμα.με τα πολλα ηρεμησε καπως αφου ειχα βγαλει περιπου 70 ml που τα ηπιε κ αυτα.να δω πως θα παει σημερα.για να συμβαιβει κ σε εσενα κ σε αλλες κοπελες φυσιολογικο θα ειναι.βεβαια δεν παλευεται ετσι

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημερα κοριτσια.

Απο τις 9 παρα 20 ως τωρα δεν εχει αφησει το στηθος η μικρη ουυτε για 1 λεπτο.

Της εδωσα και 60 ml και συνεχιζει να κλαιει, δε ξερω τι αλλο να κανω με εχει πιασει απελπισια κυριολεκτικα.

Ειμαστε 8 ημερων σημερα, δε θα επρεπε να καλυτερευει η κατασταση καπως;

Μου φαινεται χειροτερα γινεται

Οσο για τη μητερα μου της μιλξσα αλλα δε καταλαβαινει...μου δημιουργει τρελο αγχος κσι πιεση.

Ομως εχω ακομα 1 μωρο και δε γινεται μονη μ.

Τυχαία έπεσα στο ποστ σας! Κατ αρχάς να σου ζήσει το μπεμπάκι!!!Αν δεν κάνω λάθος κάπου σε διάβαζα σε μανούλες πριν 2 χρόνια;;;; Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Το θέμα θηλασμός θέλει απλά πολληηηηηηη υπομονήηηηηη!!!! Τρελήηηηηη υπομονήηηηη.... Τώρα στην αρχή θέλει να πιπιλάει και για παρηγοριά...υπάρχουν δύο είδη πιπιλίσματος...ή τρώει ή παρηγοριέται... προσπάθησε να κλείσεις αυτιά και μάτια σε ό,τι σε ενοχλεί. Πήγαινε με το μωρό σε άλλο δωμάτιο, όταν νιώσεις ότι κάποιος σε αποσυντονίζει...Θα τα βρεις τα πατήματά σου με το μωρό και με το μεγαλύτερο. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και στα μικρά...Σίγουρα δεν είναι εύκολα, αλλά ήδη έχεις κάνει το πρώτο βήμα!!! 

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εδώ τρελό κλάμα στο θηλασμό.τι να πω ώρες ώρες τον πιάνει δεν είναι το ίδιο πάντα αλλά παθαίνω τη φρίκη μου κι εγώ.Με έχει πιάσει πονοκέφαλος και η νύστα έχει πάει σε άλλο επίπεδο.

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια κ εδώ τρελό κλάμα στο θηλασμό.τι να πω ώρες ώρες τον πιάνει δεν είναι το ίδιο πάντα αλλά παθαίνω τη φρίκη μου κι εγώ.Με έχει πιάσει πονοκέφαλος και η νύστα έχει πάει σε άλλο επίπεδο.

Ακριβώς τ ίδια εδώ κ δυο μερες.. Ανυσηχη, πολλα αερια , φαίνεται ότι ποναει κιόλας λίγο κ τωρα τ απόγευμα γκρίνια πολυ κ ηρεμησε μετά από μια ώρα.. Εχω τρομερό πονοκεφαλο τώρα 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εδώ εμείς με τον μπέμπη είμαστε σχετικά ήρεμα. Το πρόβλημα είναι το στήθος μου.... Έχει πολύ γάλα και πρηζεται. Πετρωσε προχθές και τωρα κάνω συνέχεια μασάζ και κομπρεσές μια ζεστές μια κρυες μια λαχανα μια θηλαστρο. Μίλησα με τον γιατρό μίλησα με την παιδίατρο μιλησα με τον μητρικό θηλασμο. Ο καθένας μου λέει κάτι διαφορετικό δνε ξερω τι να κάνω. Δεν αδειάζει! Ο μπεμπης τρώει καλά γιατί παίρνει παραπάνω βάρος απ ότι προβλέπεται. Αλλά τον ξυπνάω κάθε 2, 5 ώρες (οδηγία του παιδιάτρου κάθε 2) ενώ οι άλλοι μου λένε να τον αφήνω να ξυπνάει μόνος του... Αν τον αφήνω ξυπνάει και στις 3.5 ώρες και έτσι πρηζεται το στήθος. Πονοκέφαλος και αϋπνία και εδώ!!! Και τώρα έχω τον Σπύρο ακόμα εδώ. Όταν ανοίξουμε τι θα κάνω...και μου λένε και να μην πίνω πολλά υγρά.... Τραγικόοοο!! Υπομονή κορίτσια μου θα το βρούμε όλες!!! Να βάλουμε στόχο τον μήνα να δούμε αν θα είμαστε χαλαρές τότε!!! Πολλά αέρια έχουμε κι εμείς η αλήθεια είναι και πολύ ζόρισμα!!! Έχεις καμιά άλλη πολύ γάλα να μου πει τι κάνει?? 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου εδώ εμείς με τον μπέμπη είμαστε σχετικά ήρεμα. Το πρόβλημα είναι το στήθος μου.... Έχει πολύ γάλα και πρηζεται. Πετρωσε προχθές και τωρα κάνω συνέχεια μασάζ και κομπρεσές μια ζεστές μια κρυες μια λαχανα μια θηλαστρο. Μίλησα με τον γιατρό μίλησα με την παιδίατρο μιλησα με τον μητρικό θηλασμο. Ο καθένας μου λέει κάτι διαφορετικό δνε ξερω τι να κάνω. Δεν αδειάζει! Ο μπεμπης τρώει καλά γιατί παίρνει παραπάνω βάρος απ ότι προβλέπεται. Αλλά τον ξυπνάω κάθε 2, 5 ώρες (οδηγία του παιδιάτρου κάθε 2) ενώ οι άλλοι μου λένε να τον αφήνω να ξυπνάει μόνος του... Αν τον αφήνω ξυπνάει και στις 3.5 ώρες και έτσι πρηζεται το στήθος. Πονοκέφαλος και αϋπνία και εδώ!!! Και τώρα έχω τον Σπύρο ακόμα εδώ. Όταν ανοίξουμε τι θα κάνω...και μου λένε και να μην πίνω πολλά υγρά.... Τραγικόοοο!! Υπομονή κορίτσια μου θα το βρούμε όλες!!! Να βάλουμε στόχο τον μήνα να δούμε αν θα είμαστε χαλαρές τότε!!! Πολλά αέρια έχουμε κι εμείς η αλήθεια είναι και πολύ ζόρισμα!!! Έχεις καμιά άλλη πολύ γάλα να μου πει τι κάνει?? 

Αργυρουλα μου εγω κ ειδικα οταν ξυπναω η το πρωι η κ οποτε μπορεσω να κοιμηθω μες την μερα.κανω κομπρεσες ζεστες κ αν κοιμαται ο μπεμπης βγαζω με το χερι μεχρι λιγο να αποφορτιστω.αυτο το γαλα το κραταω κ αν πειναει παραπανω του το δινω.τωρα ειμαι καλυτερα κ εχει μαλακωσει.αλλα πρεπει οποτε το νοιωθεις βαρυ να βγαζεις κ θα στρωσει.ακου να μην πινεις υγρα,ειπαμε.

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες που μπαινετε στονκοπο να μου απαντησετε.

Δε πςριμενα οτι στο δευτερο παιδι και μετα απο ολα αυτα που περασα στο πρωτο, κακη εγκυμοσυνη προωροτητα, Μενν θα με επιανε τςτοιος πανικος στο δευτερο.

Σημερα ηρθε η παιδιατρος, μονο 50 γραμμαρια πηραμε απο τη μερα που βγηκαμε αλλα η αληθεια ειναι πως ειναι αλλη ζυγαρια και εγω δε τη ζυγισα οταν ηρθαμε σπιτι με τη δικια μου να ξερω.

Αγχωθηκα

Επισης σημερα κοιμαται ολη μερα...θηλαζει λιγο κ κοιμαται...τετοια αλλαγη;

Φοβαμαι και τον ικτερο που εκανε

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Αργυρουλα μου εγω κ ειδικα οταν ξυπναω η το πρωι η κ οποτε μπορεσω να κοιμηθω μες την μερα.κανω κομπρεσες ζεστες κ αν κοιμαται ο μπεμπης βγαζω με το χερι μεχρι λιγο να αποφορτιστω.αυτο το γαλα το κραταω κ αν πειναει παραπανω του το δινω.τωρα ειμαι καλυτερα κ εχει μαλακωσει.αλλα πρεπει οποτε το νοιωθεις βαρυ να βγαζεις κ θα στρωσει.ακου να μην πινεις υγρα,ειπαμε.

Μονό νερό πινω και μου είπαν 2 λίτρα εγώ έπινα 3 το λιγότερο. Κάθε φορά που θηλάζω κατεβάζω μισό μπουκάλι το λιγότερο! Αυτό που λες το κάνω. Και κάνω και θήλαστρο και το αποθηκεύω στην κατάψυξη σε σακουλάκια. Αλλά και πάλι δεν έχω δει ακόμα διαφορά. Απλά δεν έχει πετρώματα. Θηλάζω μισή ώρα και μετά βγάζω 40 και 50 ml μέσα σε τριλεπτες αντλήσεις και έχει κι άλλο μέσα... Την Τετάρτη έχουμε παιδίατρο. Έχουμε ζυγαριά ευτυχώς και βλέπω ότι παίρνει πολύ βάρος αλλιώς θα ήμουν σίγουρη ότι δεν τρώει καλά ο μπεμπης. Γιατί αν μπεις στο ίντερνετ στην υπερφόρτωση μαστων έτσι λέει... Εχεις λίγο γάλα έχεις πρόβλημα, έχεις πολυ γάλα πάλι πρόβλημα....πφφφ

Just now, fairy-mary είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες που μπαινετε στονκοπο να μου απαντησετε.

Δε πςριμενα οτι στο δευτερο παιδι και μετα απο ολα αυτα που περασα στο πρωτο, κακη εγκυμοσυνη προωροτητα, Μενν θα με επιανε τςτοιος πανικος στο δευτερο.

Σημερα ηρθε η παιδιατρος, μονο 50 γραμμαρια πηραμε απο τη μερα που βγηκαμε αλλα η αληθεια ειναι πως ειναι αλλη ζυγαρια και εγω δε τη ζυγισα οταν ηρθαμε σπιτι με τη δικια μου να ξερω.

Αγχωθηκα

Επισης σημερα κοιμαται ολη μερα...θηλαζει λιγο κ κοιμαται...τετοια αλλαγη;

Φοβαμαι και τον ικτερο που εκανε

Η παιδίατρος τι σου είπε κορίτσι μου?? 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου εδώ εμείς με τον μπέμπη είμαστε σχετικά ήρεμα. Το πρόβλημα είναι το στήθος μου.... Έχει πολύ γάλα και πρηζεται. Πετρωσε προχθές και τωρα κάνω συνέχεια μασάζ και κομπρεσές μια ζεστές μια κρυες μια λαχανα μια θηλαστρο. Μίλησα με τον γιατρό μίλησα με την παιδίατρο μιλησα με τον μητρικό θηλασμο. Ο καθένας μου λέει κάτι διαφορετικό δνε ξερω τι να κάνω. Δεν αδειάζει! Ο μπεμπης τρώει καλά γιατί παίρνει παραπάνω βάρος απ ότι προβλέπεται. Αλλά τον ξυπνάω κάθε 2, 5 ώρες (οδηγία του παιδιάτρου κάθε 2) ενώ οι άλλοι μου λένε να τον αφήνω να ξυπνάει μόνος του... Αν τον αφήνω ξυπνάει και στις 3.5 ώρες και έτσι πρηζεται το στήθος. Πονοκέφαλος και αϋπνία και εδώ!!! Και τώρα έχω τον Σπύρο ακόμα εδώ. Όταν ανοίξουμε τι θα κάνω...και μου λένε και να μην πίνω πολλά υγρά.... Τραγικόοοο!! Υπομονή κορίτσια μου θα το βρούμε όλες!!! Να βάλουμε στόχο τον μήνα να δούμε αν θα είμαστε χαλαρές τότε!!! Πολλά αέρια έχουμε κι εμείς η αλήθεια είναι και πολύ ζόρισμα!!! Έχεις καμιά άλλη πολύ γάλα να μου πει τι κάνει?? 

Καλησπέρα κορίτσι. Με το θηλαστρο επιβαρύνεις την κατάσταση γιατί ο οργανισμός παράγει περισσότερο. Όταν νιώθεις ότι πρήζεται και θες να αφήσεις το μπεμπακι να κοιμηθεί αφαίρεσε λίγο με το χέρι σου μέχρι να ανακουφιστείς. Με τις μέρες θα πάρει το μήνυμα ο οργανισμός να παράγει λιγότερο. Κάνε υπομονή κάποιες μέρες...

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Μονό νερό πινω και μου είπαν 2 λίτρα εγώ έπινα 3 το λιγότερο. Κάθε φορά που θηλάζω κατεβάζω μισό μπουκάλι το λιγότερο! Αυτό που λες το κάνω. Και κάνω και θήλαστρο και το αποθηκεύω στην κατάψυξη σε σακουλάκια. Αλλά και πάλι δεν έχω δει ακόμα διαφορά. Απλά δεν έχει πετρώματα. Θηλάζω μισή ώρα και μετά βγάζω 40 και 50 ml μέσα σε τριλεπτες αντλήσεις και έχει κι άλλο μέσα... Την Τετάρτη έχουμε παιδίατρο. Έχουμε ζυγαριά ευτυχώς και βλέπω ότι παίρνει πολύ βάρος αλλιώς θα ήμουν σίγουρη ότι δεν τρώει καλά ο μπεμπης. Γιατί αν μπεις στο ίντερνετ στην υπερφόρτωση μαστων έτσι λέει... Εχεις λίγο γάλα έχεις πρόβλημα, έχεις πολυ γάλα πάλι πρόβλημα....πφφφ

Η παιδίατρος τι σου είπε κορίτσι μου?? 

Εγω εχω παρα πολυ ειδικά στο ένα τρέχει σαν λάστιχο.. Στην αρχή π εβγαζα και με το θηλαστρο έβλεπα ότι μετά από λίγο ξαναγεμιζε κ πετρωνε, μόλις τ σταμάτησα σαν να βρήκε το ρυθμό του.. Είχα στάνταρ υπερπαραγωγή.. Τώρα βγάζω στο  μπσνιο με το χέρι.. Κ είμαι πολυ καλυτερα.. Διάβαζα οτι όσο το δίνεις ερέθισμα τόσο γεμίζει.. Κ επίσης ότι το μωρό τραβάει ποσοτητα που πρεπει ενώ το θηλαστρο δεν στο αδειάζει ολο

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Μονό νερό πινω και μου είπαν 2 λίτρα εγώ έπινα 3 το λιγότερο. Κάθε φορά που θηλάζω κατεβάζω μισό μπουκάλι το λιγότερο! Αυτό που λες το κάνω. Και κάνω και θήλαστρο και το αποθηκεύω στην κατάψυξη σε σακουλάκια. Αλλά και πάλι δεν έχω δει ακόμα διαφορά. Απλά δεν έχει πετρώματα. Θηλάζω μισή ώρα και μετά βγάζω 40 και 50 ml μέσα σε τριλεπτες αντλήσεις και έχει κι άλλο μέσα... Την Τετάρτη έχουμε παιδίατρο. Έχουμε ζυγαριά ευτυχώς και βλέπω ότι παίρνει πολύ βάρος αλλιώς θα ήμουν σίγουρη ότι δεν τρώει καλά ο μπεμπης. Γιατί αν μπεις στο ίντερνετ στην υπερφόρτωση μαστων έτσι λέει... Εχεις λίγο γάλα έχεις πρόβλημα, έχεις πολυ γάλα πάλι πρόβλημα....πφφφ

Η παιδίατρος τι σου είπε κορίτσι μου?? 

Μου ειπε να τη μετρησω παλι σε 3 μερες...

Αν εχει παρει 60 γραμμαρια παμε καλα, αν οχι θα δουμε για συμπληρωμα μαλλον.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...